Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) ImI87


ImI87
őstag

Lenne ITT egy szép nagy kérdés, szívesen venném a tanácsokat! :))

Zájec mester, számítok a véleményedre! :) :R

(#1052) sniper elite


sniper elite
senior tag

Amióta kijött az F6-os bios, azóta tudom használni az ET6 tuning beállító programot, az lenne a kérdésem hogy van ebben a progiban 3 beállítási lehetőség, egy zöld egy sárga meg egy piros, én most a sárgát állítottam be, és úgy nézki hogy nagyon faxán stabilan bevan állítva minden a procitól kezdve a ramig, most ez így tényleg stabil? Vagy külön érdemes valamit beállítani még? Linkelem hogy hogyan lőtte be [link]

[ Szerkesztve ]

(#1053) #97544192 válasza sniper elite (#1052) üzenetére


#97544192
törölt tag

Végre valami... Én se szeretlek annyira, megvallom őszintén, de segítek neked, ha normális vagy, és segítségre szorulsz. A segítségem mindössze annyi, hogy ha megakarod tudni, hogy stabil-e (szerintem simán lehet, hogy az, de a feszültségen még lehet javítani ám!) akkor futtass pár órán keresztül Prime95-öt, és kész. :) Blend tesztet futtass Prime95-ön belül, és kiderül, hogy stabil-e. Csak a RAM-okat pedig MemTest-el szokás.

(#1054) sniper elite válasza #97544192 (#1053) üzenetére


sniper elite
senior tag

Rendben köszönöm! :R

(#1055) soma165


soma165
tag

sniper elite?olvastam hogy neked megy az ET6 F6 bios alatt
én is felraktam f6-ot de mégsem indul el
milyen op rendszered van?nekem vista x64 sp1

(#1056) sniper elite válasza soma165 (#1055) üzenetére


sniper elite
senior tag

Nekem is vista x64 sp1 van, és megy! Eddig még a f5-ös biosal se ment!

(#1057) soma165


soma165
tag

elindult ET6-------csak le kelett töltenem a legfrissebbet GA weboldalárol
dinamic energy saver nek sem akarodzik indulni
erröl tudnál valamit mondani?

[ Szerkesztve ]

(#1058) sniper elite válasza soma165 (#1057) üzenetére


sniper elite
senior tag

Na az Energy Saver nálam se megy sajna, de most nagyon örülök az ET6-nak is!November óta van meg ez a lap, de azóta nem sikerült elindítanom egészen mostanáig, egy kicsit ez azért durva!

(#1059) babos1


babos1
csendes tag

Üdv mindenkinek szeretném megkérdezni tőletek, hogy Gigabyte x58 extreme -be milyen memóriát javasoltok és 3*1 vagy 3*2 gb -ot vegyek -e

csak a jót szeretem

(#1060) Zájec válasza babos1 (#1059) üzenetére


Zájec
veterán

vegyél 3x2gb kigmax 1333mhz -t 8k darabja , 25k-ból megvan a kit...
teljesen jól és problémamentesen fog üzemelni...

(#1061) sniper elite :: és beállitás terén meddig jutottál velük ?

[ Szerkesztve ]

(#1061) sniper elite válasza babos1 (#1059) üzenetére


sniper elite
senior tag

Bár most foglalta egy emberke, de ha mégsem venné meg akkor akár ezeket is megveheted tőlem Corsair 3x2GB 1600MHz CL9 [link] Jövőhéten vihető is, mert megjönnek az új ramjaim! :))

szólj ha érdekel....

[ Szerkesztve ]

(#1062) sniper elite válasza Zájec (#1060) üzenetére


sniper elite
senior tag

Mostani ramjaimmal jelen pillanatban ezen a beállításon futnak [link] Mondjuk nem sokat szórakoztam vele, ET6 lőtte be egy normális szintre... Dominator GT-vel lehet jobban fogok szívni, főleg ha 2000MHz-re akarom beállítani!

(#1063) babos1 válasza sniper elite (#1062) üzenetére


babos1
csendes tag

köszönöm a segitséget most 2*1 gb 1600 as kingmax van benne az barátomnak rendeltem egy kitet
RAM DDR3 PC14400 1800MHz 3072MB GEIL EVO KIT3
SPD: 8-8-8, Retail Box, EVO ONE Heatsink System
kipróbálom hátha jó valakinek van valami infója róla?[link]

csak a jót szeretem

(#1064) ImI87


ImI87
őstag

Ki milyen hűtővel használja a lapokat? Nagyobb hűtők esetén (TRUE két ventivel, vagy Mugen) nem problémás az 1. kék ramslot-ot használni? Nekm úgy tűnik, hogy nagyon közel van...... és különösen akkor, ha magas hűtőbordájú ram lesz.

Végszükség esetén 3 ram modul használható a fehér slot-okban is?

(#1065) Henryk válasza ImI87 (#1064) üzenetére


Henryk
aktív tag

A normál magasságúak biztos elférnek alatta is, a nagyobb bordásokkal lehet baj, ha nagyon belógna a venti alá, de jövő héten tudok tutit mondani, akkor jön meg a lap, és TRUE BLACK hűtőm van, csak a lefogatóra lehet többet kell várni míg megjön..

A gyári tuningos progikkal mi a helyzet? Windows 7 alatt volt már valakinek problémája vele, vagy nem érdemes használni és marad a bios turkálás?

(#1066) ImI87 válasza Henryk (#1065) üzenetére


ImI87
őstag

köszi, de olyan embertől kéne megerősítés, aki már használja a rendszert, és biztosat tud mondani. :R

(#1067) sniper elite válasza ImI87 (#1064) üzenetére


sniper elite
senior tag

Én a Extreme lapomat Asus Triton 81-el használom és a legelső ramslot-ra rálóg eléggé! Szóval azt nem tudom használni, tényleg elég érdekes az elrendezés ilyen szempontból!

(#1068) ImI87 válasza sniper elite (#1067) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, megnéztema hűtődet, de nem lettem okosabb. :( A TRUE egész más, de már közben más mondta, hogy elvileg jó lesz. :K

mindenki:
ha mégse lenne elég hely, lehet használni bármi probléma nélkül a fehér slot-okat is?

(#1069) Lauda válasza ImI87 (#1068) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem True van a p6t-n és nem zavarja a venti az első memóslotot, van róla kép is. :D Nemtom a 2 lap felépítése mennyiben tér el, de ha azon esetleg nem férne el, akkor kicsit feljebb húzod a ventit és kész.

[ Szerkesztve ]

(#1070) HSM válasza ImI87 (#1068) üzenetére


HSM
félisten

A fehér slotok csak akkor működnek tudtommal, ha előtte a kékeket telepakoltad. De le lehet tölteni a User's manual-t, abban benne van pontosan.

(#1071) ImI87 válasza Lauda (#1069) üzenetére


ImI87
őstag

Kösz az infót! :R Az látszik, hogy az ASUS-on kicsit távolabb vannak a slotok. Nekem meg mindenkéépen Giga lap lesz.

HSM: na megnéztem a manual-t, és el vagyunk tévedve. :DDD Én azt hittem, hogy a kékek az elsődleges slot-ok (ASUS ROG beidegződés........ :) ), meg te is ezt mondtad. És közben a fehérek a DDR1-DDR3-DDR5 slot-ok, amik távolabb vannak, úgyhogy asszem ezzel a hűtő para megoldódott. :))

(#1072) HSM válasza ImI87 (#1071) üzenetére


HSM
félisten

De írtam, hogy töltsd le a manual-t, mert abban van biztos infó... Én amúgy a kékre emlékeztem, ezek szerint rosszul. De az stimmel, hogy nem mindegy, melyiket töltöd fel először.... ;)

(#1073) ImI87 válasza HSM (#1072) üzenetére


ImI87
őstag

Ja ez igaz, de én azt nem értem, hogy neked ilyen lapod van, akkor csak tudod, hogy melyikben vannak a ramok, nem? :U

De mindegy, no offence, csak megjegyeztem. :R

[ Szerkesztve ]

(#1074) HSM válasza ImI87 (#1073) üzenetére


HSM
félisten

Persze, a gond, hogy a munkahelyemen nem látok bele az otthoni gépembe... ;) És frankón a kékre emlékeztem.... :DDD

(#1075) Zájec válasza ImI87 (#1071) üzenetére


Zájec
veterán

nálam belelóg a 2.(fehér) ramslotba is a mugen2 ventije :K ha igy oldom meg , vizszintesen a ház szellözését...

(#1076) sniper elite válasza Zájec (#1075) üzenetére


sniper elite
senior tag

jújj mekkora a hűtőd van!! :Y Te nem bízod a véletlenre a tuningot, mondjuk legalább értesz hozzá :)

(#1077) Lauda válasza sniper elite (#1076) üzenetére


Lauda
félisten

(#1078) sniper elite válasza Lauda (#1077) üzenetére


sniper elite
senior tag

Ez kb akkora mint az én tritonom, mondjuk ilyenkor kicsit feleslegesnek érezhetők a több tízezres vízhűtések, mert simán elégnek kell lennie ilyen hűtőknek! És hangjuk sincs szinte, nekem tavaly nyáron volt vízhűtésem és jobban lehetett hallani a pumpa hangját mint a mostani cpu cooler hangját! Pedig ezen kettő darab venti is van!

(#1079) Lauda válasza sniper elite (#1078) üzenetére


Lauda
félisten

Elég persze, egy ideig és utána jöhet a vízhűtés. Tuning esetén sokkal jobb a víz, stabilabb hőfokok vannak, a procinak se mindegy, hogy 30 fokon dolgozik, vagy szolározik a nyócvan' fokban. :DD

(#1080) Zájec válasza sniper elite (#1078) üzenetére


Zájec
veterán

jól momdod elég is egy ilyen léghütés ,, nézd nálam @ 4.4ghz-nél is csak 45-46fokosak voltak a magok,,,

a kivágás meg azért van rajta a hütön , mert állitolag csendesebb a légáramlás...
mondjuk tényleg semmi hangja nincs a cuccnak :)

(#1081) Zájec válasza Lauda (#1079) üzenetére


Zájec
veterán

nincs akkora jelentösége mint gondolod... léghütésel is stabil a tuning :K ,,...
inkább beállités kérdése.... ;)

ha meg nagyonkomoly bench van akkor meg pot+sz.jég .. stb.. ;]

(#1082) Lauda válasza Zájec (#1080) üzenetére


Lauda
félisten

Terheletlen procinál tényleg baba a 46 fokos mag, de eressz rá egy prime-ot és mindjárt lesz dolga a hűtőnek. Egy 20 perc prime-os 4.4 ghz-es képet igazán linkelhetnél. :DDD

Procis vizes tapasztalat kevés van itt a fórumon, de pl. vga-nál sokkal magasabb órajelek mennek stabilan, ha alacsony a hőmérséklet (Laraxior persze) :DDD . Szvsz egy 720 is stabilabb 30 fokon, mint 90-100-on. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1083) Zájec válasza Lauda (#1082) üzenetére


Zájec
veterán

renben mindjárt :P de csak a te kedvedért... és HT on vagy off legyen ? :DDD

hát elég kevés ,, mivel egy kicsit felesleges macera ez a vizesés.... ;]

s VGA az más tészta... meg tud indulni.. Bagira is kirakta a téli hidegben az erkélyre, ment is mint állat neki ... ;)

"Szvsz egy 720 is stabilabb 30 fokon, mint 90-100-on."

persze , ezt melyik mesében láttad hogy 100 fokon megy .... miket birsz összehordani , meg összezagyválni itt.... :(
ja és 920-as nem 720 ... te.. :DDD tanul meg irni ...

forrás :: Lauda #5324-s h.sz. :DDD

itt a másik segitség :C

[ Szerkesztve ]

(#1084) Lauda válasza Zájec (#1083) üzenetére


Lauda
félisten

HT on természetesen. :DDD

Jó akkor 80-90 fokon és 920 valóban, csak kezdek agytrippert kapni :DDD :O a sok marhaságtól, amit olvas itt a fórumon nap mint nap az ember. :R

Ja és hozom a kötelet, ha nem sikerül megyek a vonat elé. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#1085) Zájec válasza Lauda (#1084) üzenetére


Zájec
veterán

ezt a kötelet nem neked :N hanem magamnak készitettem elö a 4.4ghz-s HT on! Prájm stabilhoz.... :)) :C

"amit olvas itt a fórumon nap mint nap az ember."
ezért nem kell fórumozni rendszeresen ;]

(#1086) Lauda válasza Zájec (#1085) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor fogom a végét oksi? :DDD :DD Léggel ez nem fog menni terhelve, de tényleg várom a screent. :R

Néha tényleg besokall az ember, kicsit vissza kéne csippantani vele. :O :P :D

(#1087) Zájec válasza Lauda (#1086) üzenetére


Zájec
veterán

oksi , de jó erösen ! el ne enged ;]

azt várhatod :D addig it egy kis esti mese ;) ebbe kapaszkodj ::

(#1088) Lauda válasza Zájec (#1087) üzenetére


Lauda
félisten

:C :R

Na ja, a lég ott már édeskevés.

Nekem is van hasonló, még az uncore-t kéne megpöckölni:

[link]

(#1089) HSM válasza Lauda (#1088) üzenetére


HSM
félisten

Én megpöcköltem! :C [link]

(#1090) Lauda válasza HSM (#1089) üzenetére


Lauda
félisten

Grat! :DD :R

Most nincs sok időm rá, de este nézek egy hasonló eredményt. :P

(#1091) HSM válasza Lauda (#1090) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, amúgy, stabil-e, de jól megindult! :DDD 1,355V VTT-t kapott, gyilkolás nélkül nem hülyült meg.... :D

(#1092) Lauda válasza HSM (#1091) üzenetére


Lauda
félisten

Nem számít, ugysem használod így 24/7, tesztre meg stabil volt ezek szerint. :DDD 3600 körüli uncore volt már nekem is, de nem találom a teszteket, mindegy, belövöm újra. Nem is veszélyes az a fesz, az még mehetne folyamatosan is, nekem a lap auto-n 1.375-öt ad a 3200 uncore-hoz. :U :P

[ Szerkesztve ]

(#1093) HSM válasza Lauda (#1092) üzenetére


HSM
félisten

Hű, az jó kövéren tök felesleges.... Mondjuk számít az is, milyen gyorsan megy mellette a ram, és a QPI... Mindenesetre 3200 nálam pöccre szokott menni 1,315V-on.... az 1,335V jó 3400 magasságáig, az 1,355V olyan 3600-ig, de ezt még nem teszteltem ki mennyire stabil.... :DDD

(#1094) Lauda válasza HSM (#1093) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam így megy most alapon a cucc [link], de hogy mi a faxnak ad annyit a lap, azt nem tudom. Igaz sose teszteltem alatta, valahogy így maradt. :DDD Nekem is ki kéne tesztelgetni egyszer, hogy mik a határok mind lefelé, mind felfelé, és hogy mi mennyit milyen fesszel és órajellel megy, de ehhez se időm, se türelmem nincs mostanság. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1095) Zájec válasza Lauda (#1088) üzenetére


Zájec
veterán

:C te milyen képeket tudsz szerezni... :DDD klassz..

"Na ja, a lég ott már édeskevés." nem csak az hanem a viz is....
vagy esetleg valami nagyon full-full vizrendszer , aminek a radijai kint vannak a téli hidegbe... csak az a baj hogy most a nyár jön...
egy fullos vizrendszer meg nagyon drága, 100k körül , annyit meg nem ér a dolog.... :N
24/7 használatban meg pláne felesleges pénzkidobás......

(#1096) Zájec válasza HSM (#1093) üzenetére


Zájec
veterán

nálam is kb. igy skálázodik az Uncore és a QPI/VVT fesz , ahogy irod.... :K

egyébként mivel lehetne letesztelni hogy stabil e ...?
ha már betölt az oprendszer az is valamennyire stabilnak fogható fel...?

(#1097) HSM válasza Zájec (#1096) üzenetére


HSM
félisten

Ha nagy a gáz, akkor lényegesen lelassul az OS betöltése, befagynak progik, újraindul, elszáll a memtest, ilyesmik.... Én a lassulást szoktam figyelni betöltéskor, és memtest 1000-rel.... :D A QPI-re nincs jó tesztmódszerem, hacsak nem egy kör GTA4..... :DDD

(#1098) Zájec válasza HSM (#1097) üzenetére


Zájec
veterán

"Ha nagy a gáz, akkor lényegesen lelassul az OS betöltése," ilyet már én is megfigyeltem korábban.... tényleg igy van....

látom szépen mennek a Kingstone-ok 1500 cl7 be... :K

nálam 3700 ment az Uncore , amikor a feljebb lévö eredményt produkáltam.. :B
azért ennyire ütös... nálad az olvasás egy picit több, vajon miért, a magasabb prociórajel miatt ? mindjárt kipróbálom...

(#1099) HSM válasza Zájec (#1098) üzenetére


HSM
félisten

Jaja... Mondjuk úgy néz ki megválok tőlük, hajt a kíváncsiság, hogy egy 1600CL7-es OCZ kitet is beteszteljek.... :DDD Telhetetlen vagyok, na... :C
Ezeket láttad már? [link][link]
Mondjuk a tesztre kicsit visszavettem az uncore-t, biztosra akartam menni, 6GB-t kicsit időigényes tesztelni.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1100) Mystic válasza HSM (#1089) üzenetére


Mystic
tag

Szépen hasít, az már biztos. :K

Az akasztott embert még az ág is húzza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.