Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) bim válasza Sárpac (#1550) üzenetére


bim
veterán

Nagyon szűkre teszi az OCZ-nek a subtimeokat a lap. Sajna itt a hátránya hogy nem támogatja...
Szerintem későbbi biosokban orvosolni fogják mert nagy lehet a nyomás rajtuk hogy csak kevés tripla van a support listán..

(#1552) HSM


HSM
félisten

És itt van a boot alapórajelen, D0-al. ;) (C0-al is ilyen volt) [link]

(#1553) Henk válasza HSM (#1552) üzenetére


Henk
veterán

Lenne pár kérdésem az UD4P lappal kapcsolatban.Bár még nem raktam össze,de máris kérdések merültek fel bennem. :D
Szóval a proci lefogató keret az mindenkinél ilyen lazán van illesztve,ha fel van nyitva a pöcke?Szóval ha nincs lecsukva akkor lötyög a lapon.
A másik,hogy a lap hátulján a proci alatt van egy fém keret ami a proci lefogató ellen darabja.Ettől az alső kerettől simán fellehet tenni egy univerzális cpu hűtő hátlapi paneljét?

(#1554) Sárpac válasza Henk (#1553) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen lazán van legalább is 5d-nél is biztosan.
Nem univerzális hűtő esetén szét kell szedni az lga keretet és azt a hátlapot el kell távolítani!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1555) Henk válasza Sárpac (#1554) üzenetére


Henk
veterán

Ezt a hűtőt szeretném majd rátenni.Ha leveszem a hátlapot róla akkor azt a keretet,hogy tudom visszatenni a lapra,mihez csavarozom?

[ Szerkesztve ]

(#1556) Sárpac válasza Henk (#1555) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A leírásában kellene megnézned van e szó róla.
Kalkuláltak az lga1366-os kerettel, legalábbis ahogy a képeken látom az oldalán.
Nem is tudnád rögzíteni a cput ha levennéd.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1557) HSM válasza Sárpac (#1554) üzenetére


HSM
félisten

Nem minden hűtőnél... A CM 212-m is "univerzális", mégis a gyári 1366 keretre meg hátlapra megy rá az egyedi hátpanelja plusszba. [link]

Szerintem amúgy meg elég paraszt megoldás, amit pl. a scythe kitalált a mugen2-nél, hogy szedd szét az alaplapi keretet, cseréld ki a mugen cuccára, és rakd össze úgy... Nem értem, miért nem tudták ezt normálisan megoldani, mint a Noctua, meg a CM.... :(

[ Szerkesztve ]

(#1558) Zájec válasza HSM (#1557) üzenetére


Zájec
veterán

nemértem miért vagy megsértödve , nem annyira bonyolult 4db csavart kicsvarozni és feltenni a másikat... szerintem meg tök jó a mugen2 megoldása... :)

(#1559) :: tudom, neked mindig az a legjobb ami neked van , a többi meg x@r...

[ Szerkesztve ]

(#1559) HSM válasza Zájec (#1558) üzenetére


HSM
félisten

:D :R

(#1560) HSM válasza Zájec (#1558) üzenetére


HSM
félisten

"tudom, neked mindig az a legjobb ami neked van , a többi meg x@r..."

Nem igazán értem, hogy jön ez ide.... :F De azt még ennyire se értem, miért kaptam ezt... :F

(#1561) Zájec válasza HSM (#1560) üzenetére


Zájec
veterán

azért mert egyfolytába azt reklámozod ami épp neked van , és ezt úgy adod elö mintha az lenne a legjobb .... azért mert te úgy gondolod, az nem azt jelenti hogy az még úgyis van...

(#1562) HSM válasza Zájec (#1561) üzenetére


HSM
félisten

Nem adtam elő úgy, hogy az lenne a legjobb... Csak hogy egy megoldás nem tetszik... Írtam a Noctuát is, hogy pl. az is tetszik, szóval itt bukott az állításod. Nyilván a saját cuccomról tudok csak saját képet, tapasztalatot linkelni... Így nem kellett 5 percig googel keresgélni, és nem a levegőbe beszéltem.... :F De ha Te itt bárhol látsz olyan állítást, hogy az "enyém a legjobb vedd ezt", akkor azt mondom igazad van, de én nem látok ilyent.... :(

(#1563) #97544192 válasza Zájec (#1558) üzenetére


#97544192
törölt tag

Bocsi, hogy beleszólok, de az ember csak olyan dolgokról tud véleményt mondani, ami van neki.
Szerintem te sem tudsz sok mindent mondani egy Prolimatech Megahalems hűtőről, mert nincs neked. Ellenben a Mugen 2-vel. HSM egy olyan szót nem mondott, amiért igaz lenne az állításod. Erre nem kell visszaírnod, vagy ha igen, akkor normálisan légyszi, mert én is normálisan írtam, és nem szaroztam semmit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1564) Zájec válasza HSM (#1562) üzenetére


Zájec
veterán

akkor olvasd végig amit a ocz ramjaiddal kapcsolatban irtál,,..

BR4D ::
"Erre nem kell visszaírnod, vagy ha igen, akkor normálisan légyszi, "
nyugi, nem fogom elövenni azt a normálatlan stilust , amit TE tudsz produkálni....
és ne mond hogy nem, mert mindjárt belinkelem az összes h.sz-edet... :D

" Ellenben a Mugen 2-vel. HSM egy olyan szót nem mondott, amiért igaz lenne az állításod."
"Szerintem amúgy meg elég paraszt megoldás, amit pl. a scythe kitalált a mugen2-nél, hogy szedd szét az alaplapi keretet, cseréld ki a mugen cuccára," by HSM...

[ Szerkesztve ]

(#1565) HSM válasza Zájec (#1564) üzenetére


HSM
félisten

Link, vagy idézet? Mert szerintem semmi olyant nem írtam, amit állítasz. :(
Így viszont az állításod nagyon a levegőben lóg.... :((

(#1566) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Már sokatszorra szeretnék segítséget kérni azügyben,hogy a gépem minden bekapcsolásnál pittyeg egy rövidet azután egy hosszút.A ramok elvileg jók,mert stabilan lefutott a memtest,így viszont nem igazán tudom mi lehet még a probléma.Az egész gép rendesen hiba nélkül működik csak ez a hiba üzenet zavar.Ha van valami ötletetek azt előre is köszönöm.

(#1567) #97544192 válasza Zájec (#1564) üzenetére


#97544192
törölt tag

"nyugi, nem fogom elövenni azt a normálatlan stilust , amit TE tudsz produkálni..."

Most bevágtam a durcit... :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1568) Henk válasza Sárpac (#1556) üzenetére


Henk
veterán

Hát egyelőre a hűtő még nem jött meg,csak gondoltam megérdeklődöm előre.Ahogy a képeket elnéztem szerintem úgy oldották meg,hogy nem kell levenni a keretet,hanem a hátlapi panel 4 távtartója hosszabb és így valszeg elfér alatta a keret.Legalábbis ezt tartom logikusnak.

(#1569) Sárpac válasza HSM (#1557) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem meg tök jó 8ponton rögzíti a procihűtőt a lap hátulján így a terhelés sokkal egyenletesebben oszlik el az alaplapon mintha 4ponton feszülne!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1570) Zájec válasza HSM (#1565) üzenetére


Zájec
veterán

idézet : "Bár szerintem az 1600CL7-es platinum a legjobb ezek közül, nem véletlen vettem olyant..." .... by HSM..

és Blend stabil készült már róla?

(#1571) HSM válasza Zájec (#1570) üzenetére


HSM
félisten

Így van, ezt írtam. De itt a hsz többi része, a tisztánlátás kedvéért: [link] És nem árt azt se megnézni, mire írtam. A Henk által felsorolt alternatíváknak leírtam előnyeit/hátrányait... És leírtam, hogy én kb. ugyanezek közül melyiket választottam, mert én is ezeken törtem a fejem... És azt is leírtam, hogy miért.

Szóval szerintem semmi öncélű reklámozás nem volt benne, és ráadásul a ramom hátrányairól is írtam, és szerintem maximálisan objektív is maradtam... :F

Blend-et 1750@CL8-on szeretnél? Itt van 7 ablakos HCI memtest [link], ez kicsit keményebb, de majd tolok rajta akkor egy blend-et is, ha annak jobban hiszel....

[ Szerkesztve ]

(#1572) Zájec válasza HSM (#1571) üzenetére


Zájec
veterán

1600 cl7 -t ... amit tudnia kell...

(#1573) HSM válasza Zájec (#1572) üzenetére


HSM
félisten

Oks, azon még nem teszteltem, de este megcsinálom. :R (Valamiért az alapórajel nem érdekelt, ha azon nem stabil 5 éves garival lesz még időm cseréltetni.... :P )

(#1574) Zájec válasza HSM (#1573) üzenetére


Zájec
veterán

még mindig nem érkezett eredmény... nem megy az 1600 cl7 -be , amit gyárilag kell tudnia... :U ez az alapórajele és idözitése...

(#1575) HSM válasza Zájec (#1574) üzenetére


HSM
félisten

Nem volt rá időm... :( Ha minden jól megy, ma meglesz oldva a kábelkötegelős dolog, mehet rá a venti, azt meghuzatom neki. ;) Mennie kell, mert ezért fizettem. Ha nem megy, akkor gari. ;)

(#1576) Henk válasza HSM (#1575) üzenetére


Henk
veterán

Szólj ha nem megy ahogy kell mert akkor ki sem bontom megy vissza :DDD

(#1577) HSM válasza Henk (#1576) üzenetére


HSM
félisten

Oké.... :D
De tudnia kell annyit. ;) Csak úgy még nem használtam... 1,58V-on megy 1600@CL8-at, illetve 1500@CL7-et, ez tuti, ezt teszteltem. Tovább nem akartam menni hűtés nélkül. Szóval nem azt mondtam, hogy nem tudja, azt mondtam, hogy úgy még nem teszteltem... ;)

(#1578) HSM


HSM
félisten

Na megcsináltam az 1600@CL7-es tesztet... [link]
Érdekes, ment.... :P (De eltartott a teszt vagy másfél órát, úgyhogy mára ennyi... :D )

Szerk.: A képre "rászerkesztettem" egy everest screent is, hogy ez így kb. mire elég.

[ Szerkesztve ]

(#1579) Zájec válasza HSM (#1578) üzenetére


Zájec
veterán

szép munka :C

(#1580) HSM válasza Zájec (#1579) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R

(#1581) bim válasza HSM (#1578) üzenetére


bim
veterán

:C :C :C
Hogy hogy ilyen "magas" feszen megy a proci? :F

(#1582) HSM válasza bim (#1581) üzenetére


HSM
félisten

Úgy, hogy először minimumfeszen, szűk subtimingeken, 1,64V VDRAM feszen próbáltam, 4200-as CPU-val, 3400-as kisfeszes uncore-al, aztán hibázott 200% után, aztán úgy döntöttem, azért ne itt öregedjek meg, menjünk inkább biztosra.... Úgyhogy hasracsapva belőttem 1,3V-ot BIOS-ban a CPU-nak, meg valami langyos Uncore-t, meg a ramnak 1,66V-ot hogy tuti csak a ram legyen a "tesztalany", a többi komponens meg atombiztos... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1583) bim válasza HSM (#1582) üzenetére


bim
veterán

áááá értem..
Kicsit meglepődtem mivel egy jól menő procid van és jössz nekem olyan feszel mint amivel én hajtom. :Y

(#1584) szki


szki
őstag

Hi!

Az új X58-as alaplapok mikor jelennek meg?

A EX58A-UD5 nagyon bejönne

(#1585) mpierre válasza szki (#1584) üzenetére


mpierre
veterán

A végén még cserélek alaplapot?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1586) Vistaboy válasza szki (#1584) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azért ez már tényleg nem semmi. :DDD
Egy hónapja sincs, hogy megvettem az EX58-UD5-öt, erre máris jön az újabb. :O Nem azért, biztosan nem fogom lecserélni most ezt pár évig, de az bosszant, hogy miért nem lehetett már ezeket az új tulajdonságokat beépíteni a korábbi lapba? :F

Oké, értem én, az üzlet az üzlet. Csak bosszant, hogy most ha ezek bejönnek, egyből fele áron lehet majd kapni a korábbi UD5-öt. Bezzeg ha vártam volna egy hónapot, akkor biztosan nem jöttek volna ki az újak csak azután, hogy megveszem a régebbit. :U

Murphy törvénye ismét bizonyított. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1587) szki válasza Vistaboy (#1586) üzenetére


szki
őstag

Hát igen ez már csak így van. De nem hinném, hogy a jelenlegi alaplapod ne lenne csúcslap még jó sokáig!

Lehet, hogy a régi lapok ára nem is megy lejjebb. Inkább az új lapok lesznek bazi drágák. Tehát újdonságok például:
- 24 fázisú áramellátás
- Smart 6
- DES 2 energiagazdálkodás
- 10-ből 4 db SATA3 port (6Gbit/s)
- magasabb BCLK, jobb tuning?

Lehetek telhetetlen, hogy az USB3 miért nincs és a P55-ösön lévő Open NAND Flash Interface (ONFI) slot?:)

[ Szerkesztve ]

(#1588) Vistaboy válasza szki (#1587) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hagyni kell valami újdonságot a következő revízióra is, nem? :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1589) szki válasza Vistaboy (#1588) üzenetére


szki
őstag

Jaja, hogy még több pénz legyen elkérhető a magunkfajtától:)
Meg a power eSata...

(#1590) Sárpac válasza szki (#1587) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pff... lesz vagy 70-80k indulásként.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1591) bim válasza szki (#1587) üzenetére


bim
veterán

Kész vagyok ettől a giga tápellátástól. 24 fázis? :W :W :W
Mivel lehet több a DES2 mint a mostani DES? Már most is alapfeszen a 12 fázisból lekapcsol 8-at net közben mert felesleges. Akkor meg majd lekapcsol10-et? :F
Meg ha összejön nekik akkor kisebb lesz a vdrop. Meglátjuk. Az ára biztosan pusztítani fog. :DDD

(#1592) Vistaboy válasza bim (#1591) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ne vicceljél már. Mennyivel jobb a v2.0? Sokkal. :)
Hát ha lekapcsol 24-ből 18-at, mert felesleges, az már több mit a duplája az eddigi 8-nak, ergo sokkal takarékosabb. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1593) bim válasza Vistaboy (#1592) üzenetére


bim
veterán

24-ből csak 20 a procié mint most a 16-ból 12. :D
Amúgy az agyam eldobom hogy rev2-nél tart már alig pár hónap után. :W

(#1594) tlac válasza bim (#1591) üzenetére


tlac
nagyúr

na de p45-ből minek adnak ki újabbat?
egy ud3-as, x48+ich10r-es lapnak jobban örültem volna :)

(#1595) Vistaboy válasza bim (#1593) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, akkor bocsi, nem vagyok technikai guru. Mindazonáltal akkor is több energiát spórolnak a gyártó szerint. :DDD

Ja, én is azok akadok ki. Alig veszem meg, máris elavul. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1596) bim válasza tlac (#1594) üzenetére


bim
veterán

Lassan annyira követhetetlen lesz mint az ati termékpalettája.. :N

(#1597) ImI87


ImI87
őstag

Ezt az új sata dolgot a vinyóknál is be fogják vezetni?
Meg ez ugyen nem sata3, csak növelt sebességű sata2?
Vagy ez tul.kép.. az SSD-khez lett kitalálva?

(#1598) tlac válasza ImI87 (#1597) üzenetére


tlac
nagyúr

de ez szerintem a sata 3.0, nyílván lesznek majd ilyen vinyók és ssd-k is
de vinyónál max a cachénél lesz gyorsulás

(#1599) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Én lehet megvárom ezekből is a rev1.2-est, mert szinte borítékolható, hogy az első verziók nem lesznek tökéletesek ennyi újítással szal fél év mire érdemes lesz venni minimum.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1600) tlac válasza Sárpac (#1599) üzenetére


tlac
nagyúr

alig változtattak vmit, ezekből szerintem nem lesz még újabb rev

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.