Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) CsendesMark válasza szacsee (#950) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Ez az integrált hangra vonatkozik csak?
...mert nekem egy Audigy 4es PCI hangkarim van, és egyátalán nem hallok rendellenes hangokat csak ha cuccozok :DDD :C na jó viccet félretéve, ki sem próbáltam az alaplapi hangot :U

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#952) szacsee válasza CsendesMark (#951) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem!
Némelyik tápnál jön elő ez a jelenség X58-as lapoknál... gigabytenál elég sűrűn.
Nálam csak a C1E letiltásával szünt meg és nem számít, hogy mit engedélyezel.
Audio-val, audio nélkül, vinyó nélkül, lan letiltva stb is előfordul.
Nálad alapon van minden?
OC alatt nincs ilyen, mivel IDLE is többet fogyaszt, mint alapon.
Viszont véletlenszerű, hogy melyik lappal, melyik táppal jön elő. :K

(#953) CsendesMark válasza szacsee (#952) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

alapból tíltok minden buta energiatakarékossági sallangot :DD
Mint mondtam nálam minden OK

jajj és mégvalami:
lécci olvassátok el ezt a magyar GA-EX58-UD4 tesztet, én nagyon jól szórakoztam
(annyit elértem hogy a 8 magot 8 szálra átírták egyhelyen :C )

ne haggyátok ki a hsz-eket sem!! (kicsit le lettem oltva) ;]

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#954) milbo válasza CsendesMark (#953) üzenetére


milbo
aktív tag

Ahelyett hogy aggatod a körmödet, inkább örülhetnél hogy nyolc magos procid van. :C

Én is keresgélem a másik négyet :D

[ Szerkesztve ]

(#955) HSM válasza szacsee (#950) üzenetére


HSM
félisten

A cicergésről... (NV GT200 topicb írtam pár napja...)Sok cucc csinálja, nekem mondjuk a GTX260 terhelve, csak nagyon halkan. A 4890 is, az hangosan, de csak terhelés alatt. A legviccesebb, nekem az I7 is cicereg, relatíve hangosan, de csak alapórajelen és terhelés nélkül, C1E-vel. 133-ról felhúzom a BCLK-ját (kb. az FSB) 165-re, és síri kussban van.... A vicces, hogy még a hangkarimban is gyártott némi zajt alapórajelen.... :Y :Y

Nem gerjed, hanem igen halk, de nagyon fülelve fülessel hallható zajt szedett össze.... [link]Valamiért üresben, 133-as BCLK-val pont olyan frekvenciák vannak, ami átjutnak a hangkarim szűrésén... (4 hónapos X-fi extreme music) Picit magasabb BCLK-n vagy C1E nélkül, vagy terhelve tökéletes.
(A két kép közvetlen egymás után készült, csak az egyik alatt futott a prime, a másik üres volt.... Jól látszanak a tüskék 2-10Khz között.)
Ja, a dolog az alaplapi hangkarit nem érinti. :F

(#956) CsendesMark válasza HSM (#955) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

én eddig csak 145 és 150es BCLKval használtam, lehet ez volt a szerencsém

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#957) HSM válasza CsendesMark (#956) üzenetére


HSM
félisten

De nem azt írtad, hogy nálad C1E off volt? Úgy nálam is jól megy a 133-as BCLK.... :DDD

(#958) tlac válasza HSM (#955) üzenetére


tlac
nagyúr

hogy a fenébe ciceregne már a proci?
egyáltalán hogyan azonosítod a hang forrását?

(#959) HSM válasza tlac (#958) üzenetére


HSM
félisten

Oké, nyilván az I7-hez kapcsolódó alaplap procit tápláló része is lehet a ludas, ez a kettő eléggé összetartozik.... De ha nem a lap I7-es része vagy a proci, akkor mégis mi ciceregne, ha kizárólag 133-as BCLK-val és bekapcsolt C1E-vel csinálja, terhelés nélkül? Nyilván a hálókártya, nem? ;]

(#960) szacsee válasza HSM (#959) üzenetére


szacsee
nagyúr

A táp jóember... a táp. :K
Szétszedtem a gépet itt hever a lábamnál darabokban, az alaplap környékén amikor hallgatóztam 1 venti sem volt, a táp meg tőle 30cm-re... a táp cicereg. ;)
A házban én is a proci környékéről hallottam. :K

(#961) HSM válasza szacsee (#960) üzenetére


HSM
félisten

Naaa.... Ezt ne akard már nekem elmagyarázni.... Mi köze lenne ehhez a tápnak, de mégis??? :F Az előző 2 platformomon nem csinálta... (P35-DS3, Asus P5K3 Deluxe) Ja, és azóta tápcsere is volt, VX550-es corsirról HX620-ra.... És mindkettővel a dolog ugyanaz. És mégis mi köze lenne a tápnak a C1E-hez és a BCLK-hoz???? Akkor az E6550-emnek is ciceregnie kellett volna a P35-DS3-ban..... (Mégkisebb üres fogyi....3W alatt volt...) Ja, és a gépem aljában van a táp, épp elég messze a proci környékétől....
Ja, és a táp cicergése hogyan birizgálbá a hangkarim zajszintjét??? Amúgy az ezelőtti Audigy2-mmel is megvolt a dolog.....

[ Szerkesztve ]

(#962) szacsee válasza HSM (#961) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ok, ha van 10 perced, akkor légyszíves vedd ki a tápot, tedd a laptól minél messzibbre és hallghatózz... halgasd az alaplap környékén is a cicergést és a táp mellé téve a füledet.
Meg fogsz lepődni. :K

(#963) HSM válasza szacsee (#962) üzenetére


HSM
félisten

Ok, este otthon leszek, megnézem. :K
De mégis, nekem sántít a dolog, mert ha táp, akkor az I7-nél jóval kevesebbet fogyasztó P35/E6550-nál is elő kellett volna jönnie.... Erre nem is írtál semmi.... ;]

(#964) szacsee válasza HSM (#963) üzenetére


szacsee
nagyúr

Passz, igazából a 8500 még kevesebbet fogyasz,de DES-el mentem 4W körülre, ezzel pedig alapon C1E-vel 4W-ot eszik everest szerint, namost itt a memóriavezérlő is a prociban van, ergo nem fogyaszt a lap annyit... bár fene tudja.
Az is lehet, hogy másképp van a proci áramellátása megoldva, ergo a tápok ágai között nagyobb a fogyasztásbeli különbség. Nézd meg, legalább okosabbak leszünk. :R

[ Szerkesztve ]

(#965) HSM válasza szacsee (#964) üzenetére


HSM
félisten

Hát sajnos asszem majd a hétvégére halasztom a dolgot, nincs nagyon most időm ezzel foglalkozni... Majd írok a fejleményekről....

(#966) szacsee válasza HSM (#965) üzenetére


szacsee
nagyúr

Oké, köszi! :R

(#967) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.
Nemsokára komplett gépcserét tervezek, és érdeklődnék, hogy az új Core i7-es procikhoz melyik alaplapot érdemesebb választani? A Gigabyte, mint gyártó nálam alap, eddig mindig olyan alaplapom - és VGA-m - volt, ezen nem szándékozom változtatni. Annak idején azért vettem a 965P-DQ6-ot, mert hosszú távra terveztem, és ezúttal is ez a célom.

Az új X58-as chipsettel szerelt szériából melyik szerintetek a legjobb ár/teljesítmény arányú? Én egyenlőre a GA-EX58-DS4-el szemezek, de gondoltam, előtte véleményt kérek olyanoktól is, akik nálam jobban értenek a témához. Nem fogok SLI-t vagy egyéb kétkártyás megoldást használni, úgyhogy nálam felesleges pénzkidobás lenne az efféle luxus, de azért fapados verziót sem akarok venni. Mint említettem volt, hosszabb távra kell ez az alaplap. A processzorban még nem vagyok biztos, egyenlőre egy i7-920-ra gondoltam, de lehet hogy bele fog férni a 940-es is. Egyenlőre elég egy lassabb, majd később cserélek gyorsabbra, ha lesz rá keret.

MOD: Ja, és melyik memóriát ajánljátok hozzá? 3x2GB-ra gondoltam a Triple Channel miatt, ezzel a mennyiséggel már kitartok egy darabig. :P

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#968) tlac válasza Vistaboy (#967) üzenetére


tlac
nagyúr

én pont a ds4-et nem venném, nincs azzal sincs baj, de kilóg a sorból
az összes többi giga x58-as, ultra durable 3-as, a ds4, csak 2-es, persze ennek nincs jelentősége
aztán a ds4 nem tud, sli-t (jelenleg, lehet később fog), írtad, hogy nincs is rá szükséged, viszont akkor is, az összes többi giga viszont tud

én az ud4p-t venném, azon már minden normális dolog rajta van

memóriából kb mindegy, tudjon 1333-at, de a ram már nem is olyan drága, ebből jobban lehet válogatni

(#969) CsendesMark válasza tlac (#968) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Már tud SLI-t
hír

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#970) tlac válasza CsendesMark (#969) üzenetére


tlac
nagyúr

olvasd el a hozzászólásokat is

(#971) Vistaboy válasza tlac (#968) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi. Direkt ezért kérdeztem meg, hogy ti melyiket ajánljátok. ;)

Akkor UDP4, helyes. :P

A memória akkor ami jó lesz bele, nem lesz tuningolva, így nem kell extrém fajta.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#972) CsendesMark válasza Vistaboy (#971) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

én ezek közül választanék:
GA-EX58-EXTREME ~89000Ft
GA-EX58-UD5 ~78000Ft
GA-EX58-UD4P (nem látok rá árat de gondolom kevesebb mint az előző 2 lap ára :C )

De ugye neked nem fontos a többkártyás megoldások támogatottsága
bár minden X58as alaplap Crossfire ready :)

Én is ezért vettem magamnak EX58-EXTREME-t mert sokáig szeretném megtartani, remélem nem fogok benne csalódni :K

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#973) CsendesMark válasza Vistaboy (#971) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

bocsi! 2x
Egy admin lécci törölje

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#974) Vistaboy válasza CsendesMark (#972) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, jó lesz az UD4P, azért annyira extrém megoldás sem kell.

Ja, és tápból elég lesz egy 700W-os? Modjuk nagyobb esély van egy HD 4870-re, mint egy GTX 285-re, de azok is eléggé eszik már a wattokat, gondolom. :DDD

Ezt gondolom: Cooler Master Real Power M700

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#975) CsendesMark válasza Vistaboy (#974) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Szerintem elég lesz a 700Wos ;)
Nekem most egy CM 550W RealPower SLI tápom van (VGA 4870-512), és ha a CPU-t húzom + terhelem, akkor nagyon hangosan kezd pörögni a tápegység ventije, gondolom közel 100%-ra terheli, ezért én is majd szeretnék egy nagyobb tápot.

Én is gondoltam a M700-re, de inkább egy Corsair TX750Wos lesz, mert kb egy árban kapom mind a 2őt

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#976) Vistaboy válasza CsendesMark (#975) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi.
Nekem jó a Cooler Master, most olyanom van majdnem, mint neked, csak nem SLI-s. :DDD

Már csak egy frankó kis modding házat kellene hozná nézni, de a jelenlegi Raidmax Sagitta házamon kívül nem látok olyat, ami tetszene. Ami pedig szebb, az k***a drága. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#977) Zájec válasza Vistaboy (#967) üzenetére


Zájec
veterán

nekem DS4 van , teljesen elégedett vagyok vele.... nemtud "kevesebbet" mint a drágább testvérei, nyákfelépitésben is u.az mint a nagytestvérei... nemtudom melyiket mennyiért vennéd, esetlegesen megéri e a felár....
tuning terén is nagyon megy , láthatod a korábbi eredményeimet is a topikban ,igencsak szép eredmények... talán a legjobbnak is mondható.. :B

egyébként én se vagyok az SLI hive ,( se a CF ), úgyvagyok vele hogy inkább a két kártya árából 1db eröset veszek , és nincs vacakolás , megy-e vagy nem és ha megy is akkor hogy teljesit.... 1 erös kártya , az a biztos....

ramból meg KINGMAX 1333mhz-t javasolok , az mindenkinél problémamentesen müködik.... és ár/teljesitményben a legjobb választás....

(#978) Vistaboy válasza Zájec (#977) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi szépen neked is a tanácsot. :R

Igazság szerint majd elválik, ami elsődlegesen meghatározó, az az ár/érték arány. De mellette viszont olyan alaplap kellene, amibe esetleg később gyorsabb procit tudnék rakni, amennyiben arra kerülne a sor. Mivel most relatíve sok cuccot kell vennem, ezért ahol lehet spórolok (GTX 285 helyett HD 4890, i7-965 helyett i7-920, stb.). De alaplapot úgy akarnék választani, hogy a későbbi upgrade biztosítva legyen. :K

Szóval még meggondolom, majd meglátom, mennyivel lesz drágább az UD4P. Ha sokkal, akkor valószínűleg az olcsóbbat fogom venni, de az alaplap az olyan dolog, amin nem nagyon szoktam spórolni, inkább proci vagy VGA-terén.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#979) tlac válasza Vistaboy (#978) üzenetére


tlac
nagyúr

a legolcsóbb giga x58 (ud3r) és az ud4p között kb 12k a különbség
procin sokkal jobb lehet spórolni (most látom csak, hogy van már új stepping is)

(#980) zoli699


zoli699
csendes tag

hali! a giga ex58-ud3r tud sli-t vagy crossfiret? mer a gigabyte honlapján csak annyit találtam hogy 2x pci-e x16...

(#981) Zájec válasza Vistaboy (#978) üzenetére


Zájec
veterán

" i7-965 helyett i7-920," a kettö közt új árában kb.170e forint külömbség van... ;] kb 3db i7 920 -at veszel 1db i7 965 árából ...

"amibe esetleg később gyorsabb procit tudnék rakni, amennyiben arra kerülne a sor." ha ezt a szempontot nézzük , akkor nincs úgymond jelentösége , mert a nagyobb procinál a szorzó és az alapórajel magasabb .. ami inkább komolyabb tuningnál segitség , az meg már nem hétköznapi használat...

(#982) szacsee válasza zoli699 (#980) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alapon CF kompatibilis, viszont a gigabyte az új biosszal elérhetővé tette az SLI-t is az UD3R-en. :K :))

(#983) Vistaboy válasza tlac (#979) üzenetére


Vistaboy
veterán

12K még belefér, úgyhogy maradok az UD4P-nél. ;)

Ja, a procin muszáj spórolni, mert elég tetemes különbségek vannak. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#984) Vistaboy válasza Zájec (#981) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát ja. Gondoltam, hogy ekkora különbségek vannak közöttük.

Szerinted melyik Core i7-es a legjobb ár/teljesítmény arányban most? Az i7-920 tűnik egyenlőre annak, de azért kíváncsi vagyok az egyéb lehetőségekre is. Bár gondolom, feljebb haladva nem nő egyenes arányban a sebesség az árral. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#985) Zájec válasza Vistaboy (#984) üzenetére


Zájec
veterán

mivel ninncs nagy választék a core i7 procik terén , igy csak a 920-as van ami még "normálisabb" árban van...

ha az ár/teljesitmény használhatóság mutatót nézem akkor a következöt venném..:: UD3R és Kingmax1333 6gb ram... a lap 48k a ram 25k a iponban.. a proci meg kb, mégegyszer ennyi... 70-75k...

(#986) milbo válasza Vistaboy (#983) üzenetére


milbo
aktív tag

Az UD3R miért nem felel meg? Ennyire fapados lenne?

(#987) Vistaboy válasza Zájec (#985) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi. Mondjuk már maradok az UD4P-nél. Írtam egy bejegyzést a választásaimról, ha érdekel, elolvashatod. Szerintem így jó lesz, de kíváncsi lennék pár jobban hozzáértő véleményére is. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#988) Vistaboy válasza milbo (#986) üzenetére


Vistaboy
veterán


GA-EX58-UD4P


GA-EX58-UD3R

Nem tudom, nekem jobban tetszik a felső, jobban lehet memória terén is bővíteni. Ki tudja, lehet hogy két év múlva már kevés lesz a 6GB RAM, akkor nem lesz mindegy, hogy fér-e mellé újabb modul, vagy cserélni kell az egészet.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#989) Zájec válasza milbo (#986) üzenetére


Zájec
veterán

egy kis tapasztalat kellene , ami még nincsen....
jó lenne , ha a tulajok csinálnának egy pár tuningeredményt....
de eddig sajna nincsen , igy nem lehet véleményt és tapasztalatot elmondani róluk...

én a DS4-el már csináltam egy jó pár eredményt, igy megálapitható és elmondható hogy tudja azt amit nagyobb testvérei... legalábbis gondolom , mert a nagyobb testvérlapoktól sincsenek "ömlesztett" eredmények....

(#990) Zájec válasza Vistaboy (#987) üzenetére


Zájec
veterán

én ilyen irásokat , nem igen olvasok... engem inkább a kézzelfogható eredmények érdekelnek.... az hogy leirod hogy mit veszel , meg hogy gondolod meg stb... az az egyéni szoc. véleményed.... ilyeneket mindenki tudna irni....

"Ki tudja, lehet hogy két év múlva már kevés lesz a 6GB RAM, "
ezt nemigen tudom elképzelni..... még 3gb rammal is kilehet egy darabig húzni.... jelenleg sok az a 6gb. , egy kicsit kihasználatlan...
meg amúgyis 4 slot van benne , tehát akár 8gb-t is tusz üzemeltetni.... :)

[ Szerkesztve ]

(#991) Lindus


Lindus
csendes tag

nah, srácok, visszatérve a cicergésre :D letiltottam az említett EIST és C1E funkciókat BIOSban, éés, valóban megszűnt az a hangos cicergés!! vagy csak nagyon halk lett, ezt most nem tudom, szerintem már csak a fejemben hallom. :)) :D

namármost. így akarom hagyni, de szükséges mindkettőt kikapcsolni? melyik mit csinál? nagyon kiváncsi vagyok mik ezek, elmagyarázná valaki pár mondatban? :U

[ Szerkesztve ]

(#992) szacsee válasza Lindus (#991) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elég a C1E-t letiltani... EIST maradhat.

Egy kis iromány PH tesztből:
"Az eredeti Halt State (C1E elődje) egy lényegesen egyszerűbb alternatíva a fogyasztás csökkentésére, lényegében a HALT utasítás kihasználására épül: amíg a processzor nincs terhelés alatt, addig a HALT utasítás lekapcsolja a CPU-t. Mivel a HALT utasítás csak akkor hívódhat meg, ha semmilyen módon nem terhelődik a CPU, ezért az EIST-tel ellentétben nincs hatása a rendszerteljesítményre, de logikus, hogy jóval kevésbé hatékony is energiamegtakarítás szempontjából. Az Intel-féle Enhanced Halt State ezzel szemben két dolgot művel: lecsökkenti a CPU szorzóját a processzor által engedélyezett legalacsonyabb értékre, majd csökkenti a magfeszültséget is."

(#993) milbo válasza Zájec (#989) üzenetére


milbo
aktív tag

Még gyári hűtőm van amivel 3.8-ig ment. Teszt erejéig vitte a 3DMark-ot 4-en, magasabb órajelekkel eszembe sem jutott próbálkozni. Azt nem hinném hogy sokkal kevesebbet vinne tunningban mint a DS4. Az extrém tunning meg nem érdekell. Azt meg nem hiszem hogy valaki normál használat mellett. 4.4-et ad a procinak tartósan.

(#994) milbo válasza Vistaboy (#988) üzenetére


milbo
aktív tag

Én nem kinézet után veszek alaplapot. A kb. 10k árkülönbség viszont jobban tetszik. Azt megmondani szerintem még senki nem tudja hogy 6G memória meddig lesz elég de jódarabig az biztos. Ha van pénzed rá akkor már most tegyél bele 12-t és megoldódott a problémád. 3x4GB Corsair 1333MHz ára kb. 63k.

(#995) CsendesMark válasza Vistaboy (#988) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

lehet hogy két év múlva már kevés lesz a 6GB RAM

GA-EX58-UD3R spec:
4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory

4 × 4GB fér bele :) szóval nem kell félni :K

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#996) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Oké, értem én, nem voltam tisztában a pontos árakkal. :D
Amennyiben tényleg egy tizes van közötte, akkor megéri az olcsóbbat venni, majd elválik, egyenlőre pusztán tervről beszélünk. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#997) szacsee válasza Vistaboy (#996) üzenetére


szacsee
nagyúr

Figyu... :DDD
1,5V fölé nem mész szerintem, no meg hétköznapra nem is javallott.
1,4V-on már szaladgálnak a 920-ak 4Ghz-en, ha bírod hűtővel.
Ahhoz pedig szerintem elegendő az UD3R is.
Ha jól sejtem ... de ezt majd milbo is megerősíti, vagy cáfolja... mivel kevesebb tekercs és fázis van rajta, de ugyanannyi kondi, mint a nagytesókon, így nincs alúlméretezve elkókkal.
Ergo nem ciceregteti a tápot alapon, ha a C1E és az EIST be van kapcsolva, DES használatakor meg mégjobban előjön... én is használnám, de ciceregteti az UD4P a tápot, mint az állat.
No egy dolgot kell figyelembe venni, de ezt mindenhol leírtuk... felszereltség..
Tehát, ha nem kell 3 PCI-E akkor UD3R... no meg a többi.
A másik nem elhanyagolható tény, hogy az északi híd melegszik, mint amit fűtenének.. UD4P-nél ha hűteni akarom, akkor fölé kell tennem egy ventit, vagy mindenen cserélhetek alternatív hűtésre.
UD3R-nél viszont a mosfetre és az északi hídra veszel valami izmos megoldást oszt csókolom. Az sem mellékes, hogy új biossal már támogatja az SLI-t.
Neked kell döntened, de ha nem kell az extra felszereltség, ami esetleg az UD4P-n van, akkor szerintem UD3R-t vegyél.. :K

Tuningban egy kutya az összes Giga X58, ez hót ziher. ;)

[ Szerkesztve ]

(#998) Vistaboy válasza szacsee (#997) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, elhiszem, én nem vagyok ilyen szakmai guru, a fele magyarázat nekem kínai volt, de a másik feléből az jött le, hogy amennyiben nem fogom tuningolni a procit - márpedig nem -, akkor bőven jó az UD3R is, sőt jobb is bizonyos szempontból. Ebben az esetben bőven megfontolandó a dolog.

Köszi. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#999) milbo válasza szacsee (#997) üzenetére


milbo
aktív tag

Én is valami ilyesmit akartam írni csak nem voltam ilyen részletes. Táp nálam csendben van pedig nem is márkás (Stability Power 550W). Felszereltségben nem ad sokkal többet az UD4P sem. Három vga minek? Tunningban meg szerény véleményem szerint az extrém sem tud kimagaslóan többet. Árban meg elég nagy a különbség. Északi híd tunning nélkül nem túl meleg, tunningnál viszont ezt is lehetne fűtőtestnek használni.
Ha már tunningnál tartunk, mondja már meg nekem valaki hogy van olyan dolog amire nem elég egy 920-as akár alapon is? Ha meg esetleg fel van rántva 3.2-3.4-ig akkor nem sok feszt kell neki adni és nem is melegszik, akkor meg végképp elég mindenre.

(#1000) Vistaboy válasza milbo (#999) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, vettem az adást, akkor jobb tényleg az olcsóbb. Tuning nálam nem nagyon lesz - nem igazán értek hozzá -, VGA-ból pedig még kettőt is soknak tartok, nemhogy hármat.

Köszi még egyszer a segítségeteket, és a felvilágosítást. :R

Egy kis OFF: A VGA-s topikban linkelgetnek mindenféle teszteket, de konkrét választ nem adtak még, így hát itt is megkérdem: a HD 4890 és GTX 285 közül melyik a halkabb és mennyivel? Kellene egy összehasonlító teszt, vagy személyes tapasztalat, bármi, mert nálam elég fontos, hogy minél halkabb is legyen, ne csak gyors. És bár a GTX 285 majd egy 20-assal drágább az ATI-nál, ha halkabb, az fog kelleni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.