Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) keIdor válasza #97544192 (#1850) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem mind a kettő jól néz ki.:) Persze a Gigabyte is szép szerintem... de ne ez legyen az elsődleges szempont. HAF az amúgy se plexis ház, úgyse látsz semmit...

De különben ez a számítástechnika... folyamatos bukás, ez van, ezt vagy elfogadod, vagy veszel konzolt, ennyit tudsz tenni... 50-ért add el nyugodtan azt a lapot nem fogja nagyon senki se többért elvinni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1852) HSM válasza #97544192 (#1850) üzenetére


HSM
félisten

Nalátod.... Csak a szád jár, hogy szar Giga, meg fos EXtreme így meg úgy, de mégse cserélnéd le másra, mert mégis ezek szerint ez a legjobb neked.....

(#1853) BR4D: Arra a lapra meg aztán végképp nem kéne sokat ráfizetned... :(

[ Szerkesztve ]

(#1853) #97544192 válasza keIdor (#1851) üzenetére


#97544192
törölt tag

Mondom, akkor inkább megtartom. Annyira nem szörnyű (vannak sokkal jobbak, ennyi), Kingmax RAM-al, de attól még ha nem 70-75k lenne a boltban, hanem 1k, jól agyontaposnám. ;]
Nem az az elsődleges szempont, de nekem nagyon fontos, és hiába jó pl. a Biostar, nekem nem tetszik. De tudod hogy én milyen vagyok, ismersz annyira, hogy sokat adok a külsőre.

HSM: Nekem DFI T3eH6 kéne, de mondom, adsz rá pénzt, megveszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1854) keIdor válasza #97544192 (#1853) üzenetére


keIdor
titán

Pár ezres lenne a csere.:) De Te tudod... ha más nem, egyszer élsz "felfogással" cseréld le...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1855) bim válasza Sárpac (#1843) üzenetére


bim
veterán

ha azt játéknak lehet nevezni hogy beállítottam saccra 15re és egy síp lett a vége.. ;]
De átfutom amit linkeltél...

(#1856) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

UD3R alaplapot terveznék venni, de előtte szeretnék kérdezni pár dolgot:

1.) Nézegettem teszteket a dual és tri chanel memóriahsználatok közt, de nem találok jelentős eltéréseket. Ezért felmerült, hogy esetleg 2X2GB memóriát vennék a 3X1GB helyett.
Van-e valami bonyodalom a dual és tri chanel beállításai közt? Vagy csak beteszem a memóriákat a lapba és menni fognak?

2.) Van-e esetleg olyan márka, memóriatípus, amit nem szeret az alaplap? Mert őszintén megmondva én az árban legkedvezőbb DDR3-as memóriákat nézegetem, mivel nem tervezek tunningot, s gondoltam nincs sok jelentősége a drágább memóriának. Corsair TWINX memóriákkal volt valakinek már baja?

3.) Igaz egy kicsit off, de bátorkodnék kérdezni az i7 920-as procival kapcsolatban is. Van-e valakinek UD3R i7 920-as párosítása gyári hűtővel? ha igen, hangban és hőfokban tunning nélkül problémás-e a gyári hűtő?

Válaszaitokat előre is köszönöm,
Rederik

(#1857) HSM válasza Rederik (#1856) üzenetére


HSM
félisten

1.) Hát nem tudom, de valahogy a 2*2 szerintem sehogy se optimális.. Se 32, se 64 biten... Ha 32 bit, akkor untig elég a 3*1GB 64 bithez meg egy picit soványka a 4GB.... Szerintem 3db olcsó 2GB-os modullal simán jól jársz, ha nincs a tervben tuning.... Később bajosabb lesz bővíteni....
Egyéb bonyodalom nincs, ha a megfelelő slotokba pakolod őket. (Lásd a manualt.)

3.) Bár nem próbáltam, de hangban/hőfokban tuti nem para a gyári hűtő alapórajelen, sőt, teljesen igényes, halk megoldásnak tűnik, viszont tuningra gyakorlatilag alkalmatlan. ;)

(#1858) Rederik válasza HSM (#1857) üzenetére


Rederik
tag

Szia,

Köszönöm a választ! Igazándiból jelenleg 3GB memória is elegendő lesz nekem, később meg majd küzdök a bővítéssel, ha szükséges lesz. Nem ismerek olyan applikációkat, amikkel megfektethetek 3GB memóriás gépet. Lehet, hogy jó is :)

A 3 csatorna használatot viszont nem értem. Megmarad 3GB-nak a mennyiség? Vagy 1GB-nak felel meg?

Bocs, ha űber láma a kérdés, de sajnos én még leragadtam a régi DDR-ek szintén, ahol választani lehetett, hogy 2GB vagy 1GB párba tett memóriákkal, de dupla sávszélességgel.

DDR3-nál ez ugye nem így van?

Rederik

(#1859) HSM válasza Rederik (#1858) üzenetére


HSM
félisten

A DDR-nél sem így volt. Ott is vagy beraktál egy db 512-es modult, vagy 2db 256MB-osat, de utóbbin dupla sávod volt, a memória mérete mindkét esetben 512MB volt. ;) Itt is így van, 3 csatorna, 3 modullal, és a kapacitás összeadódik. :K Ha két modult raksz be, akkor sincs tragédia, de nem lesz maximális (vagy inkább optimális?) az elérhető memória-sávszélesség.

(#1860) ImI87


ImI87
őstag

Na feltettem én is az F8 bios-t. A ram-beállításoknál csomó új opció van:
- az Advanced DRAM fülön is lett 2 új opció
- megjelent a sorban két új subtiming
- meg a már említett B2B érték
- eze kívül végre lehet egyszerre állítani mind3 csatorna időzítését, mivel az SPD beállításoknál már nem "auto" és "manual" lehetőség van, henem "auto" "quick" (ezzel lehet egyszerre) és "expert" (ezzel meg külön külön).

V.ki jobban hozzáértő el tudná sorolni, hogy ezek mit csinálnak, és mire érdemes tenni őket? :F

Először kicsit gáz volt, mert nem akart boot-olni a korábi beállítással. De aztán mindent auto-ra tettem, és csak a 8-8-8-24-et meg a command rate-et állítottam manuálisan. Így úgy néz ki jó lesz, már 400%-nál jár a memtest, és eddig nincs hiba. :)

(#1861) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Feltettem én is UD5-re az új BIOS-t, és feltűnt egy új beállítási opció a merevlemez vezérlőnél: eXtreme Hard Disk.

Ha engedélyezem, akkor az AHCI és SATA kikapcsol, tehát gondolom, rendszer újratelepítés kell majd a használatához. Mondjuk ez nem lenne gond, mert úgyis erre készülök a hétvégén, de előtte lenne egy kérdésem:

Tudom hagyományos vinyóval is használni, vagy van valamilyen követelmény hozzá (SSD, RAID, ilyesmi.)? És lesz-e gyakorlati haszna egy sima, egy merevlemezes kiépítés mellett?

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1862) Shorine


Shorine
csendes tag

Üdv,

Lenne egy kérdésem, beruházás előtt állok és ki szeretném kérni a hozzáértők véleményét (nem pedig elsősorban a boltosét) az alábbi konfig ügyében:

Alaplap: Gigabyte EX58-D4
Proci: I7-920 D0
Ram: Corsair TR3X6G1600C9
Venti: Scythe Mugen 2

Elsősorban nem csúcsra járatott, tuning gépet szeretnék.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte UD4P I7 920 D0 6GB Corsair XMS 1600 Mhz

(#1863) Rederik


Rederik
tag

Engem az érdekelne, hogy az UD4P mivel több, mint az UD3R. Van-e valami lényegi, igen fontos különbség köztük?

A 4 vs 6 RAM foglalatot tudom.

Egyéb olyan, amit átlagos, mezei felhasználó is kihasználna?

(#1864) Rederik válasza Rederik (#1863) üzenetére


Rederik
tag

Nem értem miért nem tudom szerkeszteni a hozzászólásaimat :F

Elférnek ezek az UD3R és UD4P alaplapok a CM elite 335-ös házában? Azt tudom, hogy az alap méreteik megfelelőek, engem inkább az érdekel, hogy egy i7-es procival, s a hozzá tartozó ventivel lenne-e gond.

(#1865) Cyberpunk válasza Rederik (#1863) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az UD4P gyakorlatilag azt tudja mint az UD5 szinte semmi különbség sincs köztük csak az alaplapi hűtés tér el.
Plusz még több fázis van az UD4P-n mint az UD3R-en itt 12. Tuningban is jobban megy. És még van rajta 3db PCIE16xos csati tehát mehet a 3way SLI is elvileg :U

Ja még elfér nem lesz gond. Az enyém egy AeroCoolban van.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1866) Shorine válasza Shorine (#1862) üzenetére


Shorine
csendes tag

Azaz UD-4...

Gigabyte UD4P I7 920 D0 6GB Corsair XMS 1600 Mhz

(#1867) Cyberpunk válasza Shorine (#1862) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nem rossz. Ebben a kategóriában már végűl is mindegy. Ha nem akarod agyon tuningolni a gépet akkor jó lesz az az alaplap is. De ha még is számít akkor neked is inkább az UD4P-t javasolom.
A proci az jó természetesen :DDD
Memóriából meg ha tudsz akkor inkább egy Corsair Dominator CL8-ast vegyél bár a különbséget úgy sem vennéd észre. Szóval jó ez is.
A hűtés is jó de figyelj oda mert a Mugen az egy batár dög ;] és mivel ezek a memóriák magasak lehet hogy össze veszik a ventilátor a ram bordákkal.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1868) Shorine válasza Cyberpunk (#1867) üzenetére


Shorine
csendes tag

Akkor ha nem fér bele megfaragjuk ;] Remélem ez azért nem akkor fog kiderülni amikor rakjuk össze... ennyi szakértelmet már elvárhatnék egy boltostól. Ha mégse akkor ott helyben kell valamit kitalálni.

A tuniggal kapcsolatosan nem gondolkozok új csúcsok felállításáról, meg igazából kicsit felületes a tudásom ebben a témában. :-(

Köszönöm a választ.

Gigabyte UD4P I7 920 D0 6GB Corsair XMS 1600 Mhz

(#1869) ImI87 válasza Vistaboy (#1861) üzenetére


ImI87
őstag

Engem is érdekelne, de egyáltalán mit csinál, vagy mit tud ez az új feature? :F

(#1870) #97544192 válasza Cyberpunk (#1867) üzenetére


#97544192
törölt tag

A Corsair TR3X6G1600C9 egyáltalán nem magas, szerintem ventilátor befér. Az oldallap miatt jobban aggódnék. ;]

ImI: Azt lehet a Gigabyte se tudja. :DDD Egyébként HDD-nél kétlem, hogy lenne valami haszna. Inkább valami SSD-vel kapcsolatos dolog lehet, szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#1871) Vistaboy válasza #97544192 (#1870) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hogy van-e haszna a sima merevlemeznél, az tényleg kérdéses, de az is lehet, hogy egyfajta új vezérlési mód, aminek lehet valami előnye vagy hátránya az adatátvitelre - mint ugye az AHCI módnak -, ezért kérdeztem, hogy valaki próbálta-e már?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1872) Cyberpunk válasza #97544192 (#1870) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tényleg megnéztem ezek nem DHX-esek akkor simán elfér:) Na ja de az oldal lap az már más tészta ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1873) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A hivatalos oldalról törölték az F8-as BIOS-t. :F

Netán valami gond van vele?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1874) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Utánanéztem ennek az XHD-témának, és azt írták az - az xTreme Systems fórumán -, hogy az XHD tulajdonképpen szimpla RAID, csak átnevezték a SATA 3 miatt.

"XHD SATA Support is simply RAID, they just renamed the function due to upcoming SATA3."

Tehát aki RAID-del rendelkezik, az bátran használhatja, mindenki másnak felesleges. Ha engedélyezed, automatikusan RAID-be kapcsol, nem lehet megváltoztatni, amíg ki nem kapcsolod.

It is the RAID function as same as previous version BIOS, just changed the BIOS item to the new name, nothing different.

If set eXtreme Hard Disk (XHD) to "Disabled", it allow you manually select "IDE", "AHCI" or "RAID" mode.

If set eXtreme Hard Disk (XHD) to "Enabled", it will switch to "RAID" mode only.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1875) Sárpac válasza Vistaboy (#1874) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Rosszul kezelte az usb billentyűzetek illetve egerek egy részét ezért visszavonták további tesztelésre.
A hibát kijavították az F9a Testbiosban.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1876) Vistaboy válasza Sárpac (#1875) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nálam nincs gond a Logitech G5-össel, úgyhogy, amennyiben csak ennyi a bibi, akkor meghagyhatom a végleges változatig. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1877) bim válasza Vistaboy (#1876) üzenetére


bim
veterán

Egyelőre nekem is műxik rendesen...

(#1878) Barney™ válasza Vistaboy (#1873) üzenetére


Barney™
aktív tag

Remek, épp most akartam felrakni :C

(#1879) Vistaboy válasza Barney™ (#1878) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Német oldalon még kint van, próbáld meg. Állítólag pár USB-s egérrel és billentyűzettel vannak gondjai, de nálam a G5 rendesen működik.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1880) Barney™ válasza Vistaboy (#1879) üzenetére


Barney™
aktív tag

így ezek után nem merem felrakni, de azért köszönöm :))

azt nem értem, hogy hónapokig nem volt végleges F8, gondolom tesztelgették, fejlesztették..aztán kiadják, és sz@r..ez hogy lehet??? :F

[ Szerkesztve ]

(#1881) Vistaboy válasza Barney™ (#1880) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tudom, én amikor leszedtem, direkt vártam pár napot, mielőtt feltettem, hogy majd itt a PH!-s tagok addig jól kitesztelik, és írják, ha valamilyen hiba van benne. De mivel nem jött negatív kritika - sőt, a bootolás is érezhetően felgyorsult -, ezért felraktam. Nem bántam meg, tényleg gyorsabban áll fel a gép, mint korábban. Mivel olyan optimalizálások vannak benne, amelyek tuninghoz valók elsősorban - én nem tuningolok -, így nem tudok ezek hasznáról beszámolni. Viszont azt biztosan állíthatom, hogy - amennyiben Logitech G5-ös egered és PS/2-es billentyűzeted van, akkor semmi problémád nem lesz. (Vagy ha PS/2-es az egér is, bár arra kicsi az esély manapság).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1882) Ottoka válasza Vistaboy (#1879) üzenetére


Ottoka
őstag

A g15 logitech billenytűzettemmel nem volt hajlandó működni, megoldották az f9a-ban.

Mezőhegyes

(#1883) rol33 válasza Ottoka (#1882) üzenetére


rol33
aktív tag

az érdekes nekem semmi bajom vele

®

(#1884) Ottoka válasza rol33 (#1883) üzenetére


Ottoka
őstag

Inkább nem vetted észre.

Merthogy bios-ba be tudsz lépni vele, tök jól működik, de ha a post screen lemegy, és mondjuk van a gépben egy raid kártya, na ott már hiába nyomkodod a gombot, hogy be akarsz lépn a raid kari bios-ba, nem megy. :(

Nameg ha esetleg nyomni akarsz egy F8-at hogy a windows indulásánál mondjuk a csökkentett módot válaszd, az se jön össze.

Mezőhegyes

(#1885) rol33 válasza Ottoka (#1884) üzenetére


rol33
aktív tag

mondjuk tény h ezeket nem használtam, meg raid sincs a gépbe, de az F8-at majd megpróbálom. am win alatt tökéletes

®

(#1886) Jasix


Jasix
csendes tag

Hi! Az a gondom h nemrég kb 2 hete vettem egy EX58-UD5 alaplapot. Néha, amikor kicsit terhelve van, game közben vagy ilyesmi újra szokott indulni. a tápom szerintem bírja, 525wattos enermax. Ha valaki tudja az orvosságot hogy mi segítene rajta pls írjon. Am az utolsó restart után már az usb-s wifit sem akarta felismerni. Előre is thx

(#1887) Cyberpunk válasza Jasix (#1886) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát én teljes mértékben nem zárnám ki a táp problémát sem. De azért ennek a tápnak bírnia kéne. Szerintem ott valami alaplap bibi lehet. Minden drivert fel raktál hozzá és normálisan tehát nincs az eszközkezelőben felkiáltó jel? Új op rendszer vagy régi?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1888) Jasix válasza Cyberpunk (#1887) üzenetére


Jasix
csendes tag

Lehet h a driverekkel van a baj, volt már azokkal más bibi is. Am windows 7 és lehet hogy az a baj h túlmelegszik a cuccos mert a ház nem a legjobb szellőzésű. Ma 6 órányi GTA IV után restartolt

(#1889) Cyberpunk válasza Jasix (#1888) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is Win7-et használok és nekem nincs vele gondom.
Hát az lehet hogy túlmelegszik mert attól is lelőheti magát a gép. Tegyél fel egy realtemp-et és monitorozd vele a proci hőfokokat lehet hogy nincs rajta jól a hűtő. Esetleg megreked bent a házban a meleg levegő, és ez is okozhatja hogy túlmelegszik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1890) Jasix válasza Cyberpunk (#1889) üzenetére


Jasix
csendes tag

Kössz a segítséget, bár eddig levett oldallappal használtam.. Na mind1, akkor úgylátszik ideje beruházni egy Noctua hűtőre meg egy cm 690es házra :)

(#1891) Cyberpunk válasza Jasix (#1890) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen a levett oldallap az még sokszor ront is a helyzeten ki hinné. Mert nem tud normálisan áramlani a levegő a házban. Vagyis magyarul nem lesz huzat :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1892) Jasix válasza Cyberpunk (#1891) üzenetére


Jasix
csendes tag

Hohó, dejó hogy vagy :) akkor lehet hogy a ház végében a táp alatti ventit úgy kéne betenni hogy nem a házba szívja a hideget hanem a házból ki a meleget?

(#1893) Jasix


Jasix
csendes tag

Amugy szerinted meddig bírja a dobozos i7 hűtő? Majd valamikor beruházok 1 noctua hűtőre, azt olvastam h az elég jó.

(#1894) tlac válasza Jasix (#1892) üzenetére


tlac
nagyúr

elől be, hátul ki menjen a levegő, úgy rakd be a ventiket

Amugy szerinted meddig bírja a dobozos i7 hűtő?

ameddig el nem romlik :)
tuning meg ne legyen

(#1895) Cyberpunk válasza Jasix (#1893) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát jelenleg én is a gagyi gyárit használom pénzhiány miatt :W
Nekem 3,3GHz-ig még elég volt 1,1V-os feszen de már nyaldosta a 80 fokot :D
Itt van a gyári hűtős eredményem [link] e fölé már nem merek menni ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1896) Jasix válasza Cyberpunk (#1895) üzenetére


Jasix
csendes tag

Jobban is teszed ha hagyod, nem olcsó mulatság az ilyen :) Igen, am énis ugyanezzel a pénzhiány dologgal vacakolok pedig jó lenne már végre lehűteni a gépecskét. Ma mondjuk gondoltam 1et, aztán az álló tesco-s ventit mellétoltam, normálisabbak is voltak a hőfokok...:)

(#1897) Cyberpunk válasza Jasix (#1896) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Á ezeknek a prociknak mondhatni gyári hőfok a 80 :DDD 4Ghz környékén már a legjobb léghűtéssel is fölé megy hiába van rajta egy Mugen2 :N De ez csak stressz tesztben valóságban soha nem fog mind a 8 szál 100%-ra leterhelődni. Tehát a hőmérséklet is jóval elmarad ezektől.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1898) Jasix válasza Cyberpunk (#1897) üzenetére


Jasix
csendes tag

Nemtom hogy igaz e amit a srác a fejlécben állít, de úgy hallottam hogy az 1ik legjobb hűtő. Sztem Mugennél is jobb :DD http://www.youtube.com/watch?v=eFwwCEjeaKA

(#1899) Cyberpunk válasza Jasix (#1898) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tényleg jó hűtő. De a Mugennél nem jobb. Nézz róla teszteket a netten van bőven.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1900) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Mekkora a különbség a GigaX58 UD3R, UD4P, UD5 között tuningban?
Core i7 920 mellé lenne, de nem vagyok nagyon eleresztve anyagilag, viszont 3.8-4GHz jól esne... :)

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.