Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) P00By


P00By
nagyúr

Mips Gigabyte EX58 Extreme Fusionblock:

[link]
[link]

(#652) Zájec válasza HSM (#639) üzenetére


Zájec
veterán

annyit nem is megy a kingmax-unk , 1800-at :D úgyhogy nem lesz kipróbálva..

de ha ennyit kér akkor hogy lesz belöle hétköznapi használat... ?
komolyabb ramoknál.. :F 2000+

serito :: lehet hogy a 64pista miatt jobb a másolás ? nemtud :N -m

(#653) SimonYana válasza P00By (#651) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez azt jelenti,hogy lehet cserélni a gyárit blockot?
No az jó lenne! Nem kellene itt szívni a High Flow szűkítésel! :C

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#654) Ottoka válasza P00By (#651) üzenetére


Ottoka
őstag

Ez sem rossz, de én ezt rendeltem:
[link]
[link]

Már úton van, csak szedhetem megint szét az egész mindent. De legalább használhatóvá válik a pcie x1-es slot, és lecserélhetem a pci-os x-fi platinumot. Alig fér el a gtx mellett, kicsit feszül is most, a gtx-en levő vizes blokk miatt.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#655) HSM válasza Zájec (#652) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom... Nekem hétköznapi használatra bőven elég akár alapon is, de ha kell a speed, 1500 körül már épp elég szépen megy....
Amúgy honnan tudod, hogy nem megy 1800-at a Kingmax-om??? :))
1700-on hibátlan, asszem CL8-on néztem.... Igaz még 1800-on nem néztem... :U

[ Szerkesztve ]

(#656) Tigrincs válasza HSM (#647) üzenetére


Tigrincs
tag

Hát nem tudtam tesztelni a dologt mert egyéb elfoglaltságom akadt.
Egyszer csak kitalálta a rendszer, hogy nem látja az integrált LANT.
Pedig semmit nem állítottam. Csak egy CMOS reset segített. Azt hittem, hogy el szállt az alaplap'
Mi okozhat ilyen problémát, hogy egyszer csak nem látja a rendszer a hálókártyát?
Két HDD-en is van op rendszer és egyiken sem látta, úgy hogy az op rndszer felöli hiba kizárható.

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#657) HSM válasza Tigrincs (#656) üzenetére


HSM
félisten

Ez egy érdekes hiba, már a régi Giga P35-DS3R lapomon is előfordult, 1 alkalommal a bő fél év alatt, amíg nálam volt. Nem tudom, miért, hogyan, de nekem is a clrcmos lett a megoldás. Talán a túlhajtott memória miatt lehetett, nekem is akkor sütötte el, mikor ezerrel tuningolgattam... Más ötletem nincs.... :U

(#658) Tigrincs válasza HSM (#657) üzenetére


Tigrincs
tag

Elötte már vissza állítottam, és nem is vold gond...
Majd egy újraindítás után produkálta a dolgot.
Végül is nem katasztrófa, csak megilyedtem, hogy cibálhatom a cuccot a szervízbe...
Ha nem lesz mindennapos program a clrcmos akkor nincs gáz.

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#659) P00By válasza Ottoka (#654) üzenetére


P00By
nagyúr

Ide elfelejtettem berakni képeket róla :(
Pótlom. :)

(#660) Tigrincs válasza P00By (#659) üzenetére


Tigrincs
tag

Ez gyári dolog?
Én mint "laikus" feltételezem ez jobb hűtést ad mint az alap hűtés. :)

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#661) Tigrincs


Tigrincs
tag

Közben azért rájöttem hogy ez vízhűtés...:)

Nem mindenki számítógép guru! :-)

(#662) P00By válasza Tigrincs (#660) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem. Ez Mips, ez egy olyan cég amelyik vízhűtéses blokkok gyártásával foglalkozik. Jobb hűtést ad feltéve, ha van hozzá egy vízhűtéses rendszered :D

#661: Ok :K :D

[ Szerkesztve ]

(#663) Ottoka válasza P00By (#662) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi, de ezzel úgy látom használhatatlan marad a pcie x1-es slot.
Sőt remélhetőleg nem zavar be a pcie x4-nek

Mezőhegyes

(#664) Zájec válasza HSM (#655) üzenetére


Zájec
veterán

na majd meglátjuk mi lesz , de mindenesetre ez kényes kérdés lehet ha az ember egy tuningosabb ramot akar járatni 1800-2000 között...

igy van 1500 körül és alap cl7 körül is elég jól muzsikál, tényleg viszonylag gyors..

saccolom ,hogy kb. mire képesek ezek a kingmax ramok... nálad még van esély az 1800 kürülire , lehet hogy még 1850-t is mennek az 1gb-s modulok.. dehát ezek se mehetnek a végtelenségig , pláne ha TRI-channel-röl van szó....

nálam kb 1750ig megy és nem a qpi/vtt fesz kevés neki a továbbiakhoz...

(#665) HSM válasza Zájec (#664) üzenetére


HSM
félisten

Nálam ott a baj, hogy az 1800-as ram legalább 3600-as Ucore-t kérne, annak meg már legalább 1,355V VTT kéne, annyit meg nem adok neki... :P Majd esetleg megpróbálom kisebb Ucore-al, megy-e.... De ott meg ha nem stabil, a fene se fogja tudni, hogy a kavart a szorzók okozzák, vagy csak nem bírja....

(#666) serito


serito
senior tag

Megérkezett a lefogató a Thermalright TRUE Black-hez.

Ez sikerült produkálnia: 3800 21x181 Prime SmallFFT stable 1.264v 59 fok

Szerintem egész szép eredmény a hűtőtől. ;)

Gorneck ezt feltennéd az oldaladra ha megfelelő.

Pü-ben küldöm a feszeket.

[ Szerkesztve ]

(#667) Zájec válasza serito (#666) üzenetére


Zájec
veterán

nagyon klassz :) a HT-t is bekapcsolhatnád , biztos birná.. :K

a loadlinecalib.. ON vagy OFF volt ?

(#668) serito válasza Zájec (#667) üzenetére


serito
senior tag

Köszi.

HT: ON-t még nem próbáltam, de megnézem azt is. ;)
Loadline : ON

(#669) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

1 kérdés már stablira megcsináltam a gépem de ilyen szar eredményeket adot ki:

ud5-ös lap.
vagy ez jóna számit? bár 1600-on sztem nem.

Okos Vok.

(#670) SimonYana válasza OkosTibiKing (#669) üzenetére


SimonYana
addikt

Proci nincs is húzva!
Szerinted ez akkor rossz eredmény?

® SimonYana ®

(#671) OkosTibiKing válasza SimonYana (#670) üzenetére


OkosTibiKing
tag

hát ahogy a többi eredményt néztem itt még az 1520-as memoriák lehagytak. de tényleg igazad van azt nemis néztem :)


csak szar alap dobozos hütö van még 1 holnap mulva veszek helyette újat akkor lesz pénzem :( igymeg alapon 30°C minden mag :( és ha használom öket ugymeg 50-60 :( pedig a ház jól szelözik mivel a 4850 is csak 40°C-70°C bár idlében még nemis megy a ventirátor rajta :DD

Okos Vok.

(#672) HSM válasza OkosTibiKing (#669) üzenetére


HSM
félisten

Ez teljesen szép eredmény alapon! :K
Amúgy nem csak a ramórajelen múlnak ám az eredmények! [link] :DDD
(Itt a képen a 3400-as Uncore és az igen szűk időzítés tette tiszteletét, 1200-as ramórajel mellett.)
A cache sebességek meg ugye a cpu-órajellel együtt növekednek...

[ Szerkesztve ]

(#673) Gorneck válasza serito (#666) üzenetére


Gorneck
titán

Felrakva: [link]

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#674) serito válasza Gorneck (#673) üzenetére


serito
senior tag

Köszönöm!
Szeretnék javítást kérni: A 3.8Ghz-teszt alatti Bios F5g . ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#675) SimonYana válasza HSM (#672) üzenetére


SimonYana
addikt

Azt észrevettem pl. hogy ha csak 3500 körül megy és a ram 1650-en sokkal jobb az eredmény.Többet számít egy idő után a ram , mint a CPU . 1800 - 1900 Mhz-s ramokal lenne brutál szerintem. :C

® SimonYana ®

(#676) Gorneck válasza serito (#674) üzenetére


Gorneck
titán

Javítva... :K

Gorneck#1239

(#677) tlac


tlac
nagyúr

Itt is van performance level opció?
Ha igen, próbáltátok már?

(#678) Gorneck válasza tlac (#677) üzenetére


Gorneck
titán

Van.
Nem nagyon írnak róla még külhonba se...ezek szerint kb annyit ér, mint p45nél...

Gorneck#1239

(#679) tlac válasza Gorneck (#678) üzenetére


tlac
nagyúr

nem olyan rossz az a p45-nél
csak arra gondolok, hogy olvasgatom itt, hogy nem skálázódik jól a ram, tehát hiába jár magasabb frekvencián, alig hoz teljesítmény többletet, lehet azért, mert a giga automatikusan megemeli a pl-t

[ Szerkesztve ]

(#680) Gorneck válasza tlac (#679) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát Én nem vettem észre, hogy olyan szuper lenne...persze ez nem jelent semmit...

Nem olvastam sehol bárki foglalkozott volna vele...pedig XS-en elég terjedelmes a topik...

Gorneck#1239

(#681) HSM válasza tlac (#679) üzenetére


HSM
félisten

Dehogynem, szépen skálázódik ám a ram, a baj az IMC-vel van, ugyanis minimum a ramórajel kétszeresén kellene futnia, de az optimális teljesítményhez még magasabban, DE lassabban, mint a QPI, hogy biztosítva legyen a rendszer stabilitása. Namármost a QPI kb. 4Ghz a plafon, és az uncore (IMC) is már 24/7-re nem ajánlható feszt kér 3600 felett.... Ezért van, hogy az 1200-as ramot csutkára kihajtja a 3400-as Ucore, az 1600-as ramot viszont csak nagyjából.... (18K körüli olvasás a 16K-val szemben....) Viszont smmi értelme gyorsabban hajtani szerintem, még winrar-ban sincs túl jelentős differencia.... (4500 vs. 4800) Bár volt itt 2000-es RAM, 4000-es Ucore 4Gigán asszem Achill3us kollégától, 5,5K-s winrar-al.... :Y (Utána lehet keresni a Nehalem topicban...)

[ Szerkesztve ]

(#682) Zájec


Zájec
veterán

összetákoltam :D valamit ami még ésszerü fesszel van , de még viszonylag gyors beállitás 7/24-s felhasználásra... egész jól muzsikál a proci a lappal és a kingmax ramok is jól hasitanak.... ;) persze alapfeszen 1.5v-al ... a QPI/Vtt fesszel próbáltam az 1.35v -s egészséges határ alatt maradni... és a procit is egy picit alulfeszelni....170-s BCLK-nál a QPI link-et x44-re az uncore-t x20-ra állitottam be... a LoadlineCalibration-t kikapcsoltam. a többi érték normal alapon...

(#683) SzlobiG válasza Zájec (#682) üzenetére


SzlobiG
félisten

Loadline-t miért kapcsolod ki? Gigánál is az a vdroop csökkentő, nem?

(#684) Zájec válasza SzlobiG (#683) üzenetére


Zájec
veterán

talán igy kevésbé feszülnek a húrok. nem annyira túlfeszitett , legyen egy kicsit laza mint a Rigalánc.... :D

(#685) dime27 válasza Zájec (#684) üzenetére


dime27
őstag

Kollega ud4pben szted h muzsikálna egy i920as?;) verné a te lapodat vagy annyi különbség nincsen köztük szal ugy érteh h hasonlit pl az ud3p jo nagy tuningpotenciáljához?;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#686) Gorneck válasza dime27 (#685) üzenetére


Gorneck
titán

Ha figyelted a proci topikját, akkor nem tennéd fel a kérdést...ezen a szinten nem a lap fullad ki...persze ésszerű feszeken belülről van szó...amit még bír a proci...felejtsd el azt amit eddig megszoktál vagy tapasztaltál...teljesen más kategória...

Gorneck#1239

(#687) Zájec válasza Gorneck (#686) üzenetére


Zájec
veterán

ha elfér akkor rakd fel az oldalra, ez már eléggé finomhangolt , nem igazán lehet már mit csökkenteni rajta....

(#688) Gorneck válasza Zájec (#687) üzenetére


Gorneck
titán

Ez már csak este lesz fent...

Gorneck#1239

(#689) szacsee


szacsee
nagyúr

Üdv!
Valaki mérne nekem everestben proci fogyasztást idle és Load alatt?
Alap és tuning alatt is jöhet, ha van érték... :R

(#690) Zájec válasza szacsee (#689) üzenetére


Zájec
veterán

űdv. sajna nem tudjuk megnézni , valamiért nem irja az everest a proci fogyasztását....

esetleg ebben a tesztben van valami info,ami alpján tudsz nagyjából viszonyitani...

(#691) szacsee válasza Zájec (#690) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R

(#692) xmanez88


xmanez88
tag

Sziasztok!

Nem szeretném rabolni senkinek az idejét, de remélem valaki segít rajtam :)

Platformváltás előtt állok, egy Core i7 920-ast fogok venni, s most keresem a hozzá való alaplapot.

Gigabyte alaplapot szeretnék, mert jelenleg is azt használom és meg vagyok vele elégedve.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes e megvenni az UD5-öt, vagy bőven elég pl egy UD3R is? miben nyújtana nekem többet az UD5? Azt még pontosan tudom, hogy az UD5 és EXTREME között csak a hútőbordákban van különbség, de amíóta megjelentek a 3-as 4-es szériás GIGA X58-asok, kicsit nehezebb kiigazodni, hogy melyik miben jobb. ill rosszabb.

Kérlek segítsetek!

örök hálám :)

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#693) Zájec válasza xmanez88 (#692) üzenetére


Zájec
veterán

igazából mindegyik x58-as giga lap jó választás , a többi az anyagi kereten múlik.. az UD3R is meghajtja a procit... meg az Extreme is.. ;)

még egy kis segitség :: [link]

(#694) zLL


zLL
tag

Valaki segitsen ha tud, plz

Van egy giga x58 extreme lapom, corei7 920-as proci, 285gtx vga, 3 giga 1600 mhz-es ram és corsair vx550 táp. ma vettem nem indul el a gép csak sipol gyors szaggatottan és F6-os hibakódot ir, kevés a táp vagy mi lehet a gond ?

Intel Core 2 Duo E6400 @ 3,2 Ghz + Scythe Ninja Rev B . Abit AB9-Pro . Galaxy 8800 GTS 640 MB + Thermalright HR-03 Plus . Corsair XMS2 2 Gb 800 Mhz . 3dmark05/06 17417/10272

(#695) Gorneck válasza zLL (#694) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld 1 rammal...

Milyen ramod van?

Gorneck#1239

(#696) serito válasza zLL (#694) üzenetére


serito
senior tag

Az nem elég, hogy milyen ramod van hanem az is lényeg melyik szlotba tetted őket?
A fehéreket használd, ha nem így tettél akkor az a gond! :K

(#697) xmanez88


xmanez88
tag

Ha megveszem az UD3R-lapot, és csak dual channelbe akarom használni, mert 2x1 GB ramom van, akkor úgy menni fog?

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#698) Gorneck válasza xmanez88 (#697) üzenetére


Gorneck
titán

:K

[link]

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#699) zLL válasza serito (#696) üzenetére


zLL
tag

ott a pont közben kiderült :R

Intel Core 2 Duo E6400 @ 3,2 Ghz + Scythe Ninja Rev B . Abit AB9-Pro . Galaxy 8800 GTS 640 MB + Thermalright HR-03 Plus . Corsair XMS2 2 Gb 800 Mhz . 3dmark05/06 17417/10272

(#700) zLL


zLL
tag

még egy olyan problémám van, h nem tudok windowst telepíteni rá. Elindul a telepítő betölti a fájlokat utána pedig akarna particionálni, megcsinálja majd utána következő ablakban a válasza a tovább gombra, h nem megfelelő felület a windows számára és ennyi nem lehet tovább lépni. volt már vkinek ilyen gondja ? 500 gigás wd sata2 vinyó zsír új. win xp sp2 és sp3-as winnel se megy...

Intel Core 2 Duo E6400 @ 3,2 Ghz + Scythe Ninja Rev B . Abit AB9-Pro . Galaxy 8800 GTS 640 MB + Thermalright HR-03 Plus . Corsair XMS2 2 Gb 800 Mhz . 3dmark05/06 17417/10272

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.