Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) HSM


HSM
félisten

Új béta-BIOS-OK! [link] Szépen alakul ez! :K

[ Szerkesztve ]

(#852) Zájec válasza HSM (#851) üzenetére


Zájec
veterán

de csak az Extreme-hez meg az UD4P-hez...

(#853) HSM válasza Zájec (#852) üzenetére


HSM
félisten

Az Ex meg az Ud5 tökegyforma a hűtőt leszámítva, úgyhogy ahhoz is jönni fog hamarosan... :K Azt sajnos nem tudom, a DS4-nek vagy az UD4P-nek mennyi köze van a nagyokhoz BIOS-téren... :DDD

(#854) Zájec válasza HSM (#853) üzenetére


Zájec
veterán

"Az Ex meg az Ud5 tökegyforma a hűtőt leszámítva,"
akkor rakd mellé a DS4-t és mond meg milyen nyáklapfelépitésbeli külömbségeket látsz ?

"Azt sajnos nem tudom, ......." biosbeli külömbség nem igazán van , u.az a beállitási lehetöségek vannak.....

de 1-t tudok :DDD a DS4-nél a QPI/VTT-t nem lehet 1.5v fölé emelni , igy igazán füstölös extreme eredményeket nem lehet csinálni benne...

(#855) HSM válasza Zájec (#854) üzenetére


HSM
félisten

Megnéztem őket, tényleg alig van különbség. Pedig eddig azt hittem, csak nagyon hasonló... De ezek szerint még ennél is inkább.... :DDD Mondjuk én azért gondoltam, mivel a DS4-ben nem láttam a hibajavításoknál a párhuzamot az UD5-extremmel, viszont azoknak 100% ugyanazok a BIOS-ai is, és a lap is hűtő nélkül az utolsó IC-ig megegyezik... De ezek szerint a DS4 se különbözik lényegében....

(#856) szacsee válasza HSM (#851) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mondom én mire procim lesz összeraknak egy normális biost. :DDD

(#857) beginn


beginn
csendes tag

Helosztok!végre én is x58 tag vagyok mivel ma összeállt az i7 configom. De van egy észrevételem: durván 1óra után sima netezés közben 1xcsak olyan hangot ad a proci (i920)mintha a hütô ventije elkezdené darálni a hütöbordát. De nem a hütö adja hanem a proci, mert a venti kiiktatásakor is ugyanigy jelentkezik a problema. Szerintetek defektes a proci vagy a lap(gigabyte x58 ud3r)? Mit gondoltok?ja és ennek ellenére megy ugyamugy tovább. Várom segitökész kommentjeitek!

(#858) serito


serito
senior tag

Azt hiszem meghibásodott az alaplapom. ( Giga UD5 )
Jelenség:

Nyomok egy leállítást, le is áll de 1-2 mp után újraindul. Cseréltem tápot, VGA-t, ramokat de a hiba u.a. Ba@a meg semmi kedvem garit intézni. :(((

(#859) Gorneck válasza serito (#858) üzenetére


Gorneck
titán

Cmos? Elem ki be?

Gorneck#1239

(#860) serito válasza Gorneck (#859) üzenetére


serito
senior tag

Közben elem ki, "rövidzár" elem vissza megoldotta. Azért köszi! :R

(#861) Zájec válasza serito (#860) üzenetére


Zájec
veterán

;) :))

(#862) jugeen válasza serito (#860) üzenetére


jugeen
addikt

rövidzár? nem gurult be alá a 9 db. bakom? :B

(#863) serito válasza jugeen (#862) üzenetére


serito
senior tag

He-he ....holnap megnézem. Párat biztosan láttam még de, hogy 9 van-e? :))

(#864) westlake


westlake
félisten

(#865) Gorneck válasza serito (#860) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor jó volt a tipp...bár ilyen esetben eléggé lap gyanús a dolog...

Gorneck#1239

(#866) serito válasza Gorneck (#865) üzenetére


serito
senior tag

:K Bár nagy többségben alaplaphiba szokott lenni de ezt most megusztam. :R

(#867) serito válasza jugeen (#862) üzenetére


serito
senior tag

Sajnos csak 3db bakot találtam. Pár éve rengeteg "Primecooler" hűtőt adtam el és azokból maradt, ezek szerint csak ennyi. :)) Pedig szívesen odaadtam volna. :K

(#868) jugeen válasza serito (#867) üzenetére


jugeen
addikt

köszönm hogy foglalkoztál vele :R

(#869) xmanez88 válasza beginn (#857) üzenetére


xmanez88
tag

Szia!

Elég furcsa amit írsz, mert maga a processzor nem ad ki semmilyen hangot. nem lehet hogy valamelyik kábelod belelóg valamelyik ventilátor lapátjába?

Acer Aspire One D250 Red ; Samsung Omnia i900

(#870) Tromika


Tromika
csendes tag

Sziasztok! ma sikerült összelőni egy konfigot viszont a következő hibám akadt. UD5ös amúgy. Amikor powert nyomok megpörget egy pillanatig mindent ventit viszont nem indul el a gép. Az elem mellett pedig egy piros led felvillan. Ezután már a bekapcsra nem is reagál. Nem találkozott ezzel a problémával valaki?

(#871) Tromika válasza Tromika (#870) üzenetére


Tromika
csendes tag

probléma megoldva:) én hülye kihagytam a ház és lap közötti tartókat így leértek az áramkörök.

(#872) HSM válasza Tromika (#871) üzenetére


HSM
félisten

:Y

:C

[ Szerkesztve ]

(#873) Zájec


Zájec
veterán

(#874) Zájec


Zájec
veterán

(#875) serito válasza Zájec (#874) üzenetére


serito
senior tag

Ez nagyon szép barátom, lehet nem celeronokat kellene hajtanom jéggel? :B Készül már a pot-od?

(#876) Zájec válasza serito (#875) üzenetére


Zájec
veterán

ez csak egy gyors próbálkozás a Vista alatt ,gondoltam kipróbálom ..
müködikaz ET6 is szépen... :) nálad megy mostmár ?

de :K ,azokon kell gyakorolni , én is azt tenném hobbyból , de most a cnc-sulimra kell koncentrálnom + költenem... (260k a teljes tanfolyam dija..) még a másikfelét be kell fizetnem,,, szóval majd ha ez meg lesz ,akkor nyugodt szivel tudom csinálni a hobbymat is majd.... :) addig csend van... nyár közepéig...
ha meg lesz a vizsgám , akkor annak örömére csapunk egy nagy tesztet :D

(#877) P00By válasza Zájec (#876) üzenetére


P00By
nagyúr

Eléggé jól sikerült próbálkozás ;)

(#878) P00By válasza Zájec (#876) üzenetére


P00By
nagyúr

hoppá...

[ Szerkesztve ]

(#879) Zájec


Zájec
veterán

itt a folytatás :) kisebb Vcore , DRAM , IOHcore feszekkel..

(#880) szacsee


szacsee
nagyúr

Új bios UD5-höz:

Info: Erfolgreich geflasht... noch im Test !!!
Fix: S3 Bug (E1) bei bestimmten OC Einstellungen wurde jetzt behoben...
Info: IntelŽ AHCI ROM erstmal wieder das alte :-/
Info: DRAM Timing Selectable jetzt mit Auto, Quick und Expert
Info: Bei Quick müssen nicht mehr alle 3 Channel eingegeben werden... der erste Channel reicht...

(#881) Zájec válasza szacsee (#880) üzenetére


Zájec
veterán

egy kicsit szánalmas hogy naponta jönnek ki új biosok...

nemértem miért kell ezt ennyire elkapkodni...
meg is látszik a negativum, mig a p45-nél elég erös volt a gigabyte , az x58-nál meg elég gyengén szerepel.... nem lesz ennek jó vége...
210BCLK-nál megállnak a lapok , mig a konkurncia jobban szárnyal....

(#882) HSM válasza Zájec (#881) üzenetére


HSM
félisten

Nem új BIOS-ok jönnek ki naponta, hanem TESZTELŐI BÉTA verziók.... Az, hogy Te ezekről tudsz a Te dolgod, nem kötelező a tesztelői változatot használni, sőt, az nem elsősorban azért van, hogy használd, hanem hogy egy bizonyos funkciót/javítást kipróbáljanak vele....
Bár tény, hogy jobb lenne azt látni, hogy egy bizonyos vonalon megy a fejlesztés, nem kuszán jobbra-balra....

A BCLK dolga meg megint más tészta... Nem egy Giga lapot láttam vidáman 220 körüli BCLK-val menni... Ne felejtsük el, hogy ez CPU-függő is... Nálam is röhögve megy a cucc 207-ig, ott pedig mintha elvágták volna... De 200-on beton stabil, pedig elvileg az a legproblémásabb órajel... Nálad meg elvileg megvolt a 210 is... Szerintem ez bőven elég... Pláne, hogy 222-es BCLK az elméleti maximális QPI freki, 36X-os szorzóval.... A slow mode meg... Az nem jó semmire. Ráadásul mire lenne jó nagyobb BCLK, a legtöbb 920-nak úgyis elfogy az ereje 21-es szorzóval 200-as BCLK körül.... :F SZVSZ ez már kicsit komolytalan...

(#883) serito válasza Zájec (#876) üzenetére


serito
senior tag

Rendben, én gyakorolok kicsit a hétvégén, utána eladom a pot-ot is meg az állványt is ha kell valakinek. A komolyabb tesztekhez majd a te pot-odat használjuk. :K Nyárig meg marad a megszokott léghűtés 24/7-re.

Ja, sok sikert a CNC vizsgához! :D

[ Szerkesztve ]

(#884) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!
X58 Extreme laphoz jó lehet ez a RAM:
Kingston 3GB 2000MHz DDR3 Non-ECC CL8 (8-8-8) DIMM (Kit of 3) XMP Tall HS UL ?
Azért 3GB, mert Vista 32bit :((

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#885) HSM válasza VGYke (#884) üzenetére


HSM
félisten

Vistához elég soványka lesz a 3gb.... :U Én elgondolkodnék azon a 64biten.... Ennek a kitnek az árából ráadásul szerintem kényelmesen kijön 3*2GB 1333-as Kingmax, és egy jogtiszta 64bites Vista ára is.... ;]

(#886) #97544192 válasza HSM (#885) üzenetére


#97544192
törölt tag

Jah, vagy 1600-as Kingmax, meg illegális Vista 64bit. :DDD :DDD :DDD

(#887) VGYke válasza HSM (#885) üzenetére


VGYke
addikt

A Vista Ultimate (vagy mi) már megvan véve, igaz nincs telepítve, mert a vasra vár. Nem tudom, lehet-e így még cserélni...
1600-as is elég, nem tudom kihasználni 2000et?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#888) #97544192


#97544192
törölt tag

GA-EX58-Extreme - TestBetaBIOS F6g
GA-EX58-UD5 - TestBetaBIOS F6d
GA-EP45-UD3P - TestBetaBIOS F9b
@
JZelectronic

(#889) HSM válasza VGYke (#887) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem igen, én megpróbálnám először ott, ahonnan vetted, ha ott nem tudnak segíteni, akkor még meg lehet próbálni a Microsoft ügyfélszolgálatát, nem hiszem hogy ne lenne megoldás a problémádra. ;) Pláne, ha még nem is volt telepítve, szétcincálva, stb....
[link]

[ Szerkesztve ]

(#890) HSM válasza VGYke (#887) üzenetére


HSM
félisten

A 2000-et már szinte biztos nem fogod tudni a procira nézve egészséges feszültség mellett stabilan üzemeltetni. Az 1600-al nincs ilyen probléma, az 1866 még beleférhet. De szerintem összességében jobban jársz több lassabb rammal, mint kevés gyorssal, ezt már több ízben tapasztalnom kellett. (Én is mint látod az adatlapomon, 3GB-al indítottam, de rá kelett jönnöm, hogy nem elég Vista alá, nem bántam meg a bővítést, nem kicsit gyorsult a rendszer...)
A jelenlegi alkalmazások úgyse nagyon profitálnak 1600@Cl7-CL8-nál gyorsabb memóriából.... (Bár szvsz az 1333@CL7 is untig elég szinte bármire....) Én jelenleg 1066-on használom CL8-ban, és nem mondanám így se lassúnak.... :U

[ Szerkesztve ]

(#891) Zájec válasza serito (#883) üzenetére


Zájec
veterán

miért adnád el az álványt ? a poti se rossz, egy kicsit leforgácsolni belöle , igény szerint és lehetne tovább használni... :K
köszi a jókivánságot majd 2-3hónap málva lesz aktuális :R

(#892) serito válasza Zájec (#891) üzenetére


serito
senior tag

Már van vevő a potra, állványt meg csinálok bármikor. Sajnos inkább az ára kell mostanság de a holnapi tesztet már megcsinálom. :K Cél a 6ghz vagy több. :B

(#893) Zájec válasza serito (#892) üzenetére


Zájec
veterán

érthetö :) hajrá , kivácsi leszek milyen lesz az elsö "harapás" :D

(#894) serito válasza Zájec (#893) üzenetére


serito
senior tag

Ha már itt tartunk akkor egy kis ízelítő az előkészületről. :B

(#895) szacsee


szacsee
nagyúr

Új tesztelői biosok ismét. :DDD
Érintett alaplapok:
Extreme
UD5
UD4P

(#896) Zájec


Zájec
veterán

(#897) szacsee


szacsee
nagyúr

Lauda Novellája: :DDD

Zájeccal kis burkolt dumába kezdtünk az i7 topikban, de mivel ahogy sejtettem, bár ez koránt sem biztos sokan az Advanced Clock Controll menü alatti Clock Drive beállításokra azt hiszik, hogy 700mV az alap beállítás, pedig ez nem így van!
A P45-ös Gigabyte alaplapoknál sikertelen tuning után újraindulgatásokból felébredt masina visszatette ezeket az értékeket 700mV-ra aminek az volt köszönhető, hogy nem ment a Tuning, vagy ha ment is nem magas FSB-ig.
X58-as Gigabyte alaplapoknál nem kell sikertelen OC, ahhoz, hogy az alaplap a MIT menü Advanced Clock Controll menüjében visszategye 700mv-ra, elég egy CMOS Reset is!
Ha meglesitek az alaplap manualját defaultként ezt láthatjátok:
CPU Clock Drive: 800mV
PCI-E Clock Drive: 900mV
CPU Clock Skew: 0ps
PCI-E Clock Skew: 0ps

XS-en páran írták, hogy a fázisszög értékek módosításával kevesebb Vcore kell ugyanahhoz a beállításhoz, ennek következtében 100ps-t állítva a CPU Clock Drive-nak (és sejtelmem szerint a PCI-E Clock Drive-nak is) stabilabb lehet a rendszer.
Igaz, hogy más platform, de az IOH és a CPU itt is szoros kapcsolatban van, ezért a régebben FSB Overvoltage... valakik másként PCI-E overvoltage-ként ismert érték itt gondolom a PCI-E Clock Drive-ként köszön vissza és a fázisszögét a PCI-E Clock Skew-al lehet állítani... de ez csak a sanda gyanúm, de nem hinném, hogy i7-nél ne lenne szoros kapcsolatban az IOH és a QPI vagy az Uncore.
Giga fórumon még azt is javasolták néhányaknak, hogy 1,35V-os QPI/VTT helyett próbálja ki az 1,26V QPI/VTT és 1,26V IOH Core kombót... még nem játszottam vele, de legyetek szívesek szóljatok, ha eredményre vezetne.. :R

Grat Zájec megy ez még.. :C

(#898) Lauda válasza szacsee (#897) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi, így elsőre nem értem :Y , de párszor még elolvasom. :R :)

(#899) serito válasza Zájec (#896) üzenetére


serito
senior tag

Ez igen! :C Nagyon szép! Hogy sikeredett? Csak nem az segített amit szacse írt a #897 hozzászólásban?

[ Szerkesztve ]

(#900) serito válasza szacsee (#897) üzenetére


serito
senior tag

Kipróbáltam amit írtál, és majd szétvet az ideg.
Ezt sikerült kihoznom ezekkel a beállításokkal.
Szétvet az ideg, mikor rajt volt a jég akkor még csak 180BCLK-t sem tudtam belőni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.