Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) ImI87 válasza Sárpac (#1599) üzenetére


ImI87
őstag

Hát szinte minden más maradt u.az a lapokon, szal csak nem lesz gáz. :U
De mindenképpen érdemes várni, mire lesz konkrét tapasztalat. :K

(#1602) HSM válasza bim (#1591) üzenetére


HSM
félisten

Áhhh... Ez egy nagy jómunkásember-vakítás... A jelenlegi UD5-ön is csak 6 fázis van "virtuálisan" 12-esítve.... (Kétszerannyi tekercs, meg kis bővítés itt-ott) Most is ez a 6 lesz 24-felé oszva. Ez jó, mert picit mégtöbbet fog bírni (Bár a jelenlegi 12 is bőven elég, 160-180W-ig folyamatosan terhelve, aki meg efölé megy, az nem tudja lehűteni, tán még vízzel se, de mind1...)
A Vdrop pedig pont annyi lesz, mint jelenleg.... Mivel csak a terhelhetősége javul a rendszernek, a válaszideje nem....
A DES2-re kíváncsi leszek, nem várok tőle sokat. A SATA3 is nagy marhaság, a jelenlegi SATA2 300MB/sec értékét is éppcsak alulról közelítik a legdrágább SSD-k.... :F Inkább beraid-elek két kissebbet, és ott vagyok rögtön, mint sata3-al... :D

Ja, és ez nem rev2, az új X58 B3-as revízió miatt jönnek új lapok. :K De abban sincs semmi extra, csak pár apróbb javítás, de nem komolyak.... Amúgy ez a lap az elsők közt volt, kb tavaly november óta kapható... Azóta már azért eltelt pár hónap... :U Nekem is január óta megvan... Az más kérdés, hogy neked csak pár hete... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1603) ImI87 válasza HSM (#1602) üzenetére


ImI87
őstag

Tudsz mondani konkrét dolgokat, hogy miket javítanak az X58 chipset-ben? :F
Szal mire lehet itt gondolni?

(#1604) ImI87


ImI87
őstag

Más kérdés:
Az ET6 működik win7 alatt? (64bit)

(#1605) Lauda válasza ImI87 (#1604) üzenetére


Lauda
félisten

Mukodik. Csak a win7 egy nagy kaki, szoval felejtos, tuningra foleg.

(#1606) HSM válasza ImI87 (#1603) üzenetére


HSM
félisten

Jó böngészést... Itt le van írva minden.... [link]

(#1607) Sárpac válasza Lauda (#1605) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kaka a géped vazze, xp alatt nem fagy win7 64bit alatt meg fagynak a tesztek biztos a WIN7 a rossz. :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1608) Lauda válasza Sárpac (#1607) üzenetére


Lauda
félisten

Had ne teszteljek egy olyan oprendszerrel, ami alapbol kernel hibakkal meg ki tudja meg mivel kuszkodik. :DDD Regen is szar volt mindketto, ez mostanra se valtozott. Tesztelek az xp-vel, arrol legalabb tudom, hogy stabil es ha elszall, azt a tuning miatt csinalja es nem azert mert epp olyanja van. :DD :P

[ Szerkesztve ]

(#1609) Sárpac válasza Lauda (#1608) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Figy 5fajta win7-em volt 3 féle konfigon(p35 ep45 x58) sehol sem volt kernelhibám max akkor ha valamit elbaxtam tuningkor.:)
Pontosan ezért jobb a win7 mert sokkal jobban kijönnek a hw hibák rajta mint xp alatt és ugye 64bites regisztert 6giga ramot csak 64bites win alól tudsz tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1610) Lauda válasza Sárpac (#1609) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet azt kene csinalnom, hogy win7 alatt kitesztelni a gepet es azt beloni xp-re, akkor azon is biztos stabil lenne. Mit gondolsz? :)

(#1611) Sárpac válasza Lauda (#1610) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát nem tom, de win7 alatt van vituális xp is szal egyszerre használhatod a 2őt!:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1612) Lauda válasza Sárpac (#1611) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, tesztelek win7 alatt, de nekem kell az xp a gamek miatt, mert van ami szarakszik. :O :DDD

(#1613) Sárpac válasza Lauda (#1612) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Érdekes nekem minden game fut win7 alatt is max xp módban kell indítani és kész!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1614) Lauda válasza Sárpac (#1613) üzenetére


Lauda
félisten

Oksi, ha Te mondod. :P :K A GTA4 kinlodott sokat vista64 alatt, igaz win7-en meg nem probaltam.

[ Szerkesztve ]

(#1615) HSM válasza Lauda (#1614) üzenetére


HSM
félisten

Az tök érdekes... :D Nekem XP-alatt nem sikerült elindítanom, Vista64-en meg megy, mint állat... Igaz, kellett neki egy DX-update.... :U Mondjuk Vista64-en NV-karival volt egy-két fagyásom, jópár alt+tab után gyakran nem tudtam visszalépni, valami resc10 hibát dobott, de Ati-val nem volt ilyen gondom... :D

(#1616) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Olyan problémám lenne,hogy amikor bekapcsolom a gépem egy kicsit felpörög a hűtő venti azután leáll majd újra felpörög pittyeg egy rövidet azután egy hosszút és utána rendesen bebootol a rendszer és semmi hibaüzenet.Ez mitől lehet,mert szerintem nem normális.Tényleg megköszönném a segítséget,mert elég tanácstalan vagyok.Előre is köszönöm.

(#1617) szacsee válasza leonaprofi (#1616) üzenetére


szacsee
nagyúr

Áramtalanított állapot utáni bekapcsoláskor csinálja ezt, vagy csak ki van kapcsolva a gép de áram alatt van és utána?

(#1618) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Az extreme lapnál kb mennyi uncore-t lehet kisajtolni 24/7-re max ?
1,35v qpi-vel persze.
Köszi.

(#1619) Zájec válasza ADAM1337 (#1618) üzenetére


Zájec
veterán

nem a laptól hanem a procitól függ igazán...
milyenre sikerült az IMC-je...

(#1620) leonaprofi válasza szacsee (#1617) üzenetére


leonaprofi
tag

A ventilátor mindkét esetben ugyanazt csinálja.A rövid csipogás ugye mindkét esetben hallható,az utána lévő hosszú beep is mindkét esetben hallható,de van amikor nincs hosszú beep egyik esetben sem.Ki érti ezt?

(#1621) leonaprofi válasza leonaprofi (#1620) üzenetére


leonaprofi
tag

Most például kipróbáltam mindkét esetet párszor és egyszer sem volt hosszú sípolás,pedig nem állítottam semmit.

(#1622) ADAM1337 válasza Zájec (#1619) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

vettem. (a másik projekt kicsit csúszik, amit privibe beszéltünk.) :((

(#1623) ImI87


ImI87
őstag

Ha valaki nem látta volna, akkor 2 hete jött ki új ET6: [link]

(#1625) Zájec válasza ADAM1337 (#1622) üzenetére


Zájec
veterán

de hogy válaszoljak is a kérdésedre :: kb 3700mhz-s Uncore -t ki lehet hozni egy D0-s procival, ha egy jó példány, kb 1.35v -s QPI/VTT -vel...
egy C1 -el pedig kb 3400mhz-s Uncore -t...

de ezt mind egyénileg kell kitapasztalni az adott konfigonál....
ezért is irtam hogy ezek "kb." -s értékek....

(#1626) HSM válasza Zájec (#1625) üzenetére


HSM
félisten

Kicsit OFF, de az miből derül ki, hogy a proci C0 vagy C1? :F

(#1627) Zájec válasza HSM (#1626) üzenetére


Zájec
veterán

úgy gondolom a kettö u.az... én még nem láttam olyat hogy lenne külön C1-s vagy C0-s... annyit vettem észre hogy az 1.48 cpu-z C0-nak irja a procit, a 1.49 pedig már C0/C1 -nek....

(#1628) ADAM1337 válasza Zájec (#1625) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

D0-ról van szó, de egész jól hangzik az a 3700-as uncore.
Akkor 1850-en is mehetnének a ramok is.
Csak mert eleinte pont arról írtak sokan , hogy alig használhatóak a ramok 1600mhz felett 24/7-re a magas uncore miatt, mert hogy nem lehet stabilizálni. (de akkor ezen is javítottak az új D0-ban)

[ Szerkesztve ]

(#1629) Zájec válasza ADAM1337 (#1628) üzenetére


Zájec
veterán

igen igy van, ez volt a korábbi álláspont, de most ahogy kijött a D0 , és lett egy-két tapasztalat , megváltozott ez a dolog..

sőt ! nekem olyan is volt hogy korábban 3700-3800 között vége volt az Uncore-nak , akárhogy feszelte az ember, most meg megy akár 4000-t is, kb 1.45v körüli qpi/vtt -vel.. simán betölt vele a win...

(#1630) HSM válasza Zájec (#1629) üzenetére


HSM
félisten

Mint mindig... Erősen CPU-függő a dolog... ;) C0-ból is volt, ami eldöcögött 4000-es uncore-al, igaz, kevesebb... ;) D0-ból is van, ami nem bír annyit....

(#1631) Sárpac válasza Zájec (#1629) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Betölt az még 4000en is 1.34Voltal az más kérdés, hogy blend alatt úgy fagyott meg, hogy még én is megijedtem!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1632) bim


bim
veterán

Az én procim most 3534 uncore-al megy és sajnos 3700 a max. Igaz nem adtam még többet a qpi-nek mint 1,39V. Nálem ez azért már lélektani határ. Ez a freki meg megy neki 1,315V-al is.. :F

(#1633) szacsee válasza leonaprofi (#1621) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lesd meg légyszíves, hogy melyik bios van a lapon.
A memóriák melyik slot-ban vannak?
XMP engedélyezve van?
Tuningolva van a gép, vagy teljesen alapon miután összeraktad akkor is csinálta ezt?

(#1634) leonaprofi válasza szacsee (#1633) üzenetére


leonaprofi
tag

A lapon a legújabb F8-as bios van fent.C1E-t kikapcsoltam,mert cicergett a tápom.
A memóriák DDR3_1,_3,_5-ös slotban vannak,tehát a fehér színűekben.
XMP nincs engedélyezve.
Nincs tuningolva a gép teljesen alapon van,amikor összeraktam a gépet nem tapasztaltam hosszú csipogást,viszont a venti ugyanúgy pörgött fel.Remélem sikerül kideríteni mi a probléma forrása,előre is köszi.

(#1635) szacsee válasza leonaprofi (#1634) üzenetére


szacsee
nagyúr

A procihűtőn levő venti indul és áll le, vagy alle anzeig az összes a gépben?

Próbáld meg a vezérlését auto-n, PWM-en, vagy Voltage-ra állítva.
Ha nem a venti kever be, akkor próbáld ki csak egy memóriamodullal is.
Pár init cucc letiltásával is próbálkozhatsz... bár szerintem a ram subtiming beállításaival tököl a géped.

(#1636) leonaprofi válasza szacsee (#1635) üzenetére


leonaprofi
tag

A procihűtőn lévő venti szórakozik a többi egyből felpörörg.Kipróbáltam,hogy a vezérlőt PWM-re illetve Voltage-ra állítom,de a helyzet ugyanaz volt.Kipróbáltam egy memóriával is,de itt se történt változás.Init cuccal is próbálkoztam,de semmi.Valami egyéb ötlettel tudsz szolgálni?Előre is köszi.

(#1637) maxisama


maxisama
tag

sziasztok

én pont most vettem egy GA-EX58-UD4 lapot, i7 920 procival és 6x2GB ddr3-mal

nem tudjátok esetleg miért nem látja a BIOS a 12 Giga ramot? 8-at lát

Vista 64 bit pedig 10Gb-ot lát

köszi

(#1638) Sárpac válasza maxisama (#1637) üzenetére


Sárpac
nagyúr

12gb-hoz szerintem kell rendesen qpi fesz.
Mennyin van most?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1639) szacsee válasza leonaprofi (#1636) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elsőre egy CMOS reset kellene, elem kivételével.. áramtalanított állapotban 10-20 mp-ig.
Mennyin használod a ramot és milyen feszekkel?

(#1640) ImI87


ImI87
őstag

Próbálta már v.ki az új ET6-ot, amit pár napja linkeltem? :F
Csak kiváncsi lennék, hogy faszán megy-e...........

(#1641) ImI87 válasza ImI87 (#1640) üzenetére


ImI87
őstag

Jelentem kipróbáltam, és frankón működik. :K Sőt, most már szinte azonnal betölt a progi, a korábbi verzió esetén várni kellett 4-5 másodprcet.......

(#1642) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Hoppá hoppá mit találtam!:)
UD5/Extreme:
New Beta F8d Bios:
Info: Erfolgreich geflasht... z.Z. ist mir nichts negatives aufgefallen...
Info: AHCI ROM 1.20E
Fix: AHCI "RAM VERIFY ERROR"
Fix: X.M.P. mit Lüftersteuerung
Fix: G.Skill Trident PC16000
Fix: D0 Stepping im OC
Feature: Channel Interleaving
Feature: Rank Interleaving

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1643) Sárpac válasza Sárpac (#1642) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Innen lehet letolni!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1644) Sárpac válasza Sárpac (#1643) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tesztelem működik a tuning!!!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1645) #97544192 válasza Sárpac (#1642) üzenetére


#97544192
törölt tag

Aki esetleg nem találná azon az oldalon, amit Sárpac linkelt, akkor itt van ez.
Sajnos én nem tudom tesztelni, de már itt volt az ideje hogy javítgassanak egy kicsit...

(#1646) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Gigabyte ex-ud5 f8d tuning detto ua. Ami feltünt már nem 3x pörgeti a bios bootnál a számsort csak 2x ugyan olyan beállítások mellett.
Egyszerűbb ram időzítés beállítási funkció van 3 sub amit nem tok micsoda.:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1647) #97544192 válasza Sárpac (#1646) üzenetére


#97544192
törölt tag

"Ami feltünt már nem 3x pörgeti a bios bootnál a számsort csak 2x ugyan olyan beállítások mellett."

Na akkor nagyon nagyot alkottak a Gigabyte-s srácok, ismét... :U
Régebben is szarták a BIOS-okat, semmit nem értek velük... Kb. ugyanazok voltak csak más névvel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1648) HSM válasza Sárpac (#1646) üzenetére


HSM
félisten

"Egyszerűbb ram időzítés beállítási funkció van 3 sub amit nem tok micsoda."
Nemár! :Y Kivették a subtiming-állítási opciókat?!?!?! :F Akkor hogy lehet majd belőni a ramjaim, amiknél be kell nyúlni a subtimingekbe? Nem akarom én ezt hinni... :F
Biztos ez? Mik maradtak meg?

[ Szerkesztve ]

(#1649) ImI87 válasza Sárpac (#1646) üzenetére


ImI87
őstag

Kicsit érthetetlenül írkálsz ebben a nagy ijedségben. :D
Nyugodj meg, és szépen fejtsd ki, hogy mit akartál mondani. :P

HSM: Olyat biztos nem csinálnak, hogy eltüntetik a subtiming beállítását. Én inkább annak örülnék, ha nem kéne 3x beállítani egyesével mindhárom csatornánál az értékeket, hanem egyszerre lehetne állítani. amúgy sem értem, hogy minek megosztani ezeket, szerintem nincs olyan hülye, aki többféle ramot használ egyszerre. :U

(#1650) szacsee válasza Sárpac (#1642) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na erre én is felkeveredtem JZ oldalára és a listát nézve elbizonytalanodtam, hogy milyen lapom is van, de aztán az előélete eszembe juttatta a tipusát. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.