Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18301) Gorneck válasza DigitXT (#18300) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem nem melegszik és nem is búg szerencsére... :)

Gorneck#1239

(#18302) belinho válasza Gorneck (#18301) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

Az a probléma, hogy minden egy 8-as elosztón van, gép,monitor,5.1,tv, hifi,töltő, és hát az áramszámla miatt spórolni kell, meg van hogy 3 napig be se kapcsolom őket ezért áramtalanítok.
Ha áram alatt marad akkor akárhányszor bekapcsolhatom, mindig pöccre indul és stabil mint az atom, úgyhogy szerintem minden jól van beállítva.
Ha lekapcsolom az áramot akkor a gép elfelejti, hogy tuningolva van,és megint 2*er indul, pedig az elem is jó, már azt is cseréltem.
Míg nem volt tuningolva addig ez nem fordult elő!

(#18303) papi20


papi20
tag

Milyen ramokat használjak a Giga Ep45-Ds3-as lapban? 2x2gb 106-osokra lennék kiváncsi. Most 2x2gb Ocz Reapert szeretnék venni azt ajon kezelné-e?

(#18304) Gorneck válasza belinho (#18302) üzenetére


Gorneck
titán

Próbálj feszt emelni (vagy legalább a ram beállításaival játszani)...mert nem stabil a beállítás hideg induláskor. Ha nem sikerül a feszekkel megoldani a dolgot, akkor fogadd el, hogy dupla start van, de hogy ez mennyire egészséges nemtom...de nem természetes.

Gorneck#1239

(#18305) --Disztroj-- válasza Gorneck (#18304) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

áramtalanítás után nekem is kétszer indul, sztem ez nem természetellenes (max zavaró), ud3r el is ugyanez volt.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18306) DigitXT válasza --Disztroj-- (#18305) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha csak tuningkor csinálja, valamint van olyan tuningbeállítás,
amikor nem csinálja, akkor biztos, hogy nem természetes.:N

(#18307) tlac válasza belinho (#18293) üzenetére


tlac
nagyúr

[link] és a kapcsolódó hozzászólásokat is olvasd el

[ Szerkesztve ]

(#18308) papi20


papi20
tag

Egy érdekes dolog állt elő nálam. Nem bírom tuningolni a procimat. Egy Ep45-Ds3-as lapban lenne egy e8200-as. Még 1Mhz-et sem tudok húzni. Tökmindegy hogy milyen feszültséget adok meg a procinak semmire sem reagáll. A legújabb biosz van fent az F9-es. Remélem hogy nem kell procit cserélnem. A Memóriáim 2x1Gb Corsair Dominator, 5-5-5-15-ek. A régi Asus P5Q lapombam ment 3.6Ghz-et alap feszen. :Y

[ Szerkesztve ]

(#18309) Gorneck válasza papi20 (#18308) üzenetére


Gorneck
titán

Elem ki be?

Gorneck#1239

(#18310) papi20 válasza Gorneck (#18309) üzenetére


papi20
tag

Már mindent próbáltam. Ugyanez a helyzet ha kingmax ramokat rakok bele.

(#18311) FRENK1988 válasza papi20 (#18310) üzenetére


FRENK1988
veterán

Jók az érintkezések? nem lett koszos az érintkezés?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18312) papi20 válasza FRENK1988 (#18311) üzenetére


papi20
tag

Ma takarítottam ki a házat. Egyszerűen nem értem hogy miért nem lehet! :W Lehet hogy vissza kell hogy térjek az Asus-hoz? Rettentően lehangoló...

(#18313) FRENK1988 válasza papi20 (#18312) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem lehet hogy valamihez hozzáértél? Vagy valamit rövidre zártál? Én a még megpróbálnám leáramtalanítani a gépet és elemcserét ;) Vagy egy másik procival kipróbálni :) vagy egy re-flashelni a BIOS

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18314) papi20 válasza FRENK1988 (#18313) üzenetére


papi20
tag

Ma már rajta volt 3 féle biosz. Kezdtem az F8-al majd az F9-el és az F10bétával. Semit sem tudtam vele csinálni majd visszatértem az F9-hez. Valami hirtelen felindulásból beállítást nem tudsz nekem "kreálni"?

(#18315) bluevoodoo


bluevoodoo
csendes tag

Van vkinek tapasztalata P45-ös Giga deszkákban DDR2-DDR3 RAM-ok közti különbségről? Most vettem egy EP45C-DS3R alaplapot, memóriám még nincs hozzá, egy E8400 fog ketyegni benne, és érdekelne, hogy van-e értelme DDR3-ra áldozni, vagy elég az 1066MHz-es DDR2? Nem gamer célra rakom össze a gépet, kvázi munkaeszköz lesz audio szoftverekkel telepakolva (home studio), tuningolni nem akarok.

(#18316) belinho válasza tlac (#18307) üzenetére


belinho
senior tag

Itt a pontos beállítás a biosról, a ram 2*2gb geil bd 800 cl5 1.8V, a proci e8500 3.16ghz

Robust Graphics Booster [Auto]
CPU Clock Ratio [ 9 X]
x Fine CPU Clock Ratio +0.0
CPU Frequency 3.60GHz(400x9)
********** Clock Chip Control **********
CPU Host Clock Control [Enabled]
CPU Host Frequency(Mhz) [400]
PCI Express Frequency(Mhz) [100]
C.I.A.2 [Disabled]
Advanced Clock Control [Press Enter]
****** DRAM Performance Control *******
Performance Enhanced [Turbo]
(G)MCH Frequency Latch [400MHz]
System Memory Multiplier [ 2.00D]
Memory Frequency(Mhz) 800
DRAM Timing Selectable [auto]
CAS Latency Time [5]
tRCD [5]
tRP [5]
tRAS [15]
***** Mother Board Voltage Control ******
Voltages Types Normal Current
----------------- -------- ---------
>>> CPU
CPU Vcore normal
CPU Termination normal
CPU PLL normal
CPU Reference normal
CPU Reference 2 normal
>>> MCH/ICH
MCH Core normal
MCH Reference normal
MCH/DRAM Reference normal
ICH I/O normal
ICH Core normal
>>> DRAM
DRAM Voltage normal
DRAM Termination normal
Channel A Reference normal
Channel B Reference normal

A gép teljesen jól működik, csak az a fránya kétszer indulás

(#18317) belinho


belinho
senior tag

Üdv újra!!

Próbáltam a latch 333 és 2b szorzót, de a windows indulás közbe kifagy.
Ha auto-n hagyom a latch-t akkor 2,4 es szorzót ad a lap 960mhz, viszont ha visszaállítom 2d-re, akkor már el sem indul szirénázik.
A lap a 400-as fsb-hez a d-s szorzókat ajánlja ezért erőltettem eddig.

Gorneck, Tlac ha tudtok segítsetek, hogy mit állítsak.
Láttam másnak sikerült megoldani, akkor nekem miért nem sikerül.

(#18318) Gorneck válasza belinho (#18316) üzenetére


Gorneck
titán

Ezekkel probálkoznék, ha áramtalanítós gondom lenne.
Performance Enhanced [Turbo] -> Normál.
DRAM Voltage normal -> 1,9V.

Gorneck#1239

(#18319) belinho válasza Gorneck (#18318) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!
Ok! A turbo-t majd átteszem normal-ra meglátjuk. Nem otthon vagyok, úgyhogy próba délután.
A lap a bios szerint 1.92V-ot ad a memóknak normalon az 1.8 helyett, ezért nem is emeltem feszt a ramnak.

(#18320) bluevoodoo válasza bluevoodoo (#18315) üzenetére


bluevoodoo
csendes tag

Emellé még annyit kérdeznék, hogy amennyiben DDR2, akkor Giga deszkához 2x2GB 1066-os Kingmax jó megfejtés?

(#18321) Gorneck válasza belinho (#18319) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld ki...

Hmmm...érdekes, hogy többet ad...nem kéne neki...

Gorneck#1239

(#18322) belinho válasza Gorneck (#18321) üzenetére


belinho
senior tag

Én is meglepődtem rajta, de hát ez van. Az M.I.T-be irja alap 1.8V Channel reference 0.900V, ami a fele ez teljesen normális.
Pc health statusnal a ramnak meg írja 1.92V, meg windows alatt everest is ennyit ír.
A cpu feszültsége teljesen jó terhelve 1.25V eist meg visszaveszi 1.1V ezt is jól jelzi ki.
Annyira nem számít, mert a geil szerint 2.4v- lehet adni a ramnak, annyit meg soha nem fog kapni.

(#18323) atti_2010 válasza belinho (#18322) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A szoftveres mérés néha téved.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18324) belinho válasza bluevoodoo (#18320) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv!

Szerintem még az 1066 is felesleges, voltak kingstone hyperx 1066-os ramjaim de eladtam őket és vettem 2*2gb geil cl5 800-as ramokat, ezeket a lap is szerette, mert a 4*1gb kingstone- ból csak 2gb-ot látott a bios.

(#18325) bluevoodoo válasza belinho (#18324) üzenetére


bluevoodoo
csendes tag

Kösz a választ! Igazából azért hezitálok, mert eddig nem volt dolgom még sem C2D rendszerrel, sem DDR2-DDR3 memóriákkal, pár hete adta meg magát a régi alaplapom (sima egymagos 3 gigás Intel P4-es rendszer volt DDR1 memóriákkal), 5 éve nem igazán követtem mélyebben a fejlődését a dolgoknak, így most próbálom összeszedni a lényeges infokat, hogy mit érdemes, mit nem érdemes venni. Alaplap-proci már megvan (EP45C-DS3R + Intel E8400), és szeretnék ma dűlőre jutni a memória kérdéskörében is, hogy estére fel tudjam éleszteni a gépemet. Eddig a Kingmax DDR2 1066 és DDR3 1333 tűnt jó megoldásnak, párezer forint különbség van csak a kettő közt,és nem tudom, hogy érdemes-e rááldozni többet a DDR3-ra, vagy DDR2-vel is gyors és stabil lesz a rendszer, illetve hogy a DDR2-nél a 800-1066 közt van-e hatalmas különbség, meg ilyenek. De pl. ezeket a Cl-dolgokat nem nagyon vágom, meg azt is olvastam, hogy nem mindegy a lapnak, hogy milyen márkájú memória megy bele, nem szeretnék kapufát lőni (ezért is itt, a Gigabyte topikban kérdeztem), egy stabil munkaeszközt szeretnék építeni.

(#18326) tlac válasza bluevoodoo (#18325) üzenetére


tlac
nagyúr

nincs érezhető különbség

a ddr2 + p45 párosítás valószínűleg kiforrottabb, viszont a ddr3 esetleg amiatt lehet nyerőbb, hogy ha gond lenne vele évekkel később, könnyebben lehetne pótolni is

(#18327) tlac válasza Gorneck (#18321) üzenetére


tlac
nagyúr

normal-on szokott ilyet csinálni a giga, a p35-nél is ez volt

(#18328) Gorneck válasza tlac (#18327) üzenetére


Gorneck
titán

Sose találkoztam még ilyennel... :(

Gorneck#1239

(#18329) scope2007


scope2007
addikt

hali!
van ennél újabb ICH10es driver?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18330) belinho


belinho
senior tag

Üdv mindenkinek!

Megvoltak a beállítások, hát nem jártam sikerrel.
Performance levéve standardra memónak adtam 2v-ot megint kétszer indul.
Áttettem mérgembe extreme-re, hogy fájjon neki, ezt is bírja de semmi változás.
Feltettem a szorzót 9,5-re =3.8ghz persze, hogy bírja, tehát szerintem nem a feszekkel van baj. A lap alapból támogatja a 400-as fsb-t meg hát egy 8500-nak alapon vinnie kéne ezt szerintem.
Valamit mindig állít magának a gép a bekapcsoláskor.
Visszatettem 8*400-ra ekkor is kétszer indul. 5-5-5-18 iőzítést is próbáltam.

Tlac visszaolvastam a topikba a linkednél, s szerinted miért indul kétszer a d-s szorzó miatt. 333-on 2b-vel a windows indulás közbe kifagy.
Fentebb vannak a bios beállításaim nézd meg, hogy szerinted mi nincs jól beállítva, vagy mit próbáljak még, esetleg a-s szorzókat.

(#18331) belinho


belinho
senior tag

Na srácok úgy néz ki, hogy megvan a megoldás, miszerint nincs megoldás a problémára.
Jópár hozzászólást végigolvastam itt, meg asus lapos topikokban is, ez volt a legjobb válasz a problémámra:

Ennek a jelenségnek az oka a dual-bios és az áramtalanítás.
Mikor elsöre elindul a lap, az alap, vagy biztonsági bios-ról indul és lecsekkolja a másodlagost. Ha minden rendben, akkor indul a gép a másodlagos-ról. Ha vmi nem klappol,vagy tuningolva van, akkor ezt fogja csinálni újra és újra, amíg ki nem kapcsolod.

Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki próbált megoldást találni.

(#18332) tlac válasza belinho (#18330) üzenetére


tlac
nagyúr

próbaként adj +0,2V-ot az mch-nak
és 2b, standard
ramnak is mehet a 2V

(#18333) Gorneck válasza belinho (#18331) üzenetére


Gorneck
titán

Másik slotba a ram? 1 rammal?

Én megmondtam előre...ne áramtalanítsd vagy fogadd el a dolgot...ritkán tudtam megoldani ezt a dupla startos dolgot...biztos van rá vmi megoldás, hisz alapon jó nálad a gép és nincs dupla start áramtalanításkor...szal tuti vmi beállítási probléma...de mi? Azt nehéz megmondani...esetleg MCHnak adj feszt...anno p35ben is segített jó pár esetben.
Legutóbb ismerősnél pl a ram csere oldotta meg...adata rammal ez volt, kingmax-szal meg nem volt gond...
Viszont én még mindig azt mondom, hogy ez nem túl jó, szal ha teheted, legalább a gépet ne áramtalanítsd.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#18334) Gorneck válasza scope2007 (#18329) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi gond van vele? Amúgy van...[link]

Gorneck#1239

(#18335) LamaCube válasza belinho (#18316) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia!
Majdnem ugyanaz a konfigom, mint neked csak nekem 2X1 G ramom van.Beállítottam azokat az értékeket amit te és nekem nem indul újra a masina.(mondjuk én nem áramtalanítok)
Egy kérdésem lenne, hogy az normális, ha néha játék alatt is visszaveszi az órajelet 2400-ra? Vagy ki kell kapcsolni valahol valamit, hogy ne ugráljon az órajel?
Feszt nem adtam a procinak pluszban.2 óra MW2 után is 54C°-nál nem ment feljebb a hőmérséklete.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#18336) Gorneck válasza LamaCube (#18335) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nincs terhelve a CPU, akkor igen...de mikor kell a kraft, akkor fullon megy a cpu...

C1E + Eist opciókat keresd a biosba, ha az energiagazd funkciók zavarnak...

Gorneck#1239

(#18337) belinho


belinho
senior tag

Kösz mégegyszer mindent, de semmi nem segített.

Ha már eggyet is emelek az fsb-n egyből csinálja.
Megpróbálok még másik ramot szerezni, de szerintem nem azzal van a baj.
Az az idegesítő ,hogy a 9,5*400-at 3.8ghz és extrem performance-t is viszi a gép stabilan alapfeszen, ami azért elég brutál.
Az lesz,hogy megfogadom gorneck tanácsát, és csak a gépet átrakom egy elosztóba és akkor mindig áram alatt marad, mert ilyenkor nincs vele probléma. Azért féltem mert van egy samsung ssd-m és nem akarom hogy ez a sok kétszer indulás kárt tegyen benne.

(#18338) belinho válasza LamaCube (#18335) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv LamaCube!

Megtennél nekem annyit, hogy beállítod az én bios beállításaimat, aztán áramtalanítod a gépet és megnézed, hogy reagál.
Mivel a te géped hasonló, csak a ramban tér el, és ha nálad nem csinálja, akkor ahogy gorneck mondta, akkor a ram miatt csinálja.

(#18339) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Udv all

Az lenne a kerdesem h anno voltak problemak azzal h nem lehetett a gepet bekapcsolni pl USB-s egerrol v bill.rol ezt a hibat mar orvosoltak vhogy?
hiaba allitom be biosba h egerre induljon 2klikkel vagy h bill.el kombinacioval nem csinal semmit.. :F
ha van vmi megoldas erre pls osszatok meg velem..
elore is :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#18340) DigitXT válasza Devil Smile (#18339) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak PS2-ről indul egérre. Nekem mondjuk USB-PS2 átalakítón van amúgy is.
(De egyszer volt vezeték nélküli USB-s egerem, azt értelemszerűen nem lehet
átalakítóval üzemeltetni: nem is tudtam bekapcsolni a gépet kattintgatással...)

Szerk: billre ugyanez. (USB-set lesz*rja, de PS2-essel indul a "varázsszóra".)

[ Szerkesztve ]

(#18341) bluevoodoo


bluevoodoo
csendes tag

EP45-ös alaplapokon a 6db LED-ből mennyinek kell világítani bekapcsolásnál, ha nincs rátolva még vinyó, csak alaplap-proci-ram-videokártya beszerelése után szeretném csekkolni mondjuk a biost?

(#18342) DigitXT válasza bluevoodoo (#18341) üzenetére


DigitXT
félisten

Nézd meg a lap leírásában, ez biztosan a konkrét laptól függ. Nekem pl.
vagy egy tucat led van a lapon, de soha nem nézegettem... Sőt, van egy
diagnosztikai kijelző is, ami a bootolás fázisait mutatja: azt egyszer már
néztem, amikor nem volt hajlandó DDR3-2000/1800/1600-on indulni.:R

(#18343) Gorneck válasza bluevoodoo (#18341) üzenetére


Gorneck
titán

Te nem a fázis ledekről beszélsz? Azokkal, hogyan akarod csekkolni a biost? Nem is értem nagyon a kérdésed...mondjuk.

Gorneck#1239

(#18344) bluevoodoo


bluevoodoo
csendes tag

Csak le akarom ellenőrizni a HDD-k ráeresztése nélkül, hogy minden rendben van-e a többi hardverrel, a biosba elvileg vinyók nélkül is be kell tudnom lépni, ha minden klappol. A fázisledekről csak úgy mellékesen érdeklődöm, hogy a fenti szituációban ha minden rendben, mennyinek kell világítania. (Az alaplap leírása szerint a proci terhelését jelzik ezek a ledek, tegnap miután összeraktam a gépet, kiderült, hogy a régi videokártyám is megpusztult - a lap az 1 hosszú,2 rövid hibajelet sípolta -, és feltűnt, hogy bekapcsolásnál mind a 6 fázisled világít.)

(#18345) Devil Smile válasza DigitXT (#18340) üzenetére


Devil Smile
őstag

aham vhogy ereztem h nem lesz szerencsem. :(((
igazabol azt szerettem volna h van egy USB s taviranyitom amit a gep billnem es egernek erzekel mikor radugom..az lett volna a terv h azzal inditanam a gepet de akkor ez felejtos.. :W
altatasbol se lehet eletre kelteni USB rol? v akkro is teljesen leall az USB? :F
sajnos most nem vagyok otthon azert kerdezek..

:R Thx :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#18346) LamaCube válasza belinho (#18338) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia!
Ugyanazokat a beállításokat hagytam tegnap óta, mint neked van.
Kikapcsoltam a gépet a tápot is kikapcsoltam rajta sőt a konnektorból is kihúztam, majd bekapcsoltam a gépet és nem indult 2X.
Őszintén nem tudom az áramtalanításon mit értesz, de ha ezt, akkor nekem nem indult 2x.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#18347) tlac válasza Devil Smile (#18345) üzenetére


tlac
nagyúr

s3-ból elindul usb-ssel is

(#18348) tlac válasza belinho (#18331) üzenetére


tlac
nagyúr

még egy dolog eszembe jutott, ha már a bios-ról van szó

az újabb biosokban van egy olyan lehetőség, hogy a main bios-t rá lehet másolni a backup biosra, amikor indul a gép, alt + f12-t kell nyomni

hogy biztos minden ok legyen, csináld ezt:

-menj be a biosba, load optimized, save, restart és aztán kapcsold is ki
-kapcsold be és alt + f12

most látom csak, hogy azt írtad ds4-ed van és f9-es biosod, ez nagyon régi, ebben lehet még nincs benne
megpróbálhatod az újabb bétákat is

[ Szerkesztve ]

(#18349) belinho válasza LamaCube (#18346) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv!

Pont ezt értem áramtalanításon én is, kösz szépen, tehát akkor nem user error van, hanem a gépnek nem tetszik valamelyik alkatrész, ami nagy valószínűséggel a ram lesz.

(#18350) belinho válasza tlac (#18348) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

F3-as bios volt eredetileg a lapon, és gondoltam megoldódik a bios frissítéssel, ezért tettem fel az f9-et, de hát ugyanúgy csinálta.
Amit írsz nem tudom megcsinájam-e, mert ha lesz valami gikszer, akkor odalesz a backup biosom? Bétát nem szoktam tenni mert egyszer nagyon megszívtam, egy fél nap volt, mire megcsináltam a régi gépet.
Azért kösz szépen, hogy ilyen sokat foglalkoztatok a problémával!!!!
Amióta nem áramtalanítom a rendszert minden rendben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.