Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18851) N_A_S válasza Giovanny (#18850) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem tudom mennyivel jobb tuningban, vagy egyéáltalán jobb-e a p45, de az EP45T-UD3R jó választás lehet esetleg.

https://tinyurl.com/phnas

(#18852) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Bocs ha rossz helyre írnák, van egy GA-EP 45 DS3R alaplapom, és és azt kérdezném, hogy egy USB 3.0-ás PCI-E adapter beszerzésével gyorsabb lenne-e az adatátvitel külső 3.0-ás tárra, vagy ez csak az USB 3.0-ás alaplapok esetén igaz?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18853) N_A_S válasza bluobluo (#18852) üzenetére


N_A_S
veterán

Ha veszel kártyát akkor nyilván gyorsabb lesz. Független az alaplaptól.

https://tinyurl.com/phnas

(#18854) bluobluo válasza N_A_S (#18853) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Azért kérdeztem, mert jó volna egy 3.0-ás külső tár, de új alaplapot nem vennék ha nem muszáj!
Köszi! :)

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18855) N_A_S válasza bluobluo (#18854) üzenetére


N_A_S
veterán

eSATA ?

https://tinyurl.com/phnas

(#18856) tlac válasza N_A_S (#18848) üzenetére


tlac
nagyúr

ebben mit kell látni?

(#18857) N_A_S válasza tlac (#18856) üzenetére


N_A_S
veterán

most nézem ide nem linkeltem be az F13-as eredményeket. lényeg az F10 az jobb aida64 sebességtesztben. gyorsabb az írás olvasás másolás, alacsonyabb a késleltetés ua beállítások mellett.

már p55-re váltottam időközben :)

https://tinyurl.com/phnas

(#18858) tlac válasza N_A_S (#18857) üzenetére


tlac
nagyúr

gondolom az összes subtiming-et nem nézted át, hogy egyezett-e
(egyébként ez elég gyenge eredmény)

(#18859) N_A_S válasza tlac (#18858) üzenetére


N_A_S
veterán

mihez képest gyenge? Subtimingokat nem néztem át, auton voltak, de az F13-ban elmentett Profile-t töltötem be. Extreme voltak állítva a ramok + subT auto. Szerintem teljesen reális ettől a kombótól (e5500 + 1066 os ram)

https://tinyurl.com/phnas

(#18860) tlac válasza N_A_S (#18859) üzenetére


tlac
nagyúr

az 1066-hoz és 4000-hez képest, nem túl jó eredmény

hogyan töltöd be egy másik bios profilját? a profiloknak törlődnie kellene biosfrissítés során

valószínűleg, hogy amik auto-n voltak, azokat a különböző biosok nem pont ugyanúgy állítják be

(#18861) bluobluo válasza N_A_S (#18855) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Van az is, de az USB 3.0-ás gyorsabb álítólag

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18862) N_A_S válasza tlac (#18860) üzenetére


N_A_S
veterán

Tudsz hasonló konfigról eredményt, kíváncsi lennék hogy mit kellett volna tudnia?

4000-est konkrétan nem találtam, de ezekhez nézve szerintem semmi gond nem volt a memóriákkal:

3000 / 1066 [link]
4200 / 1120 [link]

A Profileokat úgy lehet megtartani hogy a Q-Flashben a 2 kapcsolót átállítod.

https://tinyurl.com/phnas

(#18863) N_A_S válasza bluobluo (#18861) üzenetére


N_A_S
veterán

Az lehet hogy az USB 3 gyorsabb mint az eSATA de a winyo ebből nem tud profitálni az 100%

Gondolj bele: az SSD-ket is SATA interfészen keresztül csatlakoztatod...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#18864) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy EP45-UD3R alaplapot. Még csak ismerkedem vele.
A procim órajelét 3600 MHz-re állítottam, de menet közben időnként átkapcsol 2400 MHz-re. És a videokártya tesztje közben is gondolom ide-oda kapcsolgat, ezért fals eredményeket kapok.
Ezt (a takarékos üzemmódot) hol lehet kikapcsolni a Bios-ban?

Attila

(#18865) N_A_S válasza Atimester (#18864) üzenetére


N_A_S
veterán

Egy ismerős arc :)

C1E, speedstep meg egyéb antituning fícsöröket kapcsolj ki.

https://tinyurl.com/phnas

(#18866) Atimester válasza Atimester (#18864) üzenetére


Atimester
aktív tag

Közben megtaláltam! :K

A C1E és az EIST funkciót kikapcsoltam.
Tud valaki egy jó linket, ahol magyarul is le van írva a Bios beállítása?

Attila

(#18867) Atimester válasza Atimester (#18864) üzenetére


Atimester
aktív tag

Közben megtaláltam! :K

A C1E és az EIST funkciót kikapcsoltam.
Tud valaki egy jó linket, ahol magyarul is le van írva a Bios beállítása?

Attila

(#18868) Atimester


Atimester
aktív tag

Közben megtaláltam! :K

A C1E és az EIST funkciót kikapcsoltam.
Tud valaki egy jó linket, ahol magyarul is le van írva a Bios beállítása?

Attila

(#18869) bluobluo válasza N_A_S (#18863) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Már nem tudom, hol olvastam, de gyorsabb az biztos!
És most mindegy, hogy hova dugom az SSD-t...

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18870) Giovanny válasza N_A_S (#18851) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm! De én sem tudom hogy melyik lap jobb :F

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#18871) Atimester


Atimester
aktív tag

Közben megtaláltam!
:))
C1 és az EIST funkciót ki kellett kapcsolnom.
Valaki tud egy jó linket, ahol a bios beállításai magyarul is levannak írva?

Attila

(#18872) bluobluo válasza N_A_S (#18863) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Engem voltaképp az érdekel a legjobban, hogy miként lehetne a gépemhez kötni egy olyan külső tárat, amivel a fájlokat a leggyorsabban tudnám rá illetve arról leszedni!
A konfigurációm tekintetében, illetve a fentebb említett hardverrel, esetleg mással, miként lehetne ezt megoldani?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18873) N_A_S válasza bluobluo (#18872) üzenetére


N_A_S
veterán

Én az eSata-ra szavazok. Azt ki is tudod próbálni az SSD-del. De nem hiszem hogy sebességbeli különbség lenne eSata és natív sata között.

https://tinyurl.com/phnas

(#18874) romet0001


romet0001
csendes tag

sziasztok.
segítségeteket kérném.
van egy ep45-extreme lapom. és 8800gt szeretnék sli be kötni.
megoldható ebben a lapban? ha igen akkor hogy ?
üdv

(#18875) N_A_S válasza romet0001 (#18874) üzenetére


N_A_S
veterán

(#18876) tlac válasza N_A_S (#18862) üzenetére


tlac
nagyúr

ebben az évben már nem tudok
viszont magas fsb-vel, alacsony trd-vel sokkal szebb eredményeket lehet elérni

nem tartom jó ötletnek megőrizni a profilokat

(#18877) tlac válasza romet0001 (#18874) üzenetére


tlac
nagyúr

itt egy jobb leírás
ha sikerül összehozni, itt beszámolhatsz róla, szerintem több embert érdekelne

(#18878) romet0001


romet0001
csendes tag

köszönöm szépen a segítséget. remélem sikerülni fog...
2x8800gt erősebb lesz mint egy 275gtx?
ha sli ben lesznek a kártyák...akkor is lehet állítani a gpu sebességét?
ha készen lesz akkor majd csinálok eredményeket:)
egy e8400 fogja hajtani..remélem kihajtja 533fsb ketyeg..együtt a ramokal..1066.(2x2gb khx)
üdv

(#18879) romet0001


romet0001
csendes tag

[L:/dl/upc/2010-12/27/184347_jczzrzxrtb8s2j2f_sli8800.jpg](IMG:/dl/upc/2010-12/27/184347_jczzrzxrtb8s2j2f_sli8800.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#18880) romet0001


romet0001
csendes tag

megnéztem az oldalakat..és ott ugy látom hogy lehet majd tornázni a gpu-n.:)
reméljük sikerülni fog:)
még egyszer köszönöm.:)

(#18881) Mag__


Mag__
tag

Hi!

Gigabyte alaplapom van,és szeretném a SYSTEM Fan sebességét állitani,mert tul magas, és hangos a gép.
A CPU Fan irányitására jo a EasyTune 6 program,amit adtak is hozzá.
Azonban ebben nem találtam meg a SYSTEM Fan állitásnak a lehetöségét.
Valaki megmondaná hogy hol lehet állitani?

SpeedFan program nekem nem alkalmas erre, indulás után egyböl elszáll a gép töle.

Egyéb ötlet?

Köszönöm

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#18882) eladohardver válasza Mag__ (#18881) üzenetére


eladohardver
őstag

leginkább egy ventiszabályzóval tudod állítani. giga állt cpu-t tud azt csókolom. :DD esetleg amin 4 tű van még tán azt tudja szabályozni....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18883) N_A_S válasza eladohardver (#18882) üzenetére


N_A_S
veterán

esetleg amin 4 tű van még tán azt tudja szabályozni....

azt tudja, a procival együtt szabályozza azt is.

https://tinyurl.com/phnas

(#18884) zuchy


zuchy
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy EP45-UD3R lapom, és az adatlapomon lévő konfiggal win betöltődésnél (amikor megjelenik a felhasználó választó képernyő) akkor sűrűn kifagy, de többször is, akár 4x is egymás után. Szinte minden feszültség normal felett van, de ha visszateszek minden gyárira, akkor is megfagy. Nem mindig, de elég gyakran. Ha már elindult, akkor már oké, minden jó, játékok stb.. napokig menne.

PCI-E 100MHz-re van fixálva, A proci most 3,4-en van és kerek 1,4 voltot kap, ami olyan 1,36V krörül van, de előző lappal ki lett az már tesztelve. CPU Termination 1,22V, PLL 1,59V, MHC is eggyel feljebb van, most nem emlékszek mennyi pontosan. CPU és MHC reference is 1,79V-on van. Ram normal-on van, de 1066 fölé sose állítom.
Próbáltam a különböző szorzókat, A B C D-t de kb mindegyikkel csinálja. A bios F12-s van fennt. Mi lehet az oka? Tudom, nem a 65nm-s prociknak lett ez a lap tervezve, de kétlem, hogy ne menne benne probléma nélkül.
Táp az biztos nem lehet, mert 450 Chieftechel, és CM 600W-ossal is csinálja.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#18885) N_A_S válasza zuchy (#18884) üzenetére


N_A_S
veterán

Akkor kezd azzal hogy cseréld le a BIOS-t F13e -re vagy F10c / F10c-m -re.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#18886) eladohardver válasza zuchy (#18884) üzenetére


eladohardver
őstag

jó az f12 bios! Ne az előző lapod beállításaival tuningolj!!! Teszteld ezzel is. Az a 6GB fingmax hogy jött össze? :Y

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18887) N_A_S válasza eladohardver (#18886) üzenetére


N_A_S
veterán

Pár hsz-el feljebb leírtam a tapasztalataimat, és az F12 egy f@s! Ami még használható az az F12e, de annál van frissebb (F13e), és tuningosabb is (F10c). Minek szenvedjen azzal sz@rral? :W

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#18888) eladohardver válasza N_A_S (#18887) üzenetére


eladohardver
őstag

Ok! Mindenesetre nálam ok minden vele, legalábbis azok amiket előző biosokkal kiteszteltem.... illetve 1066 ra ha rakom a memóriát mintha nem akarna bootolni.... :D lehet ez volna az a Sz@r amire gondolsz?:) :DD Am meg gondolom az a 6gb fingmax zavarhat be a dologba a srácnál gondolom 2x2+2x1gb memóriáról van szó... ki kéne szedni vmelyik 2őt és úgy próbálni v 2x1 v 2x2 gb al...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18889) zuchy


zuchy
őstag

Hali, még nem cseréltem biost, de máma szerintem lecserélem valamelyikre. A 6GB ram az úgy hogy: 2x2GB + 2x1GB, de most csak 4GB van bent.
Az előző lapban sokkal kevesebbet lehetett állítani, P35 volt.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#18890) eladohardver válasza zuchy (#18889) üzenetére


eladohardver
őstag

gondolom nem 1formák az ic-k és ezért dobhatott kékhalált... mondjuk szerintem be lehetne lőni stabilra ezzel a lappal... külön lehet állítani a subtimings-t... valahogyan biztos stabil lenne csak idő és türelem kérdése.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18891) zuchy válasza eladohardver (#18890) üzenetére


zuchy
őstag

4GB-al is csinálta, betöltőképernyő megáll, ahol lehet választani a felhasználók között. Kerestem az F13e- biost, de a giga oldalán csak F12-ig láttam. [link] Valaki meg be tudja linkelni azt a biost?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#18892) sz.j válasza zuchy (#18891) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha nem találod az F13e-t, akkor miért nem teszed fel az F10C-t? Régebben (de talán még most is!) ez volt a legjobb.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18893) zuchy válasza sz.j (#18892) üzenetére


zuchy
őstag

Az sincs azon a linken.

PC-STYLE.hu

(#18894) N_A_S válasza zuchy (#18893) üzenetére


N_A_S
veterán

station drivers -en keresd ;)

https://tinyurl.com/phnas

(#18895) sz.j válasza zuchy (#18893) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már bocsi a szóhasználatért, de a "Google a barátod"

Válogadhatsz .... ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18896) eladohardver válasza sz.j (#18892) üzenetére


eladohardver
őstag

inkább maradjon az f10c nél feldobtam kiváncsiságból az f13 at és nem ok... sem a 8 órát tesztelt (illetve game stabil illetve én így tolom 24/7 a cuccot) 8x563 nem stabil... 10x420 at sem tudtam 1120 mhz mem el stabilra tenni... 840 mem el még ok volt.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18897) zuchy


zuchy
őstag

Hi, átcseréltem a biost F10c-re, de fagy. Ugyanazokon a beállításokon is, mint a régi biosnál. Szerintem ez nem bios lesz. Olyan még nem láttam, hogy első indulásnál, mintha be kéne melegednie. :F

CPU 3,4GHz, CPU voltage 1,4V, PLL: 1.59V, Termination 1.22V, CPU és MHC Reference is egyel megnövelve, 0,772V. Memó szorzónak 2,4B-t választottam. FSB 425MHz, Memória rész normálon. De régebben más szorzókkal is próbáltam, volt amivel még rosszabb.
Volt a GTX460 szériánál egy ugyanilyen hiba, mert az alaplapba túl sok energiagazdálkodási szarokat tettek, és mindig fagyott. Nem tudom lehet-e ennek valami köze hozzá...
Nem tudom valamilyen fesz kevés? De akkor mért fagy meg ha mindent alapra teszek, nem minidig, de ott is volt már fagyi. ja és még egy érdekesség, hogy a CPU foglaltból hiányzik egy tű. :DDD Szal ez 774-es. :D De szerintem az valami tápellátó részen lehet, mert ha fontosabb tű hiányozna, akkor el se indulna. :U
Meg hát játékokba, benchmarkba minden jó. [link]
Én vagyok már a 3. gazdája a lapnak, de nekem nem úgy tűnt, hogy azért válnak meg tőle, mert szar.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#18898) sz.j válasza zuchy (#18897) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha minden hardvered jó és birják a tuningot, akkor csak beállítási hibáról lehet szó.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18899) eladohardver válasza zuchy (#18897) üzenetére


eladohardver
őstag

gratula az eladónak h ilyen szart L tudott adni neked meg szintén gratula h elhitted neki. :R sztem adj 1 értékelést az eladónak h jól átvert... a megfelelő topicban. ref-ek et kb 550 fsb ig felesleges piszkálni. JÓ az 0.760-nak mind2.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18900) szacsee válasza zuchy (#18897) üzenetére


szacsee
nagyúr

Olyan nincs, hogy fontosabb tű / nem fontos tű. :DDD
Viszont adatlapodnál látom, hogy merre ingázol. Nem tudom hogy nyomod... van-e kocsid, babettád... stb, de ha elruccansz hozzám itt dekkol egy EP 45 Extreme és ebben meg lehet nézni, hogy produkálja-e.
Persze ha időd stb. engedi.
Sört hozhatsz. :DDD ... ja meg a gépet is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.