Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18351) Gorneck válasza belinho (#18349) üzenetére


Gorneck
titán

Nem ram...vagyis nem csak az...hisz akkor alapon se lenne jó a gép...így inkább bios, mch és ram...

Gorneck#1239

(#18352) belinho válasza Gorneck (#18351) üzenetére


belinho
senior tag

Hello Gorneck!

Akkor miért van az hogy Lamacube-nak ugyanezekkel a bios beállításokkal nem csinálja, neki is giga lapja van, és neki mégse jön elő.

(#18353) Gorneck válasza belinho (#18352) üzenetére


Gorneck
titán

Más konfigotok van...ennyi...én lapom se csinálta...másik ds4 meg igen...beállítás, ram, proci, bios ver minden egyezett és mégis...
A volt P35 DS3am uezekkel a cuccokkal meg csinálta...

Mivel nálad alapon teljesen jól müxik a rendszer így a megváltozott beállítások váltják ki a dolgot...és abba ugye azé egyetértünk, hogy az fsb emeléssel sok minden megváltozik. Kategórikusan kijelenteni, hogy ram gond nem lehet...lehet másik rammal is csinálná.

Mint mondtam...nem kell áramtalanítani és nincs probléma...az esetek többségében nálam ez segített...semmi más...szal van akinek jó van akinek nem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#18354) tlac válasza belinho (#18350) üzenetére


tlac
nagyúr

kipróbálhatod az f9-cel is, amit írtam

(#18355) mad1


mad1
veterán

Helo UD3R-es vagy az UD3LR jobb quad tuninghoz?
Es szazalekban ezt lehet merni?

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#18356) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Miert nem szereti a lapom a 6G ramot amikor RAID megy? 4G vel megy rendesen de ahogy berakom a 2 extrat nem idul el lefagy boot kozben meg hasonlok..? RAID nelkul semmi gaz nincs... :F

(#18357) Gorneck válasza mad1 (#18355) üzenetére


Gorneck
titán

UD3R-t venném...
Nem lehet...lap és lap közt is lehet nem kevés különbség...ehhez elég durva dbszám kéne, hogy korrekt véleményt lehessen alkotni...

Gorneck#1239

(#18358) mad1 válasza Gorneck (#18357) üzenetére


mad1
veterán

Aha,koszonom.Valami jo kis 775 os lapot nem tudsz esetleg ami hozza az 500as fsb t quadnal 25 koruli aron?

Ne szemetelj ! = Steam

(#18359) Gorneck válasza mad1 (#18358) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nincs kitesztelve...akkor nem nagyon tudok ilyet biztosra...ahogy procit sem...

Gorneck#1239

(#18360) mad1 válasza Gorneck (#18359) üzenetére


mad1
veterán

Azert THX! :R
Akkor marad a UD3LR azt még lehet is kapni...sajna a hasznalt UD3R-rol lecsusztam itt apron.

Ne szemetelj ! = Steam

(#18361) KunZi


KunZi
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy Gigabyte GA-EP45-DS3-as lapom amiben eddig egy Kingston KHX8500D2K2/2G 2gigás kit tette a dolgát szépen 1066MHz-en. Viszont most vettem mellé még egy ilyen kitet és már nem hajlando sehogy sem 1066-on menni. Pedig próbáltam BIOS frissítést F6-ról F8-ra. F9-nek nem láttam értelmét mert az elvileg csak valami Vista inkompatibilítást javít. Adtam a RAM-nak 2,2 helyett már 2,3V-ot többet nem mertem. Adtam az MCH-nak is plusz feszt, úgy se volt eredmény. Cserélgettem a modulokat is már úgy sincs eredmény. Esetleg valami tipp, vagy ez a lap nem is tud 4 modullal 1066-ot?
Esetleg ha már volt erről szó korábban akkor elég ha mondtok egy számot csak nincs kedvem visszaolvasni mind a 18000 hozzászólást. Előre is köszi a válaszokat.

(#18362) belinho válasza KunZi (#18361) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

Ugyanígy jártam annak idején p45 ds4-es lappal ugyanezekkel a memóriákkal!!
Kettővel ment 1gb-os 1066-on cl5-tel 2.2v, viszont mikor vettem még 2-őt, hogy meglegyen a 4giga, a lap a 4-ből 1-et látott a biosban. Elvileg a memók jedec-je tud 800mhz-et cl5-be 1.8v-on, s ha ezt állítod be akkor elvileg mind a 4-et látja és működik így, csak én ezt már későn tudtam meg, mikor már eladtam mind a 4-et. Az a baj szerintem, hogy a lap ha 4 memót raksz bele, akkor csak 1.8v-ot tud adni darabonként, ami nem elég ahhoz, hogy 1066-ba menjenek, ezért nem működik.
Szerintem a legolcsóbban úgy úszod meg, ha 800-on járatod a 4memót, és így megmarad a 4gb. Ha szerencséd van visszaviszed őket, ha még nem telt el 3 nap, akkor jobb helyen visszaadják a zsét, viszont így be kell érned 2gb-tal. Vagy eladod mind a 4-et és veszel egy 2*2gb-os kit-et. Én az első lehetőséget választanám, mert nem sok különbség van a 800 és 1066 között, viszont a 2gb és 4gb közül napjainkban erősen a 4gb-t javára billen a mérleg.
Írd már meg azért, hogy a 4 memó ment-e 800-on!
Üdv!!

(#18363) Gorneck válasza belinho (#18362) üzenetére


Gorneck
titán

A kingston elve nem épp nyerő választás GB lapban...szal nem azzal van baj, hogy nem tud csak 1,8Vot adni...adata, kingmax, geil hitálanul ment nálam 1066on és kellett feszt is emelnem...

Gorneck#1239

(#18364) KunZi válasza belinho (#18362) üzenetére


KunZi
csendes tag

Hali!

Köszi a gyors választ. És ja ahogy az előttem szoló is írja nem a fesszel van a baj, mert a BIOS, CPU-Z meg Everest szerint is megkapta a 2,2V-ot. Csak akkor tényleg szimplán ezekkel a RAM-okkal nem kompatibilis. Akkor járatom 800-on azt ennyi, azért így is érezhetően gyorsabb lett a cucc a kétszer annyi memóriával. :)

(#18365) Gorneck válasza KunZi (#18364) üzenetére


Gorneck
titán

Bőségesen elég az a sávszél, amit cl5ben 800 nyújt a rendeszernek.

Gorneck#1239

(#18366) belinho válasza Gorneck (#18363) üzenetére


belinho
senior tag

Hello Gorneck!!

A gép azóta is hibátlanul üzemel, hogy nem áramtalanítottam.
Nem tudom, én nem tudtam kipróbálni, mert eladtam a ramokat, s az alaplap kiskönyvébe volt valami ezzel az 1.8v-tal, innen gondoltam, hogy a lap nem tud 4*2.2v adni az 1gb-os kingstone-oknak, ezért nem megy, de hát én hibáztam, mert nem néztem meg a memory support listet a giga oldalán. A 2*1gb 1066-on 2.2v-tal simán ment nálam is, de a 4modul nem.

(#18367) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Valaki segítenem nekem?

Az alábbi konfigban mit kellene beállítanom, hogy a ramjaim ne 800 Mhz menjenek hanem 1066 Mhz-el? Nem igazán akarok turkálni úgy a Biosban hogy nem tudom mi mit csinál.
Előre is köszönöm.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#18368) MZsoltee válasza juhasz.p (#18367) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nincs értelme csak, ha tuningolsz, semmit nem fogsz észrevenni nem lesz gyorsulás, de a memória szorzót állítsd felfel amíg nem lesz 1066mhz. Esetleg ha kell adj neki kis feszt (0,1-0,3V)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#18369) juhasz.p válasza MZsoltee (#18368) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm, akkor inkább nem bolygatom. Csak érdekelt.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#18370) Gorneck válasza belinho (#18366) üzenetére


Gorneck
titán

Anno nagyon sok gond volt a kingston ramokkal...nálam nem épp az ajánlott kategóriába tartozik...

Gorneck#1239

(#18371) patakidr


patakidr
aktív tag

Sziasztok,
elnézést, ha olyat kérdezek, amit valaki már feltett, de 18000 hozzászólást nem szeretnék végigolvasni.
EP45T-UD3LR laposom van E8400-al, 2x2Gb Kingstonnal (1333).
A procit EGYÁLTALÁN nem tudom húzni sem biosból, sem pedig ET-vel.(amúgy ATI 5850-em van) A gond azonban az, hogy a CPU stability teszttel alap órajelen is instabil a rendszer, hibázik.
Memtestet most fogok futtatni.

A procit visszaküldtem már garban, de tesztelték és közölték, hogy hibátlan.

Mit tegyek?

Köszi!

(#18372) eladohardver válasza patakidr (#18371) üzenetére


eladohardver
őstag

lapcsere! Próbálj olyan giga lapot nézni amely nem UDxxL szériás mert egy ratyi, legalábbis amelyikben L betű van, L mint Light vagy Lócitrom. Illetve a DS3R széria is hulladék gigáéknél ddr3 as lapnál.... Illetve az extreme lapok jók...

Esetleg cserélj ddr2 es lapra és memóriára...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18373) eladohardver válasza patakidr (#18371) üzenetére


eladohardver
őstag

amúgy meg beálítottad a megfelelő időzítést/feszültséget a memóriáknak :F

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18374) KunZi válasza Gorneck (#18365) üzenetére


KunZi
csendes tag

Szia!

Jaja ez így is van, de azért kipróbáltam és mivel megy 4-4-4-12 -es időzítésekkel 800-on is stabilan, az még elegebb a rendszernek. :)

(#18375) patakidr


patakidr
aktív tag

Köszi a segítséget!

Még annyi, hogy egész éjjel, 8 órán keresztül futtattam a memtestet és semmiféle hibát nem jelzett, 10x végigfutott.

A gond csak az, hogy a gép egésze garos, így most küldhetem tesztelni az alaplapot, amit vagy kicserélnek, vagy nem, s erre is 2 hetet kell várnom majd:(

(#18376) scope2007


scope2007
addikt

hali!

egy láma kérdés: az előfordulhat, hogy az alaplapon lévő összes usb port használatban van ((billentyűzet, egér, wifi, bluetooth, nyomtató, fényképető, hdd, szkenner)) és az lassítja a gépet? egyik ismerősőm kérdezte, hogy lehetséges-e? állítólag ez lehetetlen igaz?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18377) Gorneck válasza scope2007 (#18376) üzenetére


Gorneck
titán

Én még ilyennel nem találkoztam...de olyannal igen, hogy 1-2 usb vinyára való másoláskor lassul a gép...

Gorneck#1239

(#18378) patakidr


patakidr
aktív tag

Hi,

az ASUS P5E3PRO alaplapot ajánlották a jelenlegi helyett.
Mit tudtok róla? Lecseréljem, érdemes? Stabil lesz és húzható?

(#18379) scope2007 válasza Gorneck (#18377) üzenetére


scope2007
addikt

köszi.. akkor nem mondtam neki valótlant.. én is csak a hddt mondtam.. de az is csak akkor jön elő ha másol rá fel/le
:R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18380) Gorneck válasza patakidr (#18371) üzenetére


Gorneck
titán

1 FSBt se tudsz emelni vagy hogy érted, hogy nem tudod húzni? Milyen beállításokkal próbálkoztál?

Gorneck#1239

(#18381) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Most érkezett meg az EP45-UD3R lapom. Corsair TX650W-os tápom van, amin van 2x4PIN-es proci csati plusz ugye a 24PIN-es alaplapi. Az a gondom, hogy be van dugva a 24-es és a 2x4 is, de nem indul a gép. CMOS reset, elem ki-be is volt már. Tanácstalan vagyok. Segítséget, ötletet szívesen elfogadok.

UI.: A másik DS3L-es lapomon csak 1x4PIN-es foglalat van + a 24-es, azzal frankón megy a táp...szóval nem táp, nem VGA, nem memória és nem is proci hiba.

(Gépem az adatlapomon szerepel.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18382) sz.j válasza plaszy (#18381) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor próbáld ki 1×4pin-essel, hátha ...

Amikor UD3R lapom volt (meg most is a P35 ...), nálam 1×4pin-el kiválóan ment a lap (FSP Blue II 400W táppal).

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18383) plaszy válasza sz.j (#18382) üzenetére


plaszy
őstag

Úgy is próbáltam már, csak az egyik 1x4-essel meg csak a másik 1x4-essel is. De egyik variációban sem akar indulni...furcsa.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18384) plaszy válasza plaszy (#18383) üzenetére


plaszy
őstag

Ha a 24PIN-esen kívűl nem dugom rá a proci melletti foglalatba egyik x4-eset sem, akkor elkezdi fullon pörgetni a VGA ventijét és a proci hűtőt is. Amint bedugom az x4-est, akkor már semmi jelet nem mutat, hogy elakarna indulni :F

Szerk.: A 2GB-os modult is kipróbáltam az összes memóriafoglalatba, valamint az SATA-s foglalatokat is egyenként végigpróbáltam.

Lehet, hogy a 24PIN helyett csak 20PIN kellene oda neki? A többit meg megkapná a 2x4PIN-ből? Viszont a TX650W-n egybe van öntve a 24PIN, ergo esélyem sincsen kipróbálni, mert nemtudom leválasztani a 4-et külön.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18385) patakidr válasza Gorneck (#18380) üzenetére


patakidr
aktív tag

Sem az ET6-tal, sem bios-ból nem tudtam emelni semmit az FSB-n, mert rögtön összeomlott a rendszer.

Alap órajelen is hibázik.

[ Szerkesztve ]

(#18386) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Olyan elképzelhető, hogy a P43-es típusú lapokkal a G80-as maggal megáldott VGA-k nem mennek rendesen? Itt minden egyéb tünettől eltekintve a VGA hűtés leállását értem, ez is egy tünet csak hát elég súlyos. Olyan van itt aki Gigabyte P43-xxxx + 8800XXX-es (G80) VGA-t használ?

(#18387) eladohardver válasza patakidr (#18378) üzenetére


eladohardver
őstag

Ez giga topic.... mindenesetre x48 .... majd meglátod... mégegyszer megkérdem a memóriának beállítottad a feszültséget/időzítést?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18388) patakidr válasza eladohardver (#18387) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nem értem, mit látok majd meg?
A memtest rendben volt. Nincs gond a memóval.

(#18389) eladohardver válasza patakidr (#18388) üzenetére


eladohardver
őstag

memtest nem jelent semmit, volt nekem is olyan giga/asus ddr3-as lapom amelyben memtest hibátlan de prime nem stabil... Álítsd vissza a memóriát 800mhz re, és próbáld úgy fsb tuningot majd prime95-öt futtasd vagy nyisd meg a memória gyártó weboldalát keresd ki a memóriád típusát, és nézd meg mit ír feszültségre és időzítésre ez alapján álítsd szépen be és prime tesztet tessék nyomatni, memtestet meg tessék elfelejteni!

Azt látod majd meg ha kicserélik arra a lapra hogy jó e neked....

mch-nak adhatsz mondjuk 1.16v ot ha 1333 on akarod a memóriát....

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18390) Gorneck válasza patakidr (#18385) üzenetére


Gorneck
titán

Kellett neked p45öt venni ddr3mal... :(

Cmos Clear volt? A memtest meg nem lehet oké, ha full instabil a rendszered még alapon is...

Gorneck#1239

(#18391) eladohardver válasza Gorneck (#18390) üzenetére


eladohardver
őstag

DEDE! Lehet, ilyen volt kingmax 1600as memória+asus p5e3 lappal:) ddr3 furcsaságai...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18392) eladohardver válasza patakidr (#18388) üzenetére


eladohardver
őstag

biost frissítettél?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18393) patakidr válasza eladohardver (#18392) üzenetére


patakidr
aktív tag

Ma reggel frissítettem a BIOS-t, éjjelre majd ráengedem a CPUstability-t, oszt meglátjuk.

A memóriákkal nem vacakoltam, alapbeállításon mennek, de köszönöm a tippet, megnézem a Kingston oldalán, hogy mit ír rá.

(#18394) patakidr válasza Gorneck (#18390) üzenetére


patakidr
aktív tag

Ezt javasolta az IT a cégnél.
Gondoltam nálam jobban értenek hozzá. Ezek szerint nem.

(#18395) patakidr


patakidr
aktív tag

Hi,

Nos BIOS-t frissítettem, asszem sikerült elérnem, hogy minden idők leginstabilabb rendszerét birtokoljam ALAP órajelen...

(#18396) szacsee válasza patakidr (#18395) üzenetére


szacsee
nagyúr

Prime-t használj!
USB-ről huzz le mindent, lehet valami hubbal vacakol.
Bili egér maradhat.
Memtestet felejtsd el, Hiren Boot CD-t töltsd le bootolj be róla, és a Goldmem-et futtasd!
NB borda nem forró, NB fesz auto-n van vagy manuálisan lőtted be?
DDR3-nál kell egy kis + fesz az NB-nek, valamint a CPU Clock Drive és a PCI-E Clock Drive-t ellenőrizd lehet visszaáll 700/700mV-ra ami nem jó... ( 800/900 az alap). :K

Fentebb kérdezte valaki P43 G80 kombót neki is ildomos lenne meglesni a Clock Drive-okat. :K

(#18397) patakidr válasza szacsee (#18396) üzenetére


patakidr
aktív tag

Bocs, de leírod ezt kicsit érthetőbben is?
Nem vagyok teljesen láma, de már régen kiestem a tuning ritmusból:)
Mi az az NB?
BIOS-ból nézzem az értékeket, vagy mondjuk Everet-tel?
USB-n csak az egér és a bili van.

(#18398) szacsee válasza patakidr (#18397) üzenetére


szacsee
nagyúr

Északi híd, biosban MCH Voltage a neve ha jól emlékszem.
A Clock Drive-okat pedig a Mit menü egyik almenüjében találod, ha jól sejtem Advanced Clock Controll-ban...
Biosban, everest nem jelzi az nb feszt, ha jól tudom...

(#18399) patakidr válasza szacsee (#18398) üzenetére


patakidr
aktív tag

Már csak az a kérdés, hogy mi az a MIT menü?:)
Pontosan mi az az északi híd? Folyton olvasom, s nem tudom pontosan.

Ezeket az értékeket látom CPUZ-el

[ Szerkesztve ]

(#18400) szacsee válasza patakidr (#18399) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt mindent megtalálsz, de szerintem a Performance Enhanced-et is tedd Standardra, valamint ha valamelyik alapfogalommal nem vagy tisztában, akkor a Tuning kezdőknek szájbarágósan 1. hsz-ában van pár sor segítség olvasnvalónak. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.