Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18601) Flashrider86


Flashrider86
tag

Sziasztok !

Ide írányítottak át a problémámmal. remélem ti tudtok segíteni :) Szóval a gondom,hogy egyre sűrűbben kék halálozik a gépem. Valamikor például éjszaka,amikor hagyom hogy töltögessen felfelé.Vagy most nem rég film konvertálás + dvd írás közbe jött a kék képernyő. A hibákat feltettem ide: hibák A konfig nem régen lett összerakva, a vínyó,és a videokártya kivételével minden új benne. ajánlották,hogy teszteljem. A prime 7 óráig ment,max fokozaton.Semmi hiba. Utána memtest ment 8 órát az is hiba nélkül. Tegnap meg 1 óráig nyúztam a kártyát a Furmark-al,de semmi....Mi az isten lehet még? Mit nézzek meg? Bios beállítások? (bár ehhez nem értek)
Szóval én egy atom stabil bios beállítást szeretnék akinek van ugyenilyen lapja. Ja a konfigot lehagytam.
- Gigabyte Ep45-ud3lr (Legfrissebb biossal F11)
- Intel Q8300 (húzásmentes)
- Corsair dominator 2*2 gb 1066 mhz (húzásmentes)
- Ati Hd 2350 (ez is alap,nem röhögni :D 10 éve nem láttak játékot a konfigjaim)
- Corsair Cx400-as
- Seagate 360-as sata2-es vínyó

Köszi a válaszokat !

(#18602) F_Zolee válasza Flashrider86 (#18601) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valakik szerint a prime nem mérvadó és helyette inkább az IntelBurnTest ajánlott. Próbáld meg esetleg azzal is.

(#18603) sz.j válasza F_Zolee (#18602) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem szeretnék vitatkozni, de sajnos egyik tesztprogi se ad 100%-ig biztos eredményt, így a IntelBurnTest sem.
Volt már rá nem egy példa, hogy a prime hibát dobott míg az ITB símán ment ..., azaz van amikor az egyik, olykor a másik dobja el elöbb magát.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18604) F_Zolee válasza sz.j (#18603) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én se vitatkozok csak egy újabb lehetőséget mondtam. Én egyikkel se élek. :D

(#18605) sz.j válasza Flashrider86 (#18601) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az un "kékhalál" általában a memókkal kapcsolatos hibákra, rossz beállításokra utal.
Esetleg próbálkozz az MCH core vagy az MCH Reference értékeinek állításával/helyes beállításával.
Ezeken kivül egy MemTest futtatás se ártana, így ha van, fény derülhet a memók hibájára, vagy kizárhatod a memókat mint hibaforrást.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18606) F_Zolee válasza sz.j (#18605) üzenetére


F_Zolee
veterán

Írta, hogy 8 óra memtest is volt.

(#18607) sz.j válasza F_Zolee (#18606) üzenetére


sz.j
nagyúr

Többnyire semmit nem jelent, az csak egy "írányadó érték". Attól még néha (ritkán!!!) előfordulhat, hogy hibázik a gép.
Tovább kellene finomítani a beállításokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18608) F_Zolee válasza sz.j (#18607) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nyilván. De már mindenfélét kipróbált. Az a baj az ilyen eseteknél, hogy marhára random mód jön elő és még nem is lehet kötni semmihez. "Legegyszerűbb" dolog az lenne ha mindent ki lehetne próbálni más környezetben de ez mégse olyan egyszerű. Mondjuk elnézve a vga-t, kitudja, hogy nem az öregedett már el. Nem is hallottam még olyan vga-ról. :)

[ Szerkesztve ]

(#18609) rup1u5 válasza Flashrider86 (#18601) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Első körben én kipróbálnám egy másik vga-val.
Gyanús nekem az a HD2350.... :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18610) Flashrider86


Flashrider86
tag

NA újra itt vagyok srácok :) Hát az intel burn se hozta meg az eredményt. A gép beton stabil....Maximumon járattam meg az eredmény:
Mondtátok,hogy nem láttatok még ilyen kártyát. Hát de létezik,a régi konfigomból mentettem át,ami egy gyári fujitsu siemens gép volt. Mondjuk az everest írja rá,hogy elavult a videó biosa (2 éves),és ha lehet frissítsem. De én ehhez nem értek :( Meg elkezdeni se akarom,mert láttam sok embernek lett utána frizbije :) Szóval akkor szerintetek próbálgassam a bios beállításokat? Hátha...

Update: Talán még annyit fűznék hozzá,hogy úgy használom a Win 7-et,hogy nem megy az Aero. Bár különösebben nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#18611) F_Zolee válasza Flashrider86 (#18610) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát ha leírod a fesz értékeket akkor talán még lehet állítani is valamit. Amúgy nincs másik vga a közelben?

(#18612) Flashrider86 válasza F_Zolee (#18611) üzenetére


Flashrider86
tag

Hát nincs nagyon másik Vga. Van még itthon 2 gép de azokba Agp-s kártya van. Mondjuk amióta elkezdtem ezzel foglalkozni,1* nem volt kék halálom :( A feszértékeket felteszem ha haza értem.

(#18613) Flashrider86


Flashrider86
tag

kép3
kép2
kép1

A kért képek !

ÜDv

[ Szerkesztve ]

(#18614) sz.j válasza Flashrider86 (#18613) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ejnye ...., gigánál nem ajánlott a feszeket, sőt olykor mást sem, "auto"-n hagyni. :(

Mivel nincs rendesen beállítva a bios mit menu része, ne is csodálkozz, hogy olykor instabilá válik a géped.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18615) F_Zolee válasza Flashrider86 (#18613) üzenetére


F_Zolee
veterán

A Load Line Calibration-t bekapcsolhatod és a CPU Vcore-t lejjebb veheted szerintem 1.2V-ra is vagy akár még kevesebbre is amíg nem fagy le a gép, kísérletezni kell mennyi az alja ha kicsit alulfeszelni akarod. A többi feszt meg állítsd be arra az értékre amit ott látsz. Meg még fixáld le a PCI Express Frequency-t 100-ra.

(#18616) cannyon


cannyon
aktív tag

Sziasztok!

Configom
- Gigabyte EP45-UD3LR
- Intel E8400 Wolfdale
- Corsair dominator 2*2 gb 1066mhz CM2X2048-8500C5D 5-5-5-15 2.10V
- Gigabyte 9600GT 512mb

Szeretném huzni a procit de sose jó semmi:) cpu vcore vagy valahol itt lehet a gond

kép
kép2
kép 3

ezeket tudja csak én nem tudom belöni :(

[ Szerkesztve ]

(#18617) cannyon


cannyon
aktív tag

4ghz ezt írja lövésem sincs mit jelent:)
alap beállitások

9x333 on van alap beállitáson most minden auton van kivéve az idözités és a ram voltja

[ Szerkesztve ]

(#18618) Flashrider86 válasza sz.j (#18614) üzenetére


Flashrider86
tag

Hát éppen ezért kérdeztem titeket,hogy miket állítsak be. Én nem értek ehhez. Ha így állítom be az jó lesz? [link]

(#18619) F_Zolee válasza Flashrider86 (#18618) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én már adtam tippet a beállításra. Azzal mi lett?

(#18620) Flashrider86 válasza F_Zolee (#18619) üzenetére


Flashrider86
tag

Az alul feszelést hagytam,jó így ahogy van :) A többit normalra tettem,meg fixáltam a pcie 100 mhz-re. A többit hagyjam békén? Ja, meg bekapcsoltam amit írtál.

(#18621) F_Zolee válasza Flashrider86 (#18620) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha 1.2V-ra állítod az még nem alulfeszelés igazán. Amit lehet állítani feszültséget azt állítsd be kézzel arra az értékre amit kiír mellette. Szóval ne auton legyenek. AMúgy változott már valamit a helyzet?

(#18622) sz.j válasza Flashrider86 (#18618) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg ezt is nézted, próbáltad?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18623) Flashrider86 válasza F_Zolee (#18621) üzenetére


Flashrider86
tag

Hát a helyzet az,hogy azóta amióta belemásztam ebbe azóta nem volt kék halálom. Amiket írtatok beállítottam,majd meglátjuk :) Lehet tényleg az volt,hogy néha-néha instabil volt a gép a fesz beállítások miatt. Most már fixáltam mindent,tesztelgetem :) Majd ha veszek egy jobb hűtőt akkor belemászok a tuningba is. Köszönöm a segítségetek. Ha lesz valami írok !

Üdv

(#18624) F_Zolee válasza Flashrider86 (#18623) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na akkor az jó ha már nem száll el. Lehet ez az LLC megoldotta a problémád.

(#18625) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Nem rég vissza kellett váltanom core i5-ről a jó öreg E8400-ra, giga ep45-ds3l lappal.
2 vinyóm van, persze a lap nem tud raid-et (ehh, user error a lap megvétele, na mindegy..), úgyhogy ahci-t bekapcsolva szeretém őket használni, mert így sokkal gyorsabb a boot, meg nagyon zavar, hogy a Raid0 után iszonyat lassúnak tűnnek a vinyók, hallom, ahogy folyamatosan dolgoznak, néha be is akad 1-2 dolog (böngésző képletöltés vagy torrentletöltés közben pl...), ami úgy néz ki ,hogy a vinyók miatt van. Ja igen, ami még nagyon csúnyán belassult: Ha letöltök valamilyen fájlt (legyen akár csak párszász kb-os), akkor a nod ellenőrzi azt. Namost annó (raid0 alatt) ez az ellenőrzés 1mp se volt, tehát néha nem is láttam a letölés felirat után az ellenőrzést, olyan gyorsan csinálta. Most viszont 5-10mp-ig is szórakozik, sőt, néha még a firefox is használhatatlanná válik, amíg nem megy végig az ellenrőzés.
Ez így kicsit durva, nem tudom, hogy a vinyók miatt van-e, de igazából másra nem tudok gondolni, mert szűz win7, csak a fontos dolgokat tettem fel rá.

A két vinyó: SAMSUNG HD103UJ.

Lényeg, biosban ha belövöm az ahci-t, a native ide mode-ot pedig kilövöm, akkor a win7 64-bit-es os-em nem tud bootolni. Nagyon gyorsan eljut arra a képernyőre, ahol szépen összeállna a windows logó, csak épp mielőtt teljesen összeállna, jön egy reset. És innentől ezt csinálja végig. Ha visszarkom ide-re a beállítást ahci-ről, akkor a startup recovery futtatása után újra megy a rendszer rendesen.
Ha megint belövöm az ahci-t, akkor ugyanúgy nincs boot, megint tönkrevágja, és megint újra startup recovery kell, meg ide mode.

Drivert nem találtam win7 alá.
Mit kéne csinálnom, hogy működjön?

Köszi!

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#18626) -Solt- válasza Termi16 (#18625) üzenetére


-Solt-
veterán

Szia!

Hagyd a BIOS-ban AHCI-n, és így rakd fel a w7-t!

www.smart-bus.hu

(#18627) Rusher


Rusher
őstag

Üdv.!

Bios-t szeretnék frissíteni, de nem tudok....rárakom a bios fájl-t egy pendrive-ra bedugom, restart, q-flash és azt írja ki, hogy "No drive detect" ez mitől lehet? Engedélyezve van, hogy boot-nál az usb eszközöket kezelje, a pendrive term. FAT32.....mi lehet a gond? Win alól lehet egyébként? Köszi a válaszokat :R

(#18628) sz.j válasza Rusher (#18627) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ahogy különböző topikokban, ill. fórumokon is írták már, sajna vannak olyan pendrive-k amiket valamiért "nem lát" a lap. Lehet, hogy nálad is ez a gond ..., bár ki tudja.
Nekem Kingston DataTraveler-ek vannak és olykor HDD1-nek, olykor HDD2-nek, de felismeri a lap őket. [link]

Állítólag a @BIOS-os fríssités és működik, de ezt még nem csináltam, így hagy ne ajáljam ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18629) Rusher válasza sz.j (#18628) üzenetére


Rusher
őstag

Hmm.....érdekes Asus lapban simán megy.....na mind1 találtam elfekvőben egy másikat és azzal sikerült. :K Köszi.

(#18630) F_Zolee válasza sz.j (#18628) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én a @BIOS-al frissítettem win alól, mert szintén nem látta a pendrive-ot. Nem volt semmit gond így se.

(#18631) kenwood3


kenwood3
őstag

Hali vki segítsen légyszi ! Van 1 Giga ep45-ud3lr típusu lapom f11-es biossal és az lenne a kérdésem , hogy ezekkel a ramokkal vajon kompatibilis-e : OCZ 4096 DDR2 1066MHZ REAPER KIT Ocz Reaper HPC Ocz 2rpr10662g a pontos tipus
Sűrgős lenne , a válaszokat köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#18632) Zoli1983


Zoli1983
tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte P45 DS3 alaplapom, igazából nem tudom ebbe a topic-ba tartozik-e a problémám, mert nem tudom mivel van baj. Az lenne a problémám, hogy változó időközönként, van amikor 6 óránként, de van amikor kevesebb, mint fél óránként megszakad a netem. UPC-s vagyok, Fiber Power 30-as netem van. Leszedtem egy friss lan-drivert az alaplaphoz, de ugyanígy megszakad. A hálózati beállításoknál -a megszakadást követően- ha letiltom a "Helyi kapcsolatot", majd újra engedélyezem visszajön a net, de van amikor csak az használ, hogy kihúzom a modemet és resetelem a gépet. (Windows XP SP2-t használok):( Pls segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#18633) enemy107 válasza Zoli1983 (#18632) üzenetére


enemy107
senior tag

Üdv!
Volt ilyen gondom nekem is a DHCP miatt, Win7-re váltottam, SP3-ról, azóta megszünt.
Bár az enyém T-online. :F

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#18634) cannyon válasza kenwood3 (#18631) üzenetére


cannyon
aktív tag

Gyakorlatilag nincs a kompatibilitás listába ez a ram de attól még lehet hogy jó :)

(#18635) kenwood3 válasza cannyon (#18634) üzenetére


kenwood3
őstag

Azt néztem én is , hogy nincs benne a listába ezért tettem fel ide a kérdésem , hátha vki tudja ! De köszi a válaszod !

Mi az az ekezet dragasag??

(#18636) cannyon válasza kenwood3 (#18635) üzenetére


cannyon
aktív tag

Nekem is ilyen lapom volt 2x2gb geil rammal nem szerette le kellet cserélnem a ramot Corsair Dominator CM2X2048-8500C5D re mert ezt támogatja a lap

(#18637) Zoli1983 válasza enemy107 (#18633) üzenetére


Zoli1983
tag

Betettem egy mezei hálókártyát és azzal a pingem is kisebb és nem is szakad a net. Úgyhogy azt hiszem az alaplapi hálókártya a ludas... :( Gari van még rá, csak annyira nem értek hozzá, hogy szétkapjam -bár a szétkapás még menne, az összerakás már necces :N - pedig nagyon úgy néz ki, hogy muszáj lesz.

(#18638) kenwood3 válasza cannyon (#18636) üzenetére


kenwood3
őstag

Értem de sajna olyat nem tok beszerezni jó áron csak az ocz-t , és ezért lenne jó ezt tudnom !

Mi az az ekezet dragasag??

(#18639) sz.j válasza kenwood3 (#18638) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg próbálkozz a Crucial Ballistix memókkal, mert (általában) ezeket is szeretik a giga lapok.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18640) kenwood3 válasza sz.j (#18639) üzenetére


kenwood3
őstag

Sajna csak ez a típus érdekel , fentebb írtam miért ! De köszi a válaszod !

Mi az az ekezet dragasag??

(#18641) scream


scream
veterán

Hali!

Kéne kis segítség.

Mégpedig : Gigabyte GA-EP45-Extreme NB hűtőbordája (HybridSilentPipe) hoz tartozó csavarok méretei kellenének. Esetleg nem tudja valaki ?

Üdv

(#18642) Wajk válasza Zoli1983 (#18637) üzenetére


Wajk
addikt

egy másik oprendszerrel érdemes lenne tesztelned mielőtt szétkapod, mert lehet csak valami driver akadt össze.

Szerintem nézz egy CD-ről vagy USB-ről futtatható lightos oprendszert a teszt erejéig. Én ennyit még megtennék mielőtt szétszedném a gépet.

update: meg még egy BIOS frissítést is bepróbálnék...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#18643) royroy


royroy
csendes tag

Van egy ep45t-extreme alaplapom. Eddig gond nélkül ment. Mostanában a következő hibajelenség van: bekapcsolom és nem fut végig rajta az alaplapi program és így nem is indul el rajta semmi, nem is bootol. Tehát bekapcsolom és az alaplapi kijelzőn egyből FF jelenik meg, hogy indulásra kész, pedig nem indul, a cpu ventije nem is forog (megindul de leáll). Tehát nem fut végig a program lépésenként. Aztán ha bakapcsolom megint, akkor rendben beindul, de egyre többször kell kapcsolgatnom, hogy elinduljon. CMOS reset sem segít.Tápot cseréltem. BIOS-t frissítettem. Mi lehet a probléma? Ebben kérnék segítséget, ha valaki már találkozott hasonlóval, vagy tudja a megoldást.Előre is köszönöm.

(#18644) eladohardver válasza kenwood3 (#18638) üzenetére


eladohardver
őstag

UD3R ben 4x2 GB OCZ Platinum 1150 Low voltage kit hibátlanul műxött.. illetve szereti a 2x2GB 1150 es Reaper HPC-t is...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18645) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy EP45-DQ6-os lapot. Azért esett erre a választás, mert imponált a 10 sata port, 7 winyót kell bekötnöm. RAID-et nem fogom használni egyelőre, de a portokra szükségem lenne, viszont a lilák, a gigabyte vezérlősek nem akarnak működni, azaz nem ismernek fel semmilyen winyót, míg a sárgák gond nélkül mindent. Valamit elfelejtettem volna beállítani? Azzal kezdtem mikor jött, hogy bios reset, de néztem, az onboard sata/ide controller be van kapcsolva.

Ötlet?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18646) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ejj de kihalt topic :Y

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18647) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok
A GA-EP45T-UD3R, -UD3LR, -DS3 megy 400-as FSB felett?

(#18648) enemy107 válasza Adiking (#18647) üzenetére


enemy107
senior tag

Igen ha a procid is megy.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#18649) F_Zolee válasza Adiking (#18647) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az még alap értéknek mondható nem is tuning. :)

(#18650) Adiking válasza F_Zolee (#18649) üzenetére


Adiking
tag

Alapérték? A P31-ES3G-m 340-nél behal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.