Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) darál0w válasza lipi67 (#17650) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és csak UD3Rnél? :)

mert nálam mind ugyan ugy ment kb :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17652) Hunter2 válasza lipi67 (#17650) üzenetére


Hunter2
addikt

Gyakorlatilag most nem érdekel a tuning, arra voltam kiváncsi hogy raktak-e bele valamit a venti vezérléshez mint pl az asus lapoknál van silent mód ami a ventik max fordulatszámát veszi lejjebb.

(#17653) lipi67 válasza darál0w (#17651) üzenetére


lipi67
veterán

Nem, nem csak ott, ez kb mindenre igaz. Minden lapnak megvan a maga tuiningos biosa. Nem feltétlen a legutolsó. Ennél F6 után csak gyengébbek jöttek az F10c-ig..
Abitomnál 12-es jó volt, 13-16-szar 15-17 megint jó.
Tesztelgetni kell. (volt nap, hogy 4x-5x cseréltem biost.. :O )

(#17652) Hunter2 : Értem. Kben ha nem is tuningolsz, de egy tuningosabb biosnál pl. gyakran kevesebb fesz is elég a procinak, megéri megnézni.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17654) darál0w válasza lipi67 (#17653) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és ez miben nyilvánul meg?

kisebb fesz, és/vagy magasabb FSB inkább?

mert én eddig csak 2t probáltam, de akkor nekiülök ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17655) lipi67 válasza darál0w (#17654) üzenetére


lipi67
veterán

Kb amit írtál. :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17656) darál0w válasza lipi67 (#17655) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

héten megjön az mx2 és akkor nekiállok. legutobb alig bírtam alá kenni, aztán nemtesztelek ugy :B
hátha sikerül vmi az USBs xpmmel :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17657) lipi67 válasza darál0w (#17656) üzenetére


lipi67
veterán

MX2-t elkenni? Az álom! Kenj MX3-at! Borzalom.. :W
Nagyon tetszik Neked az az Xp. 1 baj van csak vele, hogy nem az a lényeg, hogy az oprendszer min van, hanem az, hogy a futtatandó prigi, hogy -miről fut... milyen a környezet.
Hagyd a csudába, érdekességnek jó, másra nem nagyon :(

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17658) darál0w válasza lipi67 (#17657) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem ugy nem tudtam elkenni....kevés volt belőle és azért. :)

mx3at meg a tapasztalataid alapján hanyagolom még :K

érdekeségnek is jo, meghát látod, h hozott pár + FSBt.

500ig bootolt a win7. ezzel az USBs XP megoldással meg 510en bootolt és primestabil is volt ;]

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17659) lipi67 válasza darál0w (#17658) üzenetére


lipi67
veterán

Hozott pár FSB-t? Hogy csináltad? Ha 5FSB-t tudnék még..Hm..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17660) sz.j válasza lipi67 (#17659) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nekem is plusz 5 fsb-re lenne szükségem (valid, prime) ..., de szép is lenne. :D
De ez most még csak álom ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17661) darál0w válasza lipi67 (#17659) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

10FBSt hozott...

semmi különös amugy, csak ugye az 500 az win7 az 510 meg xp. ennyi a történet...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17662) kenwood3


kenwood3
őstag

Helló !
Segitsen nekem valaki alaplapot akrok cserélni mert vettem 1 Radeon 5770-es karit ami ugye Pci-express 2.1-es a mostani deszkám viszont csak a pci express 1-et tudja működni működik csak azért jobb lenne 1 olyan lapba tolni ami biztosan tudja a 2.0ás PCIE 2őt ! Kinéztem 1 deszkát ami a következő Gigabyte GA-EP45-UD3LR és arra lennék kiváncsi ez a deszka tudja -e a 2.0-át ! ha nem akkor ajánljatok már vmit ami tudja de csak Gigabyte érdekel !Válaszokat Köszönöm !

Mi az az ekezet dragasag??

(#17663) darál0w válasza kenwood3 (#17662) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

1. 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (The PCI Express x16 slot conforms to PCI Express 2.0 standard)
2. 4 x PCI Express x1 slot
3. 2 x PCI slots

szal tudja. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17664) lipi67 válasza sz.j (#17660) üzenetére


lipi67
veterán

Hm..jaja
(#17661) darál0w : Megint dezentorkodsz! :D Akkor az Xp hozott 15 FSB-t, az USB meg elvett 5-öt:)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17665) darál0w válasza lipi67 (#17664) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:DDD :DDD

lehet.
de akkor sem fogok 2 renszert 1 vinyon használni. :N

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17666) kenwood3 válasza darál0w (#17663) üzenetére


kenwood3
őstag

És akkor mit jelent a zárókjelben lévő szöveg??

Mi az az ekezet dragasag??

(#17667) Bagira01 válasza kenwood3 (#17666) üzenetére


Bagira01
veterán

Azt h pci-e 2.0-ás szabványú a sín :K De csak ezért lecseréni felesleges a lapot. Nem lesz gyorsabb(nem észrevehtő) a vga :N

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#17668) darál0w válasza Bagira01 (#17667) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17669) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
EP45 DS3P lapom van. A VGA Radeon HD 4870 1 GB - PCI-E (lásd az adataimnál). Nemrég babráltam a BIOS-on és az "Advanced BIOS Features" táblában, az "Init Display First" default bejegyzését, ami PCI átállítottam PEG-re, mondván: PCI Express 16-os slotban van a karim...Ezt követően, a gép indításakor nem mindig töltődött be az op.rendszer (Win. Prof. Sp2 HU). A tálca bejött, de az ikonok már nem. Az egérkurzor mellett homokóra, a kurzort mozgatni lehet, de a klikkelésekre nem reagál a Win...Restart és akkor minden ok'.
Visszaállítottam a bejegyzést PCI-re, azóta nincs gond.
Nálatok milyen bejegyzés van az Init Display First-nél - egy db PCI-E VGA esetén?
Amikor összeraktam a vasat, akkor átsiklottam e bejegyzés fölött és így telepítettem a Windowst - lehet, hogy ehhez szokott a szegény pára...?
A "Win. XP kérdések és válaszok" PH-topicban is fölvetettem e problémát. Ott egyeztünk meg abban, hogy visszaállítom az indexet defaultra - azóta nincs gond.
Nem slampos ez így... :F

(#17670) darál0w válasza reset (#17669) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ilyen lapom van.

megnézem neked, ha hazaértem. 1 ora kb :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17671) reset válasza darál0w (#17670) üzenetére


reset
senior tag

Köszi...biztosan nálad is a default: PCI lesz... :K

(#17672) NFree


NFree
addikt

Szerintetek egy ram mondjuk kevesebb fesszel is beéri, mondjuk 1066mhz-en , előfordulhat hogy akkor nem terheli annyira az mch-t vagy ez baromság, :B gondolom it abból job újabb chip mindenből kevesebbet kér :F

vga

(#17673) darál0w válasza reset (#17671) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17674) lipi67 válasza NFree (#17672) üzenetére


lipi67
veterán

Simán elő. Te! Milyen q9550-es prockód lesz ?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17675) nTom válasza lipi67 (#17674) üzenetére


nTom
aktív tag

hát amit Fel szaki árult a bazárban.

ez

[ Szerkesztve ]

(#17676) nTom válasza NFree (#17672) üzenetére


nTom
aktív tag

a ramot próbálgasd. Nekem a 800MHz-hez beéri 1,4V-al is

(#17677) lipi67 válasza nTom (#17675) üzenetére


lipi67
veterán

Jónak tűnik, s tuti , h az is lesz..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17678) Cseneles


Cseneles
őstag

Szeva!
Gigabyte EP45 DS4 lapom van és dual boot-ot csinál mindig ha proci nem alapon van...
CPU 4*3400 alapfeszen(VID 1.26v) tökéletes 10óra prime és fél óra IBT stabil!
Gondom az hogy bekapcsoláskor a gép 2 másodper után ki is kapcsol, második bekapcsra elindúl normálisan! Alvó állapotban ez a jelenség rosszabb onna fel sem áll a rendszer csak be-ki kapcsolgat 2-3 másodpercenként
Alapórajelen minden rendben van !
Ennek mi az oka? valaki mondta kicsi a fesz valaminek....tápegységem
COOLER MASTER Real Power M520 520W Modular

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#17679) lipi67 válasza Cseneles (#17678) üzenetére


lipi67
veterán

Másik topikban mentek válaszok ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17680) czpitti


czpitti
senior tag

sziasztok.segitség kellene mert MEGŐRÜLÖK!!!!!!!!!!!!!!!!!!a configom:ma 790x-ud3p deszka,6400+amd athlon proci,4x1giga kingston 800 ddr2 ram,ati radeon hd4870 512-es vga 360 körüli samsung vinyo+160-as samsung vinyo sound blaster audigy 2 zs hangkari 650-es fsp táp pioneer dvd rommal.2 gondon van:w7 alatt a hangkártyám gameportja s**r minden drivert kiprobáltam már.a kari rendben van xp alatt jó.okosok írták hogy w7 kompatibilis(microsoft)a másik gond:oan lassú a gép hogy megőrülök pörögnie kéne de vánszorog.lehet a w7 a hibás ha vki tud jól működő w7 et megköszönném.ja ami fenn van 32 bites(sajna)ha tudtok segitsetek köxi

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#17681) lipi67 válasza czpitti (#17680) üzenetére


lipi67
veterán

Aki Neked itt nyiltan vszol, azt megb@sszák (alapelvek)
Megy privi.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17682) lipi67 válasza czpitti (#17680) üzenetére


lipi67
veterán

Bakker! Ide írtam a privi helyett.. :W

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17683) darál0w válasza czpitti (#17680) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemértem mit keresel itt....

nem is p45 és nem is intel....ennyire segítőkészek lennének amdsek? :U

(#17682) lipi67 :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17684) bzs73 válasza lipi67 (#17681) üzenetére


bzs73
őstag

:DD
Nem is válaszolunk. :))

If a second or you are the first to lose.

(#17685) NFree válasza lipi67 (#17674) üzenetére


NFree
addikt

Igen az lessz , na majd látjuk mit produkál , nem akarok röktön neki ugrani, előbb látni szeretném , hogy teljesít normálba, aztán jó lenne valami 500+-os prime eredmény a határ a csillagos ég , de bevallom őszintén fosok , hogy a ram fog szivatni 1,
2 nem bírom még vízzel sem hűteni magas fsb-nél . Kiváncsi leszek lessz- e most mínusz a hétvégén.

vga

(#17686) lipi67 válasza darál0w (#17683) üzenetére


lipi67
veterán

Te! Hány van belőled? Mindenütt ott vagy, ahova benézek:) Nagyon hasonló topikokat látogatunk..Kíváncsi lennék, hogy néz ki a bnőd.. :D

(#17684) bzs73: Szia!!! Veled mizu? Mivel nyomod most, s mik a tervek!!?

(#17685) NFree : Hali! Nem szar az, hogy elkapkodd! Jogos. Ramok fogynának el? Hát..1100-et csak mennek, s 550-es FSB felé nem nagyon fogsz menni..
Feszelni ne feszeld nagyon, inkább maradj 1,5V alatt, de 1,46V-os VTT-re készülj be.. ;)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17687) darál0w válasza lipi67 (#17686) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hogy hogy néz ki? :)

hát mutatok képet 2000es offban :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17688) lipi67 válasza darál0w (#17687) üzenetére


lipi67
veterán

Na..mutassál már! (azért kérdezem, mert eléggé hasonló topikokat látogatunk, kíváncsi vok, nőben is hasonló -e az izlésünk..:) )

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17689) bzs73 válasza lipi67 (#17686) üzenetére


bzs73
őstag

Szevasz lipi. :R
Hát most proci mikor mi van.Most jelenleg e5300 van így szerényen.Elég ez,volt elég jó procim,pihiztetem most a nagy tuningot.
Most Ramokat tesztelgetek.Most került hozzám 2x1gb Corsair Dominator.
Végül is 1-2 eredményt mutathatok itt is,mert ep45ud3r lapba nyomom,így nem off.
1066mhz@1.728v--3:5-be
1066mhz@1.808v--5:8-ba
1200mhz@1.856v--3:5-be
A 3:5 tudom gyenge visszaosztás ,nem sokat ér,de azért hogy a lapot fényezzem,még 1200mhz-nél is 1.1 mch van,és perf level 6.Azért az nem rossz.Amugy 1200mhz-t néztem már 5:8-ba is,és 2v-on meglessz,perf level 7-en.
Szóval ez nekem a 6. ud3r lapom,és nem hiába hogy visszatérek hozzá mindíg.Szuper ez a lap,és most szerencsém is volt,mert másnak vettem meg,de nem bírt vele a cimbora,és elkunyerálta tőlem a p35ds3 lapot.Hát mondom egye-fene.Megint ud3r lapon leszek. :D
Amugy ez az ud3r droppol eddig a legkevesebbet.Mint mondtam ez a hatodik ud3r lapom,és volt ud3p is,és volt ám köztük külömbség.Dropp-ba is,és beállításokba is.Na majd rakok ebbe is valami húzósabb procit,oszt had szóljon. :)

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#17690) lipi67 válasza bzs73 (#17689) üzenetére


lipi67
veterán

Tök jó,hogy ezt nézed, és a eredmények szuper eredmények! :C :R :K Én is szórakoztam ilyenekkel, élveztem. Most is tenném, csak..nincs ramom. Kellene 2x1 giga,de..Vannak elvárások.(tudnia kellene amit a team..)
UD3R-ben (hogy ne legyen itt se off), tudnia kellene 1:1-ben 553-as FSB-n 1106-on a CL 4-4-4-10 pl.9-et.
Vagy..5:6-ban 5-5-4-10-en pl9-en 1325MHz felett.

Nem tesztelnéd inkább ilyen visszaosztással? (3:5..tom-tom, jó amit csináltál, de bug és nemtok vele jó Super PI-t (pl. )elérni.)

Ez a lapocska milyen? Rev1? Mennyi a Droop? Az eddigi 6 lapnál mennyi volt a legtöbb,s mennyi ez? Tudom, siok kérdés, de érdekelne nagyon.. Más ramokat is fogsz tesztelni?

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17691) bzs73 válasza lipi67 (#17690) üzenetére


bzs73
őstag

Hát most jelenleg 533fsb-t nem tudok tesztelni mert e5300 van nálam az meg nem egy fsb bajnok proci.Amugy ilyen procit se láttam mégpedig jó pár megfordult már nálam.Ugye alapból 200 az fsb,és 380-ig elmegyek vele ami 90%-os húzás 1.1vtt-vel. :Y Nem kell neki emelni fsb-t de tovább nem akar menni sehogy.Most ezzel killódok,pedig nem tartom magam bénának ilyen téren.Én már nem tudom,hogy valamit elbénázok-e vagy mi van,vagy létezik ilyen.De hát mért ne létezne.Láttam már sok érdekes procit.Ez is az.
Amugy brutál ez a Corsair Dominator 2x1Gb Ddr2 1066 KiT.Rev 5.1-es.Hát majd nem soká lessz másik procim és majd azzal tesztelem jobban ki ezeket a ramokat.3:5 tudom nem jó,írtam is.
A lap ami most nálam van rev1.1. Hát mint mondtam ez a 6. ud3r,abból 2db rev 1.0 volt,és 4db 1.1 volt,és még 1db ud3p volt,ami rev 1.0 volt.
Hát tapasztalatom az hogy fsb-be a legtöbbet az ud3p ment,de viszont tuningba az ment a leggyengébben,tehát több fesz kellett neki mint ud3r-be,és jobban is ingadozott benne a magas fesz.Nekem ud3p nem jött be.Ud3r-nél az a helyzet hogy szerintem a rev 1.0 úgyszintén nagyobb fsb,de ennyi.A rev 1.1 stabilabb,kevesebb dropp,és nagy fesz-nél sincs olyan nagy ingadozás.A rev 1.0-k,mindkettő nagyobbat droppolt mint az összes rev 1.1.
Ami most van rev 1.1 pl ezt a ram tesztet ha megnézed láthatod hogy cpu-nak 1.1000v van adva biosba,everest pedig 1.088-t mutat.Akkor mennyi a dropp? 0.012v Tudom ez nem nagy fesz,fentebb azért nagyobb a dropp,de nem sokkal,de mondom laponként eltérő volt.Szóval az ud3r-nél eggyértelmű hogy a magas teljesítmény csökkent a rev1.1-nél,de a stabilitás,ingadozás,dropp javára.Volt olyan ud3r lapom,aminek ha 1.1000v-ot adtam biosba 1.056v lett,és llc-vel.Ált azért 1.072v volt a lapok többségénél.Az biztos mondjuk hogy nem a dropp számít,mert amúgy meg kit érdekel a dropp,csak az a baj hogy a nagy dropp fesz ingadozást is hoz magával,és az teszteknél nem jól jön,mert van hogy épp menne a teszt tovább,de ugye egy hirtelen ingadozás,kihegyezett feszeknél,ahol már tényleg a határon vagyunk,nem jól jön.Na hát most így ennyi,és hát persze nem biztos hogy minden így van,ez az én tapasztalatom.Biztos van aki nem így látja,én ezt tapasztaltam a lapokkal kapcsolatba,és ettől függetlenül a legjobb p45 tuning lapnak tartom én is az ud3 szériát.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#17692) lipi67 válasza bzs73 (#17691) üzenetére


lipi67
veterán

Jogos, benéztem a procit..Azzal valóban nem csinálsz 533-at. Az, hogy meg mit produkál..Miért ne? Vannak furcsaságok. Amit a lapokról írtál, félő, hogy nem egyéni tapasztalat. Nekem is rev1.0-ás van, és baromi sokat drooppol. Viszont..FSB-ben határ a csillagos ég. Én ingadozást nem vettem észre, beáll az szépen, de LLC-vel sem kevés a feszesés. (ezt procija is válogatja. Azt nem gondoltam volna, hogy azok a ramok így tudnak menni!

Köszi az infót!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17693) NFree válasza bzs73 (#17691) üzenetére


NFree
addikt

Ne lepődj meg , hogy a proci megáll 380-as fsb-nél ott a végük nekem is volt. jó kis cuccos
A ram tesztekhez gratula , az a bibi én a memcsikhez abszolút nem értek ,s eddig az összes próbálkozásom kudarcba fulladt tuning téren. ;)

vga

(#17694) bzs73 válasza lipi67 (#17692) üzenetére


bzs73
őstag

Nincs mit. :R

17693) NFree: Igazán nem azon csodálkozok hogy 380 körül van a vége,hanem azon hogy 90%-os fsb tuning-nál nem kell neki fsb-voltot emelni,beéri 1.1v alappal.
Ramokat meg hát érdemes átnézni mit hogy kell,és hogy mennyi kell a ramoknak,mert nagyba befolyásolja a cpu tuningot.A mai deszkák és ramok ha túl vannak feszelve,az is baj.A legtöbb user a cpu tuningot a ramok-nál bukja el,mert a ramokat nem tudja helyesen belőni.Érdemes a ramokra is időt szánni,mert ha az nem megy a cpu-ból se fogod tudni kihozni a max-t.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#17695) lipi67 válasza bzs73 (#17694) üzenetére


lipi67
veterán

Jaja! Mikor megvettem az UD3R-t..Gorni röhögött mert össze akartam törni:) Nem tette a dolgát. Majd..majd rájöttem, hogy kva érzékeny a ramokra, s ha azt nem tapaszatlom ki, b@szhatom. Ma..merev részegen 10mp bios és már 4,6GHz felett vagyok. Igaz..Ezek a lva ramok terhelik án a lapomat..Egy "mezeibb rampárossal" sokszor többre mennék, de egy jobb tuningeredmény (S.PI, wPrime) meg kéri a gyors ramokat..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17696) bzs73 válasza lipi67 (#17695) üzenetére


bzs73
őstag

Így van.
Az ud3 lapoktól sokan azért szabadultak mert nem bírtak vele,és pont a ramok miatt.Nagyon érzékeny a lap a ramokra.Amugy ez is úgy került hozzám.Egy cimborám megkért hogy szerezzek már neki ilyen lapot,mert látta hogy mennek benne a procik,és hogy majd ő a p35 után...Én megvettem tőle a p35ds3 lapot,mondom jó az nekem,de 2-3 nap után jött hogy inkább enged az árból adjam már vissza a p35-t.Mondom nekem most nincs pénz p45-re,de hát azt mondta rá ér,csak adjam vissza neki a p35-t.Hát akkor mondom okééééés. :D Nekem ugyanúgy megy ez a proci ebbe a lapba is mint a p35-be. :D
Így megint ud3r lett,aminek végül is örülök,mert 20k-ba vettem 2 részletbe majd 1 év garival.

If a second or you are the first to lose.

(#17697) Laraxior válasza lipi67 (#17695) üzenetére


Laraxior
titán

:K tegnap 3. restart-ra sikerült életet lehelnem egy ud3r-be..meg is lepett a dolog hogy stabil lett :DDD szegény tulaja már nem nagyon tudott vele mit kezdeni. az ő beállítása nem ért semmi,mivel a 2x1GB helyett 4x1GB ram került bele :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17698) NFree


NFree
addikt

Hát srácok nem tudom, mennyire lehet a ramokra érzékeny ez a lap, most teljesen meghülyült :W
Anno nem akart 500fsb-vel menni az istenért sem, a hetekbe meg valami furcsa csoda által ment mint a szél 500-at na mondom fasza , biztos a bios frissítés tett ilyen jót , na erre beszereztem egy übertuningos procit gépbe belerak , 1 napig nagyon faszán ment az 500-is alacsony feszekkel, de mondom nem rohanok előre nem teszteltem ki rendesen, inkább kezdem az elején és ha azokon túl vagyok jöhetnek az 500+-os eredmények, erre most megmakacsolta magát, megint nem megy, én ezt nem értem.
Lassan ott tartok eladom az egészet a fenébe nem idegelem magam vele :((( :W

vga

(#17699) bzs73 válasza NFree (#17698) üzenetére


bzs73
őstag

Hát nem tudom,nekem nem szokott ilyet csinálni hogy egyszer megy utána nem.Valamit ami fontos lehet a ramoknál auton hagysz,vagy pedig nagyon határon vagy,valamelyik fesszel.Mondjuk én 24/7-re sose szoktam kitesztelt eredményt használni.Pl:A mostani e5300 is 3ghz@1.024v-on 1 óra blend van,de én 1.040-on használom.Én mindíg ráteszek egy kis + feszt 24/7-re.Eggyet emelek és az a tuti,úgy mentem el a biosba.Nem is volt sose gondom.Teljesen mindeggy az a kis fesz,nem oszt nem szoroz.

If a second or you are the first to lose.

(#17700) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Még sosem frissítettem biost.Letöltöttem a gigabyte oldaláról.Hogyan kell frissíteni a mostanit?Alaplap neve:Gigabyte GA-EP45-DS3P

A logikában semmi sem véletlen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.