Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) bzs73 válasza opti06 (#18096) üzenetére


bzs73
őstag

Hát az ud3r és a ds3 között azért van külömbség.A ds4-re mondanám azt hogy az ud3r szintjén van.

If a second or you are the first to lose.

(#18102) opti06 válasza bzs73 (#18101) üzenetére


opti06
aktív tag

és mi a különbség? mindenki vagdalózik h. van más is meg stb.. de konkrétat senki sem mond, heatpipe, raid, +ud3 (ami +1 uncia réz, és hardveres DES vezérlés)
esetleg valami más? :U

(#18103) bzs73 válasza opti06 (#18102) üzenetére


bzs73
őstag

Alapon semmi több,de tuningba azért van.Persze nem rossz lap a ds3.

If a second or you are the first to lose.

(#18104) csigi


csigi
addikt

Sziasztok.
Nemrég cseréltem a lapom, UD3P-re, és mint a régi szép időkben hibátlanul, mindig kétszer indul... Legújabb F10 biosz van rajta.
Lett erre valami megoldás, ötlet? :U :R

nofene

(#18105) tlac válasza csigi (#18104) üzenetére


tlac
nagyúr

az MCH Frequency Latch-csel játssz

(#18106) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Akinek eddig errort írt ki az ET, az dobja fel az újat, mert nálam ezzel megoldódott a probléma.

(#18107) stigma válasza opti06 (#18102) üzenetére


stigma
addikt

Hát ha van +5k-d vagy mennyivel drágább akkor UD3R vegyél, mondhatni amiket leírtál az a különbség, plusszba ha könnyen tuningolható lapot akarsz akkor UD3R, és jó időre letudva a deszka vásárlás.
Ami még szóba jöhet UD3P az ugyanaz mint az "R" csak plusszban 1 lan + 1 PCI-E CF-nek.
De szerintem felesleges.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#18108) lipi67 válasza opti06 (#18096) üzenetére


lipi67
veterán

775 alá UD3-as lap talán a legjobb vétel.(ár/teljesítményben 100%)
Én nem cinikusságból írtam viszont a p35-öt!!! Wolfok szeretik :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18109) lipi67 válasza InHell (#18099) üzenetére


lipi67
veterán

Érdekes..MCH-VTT mennyin (számszerüleg) van?

(#18104) csigi: Szia öreg harcos! Látom, Abitot csináltál a gigából!!! :C
Hogy hajtod? Milyen beállításokkal. Ha húzva na, mikor újraindulgat és végre betölt, akkor win alatt mit mutat a cpuZ? Vissza is áll alapra? (nem biosban) vagy biosban is?

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18110) lipi67


lipi67
veterán

Meghótt a topik? :U :F

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18111) csigi válasza tlac (#18105) üzenetére


csigi
addikt

Jé, annak köze lehet hozzá? Ki fogom próbálni, köszi. :R

lipi67: Szasz!
Milyen Abitról van is szó? Hát már kezdesz vénségedre rosszul látni? :DDD :R
Szóval Giga EP45-UD3P kétszer indul, de megy utána rendesen, nem áll vissza alapra semmi. Tuninggal is rendesen bánik.
Végül is nem olyan borzasztó a helyzet, csak az elején egyszer felpörögnek a ventik, azután leáll. Majd másodjára hibátlanul indul...
Ez van, el lehet viselni.

[ Szerkesztve ]

nofene

(#18112) tlac válasza csigi (#18111) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, pl. a 2d-es memory clock duplán fogja indítani a gépet, ha előtte áramtalanítva volt a gép
a 2b viszont nem

persze ha nem erre gondoltál, akkor részletesebben írd le, hogy mit szeretnél

(#18113) csigi válasza tlac (#18112) üzenetére


csigi
addikt

Nohát, hogy Te miket nem tudsz! Ezt különben szándékosan tették bele. Ha igen mi az oka?

nofene

(#18114) tlac válasza csigi (#18113) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem ez az intel "bénasága" miatt lehet, az északi hídban lehet a "gond"

(#18115) csigi válasza tlac (#18114) üzenetére


csigi
addikt

Vagy úgy... akkor köszi, otthon este majd megnézem, mi mást tudnék kihozni belőle.
:R

nofene

(#18116) lipi67 válasza csigi (#18111) üzenetére


lipi67
veterán

Hát ez az!!!! Nem emlékszel? Abitnál volt dupla boot, amit asszem a 15-ös bios orvosolt. Gigánál ilyen nincs! User error az, vagy trágya lap. Kben, ha valami emberit ki akarsz hozni belőle, Te csak ne nézegess "D"-t, 333 és "B"!!!

Kben direkt miattad össze vissza állítpttam D-re is szinkronba (és vegyesek a ramjaim!) Úgy is pöcre indul!!!! Rambeállítás ott a bibi. Szard le, hogy milyen ramod van, sose az határozza meg, hogy min hajtsd a gépet. A proci a mérvadó, ahoz igazísd a ramot.
0,73v-/197 FSB-től 1,56V / 558-as FSB ig minden t végigzongoráztam már 8,5-ös szorzón. Megy ez mint az ágybaszarás.. :K

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18117) tlac válasza lipi67 (#18116) üzenetére


tlac
nagyúr

és áramtalanítottad is a gépet egy 2d-s állítás után?

[ Szerkesztve ]

(#18118) csigi válasza lipi67 (#18116) üzenetére


csigi
addikt

Ja, hogy anno Abit korunkban... hej beh régen volt is az, persze, hogy nem emlékszem. Vagy tényleg vénülök. :D

Node közben tényleg állítgattam, MCH Latch 333 lett, meg kapott még 2b -t is. FSB és proci kicsit feljebb, ram kicsit lejjebb ment. Viszont hidegindítós tapasztalat még nincs, azt hiszem így hagyom néhány napig, meglátjuk mi sül ki belőle.

nofene

(#18119) lipi67 válasza tlac (#18117) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!
Kérlek, ne érsd félre, nem kötekedni akartam, segíteni. :R
Nem, akkor nem néztem meg, nem látom értelmét folyamatosan a tápot kapcsolgatni. Viszont ahogy most este beléptem és láttam a hsz-edet, irány bios. Beállítottam szinkronra "D"-re felállt, majd kikapcoltam. Lekapcsoltam a tápot és elszívtam 1 cigit. Visszajöttem és u.úgy pöccre indul!!!!!
-be is b@szna ha duplán bootolgatna nekem, soha, semmilyen biossal nem tette!- (azért írtam ezt, mert még csak biosfrissítésnek sincs köze hozzá.- F6, F10c, F12 mind hibátlanul teszi a dolgát.
Kben..nem értem. Sok privi is jön, hogy így meg úgy a ram, krammerka haverom pár hét után eladta a lapját mert idegesítette.
Komolyan mondom, olyan hülye dolgokat kipróbálok vele, soha nem volt ilyen gondom (ram). Pedig a team nem 1xű eset, a teljesítményéért cserébe megköveteli, hogy kitapasztaljam. A CellShockok meg. Az 1ik ram hibás, más gépében be se indult. Én itthon pici terhelés majd fagyasztó- ezt játszottam hetekig és most tökéletes! Meg is vettem,(már előtte megvettem baráti, sőt..vicc áron, de azt hittük, hogy 1giga ramot veszek csak) Pedig 4 ilyen kényes modul..(az 1ik CL4 1000/ 2,1-2,3V -CellShock) a másik CL5 1200/ 2,35-2,45V (Team Xtreem) és semmi gondom.
Ha újraindul akkor subtimingekkel lehet sztem gond. Igaz ez akkor lenne ésszerű, ha azok AUTON lennének nálatok. (5-5-5-15 , többi auto). Ilyenkor teheti azt, hogy beindul-módosít (lazít) majd újraindul.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18120) lipi67 válasza csigi (#18118) üzenetére


lipi67
veterán

És mén vénülök... :))

Te! A legjobb, legszórakoztatóbb időszak az Abitos volt, dupla boot ide, vagy oda.
Szard le a ramokat!!! Nézd meg, hogy mi az a fesz amit szívesen adsz még a procidnak. Utána ezen nézd mi az az FSB amit hoz. Ha kész, 3-5 FSB-t vegyél vissza (ne legyen kicentizve, lazán tudja azt, amit) és utána Smal FFTs teszt. Ha megvagy..na utána ramozhatsz. Attól, hogy x MHz-es a ramod és úgy jön ki (azt szerti a lap), hogy 100MHz-cel alatta fut..Akkor fusson úgy!
Másik!!! Magas FSB/alacsony szorzó vagy CL4 vs CL5.., vagy szinkron vs visszaosztás --- felejsd el. Olyan minimális a mérhető különbség is, hogy 24/7-ben semmit sem veszel majd észre.
A HWBOT-on kergettem egy Brazil fazont, a tökömön is csorgott már a víz, mert Ő jéggel stb..dolgozott. Lényeg, hogy MINDENT amit lehet megtettem, hogy wprime alatt megelőzzem. 100x néztem CL4-4-4-8 1106 (asszem) kvra gyengébb mint CL5-4-4-10 1320(5-10MHz+/-). Még 2180-nál néztem (azóta is többször), hogy az akkoriban etalon 8*400 as procihajtás is gyengébb a nagyobb szorzós 9*355-nél, ha a ramokat úgy tudod járatni, hogy csak 50MHz-cel jobban menjenek mint 8*400-nál.
Magyarul: Nem bűvészkedni akarsz (ismerlek ám!) Neked fix stabil 24/7 kell. Akkor meg ne is nézz más szorzót, ne FSB legyen a cél.

Hidd el, tom mit beszélek. Én [ilyen hülyeségekre ] is kényszerítem a gépet, mert tudni akarom, tudja-e. (durva a fesz meg az FSB, mi? :) ) Pedig..ezak a teamek ..Tényleg! ESzembe jutott valami! 2db 3200-ast is vettem, 4,5GHz felé is toltam:), de ami most beugrott:
Ilyen kis procikat pl képtelen voltam összelőni a lappal-rammal! Ott szívtam 3x!!!! is újraindulgatott de. 200-as FSB-n a 3200-at képtelen voltam használni. A Teamek nem szertték.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18121) dangerzone


dangerzone
addikt

Srácok!
Leírná nekem valaki, hogy a cpu termination beállítás pontosan micsoda?
Tehát a lapot feszeli, vagy a processzort?

Illetve milyen hatásokkal jár? Magasabb fsb, ilyesmi?

(#18122) csigi válasza lipi67 (#18120) üzenetére


csigi
addikt

Tényleg ismersz, nem akarom agyonbűvészkedni a dolgot. Viszont ez a kétszerindulósdi zavart. Ezért lett az fsb400*8,5=3,4GHz helyett az fsb 438*8=3,5GHz. Most így megy biosz 1,27 Volttal, de később ha gond lenne talán még egy kicsi kell neki.
Ramok meg 1051 -re adódtak a korább 1066 helyett, az is jó lesz.

tlac: Köszönöm Neked a megoldást, hibátlanul indul a gépem még áramtalanítás utás is. Elsőre! :R

nofene

(#18123) lipi67 válasza csigi (#18122) üzenetére


lipi67
veterán

Milyen procid van? Te! Azzal a lappal vid/bios mennie kell 3,6-on erőlködés nélkül!!!
[nálam].
Igaz egy a best q9550-es, de 1,25V körül a legszarabbnak is mennie kell UDS-s lapban 3,6-ot. (inkább 4GHz)

dangerzona: [VTT]

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18124) lipi67 válasza lipi67 (#18123) üzenetére


lipi67
veterán

dangerzonE :W -Bocsi!
Hatása: Nálam majd annyi kell belőle mindíg mint vcore. 1,4v alatt 4,5Ghz-nél stop, 1,48-on meg 4744MHz.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18125) dangerzone válasza lipi67 (#18124) üzenetére


dangerzone
addikt

Semmi gond. Magyarosítottad. :D

Köszi szépen. Neki is látok az olvasásnak. :R

(#18126) lipi67 válasza dangerzone (#18125) üzenetére


lipi67
veterán

Nem direkt volt, szeleburdi vagyok...

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18127) csigi válasza lipi67 (#18123) üzenetére


csigi
addikt

Hát ez a proci bezony alapon csak 3,4GHz -et megy. Most kis emeléssel viszi a 3,5GHz -et (bioszban 1,275 Volt, valójában cirka 1,25).
Viszont a 3,6GHz-el nekem nem boldogult 1,3 Volton, feljebb meg én már nem is nézem... A tiéd viszont nagyon szépen muzsikál! :C

Ha már itt tartunk, tudnál mondani lipi-féle varázslatos feszültségbeállításokat, ahhoz a 3,6GHz-hez. Már amit szerinted biztos, hogy tudnia kellene. Kipróbálnám...
Köszönöm. :R

nofene

(#18128) lipi67 válasza csigi (#18127) üzenetére


lipi67
veterán

1-2 dolgot (legalább Vid-et) tuni kéne. Az én beállításaimmal semmit sem érnél. Nálam ha semmihez sem nyúlsz, ad absurd mindent auton hagynál, akkor is menne 3,7-et.
Egy "alapfeszes" beállítás 3,6-hoz kb annyit tesz, hogy megemelem az FSB-t. VTT 1,2
MCH 1,1.

Rmokat (mindenütt) tedd nyugodtan autora. Proci szorzó legyen 8,5!!! és ramok csak "B"-n!!
Energiakütyüket bekapcsolhatod, nem lényeg hogy vannak-e vagy sem.
Memóriákat nem kell tökre visszaosztam, ha túl alacson órajelen mennek, visszafoghatják.

423-as FSB-hez nem kell egy jó proci alatt feszelni a lapot, de ha lassú példány, VTT-t adj neki meg pici mch-t. A ref értékeket hagyd, hogy a VTT vigye magával.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18129) lipi67 válasza csigi (#18127) üzenetére


lipi67
veterán

Egy kis kedvcsináló a lapodhoz:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezt szeretem a legjobban: [link] (több hetes meló volt belőni, hogy ram-lap-cpu összedolgozzon. Léggel még közelébe se ment senki.. mondjuk mással se, ill. 1 pali aki jegelt mindent és 1300 Teamjei vannak, és buherált tweakelt oprendszere. (nekem ez az 1 gép van, minden szar telepítve, törpék nyúzzák ami erősen visszadob)

S hogy lásd, nem csak quad megy benne, 2 órára volt teszt alatt a 3200-as procim, ezt csikartam ki (megvették, postáznom kelllett):
[link]

Látod? Minden rajtad áll! Sok sikert!
(ha több infót adsz priviben akár) én is többet tudok segíteni..

További szép "estét" mindenkinek!
Jó éjt!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18130) csigi válasza lipi67 (#18128) üzenetére


csigi
addikt

Vid -em 1,25 Volt. Futok még pár kört az Általad írtak szerint, de hát ugye a Te prociddal össze nem lehet hasonlítani az enyémet. Sajna.
Köszi az infókat, majd később elmesélem mit hoztam ki belőle. :R

nofene

(#18131) csigi válasza csigi (#18130) üzenetére


csigi
addikt

No, volt egy ilyenem:
fsb 423*8,5=3,6GHz VTT=1,26 ref=auto MCH=1,2
Proci feszültségét 1,275 Volton hagytam, az úgy 1,25 Volt valójában.
Ebben a felállásban a gép és oprendszer indult rendesen, a prime95 viszont ment vagy 2-3 másodpercet.

Azt hiszem maradok a 3,5GHz -en. Esetleg az alapfesz alatt is jól működő 3,4 -en.

nofene

(#18132) lipi67 válasza csigi (#18131) üzenetére


lipi67
veterán

(G)MCH 333
SPD 2.4"B"
5-5-5-15
LLC: enabled
VTT: 1,26
PLL:1,5
CPU ref. 0,798
MCH 1,22
MCH ref min. 0,798

Így nézd meg, 1 próbát megér.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18133) sz.j válasza csigi (#18131) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... a gép és oprendszer indult rendesen, a prime95 viszont ment vagy 2-3 másodpercet."

Nálam akkor szokott ilyent csinálni, ha rossz/helytelen MCH Ref értéket állítottam be.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18134) lipi67 válasza sz.j (#18133) üzenetére


lipi67
veterán

:K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18135) csigi válasza lipi67 (#18132) üzenetére


csigi
addikt

Mindent így csináltam, most inkább csak egy másodpercet ment a prime. :DDD

Hagyjuk ezt, ilyenkor kell abbahagyni. Köszönöm a segítséget. :R

nofene

(#18136) lipi67 válasza csigi (#18135) üzenetére


lipi67
veterán

" ilyenkor kell abbahagyni..." -mekkora fazon vagy!!! :DDD :C

1x ha majd hiszek benne, megkérem a jóIstent, hogy nyomasson már belém is annyi türelmet, toleranciát, nyugodságot mint amennyit Beléd invesztált.. :B ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18137) csigi válasza lipi67 (#18136) üzenetére


csigi
addikt

Hát mit tudnék mást tenni... max. vehetek egy másik procit.
De mindenre ölég ez a 3,4 - 3,5GHz nekem, megmarad. ;)

nofene

(#18138) lipi67 válasza csigi (#18137) üzenetére


lipi67
veterán

Elég? Nekem 24/7-be most 0,84v-on 2,2Ghz-en megy. Mindenre elég így is. Mondjuk..most kicsit átalakítanám a házat ezért gyári hűtő van rajta most, a házban meg pill. nincs is venti, ez az ok.(ez is). :K Én, hiszed vagy sem, soha nem húzom a procijaimat már. Amit tud, nekem bőven elég. Játékból, szórakozásból meghajtom őket, kitesztelem és mennek vissza alapra. Mondjuk ez most nem így lesz. Ha kész a ház mod. akkor 0,896-on megy vissza alapra, s ha majd idővel a gyereknek kevés, fellököm 4,3- 4,5GHz-re és kiszolgálja még 1 darabig majd. i3-i5 nem bejövős (teljesítményben sem!), i7-et meg kihagyom, mire ez kevés lesz, ki tudja mit lehet majd emberi áron kapni. ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18139) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

kicsit elbizonytalanodtam, úgyhogy segít valaki emlékeztetni, hogy a kikapcsolt EIST és C1E csak feszültség emeléskor hasznos (24/7-be) vagy sem?
...tuning belövés alatt vágom hogy offolni kell.

csigi: ds3p be nézted ezt a procit? ...korábbi "topicban keresés" közben láttam hogy neked is volt ilyen lapod és kiváncsi vagyok hogy mit szól alatta... már ha

lipi67:"mire ez kevés lesz, ki tudja mit lehet majd emberi áron kapni"

detto :K bár nekem még meg kell lépni a quadot lassan

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18140) lipi67 válasza --Disztroj-- (#18139) üzenetére


lipi67
veterán

Engedélyezheted, nem számít az semmit. Persze..én szoptam azzal is. Kva validra mentem és örültem a magas FSB-nek max szorzó. Majd látom, hogy 6-on vagyok csak :W

[ez érdekes] vagy inkább zagyva..? Ha a vid csak megközelítőleg valós, vedd ezt!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#18141) --Disztroj-- válasza lipi67 (#18140) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

majd késöbb most még elvagyok 2 maggal... most mást kellett vennem ;]
Amúgy ilyen "rommáhajtottat" nem vennék, 1.1 valid és 1.3 on megy neki 24/7 4ghz, hááát, az azért sok :D

addigis wolfival Jó lenne 4ghzre menni, mert én a photoshopban, in Desingban nagyon érzem a jó oldalát, de emleni kell nagyon a feszt hozzá ( 1.135v --1.256v ) , úgy meg nagyon meleg lesz ( IBT alatt 80° :U , ami normális körülmények között is legalább 70° , de ez a rossz szellőzésű ház miatt is van, arra is kéne költeni....egyszer az életben :]

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18142) Toninho13


Toninho13
aktív tag

A CPU Reference növelésévél stabilabbá tudom tenni az egyik magot?Futtatam tegnap egy Prime-ot és 8óra után hibázott a negyedik mag...Mivel tundám ezt kiküszöbölni?

(#18143) csigi válasza --Disztroj-- (#18139) üzenetére


csigi
addikt

Igen, néztem. Pontosan ugyanígy ment a ds3p -ben is.
Bár mint lipi megmondta nemrég, én nem igazán szoktam kiélezni a tuningot (finoman fogalmazva :) ), csak amolyan alapfesz, vagy az közeli állapotok érdekelnek.

nofene

(#18144) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában nem olvastam a topikot, meg ugy a géppel való foglalkozás kimaradt egy jó fél évre. De most szereztem új vinyót, és folytatom a fél éve elkezdett tuning próbálkozásaimat.
Sajnos az idő mult, és én felejtettem egy-két dolgot. Szóval majd biztosan kérdezni fogok :DDD

Első kérdésem az lenne, hogy melyik BIOS-al érdemes most nekikezdeni.
P45 UD3R lapom van. És F6 van jelenleg, érdemes frissíteni? Mit ajánlotok?

(#18145) --Disztroj-- válasza chege (#18144) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

dupla :( sry

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18146) --Disztroj-- válasza chege (#18144) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Sztem első körben lesd meg azzal mit megy a gép, aztán ha valami nagyon nem klappol akkor válts másik biosra.

csigi: Jah, feszelgetés nem olyan jó buli nekem se, ez valahogy belémégett mikor ab9 lapom volt, és Te meg éN79 kolléga segítettetek pár dologban... :)

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18147) sz.j válasza chege (#18144) üzenetére


sz.j
nagyúr

UD3R lapra az egyik legjobb tuning-bios az F10C, de egyesek dicsérik az F12 is (de állítólag a mem-kezelése rosszabb). A régiek küzül az F6 is jó.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18148) csigi válasza --Disztroj-- (#18146) üzenetére


csigi
addikt

Beh rég is volt az... :K

nofene

(#18149) tlac válasza Toninho13 (#18142) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld ki, ha még nem tetted meg azóta :)

de szerintem inkább emelned kellene két egységet a cpu vcore-on

(#18150) tlac válasza lipi67 (#18119) üzenetére


tlac
nagyúr

én nem a tápot szoktam kapcsolgatni, hanem egy elosztót, feleslegesen ne fogyasszon már a gép, monitor, stb. ;)

pöccre indul!!!!!

nem tudom, hogy mennyire figyeltél oda, de ez dupla indulás olyan, hogy elsőre csak egy nagyon rövid időre indul el, a vinyónak sincs ideje bekapcsolni, és ezután nagyon gyorsan elkezdi a normális indulást (uh, mennyi szóismétlés)

A CellShockok meg. Az 1ik ram hibás, más gépében be se indult. Én itthon pici terhelés majd fagyasztó- ezt játszottam hetekig és most tökéletes! Meg is vettem,(már előtte megvettem baráti, sőt..vicc áron, de azt hittük, hogy 1giga ramot veszek csak) Pedig 4 ilyen kényes modul..(az 1ik CL4 1000/ 2,1-2,3V -CellShock) a másik CL5 1200/ 2,35-2,45V (Team Xtreem) és semmi gondom.

fontos dolgokat nem bíznék erre a gépre ;]

cigivel meg ne mérgezd magad :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.