Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18901) zuchy válasza eladohardver (#18899) üzenetére


zuchy
őstag

Hát szerintem ha valami baja lenne az 1 hiányzó tű miatt, akkor nem menne. Vannak olyan tűk, amiket nem használ a proci, illetve tápellátó részen van. Utána néztem és a hiányzó pin tápellátó részen van. Ugye el kell osztani sok pinre, mert ha 40A átmegy egy pinen az azonnal elolvadna. Akkor Refet visszateszem alapra, és próbálok kísérletezni, bár nem tudom egy E6750-nek mik még a biztonságos beállítása, persze CPU voltage-t tudom mennyi. Lehet nem csípi a VGA-t a lapom, nem tudom...

PC-STYLE.hu

(#18902) szacsee válasza zuchy (#18901) üzenetére


szacsee
nagyúr

Melyik érintkező szállt el a lapon?

(#18903) zuchy válasza szacsee (#18902) üzenetére


zuchy
őstag

Valahol ott.

PC-STYLE.hu

(#18904) szacsee válasza zuchy (#18903) üzenetére


szacsee
nagyúr

AK 9-es láb mekkent meg, ami elvileg VCCP, vagyis proci fesz. De lehet nincs összedrótozva odabenn és azért szarakodik.
Linx-et tolj alapbeállításon, vagy HCI memtestet, esetleg Hiper Pi-t.
Esetleg valami olyan progi nevét jegyezd meg amivel kifagy.
Ha próba lenne és más lappal nem produkálná, akkor lap a ludas. :K

(#18905) zuchy válasza zuchy (#18903) üzenetére


zuchy
őstag

Itt egy pdf, 43. oldatól kezdődik. Elilveg ha szemből mutatják, akkor az AK9-es számú, VCC, Power/Other. Tehát ha az összes VCC Power láb a chipen belül összekapcsolódik, akkor nem lehet az a hiba. Kérdés, hogy így van-e. :)

Majd holnap adok neki. De az is érdekes, hogy CoD7, vagy a TDU is 80%-os procihasználat alá nem megy, sőt cod7 inkább 90 fölött szokott lenni. Egyszer nem fagyott meg.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#18906) szacsee válasza zuchy (#18905) üzenetére


szacsee
nagyúr

Pü-ben említett memória intenzív dolgokkal tesztelj ne játékokkal. :K
Valszeg azért fagy ki mert nincs összedrótozva tokozáson belül.. gondolom én.

Link nem jó de én ezt néztem.

24-ik oldalon nézed, akkor az ehhez tartozó jelet az L4 adja tovább. De ehhez tényleg nem értek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18907) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek tuning ügyben. EP45 ds3r lapom van QX6850ES procival és nemsikerül 3.8 gigánál többet kihozni a prociból akárhogy feszelem a procit. Lapon csak minimálisan emeltem feszeket nemtudom mennyire kellene tenni őket. Egy ilyen 4 gigát szeretnék elérni de egyszerűen nemtudom mit kéne állitani a lapon. Mielőtt mondanátok hogy ennyit tud a proci nemigaz mert rampage extreme lapban volt ezelőtt és vizzel 4.3 at ment. True copper procihűtőm van 2*1600 as ventivel úgyhogy a hűtéssel nincsgond. Ramjaim ocz reaper x ek. Valaki nemtudna nekem segiteni ebbe nagoyn fontos lenne?

Shatter your limits!

(#18908) eladohardver válasza BL@CK (#18907) üzenetére


eladohardver
őstag

sztem kukázd a lapot és keress vmi normálisat. :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18909) BL@CK válasza eladohardver (#18908) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Gondolkozok rajta de nemnagyon találok normálisat max nagyon drágán van most aprón egy dfi. Úgyhogy erre kellene valamit kitalálni ha tudnátok segiteni :)

Shatter your limits!

(#18910) eladohardver válasza BL@CK (#18909) üzenetére


eladohardver
őstag

nem kell sok mch-nak.... ref-ek et állítgasd illetve inkább a cpu-ref-et mert gondolom nem nagoyn fog 500fsb vel tekerni... De előbb tán próbáld úgy h mindent belősz alap-ra gondolom 0.76 ref az alap mch nak cpu nak adj feszt ha nem stabil akkor kicsit pluszba adj cpu ref nek.... stb stb telenvan linkelve a topic má ezerszer belett nyomva útmutató.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18911) szacsee válasza eladohardver (#18910) üzenetére


szacsee
nagyúr

A cuccoknál ha jól látom 4870X2 CF van, az meg beleszólhat erősen a tuningba, ha nincs egy kis + fesz adva az északi hídnak. Sok vinyónál pedig MCH-nak is mehet.
Szerintem ez lehet a gond. Egykártyás rendszereknél P45-el nincs probléma a tuningal, viszont CF-nél 775-ös lapoknál kicsit visszábvesz a max FSB-ből.
Ki kellene próbálni 1 kártyával lehet. :F

(#18912) BL@CK válasza szacsee (#18911) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Oks. Holnap megpróbálom akkor csak az egyik kártyával hátha. Csak elkéne érni a 4 gigát vele :) Előre is kösz a tippeket.

Shatter your limits!

(#18913) eladohardver válasza szacsee (#18911) üzenetére


eladohardver
őstag

UD3R+HD5970 kombónál én nem úgy vettem észre.... 1általán nem szól bele a tuningba.ugyanúgy 4500mhz et megy mint single karival. illetve ugyanazokkal a feszek kellenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18914) szacsee válasza eladohardver (#18913) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem az fogja meg, ha 2 gpu van 1 slotra ültetve, hanem ha mindkét slot foglalt 4870X2 CF. Nem is biztos hogy fogja, de magasabb fesz kell északi hídnak mint 1 kártyával.

(#18915) eladohardver válasza szacsee (#18914) üzenetére


eladohardver
őstag

bshit! meg az a mese is h 4 modullal több fesz kell mch nak... Ugyanaz köll neki mint 2 vel.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18916) BL@CK válasza szacsee (#18914) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Próbáltam magasabb feszt adni északi hídnak de semmi. Viszont ha csak az egyik kártya van benn akkor viszi a 4 gigát. Valamit segítsetek hogy 2 vel is mennyen :DDD

Shatter your limits!

(#18917) szacsee válasza eladohardver (#18915) üzenetére


szacsee
nagyúr

P45-nél nem volt CF-em ez csak egy tipp volt, mert elég sok fagyim volt X58-al amíg meg nem emeltem az IOH feszt. :K
4 modulos ram tuningot ellenzőkkel szemben én voltam az élharcos. :DDD

BL@CK: CPU Clock Drive és PCI-E Clock Drive milyen értéken van?

[ Szerkesztve ]

(#18918) BL@CK válasza szacsee (#18917) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Pár nap múlva tudom mondani csak de nem állítittam semmitse rajta úgyhogy alapon van szerintem.

Shatter your limits!

(#18919) eladohardver válasza szacsee (#18917) üzenetére


eladohardver
őstag

jíaa h 2db 4870x2 van neki jóvan ilyen rendszerem nekem sem volt... hehe nálam ugyanúgy ment a 4x1gb vagy 2x2gb v 4x2gb mem:) jó persze ugyanazt nem tudtam megcsinálni a 2gb os modulokkal mint az 1gb osokkal... vhogy nem bírták pl10 ben 11ben elketyegtek de lassultak 563fsb ről van szó. :DD
Szacsee és mivel harcoltál? Bedobtad a Bundy trükköt? Zokni le

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18920) szacsee válasza eladohardver (#18919) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem kellett levenni a zoknit, már le volt véve. :DDD
AMD X2 volt a gépemben M2N32 SLI Deluxe lappal és húzták a topikba a szájukat, hogy 4 modult akarok tuningolni... mikor megvettem meg csipáztak, hogy miért mennek így a ramok amikor 4 modult használok. Ugyanez P35-nél 4x1 Gb ST 800-al 1000Mhz CL4-ben utána meg 4x2Gb P45-nél szintén 1000Mhz felett, igaz nem cl4-ben... mondjuk az ma is durva cucc lenne ha tudná. :)
Viszont P45-nél az első ramkitem egyik modulja döglött volt, a második ramkit pedig emberi fesszel (2,0V) 12cm-es ventivel hűtve a szemem előtt degradálódott folyamatosan 1100Mhz-ről 950-ig, de ott megállt. :DDD
Azóta azt vallom, hogy kingmax + középkategóriás lap, hogy a proci tápellátó áramköre bírja azért a tuningot, ha kellene, de az elsődleges a VGA így is úgy is játékok alatt... szerintem.

(#18921) eladohardver válasza szacsee (#18920) üzenetére


eladohardver
őstag

jaah hááát PhenomII 1066 ig ok volt 4x2gb al(illetve az 1gb os csx ek mentek 1100mhz et) de giga lapban volt és mint állat olyan melegek voltak az összes memóriám amit próbáltam vele.... 2x2gb le is döglött vele. :W a 8 ból... több mint fél év volt mire vissza kaptam egy tök másmilyen kitet ocz-éktől :W

(#18918) BL@CK válasza szacsee (#18917) üzenetére
Új
Válasz
Privát
2011-01-17 20:19:42

BL@CK
(újonc)

Pár nap múlva tudom mondani csak de nem állítittam semmitse rajta úgyhogy alapon van szerintem

Az lehet h baj... 800/900 on kéne lennie... illetve ha rányomsz a load bios defaults vagy mi a csöcsre a biosban akkor elvileg ezt kell betöltse.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18922) szacsee válasza eladohardver (#18921) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen, de sikertelen tuning után visszaáll legkisebb értékre ami 700/700 és lehet ez a bibi.
Viszont sokan szoktak pár Mhz-t nyerni az alatta levő Skew beállítással. ;)
Igaz amikor ehhez hozzányúlnak akkor már határ közelében van a cucc. :)

(#18923) eladohardver válasza szacsee (#18922) üzenetére


eladohardver
őstag

:D jahh 563x8 nál már kelett piszkálni...:) 550 nél 0:) :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18924) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

ud3r-en készülök két vincsis raid-et építeni. A két lila gsata csatlakozót érdemes használni vagy mindegy és mehet a sárgákra is?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18925) eladohardver válasza rup1u5 (#18924) üzenetére


eladohardver
őstag

A lila felejtős... Sárgákat használjad... A Lilán lasabb lesz a cucc mint intel raid vezérlőjén az egy jmicron csipes vacak... nálam legalábbis lasabbak lettek a raid-ek mint az intel-el. Rendszert is raid re pakolsz?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18926) rup1u5 válasza eladohardver (#18925) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kösz!
Igen, rendszernek lesz és játékoknak.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18927) Flashrider86


Flashrider86
tag

Hello Srácok !

Elkezdtem kicsit tuningolni a Q8300-as Yorkimat,szerintetek ezek így jó beállítások? A feszeekt ne fixáljam? Mit emeljek?

Üdv

(#18928) solarix45


solarix45
senior tag

Valakinek sikerült már az 1600-as Kingmax ramokat 1600-on futtatni?

A fenti fajtám van, és egy ep45t-ud3lr deszkám. 1333-on nagyon szépen megy, de 1600-on még 1,92V-tal sem hajlandó rendesen menni.

(#18929) eladohardver válasza solarix45 (#18928) üzenetére


eladohardver
őstag

trfc-t mit állít neki a lap? 1általán eljutsz a desktop-ig, hogy meg tudd nézni a memset-el?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18930) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
UD3P rev1.0 laphoz melyik a legjobb tuning-BIOS?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18931) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Kíváncsiságképpen rákerestem a Googli barátunkkal az UD3P SLI képességre...erre kidobott egy ilyet is: [link]

Alul, a többi user által tesztelt lapok felsorolásában szerepel az UD3P is. Esetleg próbálkozott már valaki vele? Tehát a CF-et megpróbálta SLI-síteni? :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18932) solarix45 válasza eladohardver (#18929) üzenetére


solarix45
senior tag

Be sem bootol vele, de a biosban miközben állítgatom, látom, hogy 88-ra teszi.

(#18933) klac válasza plaszy (#18931) üzenetére


klac
aktív tag

Igen, ezzel a módszerrel a két PCI-E foglalatos CF lapokban is megy a SLI.
Topik is létesült hozzá.
Símán megoldható, ez például X48 chip, de P45 chippel is megy csak ott @8-@8 sávszéllel.

(#18934) plaszy válasza klac (#18933) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi, akkor elolvasom a másik topicot is.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18935) eladohardver válasza solarix45 (#18932) üzenetére


eladohardver
őstag

az elvileg jó érték, de ha gondolod lazíthatnál rajta kicsit.... mondjuk 100 ig.... elvileg ez már az 1900-2000 mhz hez is elég lenne... időzítést gondolom kézzel állítod.... 999-28? v mi? static read-re mit állít? 1. v 2? próbáld 2 vel.... és 1.9v al persze... ahogy a gyártó is írta.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18936) solarix45 válasza eladohardver (#18935) üzenetére


solarix45
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Static read beállítás nincs nálam. Egyébként 9-9-9-24-gyel próbálkoztam, elvileg az az alap nála. De néztem ennél nagyobbakkal is, semmi. Megpróbáltam a 100-as tRFC-t, amit írtál, de ez sem segített. Feszültséget 1,8-1,92 közt próbálgattam. A (G)MCH-t hány MHz-re kéne állítani?
Van most nálam egy 1600-as Mushkin ram, azzal sem megy jobban :(. Néhány beállítással elindulnak a ramok, de Linx egyből hibát dob. Meg olyan is volt, hogy a víruskereső nem tud elindulni bootolás után.

(#18937) eladohardver válasza solarix45 (#18936) üzenetére


eladohardver
őstag

static read az a command rate akar lenni... H hány mhz re kéne állítani azt te látod... nálam má rég nincs DDR3-as 775 lap.. de gondolom 400 mhz en lesz 1600 mhz memóriád... mch-nak ehez nem kéne adni semmit... jó esetben. Am mch fesz el elmehetsz vele 1.16-1.18 ig 1.2 v 500 fsb felett szoktam adni ud3R lappal.

Próbáld úgy h először meglesed h mit kell állíts fsb nek (400mhz gondolom) h 1600 on ketyegjen... oszd vissza a memóriát h lasabban menjen amin tuti stabil... majd teszteld le linx el h mennyi fesz kell procnak... majd tedd 1600 ra a memóriát adj neki feszt időzítést és próbáld meg keresni a command rate-t:) a biosban biztos ott van vhol el rejtve...

V ennyire butított lenne a lapod?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18938) eladohardver válasza eladohardver (#18937) üzenetére


eladohardver
őstag

Static read-et vhova oda rejtették, hogy advanced dram features Channel A/B timing settings mind2 őt nem ártana átállítani....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18939) maxxa


maxxa
csendes tag

bocs az offert de kene surgos segitseg, torlom is a hsz-zt azonnal minyar, de senki nincs fent ilyenkor
szal
mik ezek az xvid-max torrentek, ki csinalja, miert, es minek ez a codec bonyolitas, vagy telleg csak siman valami virus? nem volt turelmem baszakodni de mosmar erdekel

(#18940) maxxa


maxxa
csendes tag

yo, virus, admin torolje leci

(#18941) sz.j válasza sz.j (#18930) üzenetére


sz.j
nagyúr

Senki nem tuningol UD3P lappal? :U
(# 18930)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18942) plaszy válasza sz.j (#18941) üzenetére


plaszy
őstag

Én egy UD3R-et már elfüstöltem...azóta hanyagolom a témát. :W :W :W
Tanulok a saját káromból.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18943) eladohardver válasza plaszy (#18942) üzenetére


eladohardver
őstag

Ügyes vag :DD y! Nálam több mint 1 éve megy 8x563-on a cucc... nem füstölős... 1.1 rev-ed volt? Azon állítólag lightosabbak az alkatrészek..... mint az 1.0-án

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18944) plaszy válasza eladohardver (#18943) üzenetére


plaszy
őstag

:C Köszi!

Igen, REV.: 1.1-es volt.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18945) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne, nem tudom mi okozza.
Ha mondjuk itt hagyom idle-be vagy mondjuk le töltök akkor megfagy az egész rendszer, se az egét se a bill nem mozdul, kialszanak a ledek is rajtuk. A probléma kb 1 hónapja kezdődött, azóta 5-6 alkalommal fordult elő, és volt olyan, hogy resi után nem akart újra elindulni, csak felpörögtek a ventik, majd kikapcsolt, ezt ismételgette, ezen a CMOS resettel tudtam segíteni.
A gépen semmi tunning sincs.
Windows-t tegnap tettem újra, ma reggel megint ez a jelenség fogadott.
Valakinek van valami ötlete mi lehet a gond?

(#18946) szimi57 válasza chege (#18945) üzenetére


szimi57
őstag

Szia!

Az energiagazdálkodásnál az alvó állapotot ne engedélyezd!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#18947) chege válasza szimi57 (#18946) üzenetére


chege
aktív tag

megpróbálom, köszi

(#18948) nevo válasza chege (#18945) üzenetére


nevo
aktív tag

ha nincs mozgás akkor a vinyó is kikapcsol, nálam akkor jelentkezett ez.

(#18949) N_A_S válasza nevo (#18948) üzenetére


N_A_S
veterán

ez csak AHCI módban működik. legalábbis nekem ezt mondták. nálam abban van és valóban kikapcsol a másodlagos merevlemez.

https://tinyurl.com/phnas

(#18950) eladohardver válasza N_A_S (#18949) üzenetére


eladohardver
őstag

No!

Működik az akárhogyan... raid ahci és ide módban is. Ide módban csak a hot plug nem elérhető....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.