Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) Zozzy válasza Sárpac (#13000) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Elvileg minden BIOS beállítás default, mert csak a feszültségekhez nyúltam. Turbo, azaz a performance enhance? Asszem az disabled, de mindjárt megnézem. Kipróbálom a 800 MHz-et is, már idegesít, hogy miért nem akar menni. :W

(#13002) Sárpac válasza Zozzy (#13001) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A turbot mindenképpen ki kall kapcsolni, mert nem szeresse az ocz 2x2 a nagyon szoros időzítéseket és sajna a giga ep45 brutálisan erős turbóban.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13003) Zozzy válasza Sárpac (#13002) üzenetére


Zozzy
aktív tag

800-on megy az 1-3-as slotban, dualban, ez bejött. :R
Turbo kikapcsolva. De szerintem az alaplap B csatornájával lesz valami, mert érdekes módon az A-ban minkettő megy 1066-ot, a B-ben el sem indul annyin. Gondolom ez innen kezdve garanciális kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#13004) Sárpac válasza Zozzy (#13003) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem feltétlen.:)
Ramja válogatja, pl nekem A-ban sokkal rosszabbul teljesít mint B-ben ahol 1.94V is elég neki a 910MHz turbohoz.:)
Tedd fel 1066ra a latch meg maradjon 333-on.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13005) chege


chege
aktív tag

off picit bocsi

nemrég vagyok giga tulaj, de ezt az Easy Tuntet nem értem, elv lehetne állítani a feszeket, de az nekem nem megy, hiába tolom a csúszkát és nyomok egy setet eltűnnek az állítási lehetőségek és nem változik semmi. Tapasztalt már vki ilyet?

(#13006) Zozzy válasza Sárpac (#13004) üzenetére


Zozzy
aktív tag

1066, latch 333, úgy már nem indul. Ellenben 998 MHz-en megy. Ez is valami. Köszi az ötleteket, holnap még jövök kérdezgetni/olvasgatni finomhangolás ügyben, de mára ennyi. :R

(#13007) chege válasza chege (#13005) üzenetére


chege
aktív tag

szép alap kérdést feltettem :C ne nézzetek lámának :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13008) NFree válasza Sárpac (#12994) üzenetére


NFree
addikt

Igen tölled puskáztam, de előtte meg nagyobb feszekkel próbálkoztam s nem volt stabil, nem sok időm van vele kínlódni sajna, így úgymond puskázok ahonnan lehet, majd reggel talán lessz egy kis időm, s akkor megpróbálom még kisseb feszekkel, a memcsinek meg had menjen a 2.1v az a gyári megadott fesz anno p5q-ban el sem indult kevesebbel, most 1enlőre a 3.8-a cél aztán ha meglessz megyek én is 4 ghz-re majd 4.25ghz lessz a vége, ez nekemm kb 1.5 hónapba fog telni, amennyi időm van mostanába, utánna szerintem eladom. :R

vga

(#13009) NFree válasza Sárpac (#12994) üzenetére


NFree
addikt

Tegnap óta szenvedek , nem értek én ehhez :W A lényeg próbáltam változtatni a beállításokon, de nem megy sajna :( a cpu is éhesebb mint a tied, egyszerüen akárhogy próbáltam eldobta magát a blend 10 perc vagy azonnal, Most lement a blend 30 perc, elindítottam az intel burn-t (10) közbe meg a prime 2 tesztet, had kínlódjon, az intel már kész a prime-ot még hagyom még 2 órát , ha megy akkor úgymond a te 4ghz-es beállításod , nállam csak 3.8-ra elég de én megelégszem vele, s folytatom majd a 4 ghz-el remélem azért 1.3v-alatt megúszom. :R
Kép még azért nincs mert a notiba van bedugva a net, mert huzok le valamit, az usb kulcsom meg eltünt a beállításokat pontosan meg még nem véstem fel papírra csak ha kész lessz.

vga

(#13010) Sárpac válasza NFree (#13009) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hajrá előbb utóbb összejön.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13011) NFree


NFree
addikt

Na sziasztok, nehezen de sikerült elérnem amit szerettem volna, igaz van ennél sokkal barátibb beállítás is de miután a kb 8ó sikertelen prime után bemontam az unalmast s adtam egy kis kakaót mindennek.
[UD3R+Q9550. 3.8ghz 1.26v]
Nos a beállítások a következők, azért írom le esetleg valaki lát még olyat amin érdemes változtatni, habár rettentő sok variánst kipróbáltam. vagy esetleg segítség valakinek.

Exreme memory profile: auton hagytam , Így ugymond a memcsik a leg optimálisabb beállítással mennek Mivel teljesen hülye vagyok hozzá, igaz szacsee :R kolléga erőteljesen javasolta kikapcsolni tuningnál, de én így hagytam :R

MCH Frequency Latch: 333
Memory Multiplier: 2,0B

LLC Enabled
CPU Vcore Bios:1.26250v Load:1.232v
CPU Termination :1.240v
CPU PLL : 1.5v
CPU Ref : 0.810v

MCH Core :1.280v
MCH Ref :0.825v
MCH /Dram Ref :0.810v
ICHI/O :1.5v
ICH Core :1.2v
Dram Voltage :2.00v
Dram Term :1.00v
Chanel A/B Ref :1.00v

vga

(#13012) Laraxior válasza NFree (#13011) üzenetére


Laraxior
titán

nah majd vizzel... ;] :D :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#13013) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Játékoknál kezdődött el, hogy kb 1 óra játék után kékhalált kaptam. Néha jött néha nem... Memtest semmi hibát nem adott, viszont a prime95 egy 2 perc alatt máris kékhalált dobott. Szóval valami nincsen a biosban jól beállítva ha jól sejtem... Proci 3,6on megy 9*400-on
Proc fesz: 1.325
Memória: 2.00
5-5-5-15
PCI:100-on
többi normálon van... mit tanácsoltok?
Min kellene változtatni?

(#13014) NFree válasza Devdi (#13013) üzenetére


NFree
addikt

Szia én szivesen segítenék de fingom nincs :( én is játszok vele egy csomót, mire megtalálom a megfelelő beálítást , viszont [Itt] , elég sokmindent megtalálsz a giga lapokról, kis tuning guide, stb, fesz beállítások, különféle lapok, s procik , tessék csemegézni sokat segít , ha nem boldogulsz gyere vissza s biztos segít valaki ;)
A jobb oldalon van egy csúszómenü :R

vga

(#13015) -bh- válasza Devdi (#13013) üzenetére


-bh-
aktív tag

Hello
szvsz MCH Core-t 1,2V-ra,, és az Advenced Clock Controll-ba 800/900/0/0-ra állítsd (ha nem így lenne)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#13016) Devdi válasza -bh- (#13015) üzenetére


Devdi
aktív tag

MCH 1.26-on CPU: 1,36-on a prime mostmár hajlandó futni, de egy olyan 6 perc után kaptam egy hibát... ezt mivel lehetne javítani? jah és a többi érték normalon van.

(#13017) -bh- válasza Devdi (#13016) üzenetére


-bh-
aktív tag

(G) MCH Latch -ot próbáld 333-on vagy 400-on. Mennie kéne annak a ramnak (1066on is); lehet, annak is kéne még pár század... (akár 2,1V is nyugodtan mehet neki,ha kell)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#13018) Devdi válasza -bh- (#13017) üzenetére


Devdi
aktív tag

Átálítottam 400-ra de 800mhz-en hagytam a ramokat és 2,04 Voltot adtam neki :)
Fél óra prime95 után (blenderest indítottam) semmi hiba nem jöt ki szóval stabilnak mondható :)

(#13019) Devdi


Devdi
aktív tag

Nem sok az, hogy *400-ason van és 1,375 fesz kell neki?? :(
Más ugyan ezt alapfeszen csinálja :(((

[ Szerkesztve ]

(#13020) -bh- válasza Devdi (#13019) üzenetére


-bh-
aktív tag

Vedd vissza a CPU-feszt (pl. 1,28Vra) - annyinak kb elégnek kéne lennie (1,375öket általában 500~fsb-knél ill 4Ghz körül szoktak kérni E8x00-k...) szvsz a ram miatt volt neked instabil.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#13021) NFree válasza Devdi (#13019) üzenetére


NFree
addikt

A fesz egy kicsit sok, olvasgattad a linkelt oldalt :F , én nem tudom milyen lapod van, de a ref feszültségekkel , sokat lehet segíteni az stabil rendszerhez s talán ha sikerül belőni jól az egészet akkor talán lejjebb lehet venni a proci feszt is. :R

vga

(#13022) Devdi válasza NFree (#13021) üzenetére


Devdi
aktív tag

Nézegettem az oldalt, de akár mit csinálok neki szinte nem tudom lejebb venni a procinak a feszét. 1.3375V alatt hiába futtatom a primet kék halál lesz... DRAM voltage: 2.04 MCH Core 1.26 többi normalon. Létezhet, hogy ennyire sok fesz kell neki? vagy valamit rosszul állítok be. Jah és próbáltam a ref feszeket is állítgatni 2-3 egységgel feljebb a normalnál de nem sok sikerrel... :S Memórián kellene, állítani esetleg? 400Mhzen megy 2xes szorzóval... És ami a memórián belül vannak még beállítási lehetőségek azokkal érdmes lenne vacakolni? pl static tread value-t átállítani a 11-ről 7-8ra mert 1 gb-os ramjaim vannak. Jah és az alaplapom: DS3

(#13023) NFree válasza Devdi (#13022) üzenetére


NFree
addikt

Szia az a bibi látatlanba nem sokat tudok mondani , mert én is most tanulgatom de neked valami ilyesmit kéne elérni [link]
Kérlek írd le te is az alaplap beállításait, ha kérhetlek , ne hagyj semmit normálon, a memcsiknek meg sokkal jobban kéne menni,mivel 1066-osak kb 2.1v mehet neki nekem is annyin ment anno a csx, memcsi ügyben a finom beállításokat , én nem szoktam piszkálni, viszont tuningnál (X.M.P.) disabled majd ha stabil a cucc akkor enabled s az kihozza a memcsiből a normál értékeket amit tud.
Ha leírtad beírkálok értékeket amivel játszhasz :R

vga

(#13024) winfier válasza Devdi (#13022) üzenetére


winfier
senior tag

Lefele is próbáltad a ref feszeket? Nem mindig a több a jobb, nekem pl a kevesebb mch ref a jobb. Nekem tuningnál csak normál mch ref alatt hajlandó stabil lenni a gép. Próbáld meg mch ref-t: 0,7-0,720-ra tenni. Hátha segít.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#13025) Devdi válasza NFree (#13023) üzenetére


Devdi
aktív tag

Nah szóval az értékek:
CPU PLL: 1.5
Termination: 1.2
Reference: 0.76
Vcore: 1.3375

DRAM Voltage: 2.06
Termination: 0.9
Chanel A is és B is: 0.9

MCH Core: 1.26
MCH/DRAM Ref: 0.77
MCH Ref:0.76
ICH I/O: 1.5

DRAM Freq: 333 5-5-5-15
2.0B

A proci hőmérséklete 53-54 fok felé prime alatt se megy...
És ezekkel az értékekkel stabil...

(#13026) tlac válasza Sárpac (#12744) üzenetére


tlac
nagyúr

na megjött a rev 1.1-es ud3p-m
egyik képnek sem felel meg
a rev1.0-hoz abban hasonlít, az a kristály ott van, ahol a rev1.0-n van
viszont a kondik kisebbek, meg a pci-e x1 színei, a bordák a rev1.1-re hasonlítanak

a lapomon az nb-bordája is csavarokkal van rögzítve és a másik oldalon egy "tartó" lemez van

[ Szerkesztve ]

(#13027) tlac válasza Sárpac (#12744) üzenetére


tlac
nagyúr

kondi teljesítményét hogy olvasod le?

(#13028) tlac


tlac
nagyúr

akinek ud3p/ud3r-je van, nézzen már rá, hogy az everest ki írja-e a procira a fogyasztást
nekem nem, pontosabban egy pillanatra láttam, aztán eltűnt

[ Szerkesztve ]

(#13029) mcintosh válasza tlac (#13027) üzenetére


mcintosh
tag

az nem teljesítmény, hanem kapacitás, de ezeken valami buzi kód van, gondolom a gyártó oldalán kellene megnézni (a kondigyártóén)

[ Szerkesztve ]

(#13030) tlac válasza mcintosh (#13029) üzenetére


tlac
nagyúr

persze kapacitás, de így is megértetted miről van szó :)

melyik everest, melyik bios?
milyen rev?

az előbb még azt írtad, hogy kiírja, meggondoltad magad? :)

[ Szerkesztve ]

(#13031) mcintosh válasza tlac (#13030) üzenetére


mcintosh
tag

nem csak akkor meg UD3P volt kiírva, nekem meg rev1.1 UD3R van :K
eversest5.0 f6 bios

(#13032) Sárpac válasza tlac (#13027) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pontosan mi van ráírva a proci melleti kondikra a sepc utáni 2 szám érdekelne?
Meg tudom mondani.:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13033) tlac válasza Sárpac (#13032) üzenetére


tlac
nagyúr

most épp a gyári hűtő eltakarja, de úgy rémlik, hogy nincs rajta spec szöveg, egyik kondin sem látok ilyet
a proci körüli kondikon pedig a felváltva 2 fajta lehet

trükköt is leírhatnád ;)

(de mindjárt leszedem a hűtőt és mondom pontosan)

[ Szerkesztve ]

(#13034) Sárpac válasza tlac (#13033) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lehet hogy spv series lesz.:)
Mindegy mi van rajta?:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13035) tlac válasza Sárpac (#13034) üzenetére


tlac
nagyúr

LF
820
e (vmi eszerűség)
881 vagy 874

ja és kék színű

[ Szerkesztve ]

(#13036) Sárpac válasza tlac (#13035) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nos 820 mikrós ez is kapacitásban és 2.5Volt feszültségű tehát egál a 2 fajta.
Az ESR értéke elvileg jobb mivel ultra low a rev 1.0 csak low, de a rev 1.0 (nagy kondis) az Sanyo OS-CON SEPC sorozatú a másik Nichicon gyártmány és mind 2 japán.
Az első strapabíróbb kondenzátor, a második jobb tulajdonságokkal rendelkezik, elvileg jobban tartja a feszt de érzékenye a hőre 100C fokon aszem 2000óra a max élettartam.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13037) tlac válasza Sárpac (#13036) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz!
egy linket is adhatnál erre, amiből kilested :)

a rev1.0-s mennyi órát bír?

a giga 50000 órával reklámozza ezeket az ud3-as lapoknál

[ Szerkesztve ]

(#13038) Sárpac válasza tlac (#13037) üzenetére


Sárpac
nagyúr

[link]
[link]

Amúgy pdf doksijaim vannak róluk jobbára.:)
50000óra igen szobahőmérsékleten.:D
A Spec 105C 6100óra
A Nichicon 105C 2000óra hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13039) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Kérdezném szerintetek hogy tudnám 4 Ghz járatni a procit,hogy a ramok is bírják a 950 feletti MHz-et.Így van beállítva a M.I.T .

Robust graphisc Auto
CPU Clock Ratio 8x
CPU Host clck control Enabled
CPU frequenci 475
PCi Express 100
C.I.A2 Disabled
Advanssed Clock Control Press Enter
Performance Enhance Standard
Extreme memory profile Disabled
(G) MCH Frequency Latch 333MHz
System memory Multi.(SPD) 2.00 B 950 MHz-en mennek az 1066 os ramjaim.
Dram Timing Selectable (SPD) Manual
Cas Latency 5
tRCD 5
tRP 5
tRAS 15
Advansed Timing Control Press enter
CPU-nál a CPU Vcore 1,34375v,
a többi Normal,csak a CPU Reference2 van Auton.

MCH Core 1,300 A Többi Normalon van

Dram Voltage 2,280
Dram Termination Normal , a másik kettő auton van

[ Szerkesztve ]

(#13040) tlac válasza Sárpac (#13038) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz, akkor annak ellenére, hogy ránézésre gagyibbnak tűnik, nem is olyan rossz
a proci körül meg úgy sem nálam magas hőmérséklet

viszont annak ellenére, hogy rev1.1-es a kristály oszcillátor is lehetne az új helyén, a gyári hűtő lefogatója éppen, hogy nem ér oda
remélem a thermalright u120e-je sem lesz közelebb

[ Szerkesztve ]

(#13041) tlac válasza Sárpac (#13036) üzenetére


tlac
nagyúr

azt hol látod, hogy ultra low esr?
itt az LF-t standard-nak írják

most már tudom, hogy az e jelöli a 2,5V-ot
[link]
viszont a pdf-ben már ultra low esr van

[ Szerkesztve ]

(#13042) slett27 válasza NFree (#13011) üzenetére


slett27
addikt

Esetleg nem tudsz Q6600-hoz ilyen beállítást valahol ? Nem találok sehol, 3,6GHz-nél akárhogy állítgatom az értékeket 3-4 perc után restart van prime alatt. Olyan BIOS CPU ~1,35V kellene a többi fesz. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#13043) Sárpac válasza tlac (#13041) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az másra vonatkozik az LE még jobb tulajdonságokkal bír, de mind 2 Ultra low ez tuti!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13044) NFree válasza Devdi (#13025) üzenetére


NFree
addikt

Ez ahogy nézem korrekt , de megpróbálhatsz adni egy kicsit a Terminationnak s hátha lejjeb lehettornászni a dolgokat zárójelbe beírnám én mit próbálnék.

CPU PLL: 1.5
Termination: 1.2 (1.22-1-24)
Reference: 0.76 (0.77-0.78)
Vcore: 1.3375 Ezt majd csak akkor kezd el csökkenteni , ha beállítottad a többit és stabil a cucc

DRAM Voltage: 2.06 (2.08)
Termination: 0.9 (1.04)
Chanel A is és B is: 0.9 (1.04) most az én ramjaim így mennek 1080mhz-en, xmp auto ,pref lev 9, de ezt is majd akkor kezd el piszkálni mikor , már úgymond megtaláltad a proci legkisseb stabil feszt

MCH Core: 1.26 ha stabil a cucc akkor esetleg vehetsz lejjeb az mch-ból is , mert 400fsb-hez lehet elég kevesebb is (1.22-1.24)
MCH/DRAM Ref: 0.77 maradhat nem sokat befojásol, legalábbis ezt olvastam
MCH Ref:0.76 (0.77-078)
ICH I/O: 1.5

A többi okés elvileg a papírforma szerint így kéne ,menjen de ha nem akkor álísd vissza mindent, mert ne lehet egy konfignak fix dolgokat beállítani,s akkor mind úgy fog menni, mert minden1-es gépnek más beállítások szükségesek.
De én szerintem a cpu termination-nál lessz a bibi

13028) tlac
Nekem méri mind a watt-ot, s az áramfelvátelt is (amper)

[ Szerkesztve ]

vga

(#13045) Devdi válasza NFree (#13044) üzenetére


Devdi
aktív tag

Kössze. Holnap vagy majd amikor ráérek majd tesztelgetem :))
A proci honlapján azt írták, hogy lehet, hogy a lappal vannak a gondok :S Te mit gondolsz? Nem nagyon szeretnék plusz pénzt kiadni

(#13046) NFree válasza slett27 (#13042) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem, hasonlóan kell beállítani a lapot , mint akármelyik 400mhz fsb-nél , mert gondolom 9x400-on akarod hajtani, ami külömbség lehet a yorkhoz képest, hogy a cpu terminationnak több kelhet, meg az eheztartozó ref-nek.
Próbáld meg 1.3v-1.33v a cpu terminationnak, s 0.82v-0.84v a cpu ref-nek hátha a lapnak nem hinném hogy több kelhet, nem toom pontosan de nézd meg Gorneck mester oldalán le van írva mennyit lehet ezekből adni 65nm cpu nak 24/7-re, mert most hirtelen nem tudom előkeresni lehet mehet neki 1.4v is :F :R

(#13045) Devdi
Megmondom őszintén , nem tudom, ez az első giga lapom nekem is előtte anus volt, most kóstolgatom még én is, a baj csak az , hogy nincs időm rá és nem vogyok nagy szakija a giga lapoknak, szinte 0 km-es vagyok én is a témában :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#13047) slett27 válasza NFree (#13046) üzenetére


slett27
addikt

Thx Uram ! :R Amúgy jah, 1,36V-al próbálkoztam. Valahogy így nézett ki a dolog :

CPU VCore : 1,4V
CPU Term.: 1,36V
CPU PLL : 1,5V
CPU Ref. : Auto

A többi Auto-n hadd feszelje túl. :)

Itt még mehet a Load Line Calibration ? :U

Gorneck barátomhoz holnap megyek, majd jól kifaggatom, örülni fog nekem. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#13048) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hi all
Azt kérdezném, hogy mi történhet akkor, ha a PCi Express frequenci nem 100 hanem feljebb állítóm? pl 120 ig?

(#13049) kaoszpapja válasza kicsigeri (#13048) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

meghalhat a videókarid. plusz minusz 5-öt szokás max állítani rajta, de ez csak akkor szükséges ha nem müxik megfelelően a kari.

(#13050) NFree válasza slett27 (#13047) üzenetére


NFree
addikt

Igen jók a kezdeményezések, :K viszont a lap auton hagyott fesszel túlfeszel ami sajna ennél a lapnál igen csak stabilitási problémákhoz vezet, ahogy tapasztaltam s olvasgattam , nagyon el kell találni sajna a feszeket mer t se kevéssel se sokkal nem megy ezért nehéz ennyire belőni a lapot.
De akkor már tuti az autón hagyott értékek miatt, nem stabil tessék beállítani az mch-t s a többit is , most idézem Sárpac kollégát:"Mch refret növeld a cpu terminationnal úgy, hogy az az mch 0.635-része legyen szinte hajszáll pontosan vagy egy iciripicirit felette.
Mondjuk tedd 1.3ra az mcht majd a Mch refet 0.825re lődd be a cpu termination értékkel a cpu ref pedig szintén ennyi legyen.
A ramok meg kapják meg ami jár ch A-B a ramfesz fele legyen az MCH/Dram érték is
"

A load line szerintem mehet 1.36v-ig de én már 1.45v ot is adtamm llc-vel, viszont a volt asus lapom llc-vel sorra nyírta ki a procikat :(((
Ebben a giga sokkal jobb :K

(#13048) kicsigeri
Tessék fixálni 100 ra előnyöd nem fog származni belőlle csak hátrányod ha többet adsz neki , nem hiábba volt már annyiszor emlegetve a 100-as érték :R

[ Szerkesztve ]

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.