Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karmester


karmester
senior tag

Kedves barátaim, már lassan elárasztják az internetet a képek a Gigabyte azon deszkáiról, amelyek az Intel P45-ös lapkakészletére épülnek. A P45-ös északi hídhoz jön majd az ICH10(R) déli híd. Most már a sima, RAID nélküli déli híd változat is fejlett AHCI-t kapott, amivel a SATA egységek menet közbeni ki-bekapcsolása és az NCQ-t kezelése biztosított. Az új deszkák, hasonlóan az X48-hoz támogatják majd az 1600 MHz-es FSB-t (bár bizonyos hírek szerint hivatalosan csak az 1333-as fsb-t, ez majd kiderül a későbbiekben). Előrelépés a P35-ös "félmegoldáshoz" képest, hogy a P45-ös lapkakészlet a CrossFire-t két PCI Express 2.0 aljzattal ezúttal 8 - 8 arányban osztja meg.
A P45 már 65 nm-es csíkszélességgel készül, ami szerényebb fogyasztást, kevesebb melegedést és valószínűleg extra tuningpotenciált is jelenthet. Memóriából DDR2, DDR3 és hibrid megoldásokat is láttak már "egyesek". A kezdeti hírekkel ellentétben az új déli hídban nem lesz 10 gigabites Ethernet vezérlő és Wi-Fi modul sem.

A Gigabyte alaposan felcicomázta a deszkáit a P35-ös sorozathoz képest. Pl.: a "sima" GA-EP45-DS3 deszkán már két Lan csati , sima ICH10 déli híd Raid nélkül, de működő AHCI-val, DualBIOS és Firewire is van. Szintén újdonság, hogy ezentúl csak a DS5 és DQ6 deszkákon lesznek kiegészítő SATA csatik, mégpedig 2x SiI5723 chip, ami + 4 SATA csatit jelent. A "legbutább" deszka jelenleg a GA-EP45-DS3L, amin csak 1 Lan csati van, firewire nincs, sima ICH10-es déli híddal érkezik, 6 csatival Raid nélkül. Itt érdekes módon felhagyott a Gigabyte azon régi szokásával, hogy két SATA csatit lespóroljon és JMicron SATA csatikat ültessen a helyükbe. A legfelszereltebb deszka a DQ6, amin 4 azaz négy Lan csati is csücsül, 12 fázisú pwm, stb...

Jöjjenek a deszkák képekkel és adatlap linkekkel:

ga-ep45-ds3l

[link]

ga-ep45-ds3

[link]

ga-ep45-ds3r

[link]

ga-ep45-ds3p

[link]

ga-ep45-ds4

[link]

ga-ep45-ds4p

[link]

ga-ep45-ds5

[link]

ga-ep45-dq6

[link]

Jönnek szépen a kombó deszkák is. Ezek felszereltsége és tudása a modellszám alapján megegyezik a DDR2-es vagy DDR3-as társaik felszereltségével és tudásával, az egyetlen külömbség a DDR2-es VAGY DDR3-as modulok használatának a lehetősége ugyanazon az alaplapon.

Íme a deszkák:

ga-ep45c-ds3

[link]

ga-ep45c-ds3r

[link]

Ajánló:

Gorneck23 P45-ös oldala

Jó fórumozást mindenkinek!

karmester :)

[ Módosította: ngabor2 ]

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2) karmester válasza karmester (#1) üzenetére


karmester
senior tag

Időközben a Gigabyte honlapján megjelent a sokak által várva várt P45 EXTREME deszka DDR2-es és DDR3-as változata is. Ezeket a deszkákat kifejezetten az őrült tuningosok figyelmébe ajánlja a gyártó. Egyedi hűtés (Hybrid Silent-Pipe), vízhűtés lehetőség, Debug LED, OV-Alert LED (túlfesz), OC-Alert LED (túlhajtás), TMP-Alert LED (északi és déli híd hőmérséklet) és könnyen hozzáférhető Clear CMOS/Reset gombok paradicsomában élvezkedhet mindenki, aki az utolsó cseppet is ki akarja facsarni a cpu/ram/deszka triójából. A deszkák ára várhatóan a felső árkategóriában foglal majd helyet, valahol a DQ6 deszkák társaságában.

Jöjjenek a deszkák képekkel és adatlap linkekkel:

ga-ep45-extreme

[link]

ga-ep45t-extreme

[link]

Közben szállingóznak az első DDR3-as deszkák is. Ezen modellek felszereltsége hasonlít a DDR2-es társaikhoz, a támogatott memória típusában van a különbség.

Íme az első DDR3-as példányok:

ga-ep45t-ds3

[link]

ga-ep45t-ds3r

[link]

PH!-s tagok tuning beállításai, észrevételei, tapasztalatai, processzor hűtési megoldásai (kompatibilitási listának is tekinthető) és némi összefoglaló tanácsokkal a P45-ös Gigabyte lapokról: [link]--->Bal oldalt helyezkedik el egy csúszómenü...sok hasznos linket és egyben navigációt biztosít az oldalon.

Jó fórumozást mindenkinek!

karmester

;)

[ Módosította: Thrawn ]

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#3) Gorneck


Gorneck
titán

Már vártam a topik nyitását... :C

Kíváncsi vok milyen létjogosultsága lesz ennek a chipsetnek illetve az X48nak...melyik mikor is érkezik?! Melyik is lesz a fejlettebb? Vajon ez lesz a York és Wolf procik igazi tuning lapja?

Gorneck#1239

(#4) keIdor válasza Gorneck (#3) üzenetére


keIdor
titán

Computex idején jön majd a P45, csak úgy, mint annó a P35.:)
Viszont szerintem mivel úgyis nagyon kevés DDR3 tulaj lesz felesleges egy DQ6 deszkának, vagy egy külön topic! Szvsz nuygodtan mehet együtt a DDR2 és DDR3!

Gigabyte P45-DS4, specs

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) Gorneck válasza keIdor (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor jól sejtettem, hogy nem mostanában...

Gorneck#1239

(#6) karmester válasza Gorneck (#5) üzenetére


karmester
senior tag

Ja, kb. június közepére várható a deckák hivatalos bejelentése, amikor az Intel is hivatalosan kirukkol P45-ös lapkakészletével.... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#7) emre33


emre33
addikt

X48-al jobban jártok.

P45 egyedül az ICH10-be lesz jobb, az meg szinte teljesen ugyan za lezs mint az ICH9R csak kisebb gyártás technikával fog rendelkezni

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8) Telefunen válasza emre33 (#7) üzenetére


Telefunen
őstag

az X48 egy nagy, meleg, drága, DDR3-ra optimizált chipkészlet. A P45 remélhetőleg a 965-P35 által megkezdett vonalat fogja tovább folytatni (a szimmetrikus, 8/8-as CF miatt viszont az X48-at tervezők számára is jó alternatíva lehet majd)

(#9) Gorneck válasza emre33 (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Aztán mé? Van vmi konkrétum? Sztem nincs...

Már az X48cal sem járnék jobban... ;)

Gorneck#1239

(#10) karmester válasza emre33 (#7) üzenetére


karmester
senior tag

Én ebben nem vagyok annyira biztos... ugyanis az Intel a P45-öt a P35 utódjaként tervezi, tehát ún. "mainstream" kategóriáról van szó, míg az X48 a felsőkategóriának számít. Szerintem már megjelenésekor is valszeg olcsóbb lesz az X48-nál, de utána mindenképp. Másképp az egész P45 bevezetése egy kudarc lesz...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#11) emre33 válasza Telefunen (#8) üzenetére


emre33
addikt

DDR3-ra optimizált chipkészlet

Memóriakezelése a P35/X38/P45/X48 -nek full meg egyezik.
Különbség annyi hogy az egyre nagyobb DDR3-as memóriák támogatottak

az X48 egy nagy, meleg,

ez a részben meg pláne nem lezs különbség..

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#12) Telefunen válasza emre33 (#11) üzenetére


Telefunen
őstag

Megegyezik? DDR3-al? :Y

X38 teszt -szvsz. igencsak javítottak a memóriakezelésen a P35-höz képest (mármint a DDR3-ason), az X48-ban pedig ezt még tovább csiszolták. Nézd csak meg a helyi teszteket.

Melegedésben? Fogyasztásban? Úgy néz ki a P45 még a P35-nél is kevesebbet fog enni, akkor szerinted az X48-nál nem?

[ Szerkesztve ]

(#13) Gorneck válasza emre33 (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Ez nagyon nem igaz...már eleve a chipset teljesen más...tudásban, felépítésben...

Gorneck#1239

(#14) karmester válasza emre33 (#11) üzenetére


karmester
senior tag

Kedves emre33! Kicsit olvassál utána alaposabban a dolgoknak, mert a hozzászólásodból azt látni, hogy nem vagy teljesen képben...

A Gorneck23 mester igazságot szól, ő nagyon képben van... ha egy picit utánanézel a dolgoknak, rájössz, hogy igaza van... ;)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#15) tlac válasza Telefunen (#12) üzenetére


tlac
nagyúr

Melegedésben? Fogyasztásban? Úgy néz ki a P45 még a P35-nél is kevesebbet fog enni, akkor szerinted az X48-nál nem?

erre van linked?

(#16) Telefunen válasza tlac (#15) üzenetére


Telefunen
őstag

Nincs, esetleg annyi hogy itt azt írják azonos TDP-je lesz mint a P35-nek "OK, it doesn’t look too different from its P35 chipset on the surface but it might be of interest to some. It’s about the same size and should be the same TDP"
De mivel a P45 már 65nm-en fog készülni (míg a P35 még 90nm-en készült) így valószínűsíthető az alacsonyabb fogyasztás (a'la wolfdale, ami ugya ugyanúgy 65W-os mint a Conroe, mégis kevesebbet eszik)

mod: Lehet hogy megzavart az XS fóruma (itt olvastam hogy a P35 még 90nm-es), talán az is 65-ös már..

[ Szerkesztve ]

(#17) tlac válasza Telefunen (#16) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, ezt én is megtaláltam
de ez csak feltételes, hogy ugyannyinak kellene lenni, mint a p35-nek

a p35 is 65nm-es

(#18) Telefunen válasza tlac (#17) üzenetére


Telefunen
őstag

Biztos hogy 65nm-es (nem vitatkozni akarok, én sem tudom, annyi mindent látok a neten hogy összezavar)?
itt (Xbitlabs): "although P35 North Bridge is manufactured with 90nm process, it boasts comparatively low heat dissipation that never exceeds 16W" és itt(behardware) "Just like the P965, and contrary to early rumours, the P35 is a 90nm chip." is azt írják hogy a P35 még 90-es

[ Szerkesztve ]

(#19) emre33 válasza Gorneck (#13) üzenetére


emre33
addikt

ez nem igaz....te olvass utánna

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#20) Gorneck válasza emre33 (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Tényleg uazok a chipsetek...

X38
P35

X38 vs X48

Gorneck#1239

(#21) tlac válasza Telefunen (#18) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet neked van igazad

(#22) P00By


P00By
nagyúr

No itt vagyok, lehet őrülni :D

(#23) P00By


P00By
nagyúr

Javaslom az első hsz átformálását :U ;]

(#24) Dr.Én válasza P00By (#22) üzenetére


Dr.Én
veterán

Őrülünk :C ;] nem igérkezik rossz alaplapnak szerintem :C

WOT: kissio

(#25) P00By válasza Dr.Én (#24) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem biztos a kövi lapom DQ6 vagy DS4 lesz, természetesen P45 :)

(#26) keIdor válasza Dr.Én (#24) üzenetére


keIdor
titán

Várom már a DS4-et! Egyszerűen az eddigi P35-ös lapok amiket próbáltam nem az igazi Wolfdale alá. 500FSB felett meghülyűlnek a lapok. X38-at meg nem akarok már X48 meg drága lesz.:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) Dr.Én válasza P00By (#25) üzenetére


Dr.Én
veterán

Szerintem nekem is ilyen lesz a kövi alaplapom :) persze ha megérem :D

WOT: kissio

(#28) keIdor válasza P00By (#25) üzenetére


keIdor
titán

Elvileg nem lesz már DQ6. GA-P35-DQ6 nem véletlenűl szünt meg/ált le 1.1-nél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) Gorneck válasza keIdor (#26) üzenetére


Gorneck
titán

7x550en használtam jó pár napig a lapom...semmi hülyülést nem vettem észre...

Gorneck#1239

(#30) P00By válasza keIdor (#28) üzenetére


P00By
nagyúr

O.o igen? Az lol, akkor a "király" a DS4 lesz?

Dr.Én: Van egy sanda gyanum, hogy megéred :D

(#31) Dr.Én válasza keIdor (#26) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hát igen erröl én is hallotam hogy a P35-ös lap megbolondul 500FSB felett, ebben eggyet veled. És szerintem barátságos árban lesz, mint a p35-ös lapok
Nagyon kíváncsi leszek a tuning eredményekre ezen lapokkal ;]

P00By:Kitudja ;] lehet addig agyon(agy helyen) csap Mutterom mert nem tanulok :D

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#32) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

mikor is jön/ér ide a p45? julius, agusztus...?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Gorneck válasza Dr.Én (#31) üzenetére


Gorneck
titán

Egy C-re lehet ismét vevő leszek...:D Vagy egy P-re...:DDD

Dare2Live: :K

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#34) Dr.Én válasza Gorneck (#33) üzenetére


Dr.Én
veterán

tuti hogy sokféle verziót ad majd ki a gigabyte és lessz közte c és p is

WOT: kissio

(#35) P00By válasza Dr.Én (#31) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is átéltem ezt, és még miket huhúúú. Túl fogod élni ezeket a dolgokat, reméljük nem hiába :DDD

(#36) Gorneck válasza Dr.Én (#34) üzenetére


Gorneck
titán

Bár az előlapi csatik helye az vmi förtelem egy helyen van...

Gorneck#1239

(#37) keIdor válasza Gorneck (#29) üzenetére


keIdor
titán

A más nyák miatt lehet nálad nem hülyűlt be vagy nem tudom. Millió meg egy oka lehet ezeknek az anomáliáknak. Nálam szokott sajna szórakozni és nem csak a DS4.:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) Gorneck válasza keIdor (#37) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet nem is a lap a hunyó... :U :F

Gorneck#1239

(#39) keIdor válasza P00By (#30) üzenetére


keIdor
titán

Régebben olvastam a Gigabyte új terveiről. Ha megtalálom a linket, akkor kiírom!
Szóval arról volt benne szó röviden, hogy nem akarnak ők se egy chipsetnél 1000 lapot. (nem akar Asus lenni:D)
A legolcsóbb lapokba (P31, P33, P43)-ra építenek DS2-t és DS3-at.
A középkategóriába tesznek DS3-at, egy Combót, DS3R, DS3P-t és DS4-et.
A felsőbe DS5 és DQ6 és DDR3-as DQ6-ot, mivel rájöttek, hogy olcsó kategóriába nincs értelme DDR3-as lapot tenni, mivel a kutyának se kell. (P35T-DS3-at és DS4-et se látni egy ideje)
Ugyanez van az AMD-nél is ha megnézed: 770-DS3, 790X-DS4 és 790FX-DS5-DQ6.

Nekem egyébként tetszik is ez, ha túl nagy a választék azt se szeretem, mert akkor már nem tudok dönteni.

Mod: Jah és nem véletlenűl nincs 780i DQ6 se... 780-DS5 lesz és 790-DQ6

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) keIdor válasza Gorneck (#38) üzenetére


keIdor
titán

Asus Commando-ban jól ment, szóval szerintem nem. 600FSB-t is vitte, szóval nincs 530FSB-nél wall... de lehet megnézetem majd haver P5E-jében is, kiváncsi lennék az X38-ra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41) P00By válasza keIdor (#39) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez így jól hangzik, akkor maradt a DS4.

Csak 6 fázis, ugyanis fázis buzi lettem, de x48-at akkorse veszek :D

[ Szerkesztve ]

(#42) Gorneck válasza keIdor (#40) üzenetére


Gorneck
titán

Stabil FSB-re gondolok...nem kimaxolt xarra...:D

Gorneck#1239

(#43) Dr.Én válasza P00By (#35) üzenetére


Dr.Én
veterán

:K ;] bizok benne

Gorneck23 Engem ilyen nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#44) keIdor válasza Gorneck (#42) üzenetére


keIdor
titán

Majd más lap kideríti.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#45) P00By


P00By
nagyúr

Hirtelen elgondolkodtam egy Q9300-on, de nagyon karcsú szorzó. Hiába mondom magamnak, hogy nem kell 4 mag :DDD 4 gigas wolf bőven eleg(kicsit beteg vok :DDD ;] :P ).

Dr.Én: Nekem is 3 vga, 2 táp, 2 ram. :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr.Én válasza P00By (#45) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nyugi én is imádok a gépre költeni, nem rég vettem Gépet de azotta már 3 VGA megfordult benne.

WOT: kissio

(#47) Dare2Live válasza keIdor (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ha jól tudom DS5 lesz náluk a kifejezetten tuningereknek való lap.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) Gorneck válasza Dare2Live (#47) üzenetére


Gorneck
titán

DS4 és DQ6 között sincs különbség...nincs plusz opció sem...most lesz? Link?

Gorneck#1239

(#49) keIdor válasza Gorneck (#48) üzenetére


keIdor
titán

Erről van szó. Ezért nem is lesz P45-DQ6 és ezért tünt el a P35-DQ6 is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) Gorneck válasza keIdor (#49) üzenetére


Gorneck
titán

DS3 is csak azé kevesebb, mert a bios butított...normális bios-szal uarra lenne képes, mint a nagyok hisz minden meg van hozzá...csak épp kell némi nyereség is...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.