Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17501) Laraxior válasza Kolondrum (#17500) üzenetére


Laraxior
titán

ilyet tesznek autóba is nem? az első lámpába... :U :D :C

(#17502) Hunter2 válasza Kolondrum (#17500) üzenetére


Hunter2
addikt

tápra jobb ötlet lenne, annak simán bírnia kell.

(#17503) Kolondrum válasza Laraxior (#17501) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ilyet akarok betenni :R
Vazze ezek melegednek is, nem kispályás ledek. ;]

Hunter2! Tudom h az bírja majd, csak az alaplap közelebb van és nem annyira csúnya, mint egy tápcsati.

[ Szerkesztve ]

(#17504) lipi67 válasza Kolondrum (#17500) üzenetére


lipi67
veterán

:Y
Fűtést raksz a gépbe? :U Még akváriumba se lenne szép, minek ez?

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17505) Kolondrum válasza lipi67 (#17504) üzenetére


Kolondrum
félisten

Világítás nem fűtés, mellesleg meg szellőzőpont mellé kerülne nem melegítené a gépet.

(#17506) lipi67 válasza Kolondrum (#17505) üzenetére


lipi67
veterán

Ok-Ok, ahogy érzed! :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17507) darál0w válasza lipi67 (#17506) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hideg lesz így télire, aztán nemakarja, h megfázzon ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17508) lipi67 válasza darál0w (#17507) üzenetére


lipi67
veterán

:D :U

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17509) Gorneck válasza Kolondrum (#17500) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát én aztat nemtom, de inkább a tápra kötném, mint a lapra...

Gorneck#1239

(#17510) ready01 válasza Gorneck (#17509) üzenetére


ready01
csendes tag

Négy turbinát is bele, meg szárnyat rá... :DD

repülő - gép :C

(#17511) scope2007


scope2007
addikt

hali!

az mitől lehet hogy márkára/típusra ugyan olyan vinyóra más sebességgel tudok másolni?
egyikről másolok.. viszi olyan 80mb/seccel aztán leesik felére.. és úgy marad.... másik kettőre másolok alapból csak 40el másol.. pedig 80/90et vinnie kellene... sata portokba is megfelelően van benne... képen látható sárgákban

sebesség tesztekben mindegyik ugyan olyan gyors

driverek csak ezek vannak... újabbat egyikhez se találtam

pls valaki valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17512) tlac válasza scope2007 (#17511) üzenetére


tlac
nagyúr

fájlrendszerbeli különbségek, vinyó eleje vagy vége, stb

(#17513) scope2007 válasza tlac (#17512) üzenetére


scope2007
addikt

üres hddk... és ugyan az a mappa... steam 30gbos

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17514) tlac válasza scope2007 (#17513) üzenetére


tlac
nagyúr

tehát mindkét vinyón csak egy-egy mappa van?

sebesség tesztekben mindegyik ugyan olyan gyors

ebből kb következik, hogy nem az alaplapnál kellene keresni az okot

(#17515) Ronin-


Ronin-
senior tag

hello.

van egy ep45-ds3 lapom meg egy e8500-am és 4gb 1066-os geil -em. lenne egy olyan problémám, hogy 800mhz nél feljebb nem tudom rakni a ramokat. beállítom 333 -ra , 5-5-5-15 -re és amikor bootol, csak 1,5 gb ramot lát és fel se tud állni a rendszer.. próbáltam már feszt adni a ramoknak, variálni a késleltetéseket is, de semmi nem segít, ennél nem jutok tovább egyszerűen.. tuningolni nem is akarok, csak legalább alap órajelen járatni a ramjaim, nem csak 800-on... :U

(#17516) IRON STORM válasza Ronin- (#17515) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mennyi feszt adtál a ramoknak?

Csak a TDi!

(#17517) darál0w válasza Ronin- (#17515) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

geilek éhesek a feszre. nekem a 800asok is 2.1Val mentek :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17518) Ronin- válasza IRON STORM (#17516) üzenetére


Ronin-
senior tag

2v, de próbáltam 2,2-n is és ugyan az a helyzet

(#17519) darál0w válasza Ronin- (#17518) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

sztm probálkozz ramos topikban. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17520) lipi67 válasza Ronin- (#17515) üzenetére


lipi67
veterán

Nem értelek..mi 333?

(G)MCH 333, ramszorzó 3,2 nem turbó meg istennyila, standard, a többit meg próbáld AUTO-n. Ha ok, akkor..user error volt, vagy nem szereti a ramjaidat a lap. Ha ok és feláll a rendszer, egy memsettel meglesed a beállításokat amiket kiosztott (tuti elnagyolja) és kézzel szépen win alól visszaveszed 5-5-5-15 tRD (performance level) 8-10-re, tRFC 50-60 között, és teszteled. Ha ok, be a biosba és manuálisan beállítod itt is.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17521) BullKoxa válasza lipi67 (#17520) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia Lipi67!Nekem a tRFC 72 van a Memset-ben. ezen megy frankon 5-5-5-15 1075MHz,de a tRFC 72 az baj?.(Szerintem emlékszel még rám :) )

(#17522) Ronin- válasza lipi67 (#17520) üzenetére


Ronin-
senior tag

:( megcsináltam amit írtál, és így is ugyan az a helyzet.. 1,5gb ramot "lát" aztán boot -nál meghal. nem értem.. :(

(#17523) darál0w válasza Ronin- (#17522) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mindenekelőtt nézd meg, h megy-e 1 modullal.nemtudom, h 2x2 vagy 4x1 modul van...teszteld le egyenként. ha nem jo egyikkel se cserélj ramot. nézd meg megy e ez a ram egy másik gépben és egy másik rammal indul e a gép.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17524) Ronin- válasza darál0w (#17523) üzenetére


Ronin-
senior tag

ma ráfeszültem a témára, hát igen.. sajnos az a gond,hogy az egyik 2x1gb -os KIT -em más, mint a másik kit.. :( akkor egyenlőre marad így, aztán megpróbálok szerezni egy ugyan olyan kit-et. azért köszi a helpet.

(#17525) darál0w válasza Ronin- (#17524) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor ott volt a gond. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17526) lipi67 válasza BullKoxa (#17521) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!
Persze, emlékszem. Nem baj, miért lenne? Csupán lazább időzítésekkel használod a cuccot, ennyi. Hétköznap ember nem veszi észre (CL4 vsCL5 -öt se, nemhogy ezt..), de pl tesztek kihozzák. (wPrime-superPI 32M) S azért 50körül tudni a kell egy ramnak..

(#17522) Ronin- : Nem értem :O , Ha már bootolni se tudsz, honnan tudod mennyit lát?

-egy Gigabyte EP-45-DS3-os lapnak ez nem lehet gond..(másfajta a ram), s vagy kezeli és 2giga vagy nem kezeli és 1 giga ill, el se indul. Biosban akkor azért nem ok az Auto, mert különbözőek, manuálisan állítsd be. Tedd beaz 1iket s auto, majd memset és nézd meg, mit szeret
Utána uez a másikkal is , és a nagyobb értékeket lődd be biosban. Ha nem ok..nem csak más, hibás is az a ram..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17527) Ronin- válasza lipi67 (#17526) üzenetére


Ronin-
senior tag

úgy értettem,hogy ezzel a beállításal a win nem bootol. ha nem lépek be a biosba, akkor megáll. Ezért látom,hogy 1,5gb -ot lát csak :)

csinálok 2 különböző képet a cpuz -ból a 2 ramról (amelyikek különböznek) hátha így látható valami, ami számomra nem.
Aztán majd valamelyik nap meg megcsinálom, amit írtál.. szerintem most már csak hétfőn, nincs kedvem megint szerelgetni :)

[link] [link]

(#17528) lipi67 válasza Ronin- (#17527) üzenetére


lipi67
veterán

Vesszek meg ha értem! Mi lát 1,5Gigát? Bootnál ír ki annyit?
A képek milyen biosbeállítással készültek? Nem teljesen 1forma időzítések, de lényegtelenek, meg a gyártási év más, de kb uaz a 2.
Win alatt stámítógép/tulajdonságok/általános alatt mit látsz? Vagy everest/alaplap/memória/fizikai memória /összes.

Szétszedni nem kell..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17529) tlac válasza tlac (#17499) üzenetére


tlac
nagyúr

valami nincs rendben, lehet nem csak a profilbetöltéssel van gond

egyszer megy órákig a prime
aztán gépet bekapcsolom, prime kiakad pár perc alatt, megint elindítom, ismét pár perc alatt kiakad
restart
prime újra megy órákig...

ötlet? találkozott már vki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#17530) lipi67 válasza tlac (#17529) üzenetére


lipi67
veterán

Érdekes. Msconfig-nál automat.indításnál szedj már ki mindent s úgy nézd már meg párszor 1m,ás után, csinálja e. Ha nem...lehet szelektálni..(vagy..mi van ha újratennéd a prime 95-öt, hátha besokalt, stb..
Nincs ötletem .. :B

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17531) Ronin- válasza lipi67 (#17528) üzenetére


Ronin-
senior tag

igen, boot -nál ír ki annyit! ezek a képek rendes 800mhz -es, minden auto -beállítással készültek! fizika memória 4gb, de nem értem ez most hogy jön ide? mivel mint leírtam, be se tudok lépni win -be, amikor 1,5gb ramot lát az általad leírt beállításoknál.

(#17532) tlac válasza lipi67 (#17530) üzenetére


tlac
nagyúr

nem valószínű, hogy szoftveres gubanc lenne
prime 95-ből egyébként a legfrissebb 25.11 build 2 64 bites van, nem telepítős változat

azt nem írtam az előbb, hogy amikor már máskor is csinált ilyet, akkor ha a ramnak adtam et6-ból 2V helyett 2,1V-ot, akkor mindjárt tovább ment, de talán akkor is, ha csak a mch-t emeltem meg egy kicsit és a ram maradt 2V-on

memset-tel az időzítéseket is figyeltem, hátha esetleg azok változnának, de nem

tehát nekem inkább biosbugnak tűnik, vagy vmi furán viselkedik a tuning alatt

de így hogy van vmi kiszámíthatatlan benne, a tuningot sem lehet beállítani

(#17533) lipi67 válasza Ronin- (#17531) üzenetére


lipi67
veterán

1-enként meg 1024-et?
vagy 1nél csak 512?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17534) BullKoxa válasza lipi67 (#17526) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi!Egy napig 60-on hasznátam most nézem lejeb is 55 majd 50.Örülök hogy emlékszel! :DDD

(#17535) Ronin- válasza lipi67 (#17533) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát, úgy próbáltam,hogy csak 1 kitet, tehát 2x1 gb -ot hagytam benn, úgy jó volt..

(#17536) lipi67 válasza BullKoxa (#17534) üzenetére


lipi67
veterán

Bár öregszem, de azárt még emlékszem emberekre-dolgokra, s elég sokat beszélgettünk pc-ről..:)

#17535) Ronin- : Hm..szóval külön-külön ok. Akkor próbálj plusz feszt még picit a ramoknak és az MCH-nak is 1,4Vkörül.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17537) darál0w válasza Ronin- (#17535) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és mind a 2 kit ment külön-külön hibátlanul?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17538) Ronin- válasza lipi67 (#17536) üzenetére


Ronin-
senior tag

így se jó.. csináltam pár képet : [link] [link] [link]

darál0w: csak az egyiket próbáltam :B

(#17539) darál0w válasza Ronin- (#17538) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát probáld ki a másikat is magába :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17540) lipi67 válasza Ronin- (#17538) üzenetére


lipi67
veterán

Hm.. ez a ram elbukott, bbootnál csak 1,5giga..
Memnél ok a beállítás, feszeknél nem, de az most per pillanat bnem oszt , nem szoroz.
1-1 képet csinálj már bootnál külön-külön a ramokkal légyszi.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17541) Ronin- válasza lipi67 (#17540) üzenetére


Ronin-
senior tag

képet minek róla ? megnétem külön a kit-eket, így jó mindegyik, semmi hiba, simán bootol, látja mind a 2 gigát.. ezt nem értem :W

(#17542) Ronin- válasza Ronin- (#17541) üzenetére


Ronin-
senior tag

[link] [link] [link] [link] [link] [link]

na még ennyi, egyesével a kit -ek beállításai úgy,hogy 1066-ra állítva.. próbáltam azt is már,hogy késleltetésnek beállítottam az 5-7-7-24-et, 2,2v ram és semmi változás.. én feladom asszem :(

(#17543) Hunter2


Hunter2
addikt

tudtok olyan szoftvert ami tudja szabályozni a PWM-es csatira kötött ventiket és működik UD3R-el? speedfan-t próbáltam de nem csinált semmit.

(#17545) darál0w válasza Ronin- (#17542) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

probáltad a másik 2 slotban is?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17546) tlac válasza Hunter2 (#17543) üzenetére


tlac
nagyúr

pedig az tudja, azt hiszem be kell állítani benne az ite chipet hozzá

(#17547) Frenky89 válasza Hunter2 (#17543) üzenetére


Frenky89
őstag

Speedfan : Configure > Advanced > Chip > kizárásos alapon kiválasztod az vezérlő chip-et (nálam, DS3-nál: IT8718F) > a PWM mode-okat beállítod "Software controlled"-re és mindegyiknél bepipálod a "remember it" checkbox-át.

(#17548) Hunter2 válasza Frenky89 (#17547) üzenetére


Hunter2
addikt

kössz, majd kipróbálom.

(#17549) Ronin- válasza darál0w (#17545) üzenetére


Ronin-
senior tag

jah..

(#17550) darál0w válasza Ronin- (#17549) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát én nemértem az egészet.

ha mind2 jo külön-külön, akkor egybe miért csak másfél gigát lát :U
életemben nemhallottam ilyet.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.