Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17551) Gorneck válasza darál0w (#17550) üzenetére


Gorneck
titán

Mert egymást ütik ki a ramok...én már sokszor sajna...egyszerűen nem bírják egymást...

Ronin-: Ha jól olvastam 4*1gb ramod van...cseréltesd be vmi 2*2gigás kitre...

Gorneck#1239

(#17552) Ronin- válasza Gorneck (#17551) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát ha az olyan egyszerűen menne,hogy csak úgy becserélem :) és ha megpróbálok szerezni cl5-ös 5-5-5-15 -ös-t ? a másik kettő mellé ? akkor elvileg jónak kell lennie, nem ? amúgy azért köszi mindenkinek a helpet..

(#17553) Gorneck válasza Ronin- (#17552) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy ezt így megjósolni...vagy menni fog vagy hasolóképp jársz...de ha fog menni, akkor a tuninggal megint csak beszívhatsz...
Amúgy csak a ramot akarod húzni?

Full auto időzítéssel se ment 800 fölé? 333as latch mellett...2,0 az mehet neki...másnak nem kell fesz...
Ez a 1,5 giga csak 800 felett van?

Milyen ramjaid vannak pontosan? Ultra cl5 meg cl6?

Gorneck#1239

(#17554) darál0w válasza Gorneck (#17551) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azért jo tudni, h létetik ilyen. komolyan én mégcsak nem is hallottam rola. :N :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17555) Ronin- válasza Gorneck (#17553) üzenetére


Ronin-
senior tag

aha.. Hát, tuningolni egyenlőre amúgy sem akarok, és húzni se akarom a ramot. vagy az már húzásnak számít, hogy az eredeti 1066-os ramjaimat 1066 -on akarom járatni ? :P

nem ,úgy sem ment fölé.. jaja, 1,5 gb van ,ha 1066- ra állíttom.
Mindkét KIT black dragon, csak az egyik cl5 a másik meg a fene tudja, nincs ráírva se a dobozára, se a ramokra.. :U
próbáltam 889 -en asszem 200-as latch -al de fagyott egy kis idő után..

[ Szerkesztve ]

(#17556) Gorneck válasza Ronin- (#17555) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs ráírva? Akkor azt vmi nagytudású leszedte...de ez alapján hogy vettél ramot?
Az valszeg cl6os lesz...vagy egy mezei 800as kit...
dobozon és ramon cimke...szal kéne lennie...

Kitenként a tuningot nézted?

Gorneck#1239

(#17557) Ronin- válasza Gorneck (#17556) üzenetére


Ronin-
senior tag

na, az egyik kit pont ilyen, mint a képen :P
tuning alatt mit értesz ? csak alap 1066 -on néztem mindkettőt,mint lentebb írtam már.
amúgy a dobozán mindkettőnek a hátulján csak annyi van,hogy van 1 kék pötty az 1gb x2 - pc 8500 1066mhz - CAS5 -nél.

(#17558) Gorneck válasza Ronin- (#17557) üzenetére


Gorneck
titán

Attól még elég vicces, hogy se a ramon se a dobozon nincs matrica, pedig kéne lennie...nem tú biztató az ilyen...én így nem is vennék ramot...gondolom kéz alól vetted...

Azt, hogy külön külön a kitteket próbáltad e 1066on járatni...vagyis beteszed az egyik kitet az megy e 1066on aztén a másikat?
Azt is meg kéne nézni pl 800 és 1066 között elindul e...vagyis kisebb szorzóval próbálkozni...
Bár még mindig aszondom jobban járnál eladnád ezt a két kitet és vennél 2*2giga ramot, ha ennyire kell a 1066...bár inkább a mennyiség számít, mint az órajel...vagyis így buktál 1-2 fpst pár játéknál...

Gorneck#1239

(#17559) Ronin- válasza Gorneck (#17558) üzenetére


Ronin-
senior tag

őő.. ezt már korábban kiveséztük,mint írtam :) lentebb láthatod :)
de amúgy igen, kipróbáltam egyesével 1066 -on és úgy jó volt mind 2 kit, külön-külön.
hát ja, itt a ph -n vettem még anno.. de everestből nézve 5-5-5-18 -as az egyik a másik meg ugye 5-5-5-15.. majd később lehet csere lesz ,egyenlőre most már marad akkor így..

ja és kisebb szorzóval is próbálkoztam már :)

(#17560) Gorneck válasza Ronin- (#17559) üzenetére


Gorneck
titán

Full auto időzítéssel? Perform normál?

Gorneck#1239

(#17561) Ronin- válasza Gorneck (#17560) üzenetére


Ronin-
senior tag

800mhz- en indul :)

(#17562) Ronin- válasza Gorneck (#17560) üzenetére


Ronin-
senior tag

Perform alatt mit értesz ? fenébe.. pont lejárt az 5 perc.. :U

(#17563) Gorneck válasza Ronin- (#17562) üzenetére


Gorneck
titán

800 felett kicsivel vagy 1066 autoidőzítéssel sem?

[link] Performace enhance...
XMP vagy mi disableden van?

Aszhem kifogytam az ötletekből... :D Add el minél előbb ezeket a ramokat...vegyél 2*2gigát...

Gorneck#1239

(#17564) Ronin- válasza Gorneck (#17563) üzenetére


Ronin-
senior tag

performance standard -on van (standard,turbo,extreme (asszem)) ezek közül lehet..
ez az xmp izé nálam nincs.. [link] ilyen az én bios-om.

800 felett megy úgy ,hogy mot 333 -ra tettem 2,2V többi auto és így konkrétan 399,9-400,4 között ugrál :D

(#17565) tlac


tlac
nagyúr

új bios

GA-EP45-UD3P 1.1, 1.0 - F10k

(hamarosan felteszem)

[ Szerkesztve ]

(#17566) #32577792


#32577792
törölt tag

Új, F7-es BIOS a P45T-UD3LR laphoz

(#17567) lipi67 válasza tlac (#17565) üzenetére


lipi67
veterán

UD3R-re nincs valami? :U

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17568) Gorneck válasza lipi67 (#17567) üzenetére


Gorneck
titán

F12H az uccsó belőle...

Gorneck#1239

(#17569) Szasza_boy


Szasza_boy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Kingmax DD3 1600 ramom ami Memtest+ futtatás után (12 óra) jó sok hibát dobott. Elvittem gariztatni, az egykori ÉLJEN komputerben azt mondták, hogy ők is letesztelték, nekik is hibás volt elküldték a beszállítónak. A beszállító visszaküldte azzal, hogy nekik nem hibás. (Biztos, hogy nem sokáig tesztelték, ha tesztelték egyáltalán...) Most felajánlották, hogy esetleg (!) beszámítják más RAM-ba... Na persze, biztos, hogy én nem fogok jól járni.

Eddig a körítés; a lényeg: előfordulhat, hogy ha emelem a memória feszültséget, akkor működni fog megfelelően a RAM? A másik ugyanilyen ram, ugyanabban a slotban hiba nélkül fut...

Köszi a válaszokat!

U.i.: direkt az alaplapos fórumba írtam, hátha van valaki tapasztalt ilyesmit. (Gorneck23 oldalát már néztem...;-) )

Valete, Szabolcs

(#17570) lipi67 válasza Gorneck (#17568) üzenetére


lipi67
veterán

No..Én akkor lemaradtam. :D (F10c). Azt nem tudod véletlenül, hogy van-e valami tapasztalat vele tuning terén :U
(elütök érte egy macskát!:) )

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17571) Gorneck válasza lipi67 (#17570) üzenetére


Gorneck
titán

:( Kapd le és próbáld ki...11es fullos is van... :) [link]

Gorneck#1239

(#17572) Gorneck válasza Szasza_boy (#17569) üzenetére


Gorneck
titán

Igen elképzelhető...sőt...

Gorneck#1239

(#17573) ready01 válasza Szasza_boy (#17569) üzenetére


ready01
csendes tag

Szerintem a körítésen a lényeg: tessék a nyakukra járni és elmagyarázni, hogy ultrára lesz***d, cseréljék ki vagy küldöd a fogyasztóvédelmet.. szerintem kamukifogás az egész és tesztelnek, hogy visszaviszed-e mégegyszer

nekik ez a kényelmes meg a gazdaságos, ne hagyd magad

(#17574) NFree válasza lipi67 (#17570) üzenetére


NFree
addikt

Miben mesterkedsz már megint , nem értél már el eddig is mindent amit lehetett :DD :R

vga

(#17575) lipi67 válasza Gorneck (#17571) üzenetére


lipi67
veterán

Lehet, hogy meglesem.
(#17574) NFree:
F10c f@sza, F6 jó, más nem villogott. Jó lenne ha 1-2 FSB-t hozna a hideg, meg esetleg egy ismét jól eltalált bios.. :U

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17576) tlac válasza lipi67 (#17575) üzenetére


tlac
nagyúr

ha már itt van a tuningmester, kérdezek :)

játszadoztam 572 fsb-vel, csak simán az 500-hoz beállított feszekkel el is indult a gép, viszont nem ismerte fel a win a videokártyát
megpróbáltam mch 1,34V-tal is, adtam a skew-eknem is egy kicsit, de de az eredmény ugyanaz

extra magas fsb-khez mit szoktál állítani?

(egyébként nagyon szép 12000-es memóriaírást csinált everestben)

[ Szerkesztve ]

(#17577) lipi67 válasza Szasza_boy (#17569) üzenetére


lipi67
veterán

Ha párban van, s az 1ik hiba nélkül fut, akkor ..vagy a másik szar, vagy a másik slotban kell több fesz (kétlem, de egy ramcsereberével hamar kiderítheted)
Fesz persze, hogy segíthet, de nálad nem az lesz sztem. (van, hogy a több fesz is hibára kényszeríti a ramot a melegedés miatt, de inkább a kevesebb a jellemző)
Ha gyári feszén hibázik abban a slotban amelyikben a párja nem, látogatsd meg újra őket!!!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17578) lipi67 válasza tlac (#17576) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!
(keversz vkivel.. :B )
-ha az adatlapi ramjaid vannak a gépben-
572-es FSB-nél már azért 1144-en szinkronban tekernének a ramok. Ez szép teljesítmény lenne, de..a lap imádja ezeket a kis szemeteket, bírnák. Csak..ugye itt már nincs visszaosztás, szinkronban kellene járatni őket, ami azért megterhelő lehet, s lehet, hogy nem bírják. (próbáld ki ilyenkor a turbo módod a ramnál, minden mást bízz a lapra -ram ügyben-, tedd autora, hátha)

más: "adtam a skew-eknem is egy kicsit, de de az eredmény ugyanaz" Na, ez a fekete ló. Míg nem használható a rendszer, (megy minden de pl. prime eldob 20 perc után), én nem is babrálom. Ha már annyira stabil, hogy csinálhatsz sok mindent, akkor idegjátékban kicentizheted, de vagy hoz valamit, vagy nem..
Viszont: 2x2 GB, magas FSB 1,34V MCH..Kevéske. Adj az MCH-nak! Én ha már túllépem az 520-as FSB-t, MCH 1,5v.. Ennél a quadnál meg a vtt éhes, majdnem u.annyit kér mint az MCH. 8400-nél nem hinném, hogy 1,4v felé kéne lépned VTT-nél, viszont az MCH-t etedned kell. (PLL: 1x sem vettem észre még semmilyen változást, szégyen ide-szégyen oda, ma se értem, mi a manónak, nálam sose hozott semmit.) Viszont..Mikor kapott rendesen a lap (FSB), akkor nem ment olyan jól a vga tuning, ezt sokszor átéltem!
Tudom, 100x kimérték, 1000x írtak róla, de egy nagyobb tuningnál ahol a vga-cpu is húzva volt rendesen..olyan érzés volt, mintha elfogyott volna a tápom. Egy alig másfél éves VX 450-es. Persze 1000 oka lehet, most ezek jutottak eszembe.
msn (mikor feláll a rendszer rendesen betölt? Nem volt, hogy kiírta win, hogy nem tud indulni? -Nálam szar procituningnál az elsők között volt ami meghótt..-

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17579) tlac válasza lipi67 (#17578) üzenetére


tlac
nagyúr

(nem keverlek ;) )

szinkronban kellene járatni őket, ami azért megterhelő lehet, s lehet, hogy nem bírják.

a ramprobléma könnyen kiiktatható azzal, hogy cl6-ra állítottam, a többi meg auto-n volt, meg azt hiszem standard-on

Viszont: 2x2 GB, magas FSB 1,34V MCH..Kevéske. Adj az MCH-nak! Én ha már túllépem az 520-as FSB-t, MCH 1,5v..

szinte biztos, hogy kellene még az mch-nak, de féltem
tudom, 65nm-es, viszont az intel mégis abszolút maximumnak 1,21V ad meg

msn (mikor feláll a rendszer rendesen betölt? Nem volt, hogy kiírta win, hogy nem tud indulni? -Nálam szar procituningnál az elsők között volt ami meghótt.

a szokásos dolgok rendesen elindultak

de csak 7-es szorzót használtam, tehát ez csak 4004 (ennél többet amúgy sem igazán tud a proc)

kár, hogy nincs olyan opció, amivel külön a pci-e vezérlőt lehetne állítani, szerintem azzal lehet a gond

[ Szerkesztve ]

(#17580) lipi67 válasza tlac (#17579) üzenetére


lipi67
veterán

Az ok, hogy ha a késleltetést lazítod, fellélegzik a ram, de a szinkron..az szinkron s terheli a alpot-ramot (ezért is) kell az mch-nak. Meg a 2x2 -ért, meg a magas FSB miatt.
Intel meg nagy csibész:) Az a 1,21..nagyon sovány és alap. 45-nél 1,1 asszem 65-nél 1,2.
1,4 még szerintem sima 24/7-be is ok. (ah meg kell..Én asszem 1,54-1,56-ig mentem, de csak azért, mert nem volt még normális hideg:)

A nagyobb sávszélesség miatt 7-es szorzó meg..4GHz-nél nem tud úgyse többet egy E0-s proci..Lehetetlen!!! Lehet, hogy nem tud többet úgy 1,184-1,2v körül (ok legyen szar, s 1,24V ) Én: max szorzó, Bios 1,4V Vcore, Mch 1,4V Vtt 1,32V -nagyolva- és megnézném, hogy így mit megy. Utána 1-200 MHz-et vagy némi feszt még finomítani. :K

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17581) tlac válasza lipi67 (#17580) üzenetére


tlac
nagyúr

megnéztem 1,4V-tal, így mindjárt felismerte a videokártyát :K

és is meg is van 10000 olvasás, 12000 írás, 1373 cl7, 7*572-vel :DD
(na ilyen őrült tuningnál már talán lenne értelme a ddr3-nak)

Intel meg nagy csibész:) Az a 1,21..nagyon sovány

viszont a wolf-oknál 1,45V-ot ad meg abszolút maxnak

(#17582) tlac válasza tlac (#17581) üzenetére


tlac
nagyúr

na elindult 600fsb-vel is a gép, persze megint nem ismerte fel a videokártyát
itt már kb 12700 volt a memóriaírás

ez a kis teszt jó volt arra, hogy kiderült nem fsb wallos a proc, sem a lap
így elvileg szépen be kellene tudni lőni a 8x500-at...

(#17583) lipi67 válasza tlac (#17581) üzenetére


lipi67
veterán

Alapbeállításuk 1,1 ill. 1,2v a többi..bátorság kérdése. Ha meleg a borda, az ..az jó mert jól érintkezik, átveszi a chiptől a hőt. Ha még esetleg egy plusz ventivel le is tudod fújatni róla..baj nem lehet:)

Örülök, hogy ment!

Én a vga-val szarakodom, 2D-ben eszméletlenül szar pontszámokat kap PCMark-ban, és nem tudom az okát. 1300MHz felett cl7-ben? Besz@rok. Kben..pont ma néztem 1070 cl4-ben lazán kevesebb mint 1260cl 5-ben. :K (Super PI kidobja hamar, főleg 32M-ben)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17584) eladohardver válasza tlac (#17581) üzenetére


eladohardver
őstag

óóóó.... nehogy azt hidd.... 1500-1600 mhz ig gyengélkedik a ddr3 s 775-ben, ergo ugyanezzel a beállítással ddr3 nál jóval alacsonyabb értékeket fogsz kapni saccra 7-8 ezreket.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#17585) winfier válasza tlac (#17576) üzenetére


winfier
senior tag

Ez nálam is volt win7-nél, hogy magas fsb-nél nem ismerte fel a vga karit. de xp-n simán ment. Sokkal érzékenyebb a win7 a feszekre mint cpu, mint mch szinten az én tapasztalataim alapján.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#17586) winfier válasza winfier (#17585) üzenetére


winfier
senior tag

De ezt alacsony fsb-nél is eljátszotta mikor kevés feszt kapott az mch, de xp-nél viszont simán ment és blend stabil volta 2 órás teszt alatt.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#17587) lipi67 válasza winfier (#17586) üzenetére


lipi67
veterán

Hm...Most is azt mondom: Ha tuning, Xp :K [link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17588) winfier válasza lipi67 (#17587) üzenetére


winfier
senior tag

Pontosan. :K Az eredményhez meg gratulálok :Y :C Bivaly kis proci az biztos.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#17589) tlac válasza lipi67 (#17583) üzenetére


tlac
nagyúr

az 1,45-ot a magára a proci mondtam, mint abszolút maximumot
csak arra próbáltam utalni, hogy érdekes, hogy a p45 chipre 1,21V-ot adott meg az intel abszolút maxnak, ami nagyon kevésnek tűnik, ezt simán túllépik az emberek, ha meg a procinál is ezt állítanánk be, csúnya vége lenne ([link])

winfier:

az nem baj, hogy a win7 érzékenyebb, legalább könnyebben kiderül, ha nem stabil valami, persze extrém tuningosoknak ez nem jó

[ Szerkesztve ]

(#17590) darál0w válasza lipi67 (#17587) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát igen...még a p5q se2 lapommal xpben a 480 is ment, addig win7en 430nál végem volt :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17591) lipi67 válasza winfier (#17588) üzenetére


lipi67
veterán

Köszi! Egy kis wPrime is akkor: [link]

(#17589) tlac : Procinak valós 1,4v Vtt 1,4v, MCH 1,5v ------- kétlem, hogy nagy baja lenne, akár 24/7-be is. q9400-es procim most is 4,1GHz-en lavírozik Miskolcon és..Én annak a szerencsétlennek adtam valós 1,79V-ot (vcore, s mondom : valós!!), mch asszem 1,64v volt, Vtt az nem kért, elég volt neki 1,3xx.
Ennek meg a VTT a gyengéje, akár 1,52-t is felzabálna..
És..Bagira ma mérte ki ezeket a lapokat, csúnyán felülfeszelnek a mérései szerint, a tényleges feszek..magasabbak mint a cpuZ-Bios-Everest eredmények.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17592) lipi67 válasza darál0w (#17590) üzenetére


lipi67
veterán

Még a vga tuningom is jobban megy.. :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17593) darál0w válasza lipi67 (#17592) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lehet kirpobálok vmi USBs XP megoldást ;]

vagy azon nem menne? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17594) lipi67 válasza darál0w (#17593) üzenetére


lipi67
veterán

Nem hiszem, hogy a legoptimálisabb megoldás:)
Most nézek egy XP-t, ezzel valóban sata lenne a sata és nem is kéne tökölgetni vele..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17595) darál0w válasza lipi67 (#17594) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát legfeljebb kiprobálom. mert 1 gépezeten 2 rendszer sem a legoptimálisabb ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17596) tlac válasza lipi67 (#17591) üzenetére


tlac
nagyúr

az még éppen elmegy, hogy rövid időkre beállítasz nagyobb feszültséget, na meg gondolom ezen nem is prime-olod

Ennek meg a VTT a gyengéje, akár 1,52-t is felzabálna..

vagy lehet csak az mch ref-et nem állítottad be rendesen
én azt szoktam, hogy 1 kör blenddel megkeresem mindkét irányban azt a két értéket, ahol már először kiakad, és aztán beállítom e közé

(#17597) lipi67 válasza darál0w (#17595) üzenetére


lipi67
veterán

Nem hát..Meg..2-3 felhasználó sem:) (törpéim) Mindíg nyomozni kell, hogy mi a fenéket telepítettek fel stb..

(#17596) tlac : Persze. Én 24/7-ben 0,9v-on használom alapon. Prájmolni meg m,ég eddig 1,248-on prájmoltam csak, ott 20MHz híján 4,4GHz lett.
Értem (és logikus is) miről beszélsz, de első pillanattól fogva feltünt, hogy ez a proci jobban kéri a vtt-t mint vcore feszt. Viszont..sokat ad cserébe:)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17598) PpenoO


PpenoO
őstag

Salute a Tutti,

Rég jártam erre, remélem hozzászólásom hasznos info lehet.

Config

GA-EP45-UD3R Rev 1.1 (több bios)
E8400 A E0 (más procival tesztelve)
Kingmax 2x2 Gb KLEE88F-B8KU6 (más ramokkal tesztelve)
Giga Ati GV-R485ZL-512H
(más vgaval tesztelve, 8.10-9.12 catalystel tesztelve, mindkét vga biossal tesztelve)
Asus Silent Knight I
Corsair 450

és a ludas vinyó (mint system háttértár)

SAMSUNG HD322HJ (298 GB)

Jelenség:

Játékoknál apró rövid micro (kibaszott idegesítő) szaggatások.

2D-be is érzed, hogy nagyon picit de szaggat, csúszik az egész.

A vinyónak semmi baja, Smart 100%, nem teszteltem másik alaplappal.

Mi lehet az oka nem tudom, de fél évembe került mire rájöttem (nem vagyok kocka).

Tökmindegy tuningolom vagy sem, ha ezen a vinyón fut az op rendszer, ez a hiba jelentkezik.

Végre volt alkalmam másik vinyóval tesztelni (ugyanazon alaplap csatlakozón) és a bug megszünt.

Örömömre stabilra beállítottam a gépet

Üdv mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#17599) darál0w válasza lipi67 (#17597) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

enyémet csak én használom...esetleg nyitog egy guest fiokot. onnan meg ugye telepítgetni, törölgetni nem lehet :N

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17600) tlac válasza PpenoO (#17598) üzenetére


tlac
nagyúr

estool-lal is nézted a vinyót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.