Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) eladohardver válasza mageska (#17149) üzenetére


eladohardver
őstag

Gorneck helyett nem tudok nyilatkozni, én pl azért nem kingstont, mert az 1066 os kitje kingstonnak jószerivel az 1100 mhz et sem éri el, és árban ugyanott van mint ha csx memóriákat vennék amivel megy 1150mhz gond nélkül. Jóval kevesebb fesszel. (4X1GB os kitről van szó)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#17152) Gorneck válasza mageska (#17149) üzenetére


Gorneck
titán

Helyettem válaszolt a kolléga...én még annyit fűnék hozzá, hogy sok esetben még a gyári órajelet se viszik, a hyperek többsége meg zabálja a feszt és még a lapokkal is finnyásak a rájuk szerelt chip miatt. Anno elég sokat szívtam emiatt kingston ramokkal és elment az életkedvem tőlük...de van akinek szépen megy itt a topikban. Szal csak magánvélemény.

Ahogy az is, hogy semmi értelme sincs 1066os ramot rakni a gépebe mikor nem tuningol az ember, bár ha tuningol sincs, hacsak nem egy fsb huszárról van szó...

Ezért írtam, hogy ha 8 giga a terv, akkor ahol veszed a ramot ott tegyék is bele a gépbe és nézzék meg, hogy minden oké e...ne az legyen, hogy a vétel napján már ír a topikba, hogy nem megy együtt a 8 giga ram...

Gorneck#1239

(#17153) lipi67 válasza csigi (#17146) üzenetére


lipi67
veterán

Fel biza! Nálam is a béta F10c a nyerő, véglegesnél még mindíg F6-nál tartanék..

Majd zaklatlak akkor! :D Abit...egye meg a fene, ezért van most "játszóterem", igaz ez az UD-s széria már hasonlít alaplapra. Milyen szép is volt az IP35 E kék-fekete színe..S ott is mint a Biostarnál, feszemelésnél is működött minden energiakütyü..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17154) lipi67 válasza mageska (#17150) üzenetére


lipi67
veterán

Nem. Azt jelenti, hogy vegyesvágott ramok is mehetnek dc-ben, lapja válogatja. Volt, hogy 2 PQI 800-as meg 2 667-es kingston is ment szépen, ahogy illik. Sőt még 3 modul is lehet DC, csak az asszimetrikus DC. Abitnál van cikk róla, ha Zájecra ráírnál, Ő biztos tudja, hol lehet olvasni róla.( majd megkeresem, jó 2 éve vettük észre és 1 éjszakát tököltünk vele Zájeccal és Aggregátorral. Nem ez a bajod! Tuti beállítás lesz, hidd el. Főleg, hogy dc-ben mennek 800-on. Te! Valóban dc-ben mennek? Mert, hogy mennek az egy dolog:) (Everest/alaplap/busz szélesség: Ha 128bit akkor dual.) Ha 800-on megy, majd 1066-on nem, annak nem sok köze van a Dc-hez.

A Dc-s kitek jobb esetben párba válogatott ramok, bár sok esetben ez se biztos.

Persze lehet, hogy nem tudják a 1066-ot, vagy ABBAN a lapban nem tudják. Én is méregdrágán vettem régebben Mushkin Ascent redline kitet (1000MHz) és a 800-as Crucialok szarrá verték, nem beszélve a rev1-es Patriot Viperekről..Másnál (Pl.Laragirl) meg bejövős volt.
Balázsunknak igaza van, ha nincs tuning, oly felesleges 1066-os kit. Ha meg van, akkor oda lap kell ám, mert 8 Gigával terhelnéd ám az MCH-t rendesen, erősebb tuning 24/7-be kizárt. Én se a tuning (24/7) miatt tartom ezeket a ramokat. FSB nyígatásra és Super PI-re, akkor jól felosztom. És..Ma fél napot szenvedtem egy listás SPi32M-es eredménnyel, és hiába.. :U

Ne offoljuk szét a topikot, írj privit, majd megpróbáljuk orvosolni. :K

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17155) csigi válasza lipi67 (#17153) üzenetére


csigi
addikt

lipi67 & finest: Na jólvan, lehet akkor majd magam is bepróbálkozom az utolsó a beta verzióval... Ölég régen kijött, gondolom ha bibis lenne csak leszedték volna.

lipi67:
Jó azért ez a "játszótér" is. Csak nehogy aztán ez is romantikus emlék legyen néhány év múlva.
Ja és Te nem tudsz zaklatni soha... ;)

nofene

(#17156) KPepe


KPepe
senior tag

Üdv!

Furcsának tűnhet, hogy ide írok, de hardware inkompatibilitásra gyanakszok. Adott a konfig az adatlapomon. Feltettem egy 64 bites Windows7-et, és nagyon nem tetszik. Kb. 1 órája van fent, és olyanokat csinál, hogy a TotalCommander szinte minden jobbklikkelésre elszáll. Messenger el sem indul, ezt produkálja. Driverek a legfrissebbek.

Azért gondolom, hogy a Win7 nem szeret valamit a vason, mert másfél évig Vista teljesített szolgálatot (igaz 32 bites), és azzal - sokakkal ellentétben - soha semmi bajom nem volt. Win7-et próbáltam RC korában is, akkor mondjuk nem voltak ilyen gondjaim, de pár dolog ott sem akart zökkenőmentesen működni (pl msn). Akkor még betudtam az RC kiforratlanságának. De a végleges kiadás még rosszabb. Ezzel bő 1 óra alatt több bajom volt, mint Vistával másfél év alatt.

Elképzelhető, hogy valami hardware gond van, vagy másfelé keresgéljek?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17157) lipi67 válasza csigi (#17155) üzenetére


lipi67
veterán

:D Akkor maradna a Biostar
Hamarosan Zaklatlak!!! :K ;)

(#17156) KPepe: Néztem a konfigod, szerintem teljesen kizárt! Semmi olyan cumó nincs ott ami okozhatná. Inkább 64Bit-es driverek. Nálam ha x64 volt fent msn, nod, daemon t. -ezek kavartak be néha. (nem minden verziót szeretnek). Gyaluld le a hdd-t és nyomd fel újra.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17158) KPepe válasza lipi67 (#17157) üzenetére


KPepe
senior tag

Remek, csak nem tudom mi változna, ha egy pár órás rendszert újrarakok? Miből milyen verziót tegyek fel?
Amúgy meg szörnyű, hogy ennyi idő elteltével még mindig szarok a 64 bites meghajtók...
Ha meg 32-est teszek fel, akkor minek van 4 giga ramom?
És miért működik másnál tökéletesen a 64-es Win7? (Most hirtelen több kérdés nem jut eszembe :D)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17159) Gorneck válasza KPepe (#17156) üzenetére


Gorneck
titán

Háááááát ha stabil a géped és tutira az, akkor ott vmi más gond van...lehet pont egy olyan szofft kavar be amire nem is gondolnál...

Nálam is minden driverből a legfrissebb van fent...nem az lesz a baj...vagy vmi szoftver szopat vagy instabil a géped...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17160) lipi67 válasza KPepe (#17158) üzenetére


lipi67
veterán

Azért mert lehet, hogy valami bekavart s "összeomlott" a rendszered, s gyorsabb gyalulni és újratenni mint keresgélni.

Nem szar a 64Bit, én nem a máról írtam. Ez (nod-msn stb..főleg még a server 2003-nál volt kirívó, bár az szerintem kvajó oprendszer a mai napig)

Azért mert 3Gigát kezel belőle rendesen (van neten cikk valahol a 3gigás kapcsolóhoz) asszem egy reg.módosítás az egész. (a kezelt úgy értem, hogy használja és hozzá is rendeli a progikhoz, s nem "csak" látja. Persze 4Giga ram már jó 64-re, ez igaz.

Az első sorhoz is: Azért mert jó Win7 64. Nálad más a bibi. Kérdezni is akartam, hogy milyen ver., honnan van. Néz szét, s keress esetleg más, megbízhatóbb win7-et.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17161) eladohardver válasza KPepe (#17156) üzenetére


eladohardver
őstag

nem tudom segít e, de nálam AMD-s konfigomnál Vista 64 bit alatt leteszteltem tuningot 12óra blend hibák nélkül. Win7 64bit alatt ugyanazzal a beállítással hibázott (kb 7 perc alatt) prime95 illetve OCCT tesztjei. Feltettem egy xp64 bites verziót és ugyanazok a beállítások hibátlanul működtek... úgyhogy szerintem nem árt tesztelgetni.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#17162) KPepe válasza Gorneck (#17159) üzenetére


KPepe
senior tag

Gondolom, hogy stabil, mert mint mondtam, lassan másfél éves volt rajt a Vista, és soha semmi gondom nem volt vele. Azért cseréltem le, mert kíváncsi voltam a 7-esre.

Szoftvereket ugyan azokat használom ebben is, mint előző OS alatt, persze ahol lehetséges, ott a 64 bites verziót.
Erre a win-re még csak chipset driver, ATI Tray Tools és ATI driver, TotalCommander, Firefox, Thunderbird, Messenger Live (ami el sem indul) és NOD van telepítve - töredéke program, mint Vista alatt volt, szóval kevesebb összeakadnivaló van.
Egyedül az ATT újabb verzió, a többi program a frissítések miatt megegyezik.

32 -> 64 váltás történt: maga az OS, NOD, ATI driver.

(#17160) lipi67

Tudom, hogy 3GB ramot használ a 32 bites OS, azért is váltottam 64 bitre. Egy ideje megvolt már a 4 giga, de nem cseréltem rendszert. Most megtettem.

A Win7 is és a NOD is egyetemi licenccel megy, szóval jogtiszta, hivatalos letöltőhelyekről. Ha ennél megbízhatóbbat kell keresnem, akkor megint csak sírok. :)

Win7 Professional 6.1.7600
NOD32 4.0.474.0

szerk.:
(#17161) eladohardver

Rendben, egy próbát megér, akkor majd tesztelek én is, de már csak nagyon a hétvégén, mert nem leszek ennek a gépnek a közelében.

szerk2.:

Ja, és semmi nincs tuningolva.

[ Szerkesztve ]

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17163) lipi67 válasza KPepe (#17162) üzenetére


lipi67
veterán

Hm.. ATT szétkavarta a gépemet. Volt, hogy nem is futott csak telepítve volt és 1 kva 3d-s alkalmazás sem indult, azonnal kilépett. Persze nálad más, és az msn meg távol áll tőle.

Így ..lövésem sincs, de sztem csak bekavart valami és "összeomlott" az a kütyü. Tuti újraraknám és csak VGA driver majd tesztelés. (Nem CCC, csak displ, s nem a9.11-es, régebbi)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17164) mageska válasza eladohardver (#17151) üzenetére


mageska
csendes tag

Szóval egyszerűen: Aki nem tuningol annak felesleges 1066-os ramot venni. Fasza, mert én nem tuningolok, csak azt hittem, hogy látványosan gyorsabbak lesznek a memóriazabáló programok tőle. Tényleg ennyire nem érdemes? Gondolom akkor azért nem szeretitek, mert nem jól tuningolhatók a kingston-ok. Én még sosem szívtam velük csak most. Végigolvasva a sok segítő hozzászólást (amit mindenkinek külön köszönök) megfogadom Gorneck tanácsát, (mivel tényleg kell a 8 giga) hagyom a picsbe az egész 1066-os dolgot, veszek még 2 db ugyanolyan ramot mint most van és hajtom őket 800-on. Ahol veszem ott nem nagyon tudom belerakatni, és leellenőriztetni, mivel nagykerben veszem, ahol a ram választék kimerül ezekben: Kingston, Kingmax (pár féle), Buffalo, HPQ, Dell. Úgyhogy marad a kingston.

(#17165) mageska válasza lipi67 (#17154) üzenetére


mageska
csendes tag

Sajnos most ne tudom megnézni, hogy DC -be mennek-e tényleg, mert melóhelyről írok, majd otthon megsasolom... Annyit biztosan tudok hogy a POST alatt DC -t ír.

[ Szerkesztve ]

(#17166) mageska válasza KPepe (#17156) üzenetére


mageska
csendes tag

Szia!

Ilyesmi gondom nekem is volt, (jobb klikkre elszáll 64 biten) rossz ATI-s vga driver csinálta. Egy régebbi telepítése után megszűntek a gondok. Mondjuk nekem az msn nem szarakodott..

(#17167) lipi67 válasza mageska (#17165) üzenetére


lipi67
veterán

Ha elindulnak 1ütt, akkor inkompatibilitás nem lehet..
1ébként teszteld le őket otthon minden slotba. Melyik hol megy a legjobban, mi a végük. s ha az 1ik a 3-asban 960-at tud a másik meg az 1-esben 1100-at, akkor nincs mese 960-on járatsd őket.

-írtam privit is, de nem reagáltál, most meg majd én nem tudok, megyek lassan elinni az eszemet..-

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17168) Draut_HeV


Draut_HeV
tag

Sziasztok!

Adott egy Giga EP45-DS3R lap, egy E8400-as proci és 2x2GB 1066-os Kingmax RAM.
Sikerült belőnöm az 533 MHz-es FSB-t, 1.3V-os MCH és 0.72V-os MCH Ref. mellett. (Minden más normál, egyedül a RAM-ok kapnak 1.9V-ot.) A proci pedig így 4 GHz-en megy (7.5x533).
Teljesen stabilnak tűnik, IntelBurnTest lefut High beállítás mellett 5-ször hibátlanul, Memtest is eljut 100%-ig. (Két példányban futtattam egyszerre, mindkettőnél 1650 MB-nyit teszteltem.)

Amit viszont nem tudok felfogni, hogy néha, ha hidegen indítom a rendszert (pl. éjszakára ki van kapcsolva), akkor nem indul el, végtelen ki-be kapcsolgatásba kezd. Ekkor lekapcsolom hátul a tápot, vissza, majd power-gomb, és indul. Ugyanazokkal a beállításokkal. :F

Ötlet esetleg, hogy mitől lehet, vagy mit lehet tenni ellene?

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#17169) Gorneck válasza KPepe (#17162) üzenetére


Gorneck
titán

Dupla miatt...

Draut_HeV: A ramod hideg indításkor még nem stabil...csiszolj még a beállításaidon...mert nem stabil...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17170) Gorneck válasza KPepe (#17162) üzenetére


Gorneck
titán

Nodból mellik? ATT és Nod nélkül kipróbálnád?

Gorneck#1239

(#17171) NFree válasza lipi67 (#17144) üzenetére


NFree
addikt

Köszi :R

(#17132) lipi67 ezt , hogy a viharba sikerült elérned? gratt :C

vga

(#17172) Vidori


Vidori
aktív tag

Hali!
Ezeket a P45-ös lapokat az új i5 miatt nem lehet már kapni Gigabyte-ban?
Gondolok itt a jobban felszerelt modelekre.
Nem lesznek később talán kaphatóak még, mert én leragadtam a 965-ös alaplapnál.
Tudom, hogy kifut a LGA775-ös foglalat is.

[ Szerkesztve ]

(#17173) KPepe válasza lipi67 (#17163) üzenetére


KPepe
senior tag

Okés, akkor holnap este újrahúzom, aztán megpróbálok pár dolgot.

ATT-t a 2D/3D profil miatt használom, 2D-ben underclockolva van a vga, így nem fűt annyira. Már jó ideje használtam Vista alatt, sosem volt probléma. Gondolom nem emiatt szarakodik, meg RC-s Win7-ben sem szállt el a jobbklikk...

(#17166) mageska

Nem emlékszel véletlenül, hogy melyik verzióval szűntek meg a gondjaid?

(#17169) Gorneck23

"Dupla miatt..."

őőő, ez mire vonatkozott? :F

(#17170) Gorneck23

NOD-ból a korábban említett verzión túl annyi, hogy az Antivirus, nem pedig a Smart security, vagyis itt a legfelső.

Kipróbálok majd mindent vasárnap este/hétfő délután, most már kíváncsi vagyok én is. Köszönöm a segítséget mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17174) playhard


playhard
csendes tag

hali
van 1 p45 ud3r lapom tudja valaki hogy az alaplapi hangkártyát hol lehet kikapcsolni a biosba?

XFX PLAY HARD

(#17175) playhard válasza eladohardver (#17161) üzenetére


playhard
csendes tag

hát nekem a win 7-el akadtak gondjaim,folyton kékhalál jött be pont amikor nem számítottam rá,befagyott és újraindult naponta többször is,most lehet hogy csak valamelyik progi tűzött össze a rendszerrel pedig 64-es volt,de vista alatt semmi ilyesmi nem történt,eddig,én azt mondom hogy a vista stabilabb mint a win7,érdemes lesz megvárni belőle az sp1-et.

[ Szerkesztve ]

XFX PLAY HARD

(#17176) NFree válasza playhard (#17174) üzenetére


NFree
addikt

Asszem a 4. menüben keresgélj olyat , hogy azila codec és akkor disable

vga

(#17177) playhard válasza NFree (#17176) üzenetére


playhard
csendes tag

köszi majd megnézem.

XFX PLAY HARD

(#17178) Gorneck válasza KPepe (#17173) üzenetére


Gorneck
titán

Dupla hsz-t sikerült kreálnom...bár neked írtam, de nem neked szólt...

Gorneck#1239

(#17179) boogie84 válasza csigi (#17140) üzenetére


boogie84
veterán

Nem értem ezt a gépet :D Mióta hazahoztam, és egyszer felpörgött, azóta semmi :D
Nem baj....

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17180) KPepe


KPepe
senior tag

Üdv!

Na némi fejlemény.
Hétvégi szünet után elindítottam a gépet, és érdekes mód msn elindult winnel együtt. Nézegettem is nagyokat. Aztán kipróbálgattam TC-t is, de a jobbklikknél folyamatosan elszáll. Pontosabban ha video file-okon jobbklikkelek, illetve akkor is, ha a billentyűzet win és ctrl gombok közti menügombját használom. Egyéb file típusokon eddig nem tapasztaltam. A hiba oka itt is, mint msn-nél: "Faulting module name: ntdll.dll"
Kiléptem msn-ből, de többet már nem volt hajlandó elindulni, szokásos appcrash...

Na ezzel kéne próbálnom kezdeni valami első körben, addig talán nem húzom újra. Ha meg nagyon elbarmolom, akkor úgyis újra kell. :D

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17181) Sz.Miki válasza Gorneck (#16955) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Megoldódott a probléma!!!!!! :)

Az egér okozta a bootoláskori halálokat!! (Razer Copperhead) :W :W

(#17182) KPepe válasza KPepe (#17180) üzenetére


KPepe
senior tag

Na úgy tűnik megvan a ludas. AtiTrayTools. :(
Átnyálaztam win7 topikokat az ntdll kapcsán, és volt valaki, akinek az ATT uninstall megoldotta. Egyelőre nekem is. De sajnálom, mert hiányzik a progi.
És ráadásul van, akinek meg tökéletesen működik vele minden. Szóval szívtam.

Volt olyan is, hogy a NOD 4.0-s verzió szarakodott. És mivan, ha a kettő együtt okozza? Jó játék, mi? :D

Ja, és valamivel több mint 2 órát ment a Prime95 blend test, nem volt hiba.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17183) Gorneck válasza Sz.Miki (#17181) üzenetére


Gorneck
titán

Facca...és rossz az egér vagy mi?

KPepe: Mondtam én, hogy vagy nod vagy att copat...

Gorneck#1239

(#17184) Sz.Miki válasza Gorneck (#17183) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Mivel már mindent kipróbáltam egyesével, mindent kivettem betettem, már csak az egér volt az amit nem abajgattam, kicseréltem a régi DiamondBack egeremre, azóta nem jelentkezett!!!
És jön a svéd csavar, a Copperhead egeret a lapotpomra kötöttem és lám 10-ből 2X kékhalállal indultam, és az is előfordult, hogy szintén bootolás után akad az egér és nem tudok semmit sem csinálni!!!!!!

(#17185) KPepe válasza Gorneck (#17183) üzenetére


KPepe
senior tag

De pont az? Az egyetlen progi, amit nem tudok helyettesíteni (vagy csak nem tudok róla)... :)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17186) Gorneck válasza Sz.Miki (#17184) üzenetére


Gorneck
titán

:O

KPepe: Én anno mikor vista bejött elkezdtem használni, voltak ám rejtélyes malőrök...mikor kiderült mi csinálja boldogan szedtem le...
Egy dbig rivatunert használtam, majd azt is lassan elhagytam...nem láttam értelmét. szal nagyon nem hiába volt kérdésem...a win7 topikban vannak páran akiket az ATT és Nod32 szívatott hol ezzel hol azzal...

Gorneck#1239

(#17187) KPepe válasza Gorneck (#17186) üzenetére


KPepe
senior tag

Igen, láttam sajnos, tegnap elég jól áttúrtam a win7 fórumot. De attól még hiányzik, hogy mivel mostanában elég keveset játszok, netezés, filmezés, egyéb közben nincs underclock-olva a vga. Kevésbbé melegedett, kevesebbet fogyasztott, halkabb volt. Ha viszont indítottam egy játékot, visszaugrott a rendes teljesítményére, ráadásul elég jól be lehetett lőni, hogy milyen hőmérsékleteknél mennyire tekerje a ventit, szóval még terhelve is hűvösebb volt a kártya, mint catalysttal, mert szerintem az aztán nem nagyon lódítja neki a gpu fant.
Nade ez van. Mióta nincs ATT, nincs probléma. NOD még szolgálatban van, de egyelőre úgy fest, hogy az nem okoz gondot.
Viszont ez már offtopik, lényeg, hogy nem a vassal volt a gond, szóval be is fejezhetem, igaz? :)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#17188) Gorneck válasza KPepe (#17187) üzenetére


Gorneck
titán

Esetleg még a kompatibilitás móddal próbálkozhatsz...aztán én tényleg kifogytam az ötletekből...esetleg ott a riva tuner vagy szerkesztesz fordulat szabályzás profilt az ACC-be...

Gorneck#1239

(#17189) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok.Ep-45 ud3p lapom van.Valaki tudna mondani valamit az f10b vagy az f10e biosrol?Melyik a jobb?

(#17190) Gorneck válasza atish15 (#17189) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld ki és megtudod, úgyis nálad derül ki, hogy jó e vagy sem...szal, ha másnál jó még nem biztos nálad is jó lesz...gondolok itt a tuningra.

Gorneck#1239

(#17191) size


size
tag

Kérdésem lenne hozzátok.
Lenne egy q9400 ezt szeretném egy új lapba elhelyezni és tuningolni is.
Olvastam itt Ep45-ud3r lenne a legjobb erre a célra.
Ezt azonban ne lehet kapni, mit vegyek helyette?

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#17192) lipi67 válasza NFree (#17171) üzenetére


lipi67
veterán

Jó lap, jó proci is kis türelem. Ész nem kell hozzá, az nincs nekem :(

(#17173) KPepe: Nálam is van, hogy ok, s van, hogy besz@rtatja a gépet. Ez nagyban függ az oprendszer pillanatnyi állapotától. Értem úgy, hogy pl nálam a fiam huncutkodott és hamachi stb kis hülye, sunyi progijai akadtak össze. ATT-vel meg..nézd meg a 4850/4870-es topikot! Embert nem szívatott annyit szerintem mint engem.

(#17191) size: Ha végképp nem kapsz, s nem 4GHz felé akarsz menni, jó lesz az UD3LR is.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17193) size válasza lipi67 (#17192) üzenetére


size
tag

Köszi
4Ghz fölé nem akarok menni, de az már 500fsb-t feltételez q9400-nál azt bírja a UD3LR?
Ha igen megvan a lehendő lapom :)

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#17194) lipi67 válasza size (#17193) üzenetére


lipi67
veterán

Az a baj, nem emlékszem, hogy ki vett ilyen deszkát, s nekem is fenntartásaim voltak az "L" betü miatt, de..szépen ment.
Kben..legalább annyira procifüggő. Ha olyan ramokkal hajtod, amik nem terhelik nagyon a lapot, meg kell, hogy legyen! Azt hiszem, szerencsés voltam a q9400-gyel, nálam ment nagyon, s a WR-től is szaros 104MHz-re volt.[4GHz]
[ ;) ]
Persze UD3R-ben, de inkább a proci dominált..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17195) size válasza lipi67 (#17194) üzenetére


size
tag

Hú ezek nagyon szép eredmények. Grat!
Ha nálam meglesz a 500Fsb akkor nagyon boldog leszek.
Meglátjuk. Köszi a segítséget. :)

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#17196) lipi67 válasza size (#17195) üzenetére


lipi67
veterán

Nincs mit! ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17197) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok,

nem tudom mire jó a biosban ez a két kapcsoló C2 c2e & c4 c4e state support, gyárilag mindkettő disabledre van állítva, én engedélyeztem őket, ahogy olvastam a rövid leírásban valami energiatakarékossági kapcsoló, de valaki megtudná mondani melyik mit csinál pontosan? Érdemes bekapcsolva hagyni?

Üdv

(#17198) Hunter2 válasza Sz.Miki (#17197) üzenetére


Hunter2
addikt

Valószínűleg a proci egyes részeit kapcsolja le az energia megtakarítás miatt. Persze ha kell visszakapcsolja.

(#17199) prmcsk válasza Hunter2 (#17198) üzenetére


prmcsk
addikt

Igaz nem P45 (GA-945P-S3),de vélemény kéne.

Karácsonyra a barátom két lányának csináltam két , fő egységeiben teljesen azonos gépet, csak a VGA és a ramok különbözőek.

A gépek pár alkatrészét itt szereztem be (lap, proci, vinyó, VGA), mert olcsóbb kell, de nem is ez a lényeg.
Az egyik gép az újraindulást nem végzi el. Mindegy, hogy biosból, driver telepítés után, vagy bárhogy, nem indul újra.
Biosból save exit-el nem indít újra, ha kikapcsolom, majd be mindig elindul, ha winfosból kikapcsolva lépek ki, ok, mert gombra mindig elindul, de újraindításnál soha.
Próbából kicseréltem már mindent mindennel, de no...Szerintem laphiba, de győzzetek meg, hogy...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#17200) Hunter2 válasza prmcsk (#17199) üzenetére


Hunter2
addikt

tápot cserélted? Ha igen akkor laphiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.