Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) alfa007 válasza tom_tol (#6000) üzenetére


alfa007
tag

köszi,mingyárt belenyúlok :R a ramom 1.80v megy de adtam neki 2.00v ot

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#6002) alfa007 válasza tom_tol (#6000) üzenetére


alfa007
tag

a finomhangolást énsem találom,ha esetleg.... :B

by AGP....

(#6003) tom_tol válasza alfa007 (#6002) üzenetére


tom_tol
addikt

(#6004) alfa007 válasza tom_tol (#6003) üzenetére


alfa007
tag

nemmegy az 500 fsb ledobja az orthos,de 480 al stabilan megy majdnem eggy órája,60 fokon :K [tuning alfa]

[ Szerkesztve ]

by AGP....

(#6005) Zájec válasza Gorneck (#5994) üzenetére


Zájec
veterán

még nem, tegnap akartam,,de aztán meguntam és elmentem aludni...nem bitram kivárni...

de egy F11 biost azért felraktam... :)

(#6006) alfa007 válasza tom_tol (#6003) üzenetére


alfa007
tag

most kiváncsiságból feldobtam 7.5X480 ra .úgynézem stabilan megy :C de majd kiderül
(estére finomítok rajta :K ) :R :R :R

by AGP....

(#6007) Gorneck válasza Zájec (#6005) üzenetére


Gorneck
titán

Zájec valszeg uccsó vágtája Wolffal--->525*8 (2x B) 5-5-5-18 :DDD

Menüben letölthető az új DES! :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6008) Gorneck válasza Hooper (#5999) üzenetére


Gorneck
titán

Stabil az a ram?

Gorneck#1239

(#6009) Ragadozó válasza Hooper (#5999) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nagyon kevés :Y
Memtestet küldj rá, aztán próbáld finom hangolni..nagyon kevés...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6010) Hooper válasza Gorneck (#6008) üzenetére


Hooper
őstag

Remélem stabil, most vettem :)

Nade!

Visszaolvasgattam kicsit, az én hsz-em felett látam 1 alapbeállítást amit írtál (feszek NORMALra, multipler, stb...) és az alapján belőttem a biost, a RAMokat manulaon beállitottam a "gyári értékre" amit bít (4-4-4-12 / 2,1V) mem freki 400ra, FSB 400ra, szorzót egyenlőre vissza 7,5re (igy maradt az e8400 3,0Ghzja - első indításra a VPU core 1,25ön volt, ott nem indult, és lehet a szorzó is 8on vt -)

Ittvannak a bios beállitásaim,
1
2
3
és az új RAM eredmények RAM, ez már kezd OK lenni?

Léci ha valmi nem klappol szóljatok, hozzátenném, h 2napja van intelem, még sose tuningoltam (amd-t se), bár ez eddig inkább csak szinkronba hozás ha jól sejtem.. szoval teljesen zöldfülű vagyok :B
Egyébkén nem akarom rommáhúzni a procit, inkább mivel sokat megy a kevés fogyasztás jolenne ha megmaradna..
gyorskérdésben: az 1,3V a cpu nak az még alapfesz? csakmert addig mennék el, amig alapon bírja 3,6Ghzra gondolok MAX.. az ki is jönne 9*400as FSBvel.
Az ilyen feszbeállitások mennyire befolyásolják a DES (vagy eist, c1e, mittomén :DDD ) hatékonyságát?

KÖSZÖNÖM előre is a válaszokat!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#6011) Gorneck válasza Hooper (#6010) üzenetére


Gorneck
titán

Kezd alakulni...Itt a performance nem menne turbo-n? A második linked javítottam egyben most...mert nem jön be...

Milyen Geilek ezek pontosan? 1066? 800as?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6012) Hooper válasza Gorneck (#6011) üzenetére


Hooper
őstag

Megprobálom, azt is... igen, a 2.képet én is ujralinkeltem azóta :)
(egyébként mit csinál ez a turbo mod?)
800as Geil Ultrárol van szó!

[ Szerkesztve ]

(#6013) Gorneck válasza Hooper (#6012) üzenetére


Gorneck
titán

PL vagy Performance Level felelős...gyorsít a ramon...

Gorneck#1239

(#6014) Hooper válasza Gorneck (#6013) üzenetére


Hooper
őstag

éééértem :)
A többi érték/beállítás elfogadható?

Fentebbi kérdésem: 1,3V (ha ez még alapfesz), meg ezek a megemelt értékek mennyire rontják a DES energiatakarékosságát?

[ Szerkesztve ]

(#6015) tom_tol válasza alfa007 (#6006) üzenetére


tom_tol
addikt

némi mch + segit rajta lehet kell 1,26v

(#6016) Gorneck válasza Hooper (#6014) üzenetére


Gorneck
titán

DES emelt fesznél nem müxik...de maradjunk annyiba, hogy az nem DES amiről kérdezel vagyis nem teljesen...Eist/C1E ből csak az órajel visszavét müxik majd...feszt nem szedi vissza már a lap...csak normál feszen...

Gorneck#1239

(#6017) Hooper válasza Gorneck (#6016) üzenetére


Hooper
őstag

okés, kezdem érteni...
Megnéztem a "fogyasztást", ~15W ha 1,3Von on van, ha hagyom biosban auton, akkor 4-5V..
Néztem a VIDet, 1,2500V az alapfesz..ha erre fixálom akkor gondolom megint nem tudja visszavenni, ha auton van az mint fentebb irtátok nem tul egészséges..normal beállítással? vagy az is instabillá teheti?

(#6018) Hooper


Hooper
őstag

Ramnál megy a turbo mód, gyorsabb is lett everest bench-ben kicsit! :U

A ram feszt hagytam 2,1en, a többi, beleértve a CPU is NORMALon van (így a DES is működik), fsb maradt 400 7,5ös szorzóval, majd megnézem meddig engedi a szorzót ezekkel a beállításokkal.

Köszönöm az eddigi segítséget! :R

(#6019) Gorneck válasza Hooper (#6017) üzenetére


Gorneck
titán

Normálon kap alapfeszt és úgy müxik maximálisan az eist+c1e.

Gorneck#1239

(#6020) alfa007 válasza tom_tol (#6015) üzenetére


alfa007
tag

kösz,majd holnap lessz egy kis időm tesztelni...összeszedem azt a sok időt és türelmet ;)

by AGP....

(#6021) Macka


Macka
veterán

Valami jó kis tapasztalat DQ6+F11 BIOS?

(#6022) Az-X


Az-X
őstag

Hi!

Tudnátok ajánlani nekem egy alaplapot ami Vista64 alatt tud Dolbi Digital-t illetve DTS-t 5.1-en netalán 6.1-en kiadni az alaplapi hangkártya digitális kimenetén?
A procim egy C2D 6750-es
Árban max 35-40 fér bele.

:)

(#6023) tlac válasza Az-X (#6022) üzenetére


tlac
nagyúr

nézd át a giga weblapján a specifikációkat, töltsd le a manualokat
ált. a ds4 és az afeletti lapok képesek ilyesmikre

(#6024) Az-X válasza tlac (#6023) üzenetére


Az-X
őstag

Igen, a specifikáció szerint a mostani Abit IP35-ös lapom is képes rá :( De valahogy csak stereo hangot ad ki magából az optikai kimenetén. Több fórumon olvasni, hogy XP alatt működik, de Vista64 alatt egész más a driver, nincsenek benne azok az opciók.
Kíváncsi volnék esetleg valaki olyannak a véleményére aki próbált ilyesmit.

:)

(#6025) tlac válasza Az-X (#6024) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem nincs tapasztalatom
a giga lapokon realtek hangchip van, innen is kiindulhatsz, hogy a chip valójában mire képes, a lapok specifikációinak egyeztetésével
de a p35 topikban is keresgélhetsz, ha jól tudom pont ugyanazt a chippet használják

[ Szerkesztve ]

(#6026) Az-X válasza tlac (#6025) üzenetére


Az-X
őstag

Őőőő... rosszul tudod :B
A te lapodon egy ALC889A chip van az én P35-ösömön pedig egy ALC888 ami elvileg sokkal gagyibb :(

:)

(#6027) xcbiker


xcbiker
addikt

Jó lett a P45-DS3R! :)
Már csak ramot kell vennem bele a jelenlegi Adata value 667-es kit helyett.
A Kingmax 1066-os ramjai mennyire váltak be ennél a chipsetnél?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#6028) Gorneck válasza xcbiker (#6027) üzenetére


Gorneck
titán

Tökéletes választás...

Gorneck#1239

(#6029) tlac válasza Az-X (#6026) üzenetére


tlac
nagyúr

a p35 alatt a giga p35-re gondoltam
én most néztem meg a p35 ds4-en és a p45 ds4-en is ugyanaz a ALC889A van

(#6030) Az-X válasza tlac (#6029) üzenetére


Az-X
őstag

Az látod lehet :) Akkor már csak az a kérdés, hogy Vista 64 alatt is megy e az 5.1

:)

(#6031) tlac válasza Az-X (#6030) üzenetére


tlac
nagyúr

nézz be a giga p35 topikba, olyan lapja több embernek van és emlékszem volt ilyen dolgokról szó

(#6032) sby75


sby75
tag

Sziasztok!
Nem teljesen idevágó kérdés de hátha tudtok segíteni. Pár napja használok egy p45 ds3r-t, a telepítés után hibátlan volt minden, ma vettem észre hogy nincs hang. Eszközkezelöben kivesz, eredeti lemezről felrak... és semmi változás. Valakinek valami ötlete? :O

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#6033) xcbiker válasza sby75 (#6032) üzenetére


xcbiker
addikt

Én is pár napja vettem ilyet és játszadoztam ezzel szintén.

A hangkártya szoftverébe kutattál?
ill a csatlakozókat jól választottad meg?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#6034) xcbiker válasza Gorneck (#6028) üzenetére


xcbiker
addikt

Ha kicsit jobb teljesítményt szeretnék, mert most egy celeron 430-am van.
Akkor melyik az a proci, ami ár-teljesítményben esetleg tuningpotenciálban megéri?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#6035) sby75 válasza xcbiker (#6033) üzenetére


sby75
tag

Először teljesen hibátlan volt ez a furcsa azóta csak néhány progit raktam fel.

Gigabyte EP45-DS3R, C2Q Q6600 G0, Nanya 4x2Gb 800Mhz, Chieftec GPS-450AA-101 A, HIS 5570 1Gb, Adata SU800 SSD 256Gb, Hitachi 500Gb, WD Blue 1Tb, Pioneer DVR-111D, Samsung SyncMaster940N.

(#6036) Zájec válasza Macka (#6021) üzenetére


Zájec
veterán

én felraktam, ennyi ,megy jól :)

(#6037) HW Junkie


HW Junkie
tag

Sziasztok.

Na kézzel beállítgattam a feszeket ahogy tanácsolva lett a CPU és DDR2 feszen kívül csak minimálist vagy semmit sem emeltem a normálhoz képest. Most 8.5*471 (4Ghz)-en stabil a lap (Q9550-el) amit egyetlen más típussal sem tudtam eddig elérni mert pár óra alatt mind túlmelegedett ez viszont az elmebeteg NB hűtés miatt langyos maradt tehát akár boldog is lehetnék. A csúnya az hogy a Gigabyte helpdesk azt tanácsolta "have you tried Ctrl+F1) amikor azt kérdeztem hogy hol a fenébe van erről a 300 dolláros lapról a loadline calibration. Most kicsit ideges lettem és írtam nekik fél oldtalt hogy akkor egy egyenes válasz kellene hogy van vagy nincs és ha nincs meséljék már el hogy akkor miért kerül ez a lap ennyibe és miért van overclocker csodának reklámozva.
Zavar kissé ugyanis hogy igazából fogalmam sincs hány volton megy a procim jelenleg a vdroop-nak köszönhetően ami sima intel gyári spec szerint van szabályozva. 1.45V-re kell állítani hogy stabil legyen, így amúgy a V8 Cooler Master max load terheléssel (Everest FPU) 59 fok és a feszt 1.38-ra írja ki.
De ez vajon igaz? Ugye a York 1.4V felett hamar elköltözik örök vadászmezőkre és most ezzel nincs kedvem orosz rulettet játszani :S
Lehet hogy vissza kell vennem az FSB-ét?? :O

(#6038) Zájec válasza HW Junkie (#6037) üzenetére


Zájec
veterán

"Hogy is ne! Azon nincs szép csili-vili extra NB hűtő! "

tényleg nincs , de nálad van egy Radeon4870X2 ami rendesen be is füti azt a plussz radiátort ami az NB -tól -be megy bele az EXTREME lapon....
de egy kisebb VGA is befüti... hát még az...
hamár itt tartunk mondanál nekünk egy NB höfokot és egy SYSTEM höfokot :F

a loadline calibration egy felesleges dolog :( amire aztán tényleg nincs szükség :( semilyen szempontból, pláne ha ilyen kitünö Gigabyte lapokról beszélünk.. :D

[ Szerkesztve ]

(#6039) HW Junkie válasza Zájec (#6038) üzenetére


HW Junkie
tag

A 4870X2 többnyire kifelé fúj. Ekkora hűtőfelületnek amúgy meg se kottyan az a kis extra meleg levegő ami mégis oda száll.
Az everest folyamatosan 39 foknak méri az NB-ét meg a Bios is terhelés vagy terhelés nélkül, tök mindegy tehát élek a gyanúperrel hogy nem jó teljesen a szenzorozás :DD
Viszont Vantage meg más terhelős cuccok alatt megfogtam a bordát és langyos akkor is ha már órák óta megy és folyamatosan terhelem valamivel. Az eddigi lapjaimon a chipset hűtés tűzforró lett mindíg.
Bárki bármit mond az a lap eddig stabilabb mindennél amit próbáltam beleértve olyan játékokat mint az Asus Rampage meg a P5E64 WS
Négy maggal 471-es FSB-vel minden elkezdett fagyni huzamosabb használat után kivéve ezt az én kis drágámat :C
A loadline calibration igen is jó játék :(((
Így hatalmasakat esik a fesz tehát desktop alatt 1.41 ha meg terhelem 1.36 meg hasonlók. Ez nagyon aggaszt :(

[ Szerkesztve ]

(#6040) Zájec válasza HW Junkie (#6039) üzenetére


Zájec
veterán

nem a drop eltüntetésével lesz a jobb a tuningod,, ez félreértés .....
ez egy egészséges dolog ami azért védi a procit is... nefeledjük.. nem véletnül nem vette ezt számiátsaba vagy nézöpontba a Gigabyte... gondolhatod..

ha ez ennyire okosság lenne, akkor asziszed nemlenne beépitve ez a dolog a mostani lapokba.. :U

(#6041) HW Junkie válasza Zájec (#6040) üzenetére


HW Junkie
tag

A loadline calibration egy feszültség regulátor. Tuninghoz iganis nagyon fontos mert ahogy mondtam terheléssel 1.36V körülre esik a fesz akkor ha 1.45-öt állítok be és így épp hogy elég közben meg desktop alatt 1.41 volt ami túl sok.
A Gigabyte nem tudom mit művel mert loadline calibration a 23E forintos EP45T DS3-ban is van. Ha oda úgy gondolják hogy kell ide miért nem?
Ezt nem hagyom annyiban a Gigabyte igenis magyarázza meg nekem hogy miért hagyták ki ezt a funkciót. Legalább is bombázni fogom őket levelekkel hátha hirtelen megjelenik egy F8-as bios LC-vel :DD
Veszíteni nem tudok rajta semmit és nagyon idegesít a dolog tehát szenvedjenek ők is kicsit ;]

(#6042) Gorneck válasza HW Junkie (#6041) üzenetére


Gorneck
titán

Ez elég érdekes, mert Én nem láttam még egy P45 GB lapban sem ezt a funkciót...mondjuk T-sel még nem volt dolgom. Persze ettől még lehet nem jó bios-szal csekkoltam...
A droop/drop sokban függ a procitól...LC pont hogy emeli a fesz automatikusan...amit lehet nem is igényelne a proci...logout-on van egy nagyon jó kis írás ezzel kapcsolatban...sőőőt folytatom...a procinak van feszültség ingadozása...ami azért kell, hogy ne legyen vele semmi gond...túlélje azt...nos ezt az LC pont hogy nem engedi...ergo nem a legjobb a procinak...
Szóval igen is vegyék ki...azonos procik esetén változó drop/droop-pal lehet találkozni...meglepő eredményekkel...
Nem is oly rég találkoztam pl egy P5Q-val ami pl a biosban beállított érték fölé emelte terhelés esetén a feszt...és ez még csak szoftveres mérés ami messze áll a valóságtól...
Stabil meg úgy is ott lesz a proci ahova lemegy a fesz...szal most picivel főlé állítja az ember és ennyi...

Gorneck#1239

(#6043) Gorneck válasza xcbiker (#6034) üzenetére


Gorneck
titán

Háááát E8200 pl nem rossz...

Persze kérdés, hogy milyen elképzeléseid vannak jobb teljesítmény alatt...

Gorneck#1239

(#6044) tom_tol válasza Gorneck (#6042) üzenetére


tom_tol
addikt

igazatok lenne Nyuszival ha nem a határértékek környékén menne a vcore tuning esetén
ám de amikor egy lap idle és load között akár képes 0,064v dropra és ezért idle kénytelen vagy a határok fölé menni azt nem tartom szerencsésnek és nem hiszem hogy szükség volna rá a cpu védelmében
meg főleg nem ha még ráadásul ez hatfázisú lap
A droop/drop sokban függ a procitól.
DS-4 érdekes módon ugyanúgy viselkedik wolffal mint yorkkal
bios vcore és load vcore között van 0,1v

asus p45-ben jellemző bekapcsolt loadline a vcore emelkedése ami nyilván lehetne probléma
de nekem pl. jól jön mert csak erős terhelés alatt kap a proc magasabb feszt alapon meg döcög kevesebbel

(#6045) Gorneck válasza tom_tol (#6044) üzenetére


Gorneck
titán

Itt nem erről van szó...hanem mikor pl elindítod a géped vagy esetleg van egy hirtelen feszültség esés...nem a természetes droop/drop-ról beszélek...

Nálam teljesen másképp viselkedett eddig minden proci...

Gorneck#1239

(#6046) xcbiker válasza Gorneck (#6043) üzenetére


xcbiker
addikt

Az elképzeléseimmel egyezik kb ez.
Mivel lehet naiv célom az volt, hogy minél nagyobb fsb-s legyen és minél több cache-el.
Így én is az E8x00-es szériát nézegettem.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#6047) Gorneck válasza xcbiker (#6046) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor már csak a beszerzési ártól függ, hogy 8200 vagy 8400.

Gorneck#1239

(#6048) xcbiker válasza Gorneck (#6047) üzenetére


xcbiker
addikt

hát igen.... egyik 25 másik kb 29.
te melyiket vennéd?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#6049) Gorneck válasza xcbiker (#6048) üzenetére


Gorneck
titán

8200öm van 8*400-on....nekem elég...

Gorneck#1239

(#6050) xcbiker válasza Gorneck (#6049) üzenetére


xcbiker
addikt

én is épp ezen gondolkodtam.
melóra nekem is bőven sok is és legalább olcsóbb.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.