Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18251) BeLucZ válasza Toninho13 (#18250) üzenetére


BeLucZ
addikt

nincs tuningolva teljesen alaporajel minden alapfeszen!
ezért se értem, remélem hogy tényleg félremér az everest

(#18252) debut12 válasza BeLucZ (#18251) üzenetére


debut12
aktív tag

Az alapfesz azt jelenti, hogy minden auto-ra van állítva???
Nekem a P35 állandóan túlfeszelte a dolgokat, majd szépen manuálisan beállítottam mindent, és megoldódtak a problémák!
Vagy szimplán nem jól szellőzik a házad!
Amúgy ha mindent alapfeszen küldesz akkor mi a fenének neked egy ilyen lap? Ha ijen deszkám lenne kézen állva ugrálnék örömömben, kár hogy már nem lehet kapni, használtan is elég ritkaság. :O

[ Szerkesztve ]

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18253) <Mateus>


<Mateus>
tag

ez mit takar BIOS frissítésnél? 1. Support GIGABYTE On/Off Charge

(#18254) Toninho13 válasza <Mateus> (#18253) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Úgy hallottam, hogy ezzel működő állapotban is tudod tölteni USB-ről az iPadot...Nem hiszem, hogy valakinek is számítana közülünk. :)

(#18255) BeLucZ válasza debut12 (#18252) üzenetére


BeLucZ
addikt

semmihez nincs nyúlva, minden auton van! az gáz?
azt hittem csak akkor nem szabad auton hagyni ha tuningolok!
most minden érték auton van, azt hittem akkor alapbeállitásra lövi be magát

egyedül a pci express frequency-t fixáltam 100-ra meg a ramokat nativ 1066ra beállitva 2,1 V-al, ami a gyári beállitás, de a tuningopciok mind auton vannak, alaporajelen megy a q9550. mér feszelné túl a lapot? gondolom akkor feszelné túl ha huznám a procit és nem fixálnám a többi értéket

[ Szerkesztve ]

(#18256) Toninho13 válasza BeLucZ (#18255) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Elvileg így van, de van.Viszont valóban van olyan, hogy többet ad a normálnál.Próbáld meg, hogy minden értéket normálra állítod a ramon kívűl.

(#18257) BeLucZ válasza Toninho13 (#18256) üzenetére


BeLucZ
addikt

oké, de mi a különbség a normal és auto közt ha nem tuningolok?
gondolom mindegyik a gyári default értékeket fogja neki tolni

(#18258) debut12 válasza BeLucZ (#18255) üzenetére


debut12
aktív tag

Tapasztalat szólt belőlem. Nekem auto beállításoknál mindig melegebb volt a proci és a hidak, mint húzva, de jól beállítva!
Még mindig nem értem, hogy minek neked egy ilyen tuning lap, ha nem vagy nagy tuningos. Alapon neked egy EP45 UD3LR is megtenné!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18259) debut12 válasza BeLucZ (#18257) üzenetére


debut12
aktív tag

Ha jól tudom normal-nál az adott hardvernek az alapot adja, autonál viszont változtatja.
Lehet hülyeséget beszélek, cáfoljatok rám ha nem így van!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18260) debut12 válasza debut12 (#18241) üzenetére


debut12
aktív tag

A #18241es és az ezt követő kérdésemre valaki plíz dobjon egy érdemleges választ!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18261) BeLucZ válasza debut12 (#18259) üzenetére


BeLucZ
addikt

Eddig tuningoltam, 4 ghzen ment sokáig, csak feleslegesnek találom most már mert 1920x1200ba jáccok és nincs az a kártya aminél cpu limit lenne ilyen felbontásnál max grafon!
És mivel nem érek el vele gyorsulást felesleges, rendszer meg nem lesz annyival gyorsabb!
Most minek nyirbáljam a procit, zabál mint állat, majd ha szükség lesz rá meghuzom!
Akkor majd kipróbálom a normal beállitást, hátha hüvösödik a system!Bár továbbra is remélem hogy csak félremért az everest és nem 50 fokos volt az a lap!

(#18262) debut12 válasza BeLucZ (#18261) üzenetére


debut12
aktív tag

Azért az 50 fok nem annyira hű de vészes, próbálj meg beiktatni egy extra ventilátort a házba!
Amúgy meg az everest se túl pontos, inkább manuálisan mérj rá, feltéve ha van mérőeszközöd!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18263) BeLucZ válasza debut12 (#18262) üzenetére


BeLucZ
addikt

Hát sztem nagyon szellős házam, van HAF 922, szóval a szellőzéssel nem lehet gond, meg a lapon is van hűtés!Volt már itt valaki akinek 50 60at mért az everest azt langyos se volt a lapja, szal esélyes hogy félremér!De majd rárakom normalra és akkor tuti a gyári értékeket adja majd neki remélhetőleg, úgy látszik az auto beállítás ilyen kis sunyi is lehet!

(#18264) debut12 válasza BeLucZ (#18263) üzenetére


debut12
aktív tag

Jaja, az autó sunyi. Nézz rá a procid alap energia igényére, és az alapján próbálkozz. Nekem sikerült a lap által ajánlott érték alatt járatnom, és stabil maradt!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18265) BeLucZ válasza debut12 (#18264) üzenetére


BeLucZ
addikt

Oké, majd szerintem akkor minden lehetséges értéket átrakok normalra, az lehet a tuti!
Nem értem minek feszel pluszba mikor nincs rá szükség....
Még annyit hogy a c1e(energiatakarékos funkcio amikor idleban visszaveszi a proci szorzoját meg feszt) akkor is működik ha mondjuk 4 ghzen járatom fix feszültséggel?

(#18266) debut12 válasza BeLucZ (#18265) üzenetére


debut12
aktív tag

Tudtommal igen. Tuningnál én is észrevettem, hogy változik a szorzó ha nem "dolgozik" éppen a proci!

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18267) BeLucZ válasza debut12 (#18266) üzenetére


BeLucZ
addikt

valahol csak találsz magadnak egy ud3r vagy ud3p lapot használtban, én is használtam vettem de nem volt semmi gáz!
ha meg nem akkor meg i7 920 vagy 930 most már meg egy fasza x58as lap mondjuk rampage 2 extreme és meg van oldva a gond:D

(#18268) FRENK1988 válasza BeLucZ (#18267) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mert az csak úgy megy:D:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18269) Toninho13 válasza debut12 (#18260) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Válasz.Az X38 ugyan az a tészta, mint az X48.Egy X38-as tuninggal valószínűleg annyit tudsz kihozni a prociból, mint egy UD3LR-rel.Valamiért nem szeretik a 4magosat tuningban.Ezért van sokaknak a fórumon X38/X48-as lapja CrossfireX-szel és bivaly 2magos procija.

(#18270) Laraxior válasza debut12 (#18241) üzenetére


Laraxior
titán

egyszerű a dolog.
X38-X48as chipset nem bírja annyira a magas FSB-t. 2 és 4 magos között kb 80-100 FPS eltérés lehet. Tehát ha a négymagos procid tud egy X38ban 460as FSB-t,akkor Duoval kb 540 körülre számíthatsz. tápellátás itt édesmindegy.
Én ez mellett döntöttem hogy egy fasza Duo és két VGA. de dönthetsz végülis úgyis ha hosszabb távra tervezel hogy p45 esetlegesen p55,vagy x58 4magos proci és egy erősebb VGA mint két gyengébb.
egy egyszerű physX kártya behelyezésével megoldódik a gond :K

(#18271) Toninho13 válasza Laraxior (#18270) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Jelen pillanatban a 4890 Crossfire erősen best buy szagú.Viszont ez a helyzet változhat...Jelen pillanatban nagyon kusza a helyzet.Ha Quadot akarsz, akkor P45, ha CrossfireX-et, akkor Duo.Feljebb persze X58-nál mind2 lehet, de az más tészta...

(#18272) Laraxior válasza Toninho13 (#18271) üzenetére


Laraxior
titán

:(
jelenleg a 4870 X2 a bestbuy,ha CFX akkor meg az X2 és a 4870. 3GPU és jóval erősebb mint a 4890 CF :K :O és árban is ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18273) debut12 válasza Laraxior (#18270) üzenetére


debut12
aktív tag

Köszi! :R
Úgy néz ki az új konfig akkor egy quad hozzá egy UD3P alaplap.
Meglátjuk mi sül ki belőle.

A legfőbb meglepetés-faktor a holtbiztos dolgok kipróbálása. Zuhanó repülőn nincs ateista....

(#18274) Toninho13 válasza debut12 (#18273) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Kíváncsi vagyok az eredményekre majd.Az nem piskóta config.Jelen pillanatban nem lehet olyan configot választani, aminek van jövője...Jövőre le lesz váltva az összes foglalat...Énis nemrég azon gondolkoztam, hogy i7-es configra váltok, de azzal sokat bukok, renderelni nem szoktam, játékoknál meg minimális a +Fps...

(#18275) yolan


yolan
őstag

Olyan problémám lenne, hogy egyre több kék halált kapok mióta ismét e8400-at használok,
Ilyen hibaüzenetekkel hogy IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL vagy PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA vagy BAD_POOL_HEADER.
Mi lehet a bűnös?
Intel Burn Test-ben High szinten 20 kör lefutott hiba nélkül. LinX-ben 15k-nál 10 kör.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#18276) dangerzone válasza yolan (#18275) üzenetére


dangerzone
addikt

Bmeg...
Ugyanez van velem is, csak egy p55-ös lappal meg i5 750-nel.
Foggalmam sincs mi lehet a gond. Ramjaim jók, proci jó, vinyók jók. Vagy alaplap vagy táp lehetne. De a táp 1 hete egy másik konfigban még hibátlanul futott.
Most mindenesetre másodszor is újratettem a windowst. Hátha így okés lesz.

(#18277) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Van egy GA-ep45t-ud3r-es lapom, 1.1-es verzió le is szedtem az 1.1-es bios-t, de ez fél évvel ezelőtt volt azóta viszont nincs 1.1-es csak 1.0-ás bios föl lehet rakni ezt is vagy gond lesz?

(#18278) Gorneck válasza Zolix (#18277) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen dátuma van a biosnak? Amúgy sztem fel...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#18279) DigitXT válasza yolan (#18275) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem RAM-gyanús.

(#18280) yolan válasza DigitXT (#18279) üzenetére


yolan
őstag

800Mhz cl4-4-4-10, trd 15, vdimm 1.904v, refek 0.95v

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#18281) Zolix válasza Gorneck (#18278) üzenetére


Zolix
tag

Az 1.1-es ami most is fönt van 2009 02 24! F5 Van már sokkal újabb is csak nem mertem fölrakni nehogy gond legyen! Windows 7 miatt kell frissítenem?

(#18282) DigitXT válasza yolan (#18280) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennyire azért nem vágom, hogy ebből bármit is megállapítsak...:DDD De nálam
a tapasztalat az volt, hogy a RAM-ok nyűgje mellett voltak inkább kékhalálok.
Konkrétan pl. nem volt mindegy az MCH ref sem, mert egy bizonyos értéken
pl. kékhalálozott, egy picit emelve már csak a Prime hibázott, majd még picit
emelve Prime Blend stabillá vált az adott beállítás: be kellett lőni szépen.:R

(#18283) Gorneck válasza Zolix (#18281) üzenetére


Gorneck
titán

Dehogy kell, miért kéne? Ha csak emiatt akartál frissíteni nem kell...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#18284) yolan válasza DigitXT (#18282) üzenetére


yolan
őstag

refek szépen beállítva, igen, kékhalál ram gyanús, de kicsit csodálkoznék, majd egy memtest-et ráeresztek, most megy faszán.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#18285) papi20


papi20
tag

Egy kis segítséget kérnék tőletek. Nemrég vettem egy Giga Ep45-Ds3 lapot. Sajnos ki kellett cserélnem a memóriáimat 4x1Gb 1066 Mhz Corsair Dominatorokra. Ezek holnap jönnek meg. A régi memóriáim Ocz 2x2gb Platinum 1066-osok voltak. Rettenetesen sajnáltam őket. :S
Most egy E8200-as van benne alapon. A jövő héten érkezik egy E8400-as E0-ás. Az E8200-at a régi lapomban (Asus P5q-ban) 3.6Ghz-en járattam alapfeszen. Arra lennék kiváncsi hogy hamarosan kicserélem a memóriákat(még nincsennek is.:D) 2x2Gb-ra. Na de milyenekre? Hirtelen ennyi lenne, de még jelentkezek.:D

(#18286) belinho válasza papi20 (#18285) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

Nekem Geil black dragon 2*2gb 800mhz cl5 (5-5-5-15) 1.8v memók vannak a Giga p45-ds4-es lapomban. Én meg vagyok velük elégedve a proci egy c2d e 8500, 3.6ghz(9*400)
1:1 arányba járatom őket 2d-s szorzóval, hasítanak mint a szélvész. 2v-tal lehet 4-4-4-12 is de nekem felesleges, meg 2,4 szorzóval bírják a 960mhz-t is.
Szerintem felesleges az 1066mhz-es memória, ha 500-as fsb re vágysz akkor kellenek, de amúgy egy jobb 800-as memó is elmegy 450-es fsb-vel párosítva 900mhz-en 2-es szorzóval, de te tudod.

(#18287) papi20 válasza belinho (#18286) üzenetére


papi20
tag

Megjöttek a ramok. 2 féle verzió van belőle de csak az 1 kittel megy. :S Majd szét bas* az ideg.
Az időzítések megegyeznek 5-5-5-15. csak a voltok nem. Amivel megy az 2.10v kell neki és 1.1-es verziójú a másiknak pedig 2.20 és 1.2-es.

[ Szerkesztve ]

(#18288) Funkytown


Funkytown
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap a következő konfigot pakoltam össze:

EP45T-UD3LR r1.0 alaplap
E6400 B2 proci
Kingmax Hercules DDR3 2200 2*2GB dual kit 1.5-1.7V CL10 240pin
CM Hyper TX2 hűtő

Tuning mesterektől kérnék egy jó tippet, hogy lehetne ezt stabilan felturbózni.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#18289) eladohardver válasza Funkytown (#18288) üzenetére


eladohardver
őstag

mondjuk 1 jobb lappal.... meg 1 jobb procival nem ilyen butított L->lightos lapot kelett volna venni... de te tudod...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18290) Gorneck válasza eladohardver (#18289) üzenetére


Gorneck
titán

A ramot se értem mondjuk... :D Árából már kijött volna egy quad+ram kombó is...

Gorneck#1239

(#18291) Funkytown válasza Gorneck (#18290) üzenetére


Funkytown
csendes tag

Király, az offoláson kívül van valami hasznos hozzáfűzni valótok is? A proci adott volt, a RAMot meglepődnél milyen olcsón vettem, majdnem féláron, nem fért volna bele az amit írsz, az alaplapról nem gondoltam volna, hogy ennyire fos. Nem akarok tuning rekordot dönteni elég ha 2.8-3Ghz-en pötyög, ehhez kérek hasznos tanácsot nem pedig offot. A problémám ugyanis, hogy felhúztam 2.8-ig de játékok alatt instabillá válik a rendszer, mivel AMD volt eddig itthon, így az intel specifikációk beállításaihoz nem konyítok sokat, adjak rá feszültséget és stabilabb lesz?

(#18292) DigitXT válasza Funkytown (#18291) üzenetére


DigitXT
félisten

adjak rá feszültséget és stabilabb lesz?
Igen, az általában segíteni szokott.:D De nem mindegy, hogy minek mennyit.
Meg gyorsabb letesztelni célprogramokkal (IBT, Prime, stb.), mint játékkal.:)
Ha a stressz-teszteket bírja, akkor valszeg már játék alatt sem fog hibázni...

(#18293) belinho


belinho
senior tag

Üdv Gorneck!

Annak idején én kértem tőled tanácsot a tuning miatt.
Minden jól működik stabil a gép mint az atom, csak egyetlen probléma van.
Mikor áramtalanítom a gépet, akkor első indításnál mindig 2*er indul el a masina, nem tudom káros-e ez a jelenség, vagy valahogy meg lehet-e ezt szüntetni mert elég idegesítő.
Minden 2*er kap áramlöketet, vinyó 2*er pörög fel.

(#18294) Funkytown válasza DigitXT (#18292) üzenetére


Funkytown
csendes tag

Köszönöm! Megnézzük azokat a teszteket! Az egyik gondom pont az, hogy rengeteg fesznövelő opció van BIOS-ban, majd utána olvasgatok mi mire jó. Még egyszer kössz!

(#18295) Funkytown válasza belinho (#18293) üzenetére


Funkytown
csendes tag

Dual BIOS-os a lap? Mert az enyém is csinál ilyet, elindul, kikapcsol és másodikra betölt, asszem ilyenkor BIOS-t vált...

(#18296) belinho válasza Funkytown (#18295) üzenetére


belinho
senior tag

Igen dual bios van benne giga p45 ds4
Az eredeti f3 volt, ezt frissítettem f9-re.

(#18297) Funkytown válasza belinho (#18296) üzenetére


Funkytown
csendes tag

akkor nincs gond, a dual bios lapok ilyenek, pontosan nem tudom mit csinál, asszem biost vált...

(#18298) belinho


belinho
senior tag

Olyan mintha az alap beállításokkal akarná betölteni a gépet a bios, aztán látja, hogy tuningolva van és leáll és betölti a tuningolt beállításokat.
Alap beállításokkal nem csinált ilyet, nem tudom más gyártók lapjainál is ez van vagy csak a gigánál.

(#18299) Gorneck válasza belinho (#18293) üzenetére


Gorneck
titán

Ne áramtalanítsd... ;) Bizonyos esetekben így reagál a lap...nálam volt olyan lap is, ami full alapon is csinálta...másik rammal nem...

Esetleg próbálj lazítani az időzítéseken, esetleg emelj feszt...nemtom milyen beállításokról van szó...ritkán járok erre...

Gorneck#1239

(#18300) DigitXT válasza Gorneck (#18299) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen, én is tapasztaltam tuning esetén, a RAM-ra volt érzékeny, akkor
csinált ilyen dupla indulást. (Mondjuk én mindig áramtalanítom, mert a
szünetmentes melegszik meg búg, ha áram alatt marad: éjjel aludjon.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.