Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17101) mageska válasza Gorneck (#17100) üzenetére


mageska
csendes tag

Hát úgy sem megy.. Kezdem feladni a dolgot. Most már végigzongoráztam az egészet 2.1 től 2.3 ig is. Adtam az MCHcore -nak 1,2 őt ugy se. Sehogy se. Lemértem igy 800 on, 1,89et ír a cpuid... Mindíg ugyanott akad ki.. Bejön a Windows indítása felirat és kékalál...

(#17102) tlac válasza boogie84 (#17094) üzenetére


tlac
nagyúr

a sys fan2 úgy tudom 5V-on pörget
miért nem a cpu fant használod?

(#17103) boogie84 válasza tlac (#17102) üzenetére


boogie84
veterán

Ha visszaolvasol akkor látod h 13 hsz az enyém, Gorneck23 próbált segíteni.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17104) tlac válasza boogie84 (#17103) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, utána láttam, hogy van előzménye is, de ez rögtön nem látszott, mert új hozzászólás volt

nyomd a cpu fan-ra és monitorozd a hőmérsékleteket, rpm-eket

(#17105) Gorneck válasza mageska (#17101) üzenetére


Gorneck
titán

Ott ülnék a gép előtt egyszerűbb lenne, de így...mondjuk mind1 mennyin megy a ramod...a lényeg, hogy sok legyen...

Gorneck#1239

(#17106) mageska válasza Gorneck (#17105) üzenetére


mageska
csendes tag

Akkor mi az öregisten lehet a baj vele? Frissítsek biost?? De az F10 es biosban csak a Dynamic energy saving tool-t javították. (Ami lehet hogy boogie84 hibáját orvosolná)

(#17107) mageska válasza Gorneck (#17105) üzenetére


mageska
csendes tag

Milyen értékeken belül mozoghatok? Te miket állítanál? Leírjam mik vannak most beállítva 800-on?

(#17108) bonat válasza ready01 (#17092) üzenetére


bonat
senior tag

a Quick Boost nem annyira jól használható, mert Restartot igényel.....pl nálam...
de ami mögötte van az Advanced mód az annál inkább jól használható!!!!
FSB-RAM állításra így a CPU-t is tudod állítani....
csak fixálni kell a szorzót a BIOSban
sőt el is lehet menteni a sémákat....

(#17109) Gorneck válasza mageska (#17107) üzenetére


Gorneck
titán

Minden fesz normálra...én mindig így indítok...ramnak adni 2,0Vot...aztán MCH latch 333 és szépen lassan emelném a ram szorzót...majd kiderül, hogy mi van...de mint mondtam nem ülök a géped előtt...hiába írom le aminek mennie kéne és nem megy...

Gorneck#1239

(#17110) ready01 válasza bonat (#17108) üzenetére


ready01
csendes tag

Értem, bár most ezt biztos nem erőltetem amíg a problémáim meg nem oldódnak..

(#17111) NFree


NFree
addikt

Hali , Szeretnék érdeklődni bios fronton mi a helyzet ? mondjuk ud3r rev1.1 érdekelne tapasztalatok? érdemes-e a jelenlegi f9-et piszkálni, vagy ugysem lesz jobb semmi ?
jelenleg minden fasza

vga

(#17112) playhard válasza NFree (#17111) üzenetére


playhard
csendes tag

hát nekem f10f van fenn,tuninghoz nemtudom melyik a legjobb,annyira nem vágom a gigás biosokat,nekem is lenne 1 krdésem aki tudna rá felelni,p45 ud3r esetén a fázis ledek töltés esetén mindenkinél felmegy teljesen a pirosba?

[ Szerkesztve ]

XFX PLAY HARD

(#17113) boogie84 válasza tlac (#17104) üzenetére


boogie84
veterán

Megvan a gáz. Vagy lap, vagy proci.

Gorneck23: Biztos h a lap méri a processzor hőmérsékletét? Mert a Coolinket rádugva a cpu fan-ra azt is felpörgeti max fordulatig. Ergo hibás adatokat ad a processzornak, a hőmérsékletről, ami szabályozza a cpu fanra dugott venti fordulatát.
Remélem nem a cpu méri a saját hőmérsékletét, mert arra már nincs gar. :(
:R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17114) Gorneck válasza boogie84 (#17113) üzenetére


Gorneck
titán

Ha az emlékeim nem csalnak a prociból szedi ki a lap egy chip segítségével...azt remélem tudod, hogy ezzel valszeg senki se fogja legarizni se a lapot se a procit...

Legfőképp mert a wolfokban köztudottan össze vissza mér a szenzor... :D

Bios friss volt már?

Gorneck#1239

(#17115) boogie84 válasza Gorneck (#17114) üzenetére


boogie84
veterán

Most már F9 van fent. Ha az alaplap nem tudja kiolvasni jól az értékeket, akkor nem cserélik ki garanciában?????? :Y :Y

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17116) mageska válasza Gorneck (#17109) üzenetére


mageska
csendes tag

Az a ram szorzó az melyik? Bocsi hogy ilyen béna vagyok... A többivel már tisztában vagyok..

(#17117) tlac válasza boogie84 (#17115) üzenetére


tlac
nagyúr

részleteznéd?

az alaplap azokat az értékeket fogja használni, amit a ventitől kap, ha hülyeséget mond a ventid, nem fogja tudni kijavítani...

(#17118) boogie84 válasza boogie84 (#17115) üzenetére


boogie84
veterán

Arra gondolok, h ha ki lett próbálva benne egy másik cpu, és akkor is csinálja. Ebben az estben remélem kicserélik. :U

tlac: kipróbáltam 2 ventit dugva a cpu fanra, nem a propellerek a hibásak. Rossz a hőmérséklet érték. Bele kell tennem egy másik cpu-t csak így derül ki.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17119) tlac válasza boogie84 (#17118) üzenetére


tlac
nagyúr

3 hőmérséklet van a procidhoz

2 a magokhoz, ehhez semmi köze a lapodnak, a wolf-ok általában össze-vissza mérnek alacsony hőmérsékleten

és 1 a teljes cpu-ra, ezt a lap méri, nem tudom hogyan csinálja, talán a cpu magok hőmérsékletéből képezheti

úgy gondolom, hogy ez utóbbitól függ részben a cpu fan szabályozás

(#17120) Gorneck válasza boogie84 (#17115) üzenetére


Gorneck
titán

Még azt se tudod megmondani, hogy mi miatt lenne bármi gond a lapoddal vagy prociddal. Mert néha néha felveszi max-ra a ventid fordulatszámát? Enyém is...ettől még ez nem garos probléma...

De még mindig kérdem, hogy miből gondolod bármit is rosszul olvas ki? Ezt a boltba is megkérdik.

mageska: memory multiplier...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17121) playhard válasza Gorneck (#17120) üzenetére


playhard
csendes tag

hali

az mitöl lehet hogy a giga p45 ud3r lapnál hiába állítom be a proci fsb-jét akár 450-re 333-mon van a windowsba és terhelés alatt is.most 3.6 gigán megy a proci és így meg jó 450-en megy,lehet hogy be van kapcsolva az energiatakarékos mód,ha igen azt hol lehet kikapcsolni?f11-es bios van fennt,érdekelne még hogy ti hányasat használtok tuningra.

XFX PLAY HARD

(#17122) bonat válasza playhard (#17121) üzenetére


bonat
senior tag

:DDD
hogy hogy hol????
BIOS-ban

(#17123) playhard válasza bonat (#17122) üzenetére


playhard
csendes tag

azt tudom de melyik opcióban.most hajtok először giga lapot.

XFX PLAY HARD

(#17124) toyone válasza playhard (#17123) üzenetére


toyone
őstag

Az energiatakarékosság kikapcsolásához: Bios->Advanced BIOS Features->CPU Enhanced Halt (C1E) & CPU EIST Function "Disabled" -re állítani.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#17125) bonat válasza playhard (#17123) üzenetére


bonat
senior tag

ez minden lapnál így van..egyébként
C1E
EIST

[ Szerkesztve ]

(#17126) csigi válasza boogie84 (#17118) üzenetére


csigi
addikt

Nekem is felpörgött néha, de az jogos volt, mert kicsit megugrik a terhelés akkor hirtelen fel tud ugrani a procihőmérséklet is. Igaz csak egy másodperc lehetett, de a venti azt sokkal lassabban követte le, felpörgött, majd szép lassan esett vissza.
ET6-ra tettem a vezérlést, feljebb húztam az alsó hőmérséklethatár csúszkáját, azóta jó, illetve csak komolyabb terhelésre pörög fel.

nofene

(#17127) Gorneck válasza csigi (#17126) üzenetére


Gorneck
titán

Arról nem is beszélve...hogy a hwmonitor nem tudni, hogy mintavételez...ha csak percenként...akkor lehet ezeket a kisebb megugrásokat nem is monitorozza le...sztem ez még mindig teljesen természetes viselkedés...

Gorneck#1239

(#17128) csigi válasza Gorneck (#17127) üzenetére


csigi
addikt

Én éppen fordítva gondolnám... inkább túl gyors lehet és egy apró -mondjuk tizedmásodperces- terhelés tüskét is észrevesz. Mi meg nem látunk egyebet belőle, mint hogy felpörög a venti.
Ez nem lehet?

nofene

(#17129) Gorneck válasza csigi (#17128) üzenetére


Gorneck
titán

Aszhem elbeszéltünk egymás mellett, én a szoftverre gondoltam te a hw-re...mind2önk állítása helyes...én ezt mondtam korábban a kollégának...ha csak egy kisebb terhelés is éri a procit ugrik a hőmérséklet/terheltség így a venti is felpörög...de a monitorozó progi ebből nem lát semmit...ergo lehet volt cpu terheltség és hőfok emelkedés is...nálam a napokban hűtő csere miatt járt egy gyár wolf hűtő...az az FF indítására felpörgött mint állat (2-3 secre)...gondoltam jön a Samurai ZZ azzal nem lesz gond...hááát nem is volt, de hallani tehetett, hogy proci terheltségre növelte a venti fordulatát a lap továbbra is...nem szórakoztam meg is kapta ez is az MFC2es panelom egyik csatiját...így az összes ventim szép 840en pörög csendesen...

Gorneck#1239

(#17130) csigi válasza Gorneck (#17129) üzenetére


csigi
addikt

Okés, mindeketten ugyanazt beszéljük... :K
Még annyit tennék hozzá, hogy van nekem egy gadget kis cpu figyelő progim. Na azon milisecundum szinten lehet állítani a frissítést. Akkor ott látható, hogy vannak bezony igen rövid tüskék a hőmérséklet változásában. Le is kellett lustítanom, hogy ne vibráljon nekem örökké.

nofene

(#17131) Gorneck válasza csigi (#17130) üzenetére


Gorneck
titán

Közbe megnéztem a hwmonitor szoftvert és teljesen korrektül monitoroz...most már csak egy vmi lehet, hogy a kis hőmérséklet emelkedéshez mekkora cpu terhelés kötődik...mert akkor valszeg azt is figyelembe veszi a bios a szabályzáskor. Más ötletem sincs...de most már kíváncsi vagyok a kolléga hol tart az ügyben...

Gorneck#1239

(#17132) lipi67


lipi67
veterán

Mit tud egy UD3R, imádom:)[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17133) boogie84 válasza csigi (#17126) üzenetére


boogie84
veterán

Értem. Elég érdekes eset az enyém, mert haveromnál 3 napot volt a gép, ott nem csinálja. Igaz h nem teljes 3 napot ment a gép, de ott egyszer nem pörgött fel. Mint ahogy azt kb 1 2 hónappal ezelőttig sem.
Megvettem egy APC túlfeszvédőt. 16A megy azon a hálózaton amin a gép van. No ez a készülék csak 10A-es. Nem tudom h a benne lévő kapcsolóüzemű berendezés beleszólhat e a gép működésébe. Már magam sem tudom h mi a gáz.
Tegnap visszahoztam a gépet havertól, nem is volt semmi felpörgés. Ma kapcsolom be, egyből dob egyet....
ET6ban milyen értékek mellett milyen vent fordulatot adtál meg?
Ha nem szórakozik túl gyakran szarok az egészre, már idegesít :(

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17134) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!
A meghibásodott Gigabyte GA-EP43 DS3 lapomat a pcx kicseréli egy hasonmárkás GA-EP45 DS3L -re. Szerintetek egyenértékű a két lap? A giga honlapján már nyomtam összehasonlítást és azért merültek fel bennem kétségek...
Másik topicban azt írták, hogy még jobban is jártam vele. Ez tényleg így van?
Egy E5200 procim van mellé és a tápom is csak 4pines...

[ Szerkesztve ]

(#17135) vacek


vacek
csendes tag

Szerintetek mennyit érhez ez a konfig kb?

Gigabyte GA-965P-DQ6
CPU 6400 @ 2.13GHz, 2400 MHz (300*8)
Thermaltake Big Typhoon Fan
2*2 GB Kingston DDR2-800 DDR2 SDRAM
1. meghajtó - ST3250820AS (232 GB)
2. meghajtó - SAMSUNG HD251HJ (232 GB)
3. meghajtó - NEC DVD_RW ND-3500AG ATA Device
Sapphire Radeon HD 4650 512 DDR3 600/700
LC-POWER LC6550
Chenbro Xpider II ház

(#17136) boogie84 válasza kecz (#17134) üzenetére


boogie84
veterán

A győri PCX-re gondolsz?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17137) lipi67 válasza kecz (#17134) üzenetére


lipi67
veterán

p43.. :( A p45 meg alaplap, még ha "L"-es is.. Jobban jársz!

(#17135) vacek: Ez relatív. Hol, s kinek mit..Asszem van erre topik, ott hátha beárazza Neked valaki.

(#17133) boogie84 : Bocsi, hogy belepofázok, de én ET6-tal nem szarakodnék. Egy tuningnagyolásnál jól jöhet, hogy ne rohangálj a biosba mindíg, de ott is csal (ref értékek stb.., ) szarj rá szerintem..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17138) lizakattila válasza vacek (#17135) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szerintem inkább ITT kérdezd meg. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#17139) kecz válasza boogie84 (#17136) üzenetére


kecz
aktív tag

Én nemtom, hogy hol vannak, de www.pcx.hu

(#17140) csigi válasza boogie84 (#17133) üzenetére


csigi
addikt

ET6 beállításaim:
- alapfordulat 25% 45 fok alatt
- a vége pedig 100% 65 fok felett
A kettő között meg (talán lineárisan) szabályozgat szépen.
Így viszonlag ritkán ugrik fel a venti fordulat, alapon szinte soha. A procim alaphőmérséklete ~38 fok. Amíg 40 -re állítotttam a szabályzás kezdetét, egyfolytában felpörgött a venti...

lipi67: Látom már megint nem bírsz magaddal... ;) Szép eredmény, gratula!

[ Szerkesztve ]

nofene

(#17141) mageska válasza Gorneck (#17120) üzenetére


mageska
csendes tag

Szia!

Gorneck23: Azt hiszem megvan a megoldás.Találtam valamit. Kínomban a Kingston oldalát nézegetve a erre az oldalra jutottam. Itt láttam meg hogy a memóriáimat, (KHX8500D2/2G) Single Channel- esnek írja. Én pedig duálban akarom hajtani. Lehet hogy ez volt a bibi? De akkor miért megy dualban 800 on? Különben mindent végigzongoráztam és sehogy nem akart menni.

A lényeg az, hogy 8 giga memóriát szeretnék belerakni a gépembe, és dual-ba hajtani. Akkor viszavigyem a memóriákat, és cseréltessem ki ilyenre?: KHX8500D2K2/4G

[ Szerkesztve ]

(#17142) mageska válasza mageska (#17141) üzenetére


mageska
csendes tag

Természetesen 2 garnitúra ilyenre..

(#17143) Gorneck válasza mageska (#17141) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát ez látod elképzelhető...én vmi 800as kitet néznék...de tuti nem kingston-t...és olyan helyen venném, ahol bele is teszik azt a 8 gigát...kingmax is jó...

Gorneck#1239

(#17144) lipi67 válasza csigi (#17140) üzenetére


lipi67
veterán

Hú Te Abit harcos, élsz? Jaja, megyeget a kütyü ;)

(#17141) mageska : :( Az egy dolog, hogy mit írnak, inkább arra vonatkozik, hogy darabonként veheted meg, kitben nincs. Beállítás gond lesz ott, nem ram.

(#17111) NFree: F10c ;)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17145) tlac


tlac
nagyúr

GA-EP45-UD3P - TestBetaBIOS F10j
1. Feature Quick Boot
[link]

(#17146) csigi válasza tlac (#17145) üzenetére


csigi
addikt

Ti fel meritek tenni a beta bioszt?
Nekem a DS3P lapomhoz már több hónapja kitették a beta-t. Miért nem nő ki abból a végleges, új biosz?

lipi67: Én még éldegélek csak-csak, ellentétben az Abittal. :D

nofene

(#17147) finest válasza csigi (#17146) üzenetére


finest
őstag

Nekem az F10f van fenn hozzá, eddig a legjobbnak az F10e-t tartottam, de ez is okés.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17148) bonat válasza csigi (#17146) üzenetére


bonat
senior tag

:DDD :DDD

Abit :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#17149) mageska válasza Gorneck (#17143) üzenetére


mageska
csendes tag

Hát most kíváncsivá tettél hogy miért nem kingston -t vennél. csak nem azt akarod mondani, hogy a kingmax jobb mint a kingston? Még soha egyetlen kingston rammal nem volt problémám. A méregdrága (geil stb) ramokra nincs pénzem. Ha 800as kitet szeretnék akkor meg inkább meghagynám így ahogy van, (tökéletesen működnek 800on dualban) és vennék bele még 2 ilyen fost, de én 1066-on szeretném hajtani őket ha már megtehetem. Ez olyan mintha lenne egy fasza kocsid de csak 95öst tankolnál bele. Megy-megy, de nem az igazi. De addig nem akarok másik 2 ilyet venni amíg nem oldódik meg a probléma. Esetleg egyéb ötletek?

(#17150) mageska válasza lipi67 (#17144) üzenetére


mageska
csendes tag

Ok akkor ez azt jelentheti hogy a dual channelesnek írt ramokat a gyárban összepárosították? A single channelesek meg esetleg nem is mennek együtt? Lehet hogy ez a megoldás? Hallottam már ilyenről, hogy teljesen 2 ugyanolyan ram nem komálta egymást... De akkor mi a tökömért mennek 800-on tökéletesen? Te hogy állítanád be? Leírjam mivel próbálkoztam eddig, és mik a tünetek? Volt olyan beállítási próbálkozásom 1,80 közeli fesz körül, hogy még az asztal is bejött mielőtt elkékhalálozott volna..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.