Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18951) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

Csak egy aprócska kérdésem lenne ez ep45-ud3r tulajoktól!Még régen szórakoztam a memóriákkal, meg a slotokkal, hogy egyszer szállításnál olyan hibajelenség volt hogy hibázott a gép, kék halál minden, pedig előtte jól működött, egyből gyanakodtam a memóriákra hogy kimozdultak picit, ez létezhet?Hogy elindult ugyanugy a gép, csak hibázott...
Akkor helyre igazitottam őket és akkor jó volt már utána, csak nagyon furcsálltam a hibát!
A másik meg hogy a gép csak akkor volt hajlandó elindulni ha az 1. és 3. slotba ( sárgák) raktam a memókat, ha átraktam 2. és 4.esbe (piros slotok) akkor vagy elindult vagy nem( és olyankor kisipolt), azt hittem ennek nincs jelentősége, de gondolom akkor először a sárgákat kell feltölteni és ha esetleg több memóriám lenne akkor mennének a pirosba...

(#18952) eladohardver válasza BeLucZ (#18951) üzenetére


eladohardver
őstag

nekem is szokott hasonló lenni... illetve volt hasonló... azt csináltam h letöröltem orvosi alkoholal a memória csatijait... illetve kifujattam sűritett levegővel a slotokat... onnantól kezdve nem csinálta... nálam 4modul van a többihez nem tudok hozzászólni.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18953) BeLucZ válasza eladohardver (#18952) üzenetére


BeLucZ
addikt

Okés, köszönöm a gyors választ, azóta pikkpakk működik, szal valoszinüleg az lehetett hogys kilazult picit de még érintkezett de nem volt 100as, értelemszerűen az 1. és 3. slotokban használom, mivel ott működik tökéletesen, majd bővitek 8 giga ramra akkor jó lesz a pirosban is :)
A másik kérdésem az lenne viszont, hogy most szerváltam be egy ocz vertex 2 ssd-t, és ugye át kellett rakjam a déli hid sata vezérlőjét AHCI módba hogy ki tudjam aknázni az ssd erejét olvasásban, mivel az ide visszfogta egys picit, viszont most hiába lépek be bios-ba nem látom egyik vinyot se, se dvd irot semmit, hanem ha hagyom tovább lépni akkor beolvassa őket az ahci mód és csak ott látom, de ha külön belépek a biosba azt nem, ez normális????

ep45-ud3r lap és f12 bios(legfrisebb elvileg)

(#18954) eladohardver válasza BeLucZ (#18953) üzenetére


eladohardver
őstag

furcsa... ott van az sztem vhol:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18955) plaszy válasza BeLucZ (#18951) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Esetleg futtass pár órás Memtestet is, lehet, hogy az időzítések állítódtak el.
De, ha már megy, akkor mind1 :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18956) BeLucZ válasza eladohardver (#18954) üzenetére


BeLucZ
addikt

De nincs :D egy master meg slave résznél sincs semmi, sejtésem szerint azért mert a bios az ide vezérlőket érzékeli és ez ahci mód külön kezeli ezt az egészet ezért van hogy utolag lefuttat egy scant az ahci eszközökről és ott már kiirja őket!Na mind1, most minden jól megy, nem foglalkozok vele csak szeretem tudni a dolgok miértjét :)

(#18957) eladohardver válasza BeLucZ (#18956) üzenetére


eladohardver
őstag

nincs előttem... de vhol ott van az ahol kiválasztod h honnan bootoljon a cuccos.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18958) Gery15


Gery15
addikt

Csaó all.
Beszéltem Ősivel, ramot szeretnék venni mi a véleményetek erről? G.Skill F2-8500CL5D-4GBPI-B - PI A lapom oldalán nincs rajta a támogatási listán, de a ram oldalán szerepel a lapom. Esetleg használt már valaki ilyen ramot? A lap: Gigabyte-EP45-DS4

HyperX

(#18959) eladohardver válasza Gery15 (#18958) üzenetére


eladohardver
őstag

1100mhz est hasznéltam 1100 mhz et bírt max:D :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18960) BeLucZ válasza Gery15 (#18958) üzenetére


BeLucZ
addikt

nekem ilyenből van 2 db 2 gigás modul és ep45-ud3r lapom van, prímán mennek benne de azért dobj fel előtte egy f12es biost és akkor tutira jo lesz!

(#18961) eladohardver válasza BeLucZ (#18960) üzenetére


eladohardver
őstag

a prímán vajh mit jelent? 1067mhz? :DD :DDD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18962) Gery15 válasza BeLucZ (#18960) üzenetére


Gery15
addikt

Oksa felteszem, de a ramok csak később érkeznek majd február 17.-én. :(

HyperX

(#18963) BeLucZ válasza eladohardver (#18961) üzenetére


BeLucZ
addikt

1066 Mhz-re van hitelesitve, de nekem megy 1130at is, csak kicsi feszt kell neki adni, de van rajta hütőborda szal nem gáz, ramokat féltem a legkevésbé a gépemben :D

(#18964) eladohardver válasza BeLucZ (#18963) üzenetére


eladohardver
őstag

király! az 1100 as nem bírt még annyit se amit tied :W

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18965) BeLucZ válasza eladohardver (#18964) üzenetére


BeLucZ
addikt

adj neki 1 kis feszt :) 2,1-2,2 V

(#18966) eladohardver válasza BeLucZ (#18965) üzenetére


eladohardver
őstag

nooo ez má rég volt 1.9v al ment 1100 at akármit álítottam 2.v v több nem ok Asus MIIF-ben. Má rég L adtam azt a hulladékot... Szvsz direkte ki van centizve... h aki többet akar vegye a 1200-ast:D

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18967) k.soma


k.soma
senior tag

Hello :D

Itt tehetek fel kérdés órajelhúzáshoz kapcsolódóan :DDD ? (EP43-DS3L lapom van :U )

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#18968) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok

Egy Q9550 alatt készülök lapot cserélni, jelenleg P35 van 4GB DDR2 800-al, és egy EP45T-UD3LR-re készülök váltani, amibe már ddr3-as memók férnek, elvileg 2000 mhz-ig.

Kérdésem az lenne, hogy gyakorlatilag bármilyen ddr3 ramot nézhetek bele, vagy van valami amire figyeljek. Ár/érték arány miatt A-Data Gaming Series 1600 Mhz 2x4Gb kit-et néztem, jó lenne vajon hozzá?

Köszi előre is.
Üdv. Norbi

Origin / Steam: Stanchore

(#18969) eladohardver válasza Stanchore (#18968) üzenetére


eladohardver
őstag

2 lehetőség van. 2000 et ne nagyon várj tőle 1600 ot mehet... de van sajna olyan h nem megy... bizonyos ramok bizonyos lapok esetén... p45 sajna kényes...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18970) rup1u5 válasza Stanchore (#18968) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szerintem tökéletesen értelmetlen cserére készülsz! :(
L-es UD3 laptól sokat amúgy sem várhatsz.
Én a helyedben inkább abban a P35 DS3R-ben hajtanám a Q9550-et és nem ölnék pénzt egy fölösleges "upgrade"-be, ami érezhető teljesítménynövekedést sem fog hozni.
Jó az a P35-ös lap! Abban simán elszaladgál az a proci 3600-3800-on.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18971) Stanchore válasza rup1u5 (#18970) üzenetére


Stanchore
senior tag

Csakazőszintét :D
Milyent lenne érdemes akkor p45-ből? Gondolkodtam még ezen is, csak nem nagyon hirdetnek sehol, boltban meg már rég óta nincs: GA-EP45T-DS3

Origin / Steam: Stanchore

(#18972) rup1u5 válasza Stanchore (#18971) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azt magyarázd el nekem, hogy miért akarod a P35-öt lecserélni P45-re?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18973) eladohardver válasza Stanchore (#18971) üzenetére


eladohardver
őstag

UD3R v UD3P lap jó lehet a quad procid alá... feltéve ha találsz hibátlant. Ha DDR3 at akarsz akkor a DS3 széria erősen felejtős!!! 3 embert tudok akinek volt és problémája volt velük... itt topicban. Am tényleg felesleges cserélni az 5770 karid mellé sztem elég nek kéne lennie amit azzal a lappal tudsz a procin húzni... V esetleg Videokarit is cserélsz?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18974) Stanchore válasza rup1u5 (#18972) üzenetére


Stanchore
senior tag

Hát elsősorban az az indíttatás vezérel, hogy a memóriáimat lecseréljen nagyobb órajelűre pl 1600-asra, és szeretném a méretüket is duplázni. Jelenleg 4x1GB geil orange kit van.
De lehet akkor balgaság lenne erre pénzt áldozni és nem hozna akkora teljesítménynövekedést.. annyira nem vagyok benne.

Origin / Steam: Stanchore

(#18975) rup1u5 válasza Stanchore (#18974) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szintetikus bench-eken kívül sehol nem éreznéd a különbséget. Nincs értelme a DDR2-DDR3 cserének. Ne költs már pénzt egy kifutó platformra! Hajtsd ki abban a P35-ben amit lehet! 420-440-es fsb könnyen meglesz és szinkronban 840-880-on a ramokkal már szépen fog hasítani.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18976) Stanchore válasza eladohardver (#18973) üzenetére


Stanchore
senior tag

Videokari ügyben későbbi terveim közt szerepel egy esetleges CrossfireX, így lehet tényleg az UD3P lenne a legmegfelelőbb megoldás.. dehát manapság ilyet találni.. :)

Origin / Steam: Stanchore

(#18977) eladohardver válasza Stanchore (#18976) üzenetére


eladohardver
őstag

Akkor x48 v X58. :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18978) Stanchore válasza eladohardver (#18977) üzenetére


Stanchore
senior tag

Ahoz már procit is kéne cserélnem. Előbb utóbb eljön az is, csak most próbálom kihozni a 775-ből a maximumot.. vagy legalábbis azt, amit 5 éve nem tudtam megfizetni :) Valahogy i7-tel is így vagyok most.

Origin / Steam: Stanchore

(#18979) rup1u5 válasza Stanchore (#18978) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Szerencséd van, mert a procid a "legendás" L830B550 FPO-s. Itt találsz eredményeket!
Ha tényleg a maximumot akarod kifacsarni belőle akkor EP45-UD3R vagy UD3P-t keress alá használtan itt az apróban!
A DDR3 helyett meg valami egyszerű, olcsó de megbízható 2*2 giga DDR2 800-1000 közötti sebességre képes ramot tegyél bele.

Egy L830B550 + UD3R párosítással simán elérhető a 4200Mhz 24/7-re!

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18980) eladohardver válasza Stanchore (#18978) üzenetére


eladohardver
őstag

halott ügy! Mint mondtam ahoz jó lap kéne de már nem is gyártják...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18981) Stanchore válasza eladohardver (#18980) üzenetére


Stanchore
senior tag

Szóval a ddr3-at felejtsem el? Mert akkor valamivel könnyebb lesz lapot találni, ha nem kell T-s legyen.

Origin / Steam: Stanchore

(#18982) rup1u5 válasza Stanchore (#18981) üzenetére


rup1u5
nagyúr

DDR3 felejtős!
Yorkfield alá meg UD3R - UD3P a nyerő!
Már mindketten leírtuk ezt neked. ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18983) eladohardver válasza Stanchore (#18981) üzenetére


eladohardver
őstag

ha találsz UD3R v P T-set az is jó lehet. De értelme nem igazán van... a ddr3 nak.... 775 alatt.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18984) rup1u5 válasza Stanchore (#18981) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nécsak!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18985) eladohardver válasza rup1u5 (#18984) üzenetére


eladohardver
őstag

Ezen csak 1 pciex van... :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18986) rup1u5 válasza eladohardver (#18985) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Miért? Neki kettő kell?
Szó nem volt CF-ről! A legjobb tuninglapról volt szó yorkfield alá és az ez! ;)

(#18988) eladohardver:
Azt nem olvastam. Én a #18978-nál száltam be a témába :DDD
Egyébként CF-nek, SLI-nek se látom értelmét, ugyan úgy ahogy a DDR3-nak. Egy erősebb GPU jobb választás minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18987) Stanchore válasza eladohardver (#18985) üzenetére


Stanchore
senior tag

Igen, már néztem, de azért csak piszkálja a fantáziám az a CrossfireX :P várok picit, hátha lesz P-s :)

Origin / Steam: Stanchore

(#18988) eladohardver válasza rup1u5 (#18986) üzenetére


eladohardver
őstag

írta pedig.... pont ezért írtam az x csipszeteket... :P

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18989) F_Zolee válasza rup1u5 (#18982) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem felejtős a DDR3. Működik rendesen vele. És később meg jól jöhet ha most vesz valamilyen ramot amivel mennek az i5-7-es procik. Akkor meg meg lesz spórolva egy újabb ram vásárlás. Szerintem nem elhanyagolható szempont.

(#18990) Sziszifeca válasza rup1u5 (#18979) üzenetére


Sziszifeca
őstag

De az újabb L830B550-eknek nagyobb a VID-je. :K
Azokkal sem lehet rossz, de nem úgy mennek mint a régebbiek. Ha a VID 1.175-1.875 között van, akkor az megy mint az atom. :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#18991) ProdyG


ProdyG
senior tag

GA-EP45-DS3

hi, ilyen lapot vettem ma, kérdezném, hogy a legfrisebb bios-sal nincs baj?
F10b (béta bios)

(#18992) plaszy válasza Stanchore (#18987) üzenetére


plaszy
őstag

Hali!

Nekem van ilyenem eladó, ha érdekel esetleg: EP45-DS3

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18993) Stanchore válasza plaszy (#18992) üzenetére


Stanchore
senior tag

Köszi, közben úgy néz ki találtam egy EP45T-UD3P-t.

Origin / Steam: Stanchore

(#18994) plaszy válasza Stanchore (#18993) üzenetére


plaszy
őstag

Okay!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#18995) IRON STORM válasza ProdyG (#18991) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nincs. Van f10e bios is már. link

Csak a TDi!

(#18996) Multibit


Multibit
veterán

Mennyire megbízható ez a station-drivers oldal? A EP45T-DS3R laphoz találtam itt F4h BIOS-t, aminek a hivatalos Gigabyte oldalon (www.gigabyte.com) nyoma sincs!

(#18997) IRON STORM válasza Multibit (#18996) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az onnan letöltött beta biost használom, aminek nyoma sincs a Gigabyte oldalán. Hibátlan.

Csak a TDi!

(#18998) Multibit válasza IRON STORM (#18997) üzenetére


Multibit
veterán

Thx

(#18999) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy p35 ds3l lapom van 2*2Gb 1066-os rammal, és 1 xeon procival (Q9550). Az alaplap 400-as fsbnél többet nem bír, illetve a ramom is csak 1000-en megy 5 6 6 24-es időzítésekkel.Találtam egy számomra megfelelő lapot: GA-EP45-DS3. Kérdésem az lenne, hogy ram ill cpu ügybe többet tudnék-e kihozni belőle mint a mostani p35-el ill megérné-e váltani? (cf-et nem használnám)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#19000) F_Zolee válasza borsodika (#18999) üzenetére


F_Zolee
veterán

400nál tuti többet is ki lehetne szedni belőle. Csak az a kérdés, hogy neked megéri-e a váltás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.