Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17201) tlac


tlac
nagyúr

hogyan állítanátok be a memória időzítéseket az alábbi kettő között választva? és milyen szempontok alapján döntenétek?

ami közös:
proci: 8x500
ram: 500 x 2b, cl5, trd: 10

1.
xmp: disabled
Performance Enhance: turbo
időzítések: teljesen auto-n
[link]

2.
xpm: profile2
Performance Enhance: standard
fő időzítések kézzel: 5,5,5,15
sub timings: auto
trd kézzel: 10
[link]

a két beállítás az időzítések szempontjából eléggé hasonló, de az 1. teljesen a lapra van bízva, a 2. pedig többnyire az xmp szerint állítja be

(#17202) tlac válasza tlac (#17201) üzenetére


tlac
nagyúr

úgy tűnik, hogy mindegy
szerintem 1,9V-on is menne, talán még az alatt is, én pedig 2V-ot adtam neki, mint ami a profilban szerepel

(#17203) lipi67 válasza tlac (#17201) üzenetére


lipi67
veterán

xpm:disabled
performance : standard
fő időzítések kézzel: 5,5,5,15
sub timings: auto

utána kézzel memset-tel:
tRFC: 50
performance level : 10
tWTR :10

Ha ok (szerintem ok és gyorsabb), a biosba be és kézzel mindent.. (én is folyamatosan szívok, szinkronban kvra makacs.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17204) prmcsk válasza Hunter2 (#17200) üzenetére


prmcsk
addikt

Cseréltem, meg biost is, meg mindent, de semmi... :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#17205) tlac válasza lipi67 (#17203) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem ezek a sub timingek szintetikus tesztekben sem hoznak szinte semmi pluszt, ezért nem is nagyon szoktam állítgatni őket

most csak az lett volna a lényeg, minél stabilabb legyen a gép, csak amiatt kezdtem velük foglalkozni, de úgy tűnik, hogy felesleges, mert jóval kevesebb feszültséggel is menne

egyébként kipróbáltam amit írtál, de everesttel nem kaptam mérhető plusz teljesítményt
(csak egy tapasztalatot nyertem, ne futtassunk böngészőt, mikor everesttel mérünk...)

(#17206) lipi67 válasza prmcsk (#17204) üzenetére


lipi67
veterán

Sajna. Szerintem is nagyon deszkagyanús..

(#17205) tlac: Futtass le egy 32M-es Super Pi-t! :K
Tesztelgetni, szórakozni-idegeskedni jó, de gyakorlati hasznuk..valóban halovány:)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17207) tlac válasza lipi67 (#17206) üzenetére


tlac
nagyúr

superpi, az nagyon unalmas játék :)
már régóta alapon ment a gép, de ha már nem veszek core i-t, mégis csak kellett vmit bütykölni :D

[ Szerkesztve ]

(#17208) lipi67 válasza tlac (#17207) üzenetére


lipi67
veterán

Hát..Én is unok már mindent, de ha bejön egy ötlet-praktika, s remény is van..kiunatkozom magam vele. Core i...Nem vonz, még sok új dolog van a rendszeremben szerintem, kell pár teszteredményt javítani, meg..Nekem ez is több mint sok . ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17209) tlac válasza lipi67 (#17208) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem tetszenek az lga1156-os core-ok, nem is kerülne túl sokba a váltás és ettől a nyomorék procitól is megszabadulhatnék (nem akarja a 4000-et, agyonfeszelni meg nem szeretném)

(#17210) lipi67 válasza tlac (#17209) üzenetére


lipi67
veterán

Őszintén?
Szerintem is olcsón megúsznád, sőt! Azért a lapért verekednének!!! Viszont..Ha beledobnál egy quadot.. Sose akarnád eladni. Ha eladnád a cuccot, a ramjaid érdekelnének!!!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17211) tlac válasza lipi67 (#17210) üzenetére


tlac
nagyúr

tényleg kapós lap, hiány van belőle, ami egyik oldalról zavar is, mert így hiába van rajta még egy csomó garancia, nem tudnának hasonló giga lga775-ös alaplapot adni

nem tudom miért érdekel a ram, ezek csak 800 cl4 / 1000 cl5-ösek, nem übertuning 1200-asak :)

Nem vonz, még sok új dolog van a rendszeremben szerintem, kell pár teszteredményt javítani, meg..Nekem ez is több mint sok

ha még nem próbáltad, nézd meg a 2d-s memory multiplier-t, nekem így a 2b-hez képest, lehet eggyel szűkebb performance level-t állítani ;)

(#17212) lipi67 válasza tlac (#17211) üzenetére


lipi67
veterán

Bizony kapós! Miért szarna be? Ha meg igen, van kp is a világon. :K Gagyibb nem kellene.

Ismerem azokat a ramokat. Tuningra kellene pedig!!! Arra, mert más-más visszaosztást szeretnek mint a team ramjaim, s "X" fsb-n jobban mennek (mennének). Volt 2 kit belőle, én hülye eladtam fillérekért haveroknak. :O

"nézd meg a 2d-s memory multiplier-t" -? Mit változtatsak? (Most van pár tervem, ha ma nem javítok 1M és 32M-ben, eladó a Team Xtreem.)
-sietek is, csak beköszönni jöttem, szedem szét a gépet , utána meg ..hajrá-

Szép napot!!!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17213) TOr


TOr
csendes tag

Hello vki tud nekem segírteni abba h csx es ramok mwennek e egy giga p45-ds4be?

(#17214) Gorneck válasza TOr (#17213) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen CSX ramról van szó? Mert használnak p45be jó pár félét páran...[link]

Gorneck#1239

(#17215) tlac válasza lipi67 (#17212) üzenetére


tlac
nagyúr

a 400-am mch latch-ot mondom, 2-es ramszorzó mellett, 2D

(#17216) lipi67 válasza tlac (#17215) üzenetére


lipi67
veterán

Ja! Értem már, Ok. :R
Én kicsit felpucoltam ezt-azt utána meg PI 32M. Eddig 0.11.24.5xx volt a legjobb eredményem, ez jó de Wr listára kaki. Ma (most fejeztem be mert untam már és fáztam) 0.10.58.6xx. 26másodperc az óriási:)
Ha jól láttam 15. wr listán, jó volt ez a mai nap:)

[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17217) toyone válasza lipi67 (#17216) üzenetére


toyone
őstag

Gratula. Csak így tovább :C

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#17218) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!
Melyik a jobb lap és miért?

1. Biostar TPower I45
2. ASUS P5Q3 Deluxe

Azért irtam ide, mert a jelenlegi P45-DS3 lapomat szeretném lecserélni

Köszi a válaszokat

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17219) toyone válasza Henker2 (#17218) üzenetére


toyone
őstag

Ha számít a minél kihegyezettebb tuning akkor a Biostart de az DDR2-es.
Ha pedig nem fontos a HardCore tuning akkor meg az ASUS-t , P45-nél nem számít annyira a DDR3, de lassan azért ahhoz már olcsóbban jutsz.
Miért akarod lecserélni a gigát?

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#17220) Henker2 válasza toyone (#17219) üzenetére


Henker2
addikt

Azért akarom cserélni, mert nekem nem jött be vele a tuning. Nem igazán tudom húzni se a Q9550-et, se a 4890-emet :N

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17221) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Bizonyos okok,többek között a könnyebb tuningolhatóság reményében lecserélem DFI LANParty UT P35-T2R lapom egy Gigabyte EP45-DS3-ra.
Tuningban mire számíthatok?
És úgy általában milyen lap ez?

Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#17222) toyone válasza Henker2 (#17220) üzenetére


toyone
őstag

Akkor mivel már van DDR2-es memóriád, a Biostar jobb választás lehet.
Nem lehet hogy a procival van gond? Vagy hibás a beállítás?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#17223) Henker2 válasza toyone (#17222) üzenetére


Henker2
addikt

A lapomért+ ram-omért adnák az asus lapot+ ddr3-as ram-ot! Meg rá kellene fizetnem. Mondjuk a Biostar lapra is!

Ezek után mit mondasz?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17224) Gorneck válasza Henker2 (#17220) üzenetére


Gorneck
titán

Az mit jelent pontosan, hogy nem lehet húzni se a procit se a 4890et?

Gorneck#1239

(#17225) toyone válasza Henker2 (#17223) üzenetére


toyone
őstag

Attól függ mennyit kell rádobni...
De így már esélyesebb hogy az asus mellett döntenék. Ha később memóriát kell bővítened ddr3-al jobban jársz.

Még várj meg pár véleményt illetve a milyen alaplapot topicban is tedd fel a kérdést hátha kapsz valami jó érvet/ellenérvet.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#17226) Henker2 válasza Gorneck (#17224) üzenetére


Henker2
addikt

Lehet húzni, de nem az igazi. A 4890-emet tudom legjobb példának hozni:
Ebben a giga lapban az alap 850/975-ről nem tudtam csak 900/1025-ig húzni.
Viszont egy ASUS P5Q3 Deluxe lapban simán ment 1000/1200-at. És még tuti ment volna többet is. :W :W :W

Egy Sapphire VGA-ra akartam lecserélni az ASUS -omat, egyszerűen nem ment a lapommal...

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17227) Henker2 válasza toyone (#17225) üzenetére


Henker2
addikt

Irtam oda is

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17228) Gorneck válasza Henker2 (#17226) üzenetére


Gorneck
titán

Fel nem tudom fogni mi köze a lapnak a VGAhoz...kevesebb feszt tud leadni neki? Igazából nem is érdekel...ha kevésnek tartottam a VGAm cseréltem és nem tuningoltam...

De ha már ennyit tökölsz és képes vagy áldozni anyagiakat a tuning miatt, akkor miért nem egy i5?

Gorneck#1239

(#17229) Henker2 válasza Gorneck (#17228) üzenetére


Henker2
addikt

Elgondolkodtató...

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17230) Gorneck válasza Henker2 (#17229) üzenetére


Gorneck
titán

Ha már van extra pénzmagod, akkor vagy csak VGA vagy lap+proci+ram csere...mind2 verzióval jól jársz...

Én is elgondolkodtam és vettem AMD-t...persze a lapom maradt giga... :D

Gorneck#1239

(#17231) Henker2 válasza Gorneck (#17230) üzenetére


Henker2
addikt

Jók pedig a gigák tényleg! Próbálkozgatok i5-tel. Majd meglátjuk mi lesz

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17232) tlac válasza Henker2 (#17226) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet jobban kellene próbálkozni, elég sok mindent lehet a gigában állítani...
nem tudom, hogy segítene-e:

PCI Express Clock Drive
Allows you to adjust the amplitude of the PCI Express and North Bridge clock.
Options are: 700mV, 800mV, 900mV (default), 1000mV

(#17233) lipi67 válasza toyone (#17217) üzenetére


lipi67
veterán

Köszi! Magadnak (magatoknak) is gratulálhatsz akkor.. ;) :K
Henker2 : Nálam se egy brutal a vga tuning most, de elmegy.. 4770-nel vagy 4830-cal..azzal ment. Lap-vga függő is lehetne akár. Külön-külön (nem húzott proci csak vga) is szar? Mert 1x-re a 2 mindíg nehezebb. Nekem q9400/4850 alatt haldoklott az akkori corsair tápom:)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17234) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

DS3-s lapban hajt valaki Q9550-t? Kíváncsi lennék milyen barátságban vannak... :)

www.smart-bus.hu

(#17235) Henker2 válasza tlac (#17232) üzenetére


Henker2
addikt

Már állitottam ezt is! Semmi változás :(

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17236) Henker2 válasza lipi67 (#17233) üzenetére


Henker2
addikt

Sajna hiába próbálom csak az egyiket húzni, akkor is elég gáz a helyzet! A Corsair VX 450-es táp szerinted birja?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17237) lipi67 válasza Henker2 (#17236) üzenetére


lipi67
veterán

Nekem is vx 450-es volt , most hx 450. Elvileg sokkal többet is bírnak, ez meg se kellene, hogy kottyannyon nekik. Én akkor éreztem, hogy SIMÁN ELFOGY, amikor a q9400-es 4200-on és a vga is full kipécézve ment. Ramok meg 2,4v 1260 . Lehet, hogy egyedi eset volt, majd kiderül, ha a hx is képes erre..(Kben emberesebb tuningnál többször éreztem már, hogy nagyon nem mind1, milyen vga van alatta, gátolhat-vagy idétlen vagyok-)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17238) Henker2 válasza lipi67 (#17237) üzenetére


Henker2
addikt

Lehet, hogy csak egyedi eset volt. Ezeknek a tápoknak nagyon birnia kellene :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17239) lipi67 válasza Henker2 (#17238) üzenetére


lipi67
veterán

Tudom, nem kevés ideig filóztam (tanulmányoztam), míg az elsőt megvettem, s látod, most is Corsair-ral hajtom a vasat.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17240) tlac válasza lipi67 (#17239) üzenetére


tlac
nagyúr

cpu termination-nek mikor van szerepe?

e8400, 8x500
úgy tűnik, hogy legalább 1,375V-ot kell adni a procinak biosból...
cpu term. alapon (1,2V), de emelve sem vettem észre igazán különbséget
mch: 1,3V, szerintem ez még csökkenthető
mch ref: 0,7

új hozzászólás akart lenni, csak félrenyomtam

[ Szerkesztve ]

(#17241) lipi67 válasza tlac (#17240) üzenetére


lipi67
veterán

Csökkents le a vcore feszt amíg nem hibázik. Utána mozdulj el 1,2VTT-ről s valószínű 1,28körül már újra nem fog hibázni (procija válogatja)
Régen szokás volt, hogy csak FSB emelés majd ha hiba, VTT emelés1 egység, ha nem ok, VTT vissza GTL ref 1 egység fel, ha nem ok, VTT 2 egység, s ha nem ok, cpu fesz fel, többi alap.Ma már egyszerübb annyiban, hogy VTT-ből csak fölösleges lehet inkább a plusz, (normál kereteken belül), -no meg ha nem viszi magával feleslegesen a cpu és mch ref értékeket-.
Nálam bakker.Pl. 4,1Ghz-en áll 1,2VTT és legyen 1,5V cpu fesz mellett is, de ha a VTT 1,44..rögtön jön a 4,6GHz..

Nálam a PLL az ami szart se csinál, ha 1,5 ha több, igy marad 1,5-ön... :U

Reméljük, hogy az asszonyod nem olvassa a ph-t, (félrenyomtam:) )

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17242) tlac válasza lipi67 (#17241) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz, próbálkozok
de eddig nagyon úgy néz ki, hogy nem fogom kevesebb cpu fesszel megúszni

azt viszont már látom, hogy először inkább a vtt-s és az mch ref-t kell jól beállítani nagyjából blend stabilra, és csak ezután lehet csökkenteni a proci feszültségét

(#17243) tlac válasza tlac (#17242) üzenetére


tlac
nagyúr

megemeltem a vtt +0,1-gyel, a vcore-t eggyel lejjebb vettem, tehát csak egy nagyon kicsit, kis is akadt egy idő után a prime95 small fft 64k...

(#17244) tlac


tlac
nagyúr

érdekes ez az mch ref, csak egy nagyon kicsit intervallumon lehet mozgatni:

8x500, vtt: 1,2V

mch ref:
0,76: nem stabil
0,74: stabilnak tűnik
0,72: stabilnak tűnik
0,70: nem stabil

most megnézem alapon is, hogy ott is ki van-e ennyire centizve

(#17245) tlac válasza tlac (#17244) üzenetére


tlac
nagyúr

alapon sokkal tágabb határokon lehetett állítani az mch ref-t

a 8x500, vtt: 1,2V
2 db mch ref értéket találtam, ami stabilnak tűnt

ugyanez vtt: 1,3V-tal, már 5 db különböző mch ref-en is stabilnak tűnt, tovább nem néztem

tehát azt sejtem, hogy magasabb vtt-vel a jó mch ref-ek halmazát tudjuk növelni

(#17246) FRENK1988


FRENK1988
veterán

valaki talalkozott mar pci parity error al? hogyan lehet orvosolni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17247) FRENK1988 válasza FRENK1988 (#17246) üzenetére


FRENK1988
veterán

Szoftveres problem volt. Oprendszer újratelapítése után megint hasít a gép :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17248) lipi67 válasza tlac (#17245) üzenetére


lipi67
veterán

Érdekes dolgok, s gondolom gépe válogatja..Én el voltam havazva, hosszú..
Közben meg csináltam egy ilyet (is)
[link]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17249) tlac válasza lipi67 (#17248) üzenetére


tlac
nagyúr

rendesen nyúzod a géped :D

nekem viszont nem akar összejönni a 8x500, eddig úgy tűnt, hogy jó lesz, de erre még is képes a mocsok 1-1,5 óra múlva kiakadni blend-ben vagy kékhalált dobni...

(#17250) lipi67 válasza tlac (#17249) üzenetére


lipi67
veterán

Eddig (4590-4600) simán megy, itt jön a stpo, kellene neki több fesz, hidegebb, vagy..lehett wallos a deszka. Úgy érzem 540-545 van benne quad alatt. 8xxx-nél 615-ig ment asszem)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.