Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18701) -Solt- válasza tlac (#18700) üzenetére


-Solt-
veterán

Macerás... ha behülyül, akkor ház kibányász ( asztal elhúz, vezetékek ki ) , oldallap le, sata le... nem ér ennyit! :)

www.smart-bus.hu

(#18702) Core2duo6600 válasza -Solt- (#18691) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez Win 7 hiba, rosszul particiónál valamit le, több lappal is csinálta már nekem.
Különösen akkor, ha instal közben kifagy, vagy resetelek
Winyo kiszed, másik gépbe be, partició töröl
Majd át tenni gpt diskre, majd vissza mpr re, majd át dynamic ra, majd vissza normálra és utána jó lesz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18703) hreblay


hreblay
csendes tag

Hali!

A hét elején vásároltam egy OCZ Vertex2 60GB kapacitású SSD-t. Gigabyte GA EP45 DS4 típusú alaplapban használtam, volna.
Beszereltem a gépbe, az ACHI-t bekapcsoltam BIOS-ban, egy MSDNA-s 64 bites Windows 7 operációs rendszert feltelepítettem rá.
Kitűnően működött, de erről van bőven szó a topikban ezért ezt nem részletezném.
Miután a legközelebbi bekapcsolásnál a HDD-imet is visszakötöttem a rendszerre az alaplap nem látta az SSD-t, pontosabban:

Érzékeli a +1 eszközt de azonosítani némi gondolkodás után sem sikerült. Windows telepítő DVD sem látta az SSD-t. (SATA-, tápkábelcsere nyilván megvolt, nem az a baj)
Ezt az ACHI telepítőt egyébként minden bekapcsoláskor eljátszotta az alaplap akkor is amikor jól működött az SSD. Nesze neked jó boot idő.
Néha így random megjavult és letehet használni egy délután erejéig, de pl. tegnap néztem egy videót, Alt+Enter visszaváltanék teljes képernyőről erre lefagy a rendszer, BSOD.
Azóta semmi jelét nem mutatja az alaplap h látná az SSD-t, kipróbáltam egy másik gépben az egy ASUS P5LD2 SE alaplappal rendelkezik, annak a BIOS-a sem ismeri fel az eszközt.
WTF?! 12-16 órányi tiszta üzemidő után nem ezt várná ez ember...
A garancia papír lobogtatásával boltba történő visszavitelen kívül tehetek valamit az ügyben?

(#18704) belinho válasza hreblay (#18703) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

Telepítsd IDE módban, nekem is így van.
Attól hogy AHCI módban van nem fog kétszer gyorsabb lenni a rendszer, nekem samsung ssd van és mégis gyors a rendszer ide mód alatt.
Nem lesz hot swap meg ncq ebbe még nem halt bele senki.
Én soha nem állítok le egyetlen eszközt sem míg megy a gép, ha valamit ki kell venni akkor gép kikapcs.
Attól sem kell félni, hogy egy videó vagy zene 1mp-cel később indul el.
A lényeg az ssd, ahci mód nélkül is gyors lesz a rendszer.
Én így látom, de ez csak az én magán véleményem, topikot lehetne belőle nyitni, hogy ki van mellette és ki nem. Ha működik akkor jó ha van, de az előtted szólónak sem akart összeállni a dolog.
Én akkor untam meg, mikor haver hozta az ide-s vinyóját és állandóan kék halálozott a win7 vagy a külső rack-es ide vinyómat nem akarta felismerni a rendszer.

(#18705) hreblay válasza belinho (#18704) üzenetére


hreblay
csendes tag

SATA2 csatlakozós az SSD, nem IDE.
Semmilyen módban nem tudom telepíteni, mert egyáltalán nem is látja újabban az alaplap ez az én bajom. Ezt szeretném orvosolni.
Gari lesz ez érzem.

[ Szerkesztve ]

(#18706) belinho válasza hreblay (#18705) üzenetére


belinho
senior tag

Az enyém is sata2-es ssd!

Menj a biosba, integrated peripherals
Sata raid/ahci mode: disabled
sata port 0-3 native mode: disabled

Próbáld meg így, ha így sem megy, akkor bios reset, s csak az ssd-t kösd rá a gépre, lehet valami elállítódott.

Ha tudod próbáld ki az ssd-t egy másik gépben, bár nem hiszem, hogy annak lenne baja.
Ha működik, akkor írd már meg.

(#18707) hreblay válasza belinho (#18706) üzenetére


hreblay
csendes tag

Ezeket a köröket sajnos én is már lefutottam n+1szer.
A hét elején néha még vezettek eredményre, random időközönként, akkor tudtam használni az SSD-t. De most már teljesen KO azóta, h működés közben fagyott le a rendszer és kapott BSOD-t.

A hosszú hozzászólás volt, így a végén írtam:
"Azóta semmi jelét nem mutatja az alaplap, h látná az SSD-t, kipróbáltam egy másik gépben az egy ASUS P5LD2 SE alaplappal rendelkezik, annak a BIOS-a sem ismeri fel az eszközt."

Ezek szerint megtettem amit meg lehetett, viszem vissza gariba.

(#18708) belinho válasza hreblay (#18707) üzenetére


belinho
senior tag

Hát akkor sikerült "kinyírni" ,de mivel zsír új valószínűleg ki fogják cserélni, ha meg nem, akkor irány a fogyasztóvédelem. Nem tudom mi történhetett, mivel elég kis masszív szerkezetek ezek az ssd-k, semmi mozgó alkatrész, tányér, mechanika, olvasófej, ami meghibásodhatna.
Azért megnézném az eladó fejét, mikor visszaviszed.
De hát ez van, ami elromolhat az el is romlik.

(#18709) -Solt- válasza Core2duo6600 (#18702) üzenetére


-Solt-
veterán

Hogy mi? :D

Többieknek... AHCI mód... az AHCI elég fontos, mivel enélkül az SSD nem tudja a trimm funkciót... emellett sebesség különbség is van. AHCI nélkül a winfos élményindex 6.9-t adott az Intel SSD-re, AHCI-vel 7.2-t...

Akinek SSD-je van, az mindenképpen olvassa EZT el...

www.smart-bus.hu

(#18710) Core2duo6600 válasza -Solt- (#18709) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valami hiba lehet a win 7 telepítőjében.
Ráír valamit a hdd re, és akkor a post megáll.
Több lapban, több hdd vel is megcsinálta már, tehát nem a lap, és nem a hdd a hibás.

És amit leírtam azzal utána már le fog menni a post.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18711) -Solt- válasza Core2duo6600 (#18710) üzenetére


-Solt-
veterán

Eddig megvan... én azt nem értem, amit a megoldás résznél írtál...

Ha meg a w7-re gyanakszol, miért nem próbálod másik verzióval?

www.smart-bus.hu

(#18712) FRENK1988 válasza Core2duo6600 (#18710) üzenetére


FRENK1988
veterán

javaslok egy kábelcserét. Nekem SATA-s dvd égetővel csinálta. Amint kábelt cseréltem jó lett postolásnál

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18713) Core2duo6600 válasza FRENK1988 (#18712) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezeken már túl vagyok, gyári hivatalos megvásárolt telepítőről beszélünk.
Akkor a megoldás még 1 szer vázlatosan.

1. beteszed a hdd ét egy már működő gépbe, lehet akár sata, akár usb, a lényeg, hogy üzem közben kell bedugni, mert a post azon sem fiut le, ha ez az adott hdd benne van.
(Sata esetében, előfeltétel, hogy a fogadó gép ahci, vagy raid üzemmódban menjen, akár 1 hdd vel is.)

2. kinyitod azt ahol particiónálni kell, computermanage, majd disk managment, magyarul lemezkezelő talán.

3. Törölsz róla minden particiót, ha kell valami a második ról, a 100 mb ossal együtt harmadikról most kimentheted.

4. átkapcsolod gpt rendszerre a particiót majd vissza, akár többször is egymás után
Ugyanezt megcsinálod a dynamicus és a normál között is.
Hogy ilyenkor pontosan mi történik azt nem tudom, de az a bit vagy adat, amit a telepítő létrehoz az install közben az eltünik.

5. Ha sikerrel jártál, akkor már telepítheted a rendszert és menni fog ajkár AHCI akár RAID üzemben.

És akkor most következzen, hogy ez miért is kell:

A windows 7 telepítésénél, ha lefagy a gép, (már régen rossz) vagy csupán újra kell telepíteni, és nem törlünk mindent róla, előfordul, hogy az első ujraindulásnál megáll a post a hdd detekt, elött / után.
Sokan használjuk ugye úgy ezeket a nagy rendszereket, hogy a win nek adunk mondjuk 100 gigat, és a második a többi.
Egészen biztos, hogy a windows al van a baj, mert több alaplapon előjött nekem, több hdd vel is, mivel 100 gépes cégnél vagyok rendszergazda eléggé vegyes felvágott a géppark. Tehát a hardverhiba kizárható.

Eddig ez nekem csak sata rendszernél jelentkezett, vistaval is, és 7 essel is, vistanal
betudtam a winbeta kiadásak, de a 7 es az gyári.

Új fejlemény, hogy már egy pata s gép is előadta, az alaplap persze tudott sata-t, de a hdd pata volt, miért dobjuk ki ha még megy ugye ?

És a fent említett eljárás minden esetben megoldotta eddig.
Ha ezek nem segítenek, akkor kell a hdd ét mélyformázni egy erre alklamas progiva, ekkor minden bitje egyformára kerül, utána is menni fog.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18714) tlac válasza Core2duo6600 (#18713) üzenetére


tlac
nagyúr

Új fejlemény, hogy már egy pata s gép is előadta, az alaplap persze tudott sata-t, de a hdd pata volt, miért dobjuk ki ha még megy ugye ?

ezek szerint nincs köze a mágikus hibádnak az ahci-hoz
-Solt--nak ahci nélkül működik

[ Szerkesztve ]

(#18715) Core2duo6600 válasza tlac (#18714) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bizony nincs köze
Ez telepítő hiba lesz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18716) -Solt-


-Solt-
veterán

No, én nem szarakodtam, vettem egy SSD-t. Minden egyéb ( kábel, telepítő ) ugyanaz, és tökéletesen működik az AHCI mód. Ergo a vinyo a ludas, hogy csak ide módban hajlandó működni... szerintem...

www.smart-bus.hu

(#18717) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Hello!

EP34C-DS3R -nél volt valakinek olyan hogy FSB-t feljebb állítja és a cpu fan maximum fordulaton pörög?
Próbáltam visszavenni easytunerben is és biost is átnéztem de nem annyira jöttem rá :F
Lehet csak figyelmetlen vagyok?
F5 ös bios van fent!

[ Szerkesztve ]

(#18718) Mr Sm!tH válasza Mr Sm!tH (#18717) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

most látom h elírtam kicsit, természetesen ep45ről van szó!

próbálgatom mindenhogy de csak maximum fordulaton megy a cooler, a proci meg összvissz 27-28 fok.
:F

[ Szerkesztve ]

(#18719) ZaJanga


ZaJanga
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tuning terén. Tudnátok segíteni? :R
E7400 proci , EP45T-UD3LR ver 1.0 F10-es bios. Próbálom állítani de 390-es fsb fölé nem tudom vinni bár nem vágom a beállításokat:
1
2
3
4
5
6
7
8

Köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

Ámítástechnika

(#18720) Mr Sm!tH válasza ZaJanga (#18719) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

Olvass vissza! Feszeket ne hagyad auton, normal vagy az adott érték legyen.
Procinak, ramnak adj plusz feszt és monitorozd valamivel hogy mennyit droppol a lapod illetve mennyire melegszik. Amúgy többre mész ha olvasgatod a fórumot mert részletesen le van írva minden. :)

(#18721) ZaJanga válasza Mr Sm!tH (#18720) üzenetére


ZaJanga
tag

hali!
már szemkifojósra olvastam magam. kiba sok a post! De azért köszi! :R

Ámítástechnika

(#18722) nevo válasza ZaJanga (#18721) üzenetére


nevo
aktív tag

Sajnos ez ezzel jár. Nekem is egy csomó időm ment el arra, amíg sikerült stabilizálni a rendszert :)

(#18723) Mr Sm!tH válasza ZaJanga (#18721) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

ez ezzel jár.
[link]
ez lehet segít egy kicsit!

(#18724) ZaJanga válasza Mr Sm!tH (#18723) üzenetére


ZaJanga
tag

nagyon köszönöm! :R
az az érdekes, hogy gogliztam több féle képp és nem adta ki ezt a remek oldalt! THX ismét! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Ámítástechnika

(#18725) h.adam.92


h.adam.92
őstag

jobbat!

Érdeklődnék, hogy a lapom miért csak 8x PCI-E sávszélen látja a VGA-mat.
lapom egy P45-UD3R rev1.1 és egy HD5870 VGA.
de viszont, ha beteszem a régi 8800-amat azt 16xen látja a lap.
esetleg vmi tipp? :)

(#18726) eladohardver válasza h.adam.92 (#18725) üzenetére


eladohardver
őstag

esetleg újabb bios?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18727) eladohardver válasza h.adam.92 (#18725) üzenetére


eladohardver
őstag

Amúgy meg nem értem mit csodálkozol.... ezek után :))

az a sült padlizsán pcix 1.0x szabvány 5870 meg 2.0 gondolod még fog menni a lapoddal normálisan?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18728) h.adam.92 válasza eladohardver (#18727) üzenetére


h.adam.92
őstag

újabb bios már volt és a lapom támogatja a 2.0-ás PCI-E-t.
a sült vga meg nem változtat semmin, de azért kösz a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#18729) eladohardver válasza h.adam.92 (#18728) üzenetére


eladohardver
őstag

tényleg nem? gondolod amit műveltél vele telljesen épp elméjű emberre vall...? :))

Megolvadhatott akárhonnan a szigetelés zárlat akárhol keletkezhetett, talán pont ez miatt van a lapod 8x-os módban?

Am hasonló szitu Asus gtx280 illetve asus vmelyik nv chipsetű AMD-s lapjával történt... Nem indult sehogysem azzal a lappal... másik lapban jó volt...

próbáltad másikban?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18730) h.adam.92 válasza eladohardver (#18729) üzenetére


h.adam.92
őstag

a VGA már az előző sütése előtt is 8x-os üzemmódban üzemelt. köszönöm megértésed!

btw ugye tisztában vagy vele, hogy mit sütöttem meg ugye?

[ Szerkesztve ]

(#18731) eladohardver válasza h.adam.92 (#18730) üzenetére


eladohardver
őstag

jah, de h bemered rakni a lapba szvsz az gáz... am abban a lapban ment tönkre/kezdett csikozni a régi vga?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18732) h.adam.92 válasza eladohardver (#18731) üzenetére


h.adam.92
őstag

nem, egy másikban. enne a kártyának annyi köze volt a mostanihoz h betettem 2x és ennyi...
az 5870 már mióta megvan azóta 8x-an megy. és kb fél éve van meg asszem, a 8800-at meg nyár végén tettem be a lapba, tehát semmi köze nincs hozzá....

(#18733) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Valaki meg tudná nekem nézni, hogy a Gigabyte GA-EP45-UD3LR rev1.0 lap F11-es BIOS-ában milyen verziójú Intel RAID BIOS van? :B :R

Sürgős lenne. :(

Üdv:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#18734) Rhino666 válasza Rhino666 (#18733) üzenetére


Rhino666
őstag

v8.0.0.1039 ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#18735) Rhino666 válasza Rhino666 (#18734) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszönöm a gyors választ, sokat segítettél! :R :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#18736) eladohardver válasza h.adam.92 (#18732) üzenetére


eladohardver
őstag

esetleg próbáld másik videokártya biossal... úgy értve más gyártó bios-ával... próbálj utánanézni angol nyelven gugliban, hogy a kártyádra milyen biosokat tudtak felnyomni... hiba nélkül...

mondjuk ha van 1 pci-os videokártyád is (s3 kb 1000 ft) vagy egy olyan lapod amin több pciex foglalat van, akkor tök felesleges utánanézni... mert ha netán nem lenne jó vmeik bios, akkor csak beteszel egy másik karit és flasheled a cuccost...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18737) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Tudja valaki mi lehet az oka, hogy egy giga ep43-ds3 lap nem szabályozza a ventit? Egy Acfreezer van rákötve, de akárhová állítom a biosban a szabályzást, mindig full fordulaton megy. Hiába állítom auto vagy enabled módba, akkor sem változik semmi. F9-es, utolsó nem béta bios van fenn.

(#18738) h.adam.92 válasza eladohardver (#18736) üzenetére


h.adam.92
őstag

ezen a VGA bios matatáson én is gondolkodtam, utánnanézek, hogy is van ez :R

(#18739) mexel válasza mexel (#18737) üzenetére


mexel
veterán

Tévedtem. Érdekes, az intel proci gyári ventijét szabályozza a lap, az acfreezert nem, pedig mindkettő 4 tűs.

[ Szerkesztve ]

(#18740) Jockey007


Jockey007
aktív tag

üdv mindenkinek.

segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsban.

alaplap gigabyte ep45-ds5

hibajelenség : nincs hang

amit csak találtam az összes driverrel próbálkoztam már.
a windows szerint is a legnagyobb rendben van minden. elvben tökéletesen működik a hangkártya. csak,hogy nem szól.

hardver hozzásadása: az eszköz megfelelően működik
fent is van a driver stb...
szinte mindent megpróbáltam ami eszembe jutott
bios frissités
új xp
cmos
stb...

nagyon megköszönném,ha valaki hasznos tanáccsal látna el.
előre is köszönöm mindenkinek az építő jellegű hsz-eket

GIGABYTE team

(#18741) belinho válasza Jockey007 (#18740) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

A biosban tiltsd le az alaplapi hangot!

Ha ez sem segít, akkor nézd meg, hogy a lapon ahova kötni szokták az előlapi hang vezetékeit nincs e rajta 2 jumper, ha igen akkor kapd le őket.
Írj ha sikerült!

(#18742) AdamP900


AdamP900
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problemam, hogy nem tudom tuningolni a gepemet. :D Van egy Ep45-DS4 alaplapom. Benne csucsul egy Q9400 es 4x1Gb OCZ Reaper rev.2 -es RAM "csoport". A RAM -ok teljesn egyformak ket teljesen ugyan olyan kit -be vettem oket innen Ph -rol. A proci is innen lett veve es nagyon jol tuningolhato. Sajnos nekem meg nem volt alkalmam a tuningos reszet kiprobalni, mert akar hanyszor huztam vagy megfagyott terheles alatt a gep vagy kek halallal elkuldott a fenebe. Kerdesem a kovetkezo lenne: Valakinek van ilyen vagy ehez hasonlo konfigja? Neki, hogy van beallitva? FSB? Vcore fesz? RAM fesz? MCH/ICH fesz? Jelenleg alapon uzemeltetem, de igy nem tudom kihasznalni az 1150-es RAM -ok nyujtotta lehetoseget, mert csak 1066 -on jarnak.

Ja es meg valami: a Q9400-et meddig szabad feszelni? Nem mertem neki eddig csak 1.3 -ed voltot adni. A segitseget elore koszonom! :R

-- Nagy Ádám

(#18743) belinho válasza AdamP900 (#18742) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv!

Hát a 4*1gb rammal a tuning lehetősége nagyon lecsökken, ahogy írtad is ha húzol rajta egyből lefagy, vagy kékhalál, ez többnyire a memóriára vezethető vissza.
A lap nehezen tud már kezelni 4 modult, hiába bírná a proci.
Szóval kiveszel két ramot, és úgy biztos siker a tuning, de így csak 2gb memód lesz.
Én a te helyedben hagynám az egészet úgy ahogy van. A 4mag és a 4gb memó is elég mindenre.
Az meg semmin nem változtat, hogy 1066 vagy 1150mhz megy a memó, csak szintetikus teszteken látszik a különbség.

(#18744) szacsee válasza belinho (#18743) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na ez honnan jött?
4 modullal max 965-ös chipsettel voltak gondjai a Usernek, de ott is ment a tuning vele... csak jóféle modult kellett kifogni.
Anno P45-el volt nálam minden, Curcial, Gskill, Kingmax, Super Talent lazán mentek keverve is tuningolva. ;]

AdamP900: Ezt nézd át, de nagyítót keress, mert eléggé pixeles lett mióta feltöltöttük elsőre.
Így is mák, hogy be lehetett szerezni, még szerencse, hogy Gorneck nem dobta a levesbe. :DDD
Ami a lényeg :
PCI-E 100Mhz
CIA : Disabled
Performance Enhanced : Standard
Aztán advanced menüben CPU és PCI-E Clock drive 800 és 900 mV emlékeim szerint, de a képen jól van rajta biztosan (nálam most X58 van szóval az emlékem nem kézpénz) :D
VTT-vel kell játszani, hogy tudj FSB-t emelni. P45 megjelenésekor csak tippelgettünk mit merre, most az mondják az okosok, hogy a Droppolt procifeszre kell lőni, bár én nem adnék neki túl sokat akkor sem...
MCH az északi híd, annak tolhatsz feszt, de csak ésszel.
ICH a déli híd, ennek csak akkor kell, ha sok a vinyó
Egyebet nem tudok elmondani. :)
Ja és feszeknél semmit se hagyj auto-n. Alapfeszt meglesed és annyira beállítod kézzel, vagy Normal-ra állítod. Ez különösen ajánlott: Vcore. MCH, PLL, VTT, VDimm értékekre nézve.
Ramfesz a gyártó ajánlása szerint, a referencia érték pedig annak a fele ha nem megy a tuning.

[ Szerkesztve ]

(#18745) belinho válasza szacsee (#18744) üzenetére


belinho
senior tag

Üdv!

Nem azt írtam, hogy nem lehet tuningolni, csak 2 modullal sokkal jobban lehet. Attól még hogy 4 szinte teljesen egyforma ram, nem biztos, hogy mindegyik pont úgy fogja bírni a tuningot, elég egy gyengébb aztán mehet a levesbe az egész.

(#18746) szacsee válasza belinho (#18745) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet igazad van, de még nem találkoztam ilyennel. Ha a lap nem komál egy bizonyos típust akkor 2 modullal sem megy a tuning, ha meg csípi, akkor 4 modullal is úgy megy mint 2-vel.
Szerintem AdamP900-nál User error lesz (valami nincs jól belőve), vagy beragadt bios bug, amit cmos reset + elem ki módszerrel lehet orvosolni.

(#18747) AdamP900


AdamP900
tag

Ertem! Koszonom mindkettotoknek a valaszt! Megprobalom majd nagyitoval nezegetni a belinkelt kepet. :D Alapon sincs bajom a kutyuvel, mert minden elfut rajta csak kivancsi lettem volna mit lehet belole kihajtani. Igen olvastam meg mondtak nekem is, hogy 4 ram -al kozel nem lehet annyira tuningolni mint 2 -vel. Ezert is fontolgatom a amok eladasat es vennek helyette 2x2 Gb -ot, de nem sikerult meg ezugyben dontenem.

-- Nagy Ádám

(#18748) eladohardver válasza szacsee (#18744) üzenetére


eladohardver
őstag

EP45 UD3R ben pl hibátlan 4x1gb CSX 1150mhz körül-ig kitesztelve 24/7 re 550 feletti fsb vel... illetve OCZ 4x2GB Lov voltage kit 1150mhzesek is hibátlanok voltak:) Annak a reaprenek is kéne mennie abban a lapban, talán tesztelni kéne meg utánanézni mit merre meddig kéne állítani:P

SZVSZ ne add el azokat a ramokat.... Tesztelj!!! Olvass!:) Tanulj!

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18749) AdamP900 válasza eladohardver (#18748) üzenetére


AdamP900
tag

Tudnal konkret dolgokat mondani, Segiteni benne, hogy szerinted hova lenne a legjobb allitani az FSb -t meg a ram -okat? MCH feszben stb? En mar kiprobaltam szamtalan lehetoseget, de mind kudarcba fulladt. Talan legjobb lesz kisutni a bios -t es az elemet is kivenni belole. Hatha akkor lehet valamit kezdeni tuningolas teren.

-- Nagy Ádám

(#18750) eladohardver válasza AdamP900 (#18749) üzenetére


eladohardver
őstag

senkit nem szeretnék megfosztani a tanulás örömétől... Olvass!

Ha valóban 1formák a memóriáid... értem ez alatt, hogy a serial száma a 2 kitnek hasonló esetleg egymás után jön akkor ez nem lehet probléma ha tök más serialjuk van akkor lehet ez a problem....

akkor csináld azt h hagyj benne csak 1 kit-et teszteld azzal az oc-t prime95 el lynx el vagy occt-vel.... majd ha sikerült told be amásik kit-et és nézd úgyis...

am kb 2 esélyes a dolog, vagy 400 feletti fsb-t tuningolsz, vagy 550 felett.... feltéve hogy 1150 mhz en akarod a memóriát járatni.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.