Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) sz.j válasza Zoli83 (#17897) üzenetére


sz.j
nagyúr

Egy dologról azért ne feledkezz meg.
Még pedig arról, hogy az ET6 nem mindenütt mutatja a BIOS-ban valósan beállított feszt.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17902) kimi02


kimi02
őstag

Valakinek tapasztalata az F12-es Biossal UD3R-es lapoknál ?

(#17903) rup1u5 válasza kimi02 (#17902) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Vigyázz ezzel a kérdéssel mert jön Gorneck és leb@sz. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#17904) Gorneck válasza rup1u5 (#17903) üzenetére


Gorneck
titán

Én már csak ilyen értetlen vok... :D Szeretem magam kipróbálni az új biost és nem mendemondákra bízni a dolgot... :K

Gorneck#1239

(#17905) lipi67 válasza pisti88+ (#17870) üzenetére


lipi67
veterán

Nem mondod... :B ;)

NFree, stigma: 515-ös stabil FSB-hez még "csak" 1,25v kell, s a lapot se kell agyonfeszelni. Szerintem akár stabil 530-as FSB (vagy felette) is benne van. Van még a táblázatban egy 1,35v-os opció, azt kéne megcsinálni, ott kijönne, csak most ramokkal szívok meg a gyerek szóbeliével..Lehet (ha lesz idő) a hétvégén meglesem)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17906) lipi67


lipi67
veterán

Na..Amit most mutatok elsőre semmi különös, de..
Mint látszik, 4x1GB ram
2 teljesen különböző kit (Team Xtreem CL5 1200, CellShock CL4 1000)
Ezek alapból is terhelik a lapot, gyári feszük: 2,35-2,45 --- Team, 2,1-2,3 ---CellShock
Semminek nem adtam plusz feszt (mch-ram, sőt..ramok valós 2v-on mentek)
A a lényeg: Ez már magában szuper lenne, de a történet más. A Team az ok, azokat én vettem, más kezébe se voltak (Ősembernék csak, Ő rendelte és postázta). A CellShock viszont..Laraxior ramjai, úgy 2 éve gariztatta az 1ik modult. Gondolom pár kézen megfordult, s végül pisti88+ -nál kötött ki. Sajna meghótt az 1ik modul. Én tesztelésre kértem el, mert ha 1 modul ok s valamennyire tudja a lépést tartani a Teamjeimmel, nekem 3giga bőven jó. 15-én kaptam meg Tőle Debrecenben. Hazahoztam: kuka, 1edül nem indul, párban igen, de 2-3 perc és túlmelegedik (CL5 800-on is!). Átvittem szomszédba Abit IP35-E (enyém volt) , be se indultak, csipogás. Hazahoztam és AZÓTA ezzel szarakodom. Fagyasztó-alulfeszelés stb..1 hét után pedig ott tartok, hogy atomstabil. (néztem dos alól memtesttel is, de azt hitelesen nem tudom linkelni, nincs fényképezőm itthon, esetleg tfon.)
Szóval: Nem szabad a tuningnál a ram miatt feladni! Ez a ram be se indult sehol, s itt most 4x1 giga megy alulfeszelve lapfeszek minden alapon!
(napi 3-5 óra szarakodás volt vele, de megérte)
[link]
Az adatok hitelességét Laraxior és pisti88+ is alultámaszthatja, hisz náluk se indult. (esetleges kételkedőknek, bár ki és miért tenné..) Most örülök:)
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17907) krammerka válasza lipi67 (#17906) üzenetére


krammerka
őstag

Üdv!!

Gratulálok Mesterem!! ;)

(#17908) rup1u5 válasza Gorneck (#17904) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mi lusták/időhiányosok meg épp ezért csak jövünk és kérdezünk. :K

(#17906) lipi67:
Na és mi volt a hiba? És a megoldás ami segített?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#17909) lipi67 válasza krammerka (#17907) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!!!!!!! Hogy-hogy itthon?

(#17908) rup1u5: Hogy mi? 1000%, hogy túl lett feszelve, "sokkot" kapott:)
Ezért a melegedés. (nem akármilyen, 800MHz-en is sütött )
Megoldás: 1: Szerencsém van a lappal, ebben indulgatott. 2: Már jártam hasonló cipőben, akkor a hűtő fagyasztó része segített, most is többet volt bent mint a gépben. Fagyasztás, min.fesz és alacsony órajel. Mikor elértem oda, hogy ezen stabilizálódott, akkor kezdtem fokozatosan terhelni. S hiába a gyári 2,3v, még most is csak 2v-ot kap. Ha sikerül, pár röpke hét :B :D és 2,1v/ cl4 1000. Ez a terv.. :U

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17910) stigma válasza lipi67 (#17906) üzenetére


stigma
addikt

Én csak memóriára gyanakodtam első körben lehet az volt/van a ludas, de mindig hallgatni szoktam az építő jellegű segítséget/kritikát, és ahogy te is mondtad próbálkozni kell.

Igaz nálam lapcsere volt de most próbálok G.skill PI ramjaimon egy olyasmi manővert hogy most jelenleg 1130on megy 4:5be felosztva Pref level:7 ( amivel sikerült közel
Read: 96xx Write: 959x Latc: 53.5ns everest értékeket produkálnom)
de a cél/próba ha lehetséges 1190Mhz Perf level 7el mit hozna ki egyáltalán, sőt ami fontos még mennyi fesszel, melegedéssel járna.Igaz sokkal könnyebb dolgom van 2x1el mint 4x1 el illetve 2x2GB-al

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17911) lipi67 válasza stigma (#17910) üzenetére


lipi67
veterán

Én csak memóriára gyanakodtam első körben lehet az volt/van a ludas, de mindig hallgatni szoktam az építő jellegű segítséget/kritikát, és ahogy te is mondtad próbálkozni kell. - Ezt pontosan mire írtad?

Ramjaid jó kis ramok. Az írt Everest adatok is jók, de én nem azt nézegetném a helyedben. Soha a büdös életben nem veszed majd hasznát. Keresd meg a lapodban inkább a legideálisabb proci hajtást (jön a meleg, kalkulálni kell), s ahoz lődd be a legalacsonyabb ramfeszt a legoptimálisabb órajellel-visszaosztással subtimingekkel.
-Én most csak tesztelem a ramokat, hogy mit javulnak, de kben sose az a mérvadó, mindíg proci után megyek velük. Az tény, hogy a szinkronban járatás nagy előnyei a múlté, 1000x teszteltem, és nem előny se az, se a szoros subtimingek, 1re jobban dominál a MHz. Nem tudom, hogy ide írtam-e, de
Amikor HWBOT-ra nyomattam a wPrime, Super PI, Pifast stb teszteket, hát meglepődtem. Egy szinkronban (1:1, ill. Gigánál 2.0) járatott CL4-4-4-10 1106MHz-en lényegesen kevesebbet hozott a konyhára mint egy 5:6-ban visszaosztott CL5-5-4-10 1326MHz.
:R

-24/7-ben meg teljesen mind1, az is, hogy 800 vagy 960 MHz-en mennek a ramok, ember nem veszi észre a sebkülönbséget.-

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17912) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!
Egy kicsit jobban szeretném hűteni a VGA-mat és van egy felesleges procihűtőm, amiről leoperáltam a hűtőbordát és ezzel szeretném hűteni a vga-t. A kérdésem az lenne, hogy hova tudom ezt az alaplapon dugni, a SYS_FAN1-be lehet?

(#17913) krammerka válasza lipi67 (#17909) üzenetére


krammerka
őstag

szabadság.........

Szerencséd van azzal a rammal,főleg ha ez az "újjáélesztett" állapot fennmarad.És ehhez is az UD3R kellett,mert mint mondtad az Abitban sem indult........ :C

(#17914) bzs73


bzs73
őstag

Valakinek ep45ud3r lap alatt f12 biossal megy az et6 rendesen?Én ahogy feszt állítok valaminek kifagy egyből a gép.Most leszedtem a legújabb et6-t,de azzal is. :U

If a second or you are the first to lose.

(#17915) zss2


zss2
csendes tag

Sziasztok! ud3lr biosában hogyan lehet fix fordulatszámra állitani a proc ventit?tudom láma kérdés,de ebben szeretnék segitséget kérni,thx.

(#17916) NFree válasza bzs73 (#17914) üzenetére


NFree
addikt

Szia nekem az et6 az f12-bios-al el sem indult pedig csak azért van fent hogy a feszeket nézegessem, nem hogy állítani? :F :Y
DE az f10c ha jól tudom rendben van s nem vettem észre semmi javulást az f12-vel ;)

(#17905) lipi67
Hát mesterem én már feladtam , nem görcsölök vele tovább, lehet én vagok egy béna ágyú de ez nem megy, kár , hogy nem vagyunk közel egymáshoz , külömben elvittem volna neked , s játszhatunk volna vele . de belefáradtam :O

[ Szerkesztve ]

vga

(#17917) bzs73 válasza NFree (#17916) üzenetére


bzs73
őstag

Már visszatettem én is az f10c-t.Azzal semmi gond nincs. :R

If a second or you are the first to lose.

(#17918) lipi67 válasza Zoli83 (#17912) üzenetére


lipi67
veterán

Dugjad nyugodtan..(18-as karika)
krammerka : Túl van a holtponton, már csak jobb lehet. Pont erről beszéltünk ma Őssel, igaz lusta disznó, ő már kukába vágra volna:)
Ja..Jó ez a lap..Csak..Az a kis szaros Gene..olyan kíváncsi vagyok rá.. :B
bzs73: Végre. Lapultam itt mint szar a fűben mert sose panaszkodott senki, de..Nálam F10c-nél is fura dolgokat művelt. Az egy dolog, hopgy 2máshogy számol" s kvra nem azt mutatja 1-2 paraméternél mint amit biosban belövök, az nem baj..(baj, de szarni rá) Viszont. Az utóbbi 2-3 telepítésem után a MHz-eket is leszámolta +-20-30MHz, (ez se nagy baj, csak azt hittem (mert azt néztem), hogy 4,8GHz-nél vok már lassan és validoltam, de mint később rájöttem, csak 4744 volt vagy mennyi..
Viszont..2x volt, hogy fel se ment, és 1x, hogy ha valamit állítottam lefagyott ahogy van. Oprendszer uaz volt 2 esetben, 1x meg egy sima XP (másik 2 meg carlosca). Mindíg ezeket használom és mindíg az alaplapi ci-t, s lám..Mivel nem teszem fel rögtön csak napokkal a telepítés során, arra gondoltam, hogy vagy valami kis szar progi ütközik vele amit a fiam sutyiben feltesz, vagy valamelyik új win frissítés okozhatja.
lövésem sincs. S mondom, nálam már f10c-nél is ezt tette

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17919) lipi67 válasza zss2 (#17915) üzenetére


lipi67
veterán

Hát..Gomndolom csak úgy, hogy disabled, s ekkor folyamatosan a maxon mennek.

NFree : Miért vagy így elszöntyönpölödve barátom? Pontosan mi is az amit szeretnél, de nem akar összejönni?

(#17917) bzs73: Nálam már azon se megy, csak ha leszedem a netről.. :F
-tuti valami win frissítés kavar be az alaplapi et6-nak..(remélem)
Fagyni nem fagy, de mindent félreszámol lassan..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17920) lipi67 válasza bzs73 (#17917) üzenetére


lipi67
veterán

Na most csináltam gyorsan, nincs is húzva és már csal: [link]

ez még kuka (de bosszantó) de 500-as FSB-nél már össze-vissza irkálja a MHz-eket..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17921) stigma válasza lipi67 (#17911) üzenetére


stigma
addikt

Az utolsó mondatban ott az igazad, annyira agyontuningolásnak nem érzem lényegét, csak kíváncsiságból ha marad időm akkor ezt megcsinálom megnézem mert láttam tesztet 2x1es 1066os G.skill PI-ről ha jól emlékszem és ott 1200at Perf: level :6 -al prime stabilan vitte, gondoltam kipróbálom hátha megy.
Subtiming , hát igen ezeket inkább hagyom, mert ezekhez kevésbé értek , azt tudom sokat dobnak a latba de inkább kihagyom.
Mostani 24/7 állapot.Még van mit stabilizálni,, mert Giga lapban ramok 1140en 2.08 mentek (biosban 2.1V ), Proci meg 1.232V ( Bios: 1.25V)

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17922) lipi67 válasza bzs73 (#17917) üzenetére


lipi67
veterán

Tessék. Most pár szaros FSB-t emeletem és.. vicc: [link]
Ennyit az ET6-ról egyelőre.. :W Bár azért annyira nem zavar, csak ha azt hiszem, hogy pont most váltom meg a világot és kiderül, hogy ez szívat.
:U

(#17921) stigma : Lehet, hogy picit félreértettél mert szarul fogalmaztam.
A lényeg, hogy 24/7-ben Te szemmel 100MHz-eket se veszel észre, nem tRD6-ot vagy 8-at. Viszont azért valahol jó dolog ha optimális. Kicentized s ráhagysz valamennyit, hogy ne szenvedjen. Én azt fontosabbnak tartom, hogy azért legyenek jó ramjaim, hogy a biosban szabadabb lehessek, ne gátoljanak ha akarok egy brutal wPrime eredményt ([PL])
Viszont attól még, hogy alapon 1200-asok én nem járatom annyin őket ha az FSB nem úgy jön ki. A proci a meghatározó. S ha x feszen y FSB-n az ideális szorzóval csak 960-on mennek a ramok, akkor mennek úgy, mert észre úgy se veszem.
Ami azért fontos: A tRD veszélyes is lehet, s nem hoz a konyhára annyit! Lassan szépen ki tudod nyírni vele a ramodat (és alattomosan, észre se veszed) cserébe a memolvasást kapod de a memória meg alacsonyabb MHz-en megy majd. Inkább tRD8 és 1100MHz mint tRD6 és 900.

Lapod: Ha elkapod a frakkját..szép dolgok jöhetnek ki belőle :K :R

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17923) kimi02


kimi02
őstag

Nekem eddig bejött az F12-es Bios Q9550@1.120v

Hogy késöbb milyen lesz azt nem tudom, de eddig még jó :K

[ Szerkesztve ]

(#17924) lipi67 válasza kimi02 (#17923) üzenetére


lipi67
veterán

Láttam ám, írtam és kérdeztem is!!!! Légyszi derítsd ki :U ;)
Amúgy ..ügyes vagy! Szerintem inkább a Te érdemed, s nem az új bios. Vélemény?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17925) stigma válasza lipi67 (#17922) üzenetére


stigma
addikt

Hát inkább én érthettelek félre ebben teljes mértékben igazad van amit írtál, Trd-vel a legegyszerűbb kukába, gariba küldeni a ramokat, mert hamar meghalnak.
DFI-vel voltak jó kis eredményeim már hála a jó égnek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17926) bzs73 válasza lipi67 (#17922) üzenetére


bzs73
őstag

jaj az et6 pontos kiírásba sose volt jó.Nekem mondjuk 10mhz-t csal felfele mindíg.Legalább is cpuz és et6 közt ált 10mhz van.
Különösebben én se használom az et-t,de max fsb-nél,validnál,cpu feszt állítani jó,hogy nem kell mindíg biosba szaladgálni.

If a second or you are the first to lose.

(#17927) lipi67 válasza stigma (#17925) üzenetére


lipi67
veterán

Jó lap is az. Ramkezelésben milyen? (procira ok azt tudom)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17928) stigma válasza lipi67 (#17927) üzenetére


stigma
addikt

Hát sok időm nem volt sajnos de elvileg jó, Crucial, Team, G.skill, Patriot, Mushkin? ilyesmi ramokkal láttam tuningról képeket róla, az enyém egyenlőre jól megy habár majd kipróbálom a másik slotban is , mert P35ös lapomban az sem volt mind1 melyikbe teszem mert egyik slotban jobban mentek a GKX-es ramok ha jól tudom.

Emlékszem Ősember kit-jét sikerült megvennem - sajnos meghalt valamelyik modul - de 1000MHZ-n 4-4-4-4 en 2.1V on tökéletesen mentek, melegedésben szinte langyosak voltak.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17929) lipi67 válasza stigma (#17928) üzenetére


lipi67
veterán

Na ja..A felsoroltak sok lapban mennek jól, ugyan miért..:)
Nálam is kb ez van, csak a Mushkin helyett Reaper. Remélem én is belövöm a beteg (vagy ..volt beteg) Cell-t,s akkor elég is ez a 4x1Giga ram.
Ja! Ház: Nálam most kben nagyon jó a cucc. Nem vicc, ha felteszem az oldallapot 2 °-ot csökken a magok, vga hőmérséklete. (Hdd-lap 1°-ot)

Mit vettél Petitől ami meghótt? Pont most beszélünk, éhes voltam, küldött hurkát (msn-en..)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17930) lipi67 válasza lipi67 (#17929) üzenetére


lipi67
veterán

"Ja! Ház: Nálam most kben nagyon jó a cucc. Nem vicc, ha felteszem az oldallapot 2 °-ot csökken a magok, vga hőmérséklete. (Hdd-lap 1°-ot)" - Ne keress logikát benne, ezt nem ide akartam írni.. :B :W
És..most ezt se magamnak..Asszem megyek, bambulok nagyon. Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17931) stigma válasza lipi67 (#17929) üzenetére


stigma
addikt

Javítom a Hsz-em vagyis inkább kifejtem mert most olvasom mit is írtam.
DFI P35-ös lapom vitte el sajnos az egyik modult a supertalent kitből egy Bios flas után, mert valami beragadhatott a lapba.
Drymen segítségéével újra lett flashelve, majd STT kitet Ősembernek küldtem gariztatni.

Ház:hát eléggé érdekes ha felteszed az oldalát hogy még csökkennek a hőmérsékletek, igaz nem ,,pici" háztól lévén szó, sőt szellőzéssel sincs gond gondolom.
Nálam nyár kivételével mindig fenn van az oldala, hőfokban ugyanannyit mutat, nyáron max pár fokkal melegebb.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17932) lipi67 válasza stigma (#17931) üzenetére


lipi67
veterán

Így már érthetőbb nekem is:)

Ház: Nagyobb a huzat, ha fentvan az oldala, s a ventik nem szanaszét fújnak. Ha meg lesz csinálva rendesen (jó lenne minden apró, oda nem illő lyukat lefedni), remélem még javul,s a 6db 120*38-as(3000rpm-es) venti is teszi majd a dolgát. hang meg nem érdekel. Hallani semmit se fogok (mást) de szemem jó, látni látok, s mivel nem vok telhetetlen, elég is nekem:)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17933) stigma válasza lipi67 (#17932) üzenetére


stigma
addikt

6 db ventri nem semmi, főleg ha 3000rmp-vel járatod. :D
Én is tervezek az enyémbe párat, eddig 2db alap CM ventri van benne + 1 db Yate Loon ami le van szabályozva , hogy ne legyen hangos.
Amit tudok szívesen vennék bele 3-4 Noiseblocker-t ha nem ennyi lenne az ára, mert a tápomban most az van gyárig lecseréltem mert ,,ifa,kamaz" szintű hangot adott :DDD
Noise-nak kb 5cm-ről hallom csak a hangját hogy duruzsol.
Gondolkodtam még AC120as ventriken amik 1000es fordulatszámon pörögnek, csak mostanában semmire sincs időm sajnos, igy egyenlőre felesleges.
Mondjuk az új 690-es ház elnyerte a tetszésemet :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17934) lipi67 válasza stigma (#17933) üzenetére


lipi67
veterán

Hát..van izlésed, de gondolj bele, 1db venti (olyan) nem venti. Abból 6 25-30k attól függően, hol veszed...
Én azért vettem nagy házat, hogy tudjak pakolni, tudjam építgetni. Mi lesz belőle..ma még nemtom..
-lépek szóbelire lassan :W (lányom)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17935) stigma válasza lipi67 (#17934) üzenetére


stigma
addikt

Hát igen elég szép kis summa lenne, ha keresnék akkor nem hiszem hogy sajnálnék rá, igaz azért már egy elég jó kis házat lehet venni, meg max beszigetelni.
Mondjuk annyi pénzért inkább vennék ramot vagy procit ha jobban belegondolok, mint hogy csillivilli házam legyen.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17936) NFree válasza lipi67 (#17919) üzenetére


NFree
addikt

Hát mester , hogy nem megy a tuning valami nem smakkol, 4ghz-ig el megy szépen alacsony feszekkel de onnan semmi, de már nem érdekel majd lessz valahogy.
Probálgattam ,hogy a ramokat is visszavettem mint a szél időzítések stb de nem stabil s nagyon el vook szontyolodva ,de mind1 továbra is álom marad az 500-as fsb

[ Szerkesztve ]

vga

(#17937) lipi67 válasza stigma (#17935) üzenetére


lipi67
veterán

Jogos. Nekem sincs rá keret:( Meg túlzásnak is tartom..)

(#17936) NFree Persze, onnantól kezd érdekes lenni, ne add fel. Nem lineáris a proci tuningopotenciája, ennyi. Van egy kis üresjárat, több fesz kell majd.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17938) NFree válasza lipi67 (#17937) üzenetére


NFree
addikt

Lipi , lenne egy kérdésem , vagy kérésem? mind1
A lényeg néznél nekem everest memcsi tesztet 500-as fsb-nél ramok 1200-on hajtva mert asszem ugy pont kiadja , érdekelne érdemes lenne-e venni 1200-as modulokat.
Mien kiszerelésbe érdemes szerinted 2x2 vagy 4x1?

vga

(#17939) Géza21 válasza NFree (#17938) üzenetére


Géza21
csendes tag

Sokan mondják a 2*2-őt, de énszerintem nincs külömbség! :R

-('-')-

(#17940) nTom válasza NFree (#17938) üzenetére


nTom
aktív tag

látom, csalódtál a prociban. Na, mondd, mennyiért adod? :)

(#17941) tlac válasza NFree (#17936) üzenetére


tlac
nagyúr

6-os szorzóval nézted már?
tekergetted az mch ref-t?

(#17942) NFree válasza nTom (#17940) üzenetére


NFree
addikt

A prociba nem csalódtam a lapommal van valami, ami miatt ne akar menni. A proci nagyon is jól van s nem akar menni sehova, lehet még 1 másfél évig ez a konfig lessz , persze egy erősebb vid karival, mert most meló hiányába nem tudok ugrani x58-ra pedig nagyon szerettem volna az sli miatt

(#17941) tlac
Igen próbáltam már azt is meg kisseb szorzóval is , de most nem akarja az igazságot,azon agyalok valahogy kinyírom , csak az a baj már tuti nem tudják gariba kicserélni ugyan ilyenre s akkor megszívom de nagyon

vga

(#17943) tlac válasza NFree (#17942) üzenetére


tlac
nagyúr

legalább ne reklámoznád, hogy ki akarod nyírni, mert nem megy a tuning...

(#17944) NFree válasza tlac (#17943) üzenetére


NFree
addikt

megírtam azt is, hogy miért nem teszem

vga

(#17945) tlac válasza NFree (#17944) üzenetére


tlac
nagyúr

a lényegen nem változtat

(#17946) lipi67 válasza NFree (#17938) üzenetére


lipi67
veterán

Szia!
Pillanatnyilag nincs működő rendszerem (telepítem), de holnap nézek Neked.
Érdemes-e? Hát..Őszintén szólva NEM. Inkább mennyiség mint sebbesség.
Ha veszel, akkor meg mi a szempont? 24/7-ben nem kell 1200MHz, nem veszed se észre, se hasznát. Alacsony feszen 1000-ren esetleg. Ilyenkorjobb2x2 giga, mert pakolhatsz még hozzá. Viszont ha tuningeredményekre fáj a fogad..3at kivéve 1x1 gigával többre mész..

Kicsit nem értelek. Van egy jó kis quadod, szuper ramok, jó lap. 4GHz felett nem jön össze,..istenem. Én 2,8-on ballagtatom 1066-os ramok mellett, nem kell a plusz. Ha teszt akkor rányomok, de amúgy sose használom ki. Te meg 4GHz-en szinkronban a ramok, vagy 2,4-es szorzó és akkor 1100 felett megy.. Miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17947) NFree válasza lipi67 (#17946) üzenetére


NFree
addikt

Kiváncsiságból kérdeztem, egyébként nem tudom de a ramok nállam nem mennek jobban 1080mhz-nél jobban , ha az időzitéseket meg a pref levelt lazítom akkor sem ja meg ha feszt adok neki akkor sem.
Köszi :R

Olyan nagy igényeim meg nincsenek , hogy a te erdményeidet übereljem , kevés vagyok oda, viszont mint mondtam meg akarom tartani a motyót még sokáig , s nem akarok mérgelődni ha esetleg a fermi proci éhes lessz s abiztonság kedvéért szerettem volna egy 4.3ghz es prime eredményt de , lehet elég lessz oad a 4ghz-is ;)
egyébként így megy a motyó 24/7-ben [3.8ghz]

[ Szerkesztve ]

vga

(#17948) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, lenne egy fura kérdésem ....

Van annak valami jelentősége, hogy az UD3R lap, c-mos után, mindig 8,5 szorzót állít be az E8400 procinak, holott a P35-ös lapom 9-es szorzót állítot be?

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17949) lipi67 válasza NFree (#17947) üzenetére


lipi67
veterán

Csak a feszt lődd be, meg az 5-5-5-15-öt. többi auto. Menni fog. (G)MCH 333.
Holnap nézem, ha addig szét nem verem a VGA-mat. (win7 alatt nem hajlandó ATT-vel működni, 2D-ben is 750/900 és fűt mint az állat.)

sz.j: Nálam is ezt csinálta.. :K

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#17950) sz.j


sz.j
nagyúr

Köszi az infót. :K

Titkon reménykedtem, hogy esetleg azt a szorzót csípi és talán jobb eredményeket produkál mint a 9-es szorzóval.
De majd kipróbálom ..., hátha.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.