Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18651) enemy107 válasza Adiking (#18650) üzenetére


enemy107
senior tag

Szerencsés vagy nekem a G31 333 felett nem nagyon ment. P45 más.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#18652) F_Zolee válasza Adiking (#18650) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem egyforma a két lap talán. :) Előtte volt Asrock lapom és az is bírta a 450et. Ennek inkább az 500as fsb a kérdés inkább.

(#18653) solarix45


solarix45
senior tag

Akinek Kingmax 1600-as DDR3 ram van a deszkájában: ti hogy veszitek rá a memót, hogy 1600-on menjen? Mert nekem nagyon nem akaródzik. 1.9V-on és alatta semmiképp, csak úgy 2-től.

(#18654) modflow


modflow
veterán

Szerintetek az alábbi dolgot meglehet valósítani?

- Telefonkábel bemegy a modembe
- LAN elindul modemből PC-be (Itt vígan megy a vezetékes net)
- Az alaplab DUAL Gigabit lan, így a másik LAN-ból indítanék kifelé vezetéket, ami menne a másik szinten lévő WiFi routerbe
- erre azért van szükség, mert nagyon árnyékol a fal
- A másik szinten szépen menne a Wifi.

Vagyis megoldható az, hogy al alaplapon lévő egyik LAN-on bemegy a net és a másikon meg kiküldi?

Gigabyte GA-EP45-DS3R (rev. 1.0) az alaplapom.

(#18655) vlaho válasza modflow (#18654) üzenetére


vlaho
aktív tag

Igen át lehet küldeni a netet,de nem mindegy melyik hálokari a bemenet,és melyik a kimenet.Ja és a másik gépen csak akkor lesz net,ha megy a megosztó gép is.
Mondjuk,hogy a második hálokari után akarod a netet a routerbe kötni,azt nem tudom,hogy az müködni fog-e.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#18656) solarix45 válasza modflow (#18654) üzenetére


solarix45
senior tag

Ez így nem az igazi... A gépednek a router mögött kéne lennie. Mindenképp két vezetékre van szükséged, mert a modemből érkező kábelnek a router WAN portjára, a gépedhez menőnek pedig az egyik LAN portra kell kapcsolódnia.
Vagy beraksz egy repatert / AP-t a másik szintre. De ez drágább, mint a kábelezés.

(#18657) modflow válasza solarix45 (#18656) üzenetére


modflow
veterán

Akkor hagyom inkább.

(#18658) yolan válasza modflow (#18657) üzenetére


yolan
őstag

Vezess át egy antennát a falon, fúrj neki lyukat, vagy a fali vezetékezés egyik csatornájába húzd át.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#18659) F_Zolee válasza solarix45 (#18653) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez memóriától függ, hogy mennyi kell neki. Valószínűleg még a régi szériás DDR3-as ramod van aminek elkél akár 2.1V is az 1600MHz-hez. Én még nem próbáltam ki az enyémet de a körül megy az biztos. Nekem CSX ram van amúgy. 1333-hoz 1.8V kell.

[ Szerkesztve ]

(#18660) solarix45 válasza F_Zolee (#18659) üzenetére


solarix45
senior tag

A doboza szerint 1,5-1,9V.

(#18661) tlac


tlac
nagyúr

Van új (pár hónapos) béta bios az ep45-ud3p rev1.0, rev1.1-hez.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18662) tlac válasza tlac (#18661) üzenetére


tlac
nagyúr

úgy tűnik ez az első bios, ami nekem normálisan működik és tudok vele tuningolni is, anélkül, hogy előjönne egy "hidegindítási" bug (első indulásnál nem volt stabil a gép, csak mindig a másodiktól)

(#18663) klac


klac
aktív tag

Gigabyte GA-EP45-DS4 lapom van egy ideje kb. egy év, nehezen ment mire kiismertem, most így használom állandóan, semmi gond nincs vele.
Annyira stabil, hogy az intel Burn Teszt mellett bármi, például GPUCapsViewer is nyugodtan mehet egyidőben, nem fagy le, nem lép ki.

Ilyen beállítás mellett nem is nagyon melegszik.

Mondjuk a proc bírná a nagyobb FSB de akkor a MEM ek nem mennének 1200Mhz., vagy 500 al igen, csak akkor meg nagyon melegszik, meg kell neki a fesz. is bőven.

(#18664) Core2duo6600 válasza vlaho (#18655) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Menni fog, a routert automatár ip re kell tenni, de szükséges hozzá a dhcp kiszolgáló, a dns kiszolgláó, hiszen nem másik win nek oosztod a netet, hanem egy hardvernek.

Vagyis kiszolgálót kell futtatnod, azon a gépen innentől kezdve nem igen játszól.
Az elmondásaid alapján 2 routert vagy 1 routert és egy wiffis switchet kellene beüzemelni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18665) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Egy Q9400 ast hajtok benne DS3R ben, DDR3 as 4 GB kingstonokkal 1333 Mhz.
Van - e ismert feszültség dropja a lapnak.
Idönként a legváratlanabb helyzetekben egyszerűen kimerevedik.
Jellemzően inkább üresjáratban.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18666) hermanyi


hermanyi
őstag

sziasztok
lenne egy kisebb problémám , mégpedig az ,hogy van egy P45 UD3 az rev 1.0 ás lapom és nem tudom előcsalogatni rajta az előlapi hangot nem működik sem a mikrofon sem a füles ajzat sem
mellette a 2 db usb tökéletes , az előlapi hang kábelét rádugtam rendesen az alaplap F_AUDIO csatira de nem működik
szóval a kérdésem az lenne ,hogy biosban vagy valahol ezt engedélyezni kellene a gépen Win7 hom premium X64 van
segítséget előre is köszönöm

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#18667) hermanyi válasza hermanyi (#18666) üzenetére


hermanyi
őstag

megtaláltam és megoldottam a problémát :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#18668) tlac válasza hermanyi (#18667) üzenetére


tlac
nagyúr

a megoldás titok?
érdemes lenne leírni, ha később valakinek hasonló problémája akadna...

(#18669) BinLaden


BinLaden
tag

Sziasztok. Van egy EP45 DQ6-os lapom, és van hozzá 2x1gb crucila ballistx tracer memóriám, de nem akarnak menni a lpban, a gép elindul, majd le is áll, ezt csinálja végig. A memó támogatási listán nincs rajta, de olvastam, hogy az f9-es bios már támogat más fajtákat is. Ezen F12-es van, mégsem mennek benne.
Az más kérdés, hogy a BIOS-ban minden auto-n van, a ram feszt 1.8-nak írja, de az 1 gigás 800-as kingmax sem hajlandó elindulni, csak úgy, hogy ha a fesz felhúzom 2.2-re. Ilyenkor elindul, majd ha BIOS-ban visszaveszem 1.8-ra, ugyanúgy megy. Az a meglátásom, hogy az auto 1.8 nem ugyanannyi, mint a beállított 1.8. Lehet a crucialokkal is ezt kellene csinálni?
Mondjuk azok 2.2-n mennek alapból, lehet meg kellene próbálni mondjuk 2.5-ön?

Tudja esetleg vki mi lehet a gond? vagy pölö azt, hogy az új 13d-s béta bios mit tud, vagy segít e esetleg?
a válaszokat előre is köszi. hali. :R :R

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#18670) B4l!nt válasza BinLaden (#18669) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Ne adj neki semmiképp 2,5-t. :(
Lődd be neki manuálisan amennyi rá van írva a ram-ra. (2,2 talán?)

(#18671) BinLaden válasza B4l!nt (#18670) üzenetére


BinLaden
tag

2.2-n meg sem mukkan :(
De a kis kingmax megkapta a 2.3-at. Kis "tuningram" :D 950-en:D nem ez a retek 1066-ról 1150-re max pfffff :O :O

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#18672) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.
Adott egy P45-DS3 (használtan vásároltam BandiT-tól - elvileg jónak kell lennie),
egy nem használt GTS250 (kibontatlanul vettem Roá-tól)

a régi gépemből fennmaradt táp (codegen 400W - tudom elég gáz de csak átmenetileg használom)

a régi gépemből fennmaradt E6550

és ugyan csak a régi gépből 2*1 Gb geil ultra ami biztosan jó (haverom gépében volt próbálva)

A hibajelenség pedig úgy néz ki, hogy bekapcsolom a gépet és a monitor nem kap jelet, vga és proci ventik mennek.
Próbáltam egy másik procival, ugyan ez, ram biztosan jó, a vga bontatlan volt, az alaplap lehet a ludas?

Holnap lesz csak időm külön külön megnézni a cuccokat más gépben addig ötleteket várok. :)

Köszönöm!

(#18673) Mr Sm!tH válasza Mr Sm!tH (#18672) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

Közben kipróbáltam minden összetevőt külön-külön és minden működik rendesen.
A lap bekapcsolás után folyton ujraindul.
Valaki?

(#18674) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, mit és hol állítsak be, vagy mit tegyek, hogy hangokat tudjak felvenni a számítógépemmel. Hogy mit az lényegtelen, bármi ami szól a hangszóróból, rögzíteni szeretném. Már mindent állítgattam, programokat próbáltam, nem vesz fel semmit. Azt mondják a hangnál kell valami mixet beállítani. De a hangoknál nem találok erre lehetőséget. Mit tegyek? Alaplapi hangkártya, Win7 prof 64bit, a lap GA-EP45-DS3 Köszönöm!

(#18675) adorjant válasza Mr Sm!tH (#18673) üzenetére


adorjant
senior tag

Nagyon karcsú a táp...

(#18676) Mr Sm!tH válasza adorjant (#18675) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

kipróbáltam egy corsair VX450-el, azzal is ugyan ezt csinálja.

(#18677) tlac válasza Mr Sm!tH (#18676) üzenetére


tlac
nagyúr

asztalon rakd össze, és köss rá egy pc speaker-t

(#18678) BinLaden válasza Mr Sm!tH (#18672) üzenetére


BinLaden
tag

hali!

nekem is ez volt a broblémám 18669. hozzászólás, de már nagyjából megoldódott
nálad is szerintem a ram a bibis kompatibilitási lista[link] a ds3 ezek szerint nem szereti a geilt
próbáld ki kingmaxal szinte mindegyik lap szereti és ha azzal jó akkor egy legújabb bois F10b béta talán megoldja a problémádat
nekem is az új bios segített

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#18679) Mr Sm!tH válasza BinLaden (#18678) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

Beszéltem a lap előző tulajával ő is erre gyanakodott, kipróbáltam h nem rakok ramot a lapba, ekkor ugye sípolnia kellene de nem is sípolt. Megnézem még kingmax ramokkal de szerintem valami történhetett a lappal szállítás közben. :((

köszi a választ!

(#18680) Mr Sm!tH válasza tlac (#18677) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

már én is gondoltam rá, próba megvolt nem segített sajnos. nem sípol a lap, az valszeg laphiba akkor nem?

(#18681) BinLaden válasza Mr Sm!tH (#18679) üzenetére


BinLaden
tag

de gondolom van kis hangszoró a gépben különben nem sípol
meg akkor sípolnia kellene ha valami nincs jól berakva a helyére

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#18682) Mr Sm!tH válasza BinLaden (#18681) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

igen természetesen kötöttem rá pc speakert de nem sípol soha, ezért gondoltam h a lap hibás :(

(#18683) BinLaden válasza Mr Sm!tH (#18682) üzenetére


BinLaden
tag

hátha kingmaxal sem megy meg nem is sípol akkor valószínű
de biztos ,hogy ram nélkül kell sípolnia??

[ Szerkesztve ]

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#18684) Mr Sm!tH válasza BinLaden (#18683) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

kingmaxxal sem megy sajnos :(
tudtommal ha hiányzik akkor így jelzi a lap h para van, amugy meg soha nem sípol és ez már alapból fura nekem.

valaki erősítsen meg pls!

(#18685) BinLaden válasza Mr Sm!tH (#18684) üzenetére


BinLaden
tag

én kipróbálnám ram nélkül de sajnos speakerem meg nincs :(

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#18686) klac válasza Mr Sm!tH (#18684) üzenetére


klac
aktív tag

Igen, RAM nélküli indításkor sípolnia kell.
Nem olvastam el mindent, prőbáld kivenni a lapból a gombelemet, majd pár perc után visszatenni.
Csak a lapot indítani, minden nélkül, akkor is sípolnia kell.

(#18687) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hi
A p45 ösök konkrétan a ds3r mennyire droppolja a feszt ?
Brutálisan meg kellett emelnem a CPU Vcore-t, meg alatta a CPU terminationt, hogy egyaltalán fel tudjam telepíteni.

A dolog ott kezdődött, hogy megadta magát a chieftec 500 asom, 2 2*2 es csatijával, most egy hipro talán 420 as van benne, aminek csak egy 2*2 ese van.
OCCT vel tesztelgetem. és a grafikonokon látni, hogy szinte minden fesz esik, amikor terhelést kap a cpu.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18688) Mr Sm!tH válasza klac (#18686) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

megvolt az üres indítás, csak procival de nem sípolt :(

(#18689) GrooveHero válasza Mr Sm!tH (#18688) üzenetére


GrooveHero
addikt

speakert cseréltél? Lehet az a ludas, vagy ki tudja...de memória nélkül sípolnia kell, videokártya nélkül sípolnia kell, stb...ez tuti... :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#18690) Mr Sm!tH válasza GrooveHero (#18689) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

nem cseréltem mert csak egy van sajnos, de azt megnéztem, és működött!
(visszaküldtem az előző tulajnak remélem ő majd tud valamit kezdeni vele)

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :R

(#18691) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

A következő lenne a gondom. Ha AHCI-re váltok ide módról, akkor újraindítás után megáll a boot... kiír valami Sata szöveget, és úgy marad... újraindítom, visszamennék a bios-ba, de nem reagál a del-re! Csak a cmos clear segít!

w7-t szeretnék telepíteni AHCI módban, de el sem jutok odáig, hogy a w7 telepítő elinduljon!

www.smart-bus.hu

(#18692) tlac válasza -Solt- (#18691) üzenetére


tlac
nagyúr

lehet valamelyik hdd/odd-d nem támogatja rendesen
próbáld ki egyesével

(#18693) -Solt- válasza tlac (#18692) üzenetére


-Solt-
veterán

Állítólag ez samsung nyűg.... :S Megy vissza garanciába! :(

www.smart-bus.hu

(#18694) tlac válasza -Solt- (#18693) üzenetére


tlac
nagyúr

pontosabban miről van szó?

(#18695) -Solt- válasza tlac (#18694) üzenetére


-Solt-
veterán

Egyszerűen nem hajlandó AHCI módban működni... IDE alatt hibátlan.

www.smart-bus.hu

(#18696) tlac válasza -Solt- (#18695) üzenetére


tlac
nagyúr

de micsoda?
bios-ban hogy van beállítva a 2 sata-s opció? hova van dugva a kábel?

(#18697) -Solt- válasza tlac (#18696) üzenetére


-Solt-
veterán

Hogy-hogy micsoda? :) A vinyó!

Biosban AHCI és native mód, újraindít, boot képernyő, kiírja a sata driver adatait, majd úgy marad! Ha resetelem, akkor bootnál nem reagál a delete-re, vagyis nem jutok vissza a bios-ba...

Cmos clear, vagy sata kábel lehúz... utána ide mód, és semmi gond!

Tehát nem arról van szó, hogy ide módban telepített w7-t akarok AHCI módban indítani, hanem AHCI módban a telepítésig sem jutok el!

( A kábel dugást nem igazán értem! :B Alaplap sata 0, ha erre gondolsz... )

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#18698) tlac válasza -Solt- (#18697) üzenetére


tlac
nagyúr

eddig csak azt írtad, hogy samsung
nekem hasonló egy régi sata-s sasmung dvd íróval volt
próbáld ki, hogy a natív módot nem kapcsolod be, csak az ahci-t

azt meg azért kérdeztem, hogy hova van dugva, mivel a natív sata-s opció csak a sata0, 1,2, 3-ra van

(#18699) -Solt- válasza tlac (#18698) üzenetére


-Solt-
veterán

Már felraktam ide módban... nem volt ingerenciám babrálni vele... sőt, a gariztatás is elmarad... veszek egy ssd-t rendszernek, ez meg jó lesz "tárolásra"...

Azért köszönöm... :R

www.smart-bus.hu

(#18700) tlac válasza -Solt- (#18699) üzenetére


tlac
nagyúr

azért kb 2 restartból ki lehetne próbálni ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.