Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) borsodika válasza F_Zolee (#19000) üzenetére


borsodika
őstag

Közbe úgy néz ki inkább megyek Sandy bridge-re :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#19002) F_Zolee válasza borsodika (#19001) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azok most hibás szériát élnek. :)

(#19003) borsodika válasza F_Zolee (#19002) üzenetére


borsodika
őstag

Tudom, hogy a lapjai nagy része visszalett hívva de teszteket néztem róluk és ha működik elég szépen alázza a mostani cpukat. :U

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#19004) plaszy


plaszy
őstag

EP45-UD3P-ben ajánlatos a PCI-E frekit AUTO-ról fix 100-ra tenni? Vagy 101-es az ajánlott ennél?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#19005) sz.j válasza plaszy (#19004) üzenetére


sz.j
nagyúr

Egy két nagyon ritka kivételtől eltekintve a fix 100-as beállítás a jó.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#19006) plaszy válasza sz.j (#19005) üzenetére


plaszy
őstag

Sapphire 4870 512MB SE-ről lenne szó, de gondolom, hogy ez akkor nem kivétel. Átteszem fix 100-ra. THX!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#19007) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Hétvégén megcsinálnám a Raid0-át. Kell hozzá valamit külön bűvészkedni, pl. drivert letölteni és win telepítő közben pendriveról beadni neki vagy csak beköt, raid menübe belép, konfigurál, win7 boot és particionálás?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19008) bostongeorge


bostongeorge
tag

sziasztok
Gigabyte GA-EP45T-UD3LR laphoz keresek megfelelő memóriát 2x2Gb
nem lenne húzva csak alapon 6750-es procival
1600-as vagy 1333-as ramot ajánlotok hozzá, milyen időzítéssel?
azt olvastam hogy 1,65V-on üzemelő RAM-okat lehet használni ebben a lapban.

[ Szerkesztve ]

msn: bostongeorge@freemail.hu

(#19009) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Fölment simán a win és kész.
Ilyenkor az alábbi beállításokat mire érdemes rakni biosban?

SATA RAID/AHCI MODE - ez most raid-en van
SATA PORT 0-3 NATIVE MODE - ez most disabled
ONBOARD SATA/IDE CTRL MODE - ez most AHCI

Igazából szeretném valahogy kikapcsolni a post után vagy 10-20 másodpercig szüttyögő onboard raid bios-t ami kilistázza a vincsiket meg a raid tömböt, hogy gyorsabb legyen a betöltés.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19010) F_Zolee válasza bostongeorge (#19008) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugye az a legegyszerűbb ha megnézed a támogatott memória listát. Valószínűleg működni fog olyan rammal is ami 1.65V-on megy. Annyi előnye lesz, hogy ha váltasz majd i5-7re akkor megúszol egy ramcserét. Nekem speciel CSX ram van én nincs gond vele.(nem 1.65V-os) Sokan mondták már, hogy nincs értelme 1600MHz-es ramot venni de mostanában eléggé lement az ára szóval nyugodtan vehetsz szerintem. Corsair ramot nem érdemes talán venni. Ha tudsz akkor nézz Patriot vagy Apacher-t. Az időzítés meg szinte oly mindegy. CL9 felett ne legyen. :)

(#19011) Faterkam


Faterkam
addikt

Olvasgattam a hsz-eket, de most elbizonytalanodtam Nekem P35 Ds3 lapom van Q8400-al (8x400), 4x1Gb Kingmax 1066mhz ramokkal (2,4 960Mhz 5-5-515), és GTX460-at vettem bele, de nem igazán ok valami. Néhány játéknál még magas Fps-knél is van akadozás (40-50), azt mondták a GTX460-as topikba, hogy lehet a P35-ös nem bírja, vagy nem szereti. Váltani akartam P45-re a ddr3 miatt. De nem tudom megéri e. Szerintetek valós lehet ez? Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19012) rup1u5 válasza Faterkam (#19011) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Akkor már inkább i5 - i7-re váltanék!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19013) F_Zolee válasza Faterkam (#19011) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez az akadozósosdi nem a miatt van, hogy a vga állítgatja a ventit? Mintha ez végett is lettek volna problémák. Amúgy valóban ha már váltani akarsz akkor jobb ha i5-től kezdesz. Ha már ki akarsz annyi pénzt adni.

(#19014) Faterkam válasza F_Zolee (#19013) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem hinném, hogy a vga venti, előtte kisfogyasztású GTS450-esnél is ez volt a gond, ezért cseréltem le 460-ra. Az a gond, hogy már egy zsák pénzt kidobtam erre, lecseréltem a tápot, ramot, vga-t cpu-t, és a hiba maradt, ezért gondoltam az alaplapra, már csak az a régi :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19015) F_Zolee válasza Faterkam (#19014) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát akkor abban az esetben tényleg újabb pénzkidobás lenne i5re váltani. Ha tudsz olcsón P45-öt akkor megpróbálhatod. Bár az lenne a legegyszerűbb módja ha ismerőstől lenyúlnád a lapját és kipróbálni, hogy lenne-e értelme a cserének.

(#19016) Faterkam válasza F_Zolee (#19015) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos erre nincs lehetőségem :( Szerinted mire lenne érdemes váltani a használt P45-ös lapok közül?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19017) F_Zolee válasza Faterkam (#19016) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha kicsit erősebbre vágysz akkor: [link]
Vagy ha nincsenek extra tuning vágyaid akkor jó ez is: [link] [link]
Vagy ha Pesten akarod lebonyolítani akkor: [link]

Persze ezek DDR2-esek, legalább ramot nem kell alá szerválni.

[ Szerkesztve ]

(#19018) tlac válasza rup1u5 (#19009) üzenetére


tlac
nagyúr

intel raid?
az onboard-ot disabled-re teheted, ha pata-s eszközöd sincs

(#19019) Faterkam válasza F_Zolee (#19017) üzenetére


Faterkam
addikt

Huhh nagyon rendes vagy! De had kérdezzem meg, melyik a jobb a P45 v az EP45? Mi a különbség? Nem nagyon értek hozzá, csak nem akarom hogy 2 alaplapom legyen ami nem biztos hogy jól megy

Ezek mind PCIE 2.0-ás? mert mindenhova azt írják X16 mód.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19020) F_Zolee válasza Faterkam (#19019) üzenetére


F_Zolee
veterán

A kettő ugyanaz. Csak a Gigabyte úgy jelöli a típusokat, hogy EP4x.

Mivel nem őskövületek így mindegyik PCIE 2.0-s.
Ja és amúgy máshol olvasgattam, hogy 4db memória modullal "hibázhat" a gép. Próbált meg csak 2db-al.

[ Szerkesztve ]

(#19021) Faterkam válasza F_Zolee (#19020) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezen, meg sok mindenen már túl vagyok, próbáltam 1,2,3 és 4 modullal is, mindig ua! Akkor olyat érdemes nézni, amire még van garancia is, de hogy jobb lesz e mint a P35-ös lapommal közel sem biztos tudom.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19022) F_Zolee válasza Faterkam (#19021) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát ha mindent kipróbáltál már, meg kicserélted a lapon kívül a gépet is akkor csak megoldódik a gondod.

Milyen játékoknál jön elő a gondod?

[ Szerkesztve ]

(#19023) F_Zolee válasza Faterkam (#19021) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ránéztem a lapodra a gyártó oldalán. Nem igazán találtam olyasmit, hogy támogatná a PCIE 2.0-t. Lehet ez is a gond forrása.

(#19024) Faterkam válasza F_Zolee (#19023) üzenetére


Faterkam
addikt

Leginkább a GTAIV, Mafia2, TDU2 Stb.. A Dirt2, F1 2010 Grid hasít mint állat ultrán, ezért idegesít, mert as GTX 460-at nem érzem hogy kihasználná. Most találtam egy Asus P5q turbo lapot, szted ez is jó lenne?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19025) F_Zolee válasza Faterkam (#19024) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egyik ismerősöm ilyen lapot vett. Ha jól emlékszem. Nem volt vele gond.

(#19026) csucsu69 válasza F_Zolee (#19023) üzenetére


csucsu69
tag

Az biztos nem!

(#19027) rup1u5 válasza tlac (#19018) üzenetére


rup1u5
nagyúr

van egy ide-s dvd íróm...

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19028) tlac válasza rup1u5 (#19027) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor állítsd ide-re

(#19029) Viperator


Viperator
őstag

EP45-DS3P alaplapom van és működik-e SATA3-as merevlemezzel? Érezhetően a sebesség növekedése?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#19030) tlac válasza Viperator (#19029) üzenetére


tlac
nagyúr

biztosan megy
de gyorsaságot nem fogsz tapasztalni, de sata3-as lappal sem

(#19031) rup1u5 válasza tlac (#19028) üzenetére


rup1u5
nagyúr

És attól nem lesz lassabb? Valahol úgy olvastam, hogy satás vincsiknél achi-n kell hagyni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19032) tlac válasza rup1u5 (#19031) üzenetére


tlac
nagyúr

az onboard a lila csatalkozókra és a pata-ra vonatkozik

(#19033) rup1u5 válasza tlac (#19032) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ja értem! A lilát nem is használom.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19034) Jorus válasza rup1u5 (#19033) üzenetére


Jorus
nagyúr

Deronda lettél :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19035) rup1u5 válasza Jorus (#19034) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19036) nevo


nevo
aktív tag

Az mitől lehet, amikor valami program kikapcsolja a gépet (pl: torrent letöltés végén, vagy win update újraindítás céljából) akkor már töltődik be a rendszer, sőt még a bios képernyő sem jön, be mert ilyenkor állandóan újraindul, így más nem marad mint egy cmos reset. Azonban ha én állítom le kézzel (start-->leállítás) Akkor semmi gond nincs az újra indításnál. Kérdéseket megelőzve, igen a gép húzva van, de ugyanezt próbáltam már alap beállításoknál is és ugyanazt produkálja.

(#19037) F_Zolee válasza nevo (#19036) üzenetére


F_Zolee
veterán

Rejtélyes hiba. Lehet szét kéne kapni a gépet és újra összerakni. Érintkezési gondokból szokott furcsán viselkedni a gép.

(#19038) Jorus válasza nevo (#19036) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez ilyen Gigabyte hákli, szerettem anno az EP35 DS4-em, de az ilyen húzásaitól kifeküdtem mindig.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19039) nevo válasza Jorus (#19038) üzenetére


nevo
aktív tag

Gondolhatjátok hogy én is mi mindent kipróbáltam már, benne hagytam csak két slot memóriát, de hiba, azzal is csak ugyanezt csinálta mint néggyel. Szerintem az op rendszernek ehhez semmi köze, tuti valami hardveres gebasz lehet :(

(#19040) hucsikoi válasza nevo (#19036) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Amikor Te választod az újraindítást mi a helyzet?

(#19041) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!

Gigabyte GA-EP43-DS3 +E5200 párosom van és egy kis segítséget szeretnék kérni tuning ügyben. Elmondom eddig mire jutottam:
800MHz-es ramom van így azokat vissza kell osztanom.
12.5x235-ig jutottam alap feszültségekkel. Természetesen a bios-ban nem auton hagytam, hanem normálon.

No itt valami elfogy, mert 240-en már nem indul el a win7. 235-ön stabil. Super PI-ből 4 is lefut egyszerre 32M-el. TDU2 2óra után se fagy ki.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy a 4 CPU fesz közül melyikeket emeljem meg kezdésnek. Mivel a ramokat mindig visszaosztom max800MHz-ig így gondolom azoknak nem kell plusz fesz. De MCH-nak kell adnom? Köszi előre is a tanácsokat.

UI.: Tuning oka: TDU2 szereti a gyorsabb procit. :) Ezzel a 400MHz-es tuningal is 5fps-t nyertem. Még 5 fps jól jönne és akkor nem este ne 25 alá sehol. :U

(#19042) enemy107 válasza Timyyy (#19041) üzenetére


enemy107
senior tag

Vcore elsőnek, a többi normal. MCH-nak nem hinném ,hogy kellene, hány giga ram van benne?

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#19043) D.Orion válasza enemy107 (#19042) üzenetére


D.Orion
veterán

No én követtem el a tuningot így válaszolok Timyyy helyett. Csak 1x2GB ram van benne, de 4GB-al(ki lett próbálva) is ugyanennyi az fps a játékban. Ha emelek két egységnyit VCore-on és akkor se indul el, nyomjak valami másnak is egy keveset?

(#19044) enemy107 válasza D.Orion (#19043) üzenetére


enemy107
senior tag

Próbáld a szorzót csökkenteni. Ha úgy indul itt egy tipp.
300X11 1.33125V(biosban) elégnek kellene lenni hozzá, az loadban úgy 1.28V-1.296V környékén kellene lennie drooptól függ.. A ram szorzó 2,66.

Esetleg MCH 1.3V-ig, a 2 gigás ram miatt. Igaz csak 1 van benne.

[ Szerkesztve ]

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#19045) D.Orion válasza enemy107 (#19044) üzenetére


D.Orion
veterán

Thx, ha legközelebb ott leszek, akkor megcsinálom és értesítelek. Köszi.

(#19046) odorgg


odorgg
addikt

Sziasztok!

EP45-UD3P-nél lehet valahogy OC profilokat menteni Biosban?
Ha igen, akkor hogyan?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19047) F_Zolee válasza odorgg (#19046) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom úgy, mint a többinél. A képernyő legalján írja, hogy melyik billentyűvel lehet menteni a profilt.

(#19048) odorgg válasza F_Zolee (#19047) üzenetére


odorgg
addikt

Kösz, közben magamtol is sikerült rájönni :D :DDD :B :R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19049) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan, hogy a foglalatban egy (vagy több) tű lentebb van mint a többi?

(#19050) sz.j válasza Gerisz (#19049) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos előfordulhat. De én már találkoztam rosszabbal is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.