Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18501) solarix45


solarix45
senior tag

Nahát, én most jöttem rá, hogy az alaplap alap beállításokon emeli a feszültségeket, ha húzom a procit/ramot. Én meg kis naív azt hittem, hogy alap feszen milyen jól mennek :U

(#18502) tlac válasza solarix45 (#18501) üzenetére


tlac
nagyúr

milliószor le lett írva, hogy tuningnál tegyük alapra a feszültségeket

(#18503) h.adam.92


h.adam.92
őstag

üdv!

vki tudna segíteni nekem, hogy az EP-45 UD3R rev1.1-es lapomban a VGA miért csak 8x-os PCI-ban üzemel, mikor elvileg a foglalat 16x-os? már 1x kiszedtem megtakarítgattam, de úgy sem lett jó, ma tettem fel új drivert és ez sem oldotta meg a problémát. vki esetleg vmi tipp?

(#18504) pr05p3c


pr05p3c
tag

EP45-UD3 lapnak mennyi hátránya van az UD3R-hez képest? Most készülök venni egyet és úgy néz ki, hogy csak sima ud3-at tudok szerezni, de ha sokkal rosszabb, akkor lehet tovább kellene keresnem...

(#18505) eladohardver válasza pr05p3c (#18504) üzenetére


eladohardver
őstag

nics intel-raid csak a Gigabyte 2 portos Raidje van ami Jmicron IC-s... rev 1.0-nál nics mof hűtés... csak a 1.1 et érdemes szvsz... Ha nem kell a raid:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18506) pr05p3c válasza eladohardver (#18505) üzenetére


pr05p3c
tag

Raid nem kell szerencsére, a hűtést én is néztem, hogy az 1.0-n elég gyenge. Igazából holnap derül ki, hogy a lap milyen(1.0 vagy 1.1), csak akkor veszem meg ha az utóbbi. Másik esetben P5Q lesz, de azért jobban örülnék a giga lapnak(most is az van).

(#18507) 04ahgy válasza 04ahgy (#18498) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, most szereztem egy EP45T-UD3LR-t is. Kipróbálom abban is a procit, hátha többet megy, mint a P45D3 Neo-F-ben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18508) eladohardver válasza 04ahgy (#18507) üzenetére


eladohardver
őstag

Ha jó a ref érték akkor nemköll magas mch fesz...:) NEO-ban hány ref-volt? UD3R ben csak 2.... CPU+MCH és 550X7.5 ig asszem nem is igazán kelett változtatni.... de ha köll előkotrom neked..

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18509) eladohardver válasza eladohardver (#18508) üzenetére


eladohardver
őstag

ja és mch-t ne terheld annyi +fesszel amit álítottál... maradj 1.4 nél max!!!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18510) scream


scream
veterán

Honnét tudnám leszedni az @BIOS működő verzióját ? :F P45 extreme-hez kellene, win7 ultimate 64bit-hez.

(#18511) eladohardver válasza scream (#18510) üzenetére


eladohardver
őstag

vévévépontgigabájtpontkomponttéduplavé

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18512) scream válasza eladohardver (#18511) üzenetére


scream
veterán

-_- nincs sehol sem ott fenn rajta ,köszönöm ... legalábbis akárhány alaplap adatlapjára rámentem és megnéztem az illesztő ,illetve segédprogramokat egyiknél sem volt, ezért kérdeztem itt rá.Gondolom driver CD-n fenn van, csak az a baj,hogy nincs meg a CD...

esetleg egy linket adhatnál ...

(#18513) XenHai


XenHai
senior tag

Van valakinek tapasztalata Gigabyte GA-EP43-UD3L ?Most készülök venni 1et megbízható lap ? Azért kérdezem mert a jelenlegi asus lapom 1 kalap szar...

(#18514) FRENK1988 válasza scream (#18512) üzenetére


FRENK1988
veterán

nincs már tényleg. De már PM-ben ment egy link :)
XenHai: inkább UD3R-t vegyél az L kicsit gyengébb

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18515) XenHai válasza FRENK1988 (#18514) üzenetére


XenHai
senior tag

De mi a külömbség a Gigabyte GA-EP43-UD3L és a Gigabyte GA-EP43-UD3LR között Jelenleg 1 asus p5kcm van egyen rangú vele?

[ Szerkesztve ]

(#18516) FRENK1988 válasza XenHai (#18515) üzenetére


FRENK1988
veterán

mintha az emlékeimben az L gyengébb kondikat kapott. Meg hát nincs RAID.
A p35 2magos a P45 a quadokhoz való + a P45(3)-ben van már PCI-e 2.0

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18517) XenHai válasza FRENK1988 (#18516) üzenetére


XenHai
senior tag

Kösz akkor R fogom venni! Egyébként ez a szemét p5kc jól ki szívatott e6420 al tök jól ment 4 évig húzva erre 2 héttel ezelőtt le kapcsolgatott lejjebb vettem jó volt.Most vettem 1 q9550 és állandóan fagy primot el indítom azonnal fagy ...

(#18518) XenHai válasza FRENK1988 (#18516) üzenetére


XenHai
senior tag

4g Geil evo ramom van 1066 mhz es az oldalon nem írták ezt a rammot akkor instabil lesz a rendszerem 800 mhz-nél írnak geil ramot vagy ez nem lényeg?

[ Szerkesztve ]

(#18519) scream válasza FRENK1988 (#18514) üzenetére


scream
veterán

még egyszer örök hálám :R

más :

BIOS frissítés óta nem megy a 4 GHz-es idáigi beállításom és nem tudom miért :F Meg amikor emelgetem a feszeket ,akkor a refeket is magától húzza,ez normális ? meg nem egész számok vannak, hanem pl 766 meg 803 ,ezek mitől lesznek ?

(#18520) scream válasza FRENK1988 (#18514) üzenetére


scream
veterán

dupla hsz ...

[ Szerkesztve ]

(#18521) FRENK1988 válasza scream (#18519) üzenetére


FRENK1988
veterán

biosfrissités előtt alapbeállítás
XenHai: Előbb mindenképpen 800-on hajsd. Prime, everest Memtest stb futattása, majd lehet próbálkozni a magasabb frekikkel

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18522) XenHai válasza FRENK1988 (#18521) üzenetére


XenHai
senior tag

Oké ma megyek este az alaplapért akkor alapon próbálom először ki !Addig valaki le tudná nekem írni hol és mit kell állítani ,hogy 1066 on menjenek a ramok nem volt még GA lapom és ahogy néztem eléggé más a biosa mint az ASUS-é.

(#18523) eladohardver válasza scream (#18512) üzenetére


eladohardver
őstag

:O

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18524) tlac válasza scream (#18512) üzenetére


tlac
nagyúr

(#18525) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!

AGP-s gépről szeretnék PCIE-ra váltani, és a Gigabyte EP45-ös lapokat nézegetem már jó ideje, de iszonyat sok fajta van, és ahogy olvasgattam mind között van eltérés, hol kisebb, hol nagyobb. 20 ezret mindenképp áldoznék rá (akár használtan is), a kérdés csak az, hogy most 2010 júliusában milyen lapot érdemes venni, amely már korrekt, kifejlett és időtálló lesz. Tehát mely típus és milyen rev. lenne ideális?

Várom válaszaitokat! ;)

(#18526) -bh- válasza jcvd (#18525) üzenetére


-bh-
aktív tag

Az L-eseket kivéve (pl UD3L, DS3L) bármelyik - igény kérdése (CF, 8Sata, TPM, stb..) Csak az időtállósággal van a baj (figyelembe véve, hogy - bár még jelent meg új procc ebbe a foglalatba - az idén véget ért a pályafutása az LGA775-nek...)
Amúgy átlag felhasználásra (sőt: játékra is) még elegendő egy erősebb 2 magos is manapság, és még egy darabig elég is lessz; de új processzort már nem fogsz tudni venni bele jövőre már...csak használtat.
Ha mindenképp időtállót akarsz venni, amiben mondjuk 1-2 év mulva erősebb proccot óhajtasz tenni, akkor LGA1366 (annak viszont ára van...) ...az 1156-nak szintén vége jövőre, 1155 meg még jó kérdés, h milyen lessz...v vmi AM3-as AMD...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#18527) Hebry


Hebry
senior tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy egy EP45-UD3P lapon, hogy tudom bekapcsolni az AHCI módot, hogy működjön is?
Tünet SSD magában elindul, ok.
SSD+WD black elindul, ok
SSD+WD black + WD black a listát kiírja az elején, de utána megáll és nem csinál semmit.
Kicsit már idegbeteg vagyok, hogy nem bírom bekapcsolni.
Szeretném mind az SSD-t és mint a két HDD-t egyszerre használni.
Ide módban minden megy szépen.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#18528) Hebry


Hebry
senior tag

Ja op rendszer Windows 7 ultimate 64 bit

(#18529) Hebry


Hebry
senior tag

Valaki?

(#18530) Gorneck válasza Hebry (#18527) üzenetére


Gorneck
titán

Másik porton? Másik bios?

Gorneck#1239

(#18531) Hebry válasza Gorneck (#18530) üzenetére


Hebry
senior tag

Végigpróbáltam mind a 6 narancssárga portot, a lilákhoz nem nyúltam.
A biofrissítést még nem csináltam meg, remélemk az majd megoldja.

(#18532) fatal` válasza Hebry (#18527) üzenetére


fatal`
titán

Próbáld ki másik alaplapban, valószínű a vinyó AHCI módja halt meg, legalábbis nekem 2 samsung vinyó is ezt csinálta, az elsőt legariztattam a másodikat még nem, mert nincs hova menteni a cuccot és ezenkívül semmi baja, inkább használom IDE módban.

(#18533) malloc


malloc
csendes tag

Sziasztok!

Memória kompatibilitási kérdésem lenne. EP45-DS3-as lapom van és vennék bele memóriát. A hivatalos honlapon lévő 1066-os memóriák listája elég rövid. Az lenne a kérdésem, hogy ezt mennyire kell komolyan venni? A lista 2008-as ezért gondolom, hogy az újabb bios-ok stb. miatt talán olyan is megfelelően működne, amely nincs a listán. Ezzel kapcsolatban vannak tapasztalatok?

(#18534) Gorneck válasza malloc (#18533) üzenetére


Gorneck
titán

Inkább azt írd mit szeretnél belerakni...

Gorneck#1239

(#18535) malloc válasza Gorneck (#18534) üzenetére


malloc
csendes tag

Még nincs konkrét, csak itt a PH-n nézelődtem. Pl. OCZ Platinum v. Reaper.

(#18536) papi20 válasza malloc (#18535) üzenetére


papi20
tag

Szia.

Az 1066-ak közül nekem eddig a kingmax volt a jó és a Corsair Dominator. Most 2x2gb Ocz Reaper van benne ami 1150-es.

(#18537) malloc válasza papi20 (#18536) üzenetére


malloc
csendes tag

Most 2x1 giga Corsair Dominator van benne, melléjük kellene még 2 giga ram. Ezért nyilván még két Dominator lenne a legjobb, de láttam más, jó ramokat is, de nem tudom mit produkálnának együtt.

(#18538) eladohardver válasza malloc (#18537) üzenetére


eladohardver
őstag

EP45 UD3R ben pl nem indultak 4x2GB al... csak 2x2 vel műxött a dominator... úgyhogy szvsz ne várj sokat... 4x1GB CSX CEC 1066 viszont hibátlan:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18539) adorjant válasza papi20 (#18536) üzenetére


adorjant
senior tag

Tanúsíthatom,nekem 2*2 Kingmax 1066 van benne,és szépen bírja a tuningot is.

(#18540) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Érdekes problémába futottam ma:

Egy barátomnak szerettem volna tuningolni a gépét, a konfig EP45-UD3R lap, E7400 proci, és 2x2GB 1066 Kingston HyperX ram. Van viszonylag sok emlékem a P45 korszakból (bár én E8500-zal és Q9550-nel használtam), de semennyit nem sikerült húzni rajta, mert amint megemeltem az FSB-t az alap 266-ról, a bios a "save and exit" rész után megfagyott, és a gép csak akkor indult el, ha ki-be kapcsoltam. A beállításokat megjegyezte, a tuning stabil volt, de ha beléptem a bios-ba, és állítottam valamit, akkor ugyanúgy megfagyott, és nem ment tovább. Ha indítás után nem léptem a bios-ba, akkor minden frankó, LinX és prime alatt is stabil a gép, de Win 7 leállítás után nem kapcsol ki, nem tud újraindulni, és szintén csak erőltetett kikapcsolás segít.

Mi lehet a hiba, vagy milyen beállítás miatt lehet ez? :F
Lap miatt van ez, vagy esetleg a proci olyan sz@r, hogy nem bírja az FSB emelést? :U Amúgy ez E7400-asok mennyire jól húzhatók? Azt tudom, hogy az újabb stepping-es változat.

Bios-t próbáltuk F9-cel és a legfrisebb F12-vel is. A gép kb 1 éve megy alapon, és hibátlanul teszi a dolgát.

Kicsit kiestem már a P45-ből, ha valakinek volt hasonló gondja, és tudja a megoldást, az légyszi segítsen! Előre is köszi! :R ImI

(#18541) eladohardver válasza ImI87 (#18540) üzenetére


eladohardver
őstag

az a beállítás nem stabil, ha ilyet csinál... tesztelj többet... 12 óra blend.... ha téneg nem stabil akkó kidobja... valszeg nem jó a ref nb v cpu v mind2.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18542) htibi20


htibi20
csendes tag

várható volt

(#18543) ImI87 válasza eladohardver (#18541) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi a választ, de ezzel pont nem megyek semmire. :N
Mint mondtam, akár 1 MHz FSB emeléstől is bekattan a lap, és a bios-ból nem megy tovább. Hogy jön ehhez a stabilitás? :F

12 órát pedig soha nem teszteltem nem is fogok, az annak való akinek sok ideje van, és szereti nézegetni a prime ablakot. :P :DDD (Erről mindi van vita, de 2 óra már bőven sok, mondjuk egy LinX és egy memtest kombinációval, persze egymás után.......)

A kérdésem továbbra is él, mi miatt lehet, hogy a bios-ba bármilyen módosítás után nem megy tovább a gép? :F

(#18544) sz.j válasza ImI87 (#18543) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem teljesen ilyen, de nagyon hasonló hibával volt nálam egy ud3r lap, ha akármennyit is emeltem az fsb-t rögtön feljött a biosban a piros, túlhúzásra figyelmeztető ablak és nem működött rendesen a gép......
Ram hibára gyanakodtunk, de nem az volt.
Hosszú ideig tartó, idegőlő próbálgatás után ment vissza az eladóhoz a lap ......

Egy újabb lappal, ua-al a hardverekkel, meg minden addigi "csúcsomat" megdöntöttem, azaz jogosnak tünik az előző lap hibájának feltételezése.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18545) Benhill


Benhill
senior tag

DS3L lapkam van.
Az lenne a kerdesem, hogy melyik az a bios amelyikben van LLC allitasi lehetoseg?
Illetve fel szoros cpu szorzo.
...ha egyatalan van.

(#18546) eladohardver válasza ImI87 (#18543) üzenetére


eladohardver
őstag

change proci?:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#18547) ImI87 válasza eladohardver (#18546) üzenetére


ImI87
őstag

sajnos nincs rá lehetőség, nekem i7-em van, aközeli ismerősök meg amd-sek. :(

(#18548) lala42 válasza Benhill (#18545) üzenetére


lala42
őstag

A tiedben kell lenni.
Ctrl+F1 a bios-ba belépve. :K

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#18549) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Lenne egy fontos kérdésem a Gigabyte P45-DS4 lapomban lehet 460 SLI-t építeni?Én sejtem hogy nem,mert akkor 470 v.480-t kell vennem

[ Szerkesztve ]

(#18550) tlac válasza BullKoxa (#18549) üzenetére


tlac
nagyúr

nem hivatalosan talán megoldható
[link]
[link] (itt már nem lehet nem minden infó friss)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.