Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Aryan válasza tlac (#5000) üzenetére


Aryan
senior tag

Én igen 2db 750gb-at. Mi lenne a kérdés?

(#5002) tlac válasza Aryan (#5001) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt a programot kellene ahci vagy raid módban futtatni (ha nem sikerül elindítani, segítek)
a vinyót ellenőrzi

ha ahci vagy raid módban használom a terrás samsungomat, akkor a cachére hibát jelez nekem (ez a teszt utolsó fázisa, az utolsó előtti részben felületi tesztet csinál, a program felajánlja ennek kihagyását, érdemes kihagyni, nekem 3 óráig tartott ez a rész)

raid-ben vannak a vinyóid?

[ Szerkesztve ]

(#5003) Aryan


Aryan
senior tag

Az lenne a kérdésem hogy eljutottam a tuningban 4GHZ-ig (8x500) egy E8400-al , de sok feszt ad az alaplap a procinak amikor visszaveszi a proci szorzóját 6-ra. Cpu-z szerint 1.264v ha 6x500 megy a proci. 1,15 vid-es és Q815A fpo-s a proci. Ha fixre beállítom a feszt a procinak ami tehát nem auto és nem is normál akkor nem veszi le nagyon a feszt windows alatt. Másik hülye kérdés mi az a CPU PLL és a CPU TERMINAL feszültség. CPU PLL-t belőttem 1,5v-ra a CPU terminalt 1,3v-ra. Ja két napot szívtam a tuningban egy másik E8400 proci miatt, az még a 400FSB-t sem bírta. Érdekes az 1,225 vid-es volt és alapon 34°-ról indult, a mostani aminek kisebb a vid-je majdnem 40°-ról indul ha nincsen tuning és faszán melegszik is az 1,15v vid-es prockó :) . Lehet hogy lekénne cserélnem a HyperTX-met pedig megszerettem lassan 2év alatt,mert semmi hangja sincsen full fordulaton sem.

(#5004) tlac válasza Aryan (#5003) üzenetére


tlac
nagyúr

a terminantion-ok a vtt-k, a reference-k meg a gtl-ek
ezekről itt olvashatsz

sajnos csak normal-on fogja levenni a feszültséget

(#5005) Aryan


Aryan
senior tag

Meg is nézem mindjárt kikarcolom egy cd-re.

(#5006) Aryan válasza tlac (#5004) üzenetére


Aryan
senior tag

értem köszi, majd írok amint lement a teszt a hdd-n

(#5007) Aryan válasza tlac (#5004) üzenetére


Aryan
senior tag

AHCI-ben nyomatom a winyókat,cd-s bootolos megoldás nem jött össze,mert állandóan kiírja hogy nem tufda betölteni a a cd-rom drivert. Megpróbálom a floppys-t.

(#5008) tlac válasza Aryan (#5007) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is ugyanezt csinálta...

floppy-ra úgy tudod csinálni, ha van egy jó működő példányod (nekem mind rossz volt, aztán pendrive-ra hoztam össze) dos boot-ra formázod és rámásolod a estool-t

(#5009) Aryan válasza tlac (#5008) üzenetére


Aryan
senior tag

pendrive lett a megoldás :) , végig is ment a teszt mindkét hdd-n, ahogy leírtad a felületi tesztet nem futottam le. No errors-t ír ki nekem. Neked ahogy látom ds5-d van,nekem ds4-em, nekem nincsen lila sata csati (külön sata raid vezérlő)csak sárga ami a déli híd vezérli. Olvastam a fórumban hogy problémáznak a lila csatin a hdd-k, lehet hogy pont te írtad ezt:B .

[ Szerkesztve ]

(#5010) Aryan válasza tlac (#5008) üzenetére


Aryan
senior tag

milyen hibát produkálnak egyébként a winyó(k), a test alatti hibán kívül

(#5011) tlac válasza Aryan (#5009) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem ezt írja ki, nem mertem még használni
sárga csatlakozón van

"sata raid/ahci mode" mire volt állítva a biosban a teszt alatt?
melyik biost használod?

[ Szerkesztve ]

(#5012) Aryan válasza tlac (#5011) üzenetére


Aryan
senior tag

Szerintem a winyód cashe hibás ahogy írtad a RAM kifejezésből itélve, de a legegyszerűbb szerintem hogy ha van egy másik hdd-d amin van stabill rendszer és valami nagy file told át az 1terrás samu-ra és akkor kiderül hogy cashe hibás vagy nem. Nekem általában 80és90Mb/s-el másolnak a winyók a total commander szerint. Nézd meg te is TC alatt. Ha nem feltűnően lassú (gondolok itt 1mb/s alatti másolásra) akkor lehet hogy még okés a hdd, de én sem bíznám rá az életem. A legegyszerűbb visszavinni gariba a winyót.

SATA RAID/AHCI mode: AHCI
SATA PORT0-3 Native mode: Enabled
Gigabyte EP45-DS4-em van és F8-as biost (nem béta,giga oldaláról van leszedve)

Megnézném még a hdd-t egy HardDisk Sentinellel

[ Szerkesztve ]

(#5013) tlac válasza Aryan (#5012) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz, hogy kipróbáltad!

70megával stabilan másol rá...
az a baj, hogy simán ide módban meg nincs hiba
itt egyébként elmélkedek is, nem biztos, hogy a vinyóval van a gond
kipróbálok egy régebbi bios-t is (a te stabil F8-adra olyan dátum van, mint egy én béta F10n-emre...)

hdsentinel, smart nem jelez a vinyómra hibát

[ Szerkesztve ]

(#5014) Balinov


Balinov
félisten

Udv sracok, oke, hogy P45, de mi van a P43-al? Tudnatok teszteket linkelni a kisoccs chipsetes giga lapokrol?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5015) tlac válasza Balinov (#5014) üzenetére


tlac
nagyúr

Egy különbségről tudok csak, mégpedig, hogy csak 1 db pci-e 2.0-s slot-ot támogat az nb. Azt nem tudom, hogy fsb-ben mennyit tudhat a p43, lehet, hogy a gyengébb p45-öket adja el az intel p43-ként.
Na meg a köré épített lapok közül a legjobb a ds3r.

(#5016) tlac


tlac
nagyúr

(#5017) szacsee válasza tlac (#5016) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na Pakson laksz? Lebuktál.. :P
Itt a legújabb beta, mert látom eléggé szét van csúszva ami nálad van (alaplapi érzékelőnek kikiáltott Super I/O chipp hőmérsékletét sem mutatja stb..).

(#5018) Zájec


Zájec
veterán

mivan skacok , senki nem tuningol ? nagy a csend... nincsenek eredmények..

(#5019) tlac válasza szacsee (#5017) üzenetére


tlac
nagyúr

az már elavult :P
itt van újabb

Zájec:

én tuningolnék, de nem értek hozzá :)
na meg most a vinyókkal szenvedek, éppen most állítottam vissza már sokadjára a raidemet...

(#5020) ffodi


ffodi
veterán

Sziasztok!

A minap összeraktunk egy gépet bátyámnak egy EP45T-extreme lappal. Az lenne a gondom, hogy alapon feltettem a vistát, majd elkezdtem tuningolni, jó is volt, aztán egyik újraindításnál, kiírta hogy bios recovery, mondom jólvan csináld csak végig ment, restart, aztán megint bios recovery, de a recovery mindig ugyan ot megáll és nem csinál semmit. Próbáltam már bios resetet is de semmi, ugyan az, akár hányszor índítom újra, mindíg ugyan az fogad.........nagyon idegesítő a dolog, mert ma lett kész a gép, és minden be van építve, vízhűtéstől elkezdve minden, és nagyon nem akarom szétszedni :W
Legyetek szívesek segíteni, ha tudtok, köszönöm.......

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5021) tlac válasza ffodi (#5020) üzenetére


tlac
nagyúr

gép áramtalanítása, elem ki, clear cmos
ha nem jön be, akkor ezzel is lehet próbálkozni

(#5022) ffodi válasza tlac (#5021) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi, ezt mindet próbáltam de semmit nem használt........közben sikerült megoldanom a problémát.......kihúztam a vinyót, és végigment a recovrey, visszadugtam és most jó.....a technika ördöge........mi jöhet még egy új gépnél :DD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5023) szacsee válasza Zájec (#5018) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ramok nélkül nehezen.. :D

(#5024) tlac válasza ffodi (#5022) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor szerencséd volt, a vinyó kavart be, azon is kereste a bios-t

(#5025) ffodi válasza tlac (#5024) üzenetére


ffodi
veterán

Igen valószínű az volt a baj hogy ott is kereste........keresehette :D ......másrészről, nem nagyon megy a tuning.....q9550 proci meg 2*2048 Kingmax 1600ddr3 és még a 3400 se megy a procinak, pedig nem sokban térnek el a beállítások az én p35-ös lapomtól.......majd csak lesz valami......

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5026) tlac válasza ffodi (#5025) üzenetére


tlac
nagyúr

pedig nem sokban térnek el a beállítások az én p35-ös lapomtól

ez a baj, sokkal jobban be kell állítani, gtl, vtt...
meg a ddr3 is plusz hibalehetőség

[ Szerkesztve ]

(#5027) ffodi válasza tlac (#5026) üzenetére


ffodi
veterán

Hát igen, meg is szenvedek a beállításokkal, 3000-en sem akar még menni a kicsike.......szóval eddig nincs valami jó véleményem róla.........

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5028) diegho válasza ffodi (#5027) üzenetére


diegho
nagyúr

igen, sajna a P45 már az a kategória amihez érteni is kell mit állít be az ember a bios-ban és be is kell állítani mert bármelyik érték auto-n hagyása nagy hiba.

(#5029) Kroni1


Kroni1
veterán

EP45-DS3 vásárlását tervezem, mert ár érték arányban jónak tartom, ( és nincs pénzem DQ6-ra :) ) a sallangokra és pl. raidre és silent pipe hűtésre sincs szükségem.. Jó választás ez a lap egy Q9550-hez tuning szempontjából szerintetek?

Gigabyte lapot akarok megint mert meg vagyok elégedve a mostanival is, P35C-DS3R lapom van, de 450-es fsb felett bármilyen procival megfekszik, akármit csinálok, ezért gondoltam a P45-re..

(#5030) B-L-A-C-K válasza Kroni1 (#5029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem egy Q9550-hez DS4-es vagy attől főlfele kéne gondolkodni olyan procinál....DS4. DS5, DQ6....stb...

[ Szerkesztve ]

(#5031) tlac válasza Kroni1 (#5029) üzenetére


tlac
nagyúr

legalább ds3p-t vegyél

diegho:
találtál e0-s procikat?

(#5032) diegho válasza tlac (#5031) üzenetére


diegho
nagyúr

főnök volt fent, hétfőn tudom meg, hogy hozott-e vagy nem, ami biztos hogy 20-ért vettem egy E8200-at.

(#5033) Zájec válasza tlac (#5019) üzenetére


Zájec
veterán

az nem baj :) ! az akarat a lényeg :K találj ki egy fsb,mhz beállitást aztán csináljuk..

szacsee .: azért nem mert nincs meg mind a 4 modul ? csináld kettövel..

(#5034) Zájec válasza Kroni1 (#5029) üzenetére


Zájec
veterán

pedig van egy jó DQ6 az aprók között... :K

ha már ilyen klassz procira volt lové akkor ahhoz illö lapot is tessék venni....
ahogy B-L-A-C-K kolléga is mondta,, inkább DS4-töl felfelé...

nekem milyen szépen megy a prájm 500fsb a York-al ;)

(#5035) ffodi válasza diegho (#5028) üzenetére


ffodi
veterán

Ma én is rájöttem erre:) Most sikerült egész jól beállítani, 3800mhz ramok 1800-on 7-7-7-20.....a procit egyszer inditottam 4120-on is elindult, tesztek mentek, prime fagyott biosból 1,45-öt kapott, szerintem 24/7-be jó lesz a mostani beállítás......meg még úgy is bejáródnak majd a kondik :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5036) Kroni1 válasza Zájec (#5034) üzenetére


Kroni1
veterán

Tudom, de a DS3 21e FT, a DQ6 meg használtan is 43.. ;) Annyim most nincs sajna, azért kérdem, hogy a P35-ről erre van-e értelme váltani szerintetek?! A Q9550 is E8400 vagy maximum Q9300 akart lenni és csak véletlen sikerült így, mert olcsón hozzájutottam. ;)

(#5037) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!

Ma végre hozzájutottam, és össze tudtam rakni a gépet.. EP45-DS4 a lap
kezdeti driver gondok után a Vista is helyreállt szépen.
tuninggal pár napot még várok amíg nincs rendesen bejáratva.
most ezzel a takarékos izével erőlködök hogy váltogassa nekem a sebességet meg kapcsolgassa a lámpákat de semmi. annyit csinál hogy leveszi a szorzót 7ről 6ra, de ezt az előző lapom is tudta.. meg is untam hamar hogy ugrált nekem.
de ezt az új sebességváltósdit hogy a francba tudom aktiválni?

(#5038) szacsee válasza Henryk (#5037) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tedd fel a legújabb DES szoftvert, és ha elindítod, akkor már csinálja is.. ;)

(#5039) Henryk válasza szacsee (#5038) üzenetére


Henryk
aktív tag

feltettem de még mindig nem villognak a lámpák.. biosban is kéne állítani hozzá valamit? vagy a vista energiagazdálkodása is beleszólhat?

(#5040) szacsee válasza Henryk (#5039) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem nem kellett biosban semmihez nyúlni.
Reboot-ot kért és utána már villogott 1000-el, ha bekapcsoltam a programban a DES-t.

(#5041) Gorneck válasza Henryk (#5037) üzenetére


Gorneck
titán

Ha rám hallgatsz, akkor hagyod a picsbe...csinálj profilt...akár szoftveresen is...vond bele a VGA-t és a feszeket is...sokkal jobb eredményt érsz el...pár wattot jelent az a szoftver, ha megy...kimértem...

Gorneck#1239

(#5042) Henryk válasza Gorneck (#5041) üzenetére


Henryk
aktív tag

Annyira azért nem érdekel :D
Csak kiváncsi vagyok milyen amikor működik.. mer a giga honlapján mutogatja hogy pattog oda vissza a ledsor, meg minden, :)) de nálam olyan stabilan tartja az 1.312v os alapfeszt hogy fulladna bele, kapcsolgatom pedig a dinamic voltaget oda vissza de semmi. :(
egyedül a szorzót b*sztatja de azt megállás nélkül, mindjárt ki is kapcsolok mindent, mit váltogat ez itt nekem?

Amúgy teccik a lap, főleg ez a díszkivilágítás rajta. át kéne programozni a ledeket hogy zenére villogjanak ilyen hangszintmérőként :DD

khm.. mellesleg everest szerint 16fokos a procim passzív hűtéssel :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5043) Gorneck válasza Henryk (#5042) üzenetére


Gorneck
titán

Eist+C1E miatt váltogatja...terhelés hatására...cpuz-zal tudod csekkolni...

Gorneck#1239

(#5044) Zájec válasza Kroni1 (#5036) üzenetére


Zájec
veterán

"hogy a P35-ről erre van-e értelme váltani szerintetek?! "
ha igy lejebb adod ,akkkor nem sok értelme...
érdekes,, veszel egy 60k-s procit és hozzá egy 21k-s lapot... nekem ez furcsa.. :D

(#5045) Henryk válasza Gorneck (#5043) üzenetére


Henryk
aktív tag

Az oké, azt az előző lapomnál is kinyomtam, de most a LED villogtatás a célom hogy terhelés szerint mennyenek, mint a giga honlapján. Már újraraktam a DES-t meg resiztem meg minden de nem mozdulnak a LED-ek, csak a szorzó. asszem jobblenne ha inkább tuningolnék már.. több sikerélményem lenne...

ő izé.. bios frissítést nyomjak fel vagy felesleges? F5 van fent asszem

[ Szerkesztve ]

(#5046) csezo83 válasza Zájec (#5033) üzenetére


csezo83
csendes tag

Nekem is lehet? :DD

(#5047) Zájec válasza csezo83 (#5046) üzenetére


Zájec
veterán

:K

(#5048) Gorneck válasza Henryk (#5045) üzenetére


Gorneck
titán

F8at érdemes sztem...bár Én még nem próbáltam...

Gorneck#1239

(#5049) szacsee


szacsee
nagyúr

Lesz még 1 Extreme tulaj, legalább nem leszek egyedül.. :D

(#5050) Aryan


Aryan
senior tag

Gigabyte EP45-DS4-nél melyik biost érdemes használni,mert fent van F8-as (giga honlapjáról leszedett) bios és érdekesek a proci hőmérsékletek, ezért max speeden pörög a Hypertx hűtőm és így már van hangja a proci hűtésnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.