Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) tlac válasza rup1u5 (#17049) üzenetére


tlac
nagyúr

igen olvastam

az x58 úgy jön ide, hogy ott meg van a teljes értékű 2x16 és ebben az esetben biztosan gyorsabb a a két db 5870

és én erre azt mondom, hogy szerintem p45-ben is gyorsabb lenne, mint az 5970

mi ebben a nem érthető?

(#17052) Gorneck válasza breiner (#17050) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig minden infó ott van rajta... ;) Uazt meg nem fogom leírni...

ui: minősítsd már légyszi, privátba is jöhet, érdekelne mi olyan rossz rajta?!

Gorneck#1239

(#17053) breiner válasza Gorneck (#17052) üzenetére


breiner
aktív tag

bocs privibe

[ Szerkesztve ]

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#17054) bonat válasza Gorneck (#17052) üzenetére


bonat
senior tag

megvettem az EP45-UD3LR-t
naggyon jó

(#17055) Gorneck válasza bonat (#17054) üzenetére


Gorneck
titán

Örülök neki.

Gorneck#1239

(#17056) bonat válasza Gorneck (#17055) üzenetére


bonat
senior tag

csináltam 3dmarkot is
[link]

(#17057) rup1u5 válasza tlac (#17051) üzenetére


rup1u5
nagyúr

P45-ben 8*8-al nem hiszem hogy gyorrsabb lenne 2db 5870 mint egy 5970. :(
mi ebben a nem érthető? :DDD
amig nem látok egy ilyen tesztet addig kételkedem.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#17058) boogie84


boogie84
veterán

sziasztok

Pár hete, talán 6 hete vettem egy 500GBos samu vinyót (F3) rendszernek. Arra telepítettem egy win7 ult x64et (virágbolti), akkor kezdett hülyeségeket csinálni a gépem. Magától újraindult, akkor is felpörgette a cpu hűtőt (akkor még rajta volt a coolink is egy pwm-es elosztóval) . Azt a rendszert lecseréltem egy Vista ult x64 sp1-re , amit frissítettem sp2-re. Az bírt kb 1 2 hetet. Újraindulgatott, vmikor megfagyott a win betöltésénél és csak resettel tudtam működésre bírni. Ugye akkor sérültek a fileok, és el sem akart indulni.
Az is fura, h mind2 oprendszernél voltak olyan hibák, h a minialkalmazások közül néha nem töltött be egyet egyet.
Most pl kétszer nem tudom elindítani a windows media playert total commanderből, a 2.-ra azt írja h programfuttatási hiba..
Ez után tettem fel a mostani Win7 ulti x64 retail (virágbolti) verziót. Ez úgy ahogy megy, újraindulás azt hiszem nem volt, de a gadgetek közül most is van ami néha hülyéskedik. No és persze a cpu cooler.

Tegnap átdugtam a coolink ventit külön pin-re Sys FAn2-re. Nem a cpu coolerrel (SK2) van egy foglalaton. Gondoltam néha nem érzékeli az SK2 fordulatát, de nem így volt, mert az utána is csinálta.

Előtte XP sp3 volt fent (akkor még nem volt a samu 500as, és nem volt coolink sem) semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Ugye xp-ben nincs gadget, de akkor is csak egy program ami vmiért nem működik rendesen a win7 alatt.

A mostani indításkor pl nem volt felpörgetés és a coolink a tegnapi 1300 - 1400 helyett most csak 730ról indult, odafűtök neki a prime-al , és most is csak 890. Futtatom a prime tesztet, és a coolink most is csak 975 rpm. (tegnap melegebb volt az alaplap, ezért lehetett magasabb a coolink fordulata), tovább futtatom a primeot, és msot már 1075. ergo ez jól működik.

Lehetséges hogy az alaplap nem tudja helyesen megmérni a hőmérsékleteket??

No meg ugye ott van a játék fagyás a menüben. Igazából jó lenne ha saját magam jönnék rá a hibára, de alaplapot, procit sajnos nem tudom csak úgy cserélgetni vkivel...

Ramok pozícióit megcserélgettem, cmos clear is volt, másik partícióra tettem win7 ult 32bitet (virágbolt), de akkor is csonálja. (ennél a minialkalmazásokat annyira nem próbáltam, cod6 hibával kapcsolatban tettem fel: [link])

Prime stabil, nem hibázik, memteszt sem ír hibát.

Tudna vki segíteni h mitévő legyek? :F

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17059) Gorneck válasza boogie84 (#17058) üzenetére


Gorneck
titán

Az alaplap max mintavételez...

A win7es dologra igazából nem tudok mit mondani...illetve mondanék...ne virágboltit tegyél fel és frissít le minden drivert...bár nekem azzal se volt gondom amiket feltett a gép.
1 vinyóval telepítetted a win7? Mert eggyel kéne.

A két sysfan teljesen másképp szabályozza a rákötött ventiket (mi alapján ne kérdezd). Egyébként melegedik a proci? Szóval van oka pörgetni a ventit? PWMes a venti? Szabályzás azon van vagy voltagen?

Gorneck#1239

(#17060) boogie84 válasza Gorneck (#17059) üzenetére


boogie84
veterán

PWM-es vezérlésen van a biosban.
Proci nem melegszik, csak a ventit pörgeti meg.
A 32bites változatot egy másik vinyó 100GB-os partíciójára tettem fel (akkor az 500GBos nem volt bedugva) , csak ATI driver telepítettem mellé a cod6 kipróbálására, hogy ugyan úgy megfagy e a menüben (kb 30mp-re) és utána megy tovább. Semmi progi nem ment fel, csak ezek, akkor is pörgette a ventit egyszer.

Biosfrissítéstől félek, de ha tudnátok linkelni programot amivel biztosan fel tudom tenni, akkor megpróbálok egy motherboard_bios_ga-ep45-ds4_f9.exe biost.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17061) Gorneck válasza boogie84 (#17060) üzenetére


Gorneck
titán

Ha 10 fokot is ugrik a hőmérséklet, akkor meg fogja pörgetni...ez sajna ilyen.

Ott a @bios. Win alól lehet vele frissíteni.

Gorneck#1239

(#17062) boogie84 válasza Gorneck (#17061) üzenetére


boogie84
veterán

Még prime alatt sem ugrik a hőmérséklet, jól tettem fel az SK2-t a procira. Néztem is , hogy lehet e ilyesmi.
Alapból windowsban nem szokott ugrálni a hőmérséklet, szoktam figyelgetni.

Letöltöttem e két dolgot:
motherboard_utility_gbttools_gbt_atbios.exe
motherboard_bios_ga-ep45-ds4_f9.exe

Mit kell tennem mielőtt lefrissítem a biost? Ilyet még nem csináltam. :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17063) Gorneck válasza boogie84 (#17062) üzenetére


Gorneck
titán

Azt azért eléggé kétlem...

Aszhem így lehet könnyebb lesz...

Gorneck#1239

(#17064) boogie84 válasza Gorneck (#17063) üzenetére


boogie84
veterán

Megemelkedik a hőmérséklet, de nem ugrás szerűen. Úgy tudom h ha ugrásszerűen nő a hőmérséklet akkor a hűtő nincs megfelelően illesztve a cpura, vagy rossza pasztázás..

Köszönöm a linket. Elolvastam, de azt hiszem, hogy a Windows-os frissítés egyszerűbb.
Lementettem a mostani biost a winyóra. Remélem nem lesz rá szükség.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17065) Gorneck válasza boogie84 (#17064) üzenetére


Gorneck
titán

Háááát ezt most elég érdekes volt olvasni...nem is kommentálom...

Gorneck#1239

(#17066) eladohardver válasza boogie84 (#17058) üzenetére


eladohardver
őstag

nekem meg ugyanazzal az F3 as 500 as samuval 790x ud4p lapban (amd) a legújabb biossal nem indul ha másik hdd is van a rendszerben, illetve az utolsó előtti biossal "zümmög brummog " szal fura hangot ad ki folyamatosan... :DD :W

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#17067) boogie84 válasza Gorneck (#17065) üzenetére


boogie84
veterán

Szia, azért lehet érdekes amit írtam, mert aki még nem csinált bios frissítést és parázik tőle, annak egyszerűbbnek tűnik a windowsos dolog, sry.
Végülis nem volt rá időm lefrissíteni, de már más probléma is van. Tegnap 2× is megfagyott a cod mw2-m Uh lehetséges h mégsem a bios a megoldás,hisz eddig működött. :O
Nagyon spontán jön az egész. Azt vettem észre h játék közben is pörgeti..
Ááá már nem tudom h mi lehet :(

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17068) Gorneck válasza boogie84 (#17067) üzenetére


Gorneck
titán

Játékról nemtok mit mondani...de én úgy gondolom, hogy instabil a géped...lehet kéne egy kis MCH fesz...vagy épp a procinak...

De ez a cpu venti felpörög dolgot kezdem komolyan nem érteni...miért baj az, ha melegszik a proci és ad kakaót?

A gyári hűtőt én pl pont ezért cseréltem...még egy sima FF indításnál is növelte a fordulatot pár másodpercre...rohadtul idegesített...de ez kb minden lapnál így van...
Amúgy ASUS Silent Knight II van rajta és az pörög fel néha néha?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17069) boogie84 válasza Gorneck (#17068) üzenetére


boogie84
veterán

Sajnos nem csak kis felpörgetésről van szó. Windowsban, mikor nem futtatok szinte semmi alkalmazást akkor pörög fel de NAGYON. 2500-2600 RPM-ig.
Ha jól tudom az Asus SK2- nek2300 a maximális fordulata..
Hőmérséklet változás nincs, nem indokolja semmi, hogy fel kellene pörgetnie. Ezért probléma.

Alaphelyzet windows-ban:

Prime teszt: (még itt sem olyan durva a hőmérséklet, hogy 2300ig kellene pörgetnie, ahogy normál esetben nem is teszi:)

Prime utána visszaállnak szépen a hőmérsékletek:

CpuZ Error:

Most az istennek sem produkál olyat, uh csak téglalapokkal tudom szemléltetni, hogy is működik:
A pirossal keretezett rpm szokott felmenni 2500-2600ig. A kékkel jelölt rész, a hőmérsékletek nem változnak ez alatt. Van mikor rövidebb - pár mpre pörög fel - , van mikor több mpre.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17070) Gorneck válasza boogie84 (#17069) üzenetére


Gorneck
titán

Ha üresjáratba is ezt teszi, akkor lehet gond így már...de játék alatt természetes is lehet.

Cpu terhelés sincs ilyenkor? Pár százalékos? 15-20% esetleg picivel nagyobb...az baj, hogy ezt rohadt nehéz lesz megoldani...az, hogy megugrik a fordulat...az lehet egy futó alkalmazás pár %os cpu terhelésétől is...vagy mint írtam egy FF egy IE indítástól is..ha tényleg nem csinál semmit a gép és te se rajta, akkor meg kell nézni nem e egy progi terheli a gépet pár másodpercre ami miatt a bios megemeli a fordulatszámot...de mint írtam nekem is ez volt a gyári és a scythe hűtőm 9es pwmes ventijével...ha volt cpu terhelés akkor felpörgött néha néha...és az ugye nem biztos, hogy hőmérsékletugrással jár...

Próbáld még esetleg a bios frissítést vagy a voltage alapú szabályzást...meg kiszűrni mi terheli le a procid mikor nem kéne semminek...
Játék alatt meg sztem ne csodálkozz, hogy jobban pörög egy venti a kelleténél...anno ezért vettem 12es ventivel ellátott hűtést vagy legalább olyat amin lehet cserélni...a Samurai ZZ pont ilyen...

A cpuz nem bétát is nézted? 32bites vagy 64es az OSed és annak megfelelőt szedtél le?

Gorneck#1239

(#17071) boogie84 válasza Gorneck (#17070) üzenetére


boogie84
veterán

CPU terhelés 0 - 7% között ingadozik. De már vagy 1,5 órája nem produkált felpörgetést.
Azóta futtattam egy óra prime-ot, de semmi. Már tegnap este óta default biossal megy a gép. Az volt a furcsa h akkor is csinálta. Most vmiért nem.

A hűtő hangja nem igazán érdekelne, csak az hogy néha nem töltődnek be a minialkalmazások (nem tudom h köze van e a jelenséghez). Ergo nem működik tökéletesen, úgy ahogy kéne. Érdekesség h ez csak azóta van , mióta új 500as vinyó és xp-től különböző oprendszer van fent.

Amíg nem hibázik ebben a helyzetben (default bios) addig nem teszem vissza a cpu-t 3,6GHz-re. Marad minden alapon. Csak így a bios alapból 1.2V volt körül ad a CPU-nak... + a RAMOK is csak 800on mennek. De mind1, ha nem hibázik.

A CPUID HWmonitor nem tudom h 64bites oprendszerhez jó e ,előtte ezt használtam.
Most töltöttem le egy 1.1564bit-et innen.
Érdekes, hogy a bal oldali 32bites nem látja jól a 12V-ot. míg a jobb oldali 64bites már helyes értékeket ír.

Minden esetre felteszek az 1TBos egy xp-t, feltelepítem a játékot, és azon is kipróbálom.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17072) Gorneck válasza boogie84 (#17071) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor lehet mégis csak instabil volt az a tuning...

Gorneck#1239

(#17073) boogie84 válasza Gorneck (#17072) üzenetére


boogie84
veterán

Xp-t használva egy cod mw2 telepítéséig, és kipróbálásáig nem jelentkezett felpörgés, (most kicsit megnyugodtam, h nincs baja a gépnek :B ) viszont a játék ugyan úgy fagy a menüben, mint win7 és vista esetében. lehetséges h ez vga / driver "hiba" lesz.
A rendszer stabilitása érdekében, most hagyom alapon, úgy használom a win764bitet. :)
Ha jelentkezik még a probléma akkor kövi a bios update.

(vki azt írta anno, hogy a prime és a memtest sem biztosít tökéletes tuningot. igaza volt! )

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET!! :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17074) Gorneck válasza boogie84 (#17073) üzenetére


Gorneck
titán

Kicsit más az energiamenedzsment a két os között...

Gorneck#1239

(#17075) mageska


mageska
csendes tag

Sziasztok!

Egy EP45-DS3L van a gépemben, és egy Core 2 Quad Q8200 es ketyeg benne. (2,33ghz FSB 1333) Végre megengedhettem magamnak hogy vegyek 4 giga 1066-os ramot, de nem tudom belőni a bios-t hozzá. Próbáltam ezzel a leírással, de ugye nekem nincs olyan a System Memory Multiplier -ben hogy 4+ és olyan sincs hogy DDR2 OverVoltage Control. Annyit tudok, hogy valahogy úgy kell kijönnie az 1066 nak hogy a System Memory Multiplier- t felszorzom a CPU host frequency vel. Ami nekem 333 on van. A System Memory Multiplier-ben szépen be is állítom az értéket hogy 1066 legyen (az egyetlen érték amivel 1066 lesz asszem valami 3.20A) de az újraindításnál azt mondja drága a win 7 hogy kékhalál és újraindul. Amint visszaállítom a ramokat az alapbeállításra, ismét kifogástalanul megy a rendszer. Minden mást autón hagytam a biosban, vagy nem nyúltam hozzá. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#17076) mageska


mageska
csendes tag

Nem 3.20A hanem 3.20B

(#17077) Hunter2 válasza mageska (#17075) üzenetére


Hunter2
addikt

Szerintem valamit benéztél mert nekünk is van egy ilyen lappal szerelt gépünk és van a BIOS-ban opció a ramok beállítására (fesz, késleltetés).
Egyébként valószínűleg csak anyi a gond hogy a RAM-nak nem elég az 1,8V az 1066-os sebességhez, legalább 2V-ot állíts be neki vagy annyit amennyi a csomagolására van írva.

(#17078) mageska válasza Hunter2 (#17077) üzenetére


mageska
csendes tag

Igen biztos hogy van benne ilyen, de hol? :) Mert én nem találom. A cikk szerinti helyen nincs. Legalább is azon a néven biztos.

Akkor ha jól értem jól csináltam amit csináltam csak a feszt kellene megemelnem? És az merre van?

[ Szerkesztve ]

(#17079) Gorneck válasza mageska (#17078) üzenetére


Gorneck
titán

A MIT menün belül...[link]

Milyen ramjaid vannak pontosan? 2,0V valszeg kelleni fog nekik...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#17080) boogie84 válasza Gorneck (#17074) üzenetére


boogie84
veterán

Na most vagyok meglőve :(
Tegnap, miután írtam h alap biossal megy a gép, nem is pörgette fel a ventit. Ma első bekapcsoláskor megint. :O
Ha tudok elugrom egy olyan haverhoz akinél van elég erős táp és kipróbálom azzal.
VGA csak nem okoz ilyen jelenséget.
Azt sem értem h tegnap mitől működött jól. Ma hajnali 4 óta mi változott? :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17081) mageska válasza Gorneck (#17079) üzenetére


mageska
csendes tag

Kingston HyperX 8500D2/2G

(#17082) mageska válasza mageska (#17081) üzenetére


mageska
csendes tag

2.3V van ráírva. Végre megtaláltam hol kell beállítani. Ha jól csináltam akkor a Dram voltage ben állítottam át a feszt 2.3 ra. De így is ugyanaz a helyzet. Win 7 tölt, majd újraindul... Visszaállítottam 800 ra tökéletesen megy...

(#17083) mageska válasza boogie84 (#17080) üzenetére


mageska
csendes tag

Sajnos ötletem nincs a problémádra, viszont azt szeretném tudni, hogy a Network traffic gadget-edet honnan szedted le?

(#17084) Gorneck válasza mageska (#17081) üzenetére


Gorneck
titán

2,0-2,1V lehet kelleni fog neki...

Gorneck#1239

(#17085) mageska válasza Gorneck (#17084) üzenetére


mageska
csendes tag

A következőket zongoráztam végig és mindegyikre a válasz kékhalál volt.
2.0
2.02
2.04
2.06
2.08
2.1

Sikerült lefényképezni az 1mp re felvillanó kék ablakot, azt irja hibának hogy pfn_list_corrupt.

(#17086) ready01


ready01
csendes tag

Hello, egy kis segítséget kérnék tőletek. Szigorúan alaplap szempontból nézétek légyszi a problémámat.

Ep45 ud3r lapom van és benne egy gainward 4850. Hideg induláskor,( értsd több óra pihenés után) a gép elindul, bebootol feláll minden hiba üzenet nélkül, de a monitor nem kapcsol be.
Ha bekapcsol, (ati)driver hibát ir ki, vagy megfagy útközben.

Resetet után mintha nem történt volna semmi sem, úgy indul ahogy kell. Minden teszt lefut tökéletesen, a játékok órák után is mennek, nincsen fennakadás, a kártya nem melegszik. Más videókártyával ilyen probléma nem fordult elő.
Húzva nem volt, minden alapon megy. A gépbe 1 hdd, 1 dvd van, 350-es táppal.

Én arra gyanakszom, és hátha ti is megerősítitek, hogy esetleg több fesz, vagy más hz kell a videókarinak.

Ha valaki hasonlóval találkozott volna, vagy tud valami okosat, azt nagyon köszönöm.

(#17087) Gorneck válasza mageska (#17085) üzenetére


Gorneck
titán

MCHnak is adj egy kis feszt. 1,2x-et.

Mch latch mennyin van?

Gorneck#1239

(#17088) boogie84 válasza mageska (#17083) üzenetére


boogie84
veterán

[Network Traffic]

Gorneck23: Azt hiszem h az F9es bios-al működik. A játék fagyás probléma a netem miatt van. Amíg kommunikál a steam-el (fileokat egyeztet vagy miket) addig áll a játék. Normális nettel is próbáltam, hát ott bizony ali alig akad, csak mp-re.

F9es bios is érdekes. Beállítottam a ramoknak 2.2V-ot (ezt írja a memóriacimke) éd nem indult el a gép. Cmos clear, utána load default bios, és ment. Elég neki az auto voltage (most néztem h 2,02V-ot ad nekik, és mennek 1066on 5 5 5 15-ben. Érdekes, mert XP-nél 2,2V kellett nekik.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17089) boogie84 válasza boogie84 (#17088) üzenetére


boogie84
veterán

Na kellett nekem elkiabálnom. Most pörgette fel ismét. :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17090) mageska válasza Gorneck (#17087) üzenetére


mageska
csendes tag

Mch latch= Auto

Köszi a Network traffic-et...

(#17091) OlegG


OlegG
csendes tag

Sziasztok!
A kovetkezoben kernem a segitsegeteket:Ep45 ds3r em van ,de easy tune ban nincs quickboost opcio,hogy lehetne elohozni?
Kosz

(#17092) ready01 válasza OlegG (#17091) üzenetére


ready01
csendes tag

MI az a quickboost?

(#17093) Gorneck válasza ready01 (#17092) üzenetére


Gorneck
titán

Gorneck#1239

(#17094) boogie84


boogie84
veterán

Ventillátoros 1000Ft-os kérdés :)
Az lehetséges h a CPU cooler (SK2) nem megfelelő fordulatot mutat vissza az alaplap felé???
He történik nálam, ilyenkor a gép kifagyhat e, vagy felpörgetheti maxra a ventit az alaplap??

Most átdugtam a CPU coolert a Sys Fan2-re, mert a sys fan 1 -en maxon pörgette folyamatosan. most 1900on megy. Mind1, de ha a Coolink Swif2 120p nem pörög fel maxra (most ez van a cpu fan-on) akkor lehetséges h a Silent Knight a gáz, az ad rosaz infót az alaplapnak.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17095) Gorneck válasza boogie84 (#17094) üzenetére


Gorneck
titán

Elképzelhető, de hogy ettől nem fagyhat az is biztos...

Gorneck#1239

(#17096) boogie84 válasza Gorneck (#17095) üzenetére


boogie84
veterán

Értem.Köszönöm. Mielőtt az mai első hsz-t írtam, dobott egy kék képernyőt. Ezek után lehetséges h szerviz lesz. :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17097) boogie84 válasza Gorneck (#17095) üzenetére


boogie84
veterán

2× ment. :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17098) ready01 válasza Gorneck (#17093) üzenetére


ready01
csendes tag

Ja így már mindjárt más:D

értek én a szép képből

(#17099) mageska válasza mageska (#17090) üzenetére


mageska
csendes tag

Ezt is rakjam 333ra?

(#17100) Gorneck válasza boogie84 (#17096) üzenetére


Gorneck
titán

Jobban jársz...

ready01: Egy szoftveres szarság...amire tuti nem bíznám a gépem...de a biosba lévőre se... :D Mondjuk a kettő aszhem tán 1 és uaz...

mageska: :K

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.