Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40451) Vasinger! válasza polonic (#40450) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pfú, már nincs nálam a RAM de ma rendeltem egyet és egy kis ideig még ebben a lapban fog menni szerintem. Majd akkor megmérem.

Mivel mérjek sávszélet?

[ Szerkesztve ]

(#40452) polonic válasza Vasinger! (#40451) üzenetére


polonic
félisten

Aida64, szerintem.
Arra vagyok kiváncsi, hogy egy ilyen konfigban érezhető-e a ddr3.
És köszi!

(#40453) sz.j válasza CJ3 (#40446) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az, hogy mennyi a max fsb az laponként változó, nálam a P35-DS4-el 585 volt a max.
(Ugyanazzal a procival és memóval EP45-UD3R-el 630fsb volt a max.)

Ha ua.-t a frekit szeretnéd elérni visszavett szorzóval, akkor nyílván a memókat kell jobban húzni, hogy meglegyen.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40454) Vasinger! válasza polonic (#40452) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, ha megjött a ram akkor tesztelem majd :)

Viszont szeretnék kérni egy kis segítséget, ami nem is annyira tartozna ide.

Mivel 1600 CL9-es a ram, így ebben a lapban 1333-at megy max. (ez az 1333-as limit mennyire mérvadó? Ha 1340-re lövöm be akkor el se indul a gép?)

Szóval 1333 mellett mennyire vegyem vissza az időzítést, hogy visszaszerezzem az elveszített sebességet amit 1600-on kaptam volna? Mert 1333-on bírt tegnap CL8-as időzítést is.

(#40455) pempellini válasza sz.j (#38386) üzenetére


pempellini
senior tag

ez félre ment

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#40456) Vasinger! válasza Vasinger! (#40454) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah akkor az ígért tesztek:

DDR2

DDR3

Persze a DDR3-at még lehetne javítani. Időzítést meddig vigyem le és az órajel meddig mehet max? Feszt mennyit adjak?

(#40457) polonic válasza Vasinger! (#40456) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm!
Nem igazán hozott számottevő gyorsulást a váltás.
Szerintem, mindig a lehető legkisebb értékkel csökkentsd az időzítés értékét és a feszültséget is a lehető legkisebb értékkel növeld. Viszont azt, hogy ddr3-nál meddig lehet emelni a feszültséget, azt sajnos nem tudom.

(#40458) balasig


balasig
tag

1.6V-on.

[ Szerkesztve ]

(#40459) Stirbi válasza Vasinger! (#40456) üzenetére


Stirbi
addikt

nyilvánvaló dolog hogy jobb a ddr3 orajelben,de az időzitésnél meg viszont veszt, de mondjuk kisebb feszen megy igy keveseb hőt termel meg kevesebbet fogyaszt, csak ebbő la két okbol jobb a ddr3,no meg ugyebár olcsobb is

(#40460) Balage21


Balage21
tag

Sziasztok!Van egy GA-EP31-DS3L lapom benne egy E7200-es procival.A procit kb. 3GHz-ig tudom húzni és utána folyamatosan újraindulgat.Kérdésem az lenne hogy szerintetek egy P35-DS3 alaplappal többet lehetne kihozni a cuccosból?

[ Szerkesztve ]

(#40461) Stirbi válasza Balage21 (#40460) üzenetére


Stirbi
addikt

fix 100as pci-e freki mellett ep31 alaplap 350 fsb-ig enged tuningolni , és a p35 már 500fsb-t tud

de nem értem hova 3ghz-nél több :), amikor a hd4670et simán kihajtja ;]

[ Szerkesztve ]

(#40462) Balage21 válasza Stirbi (#40461) üzenetére


Balage21
tag

330-nál nálam már el sem indul a gép.

Vga csere lesz és szeretném elkerülni a proci+alaplap cserét.

[ Szerkesztve ]

(#40463) Stirbi válasza Balage21 (#40462) üzenetére


Stirbi
addikt

procidat cseréld le egy e5x00-re azok alapbol 200as fsb vel vannak és csak 1mb l2 cache vel van benne kerevesebb, amit észre sem fogsz venni :),de jobban fogod tudni huzni!

(#40464) Vasinger! válasza balasig (#40458) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

1600-on egy P35-ben???

Hogyha én is felraknám annyira nem halna meg a lap, ez nagyon fontos lenne, mert meg kéne tudnom, hogy megy e a ram 1600-at vagy nem.

A lap csak 1333-ig van kiírva.

(#40465) Jorus válasza Vasinger! (#40464) üzenetére


Jorus
nagyúr

A megadott 1333MHz csak a támogatott CPU-k alap FSB-jével elérhető DRAM freq-re vonatkozik, ha húzod a procit, elérhetsz 1600MHz-es RAM frekit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40466) Vasinger! válasza Jorus (#40465) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah értem. Ezt nem tudtam. Mindenesetre megpróbáltam, de nem akart nagyon stabillá válni, nem kísérleteztem vele, egy héttel eladás előtt nem akarom kinyírni.

(#40467) balasig válasza Vasinger! (#40464) üzenetére


balasig
tag

De ezt DDR3-al értem el! Nem DDR2-vel. Annál már én is pislognék. :)

(#40468) proci985 válasza Vasinger! (#40466) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

400as FSBnél 4:1es aránnyal kijön az 1600. 4x400on azzal a procival még mindig alapórajel alatt lennél, és elvileg a giga még p35öt feltüntette 1600 fsb (OC) kompatibilisként:).

fsb, nbnek mehet +0.2 (több ne), procinak esetleg pici, és elvileg mennie kéne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40469) Jorus válasza Vasinger! (#40466) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyébként tudja minden stabilan a 400-as FSB-t a jelenlegi beállításokkal? Célszerű először kisebb RAM-szorzóval stabilizálni a lapot, így a végén csak a RAM marad, tehát, ha instabil, akkor NB-t, RAM-ot kell már csak belőni. Milyen időzítésekkel próbálod elérni az 1600MHz-et?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40470) Vasinger! válasza balasig (#40467) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én azt gondoltam, nekem is DDR3 van. :)

proci985: Jah oké, akkor megpróbálom úgy. Nem adtam + feszt mch-nak se FSB-nek sem, csak ramnak egy kicsit.

Jorus: Igen, bírja, most stabil 450-en. 1600-at CL9-ben 9-9-9-28-on próbáltam, de megpróbálom kicsit több fesszel.

Viszont kéne egy kis segítség van a ramoknák, pl: CL9-nél ezek az időzítések:

9-9-9-28-37. Ebből mindent be tudod állítani, kivéve az utolsót, azt milyen néven találom a BIOS-ban?

Btw. most 1333-on megy alapfeszen CL7-ben a ram. :) Szerintem nem túl rossz vétel 11k-ért.

[ Módosította: Ndruu ]

(#40471) proci985 válasza Vasinger! (#40470) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nálam 400ra már kell az nbnek plussz, de én négymagost hajtok.

kell lennie egy advanced ram timingsnek az OC menüben, ott tudod az ötödiket állítani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40472) Vasinger! válasza proci985 (#40471) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Van is, de ezt nem találom, vagyis nem ilyen néven van.

(#40473) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
P35-Ds3 rev2 laphoz szeretnék venni ilyen ház ventit: [link] de van 3 és 4 pin-es csatlakozóval is. ha 3 pinest veszek azt hová kell rádugni az alaplapra? Ezt tudja szabályozni a lap? Nem vagyok egy nagy mágus!
A segítséget előre is köszi!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40474) polonic válasza Faterkam (#40473) üzenetére


polonic
félisten

Ne ilyet vegyél! Már van 2. szériája is ennek, SWIF2 néven fut, kb. ugyanennyiért megkapod.
3 tűset fegyél, fix fordulaton fog menni, keress 3 tűs csatlakozót az alaplapon, megtalálod, fehér vagy ilyen barnás színű szokott lenni.

(#40475) Faterkam válasza polonic (#40474) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt nem értem, én ezt linkeltem Coolink SWIF2 1200/1201 ez Swif2-es. Ez az nem? ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40476) polonic válasza Faterkam (#40475) üzenetére


polonic
félisten

Jól van, azt vedd. Csak amikor rákattintottam, akkor fönnt csak swif-ként írja és a kép is a swif-é. Azt majd döntsd el, hogy milyen fordulatú kell, az 1200-as 800 rpm-es, az 1201-es 1200 rpm-es.

(#40477) Faterkam válasza polonic (#40476) üzenetére


Faterkam
addikt

Na ez az, Idle-ben 39 fokos a lap, de ha játszom akkor 50 fokos. Ezért akarok csinálni valamit. A CPU normál hőfokú az nem melegszik csak a lap. Szerinted akkor kell az 1200-as fordulat? előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40478) polonic válasza Faterkam (#40477) üzenetére


polonic
félisten

Ha a házat átszellőzteted, akkor sem csökken, csak pár fokot. Konkrétan chipset hűtő kéne, ha csökkenteni akarod a hőfokát.
Egyékbént nem kell izgulni, csak ezért ne vegyél ventilátort. A p35-ös chipset 105 fokig bírja a meleget, hol van még az 50 fok attól. Egyébként az enyém is kb ilyen meleg, 46-47 fokig szokott terhelésnél felmelegedni.

(#40479) Faterkam válasza polonic (#40478) üzenetére


Faterkam
addikt

Huhh, nekem már veszélyesnek tűnt az 50 fok, már kitörtem az összes takarólemezt előle. De pont felette van a GTX460, annak a ventje nem hűti ezek szerint.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40480) Faterkam válasza polonic (#40478) üzenetére


Faterkam
addikt

Megvettem a 1201-et és csak olyat találtam, hogy sys_fan1 itt fixen 1200-on pörög, a CPU_fan ugye foglalt, ennél a lapnál másképp nem lehet beállítani, hogy vezérelt legyen ez is?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40481) polonic válasza Faterkam (#40480) üzenetére


polonic
félisten

A lapnál nem lehet beállítani. Csak akkor lehetne, ha pwm-es lenne, de az maximum a proci hűtésének a csatlakozója. Esetleg még külső megoldásokkal lehetne szabályozni.

(#40482) Faterkam válasza polonic (#40481) üzenetére


Faterkam
addikt

Értem, gondoltam, de azért kösz!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40483) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Fórumtársak!

Egy elég érdekes problémám lenne, remélem valaki nálam okosabb tud mondani valamit, mert én már kifogytam az 5letekből :B

A problem: nemrég vettem egy Gigabyte GA P35-DS4 lapot.
Nagyon szupi meg minden, DE: tuning alatt (alacsony szintű tuning alatt is: Pl.: FSB 400Mhz) elég gyakran a következő történik: bekapcsolom, kép nincs, viszont hallani hogy vinyók mennek, bootol. Valamint ilyen esetekben a következő beep-et tolja a lap: egy hosszú, két rövid. Ezt találtam erről:

"1long, 2 short: Video adapter error. Either video adapter is bad or is not seated properly. Also, check to ensure the monitor cable is connected properly."

Ez szép meg minden, de alapon, tuning nélkül nem csinálja.

Amúgy gyönyörűen viszi a 7*500-az a proci meg a lap is, 15 körös IBT reccenés nélkül lefutott, és több órás játék alatt is atomstabil:

Itt vannak a BIOS MIT beállítások:

Bárkinek bármi ötlete van kérem ossza meg velem:) Köszönöm!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40484) sz.j válasza LLKobe (#40483) üzenetére


sz.j
nagyúr

A leírt hibával még nem találkoztam ...., sajna nincs ötletem.
A Cmos Clear-t megcsináltad? Úgy ahogyan írtam?

Viszont én, próbaképp a GMCH-nak adnék +0,05-0,1V-ot.
(Sőt, az LLC-t kikapcsolnám, bár ez nemtartozik a témához.)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40485) belaazallat válasza LLKobe (#40483) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Csatlakoznék az előző Hsz-hoz. LLC off, MCH és FSB voltage-nak a legkisebb adható feszt próbáld meg beállítani. Hátha.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40486) LLKobe


LLKobe
veterán

Köszönöm a tanácsokat! Az lett a vége hogy beállítottam amiket mondtatok, és csökkentettem az FSB-t 475-re. Így a jelenség látszólag megszűnt, legalábbis eddig még nem csinálta azóta. Azonban attól függetlenül hogy végigment minden stabilitásteszt, és 4 órás játékot is vitt egyhuzamba gond nélkül, üresjáratba meg random kékhalál, restart :F
Most adjak még vminek feszt, vagy csökkentsek még az FSB-n :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40487) belaazallat válasza LLKobe (#40486) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha csak üresjáratban csinálja, akkor C1E vagy az EIST funkció kikapcsolása segíthet. Nem emlékszem melyik felelős a feszültség értékek visszavételéről gondoskodni. Arra tipplenék hogy a visszavett Vcore értéken nem bírja a 6x475 MHz-t.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40488) LLKobe válasza belaazallat (#40487) üzenetére


LLKobe
veterán

Hmm, ez jó ötlet, erre nem is gondoltam. Kipróbálom, köszönöm. Amúgy csak a C1E van bekapcsolva, a többi off.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40489) Jocy válasza LLKobe (#40488) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia.Én visszaállítanám a helyedben a Performance Enhanced menüben a Turbot Standardra.Ez szorosabb időzítést ad a ramoknak így,és nálam sem komálták ha tuningoltam.Miután visszaraktam standardra,megszűnt a ramdom kékhalál.Egy próbát sztem megér neked is.

[ Szerkesztve ]

(#40490) sz.j válasza Jocy (#40489) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hűűű, ez eddig fel sem tűnt, mert én a feszekre koncentráltam ...

Való igaz, a tuning kezdeténél ajánlott "Standard"-ra állítani és ha így stabil, akkor lehet a "Turbo"-val próbálkozni ..., hátha úgy is működik.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40491) LLKobe válasza sz.j (#40490) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát egy kicsit csalódott vagyok :( Még 438-as FSB-vel se volt stabil a rendszer... Játék, minden frankó, erre mikor zárnám be a skype-ot csontra fagy a gép :(

Jelenleg ez a beállítás van érvényben:

Többet vártam ettől a procitól.... Vagy én vagyok béna, és rosszul állítok be valamit... :(((

Jelenleg azt kell mondjam nem érte meg, még úgy sem hogy ezt a procit 1:1-be cseréltem az E5200-ra, és csak lapot kellett alá venni. Az vitte a 389-es FSB-t, ahhoz képest ez ne túl nagy előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40492) Biga123 válasza LLKobe (#40491) üzenetére


Biga123
addikt

E5200-at 1:1 ben E8200 -ra cserélni :U :Y
Azért nekem gyanús kicsit..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40493) LLKobe válasza Biga123 (#40492) üzenetére


LLKobe
veterán

Céges selejtezés... ;) Szerverbe volt.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40494) Biga123 válasza LLKobe (#40493) üzenetére


Biga123
addikt

Akkor nem szóltam... :C
Memóriákat próbáltad másik slotba rakni esetleg 1 modullal?
Esetleg lazítani az időzítéseken?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40495) LLKobe válasza Biga123 (#40494) üzenetére


LLKobe
veterán

A proci miatt hasal el, nem a ramok miatt. Szerintem. Ugyanezek a ramok magasabb órajelen ugyanezekkel az időzítésekkel simán mentek másik lapban.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40496) Biga123 válasza LLKobe (#40495) üzenetére


Biga123
addikt

"másik lapban" !!!!...
Szerintem egy próbát megér...Ezzel én is szívtam annó...
Nekem nagyon memóriagyanús az eset.. pláne hogy bios betöltésnél is elhasal a lap..aztán sípol össze vissza.. :) + IBT lefut rendesen.. :F
vedd vissza a ramot 6-6-6-18 -ra... és próba..
Mennyi feszt kapnak a ramok?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40497) LLKobe válasza Biga123 (#40496) üzenetére


LLKobe
veterán

Az a sípolás már megszűnt. Most ott tartok hogy pl. 475-ös FSB-n is full stabil tesztek meg játék alatt, aztán üresjáratban meg kékhalál/freeze.

Fax kivan :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40498) LLKobe válasza Balage21 (#40462) üzenetére


LLKobe
veterán

Fixáld a PCI-E frekit 110-re, és úgy próbálkozz. Nekem ezt sikerül kihozni a lapból (P31-DS3L) egy E5200-al:

http://hardverapro.hu/dl/upc/2011-02/28/15722_j1nntq5trsfcim3u_cpu.jpg

E8200-al 400 feletti FSB-vel is stabil volt.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40499) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Sziasztok

Segitség kellene.
Gigabyte P35C-DS3R lapom van 4*1GB DDRII. 800Mhz-es Geil ramokkal.
Jó pénzért vettem anno.Csakhogy a memóri modulok nagyon közel vannak egymáshoz,nem nagyon szellőznek,melegszenek mint állat. A DDRIII. as mem modulok ára pedig eléggé lecsökkent ezért gondolkodom váltáson.
Ha eladom gyakorlatilag az árából vehetek DDRIII-at.
Van e értelme 1333MHz-esnél nagyobbat venni bele???
Melyik márka működik tutira ezzel a combo lappal,mert régen azt mondták eléggé válogatósak ezek a lapok.
Kingston.Kingmax, Buffalo nálunk ezek elég jó áron vannak.
Mindenképpen 2*2 Gb kit érdekelne.
DDRIII-ból max 4 Gb lehet beletenni???
Hol tudom megnézni lapon melyk BIOS fut?

(#40500) LLKobe válasza s.s.j.goku (#40499) üzenetére


LLKobe
veterán

Teljesítményben nemigazán van különbség, talán a DDR2 még gyorsabb is.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.