Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40701) havri1 válasza sz.j (#40699) üzenetére


havri1
félisten

Pontosan.
Nekem auto-n 400/3,2 -n (anno) volt, hogy felnyomta 1,4-1,5v -ra, mint ahogy már írtam is:)
Ha jól emlxem neked q6600 van, annak talán több fesz kell mint a 9400-nak, bár nem néztem utána.
Mindenféleképpen érdemes manuálisan megadni minden értéket, az a fix, nem ugrál össze vissza.

havri

(#40702) sz.j válasza ToBeY (#40700) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ki kell kísérletezni (manuális állítgatás!), hogy mi az a legkisebb fesz amivel stabilan viszi az általad kívánt frekit. Ezt követően még lehet, hogy finomítani lehetne a feszen vagy ue. fesz mellet nővelni lehetne a freki, ha az OverVoltage-kel (FSB-..., GHMC- ....) "játszol"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40703) ToBeY válasza sz.j (#40702) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szóval belövöm a 3GHz-et,és fixre mondjuk 1.3V-ot?
Mivel teszteljem le hogy ezen ok-e?

(#40704) sz.j válasza ToBeY (#40703) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például ha neked 3GHz kell:
- beállítod 3GHz-t
- adsz pl. 1,3V-ot a procinak
és ha ezzel bebotol a gép és min. fél óráig hibátlanul lefut a prime95, akkor vagy csökkentheted a proci feszt vagy növelheted a frekit, de ezt követően újra futtatni kell a prime-t. Ha ekkor is stabil, azaz nem dob hibát a prime vagy nem lesz kék-halál vagy fagyás, akkor ha akarsz tovább próbálkozhatsz.
Viszont ha már az első beállításkor (vagy később) valamilyen hibát dob a gép vagy a prime, akkor vagy a feszt növeled addig (csak óvatosan) míg stabillá nem válik minden vagy pedig csökkented a frekit.

Igaz türelemjáték az egész, de megéri .... :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40705) ToBeY válasza sz.j (#40704) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ah értem már.Ezt már jó 1éve próbálgattam alulfeszelés topicban kaptam tanácsot.
Miután belőttem mindent (1.3V 3Ghz 5-5-5-15 Turbo)a lapom pár hónap múlva meghalt.
Megjavították de 1hónap volt. :U Kemény 1 hónap volt
Lehet hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz,de akkor is bennem van mi lesz ha megint behal a lap.

[ Szerkesztve ]

(#40706) sz.j válasza ToBeY (#40705) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha ésszel csinálja az ember, akkor ettől semmi baja nem lehet egy lapnak ..., mert ha lehetne, akkor az én lapjaimnak már réges-régen vége kellett volna lenniük, pedig volt szépen tuning. ;)

Ui.
Ha neked nem túl fontos, akkor tuningnál tedd Turbo-ról Standard-ra a memó beállítását, mert olykor ez korlátozza a tuningot.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40707) ToBeY válasza sz.j (#40706) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet nekifutok még1x csak most standard-en hagyom a ramokat.Végülis úgy is megérett már a cserére a config :DDD

(#40708) Biga123 válasza sz.j (#40706) üzenetére


Biga123
addikt

Turbo-Standard között észrevehető a teljesítmény változás?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40709) ToBeY válasza Biga123 (#40708) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen van! Aida64 memória tesztben mindenképp,de amúgy érezhető. hogy sokkal gyorsabban teszi a dolgát a gép

[ Szerkesztve ]

(#40710) sz.j válasza ToBeY (#40709) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igen, ez valóban így van, de tuningnál (ha a ram gyengébb typ.) akkor a Turbo beállítás miatt nem lehet tovább húzni a gépet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40711) Biga123 válasza ToBeY (#40709) üzenetére


Biga123
addikt

& sz.j : :R

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40712) Robi_73 válasza sz.j (#40691) üzenetére


Robi_73
őstag

Sziasztok!

Van értelme, mivel gyorsul a géped tőle!

Amit észre fogsz venni a bővítés után:

- Minimálisan rövidebb boot idő.
- Gyorsabban nyílnak meg az ablakok (Böngésző, Office, Word, Photoshop stb..)
- Ha játszol, gyorsabban tölti be az új pályákat és magát a játékot. (online módban hamarabb tudsz csatlakozni)
- Gyorsabban teszi le - fel a tálcára a programokat stb.

Egy negatívuma van, hogy 4db memória modullal meg kell szenvedni az optimális beállításokért. Több fesz kell a memóriának, és nem minden esetben tudja a névleges sebességet, azt is csak rontott időzítésekkel. (1066->960mhz pl.) De a gyorsulás így is érezhető és garantált! ;) Szerintem ezért egyszerűbb 2*2gb memóriára váltani, ott nincs gond a névleges sebességgel és kevesebb fesz is elég általában.

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#40714) Robi_73 válasza ToBeY (#40705) üzenetére


Robi_73
őstag

Ezek a modok a memóriát nyírják inkább, mint az alaplapot.

Robi73

(#40715) sz.j válasza Robi_73 (#40712) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia Robi!

Köszi az infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40716) ToBeY válasza Robi_73 (#40714) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem tudom nekem az alaplap halt meg miután belőttem a tuningot anno 1éve.
De még1x neki futok,csak a memot standarden hagyom,kíváncsi vagyok meddig lesz jó a vas:D

(#40717) havri1 válasza Robi_73 (#40712) üzenetére


havri1
félisten

És ez pontosan mit állít a memórián?

havri

(#40718) Robi_73 válasza havri1 (#40717) üzenetére


Robi_73
őstag

Az időzítések mellet, a késleltetéseket is agresszívabb értékekre lövi be. Drasztikusabb esetben nem indul el az alaplap, szóval vigyázni kell vele!

Act to Act Delay
Rank Write to Read Delay
Write to Precharge Delay
Refresh to Act Delay
Read to Precharge
trd
trd Phase Adjustment

Robi73

(#40719) havri1 válasza Robi_73 (#40718) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, kipróbálgatom.

havri

(#40720) havri1


havri1
félisten

Most így néz ki, extreme beállításokkal. Szerintetek érdemes még valamit állítgatni, hogy elinduljon 400as fsb-vel?

havri

(#40721) Robi_73 válasza havri1 (#40719) üzenetére


Robi_73
őstag

Nem sokat nyersz vele, én hanyagolnám! A memóriának mindenképp több fesz kell! Óvatosan! :(

Robi73

(#40722) havri1 válasza Robi_73 (#40721) üzenetére


havri1
félisten

Mármint ezzel az extreme beállítással nem érek sokat, vagy a 400fsb-vel?
Még az ezer éves ddr1/500mhzes kingmaxokhoz járt hűtőborda, azokat ezekre rádobtam, talán ér vmit.
Jelenleg így néznek ki adiaval mérve a feszek :

[ Szerkesztve ]

havri

(#40723) Robi_73 válasza havri1 (#40722) üzenetére


Robi_73
őstag

Igen, az extreme beállításra gondolok! Max 3-8%-ot nyersz, amit csak tesztprogramokkal (pl. Aida64) lehet kimutatni.

Robi73

(#40724) ToBeY válasza Robi_73 (#40723) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bár azt nem tudom hogy Turbo és Extreme között mekkora a különbség,de Standard és Turbo között érezhetően nagy

[ Szerkesztve ]

(#40725) havri1 válasza Robi_73 (#40723) üzenetére


havri1
félisten

Köszi.

havri

(#40726) Robi_73 válasza ToBeY (#40724) üzenetére


Robi_73
őstag

Régebbi konfigommal csináltam tesztet, amit el mentettem mindjárt utána nézek!

Robi73

(#40727) Robi_73 válasza ToBeY (#40724) üzenetére


Robi_73
őstag

A fő beállítás amibe belenyúl a bios az a PLL (performance level). Ezt az értéket biosban nem látod, a lap ezt is állítja mikor a modokat kiválasztod. (Standard,Turbo,Extreme) Kockázat nélkül oprendszer alól, a memset nevű programmal lehet állítani és megnézni a konkrét értékét. Értelem szerűen a kisebb érték a gyorsabb.

Képek:

PLL5

PLL6

PLL7

[ Szerkesztve ]

Robi73

(#40728) pinnacle válasza pinnacle (#40591) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy 2 hónapot bírt a Geil RAM-om? Nem tud 5-5-5-15-ön betölteni. Hiába adtam + feszt, állandóan újraindul, majd visszaáll 800MHz-re. 1066-on csak Auto-n indul el, nem is rossz az eredmény, de valami gond lehet, mert idáig nem volt semmi probléma. Tudtok valami beállítást javasolni, vagy csak idáig bírta az 5-5-5-15-öt és inkább vigyem vissza?

(#40729) dethroner válasza pinnacle (#40728) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem Kingston 1066-osaim vannak, és a gyártó szerint azoknak 5-5-5-15-höz 2,2 volt kell. 5-5-5-18-ban elvan 1,8 volton is, bár a lapom alapból 1,92-ön viszi :U Bár az igazsághoz hozzátartozik hogy nem próbáltam a szűkebb időzítést 2,2 voltnál kisebb feszen még.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#40730) pinnacle válasza dethroner (#40729) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 2x2GB Kingston HyperX RAM-od van? Én erre cserélném. Azért vettem Geil-t, mert úgy emlékeztem, hogy a Gigabyte-P35-DS4-el a Kingstonnal gondok voltak. Egyébként mi lehet a gond a Geil-el?

[ Szerkesztve ]

(#40731) t0m_


t0m_
tag

Sziasztok,

ramcsere után is folytatódik a kékhalálom, minden alapbeállításon van a biosban, mégis egészen váratlanul kékhalálokat kapok. plus van még egy tünet: nem képes sleep módba kapcsolni a gép, vár vagy 5 percet, utána leáll, és indulásnál problémázik a windóz, hogy helytelen volt a leállítás. mi lehet a bibi?

(#40732) pmheros válasza t0m_ (#40731) üzenetére


pmheros
senior tag

azt még megpróbálhatod hogy csak egy darab 2GB -os modult teszel be, és úgy használod egy hétig. A következő héten az OCZ kitt -ed másik darabját teszed be szintén egyedül, így kiszűrheted hogy ha az egyik bibis. De mindenekelőtt egy újabb Clear CMOS javalott.

nem vagyok tökéletes

(#40733) t0m_ válasza pmheros (#40732) üzenetére


t0m_
tag

De tuti nem a memóriák a hibásak, mert most 4x1gb geil-t használok, kölcsön kaptam őket.
A cmos cleart is próbáltam már. Az okozhat ilyet, hogy a C-n elég kevés a szabad terület (3gb) ?

(#40734) pmheros válasza t0m_ (#40733) üzenetére


pmheros
senior tag

gondolom járattad tartósan a rendszert húzás nélkül is (és ugye úgy is fagyott). Ha így van akkor elsősorban a lapodra gyanakodnék hogy már nem tudja hozni a régi formáját, de hogy ne legyen egyértelmű a dolog még akár szoftveres ütközés is lehet a kékhalálod oka.

"nem képes sleep módba kapcsolni a gép, vár vagy 5 percet"
"Az okozhat ilyet, hogy a C-n elég kevés a szabad terület (3gb) ?"

Ez nem hiszem hogy a memó miatt van, csinálj a C -n még vagy 5GB helyet és lehet ez elmúlik

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#40735) pmheros válasza pmheros (#40734) üzenetére


pmheros
senior tag

csak mert ha a sleep mód alatt a hibernálást vagy a hybrid alvást(win7) érted, akkor az is a merevlemezre mentene, de ha nincs elég helye hozzá akkor az okozhat ilyen bibit.

nem vagyok tökéletes

(#40736) t0m_ válasza pmheros (#40735) üzenetére


t0m_
tag

Én is a lapra gyanakszom, kb 4 éves, de miért kéne beszarnia?

A sleep mód alatt a sleep módot értem, nem a hibernációt.

Lassan úgyis kell egy új winyó, akor már lehet egy ssd-t vennék a C-nek, azon egy új winnel még hátha elfut a lap 1-2 évig...

köszi

(#40737) havri1 válasza t0m_ (#40731) üzenetére


havri1
félisten

Memtest volt? Az azt is kiadja, ha instabil a gep. Nem feltetlen memoria hibakor hibazik. Ha az lefut, akkor szoftveres sztem.

havri

(#40738) dethroner válasza pinnacle (#40730) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, ez az, csak az enyém fekete és nem kék.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#40739) dethroner válasza t0m_ (#40736) üzenetére


dethroner
veterán

Az én lapom új korában szintén fagyott és a memtest86 is memória hibákat írt, amikor ramot cseréltem. De egy bios frissítés után minden tökéletes lett.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#40740) pmheros válasza t0m_ (#40736) üzenetére


pmheros
senior tag

az utóbbi 1 évben 2db rev1 ds4 -es giga p35 -öt volt szerencsém megmagyarázhatatlan hibajelenséggel vizsgálni. Az egyik már csak 1 db modullal volt hajlandó menni max 800 -on, bármelyik foglalatban is legyen a ram, a másik pedig állandóan újraindult pedig sok különböző memót, és tápot is látott mégsem tudtam stabilan használni. Messzemenő következtetést nem fogok levonni ( jelenleg egy ep35c-ds3r -ről netezek amiben a 2,1V -os G-SKill -jeim, csak 2,2V -on nem dobnak kéket :N )

a giga sárga sata adatkábeleit esetleg próba szintjén cseréld le.

nem vagyok tökéletes

(#40741) proci985 válasza pmheros (#40740) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jó, de ds4eket anno általában quadok alá/erős tuningra vették. kb az a helyzet, mint a dq6okkal, hiába jók, azért 2-4 év tuning nem múlik el nyomtalanul. pláne, ha szellőzés nem volt megoldva/auton voltak közben a feszek.

dq6osoknak is két év volt a várható életkora 150-180Wos tényleges procifogyasztás mellett, aztán valamelyik fet mindig feladta.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40742) Chp


Chp
őstag

Tudna nekem valaki adni egy kis segítséget abban, hogy mi a különbség a GA-P35-DS3 és a GA-EP35-DS3 között? :U Köszönöm szépen!

(#40743) Tyca válasza Robi_73 (#40712) üzenetére


Tyca
senior tag

Egy negatívuma van, hogy 4db memória modullal meg kell szenvedni az optimális beállításokért.

Sziasztok!

Valószínűleg ebbe a negatívumba futottam bele én is:

DS3L (Rev. 1.0)-es alaplapom van F4-es verziójú bios-szal, több mint 3 éve, 2 *1 Gigás 1066-os Kingston ramokkal. A minap kaptam kölcsön kipróbálásra két db Kingston KHX8500D2/2G-os ramot ([link]), ezeket párban árulják, szintén 1 Giga/1066-os ramok. Beraktam a másik két üres slotba őket, de egyből minden baja volt a gépnek. 3-ból 2-szer a win7 már nem tudott bootolni, holott a memtesztje meg lefutott rendesen. A proci órajelet/szorzót/feszt visszaraktam alapra, akkor sem volt stabil a win7 elindulás, de ha elindult, akkor után minden prgram stabil volt. Aztán kipróbáltam úgy, hogy csak az egyik új ramot raktam be, ekkor win7 stabilan bootolt, viszont pl. 3dmarkok kékhaláloztak.

Ram beállításokban nem vagyok jártas, mivel, hogyan próbálkozzak, hogy működjenek együtt? Pl. a ram-oknál nem is látom a biosban, hogy mekkor fesz megy, csak olyan opció van, hogy mennyi plusz feszt kapjanak. Itt meddig lehet elmenni? Illetve ha amúgy is csak kb 3,2 gigát lát belőlük a win (32 bites procim van), akkor megéri a szenvedés?

előre is köszi a válaszokat

(#40744) havri1 válasza Tyca (#40743) üzenetére


havri1
félisten

Megéri, mert ha megy, akkor a fel nem használt memóriát berakod ramdriveba, temp, böngésző cache, ideiglenes mappák stb.
Hasonlóval szenvedtem én is, nekem úgy ment stabilan, ha kézzel adtam meg az időzítéseket, a gyári előírtat, akkor ment szépen minden.

havri

(#40745) sgergi válasza Chp (#40742) üzenetére


sgergi
veterán

Az ep35 alapból tudja a DES-t. A sima p35 viszont csak rev2.1-től tudja ezt a funkciót.

(#40746) Tyca válasza havri1 (#40744) üzenetére


Tyca
senior tag

és ezt különböző típusú RAM-okkal is össze lehet hozni? Mert a biosban, ha jól láttam csak globálisan lehet megadni az időzítéseket, nem bank-onként...

(#40747) Biga123 válasza Tyca (#40746) üzenetére


Biga123
addikt

olyan időzítéseket kell megadni hogy min2fajta ramnak jó legyen .. én is szívtam vele..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40748) Stirbi válasza t0m_ (#40731) üzenetére


Stirbi
addikt

Oprendszert probáltad már újratelepitteni?Nálam is a win szétesett és azért voltak kékképernyőim, random napi több alkalommal . . .

Újratettem a win-t és rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#40749) Chp válasza sgergi (#40745) üzenetére


Chp
őstag

Így már értem, köszönöm szépen! :R

(#40750) Tyca válasza Biga123 (#40747) üzenetére


Tyca
senior tag

be tudtam lőni úgy a kétféle ramot, hogy működnek együtt 800 Mhz-en. Nem állítottam át az időzítéseket, ilyenkor alapból 5-5-5-18-on mennek, 1,8V-tal.

Viszont mivel mind a két fajta ram 1066-os, jó lenne ki is hajtani őket. A régebbi kingmax ramjaim ugyanezen az alap 5-5-5-18-on mentek 1066-on, az újakkal együtt viszont rögtön kékhalál. Az új ramhoz találtam doksit, ott azt írják, hogy 5-5-5-15/2,2V kell az 1066-hoz.

Ilyenkor az a teendő, hogy beállítom az 5-5-5-15 időzítést és a DRAM Voltage-hoz beállítok +0,4V-ot? Nem nyírja ez ki azt a ram-párt, ami 1,8V-on is tudja az 1066Mhz-et?

Azt amúgy honnan tudom, hogy milyen fesz.-en járnak a ram-ok? A cpuz nem írja ki, a biosban sem látom, csak ez a plusz fesz hozzáadás opció van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.