Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40751) Biga123 válasza Tyca (#40750) üzenetére


Biga123
addikt

elvileg nem .. bár nekem is kingmaxjaim vannak de nekem 6-6-6--20 on mennek +0.2 V al..
ezek nem tuning ramok.. szerintem álíts be lazább időzítést kezdésnek érd el a kivánt mhz-t és lassan 1-enként rakhatod szorosabbra az időzítéseket amíg stabil..
aida64- kiírja a feszeket a ram hoz is..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40752) Biga123 válasza Biga123 (#40751) üzenetére


Biga123
addikt

már hogy nem nyírja ki elvileg a +0.4V... :B

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40753) Tyca válasza Biga123 (#40751) üzenetére


Tyca
senior tag

a lazább az mit jelent? Kisebb vagy nagyobb számot? Mind a négy értéket egyszerre kell fel/le állítani, vagy külön-külön is lehet?

(#40754) Biga123 válasza Tyca (#40753) üzenetére


Biga123
addikt

a lazább a nagyobb szám 5-5-5-15 ->6-6-6-18 vagy 20 .. lehet külön is ... :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40755) Tyca válasza Biga123 (#40754) üzenetére


Tyca
senior tag

kipróbáltam a 6-6-6-20-at, +0,2V és +0,4V-tal is, a windows logónál nem ment tovább a gép. Majd még kipróbálom lazábbon is...

Ami érdekes, hogy az aida64 2,0x V-ot ír ki a DIMM-re, függetlenül attól, hogy mennyi plusz feszt adok neki. Ha semmi pluszt nem kap, akkor is...

(#40756) Biga123 válasza Tyca (#40755) üzenetére


Biga123
addikt

mondjuk az én lapom is marha sokat droppol a ram feszből is ...
Sajnos ez türelem játék.. performance level a ramnál standard-on van?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40757) havri1 válasza Biga123 (#40756) üzenetére


havri1
félisten

Nekem tegnap kezdett el kék halálozni a win, kb 1 hétig ment flottul turbo fokozaton :) Sőőt, lehet extreme volt nem is turbo..

havri

(#40758) XaraX válasza Biga123 (#40751) üzenetére


XaraX
addikt

Azért Giga lapban elég jól mennek a kingmaxok.
[link]
Némelyik ugynevezett tuningram elbújhat mellette.

(#40759) Biga123 válasza XaraX (#40758) üzenetére


Biga123
addikt

Persze ki lehet fogni csak úgy nehéz ha 2-2 különböző ramod van aztán 1-ik pár ilyen másik meg olyan.. amúgy a 4.3GHz-s eredményhez egy 8200-ból is oltári mázli kell... :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40760) XaraX válasza Biga123 (#40759) üzenetére


XaraX
addikt

Mázli is kell, persze.
A DS4 örök kedvenc marad, egy lap sem húzta nálam egy évig, viszont ez még mindig megvan, nálam fog elhalálozni. :K
Kapott a 3.5 év alatt azért rendesen, és mégis kutya baja.
[link]

(#40761) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Vettem egy Giga p35-DS4 alaplapot. Beszereltem és nem indul el a gép kékhalállal meghal.
Mondom sebaj ujra rakom a windowst és majd akkor
Nos az USB cdromot nem ismeri fel, Pendrivról ( rendesen megcsináltam mbrwizel stb) Bootmgr is missing hibát dob (pedig ott vanrajta)

Próbáltam külön külön 1-1 vinyót hagyni rajta Masteren semmi.
Biosban minden beállítást megnéztem és kipróbáltam ami szóba jöhet de sehogy se tudom ujrarakni a windowst. Beépitett cd olvasóm pedig nincs de pendrivról is raktam már fel régen sikeresen.
de közbe egy régi dvd olvasót is beszereltem és arra is hogy rakjak be boot cd-t pedig működő már használt win7 dvd volt benne.
Mi a franc lehet a baj?
Mind2 vinyóm IDE.s és vagy kék halál. a win inditó javitó nem tudja megoldani és bootolnise tudok sehogy hogy ujrarakjam.

Valakinek valami egyéb ötelt mert másfél napja ezzel sz.pok..
köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#40762) havri1 válasza Kiskokó (#40761) üzenetére


havri1
félisten

memoriateszt? hofokok, feszultsegek?

havri

(#40763) Kiskokó válasza havri1 (#40762) üzenetére


Kiskokó
veterán

memoriateszt is megvolt hibátlan.
feszek hőmérsékletek jók.
cmos reset is volt minden.

azt nem tudja valaki hogy usb-s cdromot hogy birom rávenni hogy felismerje rögtön és bootoljon róla. mert usb cdromra van állítva a boot de else kezdi tekerni a dvd-t

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#40764) havri1 válasza Kiskokó (#40763) üzenetére


havri1
félisten

A bios latja az usbs dvd-t?
Nem lehet, hogy ugy mint raid-nel, eloszor fel kell ismerje, restart, majd mikor megjelent a boot listaban, csak azutan fog bootolni?

havri

(#40765) Kiskokó válasza havri1 (#40764) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát ezaz hogy biosba se ismeri fel de kipróbálom ezt a restartos dolgot de azt hiszem úgy sem ment.
Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#40766) havri1 válasza Kiskokó (#40765) üzenetére


havri1
félisten

Esetleg biosban az usb-s dolgoknál állítgatni valamit?
Gondolok itt arra, amikor az usbs bill-egeret enabledelni kellett, lehetz van valami erre is.
Bár ezek csak tippek. Igaz csak 1x próbáltam usbről bootolni (pendrive), nekem sem jött össze, pont ez volt. Simán átlépte a bootot.

havri

(#40767) Kiskokó válasza havri1 (#40766) üzenetére


Kiskokó
veterán

usbnél enable volt midnen
de megoldottam.
szereztem egy satás dvd olvasót és az rögtön beolvasta a win dvd-t
azért köszönöm a segitséget :)
üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#40768) havri1 válasza Kiskokó (#40767) üzenetére


havri1
félisten

Hát, nincs mit, bármikor :)
Kíváncsi lettem volna, mi amúgy a baj.

havri

(#40769) Arnold2


Arnold2
őstag

Hali!

Lenne egy kérdésem.
Nemrég beszereztem egy SSD winyót. Azt tanácsolták kapcsoljam be az AHCI módot a BIOS-ban. Ez megtörtént, de így az egyetlen IDE winyóm Win 7 alatt már nem látszik. Az alaplapom: P35-DS4.
Hogy tudom beállítani, hogy mindkettő menjen?

(#40770) havri1 válasza Arnold2 (#40769) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Nem raid-es véletlenül?
Nálam 2 színű sata csatlakozók vannak. Mind a kettőnek külön lehet állítani a BIOS-ban a funkcióit (RAID/IDE/AHCI).
Egyikre a HDD-ket, másikra az SSD-t tettem.

havri

(#40771) Arnold2 válasza havri1 (#40770) üzenetére


Arnold2
őstag

Így külön nem találtam meg :S
De nálam az a gond, hogy van Sata-s HDD, IDE-s HDD és SSD-m is.
De amolyan kényszer megoldásként vásároltam egy 320-as Sata HDD-t így már ezzel nem lesz gondom.

(#40772) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Találkozott már valaki olyannal hogy hibernálásból felébresztve a gépet csak sistergés jön az összes audio kimenetből? Win7 64 bit, 6.0.1.5919-es driver, DS3P.

"Csak úgy mondom"

(#40773) BPFeri válasza Csapi007 (#40772) üzenetére


BPFeri
senior tag

Hy,

nálam 6235 -ös driver van fent egy szintén DS3P -n és az általad :R leírt hibával eddig nem találkoztam. :N :N :N

Üdv, F.

....

(#40774) havri1 válasza Arnold2 (#40769) üzenetére


havri1
félisten

Es amugy a windows kezelo sem latja az ides hddt?

havri

(#40775) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Nvidia GTS 250 HDMI portján keresztül szeretnék hangot kinyerni. Ehhez ugye össze kéne kötnöm az alaplapot meg a vga-t egy sdpif kábellel, de egyszerűen nem tudok rájönni, h az alaplapon hová menne az a 2 tű.. Nem tudja valaki megmondani? rev 1.0-ás DQ6.

Let's begin, de gozaimasu!

(#40776) pmheros válasza _ak_ (#40775) üzenetére


pmheros
senior tag

az én Gigámon is, ahogy a tiéden is 3 tűs a belső spdif alaplapi csati (piros keret), Szerintem neked arra kéne dugni. Esetleg lehetőség még a külső koaxról behozni a megfelelő kábellel

nem vagyok tökéletes

(#40777) ent9hc válasza _ak_ (#40775) üzenetére


ent9hc
csendes tag

Hali!

Nem tudom nVidia-nál hogy van, de ati-nál nem kell összekötni külön az alaplappal a vga-t, csak a hangeszközöknél a hdmi kimenetet kell alapértelmezettnek beállítani és máris azon megy a hang. Próbáld ki hátha a zöldeknél is így működik.

Attila

(#40778) proci985 válasza ent9hc (#40777) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az csak atinál van, nvnél kötögetni kell (legalábbis a gts250nél még biztosan).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40779) ent9hc válasza proci985 (#40778) üzenetére


ent9hc
csendes tag

Legalább ezzel is okosabb lettem.

(#40780) pmheros válasza proci985 (#40778) üzenetére


pmheros
senior tag

igen a 250 -eseknél még kell kötögetni, de pl. az 560 -asomon is van már saját nV HDaudio chip, ahhoz már ugyanúgy nem kell összeköttetés mint az (Ati)AMD -khez

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#40781) pmheros válasza _ak_ (#40775) üzenetére


pmheros
senior tag

ha ilyen a vga -hoz kapott madzag

akkor nem okozhat gondot a lenti ábra alapján a feltűzés

fekete mindig a földelés(GND)

nem vagyok tökéletes

(#40782) proci985 válasza pmheros (#40780) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ötös szériában nem voltam biztos, igazad van. viszont a g92bnél még haxolni kellett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40783) _ak_ válasza pmheros (#40781) üzenetére


_ak_
addikt

Van ilyen kábel és azt a 3 tű csatlakozót is megtaláltam, csak SPDIF IN néven fut és pont fordítva vannak a tűk. Erre rákötöttem, de semmi nyomát nem láttam annak, h működne a dolog. A manual szerint is ez bemeneti csatlakozó. Mást viszont nem találtam, ahová rá tudnám kötni.

Lehetséges, h pont a dq6-on nincs is spdif out?

Let's begin, de gozaimasu!

(#40784) Biga123 válasza _ak_ (#40783) üzenetére


Biga123
addikt

Hátlapi:
1 x SPDIF out (coaxial+optical)
Hátulról kell bevinned.. :K

[link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40785) Arnold2 válasza havri1 (#40774) üzenetére


Arnold2
őstag

Azt már teljesen elfelejtettem megnézni :S de még azt érdemes lett volna megpróbálni. Ami tuti, hogy a BIOS látta, fel is pörgött, de már a win 7 nem látta.

(#40786) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

hali

Vettem egy ssd-t és szeretnék friss WIn 7-et rátelepiteni.
Át kellene kapcsolnom a biosban az AHCI-t.
Ezt hol is találom???

(#40787) havri1 válasza s.s.j.goku (#40786) üzenetére


havri1
félisten

Át, mert anélkül nem megy a trim.
Hogy pontosan hol, ezt így nem tudom megmondani, valahol az integrált dolgoknál. Van IDE, RAID, és AHCI mód.

havri

(#40788) s.s.j.goku válasza havri1 (#40787) üzenetére


s.s.j.goku
tag

megnézem köszi

(#40789) _ak_ válasza Biga123 (#40784) üzenetére


_ak_
addikt

A hátlapi megvan, eddig arról ment a cucc, másik kábelt meg nem kaptam, nem is láttam még ilyen átalakítót. Most végül is ideiglenesen meg van oldva jackkel, aztán majd jön vissza az optikai.

Let's begin, de gozaimasu!

(#40790) pmheros válasza _ak_ (#40789) üzenetére


pmheros
senior tag

google szerint létezik ilyen csak ritka. Nem véletlen hogy tőlünk nyugatabbra is azt javasolják csináld meg magadnak. [link] Régi vacak házból vagy bontóból pár forintért beszerzel egy kéteres (reset, power) kábelt majd a végére veszel szintén apróért egy koax (esetünkben "fiú") dugót, két apró forrasztás és kész is az spdif kábeled.

nem vagyok tökéletes

(#40791) Biga123 válasza _ak_ (#40789) üzenetére


Biga123
addikt

anno egyik vga-m hoz adtak rca-VGA 2 eres kábelt és azzal rá lehetett varázsolni a digit jelet HDMI re..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40792) szkájvóker


szkájvóker
csendes tag

Üdv, most tettem szert egy EP35-DS4-es gyönyörűségre. Dobozos, teljes tartozékai, mindene megvan. Egy Asus G41-et váltott, ami kb. irodai gépbe való.
Egy Dual Core E6600 megy benne jelenleg 400x8.5-ön, alapfeszen. Klikk és klikk.
Pont 3 éves, de szerintem jó kis lapocska.

[ Szerkesztve ]

Piston Zrt.

(#40793) freddirty válasza Arnold2 (#40769) üzenetére


freddirty
senior tag

Nem tudom mennyire késő a válasz, de a DS4-en két HDD vezérlő van. Egy intel és egy nemtommi. Külön-külön lehet használni és paraméterezni. Javaslom egyiken kapcsold be az AHCI-t a másikat meg hagyd IDE módban. Vszleg az intelnek egyébként is csak SATA csatijai vannak, tehát annyit kellene tenni, hogy az SSD-d oda csatlakozod az IDE-t meg hagyod a helyén és a BIOS-ban paraméterezel.

fred

(#40794) FaTHI


FaTHI
őstag

Sziasztok!
Van egy Giga965P Ds3p alaplapom, amit egy Q9300-as procival próbálok tuningolni, de ahogy észrevettem, a 450es Fsb hez már az Fsb overvoltage-t emelnem kell, 0.15-re, az Mch-t 0.1v-ra.
Ez még beleférhet a biztonságos tuningba, vagy ez már gázos?

(#40795) pmheros válasza FaTHI (#40794) üzenetére


pmheros
senior tag

Giga 965P-DS3 topik itt

nem vagyok tökéletes

(#40796) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Megvolt a rambővítés...

ddr2-2gb-ról, dd3-2x4gb kinkmax 1333...

alapra állítottam mindent a biosban... megy is a win7 ugyan csak 3,5 használható 32 bit miatt, lehet ma feldobok egy 64 biteset.... de, a gép vmiért sípol folyamatosan és nem hagyja abba..... a kis hangszórója....

Most figyeltem meg, hogy a gépelés közben is meg-megakad, lehet nem szereti az alaplap a memóriát, vagy mitől lehet?? Futtassak egy memtesztet?

Gigabyte P35C-DS4R alaplap, hibrid, ddr2 és 3 is megy bele... ddr2 ki, ddr3 be....

(#40797) havri1 válasza nimfas (#40796) üzenetére


havri1
félisten

Nálam ilyet nem csinál.
Milyen fsbvel megy a gép?
333/1333?

havri

(#40798) nimfas válasza havri1 (#40797) üzenetére


nimfas
addikt

közben megoldódott.....
buzi Bios-ban volt bekapcsolva vmi figyelmeztetés... kilőttem és azóta megy a gép sípolás nélkül...

2,6-os proci... jelenleg 3,2-re húzva és a ram is elvileg 1600-on megy az 1333 helyett... most stresszelem... ORTHOS-szal... kb 16 perce megy folyamatosan.

(#40799) havri1 válasza nimfas (#40798) üzenetére


havri1
félisten

Szerencséd van, nekem a 2x4gb már nem megy 1600mhzen sajna.
Előtte 2x2gb viszont simán ment 1600 (cpu 3.2ghz).
Ez a max:

[ Szerkesztve ]

havri

(#40800) Thunderzolee

Beírom ide is, végülis ide is tartozik:

Tudna valaki ebben segíteni? :F
itcafe.hu/tema/azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja/43880.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.