Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40201) Jorus válasza Atimester (#40200) üzenetére


Jorus
nagyúr

A magasabb FSB-n történő stabil működés miatt kellett megemelnem az FSB feszt. Megjegyzem, a Wolfdale-hez nem kellett, csak a Yorkfield-hez.

Az MCH Voltage a memóriavezérlőnek ad plusz feszt, erre azért van szükség, mert 8GB van a gépemben, és ráadásul húzva is vannak.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40202) Atimester válasza Jorus (#40201) üzenetére


Atimester
aktív tag

És a Loadline Calibration [Enabled] mit jelent?
Azt nem találom a biosban....

Attila

(#40203) hati


hati
addikt

DS3-at lehet alulfeszelni? Konkrétan MHC és FSB érdekelne. Van egy G33-mas alaplapom, azt lehet, van rá külön opció a biosban.

köszi

(#40204) robotjatek válasza hati (#40203) üzenetére


robotjatek
tag

emlékeim szerint CTRL+F1 után előbújnak a De-Overvoltage menük

(#40205) hati válasza robotjatek (#40204) üzenetére


hati
addikt

Nálam nincs ilyen (F10-es BIOS). Ha tényleg van, akkor esetleg frissítek, de ha nincs, akkor inkább nem. Lszi nézd meg a Te gépeden.

előre is köszi

(#40206) Jorus válasza Atimester (#40202) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi a lapod pontos típusa és revíziója? Enyém EP35-DS4 rev. 2.1, F2-es BIOS-szal, amiben szerepel ez a menüpont a M.I.T. menüben.

A Loadline Calibration (LLC) egyébként hivatalosan azt a célt szolgálja, hogy az CPU áramellátásának terhelés alatti visszaesését, vagyis a VCore Drop-ot csökkentse. Használatának helyessége, ajánlottsága vitatott, van aki esküszik rá, van, aki feleslegesnek, sőt károsnak tartja. Ez utóbbinak az az oka, hogy a bekapcsoláskor felfutó feszültségtüskék (spikes) nagyságát is nagyítja, ami káros lehet a CPU áramköreinek bizonyos esetekben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40207) Atimester válasza Jorus (#40206) üzenetére


Atimester
aktív tag

Köszi az infót!

Így legalább már tudom, hogy a Proci-RAM-Alaplap optimális beállításánál mit miért csináljak.

Az én alaplapom adatai:

Típus: Gigabyte GA-P35-DS3
Bios: F14C
Rev: 2.1

A CTRL+F1–re nekem nem csinál semmit a Bios.
(Nincs előbújó De-Overvoltage menü.) :F
A menüben egyenlőre Loadline Calibration (LLC) és M.I.T. menüpontot nem találtam. De majd még keresgélek más fórumban is. :U

[ Szerkesztve ]

Attila

(#40208) Jorus válasza Atimester (#40207) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban a bal oldali oszlop alja felé jelenik meg plusz pontként a M.I.T. menü a CTRL+F1 után. Az persze simán lehet, hogy a régi P35-DS3 nem támogatja az LLC-t, de emiatt ne aggódj különösebben.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40209) tkesy válasza Atimester (#40207) üzenetére


tkesy
őstag

Nem mindegyik P35-ben van LLC... Ha nincs az sem jelent gondot...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40210) Atimester válasza Jorus (#40196) üzenetére


Atimester
aktív tag

Köszi! :R
Akkor a következő kérdés.
Írtad, hogy:

EIST, C1E aktív, így amikor nincs terhelés alatt, 4 GHz helyett 2.7GHz-en ketyeg a gép.

Ezt a funkciót hol tudom beállítani?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#40211) Jorus válasza Atimester (#40210) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban > Advanced BIOS features > CPU Enhanced Halt (C1E) [Enabled], illetve nem sokkal alatta CPU EIST Function [Enabled]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40212) Atimester válasza Jorus (#40211) üzenetére


Atimester
aktív tag

Köszi, megtaláltam! :R

Be is állítottam mind a kettőt, és érdekes módon a Windows indulás közben lefagy. :F
Majd még kitesztelem, hogy mi lehet az oka….. Most kikapcsoltam.
(Majd állítgatok a proci és az alaplap feszültségein.)

Attila

(#40213) Jorus válasza Atimester (#40212) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ceteris paribus? Mármint adott volt egy stabil beállítás, de amikor aktiváltad az en.gazd. funkciókat, instabillá vált, vagy eleve instabil volt?

Az általam adott beállítások DS4-re vontakoztak, szóval mindenképpen teszteld ki őket, és ne egyből 450MHz-cel indíts, inkább kevesebbet emelj az FSB-n, aztán tesztelj, aztán emeld tovább, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40214) Atimester válasza Jorus (#40213) üzenetére


Atimester
aktív tag

Okés, úgy lesz!

Illetve megjött az új procim, egy Q9550.

Most eléggé bevagyok havazva munka ügyileg, de a jövő héttől elkezdem kitesztelni és beállítani az új procival a gépemet. Majd kereslek ez ügyben, hogy megosszuk a tapasztalatokat, és segítséget kérjek a felmerülő beállítási kérdésekben.
(FSB, szorzók, + feszek és egyéb Bios beállítások…)

Az E7200-asomat meg meghirdetem.
Kíváncsi vagyok, hogy mennyiért lehet eladni? :U
Nálam 3600 MHz-en futott, de 4000 MHz-en is stabil volt, csak ott már 1,45-1,5V közötti feszeket kívánt, és max terhelésen egy vízhűtés sem ártott volna neki, így nem is nyúztam, inkább váltok. :))

[ Szerkesztve ]

Attila

(#40215) OldFish


OldFish
csendes tag

Sziasztok!

Van egy P35-DS4-es Gigabyte lapom, és az lenne a kérdésem, hogy ez támogatja a Cross Fire-t? Ha igen, akkor milyen sebességgel mennek a VGA-k? Az egyik PCI-E 16X, a másik csak 4X ugye... Megéri ebbe a lapba CF-t csinálni?

Köszönöm, üdv:

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#40216) ZBO válasza M1k133 (#40187) üzenetére


ZBO
tag

Üdv!
Szintén így jártam: haver gépe, proci venti nem megy, de nem is melegszik, - mert terheletlen. Stess testet indíts el pl.
Próbáld a BIOS-ban a ,,Smart FAN Control Method"-ban az autoról disabledre tenni.--Forces CPU fan to ran at full speed-- Ekkor szabályozás nélkül teljes fordulaton pörög a venti (nekünk 1820 körül ment).

Némi segítség nekem is kellene, ha már itt járok: 10-20% körüli tuningot szeretnék, de a MIT-ben nem tudom állítani az CPU FSB-t, (csak a szorzót kevesebbre) sem a RAM FSB-t és időzítését sem. Pirosan villogott egy felirat, h nem stabil a rendszer.
P35 DS3 (F6-os BIOS talán) E4500 proci (Normal fesz), Geil ultra 4x512/800 RAM (2,1V).
Köszönet ZBO

(#40217) Jorus válasza ZBO (#40216) üzenetére


Jorus
nagyúr

CPU Host Control [Enabled]-en van?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40218) ZBO válasza Jorus (#40217) üzenetére


ZBO
tag

Most nincs nálam a gépe. Csak a jövő héten lesz újra, addig gyűjtenék infot hozzá, hogyan kell. Gondolom ez alapvető kelléke amit írtál.

(#40219) Jorus válasza OldFish (#40215) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, 16x, 4x. CF akkor érdemes, ha a 2 VGA olcsóbban jön ki, mint egy combosabb, illetve, ha az általad használt játékok kihasználják a multi GPU-s rendszert.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40220) Jorus válasza ZBO (#40218) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, ugyanis, ha [Disabled]-en van, nem tudod állítani az FSB órajelét.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40221) OldFish válasza Jorus (#40219) üzenetére


OldFish
csendes tag

ok, rendben, köszönöm szépen :)
Csak azért mert van most egy HD 4850 1GB OC-m, és gondoltam teszek mégegyet mellé CF, mert azt 18-20K körül megúszom.
És a mostani játékok mennyire használják ki a multi GPU-t, mennyire jellemző ez?

[ Szerkesztve ]

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#40222) Jorus válasza OldFish (#40221) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ennyi plusz beruházással megéri a CF. A másik kérdésedet inkább a VGA-s szekcióban tedd fel, ott jobban értenek hozzá.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40223) OldFish válasza Jorus (#40222) üzenetére


OldFish
csendes tag

Rendicsek, köszönöm szépen a válaszokat :) :R

Legyen szép napod, üdv:

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#40224) Llew


Llew
senior tag

Újratelepítettem a rendszerem egy SP3-al integrált lemezről (nem netes, én csináltam) és most nem tudok hangot csiholni az alaplapi (GA-P35-DS3) hangkártyából. Friss drivert (254) raktam fel, de semmi. Utána gugliztam és azt találtam, hogy a SP3 okozhat gondot az UAA Bus driverrel. Próbáltam ezt, de nem jó, ahogy ez sem, mert azt mondja a betallózott mappában nincs az ami neki kell. Az átirkálós módszer sem jó.
Elolvastam itt is amit találtam, de a hasonló problémákra adott megoldásoknál többnyire két éves linkek vannak, amik már döglöttek.
Valaki legyen olyan kedves és lépésről lépésre írja le nekem, hogy mit tegyek, mert baromira elegem van a gépből.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40225) belaazallat válasza Llew (#40224) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ezt próbáltad?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40226) Llew válasza belaazallat (#40225) üzenetére


Llew
senior tag

Kipróbáltam,de így sem megy, bár nem értek pár dolgot és lehet ezért elszúrtam valahol:
1. Az ismeretlen eszköz, az nálam nem ismeretlen, mert vagy egy illesztő program nélküli hangeszköz a UAA buson, vagy a már installált hangkártyának jelzi. Csak éppen hang nincs.

2. Odáig rendben van, hogy hangkártya driver le, installálalatlan hangkártya letiltva, UAA letiltva, leinstallálva. Viszont amíg valamilyen UAA-t nem installálok, addig nem rakhatok fel audio drivert, viszont egyik UAA driver sem jó.

2.a. Van az általam korábban linkelt elsőmegoldás:
"1. launch device manager by pressing WINDOWS LOGO together with PAUSE button on your keyboard
2. go to HARDWARE tab and click on DEVICE MANAGER button
3. expand system devices
4. right click on microsoft uaa bus driver for high definition audio and uninstall it
5. download your official audio driver. for realtek audio driver, the latest driver already includes microsoft bus driver. you can download latest realtek audio driver from :
www.drivercabinet.com
6. run the official audio driver and restart your computer"
Ami szerintem nem nagyon tér el az általad javasolttól, viszont hiába mondja, hogy a legfrissebb realtekben már benne van az UAA. Az nem jó, mert az SP2-es. SP3-as nincs.

2.b. Amit te írtál abban meg nem mondja honnan installáljam. Így kombinációs megoldásként, a korábbi próbálkozáshoz képest most működő SP3-hoz igazított drivert használtam, majd azután jött a legfrissebb audio driver, de így sem jó.

Teljesen felbasztam magam, hogy lassan három napja nem tudom megoldani. Szerintem már minden létező verziót kipróbáltam, de egyik sem oké. Mit lehet még kezdeni vele, mert ez nem normális, hogy nem lehet megoldani.
Marhára nincs kedvem újra telepíteni a gépet SP2-ről és úgy ráfrissíteni az SP3-at, mert bár előzőleg így ment és akkor nem volt gond, de most már nem vagyok meggyőződve, hogy ismét működne.
Segítsen Obi-Wan Kenobi! Ön az utolsó reményem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40227) emre válasza Llew (#40226) üzenetére


emre
veterán

a hátlapi jack érzékelés letiltása, bekapcsolása esetleg

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40228) Llew válasza emre (#40227) üzenetére


Llew
senior tag

Amatőr kérdés: ezt hol csinálom? És egyébként mit számít olyankor, ha se elől, se hátul nincs hang?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40229) Llew


Llew
senior tag

Ok, nyilvánosan is beismerem, hogy béna hülye vagyok. Megoldottam a korábban (40224) felmerült problémát (40226). Elmondom hogyan, de röhögni fogtok. Átdugtam az erősítőt egy másik kimenetre.
Így most megy, de arra ötletem sincs a másik (amin XP reinstall előtt volt és működött :F ) miért nem szól. A négy hangfal kimenetből az az egy szól, amin most van, és az előlapi fejhallgató kimenet sem működik. Nem is szól és gép sem ismeri fel ha rádugom. Mellette a mikrofont érzékeli és fel is dobja a buborékot. Erre valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40230) Llew válasza Llew (#40229) üzenetére


Llew
senior tag

javítom magam:
most meg szól az a kiment is, ami az előbb nem. Az előlapi fejhallgató viszont továbbra sem.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40231) Csorosz válasza Atimester (#40200) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Igen.
De nekem nem megy tőle jobban.
Viszont sokan kérdezték, hogy hogyan mennek a kombó lapban (P35C) a DDR3-as ramok.
Ime egy Kingston Hyperx H2O DDR3/2000 4 gb kitt:

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#40232) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Üdv!

Ha giga ep35ds3 lapon jelenleg f4 bios van és visszateszem az f2t mekkora az esély rá h nem működik tovább a deszka? :))

(#40233) BPFeri válasza DEV_NULL (#40232) üzenetére


BPFeri
senior tag

Semmi gond nem lesz a downgrade hatására , nyugodtan nyomhatod vissza a "régebbi" BIOSt.. de ha van tuning a bios "frissítés" előtt állíts minden alapra- load default- a biztonság kedvéért ;]

....

(#40234) DEV_NULL válasza BPFeri (#40233) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Üdv!

Eddig én is így gondoltam, de ezek után nem nagyon merem:
1
2

(#40235) robotjatek válasza DEV_NULL (#40234) üzenetére


robotjatek
tag

Mi baj van az F4-es BIOS-szal? Nekem is az van, semmi problémám. Volt F3 is, de még F1 is azokkal sem volt gond

(#40236) DEV_NULL válasza robotjatek (#40235) üzenetére


DEV_NULL
őstag

F4el a memo sávszél visszaesik 10%ot, a ramjaim nem mennek sehogy sem 1000 felett, a proc is magasabb fsbt bírt. (F2höz képest)

(#40237) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok. De jó, hogy megtaláltam ezt a topic-ot :D

Van egy P35-DS3 lapom. Most jelenleg 4x1GB DDR2 800 ketyeg benne. Szeretném bővíteni 4x2GB-ra, mert ugye elvileg ennyit bír. Viszont kicsit utánaolvastam gigabyte weboldalon, és nem igazán találtam a listában olyan 2GB-os ramot, amit támogatna. 1 darab volt, ami még kapható is, de az csak 667Mhz-es.

Használta már valaki 8GB rammal a lapot? Kingmax, vagy Kingston. Külföldi fórumokon olvastam azt is, hogy viszi, meg azt is, hogy nem.
Nem akarom feleslegesen megvenni a memóriákat, ha nem is megy bele.

Választ előre is köszönöm!

(#40238) belaazallat válasza <Lacy85> (#40237) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Nekem egy DQ6-ban volt 8Gb ram. 4GB geil és 4GB kingmax. Rendben működött.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40239) <Lacy85> válasza belaazallat (#40238) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na igen, erről beszéltem.

Itt a DQ6 hivatalos memória támogatása: [P35-DQ6]

Ebben is csak a 667-es Samsung van megjelölve, ami 2GB-os.
Rendben, akkor bepróbálom. Max lap csere is lesz :D

Hálás köszönet a gyors válaszért. :K

[ Szerkesztve ]

(#40240) Atimester válasza <Lacy85> (#40237) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Nekem is P35-DS3 lapom van. Most 2*2 GB GeIL Ultrát használok 1,9V-on stabilan megy, pedig 2,2V-os lenne.
Ezek mellé próba képpen beraktam még 2 db Kingston HyperX 2x2GB 800MHz DDR2 memória KIT-et (KHX6400D2K2/4G).
A Bios felismerte, és fel is állt a WinXP, de mivel csak 32 bites windows verzió, így nem tudtam tesztelni.
Lassan felteszek egy 64 bites Win7-et is, és majd azalatt is kipróbálom.

Ha a Bios látta, szerintem a Windows is kezelni fogja…..

Attila

(#40241) proci985 válasza <Lacy85> (#40237) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

8gb megy (p35ds4 rev2.1), bár nekem 4x2 geil megy benne. fele c05, fele c07es revíziójú. mennek szépen, túlhajtás szempontjából is jók.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40242) polonic


polonic
félisten

Mennyire szereti egy p35-ds4 lap az 1066 mhz-es kingmax lapokat?

(#40243) _Blank_ válasza polonic (#40242) üzenetére


_Blank_
aktív tag

hali,

P35 DS3L lapom van, azt hogy rev1 vagy 2 nem tudom. Hogyan tudnám legegyszerűbben frissíteni a BIOS-t és melyiket tegyem fel? Vettem egy E8400-at de alapon is csak 2.6on megy gondolom a régi BIOS miatt.

szerk: CPU-Z a lapot Rev. A2-nek írja, 2007-es F7 biossal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40244) belaazallat válasza polonic (#40242) üzenetére


belaazallat
addikt

A kingmax ramokat szeretik a Giga lapok.

(#40243) _Blank_
A revízió számát megtalálhatod az alaplapon, a bal alsó csavar mellett.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40245) ttt1


ttt1
őstag

Hi:Lenne egy kérdésem A GA-EP35-DS3-at meddig lehet huzni?azaz mekora a legmagasabb elérhetö fsb vele?Nekem ilyen van, és a héten érkezik egy E8400 ami megy 4,2-n de oda már 470-475-ös fsb kell.. Az nem sok kicsit a lapnak?Ill a passziv hütöt ilyen esetben érdemes már hűteni?

(#40246) belaazallat válasza ttt1 (#40245) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Kereső az EP35-DS3 fsb kombinációra dobott egy ilyet: [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40247) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

Adataimnál lévő konfigról lenne szó, tegnap este állitgattam a feszeket a biosba, procit akartam belőni 4ghz-re valami 1.35v körül adtam neki, és bios save után ujrainditottam és azóta nem ad képet, ventillátorok 100% on pörögnek, bios resetet próbáltam de akkorse jó, memória nélkül nem pittyeg, és a két memória slot között lévő ledek is világítanak mindkét esetbe, Mi lehet a probléma?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#40248) i are robot válasza <Lacy85> (#40237) üzenetére


i are robot
senior tag

Nekem egy DS4-ben gond nélkül ficánkol 4×2 GB Crucial Ballistix, méghozzá 1000 MHz-en, feltételezem a DS3 sem különbözik nagyon ilyen téren.

(#40249) sz.j válasza killer1203 (#40247) üzenetére


sz.j
nagyúr

Így csináltad?

Ha esetleg ettől nem javulna meg, akkor hosszabb ideig legyen kint az elemet (akár egy-két óra), hátha ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40250) killer1203 válasza sz.j (#40249) üzenetére


killer1203
senior tag

Igen igy csináltam, elem egész éjjel kivolt véve tegnap. Ma elhozta haverom a gépét, én vga-al ugyan úgy nem volt képe és 100% forgott, én procim nála ment, ő vga-ja nem ment nálam. Ő tápjával én vga-m nem ment ő tápjával s3trio ment, ő tápjával ő vga-ja ment.

Szóval ugynézki megint a VGA rosz + a tápegység is.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.