Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40801) Dracula


Dracula
senior tag

Szerintetek érdemes még mostanában (ősszel) venni egy 4 magos procit ebbe a lapba? Ha veszek egy új 69xx VGA-t? E8200 van most benne.
Vagy majd egy új platform hajtja csak ki a cuccot? Full HD felbontás.

Üdv!

(#40802) FaTHI válasza Dracula (#40801) üzenetére


FaTHI
őstag

Egy q8xxx vagy q9xxx-es kari, 1980-as felbontásban 3.0Ghz felett (kis tuniggal)elég manapság mindegyik játékhoz ,de ott már látszani fog a külömbség a két maghoz képest. én is hasonló 2-magról váltottam.
Az új platformra még nincs szükség, tapasztalatból, és sok utánna járásból tudom...
Csak a BIOS-t ne felejtsd el frissiteni:)

[ Szerkesztve ]

(#40803) havri1 válasza Dracula (#40801) üzenetére


havri1
félisten

Én is arról váltottam, itt van 2 teszt 3dmark-al.
Őszintén megmondom, sztem semmi különbség nincs a 2 közt. Se játékban, se tesztekben nem láttam különbséget.
Igaz, akkoriban még sokkal gyengébb vga volt.
Viszont havernál ugyanez a 460gtx van mint nálam, naki e8200, nekem q9400, és majdnem ugyanazokat az eredményeket kapjuk.
Szerintem csak azért, hogy fizikai 4 magod legyen, pénzt adni felesleges.
[link]
[link]

havri

(#40804) pmheros válasza Dracula (#40801) üzenetére


pmheros
senior tag

dirt2, crysis2 -vel játszadozok mostanság szintén fullHD -ben. Elkezdtem loggolni a proci kihasználtságot, amiből az derült ki hogy hamar váltottam p35+q6600 -ról p55+i5-750 -re.

nem vagyok tökéletes

(#40805) havri1 válasza pmheros (#40804) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem is, a mai programok alig használják ki a procit.
2.66ghzen ugyanannyi fsbt érek el, mint 3.2ghzen.
Egyértelmű VGA limit.

havri

(#40806) ruti válasza havri1 (#40803) üzenetére


ruti
Közösségépítő

pont GTX460-as vásárlásán töröm a fejem, de többet nem akarok költeni ebben a platformban.
E8400-em van, nem szívesen cserélném, de eddig mindenki az ellenkezőjét állítja, mint Te.

ezek szerint haverodnak az E8200 kihajtja a 460gtx-et, és alig gyengébb, mint a 4magos?
milyen >=4 magot használó prg-mal teszteltél?
mennyin megy az a 8200-es?
milyen felbontásban, mennyi VRAM-os az a kártya?

köszi

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#40807) Biga123 válasza havri1 (#40803) üzenetére


Biga123
addikt

Hát neked nagyon csúnya VGA limited van... szal neked tényleg semmi értelme nem volt 4-magosítani
CPU pontok: 2-mag 3276 ,4 mag 4546.. azért ez árulkodó kicsit..

ruti: ha kispénzből tudsz 4magosítani akkor mindenképp tedd meg GTX460 meghálálja... csak 775 be nem érdemes már pénzt ölni..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40808) pmheros válasza ruti (#40806) üzenetére


pmheros
senior tag

az e8400 -esnek sem a sebességével van a gond hanem a magok számával. Ha olyan játékokkal nyomulsz aminek elég a két mag is pl Crysis Warhead, akkor elég erős lesz még komolyabb vga alá is a procid. Ellenben ha F1 2010, vagy BFBC2 -őznél akkor kelleni fog a (nem erősebb) csak több magos proci.

nem vagyok tökéletes

(#40809) Biga123 válasza havri1 (#40805) üzenetére


Biga123
addikt

Bár az is igaz hogy programja válogatja.. az a baj hogy 775 be aranyáron mérik a 4-magos procikat.. és lehet hogy ár/érték arányban nem járnál jobban...mostanában én is sokat törtem a fejem egy procicserén de inkább hagytam az egészet ha nem elég egy wolfi 4GHzn akkor megette a fene az egészet.. :DDD

Ja és a 3dmark11 is VGA limites egyértelmüen mert sokkal jobban terheli a VGAt mint a procit... játékoknál valószinüleg jobban kijönne a különbség...
Haveroddal összedobhatnátok egy kis tesztet 2vs4mag hamár ua VGA van ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40810) Biga123 válasza Thunderzolee (#40800) üzenetére


Biga123
addikt

Én lefrissíteném a biost.. hátha .. :U

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40811) havri1 válasza Biga123 (#40807) üzenetére


havri1
félisten

A teszt 3dmark2006.
A vga limit a 2011nél kezdődik, meg az új játékoknál.
460gtxet bőven kihajtja az e8400.űÉn nem cserélnék.
Ha cserélnék, akkor már i5 2500k..

havri

(#40812) havri1 válasza Biga123 (#40809) üzenetére


havri1
félisten

Simán megoldható a teszt, én is nyüstölöm állandóan.
3dmark 2011 jó lesz?
Azt megpróbálom ráerőltetni, bár elég nehéz eset :)

havri

(#40813) Biga123 válasza havri1 (#40812) üzenetére


Biga123
addikt

Jobb lenne inkább pár game.. :K
bár lehet inkább a 460 as topicba kellene ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40814) Somansky


Somansky
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e, és ha igen lehet volt már valakinek hasonló problémája, ezért ezer bocs...
Szóval adott egy Gigabyte P35-ös alaplap. Az alaplapi relatek HD hangkártya sokszor megtréfál. Csak digitális kimenet érhető el, ez főleg akkor van, ha alvó módból kapcsolom vissza. Kiírja, hogy nincs bedugva se elöl se hátul hangszóró. Van, hogy megjavul egy újrainditásra, van, hogy kikapcsolom és másnap be, akkor lesz jó.
Mi lehet a probléma? Feltettem a legújabb drivert is.
Régebben egy másik típusnál is volt hasonló probléma, ezért ki is cseréltettem, de ez is ezt csinálja néha napján...

Köszi a segítséget!

www.somansky.com

(#40815) pmheros válasza Somansky (#40814) üzenetére


pmheros
senior tag

esetleg nem lehet hogy a rádugott eszköz (illetve annak vezetéke) az ami ennél a lapnál is néha megtréfál ?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#40816) Somansky válasza pmheros (#40815) üzenetére


Somansky
aktív tag

Próbáltam más fejhallgatóval is. Ugyan ez :(

www.somansky.com

(#40817) Tyca


Tyca
senior tag

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy az alaplapi venti kivezetések mekkora áramterhelést bírnak ki? Konkrétan a Gigabyte P35-DS3L...Több házventit kellene egy tüskéről kivezetnem, mivel a prociventi kivezetésen kívül csak 1 db másik kivezetés tudja a fordulatot szabályozni. És erre lenne jó minél többet (akár 3-4-et) rákötni...

(#40818) sgergi válasza Tyca (#40817) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg 1A a határ, de találtam egy ilyen posztot is: [link]

(#40819) Tyca válasza sgergi (#40818) üzenetére


Tyca
senior tag

Köszi!

Ez a 3A, amit hivatalos adatnak írnak, elég jól hangzik ...még nem mértem ki, hogy 1 venti mennyit vesz fel, de gyanítom, olyan 0,3A-0,4A körül lehet, az 1A-be is belefér 3 db akkor...

(#40820) sgergi válasza Tyca (#40819) üzenetére


sgergi
veterán

Rá van írva a ventire, hogy mennyi kell neki, olyan 0,2-0,4 közé szokott esni, persze ventifüggő.

(#40821) Tyca válasza sgergi (#40820) üzenetére


Tyca
senior tag

általában rá van, de az enyémekre pont nincs :W

de közben gondoltam egyet és megrendeltem egy ilyet:

http://www.dealextreme.com/p/3-fan-cooling-fan-variable-speed-controller-for-pc-13987

(#40822) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hali

nem tudok pendriveról bootolni pedig be van állítva az elsődleges bootnál az usb hdd
és az usb storage detect is.

a lap látja a pendvriveot.

"Let's agree to disagree!"

(#40823) Tommee válasza bivalyolo (#40822) üzenetére


Tommee
aktív tag

F8 nyomkod? Bootmenu-t így éred el, itt a lsitából kiválasztod a pendrive-ot.
Ha így sem bootol, akkor nem jól csináltad a pendrive-ot.

(#40824) bivalyolo válasza Tommee (#40823) üzenetére


bivalyolo
őstag

a pendriveot jól csináltam mert a másik lappal működik.
az f8 nyomkodást kipróbálom de azzal nem a csökkentett mód fog bejönni? :F

szerk: f12-re jön be de ott ha kiválasztom akkor se történik semmi..

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#40825) Tommee válasza bivalyolo (#40824) üzenetére


Tommee
aktív tag

Ha rögtön bekapcs után, akkor még a BIOS szerinti funkciók élnek.
Úgy emlékszem F8, de kiírja az elején h mit kell a bootmenu-höz nyomni.

(#40826) pmheros válasza bivalyolo (#40822) üzenetére


pmheros
senior tag

másik gépen ugyanaz a rendszer boot -ol arról a pendrive -ról ?

nem vagyok tökéletes

(#40827) bivalyolo válasza pmheros (#40826) üzenetére


bivalyolo
őstag

igen

"Let's agree to disagree!"

(#40828) Biga123 válasza bivalyolo (#40822) üzenetére


Biga123
addikt

Ezzel én is szívtam .. biosban a hdd k között nézz szét ott kell megadni neki az usbt.. :DDD
Nem elég ha kint beállítod .. ja és közbe legyen bedugva a pen..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40829) pmheros válasza Biga123 (#40828) üzenetére


pmheros
senior tag

bezony, a Bios -ban az
Advenced Bios Features ->Hard Disk Boot Priority alatt lehet állítani
ím a példám

elöl legyen az usb , oszt jó

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#40830) lajos001


lajos001
aktív tag

Sziasztok!
GA-P35-DS3 rev 2.0 alaplapom van és nem tudom hálózatról ébreszteni. Tudja egyáltalán ez a lap a WOL-t?
A biosban a PME és a Power on by rong enabled. A win7-ben a Wake on magic packet engedélyezve van. A hálókártya felébresztheti a számítógépet kipipálva.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#40831) pmheros válasza lajos001 (#40830) üzenetére


pmheros
senior tag

tudom hogy hülye válasz, de ha nem találtál a Bios -ban rá opciót akkor nem tudja

nem vagyok tökéletes

(#40832) pmheros válasza lajos001 (#40830) üzenetére


pmheros
senior tag

elolvastam a te lapod manual -ját és én sem látta ilyen opciót, valószínűleg az integrált hálókártya tulajdonságai miatt nem került be ez a lehetőség a Bios -ba. Viszont okosabb pci(vagy pci-e) hálókártyával működhet a dolog ha a PME be van kapcsolva.

nem vagyok tökéletes

(#40833) lajos001 válasza pmheros (#40832) üzenetére


lajos001
aktív tag

És a PME nem vonatkozik az integrált háló kártyára?
Ennél öregebb deszkák ismerik ezt a funkciót ez meg nem?

[ Szerkesztve ]

(#40834) pmheros válasza lajos001 (#40833) üzenetére


pmheros
senior tag


a Block Diagram szerint pci-e csatornára van fűzve az integrált hálókártya, tehát elvileg igen.
De továbbra is azt mondom mivel nincs rá a Bios -ban Wake on Lan nevű opció, így a lap szerintem nem tudja

nem vagyok tökéletes

(#40835) Biga123 válasza lajos001 (#40830) üzenetére


Biga123
addikt

GA-P35-DS3L-em szépen ébred hálózatról.. :K

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40836) lajos001


lajos001
aktív tag

Vajon nálam hol lehet a hiba?
Az oprendszer azon a gépen amiről az ébresztést küldöm win7 64 bit. A program Fusion WOL. Lehet régi a biosom? Mindjárt megnézem melyik bios van fent.
Már frissítettem a LAN drivert is.

[ Szerkesztve ]

(#40837) bivalyolo válasza pmheros (#40829) üzenetére


bivalyolo
őstag

így már megy :K

kösz szépen :R

"Let's agree to disagree!"

(#40838) pmheros válasza lajos001 (#40836) üzenetére


pmheros
senior tag

néztem Biga123 lapjának Bios -ában sincs ilyen opció és mégis megy neki, így az én elméletem nem helytálló. :B

nem vagyok tökéletes

(#40839) lajos001 válasza pmheros (#40838) üzenetére


lajos001
aktív tag

Úgy látszik a program volt a hibás amivel próbálkoztam. Találtam egy másikat és azzal már ébreszthető.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a rám szánt időt. :R
Már csak egy gondom van vele, miért nem tudom ébreszteni áramtalanítás után? Ha elmegy a 230 utánna kézzel kell bekapcsolnom és csak ez után tudom ébreszteni programmal. Olyan mintha a memóriában tárolna valamit az ébresztéshez és áramtalanítással azt elveszti. Ez normális? Azt olvastam a MAC cím bele van égetve, annak nem kell áram, és az ébresztés a MAC segítségével történik.
Ezt még jó lenne megoldani.....

(#40840) pmheros válasza lajos001 (#40839) üzenetére


pmheros
senior tag

mivel Win7 -ről beszélünk ezért az alvó állapot alatt az ún. Hibrid alvás -t értjük (lásd Microsoft tudásbázis) Ez azt jelenti hogy az adatok egy részét a memóriába (másik részét a HDD -re) tárolja ki. Áram nélkül a mostani rendszer memóriák elveszítik a tartalmukat, és nincs honnan folytatni a korábbi műveleteidet.
Ébreszteni csak alvó állapotból tudsz, ha leáramtalanítod (vagy elmegy a hálózati 230), akkor onnantól az már nem ébresztés hanem bekapcsolás lenne. Ezt pedig a hardvereid közül kb a bekapcsoló gomb mögötti mikrokapcsolód tudja.

És ez nem csak a Giga P35- öseire igaz. Ha tévedtem valamiben , javítsatok ki

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#40841) lajos001 válasza pmheros (#40840) üzenetére


lajos001
aktív tag

Akkor tisztázni szeretnék valamit. Én eddig a stanby állapotból való indításról beszéltem, nem altatásból való ébresztésről. Elnézést, hogy nem fogalmaztam pontosan.
Ha leállítom a gépet (nem altatom, hibernálom), de nem áramtalanítom a WOL működik, bebootol a gép. Abban az esetben viszont, ha leállítás után áramtalanítom (mivel ez egy HTPC ezt rendszeresen megteszem), a WOL már nem működik.
Szerintem ekkor is működnie kellene, legalább is jó lenne.

(#40842) pmheros válasza lajos001 (#40841) üzenetére


pmheros
senior tag

ebben sajnos nincs tapasztalatom. Passz

nem vagyok tökéletes

(#40843) Biga123 válasza lajos001 (#40841) üzenetére


Biga123
addikt

Én is a kikapcsolt álapotból szoktam ébreszteni a gépet.. mivel soha nem áramtalanítom ezért ezzel kapcsolatban nekem sincs tapasztalatom... de ha áramtalanítod akkor áram nélkül persze hogy nem fog felkelni :DDD hameg úgyis vissza kell neki kapcsolni az áramot akkor meg kapcsold be gombbal :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40844) lajos001 válasza Biga123 (#40843) üzenetére


lajos001
aktív tag

Nem próbálnád ki? Persze, ha nem túl nagy kérés....

(#40845) Tyca


Tyca
senior tag

sziasztok!

Nem tudom, hogy az alaplapom vagy a tápom csinálja (de gyanúsabb, hogy az alaplap, mert mintha a régebbi tápommal is ez lett volna), de ha áramtalanítás után kapcsolom be a gépet, akkor először 1-2 mp-re felpörögnek a ventilátorok, majd leállnak újabb 1-2 mp-re, majd utána újra felpörögnek és indul rendesen a gép...valaki tapasztalt már ilyet?

(#40846) pmheros válasza Tyca (#40845) üzenetére


pmheros
senior tag

amikor határán volt a 4400 -esem a tuningjának akkor csinált ilyet a gépem, persze nálad nem biztos hogy ugyanez a helyzet

nem vagyok tökéletes

(#40847) Tyca válasza pmheros (#40846) üzenetére


Tyca
senior tag

ok, akkor majd kiprobalom alap orajelen...

(#40848) Biga123 válasza lajos001 (#40844) üzenetére


Biga123
addikt

Már azt hogy áramtalanítom majd áram vissza .. és utána próbálom ébreszteni?.
Este megnézhetem neked..
Bár én http://wakeonlan.me/ vel szoktam ébreszteni routeren keresztül.. :K

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40849) Tyca válasza pmheros (#40846) üzenetére


Tyca
senior tag

állítgattam a tuningon, és úgy nézem, hogy ha 11-es szorzón van a proci (ez a default szorzója), akkor nem csinálja ezt a kétszeres indulást...

(#40850) havri1 válasza Tyca (#40849) üzenetére


havri1
félisten

Ezt akkor szokta csinálni, ha a defaulthoz képest változtatsz valamit, vagy nem tetszik neki a tuning.
Nálam általában az indul leáll indul után a default jön be, tehát úgy érzem, akkor csinálja ezt, ha nem megy a beállított érték.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.