Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40051) Zoli1222 válasza N-vidi-A (#40032) üzenetére


Zoli1222
őstag

Lehet, h későn írok, de azt az 5 pici csavart nem olyan nagy tudás kiszedni. :N Nekem is így volt fent az orochi. Alaplapi rézlap le, scythe keresztvas fel.

(#40052) icon válasza proci985 (#40049) üzenetére


icon
senior tag

Érdekes, most az utóbbi 3 este semmi gondom nincs a géppel... (kop-kop-kop)
Kiteszteltem amúgy IBT-vel, de semmi probléma nem jött elő...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40053) hati


hati
addikt

sziasztok!

Nem megy fel a lapomra az Intel RST 9.6 achi driver win7 alatt. Azt írja nem támogatott chipset. Igaz ez? :o

(#40054) tlac válasza aeroxr (#40050) üzenetére


tlac
nagyúr

kipróbáltam egy giga 965p-n xp alatt (de ugyanaz a chip)

4.41-es verzió, indításnál automatikusan felismert mindent és kiírta, hogy mennyin mennek a ventik
szabályozáshoz ezt keresd meg:

tehát a pwm mode-okat állítsd software controlled-re

ha a proci ventijét akarod szabályozni, akkor bios-ban érdemes disabled-re tenni

(#40055) tlac válasza hati (#40053) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen alaplapod van?
de egyébként a win7-ben alapból benne van az ahci driver

(#40056) hati válasza tlac (#40055) üzenetére


hati
addikt

p35-ds3 (igen, de az inteles tud csak trim-et)

(#40057) koii


koii
tag

Sziasztok! Tisztelettel lenne pár kérdésem P35C DS3R -rel kapcsolatban.
Jelenleg egy 2160 -as Pentium dolgozik benne ,de a jövőben bővítem majd.
Most egy Corsair Twix 2GB kit 800Mhz dolgozik benne memóriaként.
Elkezdeném esetleg az upgrade -et memória fronton. Szerintetek rakjak bele DDR2 -esből még 2db. -ot, vagy 4GB 1333MHz DDR3 kittel próbálkozzam inkább? Windows 7 64 bites sebességén mi lenditene inkább? Tervezem a jövőben egy Q9400 -as proci belerakását ,és ennek is a most kialakitott memóriákkal kell együtt dolgoznia.

Köszönettel K. Imre

(#40058) GrooveHero válasza koii (#40057) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szia. Volt nekem is ilyen deszkám, de az okosok azt tanácsolták, hogy ne rakjak bele ddr3-mat, mert miel csak 775-ös, ezért nem venni észre annyi sebességnövekedést, mint core i7-tel. Mondjuk az enyémben kingmax dd3 1333-asok voltak, 2x1gb. De a win7-nek, persze attól függ milyen verzoó, mindenképp ajánlott a 2 giga, de inkább több ram. Elgyen az ddr2, vagy 3

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#40059) koii


koii
tag

Nekem a Win7 Ultimate a legutolsó RTM asszem 16386 sorozatszámú van fent .
Nézegettem közben teszteket, és nem igazán van különbség állitólag egy 1600 MHz ig guruló DDR3 és egy 1000MHz körül hajtott DDR2 -es memória sebessége között a késleltetések miatt. Most nekem a 2160 as proci 212-260 MHz (kb.848-1040 MHz)- en dolgozik ,de ha procit cserélek akkor megemelkedik az FSB is. Q9400 333MHz . Főleg, ha azt is felhúzom egy picit :). A Corsair 800MHz DDR2 -esek nem bírnák már követni a frekvenciát. Legalábbis én igy probáltam okoskodni.
Senkinek nincsen tapasztalata?

(#40060) koii


koii
tag

Jahh és még egy kérdésem lenne : Mekkora kapacitású modulokat lehet belerakni a DDR2 -es memória foglalatba .(P35C -DS3R) max. 1GB -os modulokat v. nagyobbat is?

(#40061) GrooveHero válasza koii (#40060) üzenetére


GrooveHero
addikt

foggalmam sincs, ez csak a gigabyte oldalról lehet megtudni, vagy esetleg vkitől mástól akinek ilyen lapja van, mert nekem bő két éve nem ilyen lapom van

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#40062) Rica válasza koii (#40060) üzenetére


Rica
senior tag

2 GB-osokat, tehat max 8GB DDR2, de 4 (2*2) a celszeru Win7 ala.
A legkisebb memoriaszorzo 2, az alap FSB 333, tehat 666-rol indulsz, van ott hely boven.
Bar a magam reszererol nem sok ertelmet latom a Ramok nyuzasanak.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#40063) tkesy válasza koii (#40059) üzenetére


tkesy
őstag

Nos, a P35C-s lapok, nem éppen a legideálisabb tuninglapok a Quad-ok tuningolásához. De mondjuk elérsz a Q9400-el 450 fsb-t, akkor,- ha az optimális 1:1 arányt tartod ,- jársz DDR2 900-nál... mondjuk az időzítés 4-4-4-12, akkor már elég kellemes tempóban lesz részed. vagy még használhatod a 2,4x -2,5x szorzót, de ekkor már DDR2 1080 - 1125 környékén jársz... Szóval a ram ott még bírni fogja, és 4GB már elég a W7-nek...
Ha tudsz szerezni még egy párt használtan, akkor egész olcsón megúszhatod, igaz 4 modullal nehezebb tuningolni mint 2-vel....
DDR3-at meg fölösleges s775 mellé rakni, nem tudja normálisan kihasználni...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#40064) icon


icon
senior tag

A #40035-HSZ-ben taglalt beállításokhoz képest mihez kellene még hozzányúlnom, hogy a jelenlegi 2x1 GB Kingmax ramomomon túl még 2x1GB Kingmax rammal is stabilan fusson a gép? (Mostmár az "új" ramokra is került hűtés, Arctic RC Pro - a már a gépben lévőkön még a sima RC van)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40065) koii


koii
tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a felvilágosításokat :) .
Megpróbálok venni ilyen modulokat (TWIN2X2048-6400C4) ,mert ezek vannak benne most .
Újonan láttam kb. 12500.- körül. Használtan pedig hirdetve ugyan 10000.-ért.
Bár lehet hogy már elkeltek. Nem túl sok a különbség árban szerintem.
Ha Quad lesz benne a lapban ,akkor 450MHz -re felhúzottan bőven elég lenne még sokáig számomra.

(#40066) proci985 válasza icon (#40064) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem mennie kell annak úgy, ahogy megy jelenleg. esetleg MCHnak mehet 0.15-0.20, ha nagyon rosszalkodik, de arra szerintem nem lesz szükség.

más: win7@64 alatt p35ön én 4x2giga memóriát használok, jól megy az úgy is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40067) icon válasza proci985 (#40066) üzenetére


icon
senior tag

Ezen felül még ami van, vagy arra lőjjem be, amit írtál? (Mert +0.3V nekem gyanúsan soknak tűnik...)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40068) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.

Van egy Gigabyte P35-DS3 lapom.

Elvileg a hálókártya gigabites,de a win7 csak 100 megásnak látja.

Miért van ez?

A legújabb driver van fent.

(#40069) icon válasza wagi (#40068) üzenetére


icon
senior tag

Szerintem ha csak 10 megás hálód lenne, csak 10 megásnak látná... nem hinném, hogy 1000 megás hálód lenne otthon :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40070) proci985 válasza icon (#40067) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

úgy értettem összesen mehet neki 0.15- 0.-20, nem még 0.10re:) 0.2nél többet feleseleges neki adni, meg szerintem 444es FSBnek kétmagossal talán még 0.10el is mennie kell. rakd be a ramokat, ibt, aztán ha lehal, akkor emelj 0.15re. de nálam pl be kellett rakni a memóriákat, aztán ment.

wagi: pontosan úgy van, ahogy előttem írták. a win7 a kapcsolat sebességét írja ki, namármost nem hinném, hogy gigabites a routered otthon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40071) Monya78


Monya78
veterán

Tegnap sikerült beszerelnem egy P35-DS4 alaplapot...sikerült az 500fsb, sajnos feljebb nem birok menni a kingmax 800Mhz memók miatt, mondjuk így is 1000Mhz-en pörögnek.

8x500 superpi:

8x500 everest mem. olv.:

(#40072) proci985 válasza Monya78 (#40071) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, jól néz ki.

elvileg DS4ek olyan 520-540 körül érnek véget, szóval egyébként se lenne már sok tartalék a lapban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40073) Monya78 válasza proci985 (#40072) üzenetére


Monya78
veterán

Lehet hogy szerzek 1066mhz-es ramokat, de addig is ezzel az eredeményel is elégedett vagyok.

Mindenki részére:
Alaplapon van GSATA csati (lila színű) ez mire jó? Googléztam de semmi értelmeset nem találtam, a Raid rendszereket emlegették, de olyanom nincs is, és nem értek hozzá...

Még van egy csatlakozó az alaplapon, ott a memóriák környékén ami olyan mint a PATA-s winyók, cd-rom-ok tápcsatija. Kipróbáltam úgy is hogy kapott áramot azon keresztül, és úgy is hogy nem csatlakoztattam hozzá a tápot, a gép mindig működött, ez mire való? Esetleg ha egyszerre két videókártya van az alaplapra rakva, ez bíztosítja a plusz naftát?

(#40074) hati válasza wagi (#40068) üzenetére


hati
addikt

Gigabittes routerbe/switchbe kötötted, CAT5e/CAT6 kábellel?

(#40075) proci985 válasza Monya78 (#40073) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem lehetsz is elégedett:)

GSata raidhez kell. az alaplapi raidvezérlő a két lila csatira van bekötve.

a csatit molex csatinak hívják.

egyébként tényeg arra való, amit gondoltál: ha az ember két videokártyás rendszert használ, akkor kapjon a lap plusszban naftát.

alapból a 20pines csatinak egy darab 12Vs drótja van (a 10es lábon). a +4es csatival (tehát teljes értékű 24pines alaplapi csatiként) ez két darab 12Vs drótra emelkedik. és erre jön még a molex csati harmadik drótja.

namost, elvileg egy drót kibír 150Wot, és egy pciEs vidkari a lapból max 75Wot tud felszívni pciE1.1es szabvány esetén (2.0ánál ez megemelkedett 150Wra, pl p45ösök). tehát, két drótnak elvileg elégnek kéne lennie... egyetlen probléma, hogy a csatlakozóknál is van ellenállás. 150W az olyan 12-13Anek felel meg, ami drótonként 6-7A lesz. ez még nem veszélyes, de olyan 8A környékén már összeéghetnek a csatik, ha nem megfelelő az érintkezés (hasonló okok miatt kötelező a 8pines alaplapi csatlakozó quad húzáshoz). viszont, 3 darab 12es dróttal már nem lehet probléma csúcsrajáratott karácsonyfa (rá van aggatva minden, mi szem szájnak ingere) típusú laphasználat esetén sem.

ja igen, a 150 W lehet, hogy több valamennyivel, talán mintha az NB/SB és a ventik kapnának arról is áramot. a ramokról tudom, hogy másik ágon vannak, a procinak eg külön áramellátó köre van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40076) Monya78 válasza proci985 (#40075) üzenetére


Monya78
veterán

Húúú..mennyi információ, nagyon kened ezeket a wattos, amperes dolgokat :)

GSatát, akkor nem piszkálom, raid rendszer nem lesz a közeljövőben..

Akkor az alapi molex-be sem dugok semmit, két videókártyás rendszerem sem lesz mostanában. plusz mivel moduláris a tápom, így kevesebb kanóc kell a házba.

A 8pines alaplapi csatlakozót csatoltam rá...ha már tudja a tápegységem.

Köszi!

(#40077) proci985 válasza Monya78 (#40076) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

quadot tuningolok, szóval muszáj:)

egyébként ha simán rádugod a vinyót/dvdírót akkor is megy a lila port. szóval ha nem csinálsz raidet, akkor kb mindegy, hogy melyikbe dugod a kábelt.

8pinest érdemes használni, ha tudja a táp és a lap is, kevésbé lesz terhelve a csatlakozó. egyébként ha 2.1es a lap, akkor az everest tud mérni pillanatyni fogyasztást is egész pontosan. 150W fölé már csak 8pines csatival szabad menni (P35DS4 azt még bőven bírja).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40078) icon


icon
senior tag

Beszereztem egy E8400-at a masinába, 444x9-es (3.99 GHz) beállítással szeretném majd használni, de viszont nem igazán tolerálja a rendszer, Win7x64 kék halál már betöltés közben... 444x8-as beállítással minden betölt, de nem próbáltam tovább, inkább visszaálltam az alap 333-as FSB-re, megvárom ki mit mond... F3-as BIOS van még fenn.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40079) emre válasza icon (#40078) üzenetére


emre
veterán

Előnyösebb lenne ha az fsb-t nem 100 mhz-es lépcsőben emelnéd. :U :DDD
Így bármit ki lehet akasztani :(

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40080) icon válasza emre (#40079) üzenetére


icon
senior tag

Én értem, csak akitől kaptam, ő is 444x9-ben használta, akkor gondoltam, nekem is fog menni úgy... sőt láttam, hogy volt aki tolta 4.2 Gz-en is, akkor én feltételeztem, hogy a 4GHz-et fogom tudni vinni ezzel a deszkával...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40081) emre válasza icon (#40080) üzenetére


emre
veterán

Ugyanilyen alaplapban, ugyanezekkel a ramokkal? :U
Első körben tedd fel 400-ra, és nézd meg mennyi fesz kell hozzá.
A ramokat meg hagyd auton.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40082) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Tudna valaki infoval szolgálna arról, hogy az EP35-DS3 tipusú alaplap rev 1.0 és rev. 2.0 verziója között van-e valami különbség tuning szempontjából?
Köszönöm a válaszotok!
Üdv!

(#40083) icon válasza emre (#40081) üzenetére


icon
senior tag

Eljutottam odáig, hogy feszemelés nélkül 3.7GHz stabil IBT-vel, fentebb hiába adtam +0.1-et a procinak is, akkor is kékhalállal díjazta az oprendszer a ténykedést...
(Memók 5-5-5-18-on +0.2V-on fixálva, MCH +0,1V, 412-es FSB-n, 100MHz PCIE, minden más auto-n-alapon)

Kérdésedre, a memók ugyanolyanok voltak, csak egy MSI P35 Platinummal érte el az előző tulaj, mint az kiderült...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40084) emre válasza icon (#40083) üzenetére


emre
veterán

A késleltetéseken lazíts (pl 6-6-6-18), szerintem a ramok nem bírják, és mehet tovább a proci húzása. A legjobb az lenne hogy amíg a max fsb-t keresed a ramokat auton hagyod.

Tiby_83
Azonos lapok különböző rev-ek között tuning szempontjából szerintem nincs túl nagy különbség. De ez csak feltételezem, mert annyit nem próbáltam ki. :U
A felszereltségük, hűtés azonban eltérhet.
Ha tuningolni akarsz akkor ne DS3-as lapot vegyél, mert magas a droppja.
Min P35DS4, vagy inkább P45.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40085) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Az első hozzászólásban említett PH-s tagok tapasztalatairól szóló link elérhető valahol, mert az eredeti már nem működik. Beszereztem egy DS3-at Q9300 procival, és érdekelnének a lehetőségek.

(#40086) Rica válasza emre (#40084) üzenetére


Rica
senior tag

A droppot eleg konnyu kitanulni, plane tuning soran. Nekem az EP35 DS3 rev 2.0 kb 580-at megy. Konkretan 550-en ment egy darabig + 0,1 V MCH-val. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#40087) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Jó régen jártam már erre! Olyan problémám akadt, hogy a múlt pénteken vásárolt Plextor PX-L890SA íróm nem igazán úgy szuperál ahogyan az elvárható lenne.

Ez az alaplap (P35-DS4) allergiás rá, hogy hova, melyik sata csatlakozóra van dugva az író?
Mert ugyanoda csatlakoztattam mint az előző NEC 7200S íróm volt és most a plextorral írás közben nagyon ugrál a puffer szint. Ez a probléma az előző írónál nem jelentkezett.

A segítséget előre is köszönöm :R

(#40088) Tiby_83 válasza Rica (#40086) üzenetére


Tiby_83
tag

Köszönöm a válaszotok!

(#40089) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Szeretném a gépem upgradel-ni és vennék bele 4GB DDR 3-as ramot. Szeretném tudni, hogy melyik fajták mennek bele. Crucial, Kingston és Hypertec között válogathatok. Nem tuningra kell, de szeretném, ha a későbbiekben át tudnám tenni másik lapba. 1333-as szeretnék, úgy tudom azt még kezeli a a Gigabyte P35C-DS3R lap.

Köszi

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#40090) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Tisztelettel lenne pár kérdésem GA-P35-DS3 alaplappal kapcsolatban.
Kinek milyen tapasztalata van a beállításokat illetően?
Szeretném optimalizálni a konfigot:

GA-P35-DS3 alaplap
C2D E7200 (tunning változat, most 3600 MHz-en megy, és még van tartaléka)
2*2 GB DDR2 1066 MHz (GeIL Ultra CL5)

[ Szerkesztve ]

Attila

(#40091) BPFeri válasza Atimester (#40090) üzenetére


BPFeri
senior tag

Pontosabban mit szeretnél optimalizálni. :F
Most ( 3600MHz -vel ) stabil a vas ? Mennyi lenne a célod tunningban ? :DD

....

(#40092) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Vagyis van több, de azok nem ide vágnak :B . Szeretném használni a Gigabyte féle energy saver programot, de sajnos nem tudom elindítani. Mindig a frissítsem a BIOS-t hibaüzenetet kapom, pedig a legújabb F12-es van telepítve. Vist-t használok. Lehet valamit BIOS-ban kellene engedélyeztetni?

Köszi!

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#40093) Llew


Llew
senior tag

Van a gépben egy GA-P35-DS3 alaplapom, meg egy Cooler Master Hyper TX2 CPU hűtőm, aminek a venti fordulatszám szabályozását az alaplap nem támogatja. A ventilátort cserélnem kell, és az lenne a kérdés, hogy az alaplap más ventilátort sem fog szabályozni, illetve ez mitől függ? Mert akkor már olyat vennék ami nem pörög maxon.

Cserélnék egy BIOS, de még sosem csináltam. Ergó az van rajta ami alapból. Van valami extra trükk, vagy csak kövessem a leírást?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40094) belaazallat válasza Llew (#40093) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Elvileg ha a helyére dugtad a csatlakozót, akkor a biosban csak a venti vezérlést kell "voltage" -re állítani és a TX2-t is lehet visszafogottan járatni.

Nincs semmi trük a bios update-ben, gyári cd-n, vagy a netről leszedett @Bios-szal win alól is lehet. Leírás a lap manuáljában.

(#40092) Lacika25

Azzal a progival emlékeim szerint csak baj volt. De ha minden áron akarod, akkor bios-ban is engedélyezd.
Szerintem a C1E+ EIST funkciók bőven elegendőek, amikor nem használom, meg egy billentés a főkapcsolón és kész.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40095) Llew válasza belaazallat (#40094) üzenetére


Llew
senior tag

Jó helyen van a csatlakozó, de ahogy visszaolvastam itt a 3 PIN-es csatlakozóval nem tudja az alaplap szabályozni és a BIOS-ban nincs olyan opció, ahol ez a "voltage" benne lenne. Amúgy mindegy, mert elrepedt a venti szóval mindenképpen cserélni kéne, nem csak a szabályozás miatt.

Eddig a gyári bios van rajta, de 2,5 éves az alaplap, azóta van pár újabb szóval nem árthat egy csere.

Kösz.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#40096) belaazallat válasza Llew (#40095) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem is TX2-m volt és 3pines csati, de tudtam állítani a vezérlést.

SzerK:

nekem PC Healt Status/ CPU Fan Mode -nál lehet állítani: Auto, PWM, Voltage értékeket. Ha voltage-ra raktam, akkor 1200 helyett ~ 900 RPM-en pörgött.

Lehet az új biosban már benne lesz ez a funkció is.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40097) Atimester válasza BPFeri (#40091) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia BPFeri!

GA-P35-DS3 alaplap beállításánál az FSB és a szorzók értéke érdekelne.
Először 9*400=3600 ment a proci. Ekkor a DDR2 ramok 800MHz-en mentek.
Ez gond nélkül felment 450*8=3600 -ra, ekkor már 900MHz-en mentek a ramok.
Most lecseréltem 1066Mhz-esre a ramokat. 533*7=3730 beállításnál már 1066MHz-en futottak a ramok, de időnként beállt a kékhalál. :Y
A proci 3800-on is tartósan üzemelt már más gépben, emiatt a RAM-ra gyanakodtam, de ahogy olvasgatom a korábbi hozzászólásokat, úgy tűnik, hogy az alaplap nem szereti az 500 feletti órajelet.
Erről másnak mi a tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#40098) Atimester


Atimester
aktív tag

Ti milyen beállításokkal üzemeltetitek a GA-P35 alaplapotokat?

Attila

(#40099) belaazallat válasza Atimester (#40098) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Konkrétan milyen beállításokra vagy kíváncsi?
Mert vannak bizonyos (P35) lapok, amiken több beállítási lehetőség van. És proci, ram eltérésből adódó, valamint tuning beállítás miatti eltérésről már ne is beszéljünk.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40100) bpx válasza Atimester (#40098) üzenetére


bpx
őstag

most azt szeretnéd, hogy látatlanban mondjuk a te cpu+ramodra működőképes, stabil, tuning beállítást?
vagy leírhatom az én beállításaim is (E8400 és OCZ ramok :D), de nem valószínű, hogy az jó lenne nálad :)

jobban jársz ha leírod részletesen, hogy mit állítottál, és hátha valaki segít
pl. a korábbi hozzászólásodban már írtál az órajelekről, de memóriaidőzítésről meg feszültségekről semmit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.