Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40551) sz.j válasza ooszi (#40550) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sajnos sehol ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40552) Horrendous


Horrendous
csendes tag

Nem tudom más tapasztal-e ilyet, vagy csak engem tisztel meg a lap. Az összes audio kimenetben hallok cicergést, zúgást nyikorgást mindent ami zavaró. A hang a gép terhelésére változik, olyan mint ha a ventilátorok, cpu és vinyó egyszerre bezavarná és attól csinálja ezt az idegesítő hangot. Megoldást szívesen fogadnék.

(#40553) proci985 válasza Horrendous (#40552) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha elég érzékeny a fülesed, akkor sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni. nálam is csinálja. az AKG 530al az előlapi használhatatlan, a többi erősítés függvényében necces. viszont próbáltam a digis kimenetet, és az nem szedett össze minden zörejt útközben. szóval ha van rá lehetőséged próbálkozz azzal.

nálam mondjuk van diszkrét hangkártya is, azzal nincs ilyen probléma.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40554) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Biosban melyik sor vonatkozik az inteles, illetve melyik a jmicronos Sata-vezérlőre?

Onboard SATA az intel vagy a jmicron?

(#40555) Gorneck válasza horvathkrisz (#40554) üzenetére


Gorneck
titán

Jmicron.

Gorneck#1239

(#40556) horvathkrisz válasza Gorneck (#40555) üzenetére


horvathkrisz
addikt

thx! :K

(#40557) emmm


emmm
senior tag

Na, sikeresen elfüstölt a Gigabyte P35-öm tegnap. :( 2007-től időig bírta. Gyakorlatilag, 1,4 V a procinak, meg +0,1 V a ramnak, és ennyivel ment nyugodtan 3,3-3,4 GHz-et, azóta non-stop. De végleg megadta magát, még a BIOS-ig sem tudtam eljutni :D Elem kivesz-berak sem segített, más procival sem ment, ennyi.
:(((

(#40558) proci985 válasza emmm (#40557) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

égésnyomok pl vrmek felé vannak? volt valami előzménye pl bedöglő hangkártya vagy hálózat?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40559) emmm válasza proci985 (#40558) üzenetére


emmm
senior tag

Semmi. Állandó kékhalállal kezdődött. Elkezdtem minden alkatrészt tesztelni, de a mai napon már a BIOS részig sem jutottam. A BIOS-ban előtte már mindent default értékre állítottam. Megnéztük más procival is, más táppal, memóriával, de semmi. 5 másodperc után leáll, majd újraindul, és így tovább a végtelenségig.
Az új alaplappal gyönyörűen megy minden, gond egy szál sem. Egyértelműen az alaplap döglött meg.

(#40560) proci985 válasza emmm (#40559) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

cseréltetek elemet az alaplapon? elvileg a lemerült elem is ugyanilyen hibákban nyilvánul meg. három év is kb stimmel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40561) emmm válasza proci985 (#40560) üzenetére


emmm
senior tag

Természetesen. :) Semmi változás.

(#40562) proci985 válasza emmm (#40561) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor viszont lehet elfáradt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40563) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy EP35C-DS3R deszkában mennyire esélyes, hogy 2x4GB ddr3 modul elinduljon, s persze hibátlanul működjön? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40564) Jorus válasza looser (#40563) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amennyiben nincs kompatibilitási gond a lap és a modulok között, minden további nélkül menni fognak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40565) looser válasza Jorus (#40564) üzenetére


looser
addikt

Köszi a választ, ez az, amiben bizonytalan vagyok :-)
OFF: Azért igyunk :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40566) lancy


lancy
tag

hi

Gigabyte GA-P35-DS3R rev 2.1 szerintetek tamogatja a 3 terras winyokat?

koszi

(#40567) remington2


remington2
senior tag

Üdv!

Visszaolvasva sokaknak volt gondja a 2.1-es revvel bíró alaplapok venti-szabályozásával, nekem is ez a helyzet. Hyper-TX2-m van, és nem szabályoz sehogy sem sajna (3 tűs csati). Ha nem tuningolom, és alapon megy, át lehet dugni valamelyik system csatiba, félmegoldásnak nem rossz. Viszont vinyóhűtést is beraktam (ami pont jó, ha abban a csatiban van, amelyben csendesen megy a procihűtő), ráadásul a teljesítmény is kellene, mert alapon a procim azért nem egy hajdehaj, a zajban megy szétmegy a fejem :DDD

Milyen procihűtőt lenne érdemes beszereznem, amely tutibiztos, hogy szabályoz ennél a
lapnál?

Ebben a hírben van ez az universal hűtő, pwm-es vagy mi (akkor 4 eres, és szabályoz?), ezt megéri megvenni? Nem túl drága, csak vajh szabályozza a lap? Vagy mit lenen érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#40568) Tommee válasza remington2 (#40567) üzenetére


Tommee
aktív tag

PWM-es ventit tud csak szabályozni, ami 4 tűs csatlakozóval van ellátva. TX2-m volt azt a system csatlakozón használtam én is.
Személy szerint vettem 1 ventilátorszabályozót ami 4 ventilátort tud szabályozni.

(#40569) proci985 válasza remington2 (#40567) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fura, nálam gond nélkül vezérelte mind a 3, mind a 4 pines ventiket a ds4 r2.1

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40570) Art_Moony


Art_Moony
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy P35C-DS3R alaplapom van, eddig E6550 8gb DDR3-mal üzemelt. Vettem bele egy E8400 E0 procit, beletettem, nem működött. Frissítettem BIOS-t F4-ről F12-re. Sajnos ez sem segített, ugyanazt produkálja, folyamatosan újraindul. Bejön a vidikártya felirat, és utána újraindul folyamatosan.

PLS segítsetek :)

[ Szerkesztve ]

(#40571) belaazallat válasza Art_Moony (#40570) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Az E8400 új, vagy használtan vetted? Ha használt, láttad már működni?
Próbáld meg kevesebb rammodullal! Csinálj egy bios-resetet, ha ez után sem megy, és van lehetőséged próbáld ki a procit egy másik lapban!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40572) Art_Moony válasza belaazallat (#40571) üzenetére


Art_Moony
csendes tag

használtam vettem,nem láttam még müködni ,másik lapban még nem sikerült kiprobálni.Addig is megprobálom még ezeket a lehetőségeket

[ Szerkesztve ]

(#40573) Art_Moony válasza Art_Moony (#40572) üzenetére


Art_Moony
csendes tag

Na kipróbáltam egy J&W alaplapban ott bejön a bios is ,de amikor mentés után újra akarom indítani ,nem indul újra csak 3-4 alkalomra.Ez lehet mondjuk az alaplap hibája is .Nem egy csúcs alaplap.IG41M-HD

(#40574) Art_Moony


Art_Moony
csendes tag

az számit hogy E8400 E0 vagy sem?

(#40575) belaazallat válasza Art_Moony (#40574) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem számít, hogy E0 vagy C0. A J&W lap kompatibilitási listájában benne van az E8400-es proci? J&W lapon proci csere előtt bios default/ clear cmos volt?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40576) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Tudnátok Kingmax memória ügyben segíteni?

(#40577) pinnacle válasza pinnacle (#40576) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudna valaki segíteni? Gondolom nincs más megoldás, veszek 2x2GB RAM-ot. Melyiket ajánljátok Gigabyte P35 DS4-hez, 2xKingmax DDR2 PC8500 1066MHz, 4GB Geil Ultra Kit2 DDR2 PC8500 1066MHZ, 4GB Geil Black Dragon Kit2 DDR2 1066MHz?

(#40578) Biga123 válasza pinnacle (#40576) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem is ugyanez a felállás..
CPUz nekem is csak 800-asnak látja de 2V-on 6-6-6-20 mellett simán viszi a 4-modul együt Dualba az 1066-ot..
Szal állítsál be kézzel időzítéseket és adj egy kis + feszt a ramoknak..
Lehet úgy kell hogy előbb csak 1-modult raksz be beállítassz időzítéseket és utánna be a többit...

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40579) pinnacle válasza Biga123 (#40578) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Inkább vennék 2x2GB-ot. Olvastam, hogy a 4x1GB jobban terheli a rendszert, meg inkább legyen a RAM egyforma.

(#40580) Biga123 válasza pinnacle (#40579) üzenetére


Biga123
addikt

Arra azért kíváncsi lennék hogy mit értesz az alatt hogy a 4x1 GB jobban terheli a rendszert?
Én DDR2-t már nem vennék..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40581) emre válasza pinnacle (#40579) üzenetére


emre
veterán

tuning esetébe több fesz kellhet az mch-nak
hivatalosan csak 800-as ddr2-es ram létezik, az 1066-ot a biosban kell beállítani.

Csak egyforma ramok mennek azonos késleltetés mellet könnyedén 1066-on, és itt nem elég az azonos széria (PL a KLED48FA8KI5 nagyon jo megy CL5-ben, de ebből is van több változat, ami csak CL6-ot tud), hanem a chipeknek is ajánlott azonosnak lenniük.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40582) pinnacle válasza emre (#40581) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A régin Kingmax, az újon Hynix chippek vannak. A Geil Ultra, Black Dragon, Kingmax kérdésben nem tudnál segíteni?

(#40583) emre válasza pinnacle (#40582) üzenetére


emre
veterán

Ebben nem tudok segíteni, mert a gamer gépemben csak kingmax ramjaim voltak.
Most épp 4x1Gb .
Illetve használok még 2x1GB 800-as geil ramot, a netezős gépemben.

Én a helyedben megpróbálnék találni valami közös frekvenciát a különböző memóknak, és együtt hajtanám őket.
1000 körül 5-5-5-18, vagy 1066-on 6-6-6-20 késleltetéssel, +0,1-0,2 Vdimm, +0,1mch fesszel.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40584) pinnacle válasza emre (#40583) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Most már mégis inkább 2x2GB RAM-ot veszek. Csak azt nem tudom, hogy az alaplap bírja-e a 2,2-2,4V-ot?

(#40585) emre válasza pinnacle (#40584) üzenetére


emre
veterán

1,8-at ad alapból, mihez kellene +0,4 volt?
ds4 spec

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40586) pinnacle válasza emre (#40585) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Azért mert a Geilnek 1066 5-5-5-15-nél a working voltage:2,4V. +0.6V-t nem hiszem, hogy jót tenne az alaplapnak.

(#40587) belaazallat válasza pinnacle (#40586) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Mielőtt megveszed szólnék, hogy az újabb Geil Black dragonok és a Giga lapok nem működnek együtt, legalábbis nálam.
Papíron tudta a 2V-on CL 4 800MHz-t, nálam CL 4-ben el sem indultak bármekkora feszt adtam. Asus P5Q-ban 1.9V-on vitte CL4 800MHz-t. (2x2GB Geil Black Dragon)
Viszont Geil Valu viszont jobban muzsikált, mint a Sárkány. Szintén 2x2GB.

De ha mázlid van, akkor csak én voltam a kivétel ami erősíti a szabályt.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#40588) enemy107


enemy107
senior tag

Sziasztok!

Barátom P35-DS3L rev 1.0 lapjában szeretnénk procit cserélni. Q8400-at szeretne bele tenni.
A gond az, hogy F4 bios van rajta, ami Kentsfield, és Conroe procikat támogat. Előfordulhat, hogy mégis rendesen kezelje a Q8400-at?
Ha nem, akkor melyik biost ajánljátok rá?
Tuning nem fontos.
Válaszokat előre is köszönöm.

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#40589) Biga123 válasza enemy107 (#40588) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
Biost kell frissíteni.. :K
Legalább F8

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40590) enemy107 válasza Biga123 (#40589) üzenetére


enemy107
senior tag

Köszi

Akkor megcsináljuk. :)

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#40591) pinnacle válasza belaazallat (#40587) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Megvettem a Geil Black Dragont. Elég trehány módon vannak kitöltve az SPD adatok, igaz erre figyelmeztetnek. Mondjuk ennek az értelmét nem látom. Én csak a memória frekvenciáját állítottam, a többi értéket auton hagytam. 1000 MHz 5-5-5-15, 2,1V-on stabilan fut. Nekem ez teljesen jó, inkább nem próbálom ki mit tud 2,4V-on. Szerintem sokszor azért nem tud elindulni a rendszer, mert nem csak az első 5 hanem a többi értéken is változtatni kellene. A legjobb eredményt extreme beállításnál érte el, ahol a performance 4. Igazából nagy különbség nincs, Kingmax, Geil 4x1 vs. 2x2GB között. Tehát majdnem mindegy mit vesz az ember, igazi sebesség növekedést a proci húzásával lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#40592) Art_Moony válasza belaazallat (#40575) üzenetére


Art_Moony
csendes tag

igen volt ,de mivel 1db bios frissités van az meg müködik egy E6550-nel azt gondolom a procival lesz gáz, ugyhogy már intéztem a cseréjét .Majd utána leirom a tapasztalatokat .
Köszi

(#40593) enemy107 válasza Biga123 (#40589) üzenetére


enemy107
senior tag

F9 került rá, és tökéletesen megy. :)

http://cpu-tuning.joruska.com/

(#40594) Biga123 válasza enemy107 (#40593) üzenetére


Biga123
addikt

:C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40595) cskriszt


cskriszt
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogy egy ilyen [link]Gigabyte GA-8SQ800 via chipsetes lapba szerintetek működik-e egy 3650-es POWERCOLOR 512-es AGP-s vga? Kompatibilis vajon? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv.:

(#40596) Biga123 válasza cskriszt (#40595) üzenetére


Biga123
addikt

Bár nem ebbe a topikba tartozik..
Elvileg ha fizikailag belemegy akkor jónak kell lennie... ha jó helyen vannak a bevágások..
Vagy ha 2-bevágás van a karin...akkor tuti.. de ahogy a 3650 képét néztem jó lesz bele..
[link]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40597) Art_Moony válasza Art_Moony (#40592) üzenetére


Art_Moony
csendes tag

Proci volt a gond .Csere után minden tökéletesen műkxik.köszi a segitséget. :K

[ Szerkesztve ]

(#40598) t0m_


t0m_
tag

szasztok,

néha kifagy a gépem csúnya kékhalállal, azóta csinálja mióta vettem 4giga ocz-t a 2gb geil mellé, egy darabig mentek együtt, de aztán megunta a bios és nem engedte, azóta a 4giga ocz-t használom, és heti párszor előjön ez a fagyás. próbáltam cserélgetni a slotokat, stb. lehet hogy rossz vmelyik modul? A geileket próbáljam meg visszatenni, hogy azokkal is csinálja-e?

köszi

(#40599) BPFeri válasza t0m_ (#40598) üzenetére


BPFeri
senior tag

Tesztelted az "új" OCZ ket ? Mert ha nem akkor futtass rájuk Memtest -et, modulonként külön-külön :K . Elég időigényes de kidobja a RAM hibát. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

....

(#40600) mullerlac


mullerlac
csendes tag

Sziasztok!

Némi segítséget kérnék.
Gépemben GA-P35-DS3L/S3L alaplap van, Intel Core 2 Quad proci, ATI Radeon HD 2600 PRO grafikus kártya, 3 giga RAM van, 2 db 500 giga vinyó, Codegen 400W táp van. Kb. 2-2,5 éves a rendszer. 10-15 perc működés után rövid, folyamatos sípolásba kezd. Újra indítás után rögtön sípolgat, fél óra pihenés után, megint 10 perc működés majd sípolgatás. Az alaplap könyve szerint: power problem. Szerintetek tápcsere megoldja a problémát, vagy lehet más a hiba oka? Tápcserénél vegyek 450W-ost?

Előre is köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.