Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40351) gulupeti


gulupeti
senior tag

Sziasztok!

Ep35-ds3 alaplapom van. Nemrégen vettem egy házimozi erősítőt. A számítógépből a hangot az optikai kimeneten keresztül küldöm az erősítőbe, azonban csak 2.0-ban szól a hang. A sima analóg kimeneten lehet állítani 5.1-et, a digital output résznél még csak választási lehetőség sincs a realtek hd audio managerben.

Elő tudom valahogy csalogatni valahogy az 5.1-es hangot vagy egyáltalán ki tudja küldeni az alaplap hangkártyája az optikai kimenetén az 5.1-es hangot?

Köszi a segítséget.

(#40352) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

sziasztok

Az egyik otthoni gépemben régóta tesz jó szolgálatot egy P35C-DS3R lap (F12E bios). Nemrég úgy alakult, hogy a DDR2-es ramok helyett DDR3-asok kerültek bele (ezekről lenne szó).

cpu: Pentium DC E5300

Eddig sajnos nem sikerült úgy beállítani, hogy hiba nélkül menjen. Kékhalál, leálló böngészők, egyéb programok. > Tipikus memóriahiba. :U

Abban kérnék segítséget, hogy milyen beállításokkal érdemes próbálkozni (FSB - szorzók - időzítések - feszültségek)??

ui.: Megnéztem a memory support listát, ahol nem szerepel ez a memória. Az is igaz, hogy viszonylag régi listáról van szó és az, hogy nincs rajta, még nem jelenti, hogy ne műkedhetne rendesen. Mindesetre, ha nincs mit tenni, akkor vagy visszatérek a DDR2-höz, vagy beszerzek egy használhatóbb DDR3 párost.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#40353) polonic válasza Dr_Syrex (#40352) üzenetére


polonic
félisten

Igaz, hogy ddr2-vel próbáltam én, de ugyanígy geil value ramok voltak. A lap meg egy p35-ds4. A memóriáknak semmi bajuk nem volt, akinek eladtam, használja hibátlanul. Be volt téve 2x1 giga, ráadásul a QVL listában is szerepelt, pontosan ugyanazokkal a modellszámokkal. Mégis kékhalálozott véletlenszerűen windows alatt, játék alatt, bárhol, bármikor, amikor a memória úgy gondolta. Mástól is hallottam már azt, hogy a giga lapok nem szeretik a geil memóriákat. Csak van benne valami igazság. Erre tudok gondolni én is az esetedben, persze ha a memóriahibát kizártad.

(#40354) Dr_Syrex válasza polonic (#40353) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

a giga lapok nem szeretik a geil memóriákat. Csak van benne valami igazság.

Lehet benne valami. Eddig csak Asus lapokban voltak Geil ramok a közvetlen környezetemben, de ott hibátlanül működött minden.

Végül visszaraktam bele a DDR2-es ramokat és egyből gyönyörűen fut minden alkalmazás. Részemről jóidőre hanyagolom a P35C + DDR3 öszzeállítást, jelenleg semmivel nem jobb a DDR2-es variációnál; az a néhány Watt fogyasztásbeli különbség pedig elhanyagolható. :U

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#40355) CoolFish


CoolFish
csendes tag

Sziasztok!

Abben kérnék egy kis segítséget, hogy van egy P35-DS4-es lapom, és mi a max. proci amit elbír ez a lap?

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#40356) BPFeri válasza CoolFish (#40355) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia,

asszem hogy a rev. -től is függ de a 2.1 -es listája itten van ! :R

Üdv, F.

....

(#40357) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

hellóka

megjött végre a ddr3 ramom(2x2GB geil 1333-as) a p35c-ds3r lapomba, de valamiért nem dualban írja az everest?

ötletek?

thx előre is

szerk: nehéz úgy dualban mennie, ha az egyik modul nincs benne, sorry a hsz-ért, késő van:)

[ Szerkesztve ]

(#40358) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, az alábbi gondom van a profilomnál látható géppel. Op rendszer Win 7 x64 Pro, majd most Ultimate.

A Start menüből sokszor leállítom a gépet alvó állapotba. Viszont néha előfordul, hogy a már a monitor elsötétül, nincs kép rajta, viszont a gép nem áll, úgy megy mint normál esetben, pörög a venti meg minden. A reset gombra se reagál. Kikapcsolás után vagy megpróbálja visszatölteni a munkamenetet (kivárhatatlan) vagy szimplán mint hideg indításkor, újra betölti a win-t.

Mitől lehet ez h nem kapcsol le a gép az alvó módba? Hardver v sw hiba? Kösz

(#40359) freddirty válasza balintka (#40358) üzenetére


freddirty
senior tag

Volt gond az alvó móddal nálam is /jó régen/. Ha jól emlékszem végül arra a következtetésre jutottam, hogy összefüggés van egy rádugott külső HDD és a BIOS USB legacy paraméterével.
Ha van külső USB HDD akkor húzd le és/vagy állítsd át a BIOS-t.
Ha nem oldja meg akkor sorry.

fred

(#40360) balintka válasza freddirty (#40359) üzenetére


balintka
addikt

Belső SATA2 a vinyóm.

Mit kell pontosan a BIOS-ban állítanom?

Akkor megnyugtattál, attól féltem, h a lap a hibás. Érdekes, XP alatt úgy emlékszem nem volt gondom vele.

(#40361) laccczka válasza balintka (#40360) üzenetére


laccczka
tag

Az érdekes dolog az benne, hogy csak néha csinálja. :F

Próbáld behatárolni , hogy milyen munkafolyamatoknál jön elő ez a probléma pl. játék, word, film.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#40362) balintka válasza laccczka (#40361) üzenetére


balintka
addikt

Általában netezés után állítom le, úgy h az asztalt látom. Tehát nem fut program.

(#40363) CoolFish válasza BPFeri (#40356) üzenetére


CoolFish
csendes tag

Szia!:
Nagyon köszönöm :) :R

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#40364) Biga123 válasza Czimby (#40345) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem 4x1GB ramom van 1-pár egyoldalas másik kétoldalas..Nincs vele gond csak arra jöttem rá ha nem rendesen párba rakom be a DC-hez a ramokat hanem megcserélve akkor magsabb oc-nél is stabil.. bár nekem P35-DS3L-lapom van..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40365) dokee78


dokee78
félisten

Miért van az,hogy a Gigabyte DES (Dynamic Energy Shaver) be van állítva,hogy induljon a rendszerrel,indul is,de nekem kell behapcsolni rajta mindent.

(#40366) hati válasza dokee78 (#40365) üzenetére


hati
addikt

Mi az a funkció?

(#40367) dokee78 válasza hati (#40366) üzenetére


dokee78
félisten

Energiatakarékos.

(#40368) hati válasza dokee78 (#40367) üzenetére


hati
addikt

Úgy értem, mi ami takarékosra kapcsol? A CPU gondolom nem, mert annak van saját energia gazdálkodása (EIST, C1E).

(#40369) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Van rá esély, hogy ha 2*4gb ddr3-at rakok a p35c-ds3r-be akkor az menni fog? Hivatalosan csak 4gb-ot kezel a lap ebből de ha csak a felét látná, engem nem zavarna :U

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#40370) SoapM válasza Finwe (#40369) üzenetére


SoapM
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Ep35-ds3 lapom!
Az a baj hogy nem kezdi betölteni a win-t csak mindig újraindúl!
Mi lehet a baj?
A felső két led pirosan világít a sórban!
Segítsetek kérlek!
Elöre is köszi!

(#40371) BPFeri válasza SoapM (#40370) üzenetére


BPFeri
senior tag

BIOS -ba rendesen be tudsz lépni ? :F

....

(#40372) SoapM válasza BPFeri (#40371) üzenetére


SoapM
csendes tag

be ám! Mindent tdok csinálni!
CSak nem bootol...

(#40373) laccczka válasza SoapM (#40370) üzenetére


laccczka
tag

A manualban le van írva mit jelent ez a hibakód.

Ha megakadtál nyugodtan másold be ide és lehet, hogy kiokoskodunk valamit.

Amúgy mi a pontos probléma? Milyen proci, milyen feszültségen, milyen beállításokon megy a lapban?

Próbáld ki a BIOS-ban a safe beállításokat betölteni, ha úgy megy akkor már komoly a probléma.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#40374) gulupeti válasza gulupeti (#40351) üzenetére


gulupeti
senior tag

Erre esetleg valaki? :(

(#40375) dokee78


dokee78
félisten

Van a P35 lapoknál olyasmi,hogy "Load Line calibration"?
Ha van akkor hol találom,mert nem láttam.

(#40376) emre válasza dokee78 (#40375) üzenetére


emre
veterán

némelyiknél van, lap és (talán??) bios függő, a cpu fesz állítás környékén kell keresni
állítási lehetőségek: enabled, auto, disabled
Esetleg olyan hogy L L C ? :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#40377) dokee78 válasza emre (#40376) üzenetére


dokee78
félisten

Megnézem.

(#40378) Biga123 válasza gulupeti (#40374) üzenetére


Biga123
addikt

Nem lehet hogy alkalmazás függő a dolog ?
És ott kellene neki megadni hogy 5.1-be küldje?
Csak tipp..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40379) dokee78 válasza emre (#40376) üzenetére


dokee78
félisten

Nincs loadline calibrationom. :O

(#40380) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

van egy gigabyte P35-DS3L alaplapom F8-as biossal, és az vele a probléma -de ha jól olvastam eléggé általános probléma a ds3-aknál-, hogy a DPC Latency az egeket veri, és képtelen vagyok ASIO-n keresztül hiba nélkül audiot streamelni.
ezen segítene egy bios frissítés (F9), vagy esetleg le is mondhatok az asio-rol ezzel a lappal? :S

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#40381) dokee78 válasza jaffa 2843 (#40380) üzenetére


dokee78
félisten

Mire jók a FSB voltage,MCH voltage me van még 2 de nem ugrik be.
Mikor kell ezeket állítgatni,vagy maradjanak normalon?

(#40382) próbakocka


próbakocka
senior tag

GA-P35-DS3 alaplapra pluszba rátettem egy SSD-d, ami miatt szükségessé vált az AHCI mód.

sikeresen megoldottam, hogy AHCI módban ne fagyjon szénné az XP, egy +AHCI reg fileal, valamint az SSD leírásban található intel drivert is hozzáadtam.

frissítettem az alaplapi (Gigabyteos) vezérlőt
frissítettem az inteles ICR9 vagymiarák vezértlőt

ennek ellenére az Eszközkezelő, az IDE ATA/ATAPI vezérlők fül alatt egy PCI DEVICE-t még mindig nem tud telepíteni.

milyen driver kéne még hogy ne sírjon az XP (SP3 x86) ???

amúgy ettől még a gép megy, csak ez idegesít!

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#40383) dokee78 válasza próbakocka (#40382) üzenetére


dokee78
félisten

Mi az az AHCI és érdemes sima HDD-nél bekapcsolni?

(#40384) polonic válasza dokee78 (#40383) üzenetére


polonic
félisten

Advanced Host Controller Interface. A SATA egy funkciója, ezt bekapcsolva érhető el az NCQ és a hot-swap. HDD-nél nem igazán van különbség, nálam be van kapcsolva. Most külön bekapcsolni nem érdemes, majd akkor ha újratelepíted a windowst, előtte tedd meg.

FSB voltage = FSB feszültség. MCH = tulajdonképpen az északi híd. Ezeket tuningnál kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#40385) dokee78 válasza polonic (#40384) üzenetére


dokee78
félisten

NCQ-t csak a Samsungok támogatják nem?

(#40386) polonic válasza dokee78 (#40385) üzenetére


polonic
félisten

Dehogyis. Kb minden sata-s merevlemez támogatja.

(#40387) proci985 válasza emre (#40376) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

p35-ds4 és p35-dq6 tud, alatta ezek szerint egyik sem.

mondjuk szerintem nincs értelme használni őket: LLC nélkül biztos, hogy a proci nem fog adott fesz fölött kapni, LLCvel fenetudja (és ez egy veszélyes fenetudja). áramellátást is jobban terheli.

másik meg: jó lap alacsony fesznél nem droppol sokat, magasnál meg egy tüske degradálhatja/kinyírhatja a procit. előbbire láttam példát itt fórumon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40388) Gigabyteman


Gigabyteman
csendes tag

Sziasztok!uj vagyok de belevágok a közepébe!!Remélem valamelyik kedves társam vagy akár többen is tudnak segiteni!
gigabyte ga-p35-ds4 rev 2.1 vettem hozzá 2 X 2 gb ddr 2 1066Mhz-es kingmax memókat.
De nekem a bioszban 800-at ir.Valaki tudna valamit a biosz beállitásról?Mit, hogy kellene átállitanom vagy beállitanom.Tippeket ötleteket nagyon köszönöm elöre is!

(#40389) sz.j válasza Gigabyteman (#40388) üzenetére


sz.j
nagyúr

A memó frekije attól függ, hogy mit állítasz be a BIOS MIT Menu-jében.
Például a lenti beidézett BIOS részlet beállításai szerint:
CPU Host Frequency × System Memory Multiplier (SPD)=Memory Frequency (MHz)
Azaz a lenti beállításban 380 × 2,5 = 950MHz

Robust Graphics Booster ---------------------auto
CPU Clock Ratio -------------------------------- 8 x[
CPU Host Clock Control --------------------- enabled
CPU Host Frequency ----------------------380
PCIe Frequency ----------------------------------100
CIA 2 ------------------------------------------------- disabled
Performance Enhance ------------------------- standard
System Memory Multiplier (SPD)--------2,5
Memory Frequency (MHz) 950
High Speed Dram DLL Settings ----------- option 1
Dram Timing Selectable ------------------------manual
.........................

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40390) Gigabyteman


Gigabyteman
csendes tag

ÁÁÁ Kösz de CPU Clock Ratio -------------------------------- 8 x[ erre csak a 12-t engedi min:(
Ma memo igy se megy .:( Másvalami vélemény?

(#40391) Faterkam válasza Gigabyteman (#40388) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia nekem ugyan ez volt a gondom, nálam régebbi direkt Gigabyte alaplaphoz ajánlott 2 oldalas Kingmax 1066Mhz-es ramokat látta 800Mhz-esnek akármit is állítottam be. Most nemrég vettem 1 oldalas Kingmaxot, ezt beletéve rögtön 1066Mhz-esnek látta. Semmit nem kellett beállítanom.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40392) Gigabyteman válasza Faterkam (#40391) üzenetére


Gigabyteman
csendes tag

Akkor most"bevásároltam"?Mert egy másik lapban lehet hogy megy.De nekem nem és engem ez érdekel.Elmegyek fürdeni de leszek még.Várjatok meg!!!!!!:)

(#40393) sz.j válasza Gigabyteman (#40390) üzenetére


sz.j
nagyúr

Milyen procid, ill. memóid vannak?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40394) polonic válasza Gigabyteman (#40392) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is 2x2 giga kingmax 1066 mhz-es ramom van, kétoldalas, ugyanilyen alaplap, csak rev 1.0-ás. Én beraktam a ramokat és egyből úgy indult a gép, hogy 2.0 volttal 1066 mhz-en üzemelt, csak az időzítés magasabb volt picit. Aztán a feszültséget visszaállítva alapra, időzítést csökkentve is megy.

(#40395) Gigabyteman


Gigabyteman
csendes tag

Intel pentium d 935 3.2/4mb/800 kingmax klee88f-b8k06 2gb /db 1066Mhz f10 bios

[ Szerkesztve ]

(#40396) polonic válasza Gigabyteman (#40395) üzenetére


polonic
félisten

Hoppá! Lehet, hogy a 800 mhz-es fsb miatt van ez? Én nem tudom, csak egy tipp. Majd megerősíti vagy cáfolja ezt valaki.

(#40397) Gigabyteman


Gigabyteman
csendes tag

Remélem nem mert egy uj proci földhözvágna!!!:(:( esetleg biosz fissités?Nem tudom. auto 12x enabled 380 100 disable standard 2,5 950 option 1 nincs meg manual nincs meg utobbi 2-t nem is találom megy az a 12x aggaszt ezzel a beálitással 4,5 Ghz en ketyeg.? http://www.vatera.hu/2gb_ddr2_1066mhz_kingmax_memoria_elado_1438413382.html ezt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#40398) Gigabyteman


Gigabyteman
csendes tag

Nem adtam fel és megtaláltam a dram .... manual namost 380 helyett 266 a többi ugyan ugy .Igy ebben a beállitásban ok. csak a cpuz ezt irja neki.

[ Szerkesztve ]

(#40399) polonic válasza Gigabyteman (#40398) üzenetére


polonic
félisten

Kicsit érthetetlen, ahogy írsz. :D
Akkor most sikerült? Úgy látom igen. Ezt így jól írja ki, mivel a memória valós sebességét írja ki, nem az effektívet. Mivel DDR, ezért lesz az 533 mhz-ből 1066 mhz effektív.

(#40400) Gigabyteman válasza polonic (#40399) üzenetére


Gigabyteman
csendes tag

akkor ugy jó is lenne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.