Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40401) Gigabyteman


Gigabyteman
csendes tag

Vagyis!Mindent ugy csináltam mint le lett irva:DE:::
System memori multi p auto vagy 4.00+ itt irja azt, hogy 1066

Mentem z kilép ujtaindul.
Megnézem el-e mentette!Nem!hupsz.

CPU Host Clock control viszaáll Disable
Pci express Freqvency visza auto
DRam fining Selectable visza auto.
Nekem ez igy jött ösze.De ez a szorzó se ok, hogy 12X itt 4.5 vagy 6 -tized giga .azzal se tul életképes.Ha procicsere akkor ajáljatok egy jobbat az olcsobbol.Megy valami olyan embert akinél lehet alkudni .:)A biosz frissités se jó ötlet szerintem mert ha logikusan gondolkozom akkor is ugyananyi a szorzó stb..vagy az idözitésbe kellene átállitani?A dobozán 5 5 5= cl5(667-1066) 6 6 6 = cl6 (1066Mhz)
Voltage 1.8v (533 667 800), 1.8v-2.1v(1066)

(#40402) lorcsi


lorcsi
veterán

szevasztok !

kellene egy kis help...
tegnap egyik pillanatról a másikra megadta magát az alaplapi lan-om (Gigabyte EP35-DS3). egyszerűen nem vette a digis netet :F
Létezik hogy csak így tuning nélkül beszarjon ?
azóta próbálgattam...bios default-ot és a két visszajelző led a win x indulásáig szépen világít, de utána semmi sehogy :G
753-as hibaüzivel elszáll az egész amikor csatlakozni szeretnék :W
sajna másik háló kártya nincs kéznél , de másik géppel frankón műxik a net

valami ötlet ?

(#40403) Gigabyteman válasza polonic (#40399) üzenetére


Gigabyteman
csendes tag

az ok, hogy 1066 de itt a proc van kicsit felhuzva.

[ Szerkesztve ]

(#40404) proci985 válasza lorcsi (#40402) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

létezik, bár ritka. lap hány éves?

párszáz forintért van hálókártya, ha már nincs gari, próbáld meg azzal.

esetleg lehet win hülyült meg, próbáld leszedni majd visszarakni a hálókártya driverét.

valami programot nem raktál fel, ami a hálókártyát tudná bizergálni?

esetleg nincs otthon valami linux live cdd tesztelni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40405) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello! Robust graphic booster - ez a P35-ös lapban mi is pontosan? Mire használjuk, mire jó? mik a hatásai?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#40406) Biga123 válasza lorcsi (#40402) üzenetére


Biga123
addikt

Ilyet nekem is csinált 1x Biosba valami alaplapi hálókari beállítást/újraélesztést találtam de nem tom pontosan hol és mit de nekem rendbejött..
Nézz szét biosban és ami lan al kapcsolatos nyomkodd végig.. :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40407) Biga123 válasza Biga123 (#40406) üzenetére


Biga123
addikt

Metaláltam SMART LAN-opció volt..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#40408) andr3w88


andr3w88
csendes tag

Sziasztok!

Kb 1 hete csinálta azt a gépem, hogy újraindult 1-1,5 óránként. Láttam, hogy nagyon kiugróak a feszértékek, pl 12 V helyett 17. , gondoltam biztos a táp lesz a ludas, ezért vettem ma egy Chieftec 450W CTG-450-80P-t. Ezek után újra megnéztem speedfannal a feszeket és ezeket tapasztaltam terhelés alatt:

tehelés nélkül pedig:

Biosban egyébként néztem, és ok volt minden feszre írva, igaz értékeket nem láttam.
Amióta az új táp van benn, kb 6 órája még nem volt újraindítás.
Van még valami teendőm vagy hagyjam így és örüljek hogy megy? Esetleg mi lehet a gond?
Előre is köszi
Ja az alaplapom P35C-DS3R azért írtam ide.

[ Szerkesztve ]

(#40409) dokee78 válasza andr3w88 (#40408) üzenetére


dokee78
félisten

Félremér a Speedfan,mérd Everest/Aida64-el.
Vagy inkább potméterrel vagy mi a neve.

(#40410) dokee78


dokee78
félisten

Ez a topik is kihal?

(#40411) Winne


Winne
nagyúr

Na Uraim, egy érdekes dolog történt velem, gondoltam beírom ide is. A gépemben az alaplap meghibásodott, visszaküldtem garanciába, amit ma kaptam meg. A következő gubanc történt ezzel kapcsolatban:

Ez az ami nekem volt: [link]

Ez az amit kaptam azzal, hogy ez a javított termék: [link]

Természetesen írtam nekik egyből mailt, törvényileg mi lehet az álláspontom vajon?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#40412) dokee78 válasza Winne (#40411) üzenetére


dokee78
félisten

Nem sok különbség van,de én is reklamálnék.

(#40413) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Most melyik a legjobb Bios a EP35-DS3 (Rev.2.) laphoz, amivel nincs gond, vagy a legstabilabb?
Valamint a sima P35-DS3-hoz is.. :K

Ep35-DS3 Rev.2.1 - ebbe E6750 megy
P35-DS3 - Ebbe E8400 megy

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#40414) proci985 válasza Sziszifeca (#40413) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha nincs a jelenlegivel probléma, akkor felesleges újabbra cserélni.

ha valami nem stimmel, akkor mehet fel az utolsó.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40415) Faterkam


Faterkam
addikt

Nekem olyan gondom van a Ga p35-Ds3 rev. 2.0 lapommal hogy az egy oldalas kingmax 1066Mhz ramokat nem tudom (1000Mhz-en 2,5) 5-5-5-15re belőni ha a Proci (Q8400) 400x8-on megy, vagy auton engedi, 6-6-6-24-en vagy 960Mhz-en 5-5-5-15-ön, de miért nem megy 1000Mhzen stabilan, a mem benchmark lefut jó eredményekkel, de ha valami programot indítok akkor hibaüzenet és kész? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40416) noorby87


noorby87
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem a gépemmel kapcsolatban:

mostanában elég szeszélysesen működik, nem tudok rájönni mi lehet a gondja.
A következő hibajelenségeket produkálja:
1: este normál leállítás, másnap bekapcs, és a boot megáll mindig más helyen (win logo, profil választás, asztal megjelenik, de ikonok nem...)
2: a gép elindul rendesen, és csak zenét hallgatok, egyszer csak lefagy, nem reagál semmire, néha magát újraindítja, néha nekem kell resetelni. ilyenkor vagy ok minden, vagy megáll a boot
3: ha boot közben megáll, és resetet nyomok, akkor nem talál semmi meghajtót. ekkor bekapcs gombot hosszan nyomva kikapcsolom, majd bekapcsolom a gépet, és így vagy bebootol, vagy újra megáll
Eddig kék halál nem volt, csak kimerevedett a kép és nem reagált semmire.
Néha 1x 2x kell eljátszani a ki-be kapcsolást, máskor 5x 6x. Különböző helyzetekben képes lefagyni, van amikor egy kis winamp elég neki, de van hogy játék közben minden ok, és nem fagy le. Everesttel teszteltem a feszültségeket, minden jónak tűnik, minden stabil volt.
Semmi tuning nincs, bios a feszeket auto kezeli, a gépet és a tápot is kitakarítottam.
Semmi hardveres változás nem volt, egyszer csak elkezdett "hisztizni".

Valakinek valami hasonló gondja volt-e? Mit tudtok javasolni?

A konfig a cuccaimnál látható.

Köszi

(#40417) CoolFish válasza noorby87 (#40416) üzenetére


CoolFish
csendes tag

Milyen márkájú ramokat használsz?

[ Szerkesztve ]

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#40418) noorby87 válasza CoolFish (#40417) üzenetére


noorby87
csendes tag

2x1GB KingMax KLDD48F-A8KB5

Gyári ajánlás szerint ok.

(#40419) CoolFish válasza noorby87 (#40418) üzenetére


CoolFish
csendes tag

Bios-ból melyik verziód van fenn?

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#40420) noorby87 válasza CoolFish (#40419) üzenetére


noorby87
csendes tag

F9, nemrég frissítette a szerviz, mert más gondja volt a lapnak, utána tökéletesen működött.

(#40421) CoolFish válasza noorby87 (#40420) üzenetére


CoolFish
csendes tag

Én a ramokra gyanakszom így elsőre, de lehet bármi más is...Nekem is volt hasonló problémám régebben, akkor a ram csere megoldotta a kérdést. Esetleg még próbáld meg másik ramokkkal, vagy a jelenlegieket külön-külön.

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#40422) noorby87 válasza CoolFish (#40421) üzenetére


noorby87
csendes tag

Köszi, a ramokban én sem bízom, úgyhogy pár tesztet majd lenyomok rajtuk, hátha rosszak.
Win alatt próbáltam már tesztelni, de az nem hozott ki semmi hibát, majd kipróbálom a memtest86-ot is.

(#40423) CoolFish válasza noorby87 (#40422) üzenetére


CoolFish
csendes tag

Szívesen, remélem megtalálod a megoldást :))

Üdv, Norbi

" Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága."

(#40424) noorby87 válasza CoolFish (#40423) üzenetére


noorby87
csendes tag

Na nekiálltam a szerviznek :)

Először teljesen kitakarítottam a gépet, a tápot is szétszedtem, mostmár nincs benne porcica. Eddig nem nagyon tűnt fel, de jóval hangosabb, melegebb volt a gép ezelőtt.
Aztán leteszteltem a memóriákat külön külön memtest86+al, több órát nyúztam őket, és semmi hiba nem volt egyiknél sem (slot0-ban). Most egyszerre, dualban tesztelem (slot0 és slot1), és az első jelek szerint minden ok.
(most munkahelyen vagyok, este látom újra, hogy tényleg rendben van-e).

Ezek szerint a sok por, és egy kis túlmelegedés lehetett az oka a fagyásoknak? Bár nem értem, akkor reggeli bekapcsoláskor miért nem indult el rendesen? Vagy a memfoglalat porosodása lehetett az oka?

(#40425) lorcsi válasza proci985 (#40404) üzenetére


lorcsi
veterán

azzal oldódott meg hogy egy frissebb lan drivert tettem fel
fura hogy egyik napról a másikra így összetojta magát

MÁS:
a mostani kingmax 2x 1 giga helyett többet szeretnék..2x2 gigára váltanék
miylen ramot érdemes venni az ep35-ds3 lapba?
e5200 procival használom, eddig minden alapon , de erősen gondolkozom a proci tuningján

(#40426) noorby87 válasza lorcsi (#40425) üzenetére


noorby87
csendes tag

én a helyedben 4x1 gigát tennék be, így már csak 2 1gb-os modult kellene venned, és nem kell azon gondolkodni, hogy kinek add el a régieket...

(#40427) proci985 válasza lorcsi (#40425) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem is egyszerűbb venni még 2x1 gigát.

2x2 gigára kingmax 800cl5. proci elvileg 12.5x200on megy, tehát memek tuning nélkül 4:1ben pont 800on fognak menni. tuning esetén meg visszaább is lehet őket osztani, 400as FSB fölé meg nem hinném, hogy fogsz tudni menni azzal a procival.

Faterkam: lehet procinak kéne még fesz. blendet bírja négy szálon?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40428) Faterkam válasza proci985 (#40427) üzenetére


Faterkam
addikt

Intel burn lement rendesen, hiba nélkül, és 960 Mhz-en nincs gondom, marad így de zavar...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#40429) lorcsi válasza proci985 (#40427) üzenetére


lorcsi
veterán

valóban...2x 1 gigát simán tudok venni 5k ért...
a tuning annyira nem borzongat meg, a mostani elég amire használom
virtual pczni akarok...meg gondolom a játékoknak elég annyi hogy jó sok memóriát használhat

esetleg még az fordult meg a fejemben hogy a mostaniak mellé veszek még 2x2 gigát
bár ez nem tudom hogy eszi meg a gépem :F

(#40430) proci985 válasza lorcsi (#40429) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meg kéne neki ennie 6gt is.

tuningra mondtad h lehetne, talán másik topikban.

virtualizálni már 4gvel bőven lehet. hány virtuális gép kell milyen rendszerekkel?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40431) lorcsi válasza proci985 (#40430) üzenetére


lorcsi
veterán

egyenlőre semmi kül...wmvare...egy xp és egy win 7 gép virtuálisan...2-3 vagy talán 4 userrel, gyakorlásképp...milyen hogy s mint van ez
arra már rákérdeztem a megfelelő topikban hogy 4 giga kell egy ilyen virtuálisnak
egyenlőre plusz 2x1 gigás tűnik a legegyszerűbbnek

(#40432) proci985 válasza lorcsi (#40431) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy gigán már bőven jól elvannak (elvileg felen is). debian 5.02őt is néztem, az is rendben volt.

3 gépnek bően elég 4g ram.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40433) busman


busman
addikt

Sziasztok!
Az adataimnál szereplő géppel van egy kis gondom!
Idle 36-37 maghőmérsékletnél 1200-1300 között pörög a procihűtő.Ezt egy kicsit sokallom
Egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro van rajta.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#40434) polonic válasza busman (#40433) üzenetére


polonic
félisten

Milyen pontosan az alaplap? Legújabb BIOS van rajta? Be van állítva a BIOS-ban, a pwm-es vezérlés.?

(#40435) proci985 válasza busman (#40433) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

easy tuner 6ot töltsd le, ott tudod beállítani, hogy milyen hőfoknál mennyin pörögjön a venti. AC7pro 1000 alá nem fog tudni menni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40436) polonic válasza proci985 (#40435) üzenetére


polonic
félisten

Az ET6 megy P35-tel is?

(#40437) sz.j válasza polonic (#40436) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az ET6 csak az EP35-ös lapokkal megy, a "síma" P35-os lapokkal nem. Utóbbiakhoz csak az ET5-öt lehet használni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40438) proci985 válasza sz.j (#40437) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ET5 win7el nem megy.

nekem sima P35-DS4em van, bár rev 2.1, ami elvileg már EPs.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40439) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Szerintetek menne a lapomban : GA-P35C-DS3R ez a ram: Katt. Ebből vennék kettőt kitbe.

Mivel ezek 1600-asok, csak 1300-on járatnám, de a kérdés, hogy felismerné e a lap és működne vele hibamentesen 1300-ra visszavéve?

(#40440) sz.j válasza proci985 (#40438) üzenetére


sz.j
nagyúr

Win7-ről nem tudok nyílatkozni, mert nekem XP-m van, azzal oké az ET5.

Ezek szerint a rev2.1-es P35-ös lapok már rendelkeznek az EP35 lapok tulajdonságaival.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40441) proci985 válasza sz.j (#40440) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt nem tudom. csak azt, hogy a p35ds4 rev 2.1 tudja az ep funkcióit (fáziskapcsolgatás és átfolyó áram mérése).

win7 alatt próbáltam ET5öt, de nem akart menni sajnos. ET6 már ment rendesen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40442) polonic


polonic
félisten

Feltettem az ET6-ot és megy a sima p35-tel is.

(#40439) Vasinger!

Szerintem belemegy és működni fog. De ddr3-ból csak 4 gigát tudsz használni.

[ Szerkesztve ]

(#40443) sz.j válasza polonic (#40442) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt nem értem ....
P35-DS4 rev2.0 lapom van.
Régebben már többször próbáltam felrakni az ET6-ot, de eddig soha sem működött. Most, a hsz-odon felbúzdulva (igaz kicsit hitetlenkedve), felraktam újra és eddig hiba nélkül működik.
Hogy minek köszönhető az ET6 működése nem tudom, lehet, hogy az újabb BIOS-ok vagy valami más eredménye, de a lényeg, hogy működik.

Amúgy az ET5-höz képest szinte semmi érdemi változás nincs benne, (jó lett volna ha a ......VoltageControl funkciókat is lehetett volna az ET6-ból állítani) számomra a külleme az ami szimpivé teszi az ET6-ot.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40444) polonic válasza sz.j (#40443) üzenetére


polonic
félisten

Én sem nagyon értem. :)
Szerintem az lehetett az oka, az ET6 sima p35 kompatibilissé tételének, hogy az ET5 nem működött win7-en és oda is kellett egy program.

(#40445) sz.j válasza polonic (#40444) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tulajdonképp mindegy, hogy mi volt az oka..., lényeg, hogy megy.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40446) CJ3 válasza sz.j (#32349) üzenetére


CJ3
senior tag

Egyébként az én laom pontos tipusa EP 35 DS4 es:D De szerintem nem sok különbség van.

Lehet meg kellene próbálnom kisebb szorzón a procit hajtani és akkor a ramokból is többet hozok ki?

Illetve azt akartam kérdezni még hogy a ezeknél a lapoknál mennyi a max fsb amit használjak szerinted? mert ha visszaveszem a szorzot akkor több fsb kell majd ugebár és azt sem akarom nagyon szétrángatni:D

Crypto

(#40447) CJ3 válasza CJ3 (#40446) üzenetére


CJ3
senior tag

egyébknt ez a C.I.A 2 rövidités a BIOS ba mit jelent?

Crypto

(#40448) CJ3 válasza sz.j (#40443) üzenetére


CJ3
senior tag

Ez akkor mi pontosan ez az ET 5 6???:D

Crypto

(#40449) Vasinger! válasza polonic (#40442) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, közben kölcsön kértem egyet barátomtól. Megy rendesen :K

(#40450) polonic válasza CJ3 (#40447) üzenetére


polonic
félisten

Talán Cpu Intelligent Accelerator???
EasyTune.

(#40449) Vasinger!

A memóriának a sávszélességét lemérnéd?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.