Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Aske válasza Parson (#3500) üzenetére


Aske
aktív tag

A palack kész, köszönöm a választ, és erre való tekintettel hasracsapásszerűen belövöm a töltési magasságot. Szerszámmal meg majd később foglalkozom mert addig még sok dolgom van.

Egy shot a pillanatnyi állapotról.

http://kepfeltoltes.hu/091024/render01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#3503) Atlantis


Atlantis
veterán

Pár napig nem vagyok, oszt már warez-téma van. Ejnye... :(((

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3504) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Solid Edgeben csinálok kinematikai szimulációt. Megvan a pálya amin a testnek végig kell menni. De a testnek nem minden pontja követi ezt az útvonalat. Engem az érdekelne hogy lehetne egy adott pont pályáját leképezni ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#3505) sethian


sethian
csendes tag

Sziasztok

solid edge-ben (v19) szeretnék animációt csinálni: van egy kpe idom amiröl letekeredik a menetes sapka, belemegy a cső, és visszatekeredik a sapka. A problémám a következő: odáig eljutok, hogy a sapka letekeredik és a cső belemegy az idomba, de a sapkát nem tudom visszatekerni rá, vagy letörli az első sapkamozgást, és a sapka beletekeredik az idomba.

[ Szerkesztve ]

(#3506) Agent T válasza sethian (#3505) üzenetére


Agent T
tag

Amikor az animációnaál megjelenik alul az idősáv a motorokkal, akkor ott a motorok a mozgások sorrendjének megfelelően be vannak állítva ? Nem lehet hogy esetleg ott csúsznak egybe a mozgások ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#3507) perfag válasza sethian (#3505) üzenetére


perfag
aktív tag

Ha jól értem a sapka letekeredik, erre van egy motorod. Az animáció szerkesztőben a motor idősávján jobb egér kattintasz, másol. Kicsit jobbra viszed az egeret, újabb jobb kattintás, tükrözés -> ettől visszapörög a helyére (másik motort nem tudsz rátenni!). Elhúzod annyira, hogy a csőmozgás beleérjen.
Remélem jól értelmeztem a problémádat (ha nem akkor csak okoskodtam, bocs)

(#3508) Agent T válasza perfag (#3507) üzenetére


Agent T
tag

Nekem úgy is összejött, hogy külön motorokat használtam, a letekeréshez egy lineáris meg egy forgómotort, a feltekeréshez meg meg egy másik lineáris és forgatómotort. Az idősávban tologattam el a mozgásokat egymáshoz képest. ST 1-ben csináltam, nem tudom hogy a V19ben engedi- e.

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#3509) perfag válasza Agent T (#3508) üzenetére


perfag
aktív tag

A v20-ban egy alkatrészre csak egy lineáris és egy forgó motrot tudsz rátenni. A visszamozgásokat tükrözéssel kell megoldani. Ami persze egyáltalán nem baj, csak tudni kell róla.

(#3510) sethian válasza perfag (#3509) üzenetére


sethian
csendes tag

Köszi a segítséget megpróbálom, eddig nem volt időm foglalkozni a problémával.

(#3511) sethian


sethian
csendes tag

Kösz a segítséget sikerült. :R

(#3512) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Nem tud valaki véletlenül valamiféle online hidraulika elemtárat ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#3513) csferke válasza Agent T (#3512) üzenetére


csferke
senior tag

Itt nézz körül
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3514) 3DFan


3DFan
aktív tag

Sziasztok!
SW alatt hogyan lehet egy szerkezet oda-vissza mozgását elkészíteni?
Oda mozog, de itt nem tudom az idősávot tükrözni mint SE alatt.
Azt látom, hogy van oda-vissza lejátszás mód, de szeretnék egy robbantás animációt is a végére, tehát oda mozog-vissza mozog-robbantás lenne a sorrend. Köszönettel.

(#3515) sethian


sethian
csendes tag

Sziasztok

Egy nem idevágó kérdésem lenne. A50-es acélt mivel helyettesítenétek?

(#3516) Atlantis válasza sethian (#3515) üzenetére


Atlantis
veterán

E295-össel. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3517) sethian válasza Atlantis (#3516) üzenetére


sethian
csendes tag

Vagyis Fe490-2 - vel? :)

(#3518) feri100


feri100
csendes tag

Hi!

Szerintetek iges kiterjesztésű szerelési rajzot hogy lehet megnyítni Solid Edge V19-l?

Üdv feri100

(#3519) perfag válasza feri100 (#3518) üzenetére


perfag
aktív tag

Könnyedén :DDD Bocs.
Az IGES-szel már a korai verzióknál sem okozott gondot. Emlékszem egy Pro-E rajzra (20MB) 2000-ben, ami valami felülethiba miatt fennakadt az akkori SE-en (ha jól emlékszem v12 ??), azt tudom, hogy ezzel teszteltem a v14-et: az már gond nélkül értelmezte.
Mi gondod vele? More input, please.
Ha nem titkos szívesen átteszem neked Parasolidba. SE-be már nem tudom, újabb verzióm van.

(#3520) feri100 válasza perfag (#3519) üzenetére


feri100
csendes tag

Hi!

A WV tgk-k alvázrajza letölthető iges kiterjesztéssel is, ha a SE-l megnyitom iges kierjesztéssel végig futtatja a konvertálást, és utána csak a három sík marad az alap felülettel. A V20 lehet, hogy megtudná nyitni, de nekem nincs feltelepítve, mert a régi méretezett rajzaimat mind át kellene konvertálni, mert a méreteket nem úgy rakja fel, mint a V19-ben.
Ha gondolod egy ilyen alvázrajzot át tudok küldeni priviben, egy próbát megér!

Üdv feri100

(#3521) istvnagy


istvnagy
csendes tag

Sziasztok . Újra egy kérdéssel frdulok hozzátok, tudna esetleg valaki segíteni. Az lenne a kérdés , hogy part-ban szertném megadni az anyagot az alkatrésznek és lenne-e olyan módszer amely a part névből venné ezt ? ( pl ha a név C , X,vagy K val végződik akkor más más anyagot rendeljen hozzá) Eddig név hossz ( karakter) szerint csinálta de most jöttem rá hogy ez nem jó , sajnos.Köszi

(#3522) #06658560 válasza istvnagy (#3521) üzenetére


#06658560
törölt tag

Esetleg valami változót létrehozni, ami a partnév utolsó karakterével egyezik meg, s utána makróval megoldani a dolgot?

(#3523) Parson válasza istvnagy (#3521) üzenetére


Parson
addikt

Ezt meg lehet oldani Pro/E-ban, beszédes file-név a neve, vagy mi... nekem csak mutatta egy kolléga, én még soha nem próbáltam, nem volt rá szükség... utána kéne nézni, de nálam most nincs felrakva Pro/E egyáltalán. Tökölődés megy a win xp prof x64-gyel... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3524) bajuszati


bajuszati
tag

ma mit összeszoptam a Pro-E val...szabványos szimbólumot akartam lekicsinyíteni a rajzon...pedig nem volt egy ördöngős feladat

(#3525) istvnagy válasza #06658560 (#3522) üzenetére


istvnagy
csendes tag

Valami olyasmire gondoltam. Eddig így volt megoldva: rajzszam=rel_model_name() IF string_length(rajzszam)==15
anyag="S...."
ELSE
anyag="X...."
ENDIF
De most akadályba ütköztem , és nem tudom hogy lehetne egy paramétert úgy látrehozni hogy a név végződést figyelje.

(#3526) Atlantis válasza istvnagy (#3525) üzenetére


Atlantis
veterán

Csak ez nem anyagmegadás...azért nem írtam választ a kérdésedre, mert számomra az anyagmegadás az, hogy valós anyagot adsz meg a rendszernek. Olyat, aminek fizikai tulajdonságait figyelembe veszi különböző számításokhoz.

Tehát te csak egy tetszőleges paraméter (aminek csak a neve "anyag") nevét akarod a modellnévből kinyerni. Jó úton indultál el, a extract(rel_model_name()) függvény szakaszolható, amit a következő példán mutatok be: extract(rel_model_name,5,6) függvény a modellnév 5. karakterétől számított 6 karaktert veszi figyelembe. Ezzel tehát egy 6 karakter hosszú "string" típusú változót kapsz.

Ez alapján már biztos meg tudod oldani a problémát.

Szerk: arra viszont célszerű figyelni, hogy ha nincs meg a kellő hosszúságú modellnév ( a példámnál maradva, ha a példafüggvényt mondjuk egy 8 karakter hosszú modellnévre akarjuk alkalmazni), akkor biza hibát fog dobni minden frissítéskor. Ez nem kritikus hiba lesz, de "sárga" hiba, ami engem bosszantani szokott. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3527) istvnagy válasza Atlantis (#3526) üzenetére


istvnagy
csendes tag

És valós anyagot meg tudok adni valahogy ? mert fontos lenne a tömeg számításnál .
Az előző válaszodban nem igazán értettem , hogyan is tudom megadni az anyagot a part név végződés függvényében :(

(#3528) Atlantis válasza istvnagy (#3527) üzenetére


Atlantis
veterán

Valós anyagot tudsz megadni az Edit/Setup/Material menüben.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3529) istvnagy válasza Atlantis (#3528) üzenetére


istvnagy
csendes tag

de én úgy szeretném megoldani hogy egy partban , családtáblával , part név szerint más más anyag

(#3530) Atlantis válasza istvnagy (#3529) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha jól emlékszem, WF2-t használsz. Azzal ez nem megoldható

WF3-tól más az anyagmegadás módja, abban már lehet bűvészkedni. Viszont a modellnévből kinyerni már ott is körülményes, több feltételnek szigorúan meg kell felelnie a modellnévnek. A családtáblázott anyagmegadás viszont prímán működik WF3-tól felfelé.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3531) istvnagy válasza Atlantis (#3530) üzenetére


istvnagy
csendes tag

Igen WF2-őt használok. Sajnálattal hallom a rossz hírt :(.

Akkor part név végződéssel sem lehet megadni sehogyansem , függvények segítsévél ?

(#3532) #06658560 válasza istvnagy (#3531) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amit én tanácsoltam nem lenne járható? Macrot elvileg lehetne felvenni, ha kell s akkor megoldható a dolog, max arra kell figyelni, hogy a paraméter értéke függvényében több macro közül melyiket hívja meg.

(#3533) istvnagy válasza #06658560 (#3532) üzenetére


istvnagy
csendes tag

Épp ezzel van gondom, nem tudom hogy adjam meg a paramétert ami a név végződést határozza meg

(#3534) Atlantis válasza istvnagy (#3533) üzenetére


Atlantis
veterán

Paraméterrel nem tudsz visszahatni a modellnévre, viszont fordítva lehetséges, tehát paraméter fel tudja venni a modellnév, vagy annak egy adott szakaszának értékét. Erről korábban írtam már. Mint mondtam, fizikai anyagmegadásra paraméterből csak bizonyos esetekben van lehetőség és csak WF3 vagy annál újabb verziókban. Ez azért van, mert a rendszer ezekben a verziókban a hozzárendelt anyagot magától felveszi a paraméterek közé(PTC_MATERIAL_PARAM_NAME), viszont ez egy korlátozott típusú paraméter lesz, azaz csak adott értékeket vehet fel. Modellnévből ki lehet ugyan nyerni ezeket az értékeket, de nagyon nehezen, mert betűre egyeznie kell és mindig ugyanott, ugyanolyan hosszú értéknek kell lennie, szóval szerintem nem éri meg pöcsölni vele. Ha erre van szükség, sokkal célszerűbb családtáblázni.

Eleve nem is értem, miért akarod ezt másképp megoldani. Ha van egy alkatrészed, ami két különböző anyagból is beépítésre kerül egy összeállításba, akkor ez a való életben is két eltérő alkatrészt jelent, éppezért logikusan végiggondolva modellezéskor is két különböző nevű modellnek illik lennie. Ha ugyanolyan modellnévvel akarnád beépíteni, azt max. flexibilitással tudnád megoldani(természetesen csak WF3 vagy újabb verziókkal), :) ami verébre ágyú jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3535) istvnagy válasza Atlantis (#3534) üzenetére


istvnagy
csendes tag

Szerintem , nem nem írtam le érthetően a kérdés . tehát azt szeretném valahogy megoldani hogy a fennt leírt IF fügvénybe ne a név hossz határozza meg az anyagot hanem a név végződés. ( IF string_length(rajzszam)==15 ehelyett valami olyasmit találni hogyha partnév = *c akkor , ha partnév=*x akkor és ha nem akkor más anyag, utánna meg családtáblában csak megadom a partnév+végződés és nem kell állandóan beírni az anyagot) .drawingban , amit a múltkor segítettetek az működik , de partban nem tudom hogy lehet ezt megadni a függvényekben.

(#3536) Parson válasza istvnagy (#3535) üzenetére


Parson
addikt

Atlantis érti, hogy mit irsz... ő komplex, teljes anyagleirás hozzárendeléséről beszél és nem csak egy szimpla anyagmegnevezés nevű paraméterről, melynek értéke teszemazt bronz. Amúgy teljesen ötletes amit irsz, szerintem kivitelezhető... lehet feldobok egy proe-t és megnézem, mert kezd érdekelni a dolog most már engem is. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3537) Atlantis válasza istvnagy (#3535) üzenetére


Atlantis
veterán

:W Wazze, akkor mégiscsak egy sima paraméter értékmegadásról van szó...ez pedig sima ügy.

Felveszel egy tetszőleges paramétert, aminek az értéke a modellnév utolsó karaktere lesz. Ezt a következő függvénnyel tudod kinyerni: extract(rel_model_name,(string_length(rel_model_name)),1) Ezzel tehát van egy string típusú paramétered, ami egyetlen karakterből áll. Innentől kezdve az IF függvénnyel ehhez a karakterhez azt rendelsz hozzá, amit akarsz.

Tehát itt most direktben a modellnév van figyelembe véve...de lehet ezt cifrázni, lehet több karaktert is vizsgáltatni vele, lehet egy már meglévő paraméterből kinyerni a szükséges karaktert, de ugyebár családtáblában is a modellnév a legcélszerűbb.

Viszont: ez nem fizikai anyagmegadás, ezzel a módszerrel a tömegszámítást, meg hasonlókat nem tudod befolyásolni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3538) Parson válasza Atlantis (#3537) üzenetére


Parson
addikt

Van erről leírás mondjuk szimplán a helpben?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3539) Atlantis válasza Parson (#3538) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem tudom, de nem hiszem. A függvényeket kell ismerni, a többi jön magától.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3540) istvnagy válasza Atlantis (#3537) üzenetére


istvnagy
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#3541) Atlantis válasza istvnagy (#3540) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezé' vagyunk. :) Működött?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3542) istvnagy válasza Atlantis (#3541) üzenetére


istvnagy
csendes tag

Igen , műxik.

(#3543) Lala75


Lala75
csendes tag

Sziasztok,

Valaki nem tud véletlenül nekem egy olyan helyet, ahol egy ilyen alkatrész modellje fellelhető?
[link]

Köszi :)

(#3544) tisvol válasza Lala75 (#3543) üzenetére


tisvol
aktív tag

Hali!
Regisztrálj és nézz körül itt.
http://contentwarehouse.part-solutions.com/PARTcommunity/Portal/autodesk

Üdv:T.

(#3545) Lala75 válasza tisvol (#3544) üzenetére


Lala75
csendes tag

Szia,

Köszi... Én a partservert használom, majdnem ugyan ez... Az a bajom ezekkel, hogy ott sima összekötőket találok a swivel heads kategóriában, és valóban ilyet használnak a gépiparban, de ez amit én keresek a mezőgazdaságban használatos, és semmilyen gyártó nevet nem ismerek, akire rá lehetne keresni akár abban amit te küldtél linket vagy abban amiben én szoktam keresgélni. Az meg hogy végignézzem mindet, hogy kinek lehet esetleg a választékában nem megoldás :(

(#3546) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni (ProE WF3-ban).

Adott egy zsanér összeállítás. Ez áll egy dugóból, egy hüvelyből, és két távtartóból, amelyek a dugóhoz és a hüvelyhez vannak rögzítve.

A kérdés az lenne, hogy hogyan tudnám flexibilissé tenni a két zsanérfelet. Hasonlóképpen mint ezen a linken.

Úgy kényszereztem a dugó-hüvely párost, hogy kézzel meg tudom adni az elfordulás szögét. De amikor a dugót flexibilissé akarom tenni, akkor csak a hozzá tartozó méreteket lehet kiválasztani, a szögkényszert azt nem.

Mi a megoldás, illetve hol ronthatom el? Esetleg valakinek, valahol egy használható leírása erről?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: Sraff

(#3547) Atlantis válasza Sraff (#3546) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha jól értem a problémádat...egy kép ilyen esetekben könnyítene a helyzeten. Mikor a flexibilitáshoz kiválasztod a referenciát, ne magára a modellre kattints, hanem a modellfára duplán. Így tudsz kiválasztani összeállítási szintű méretet. Ez egyébként az általad linkelt videón is látszik. Nem tudom, erre gondoltál-e.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3548) Sraff válasza Atlantis (#3547) üzenetére


Sraff
tag

Tehát a feladat.

A bal oldalon az összeszerelési állapot. A d4:1 méret a két elem szöge, amit kézzel meg tudok adni. Ezt kellene flexibilissé tenni.

Így csináltam: part_11-re kattintva, majd Make flexible. Feldob egy ablakot, hogy válasszak méretet. Viszont itt nem tudom kiválasztani a d4:1-et, csak a part_11 mérethálózatát. Úgy sem, hogy ha az összeállításra kattintok, nem pedig a modellre. Ez látszik a jobb oldalon.

Valamit, valahol nagyon elrontok. :W :)

Nem lehet, hogy már az összeállításkor? A sima statikus kényszereket alkalmaztam.

(#3549) Parson válasza Sraff (#3548) üzenetére


Parson
addikt

Én eddig nem találkoztam ilyen igénnyel, de szerintem is ott van a kutya elásva, hogy a flexibilis opcióval konkrétan az alkatrészt tudod flexibilissé tenni, tehát az alkatrésznek a belső méreteit és nem a beszerelési méreteit. Jelen esetben pedig az összeállitást kell flexibilissé tenni, hiszen ez egy összeállitás-szintű méret. Olvasd el újra Atlantis (#3547) hozzászólását, abban lehet vmi...
Ha nagyon nem megy, akkor még mindig van lehetőség alkatrész-szintű operációra, hiszen egy 'A' segédsikot berakhatsz az alkatrészbe ami 'alfa' szöggel el van forgatva az alkatrész bázissikjához képest, és aztán az 'A' sikkal szereled be az alkatrészt. Eztán pedig az 'A' sik 'alfa' szögét már fel tudod venni flexibilis méretnek az alkatrészen belül, az eddig próbált eljárással - ennek egyetlen hátránya, hogy megjelenik egy plusz 'A' segédsik, ami nem szerencsés, ezért én ezt csak akkor használnám, ha már minden kötél szakad.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3550) Parson válasza Parson (#3549) üzenetére


Parson
addikt

Kieg.: A statikus kényszerek amúgy jók, egyáltalán nem kellenek dinamikus kényszerek.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.