Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Sraff válasza Parson (#3549) üzenetére


Sraff
tag

Parson: "de szerintem is ott van a kutya elásva, hogy a flexibilis opcióval konkrétan az alkatrészt tudod flexibilissé tenni, tehát az alkatrésznek a belső méreteit és nem a beszerelési méreteit"

Belegondolva ebbe, így kell, hogy legyen. Akkor viszont a videoban azért tudják megcsinálni, mert egy összeállításba szerel be egy összeállítást, és így az alösszeállítást teszi flexibilissé, azaz a két pánt szöge már belső méret. Jól gondolom?

Mindenesetre ma már hagyom, túl fáradt vagyok hozzá. Holnap majd beszámolok az eredményről.

Atlantis, Parson köszönöm a segítséget!

(#3552) Parson válasza Sraff (#3551) üzenetére


Parson
addikt

Nos a linkelt videót is megnézve látható, hogy:

1. egy alösszeállitás belső paramétere lett új mérettel használva az összeállitásban flexibilis opcióval - pont ahogy irod te is

2. a videóban előre flexibilissé van definiálva az alösszeállitás adott paramétere, ami jobb eljárás mint utólag visszamutogatni az adott méretre egy nagyobb összeállitásban, bár aki tudja mit csinál, annak ez nem probléma... csak épp nagy összeállitásoknál nehezebb - de ez apró finomság csak.

3. ennek az eljárásnak csak akkor van előnye, ha az eredeti alösszeállitásról csinálni szeretnél alapállapotban pl egy rajzot és emellett ugyanezt a modellt be akarod szerelni egy másik állapotában egy magasabb szintű összeállitásba, ergo nem kell családtáblázni se, pl 'zárt' - 'nyitott' verziókat létrehozva - bár ez valószínűleg már evidens

4. a felmerülő kérdés csak az (amire én is kiváncsi lennék amúgy): a flexibilis opcióval létrehozott új méret hol tárolódik, az összeállitásban vagy az alösszeálllitásban / alkatrészben - ha az összeállitásban, akkor jobb, mert csak ott jelenik meg ahol fontos, és igy több, egymáshoz képest változatos összeállitást is létre lehet hozni, ha az alösszeállitásban / alkatrészben, akkor rossz, mert tudtommal csak egy flexibilis méretet lehet hozzáadni egy meglévő mérethez és ezzel akor csak egy plusz állapotot lehet megmutatni az alapállapoton túl.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3553) Atlantis


Atlantis
veterán

Flexibilitást azon a szinten célszerű kérni, amelyen a flexibilissé tenni kívánt méret/paraméter/kutyafüle van. A te esetedben összeállítási szintű méretet akarsz rugalmassá tenni, így az összeállítás modellben illene ezt kiválasztanod. Viszont ha csak a modellre kattintasz méretkiválasztáshoz, akkor a rendszer fel sem ajánlja az összeállítási méreteket...ezek ugyanis akkor jönnek elő, ha a modellfában kattintasz duplán annak az alkatrésznek a nevére, amelynek beszerelésénél a rugalmassá tenni kívánt méret szerepel. Ez így leírva nyakatekertnek tűnik, de rém egyszerű. Egyébként összeállításból "lefelé" flexibilissé lehet tenni a beépülő alkatrészeket is. Ahogy Parson is mondta, teljesen jók a "mezei" kényszerek összeállításkor.

Parson: Nincs olyan, hogy "flexibilis opcióval létrehozott új méret". Ez nem új méret, itt egy meglévő méretet/paramétert/kutyafülét teszel rugalmassá. Éppezért nincs új "tárolási" szint sem, nem kap új ID-t sem a rugalmas elem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3554) Parson válasza Atlantis (#3553) üzenetére


Parson
addikt

Most már aztán tényleg fel kell dobnom egy Pro/E-t, mert erre nagyon kiváncsi vagyok. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3555) Atlantis válasza Parson (#3554) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó dolog a flexibilitás, de ha sokat használ belőle az ember, lassítja a munkát, emellé rajzkörnyezetben még nem sikerült rendesen lekezelni ezt a feature-t, előfordulnak anomáliák. Talán majd a WF5... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3556) Parson válasza Atlantis (#3555) üzenetére


Parson
addikt

Tény, hogy nem túl régóta bevezetett opció, és ebből kifolyólag nem is túl kiforrott...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3557) Atlantis válasza Parson (#3556) üzenetére


Atlantis
veterán

WF2 óta azért lett volna lehetőségük jól megcsinálni. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3558) Parson válasza Atlantis (#3557) üzenetére


Parson
addikt

Most hogy mondod (írod), az a röpke 6 év nagyon gyorsan elszaladt! :DDD
(Pont most néztem meg... 2003. nov. 18-án adták ki a C000-ásat a WF2-ből.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3559) Sraff válasza Atlantis (#3553) üzenetére


Sraff
tag

Már éppen be akartam írni, hogy nem jön össze, de miközben írtam, eszembe jutott valami. Ki is próbáltam rögtön. :D

Tehát, sikerült kiválasztani a szögértéket. :))

Azért, hogy másnak már ne kelljen ezzel kínlódnia: a két csapfél összeállítása után, edit/setup/flexibility majd méret kiválasztása. Most jön a trükk. :DD Kurzort rávinni a modellre és a jobb egérgombbal addig kattintani, amíg a teljes modell ki nem lesz jelölve. Ekkor a bal egérgombal kell kattintani és lám, megjelenik a szögméret, amit a kényszerezésnél adtunk meg. Ennyi. :D

Viszont lenne egy másik kérdésem: a videó elején látszik, hogy az ürge mozgatja annak a szerkezetnek az ajtaját. Hogy kell azt az ajtót kényszerezni, hogy így lehessen mozgatni? Azt a szabadságfokot szabadon kell hagyni?

[ Szerkesztve ]

(#3560) Atlantis válasza Sraff (#3559) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, így is lehet, de így jó eséllyel többet kattintasz, mintha a modellfában választod ki a megfelelő elemet. Viszont legalább nem kell gondolkozni, melyik elemhez tartozik a szükséges méret, csak nyomni az egeret, mint süket a csengőt. :)

Ahhoz mechanizmus kényszerek kellenek beszereléskor, hogy úgy tudd mozgatni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3561) Sraff válasza Atlantis (#3560) üzenetére


Sraff
tag

Ha nem piszkálsz ezzel a hozzászólással, akkor nem tudom mikor jövök rá. Csak nekigyürkőztem megint és megvilágosodtam. Így már a modellfával is meg tudom oldani. :DD

Itt az a trükk (lehet másnak ez triviális), hogy ki kell jelölni az összes partot. Ennyi, és így megjelenik a szögérték. Öröm, boldogság. :)

(#3562) Parson válasza Sraff (#3561) üzenetére


Parson
addikt

No feldobtam egy WF2 x64-t én is, hogy megnézzem, hogyan mükszik ez. (Első örömteli dolog, hogy egyáltalán kapásból mükszik az x64-es.)

Egy beszerelési méretet tényleg ugy érdemes flexibilissé tenni, ahogy leirtad:
1. Edit/Setup/Flexibility
2. modellfában azon két alkatrész kijelölése, ami között a beszerelési méret létrejött

Viszont tény ugyanakkor, hogy jól irtam, csak rosszul fogalmaztam. Helyesen fogalmazva, és most már lecsekkolva: a flexibilis méret új értékét az összeállitás tartalmazza (logikus is, hiszen ebben veszi fel a módosult állapotot), az alkatrész / alösszeállitás csak a current value-t tartalmazza, biztositva ezzel, hogy egy rugonak akár pl 6 féle állapotát is le lehessen képezni egyazon modellből, csak épp 6 külön összeállitásban.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3563) Atlantis válasza Parson (#3562) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor úgy látszik nem értettem a kérdésedet.

Egyébként ugyanabba az összeállításba is be lehet építeni egyazon flexibilis rugómodellt több méretben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3564) Parson


Parson
addikt

Win XP prof x64 alatt Pro/E WF2 x64-nél nem akar működni a purge parancs... Atlantis, vmi ötlet?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3565) Atlantis válasza Parson (#3564) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez a parancs mire is jó? Sose használtam még...ha tippelnem kéne, ezzel lehet a modellek régi verzióit eltakarítani.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3566) Parson válasza Atlantis (#3565) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan. Pl olyan helyzetben jó, mikor nem csak egy adott modell régi verzióit akarod törölni (erre van mód a proe file menüjében), hanem egy adott könyvtárban minden fellelhető alkatrészből csak a legfrissebbeket akarod megtartani, az összes többit pedig törölni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3567) Atlantis válasza Parson (#3566) üzenetére


Atlantis
veterán

Én erre a kezdetektől fogva a sPurge nevű programot használom. Megbízható, mindig működik és más felesleges fájlok takarítására is jó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3568) Parson válasza Atlantis (#3567) üzenetére


Parson
addikt

És mi is ez pontosan és honnan lehet lekapni? :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3569) Atlantis válasza Parson (#3568) üzenetére


Atlantis
veterán

Elküldtem az adatlapodon szereplő mailcímre.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3570) Sraff válasza Atlantis (#3569) üzenetére


Sraff
tag

Khmmm, ha szépen kérem, akkor én is kaphatok ilyet? :))

(#3571) Parson válasza Atlantis (#3569) üzenetére


Parson
addikt

Hm, köszi! Ez elég hasznos proginak tűnik, lévén több funkcióval van ellátva és jól is működik első körben... A főoldalon a delete gomb töröl minden verziót?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3572) Atlantis válasza Parson (#3571) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem, az a beállított kiterjesztésű fájlokat törli.

Sraff: egye fene. :)
Szerk: Illetve mégsem, mert visszajött a mail valamilyen indokkal. EXE file-t tudsz fogadni? Mintha amiatt hörögne, hogy EXE-t a gmail nem ereszt be.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3573) Parson válasza Atlantis (#3572) üzenetére


Parson
addikt

Exe-t nem is fog... kerüld ki úgy, hogy átnevezed a file-t és kiveszed a kiterjesztést, vagy az előtte lévő pontot. Én mindig így csinálom, és így mükszik.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3574) Atlantis válasza Parson (#3573) üzenetére


Atlantis
veterán

Jaja, megtörtént közben. Mennyi baj van ezekkel az újoncokkal. :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3575) Sraff válasza Atlantis (#3574) üzenetére


Sraff
tag

Az újoncok már csak ilyenek. :D

Köszönöm, megjött. :R

(#3576) istvnagy válasza Atlantis (#3567) üzenetére


istvnagy
csendes tag

Én is kaphatnék egy ilyen spurgét ? :)

(#3577) Kowax


Kowax
tag

Hi Mindenkinek!

Na rátaláltam erre a jó kis témára én is,"gyorsan" elolvastam az utolsó 800-900 hozzászólást.....hát érdekes. :K Van még mit tanulni bőőőven.
Egy kérdést is szeretnék intézni a jelenlévőkhöz, hátha valaki tud segíteni. :)
Szóval jövő félévben, azaz februártól elvileg diplomamunkámat kell gyártanom a BME-n, ha az utcsó két vizsgám sikerül majd végre. A kérdés az lenne, hogy valaki nem tud-e véletlenül egy gyakorlati helyet,céget, gyárat, stb., ahol gépgyártástechnológia - géptervező témában valami jó kis diplomamunkát összehozhatnék a következő félévben. Röpke 14 hétről van szó. :U :DDD
Hát előre is köszönöm, ha esetleg valaki tud segíteni! :R
Másik téma. A napokban hozzájutottam a Pro/E WF3 magyarításához. Elvileg csak be kell másolni a megfelelő könyvtárakba, felülíratni a file-okat és a következő indításkor már magyar lesz. Kipróbálni nem tudtam, mert nekem WF4 van, de hátha azzal is megy...
Lehet, hogy már mindenkinek megvan, de azért ha mégse és kell valakinek, szóljon. ;)
Hát most így hirtelen ennyit. :DDD

Böff!:))

(#3578) GML


GML
őstag

Üdv! Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom eltüntetni a "tecnológiai utasításokat" alias sárga szaros felirat. Már mindent megnéztünk ami eszembe jutott.
köszi

(#3579) eziskamu


eziskamu
addikt

Üdv! Adott egy Solid Edge ST meg egy q8200-as proci 4 giga memóval, ati radeon hd3780-al (512 MB GDDR4) , Windows Vista x64 .
Ha van egy nagyobb több tárgyat is tartalmazó tér (5-6 olyan tárgy, amit külön-külön normálisan lekezel), akkor csak vontatottan lehet mozgatni-forgatni a 3d-s nézetet.
A 4 magból csak az egyiket terheli le a program mindeközben.
Namost, rá lehet venni a SolidEdge ST-t (asszem minden fontos frissítés rajta van) hogy használaj mindegyik magot, de legalább kettőt?
Bocs, ha pongyolán fogalmazok, de nem én használom a progit, én csak összeépítettem a gépet.
A Catalyst verzió lehet gond esetleg (márha nem is amitta használ csak egy magot, de esetleg kevésbé lenne vontatott az egész)?

(#3580) Atlantis válasza eziskamu (#3579) üzenetére


Atlantis
veterán

Ugyan SE-t nem ismerem, de alaptétel, hogy CAD-re Nvidia VGA-t vesz az ember, ha sok pénze van rá és/vagy komolyan akar CAD-ezni, akkor Quadro-t.
A másik meg, hogy a Vista nem biztos, hogy szerencsés alap, a ProE érezhetően lassabb Vistán, mint XP-n vagy akár Windows 7-en.
Mint írtam, SE-t nem ismerem, de ProE-nál nincs lehetőséged beleszólni, mikor használja a több magot és mikor nem. Nem gondolom, hogy ez a többi programnál a felhasználóra lenne bízva.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3581) eziskamu válasza Atlantis (#3580) üzenetére


eziskamu
addikt

Mostanában én is kezdek NVIDIA párti lenni, de nem a tervezés, hanem a CUDA meg a működő DXVA miatt.
Az a baj, hogy most már ezek vannak. Win7 akkor még nem volt, xp x64 helyett meg már úgy voltam inkább, hogy Vista. Megpróbálom még majd az AERO-t kikapcsolni, hátha segít. Egy nV 9600GT alkalmasabb lenne szerinted (az esetleg lenne most )?

Nem gondolom, hogy ez a többi programnál a felhasználóra lenne bízva.
Nem is arra gondoltam, hogy a menüben benne van, hanem esetleg a registryben van hozzá valami kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#3582) Atlantis válasza eziskamu (#3581) üzenetére


Atlantis
veterán

Őszintén szólva mostanában nem követem a játék VGA-k fejlődését, így fogalmam sincs, hol van a sorban akár az az AMD, amit beletettél, akár ez az NVidia, amit írsz. Viszont mivel NV, azt mondom, veszíteni nem fogsz vele, sőt ha van kéznél, szerintem próbát megérne, 1 óra alatt kiderül, ez volt-e a gond.

Hja igen: a proci remélem Intel. Másik alapszabály: CAD-re csakis Intelt. ProE például rühelli az AMD-t, PTC nem is javasolja(kivéve az Opteront). Elfut ugyan rajta, de sokkal többször fagy ki. Ezt mi súlyos pénzek árán tanultuk meg itt a cégnél.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3583) eziskamu válasza Atlantis (#3582) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát meglátjuk mikor szabadul fel a két gép (a 9600gt egy másik gépben van), valamint előbb inkább az AERO kikapcsolását próbálnám meg.

(#3584) Atlantis válasza eziskamu (#3583) üzenetére


Atlantis
veterán

Ahogy gondolod, nem hinném, hogy az sokat befolyásolja.

istvnagy: Küldtem neked is e-mailt, de ez is visszajött, pedig nem EXE-t küldtem. Ha van normális mailcímed, írj egy referenciamailt és küldök arra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3585) Parson válasza eziskamu (#3583) üzenetére


Parson
addikt

Nos, a vista alatt én is próbáltam a Pro/E-t, akárcsak Atlantis kolléga, és én is ugyanazt kell mondjam. Vista latt látványosan belassult, úgyhogy SE is hasonlóan járhat a vistával.
Ami fontos: Nézd meg a Solid Edge honlapján, hogy milyen VGA-t támogat az a verzió, amit használtok... vannak ám speckó, 3d CAD-re jó kártyák NVidia-n kivül is, bár tény hogy alapvetően NVidia a jó választás szerintem is.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3586) Atlantis válasza Parson (#3585) üzenetére


Atlantis
veterán

Vannak persze, de FireGL ritka, mint a fehér holló, a többi CAD-kártya meg még annál is ritkább.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3587) Parson válasza Atlantis (#3586) üzenetére


Parson
addikt

Azt nem is irtam, hogy túl gyakoriak. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3588) eziskamu


eziskamu
addikt

Na, kikapcsoltam az AERO-t és még a windows xp sp2 kompatibilitási módot is beállítottam, és most fürgébb azzal a tervrajzzal. Bár még azért meg-meg akad. Majd meglátjuk, mennyire lesz használható, és vésztartalékként még ott lesz az a 9600gt.
De talán még egy Catalyst frissítéssel megpróbálkoznék műtét előtt :) . Köszönöm!

(#3589) Atlantis válasza eziskamu (#3588) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát én nem tudom, hogy az az 5-6 alkatrész mennyire összetett, de nem hogy fürgébbnek kéne lennie, hanem észre se kellene vennie egy tisztességes gépnek az első 1-200 alkatrészt...feltételezve, hogy ez a párszáz alkatrész nem túl összetett, ez nálam olyan max. 35-40 elemből álló modellfát jelent kevés kiosztással és lekerekítéssel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3590) sethian


sethian
csendes tag

Nekem egy 1gigás 9600GT van a gépemben. Szerintem bevált az előző 7500-ashoz képest. Egy fröccsszerszám meg se kottyan neki.

(#3591) GML válasza sethian (#3590) üzenetére


GML
őstag

Te most egy pohárra gondolsz? :P

[ Módosította: Atlantis ]

(#3592) sethian válasza GML (#3591) üzenetére


sethian
csendes tag

Igen. Egy olyan pohárra amiben bor és szóda van. :DDD

[ Módosította: Atlantis ]

(#3593) GML válasza sethian (#3592) üzenetére


GML
őstag

Akkor egyre gondoltunk. :D

[ Módosította: Atlantis ]

(#3594) eziskamu válasza sethian (#3592) üzenetére


eziskamu
addikt

Vald be nyugodtan, hogy műanayagos vagy :DDD

[ Módosította: Atlantis ]

(#3595) GML válasza eziskamu (#3594) üzenetére


GML
őstag

...vagy kocsmáros...

(#3596) sethian válasza eziskamu (#3594) üzenetére


sethian
csendes tag

Talált. Szintén?

[ Módosította: Atlantis ]

(#3597) eziskamu válasza sethian (#3596) üzenetére


eziskamu
addikt

Jaja, csak mi rotálunk, nem fröccsözünk :)

[ Módosította: Atlantis ]

(#3598) Atlantis


Atlantis
veterán

Urak, próbáljuk megőrizni a topic szakmai jellegét.

Egy kis lazítás belefér, de akkor az legalább kerüljön OFF-ba!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3599) GML válasza Atlantis (#3598) üzenetére


GML
őstag

Igazad van, mea culpa

(#3600) Parson válasza sethian (#3590) üzenetére


Parson
addikt

Legalább valami többfészkes, oldalbetétes, forrócsatornás, stb bonyolultságú szerszám? :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.