Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#501) kenwood3 válasza fatallerror (#497) üzenetére


kenwood3
őstag

Sztem is a legjobb választás az x360 gamepadja , hogy vezetékes vagy nélküli az már csak pénztárca függő ! Nekem vezetékes van mert mikor vettem az 576-nál nem volt 1ik boltjukba se wirelles , de nem bántam meg ! Volt már 1 pár fajta gamepadom de eddig ez az 1etlen amit minden játékkal tudtam használni , a többi nagyon sok játéknál nem működött ! Én már 1 éve megvettem nagyon strapabíró így sztem csak ezt érdemes venni !

Mi az az ekezet dragasag??

(#503) fatallerror válasza kenwood3 (#501) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem felesleges lett volna vezeték nélkülit venni mert csak 1 pici 20"os monitorom van és innen nyomom a székből, de olyan hosszú a póráza (ez a kifejezés nagyon megtetszett lejjebbről :Đ ) hogyha az ágyból akarnék játszani az is menne, van vagy 3 méter hosszú, tényleg buzihosszú még néztem is mikor bontottam ki :D esetleg ha nagyon tekeregve ülsz és zavar ha hozzáér a lábadhoz a vezeték akkor vegyél pc-hez vezeték nélkülit.... olyat is olvastam h azért nem ezt választják mert fent van az analog, ez megintcsak butaság mert akkor van vonalban a jobb oldali gombokkal, ennyi erővel az is baj h jobb oldalt fent vannak... az igazat megvallva kényelmesebb h fent van az analog mert kevesebb ujjmozgást igényel de lehet csak azért mert pici a kezem :]

don't tell me what i can't do!

(#504) kenwood3 válasza fatallerror (#503) üzenetére


kenwood3
őstag

Én tv-t használom monitornak és ágyból használom és tök zsír ! De jobban örültem volna 1 vezeték nélkülinek ha lett volna !

Mi az az ekezet dragasag??

(#505) kenwood3 válasza kenwood3 (#504) üzenetére


kenwood3
őstag

Ezt jó zavarosan írtam :U ! :DD

Mi az az ekezet dragasag??

(#506) fatallerror válasza kenwood3 (#505) üzenetére


fatallerror
addikt

sebaj, dekódoltam :DDD

don't tell me what i can't do!

(#507) kenwood3 válasza fatallerror (#506) üzenetére


kenwood3
őstag

:C

Mi az az ekezet dragasag??

(#508) RootRulez


RootRulez
félisten

Csak venni kell gamepadot, mert Need for Speed Worldben néha túlságosan önfeledten nyomom a gázt... Szóval szerintetek kell enekm az F510? Mert nem igazán hat meg a rezgés. :N Szóval jó nekem az F310, nem? Bár mazzag nélküli meg még jobb lenne, de F710 meg már sokk. :K

Amúgy meddig húzza egy jófajta elempárossal egy vezeték nélküli konroller?

═════════════════════════════════════════

(#509) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Saitek p380-at felismeri a windows 7?

moto g72, Ninebot d28e

(#510) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ma van az utolsó akciós nap az Auchanba az F310-re. Nagy szerencsém van, hogy pont sikerült elkapni egyet belőle, már csak kettő volt ott :DDD
Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. Dual Action-nál engem egy kicsit zavart, hogy az analóg karoknál négyzetek vannak, így nem lehetett egy adott oldalra stabilan tolni a kart. Vagy csak nem szoktam hozzá ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#511) RootRulez válasza Inv1sus (#510) üzenetére


RootRulez
félisten

Majd mesélj róla!

═════════════════════════════════════════

(#512) Inv1sus válasza RootRulez (#511) üzenetére


Inv1sus
addikt

Csak kb másfél hét múlva lesz szerencsém letesztelni, mert a szüleimet kértek meg, hogy vegyék meg. Szegeden nincs Auchan :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#513) RootRulez válasza Inv1sus (#512) üzenetére


RootRulez
félisten

Kár... :(

═════════════════════════════════════════

(#514) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem a West-End-ben a Media Markt-ban egy SpeedLink Strike SL-6535-SBK gamepad-ot...
4990 Ft volt. Egész jó. Összehasonlítási alapom nincs, de meg vagyok vele elégedve. Sajnos az F1 2010-zel nem tudom használni valami miatt (gondolom a játékot csak billentyűzettel és kormánnyal lehet játszani, de paddal nem), viszont az új NFS-HP az működik vele...
Egy Trust gamepaddal szemeztem még nagyon, de plussz 1500 ft-ot nem ért volna szerintem.
Ja... itt a gamepad:
SpeedLink Strike 6535-SBK
Csak gondoltam megosztom veletek...

Üdv,
Berci

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#515) Inv1sus válasza Bernyó84 (#514) üzenetére


Inv1sus
addikt

Valószínűleg kellene az az xinput, ami az F310-ben pl. benne van.

Régebben itt a fórumba mondtak pár programot, amivel belehet állítani játékoknál, hogy érzékelje a vezérlőt, olvass vissza egy kicsit, én lusta vok keresgélni ;]

Nekem eddig 2000Ft-os Impact nevű gamepadom volt, simán jó volt játékra. Nem kell mindig a drágára törekedni. Azért vettem drágábbat, hogy hátha valamivel többet nyújt.
Nyújt is, csak nekem például nem jön be, hogy papírsúlyú a joystick O.o.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#516) Bernyó84 válasza Inv1sus (#515) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Közben egy amerikai honlapon leírták, hogy ha keyboardról átállítom a comtrolls-t custom-ra, akkor be tudom állítani, hogy paddal lehessen játszani szóval megoldódott... A játékélmény viszont nem lett olyan jó, amint amire vártam... legalábbis irányítás szempontjából...

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#517) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem tudtam kipróbálni a gamepadot, mert karácsonyra becsomagolta anyám. Az nem számít, hogy a saját pénzemből vettem és nem karácsonyra :DDD

Na mnid1 most már. Majd karácsonykor tesztelek.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#518) RootRulez válasza Inv1sus (#517) üzenetére


RootRulez
félisten

Hahaha

═════════════════════════════════════════

(#519) kryboy


kryboy
tag

Sziasztok mit tudtok mondani a Manta márkáju gamepadokrol?

(#520) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na, megkaparinthattam végre az én kis Logitech F310-es gamepadom. Játékkal konkrétan nem teszteltem még le, de már így is tudok véleményt alkotni róla:

Szerintem rohadt jó. 5k-ért? Simán...

Összehasonlítási alapnak a Logitech Dual Actiont és az Xbox kontrollert tudom behúzni.

A Logitech Dual Actionnál mivel jobb?
- Nincs papír súlya
- Gombok megnyomása finomabb, zajmentesebb
- Szép, menő a külseje
- A gumírozott fogás beleolvad a gamepadba
- Tudja a Xinput-ot és a DirectInputot is (lehet váltani hátsó kapcsolóval)
- Analóg botkormányok gomb funkciójának használata könnyebb
- Analóg botkormányok talpazata kör alakú (dual actionnál négyzet volt, lehetetlen volt előre-hátra illetve oldalirányokba határozottan mozogni)
- Analóg botkormányok kényelmes gumírozásúak, rövidebbek
- Fogása kényelmesebb
- Ravasz gomb nagyon finoman használható
- Néhol olcsóbban megvehető ez az új verzió, mint a dual action

Mi nem változott?
- D-pad még mindig nagyon emlékeztet a noname, kínai electrotechnikai eszközökre (vagy ez így van kitalálva? Majd tekkennel kipróbálom)

Mivel rosszabb?
- Semmivel

A Xbox Gamepad-nál mivel jobb?
- Könnyebb
- Nem izzad a kéz
- Kevésbé koszolódik
- Mechanikailag a ravasz talán minőségibbnek tűnik

Mivel rosszabb?
- A ravasz kicsit kevésbé ravasz érzésű formailag (talán)
- Nem rezeg (Ez csak azokat érinti, akiket érdekel ez a szempont. Én tojok rá)

Konklúzió:
Ha választani kell a Dual Action és az F310 között, egyértelműen az F310-at kell választani. Vitának helye nincs. Néhol még olcsóbban is beszerezhető, csak szét kell nézni.
Ha választani kell a Xbox Gamepad és az F310 között, egyértelműen az F310, illetve társa az F510, ha rezgést is szeretnék. Még azzal is sokkal olcsóbban jövünk ki és több szempontból jobb, mint a drágább testvére.

Játék szempontjából még nem lett tesztelve, de úgyse fog semmi sem változni. :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#521) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok
Milyen jó és olcsó analóg ravaszos gamepadok vannak PC-hez?

(#522) Infynity


Infynity
csendes tag

Sziasztok!Új tag vagyok a PROHARDVER-en.Jelenlegi gondom,hogy a gamepadom(Logitech F310) nem működik a gépemmel.XP-s operációs rendszert is támogat.Ma kaptam karácsonyra.Első gamepadom.a telepítő lemezt beraktam,végigcsinálta amit kellet,csak a gép nem ismeri fel.Aztán valahogy felismerte,bejött a beállító panel,és ennyi.Nem működik játékoknál.A panel felkínálta az F22L3(vadászgépes) játékot,de azzal s működött.Valakinek valami ötlet??Előre is kösz!

(#523) Inv1sus válasza Infynity (#522) üzenetére


Inv1sus
addikt

A gamepad hátulján próbáld meg átkapcsolni, hogy arra reagál-e. Windows 7-en automatikusan felismeri a gamepadot, xp-n nem tudom hogy megy.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#524) Infynity válasza Inv1sus (#523) üzenetére


Infynity
csendes tag

Sajnos arra sem reagál :(

(#525) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Kipróbáltam a gamepadot játékban is. Zsír. Tetszik. ;] Azonnal felismerte az op rendszer és a játék is automatice felajánlotta a gamepad kezelést.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#526) inkubator


inkubator
tag

Valaki nem tudja hogy Gamepadokat hol javítanak Debrecenben?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#527) GegeWarrior válasza Inv1sus (#525) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Nekem is F310em van. Én is csak dicsérni tudom, bár nincs összehasonlítási alapom, mert ez az első gamepadom, de szerencsére ez nagyon bejött. Fifa 11et nyomom vele, hát olyanokat tudok vele amit billentyűzettel álmodni sem mertem volna:P Megérte az tuti.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#528) Marci93


Marci93
tag

akarok venni x360 gamepadot PChez...
láttam, hogy van külön x360 controller PC-hez némi felárért, ugyanakkor azt hallottam, hogy a mezei x360 gamepadok is müködnek PC-vel ha felrakom a megfelelő drivert...
nem tudom mi igaz ebből, gondolom van oka annak, hogy van külön PC-s verzió

valaki tud erről valamit?

(#529) Inv1sus válasza Marci93 (#528) üzenetére


Inv1sus
addikt

A barátom használt xboxos gamepadot pc-hez. Neten kell hozzá keresni drivert.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#530) Marci93


Marci93
tag

haverom tud adni egy sima wireless x360 controllert (nem *for windows*-osat)
ha veszek egy vevőegységet a PC-hez, akkor minden gond nélkül menni fog?

egyáltalán miben különbözik a *for windows* verzió a sima x360-as kontrollertől?

esetleg valami tipp hol tudnám beszerezni azt a vevőegységet külön?

(#531) Marci93


Marci93
tag

ok előző kérdéseimre a válasz megtalálva :)
mostmár csak arról kérnék valakitől megerősítést, hogy ha egy receivert rákötök PC-re, akkor az 2db x360 controllert tud működtetni egyidejűleg. (ne kelljen vennem a receiverből 2-t)

(#532) ataaa


ataaa
tag

Sziasztok!

Saitek P480 gamepad-ot szeretnék venni, csak kiváncsi lennék pár dologra.
Azt írják róla mindenhol, hogy a 4 gombja mellett (ezek a felső gombok) van 4 gyorstüzelő gombja (gondolom ezek az elején találhatók). Ezek külön programozható gombok (azaz a felső négy után ez az 5-ös, 6-os, 7-es, 8-as gomb), vagy a 4 említett gomb turbo gombjai?

(#533) inkubator válasza Marci93 (#531) üzenetére


inkubator
tag

Mint lentebb írtam, nekem is xbox360 kontrollerem van pc-hez és nem a pc-s változat hanem a sima xbox360-as. Nekem windows 7 driver nélkül felismerte. Hangsúlyozom nekem VEZETÉKES van nem wireless!
Így 576-ba megveheted 8000-ért a pórázast a gyárit, vagy 13.000-ért a pc-hez valót ami wireless vagy xbox wirelesses 10.000 + usb transfer ami 3-5000 ft= 15.000.
Konklúzió: Ha wirelessben gondolkozol akkor érdemesebb pc-hez valót, de ha az asszonnyal nem használjátok fojtogatós szexre a kábelt akkor érdemesebb kábeleset venni. Szerintem az az 5000 ft ráfordítás nem éri meg, nem ad szabadságot hogy nincs vezeték. Már csak azért sem, mert ezekbe az eszközökben a panel bármikor kimehet, mind1 hogy xbox360 vagy Logitech! Javíthatatlan! Nekem MM szerint beárazott 17.000 ft-os Logitech Cordless Rumblepad™ 2-be ment ki a panel és csak azért nem szívom a fogam mert annó 5000-ért vettem. A wireless azoknak értelmes akiknek baszottnagy plazmájuk van, de látom hogy te is az olcsó megoldást keresed ergó nem mindegy mennyit fizetsz ergó kisebb tv-n, monitoron játszanál.
Nah remélem átfogtam minden problémakört a választással kapcsolatban, majd írj ha megvetted és oszd meg velünk a tapasztalataidat!

ui mindenkinek.:Miután az asszony karácsonyra kapta meg a Roumble 2-t és így "tönkretette" hogy kiment benne a panel, mondta hogy vesz egy másikat, de mikor megtudta hogy milyen árak vannak kiegyezett egy Logitech Dual Action-el a régifajtával használtan! Ez jó kis büntetés neki, máskor jobban vigyáz majd a játékvezérlőre. Azóta dobozban tartja. :DDD Persze az előző gazdájának odaszáradt retkét még le kell súrolnia az eszközről! :DD

[ Szerkesztve ]

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#534) inkubator válasza ataaa (#532) üzenetére


inkubator
tag

Szerintem hagyd azt a Saiteket a csudába, vegyél egy használt Logitech-et, több élményt fog nyújtani. :K

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#535) ataaa válasza inkubator (#534) üzenetére


ataaa
tag

Miért?
Ismered a Saiteket? Akkor tudnál válaszolni a fenti kérdésemre?
Esetleg nem volt vele jó tapasztalatod?

(#536) inkubator válasza ataaa (#535) üzenetére


inkubator
tag

Ezeket a kevésbé márkás kontrollereket megnézegettem a "Hülye azért nem vagyok" üzletekben, nem tűnt anyaghasználatra sem olyan megbízhatónak. Egy Logitech meg azért mégis a márkát képviseli. Szerintem kontrollereknél nem csak az a lényeg hogy kiváltsuk a billentyűzet gombjait, az olcsó árszegmensű kontrollerek egy része pedig ilyen, hanem hogy finom mozgásokat vigyünk a játékba. Például egy focis vagy akciójátékban nem mindegy hogy mennyire tudod finommá tenni a mozgást. Tapasztalatom nincs a Saitek-el kapcsolatban, de ha azt veszed remélem nem fog 1 hét múlva a sarokban kikötni mert csak felizgatod magad hogy megint nem arra megy amerre irányítod, vagy mert nem tudod becélozni a mozgó ellenség 1etlen sérülékeny pontját. Itt a fórumon se nagyon láttam Logitech-en és Xbox-on kívül más kontrollereket amiket magasztaltak volna.
De cáfoljatok meg!

[ Szerkesztve ]

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#537) Inv1sus válasza inkubator (#536) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nekem az első gamepadom egy impact nevü volt. Az jó volt PS játékok játszására, de ott ugye nem is volt annyira kiélezett mozgásigény, mint az új játékokban. Ennek ellenére az új logitechet is pc játékokhoz fogom használni :) Meg néha új pc-s játékokhoz is.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#538) Lec88


Lec88
csendes tag

üdv!

most tervezem 2db rumblepad 2 vásárlását. érdeklődnék, hogy gond nélkül tudom mindkettőt használni a gépen ? természetesen azonos időben :D mondjuk fifához?

(#539) ataaa


ataaa
tag

Üdv!

Végül is megvettem a Saitek p480-ast, és nem csalódtam, azaz kellemesen csalódtam!
Nem gondoltam hogy ennyire masszív fogású lesz.( Ilyen árért olyasmit vártam, mint a régi Logitech Wingman Thunderpad-om :-)) Ezzel szemben jó a fogása, és jól ki van súlyozva.
12 gombja van, az analóg karjai jók, csak egy kicsit túl érzékenyek. Magyarán, a kart még csak 60-70%-ban fordítom el, de az a programokban már teljes elmozdulást jelent. Nem lehet ezt valahogy orvosolni? (registery-ben, vagy config fájlokban).
2300 Ft-ért vettem és nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#540) inkubator


inkubator
tag

Logitech dual Action Gamepad nekem nem működik a Blur című játékkal! :O Valami megoldást nem tudtok rá?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#541) Inv1sus válasza ataaa (#539) üzenetére


Inv1sus
addikt

Szerintem fizikailag nincsenek úgy kiépítve az olcsóbbak, hogy érzékeljék a mozgástartományt. Nem hiszem, hogy ezen tudsz változtatni. De reménykedjünk, hogy rosszul tudom. :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#542) inkubator válasza Inv1sus (#541) üzenetére


inkubator
tag

Ha igazad van akkor az engem igazolna a fentebb található hozzászólásaimban a finom mozgásokról, de azért remélem megoldható a probléma.

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#543) inkubator válasza Lec88 (#538) üzenetére


inkubator
tag

Most próbáltam ki egyszerre 2 Logitech-et és nem akadtak össze, mentek szépen. Nyugodtan megveheted őket! :K

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#544) Lec88 válasza inkubator (#543) üzenetére


Lec88
csendes tag

már lassan egy hete nekem is megvannak és szerencsére nincs velük probléma.az egyik bal analóg kar balra húzott,de ezt egy újrakalibrálás megoldotta.
remek kis padok,nekem tetszenek.bár ps3 mellett furcsa hogy az analóg karok egy "kockában", nem pedig "körben" járnak, plusz ugye nem akksis mivolta miatt jóval nehezebb

[ Szerkesztve ]

(#545) Inv1sus válasza Lec88 (#544) üzenetére


Inv1sus
addikt

Engem a kocka kifejezetten zavart. Ha előre akarsz menni vele a karaktereddel, nem tudsz menni egyenesen, mert nem tudod megtámasztani semmiben. Én lecseréltem. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#546) ataaa válasza Inv1sus (#545) üzenetére


ataaa
tag

A SAITEK-nél körkörösen vannak beágyazva az analóg karok.
Az egész gamepad kialakítása szinte 100%-ban PS kontrollerre emlékeztet.

(#547) Inv1sus válasza ataaa (#546) üzenetére


Inv1sus
addikt

Szinte mindegyiknél így van. Csak Logitech valamiért ki akart tűnni ezzel a kockás megoldással a Dual Actionnál. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#548) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

usb-s kontrollert ha usb hosszabbítóval használok, működik vajon rendesen?
3-4 méter kellene belőle

üdv

(#549) Inv1sus válasza izomhod (#548) üzenetére


Inv1sus
addikt

Elvileg igen. Ha biztosra akarsz menni, minőségi kábelt vegyél, bár nekem egy jó hosszú szerelt noname kábellel is működtek dolgok.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#550) kenwood3 válasza Marci93 (#531) üzenetére


kenwood3
őstag

a haveromnak miután megdöglött az Xbox-a úgy döntött vesz 1 vevőegységet a géphez , hogy legyen vmi haszna a 2 karnak ...meg is vette és mi használtunk is 1 vevővel 2 kart , asszem 1szerre 4-et tud kezelni 1 vevőegység

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.