Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Reno7


Reno7
senior tag

Hogyan kell olyan állagú panírt csinálni mint ami a KFC-s csirkemelleken van? Arra gondolok hogy rendesen rátapad a húsra, és másnap is puha marad ha felmelegítem.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2152) supercow válasza Reno7 (#2151) üzenetére


supercow
őstag

Úgy tűnik hogy a panírhoz sütőport kevernek, attól lesz olyan ropogós.. A tapadást úgy éri el, hogy nedves panírt csinálnak nem "hagyományosat". Pl itt van erről szó
http://cooking.stackexchange.com/questions/5764/how-to-make-extra-crispy-and-crunchy-breading-like-kfc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#2153) andy83


andy83
aktív tag

Hétvégén haverokkal bográcsban csináltunk chilis babot, és az egyikük felvetette, hogy tegyünk bele egy kis fahéjat, mert vkitől hallotta, hogy úgy még finomabb. :) És tényleg finom volt úgy! :))
Ti próbáltátok már így? :)

facebook.com/SzeretekMozizni

(#2154) Impressa válasza andy83 (#2153) üzenetére


Impressa
őstag

Bizony, h próbáltuk már :D mindenkinek kiült a döbbenet az arcára a mozdulatom láttán. :DDD
Fenomenális lett, és hamar elfogyott. ...és még a többieknek is ízlett. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2155) andy83 válasza Impressa (#2154) üzenetére


andy83
aktív tag

Na, örülök, hogy ti is hallottatok már erről. :)

Nálunk is ez volt, először ment az, hogy "beletegyük?", "ne tegyük...", aztán mégis, "na csak egy kicsit, próbáljuk ki", és nagyon finom lett tőle... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#2156) mormota


mormota
senior tag

addig ok, hogy tegyünk bele, na de mennyi az annyi?
fél kiló húshoz egy mokkáskanállal?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2157) andy83 válasza mormota (#2156) üzenetére


andy83
aktív tag

Mi bográcsban csináltuk, 2,5 kiló hússal, úgyhogy könnyebb dolgunk volt, de azért óvatosan bántunk így is a fahéjjal. De amúgy igen, fél kiló húshoz kb 1 mokkáskanál.

facebook.com/SzeretekMozizni

(#2158) Reno7 válasza supercow (#2152) üzenetére


Reno7
senior tag

Nah, ez a sütőporos ötlet nekem nem vált be, nem érzem ropogósabbnak, cserébe pedig nehezebben sü át a panír, és valahogy nem is olyan csípős mint nélküle. A nedves panírt meg 2 tojás+200ml tejjel próbáltam, még korábban ezt ajánlották, de eléggé szétmálós...

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2159) Impressa válasza mormota (#2156) üzenetére


Impressa
őstag

Én azt mondom mehet bele, max. csapott mokkáskanállal. Persze ez attól is függ, h mennyire bírja a gyomrod.

andy83 mi sem bántuk meg :) kb. 5-6 éve bográcsoztunk, és akkor jött az ötlet, h még mit lehetne beletenni, ami megfér a többi fűszer mellett. :))

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2160) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

A minap azon gondolkodtam, hogy alufóliát szabad-e használni ilyen szendvics sütőben, mint pl EZ? Egyelőre nem mertem kipróbálni. Pékségben láttam, hogy sütőpapírt használnak, hogy ne kelljen takarítani, nekem alufólia jutott az eszembe, mert sütőpapír nincs itthon. Szerintetek?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2161) teppik_amon válasza 4ron (#2160) üzenetére


teppik_amon
tag

Szerintem simán szétszakad. Ki kell próbálni :) A hőt jól vezeti :)

(#2162) Arlekim válasza teppik_amon (#2161) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Az alufólia hőtükör, a megégéstől védik vele az ételt, vagy csomagolásra használják.
Ha ez ilyen panini-szerű sütő, akkor elég kicsit bevajazni a felületét, és úgy nem ég rá semmi.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#2163) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Üdvözletem a topiclakóknak.

Vettem egy kiló zöldpaprikát. Fele édes, fele bogyiszlói. Lecsónak szánom, ezzel kapcsolatos a kérdésem.
Ha teszek hozzájuk még két ilyen erős paprikát, nem égeti szét a számat?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2165) Archanon válasza Vakegérke (#2163) üzenetére


Archanon
őstag

Én először megfőzném a két paprika nélkül az egészet, aztán ha nem elég csípős, óvatosan adagolnék nyersen, vékony szeletekre vágva 1-1 karikát az aktuális adag lecsóba. Nyilván nyelv/gyomorfüggő ki mennyire bírja az erőset, elég szubjektív... Bogyiszlóinak önmagában bőven elégnek kéne lennie, egy jó lecsónál amúgy sem feltétel a csípősség, pláne a túlzott.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2166) Vakegérke válasza Archanon (#2165) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a tanácsot. :)

Kockáztattam. Vettem még két édes paprikát, és elkészítettem a lecsót. Kellemesen csípős, de nem harap. Jól döntöttem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2167) 8th


8th
addikt

Jól bevált sós palacsintatészta receptje nincs véletlenül valakinek kéznél? Szereztem hagyományos régi fajta lemez palacsinta sütőt és ki szeretném próbálni. :)

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#2168) mormota válasza 8th (#2167) üzenetére


mormota
senior tag

200-300 (én 300-ból csinálom) gr liszt
2 tojás
olaj

0,5 liter bubis víz

én ezt szoktam, és ha még rászorul, akkor plusz liszt, vagy víz, de általában liszt szokott még kelleni bele. ebből lesz kb 12-13 db

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2169) 8th válasza mormota (#2168) üzenetére


8th
addikt

Végül felcsörgettem anyámat. Azt mondja verjek fel három tojást borítsam meg jó bő fél liter bubis vízzel nem baj ha kicsit több és apránként kezdjem el belekeveri a lisztet. Először híg volt. Tettem még hozzá lisztet akkor már sűrű. Raktam még hozzá egy kis vizet megint híg lett. Na ezt eljátszottam néhányszor mire jó lett az állaga. Bele az olaj összekutyulás és lehet sütni. Lemez sütővel gyorsan sül de még így is másfél órán át sütöttem és 27 darab lett (-1 az elő olajos lett nagyon), de még mindig van belőle néhány darab. Egyébként marha finom lett meg is lepődtem rajta, hogy méricskézés nélkül találomra milyen jól sikerült. Kakaóval és (házi) barack és meggy lekvárral nyomom. Ja és a sót kifelejtettem belőle. :D

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#2170) Archanon válasza 8th (#2169) üzenetére


Archanon
őstag

Azért nem árt betartani, hogy ahogy növeled a víz és liszt mennyiségét, nagyjából arányosan a tojást is kell. Amúgy minél nagyobb a tojás aránya a többi összetevőhöz képest, annál jobb, könnyebben kezelhető tésztát kapsz. Fél kiló liszthez simán tennék 6-7 tojást.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#2171) mormota válasza 8th (#2169) üzenetére


mormota
senior tag

olaj meg só kell a tésztába, cukrot szokott írni sok recept, azt alapból kihagyom, mert sütés közben letapad, oda tud égni.

egyébként semmi meglepő nincs ebben a módszerben, hiszem ugyanazt csinálod, mint ha a szárazba tennéd a folyékony összetevőket, csak itt nálad jobban lehet szabályozni a híg állagot.

tudom javasolni az instant kakaóporral való megtöltést, feltekerést, és megvárását annak, hogy megolvad benne a cucc...
illetve még a darált dió-lekvár (leginkább kajszi, de bármi jó), valamint a kristálycukor-facsart citromlé kombót.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2172) 8th válasza mormota (#2171) üzenetére


8th
addikt

Szoktam a házi sárgabarack lekvárra szórni egy kis darált diót és úgy tekerem fel csak most nem volt itthon dió. De a hagyományosabb kakaós, fahéjas, túrós palacsintából is kajakómáig bírom magam enni. :P

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#2173) bitpork válasza 8th (#2172) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most nyomom a friss túrúgombócokat 6 arcra :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2174) 8th válasza bitpork (#2173) üzenetére


8th
addikt

Jó étvágyat. :)

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#2175) mormota


mormota
senior tag

technológia:
fasírtot már jóideje csak muffinformában sütök. nem kell hozzá olaj, morzsa, nagy tepsi, stb.
szilikonos formába beletömöm, a forma alá teszek egy nagy tepsit, mert az fix, hogy a sülés közben a lé az ki fog folyni a forma peremén túlra is.
variálható baconnel kibélelni, stb módszerekkel....

ti ismeritek ezt a technikát? :U

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2176) Vakegérke válasza mormota (#2175) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hupsz, ez nagyon hasznos tanács. Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2177) mormota


mormota
senior tag

mit javasoltok, mitől lesz majd a sült pulykanyak húsa olyan, hogy ránéz az ember sütés után, és az magától leesik?

az alap, hogy letakarva, zsírral alatta, plusz egy kis vízzel kezdem el sütni, miután befűszereztem

de ezeken kívül?
olvastam, hogy valami savasat kell mellé tenni, attól lesz finom (pl alma gerezd, mustáros pác, tejfölös fokhagymás pác, stb...)

TI hogy készítitek?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2178) psycroptic


psycroptic
őstag

Nincs valakinek valami bevált szalámi receptje -paprika nélküli- amit füstölési eljárással tartósítanak?

PSNID: Tomy83PS

(#2179) fess


fess
őstag

sziasztok
Ebben a receptben mitől lesz a sütőtök hígabb? A sült sütőtök elég pépes, egyáltalán nem leves, hogyan kellene még azt sütés után rotyogtatni is?

(#2180) mormota válasza fess (#2179) üzenetére


mormota
senior tag

hát összenyomjuk villával... olyan az állaga, mint egy krumplipürének, talán kicsit levesesebb.... de pl lehet hozzá önteni egy kis pohár vizet, attól lesz leve, és lesz rotyogás alatta:)
de pl le is lehet turmixolni, attól homogén lesz, szintén krumplipüré állag, csak ekkor még el is keveredik alaposan a hozzátett dolgokkal (pl kis pohár víz)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2181) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Hol lehet minőségi, de mégsem csillagászati áron kapni falra szerelhető fűszertartót? Kinéztem ezt a Zevro-t, de nem írtak túl jókat róla. Olyan kéne ami mágneses, esetleg őrlős a vége, és többféle képpen lehet állítani, a szórás mennyiségét. Köszönöm! :R

(#2182) Arlekim válasza psycroptic (#2178) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Nagyon jól hangzik!
Mondjuk marhából aszalt paradicsommal, ami a füsttel, és a mellé evett fokhagymalekvárral barbecue mennyország lenne :)
Ez ugyan nem recept, de megihlettél. :R

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#2183) supercow


supercow
őstag

Egész csontozott pulyka próbálta már valaki?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#2184) mormota válasza supercow (#2183) üzenetére


mormota
senior tag

nem, de itthon csirkével kéne próbálkozni, az kicsit könnyebb lehet

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2185) psycroptic válasza Arlekim (#2182) üzenetére


psycroptic
őstag

:DDD :C

PSNID: Tomy83PS

(#2186) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Szeretnék ajándékba venni egy ismerősömnek egy különlegesebb csokoládét. Sem a marcipánosat, sem az ilyen mézédes töltött csodákat nem szereti. Inkább a keserűbb, 60-70%-os kakaótartalmú étcsokikat kedveli.

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen boltot ajánlotok, hol érdemes körbe nézni valami olyan különlegesség után, ami nem kapható minden utcasarkon, finom és ajándéknak is megfelel?

Köszi. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2187) DelArco válasza föccer (#2186) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hello

Itt biztosan találsz valamit:
http://csokoladeoutlet.hu/

Youth hides the key to salvation

(#2188) föccer válasza DelArco (#2187) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi, lehet szombaton elsétálok oda, hátha már nem lesz mikulási tumultus.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2189) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Egy napja pácban fürdő 1kg tarját akarok egyben sütni jénaiban. Szerintetek tegyek alá valamit? Vizet, vagy zsírt... Vagy enged a tarja annyi zsírt, hogy ne kapja le az alját?
Köszi a választ!

(#2190) mormota válasza dodopek (#2189) üzenetére


mormota
senior tag

egy kanálka zsír senkinek sem árt:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2191) dodopek válasza mormota (#2190) üzenetére


dodopek
addikt

Utána olvasta. A zsír jó ötlet, viszont kap egy kis sört is. :-)

(#2192) #81556480


#81556480
törölt tag

Van olyan oldal ahova beírom az alapanyagokat es kidobja mit lehet belole készíteni ? :D

(#2193) mormota válasza #81556480 (#2192) üzenetére


mormota
senior tag

például
de van ez is
esetleg egyszerűbben

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2194) total90


total90
veterán

Nem gondoltam volna, hogy itt van ilyen topik, de most jol jon :))

Szoval, eleg sokan leszunk karacsonykor es az itteni tagok nagy resze nemet es magyar porkoltet akar enni. Az nem is gond, csinaltam mar, nem tema... de milyen eloetel illik hozza?
Gondoltam valami libamajas cuccra, mert az magyaros, de nem is tudom. Szoval milyen magyaros eloetel illik hozza leginkabb?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2195) PindurAnna válasza total90 (#2194) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Májpástétum amit előre meg tudsz csinálni és még az ízek is jobbak ha már minimum egy napos, és hozzá pirítós :) Amit akkor frissen kell csinálni hozzá.

Vagy mártogatósak zellerszárral vagy sárgarépával vagy uborkával :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#2196) total90 válasza PindurAnna (#2195) üzenetére


total90
veterán

Uuu, majpastetomos cucc nagyon jo otlet :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2197) PindurAnna válasza total90 (#2196) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Tudod hogy kell csinálni?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#2198) supercow


supercow
őstag

próbálnék egybesütött bôrös combot sütni. Láttam cba-ban olyan 5cm vastag, 25-30 cm átmérôjû combot, mint a rajzfilmben közepén a fehér csonttal.. Hogy süssem hogy omlós maradjon és ne száradjon ki? "Magyaros sültek" fûszersóval gondoltam, alufólia alatt jó sokáig, kisebb hôfokon?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#2199) PindurAnna válasza supercow (#2198) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Fűszerezd be a húst, majd tedd a tepsit a tűzhelyre. egyen jó forró és tedd bele a húst, úgynevezett kérget szoktunk rá sütni mind a két oldalára. Ilyenkor az ízek benn maradnak :)
Majd a tepsit az előre melegített sütőbe tedd be de pici vizet önts alá és tegyél rá alufóliát. Majd lassú tűzön süsd jó sokáig.. és kb 150 fokon - gáz 3-as fokozatán kb. 50 percig szoktam - majd ha puha belül akkor vedd le róla a fóliát és magasabb lángon piruljon vagy grillen.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#2200) supercow válasza PindurAnna (#2199) üzenetére


supercow
őstag

Köszönöm a téli szünetben teszek egy próbát. Köretnek mi illik mellé?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.