Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Delila_1 válasza tope (#5400) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5402) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.

Azt,hogyan lehet megoldani,hogy ne az eredményt lássam a táblázatba,hanem a képletett amivel meglett oldva?

(#5403) Delila_1 válasza swoody (#5402) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eszközök/Beállítások/Megjelenítés fül/Képletek

Egyszerűbben: bal oldali Alt+pont. Ugyanezzel visszaváltás eredményre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5404) swoody válasza Delila_1 (#5403) üzenetére


swoody
senior tag

Köszönöm.

(#5405) Delila_1 válasza swoody (#5404) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5406) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok egy excel kimutatással gyűlt meg a minap a bajom.

a feladat az lenne, hogy van egy táblázatunk mely a kifizetéseket tartalmazza. A kiizetések jogcímét külön külön oszlopban tárolom. S ezekből kellene nekem havi statisztika, hogy havonta összesen mire mennyi megy el

dátum | megnevezés | jogcím1 | jogcím2 | jogcím3 | jogcím4 | jogcím5

hogyan tudom ezt megcsinálni. Az már csak hab lenne a tortán, ha éves kimutatást is tudnék csinálni.

Ja grafikonba kellene, de ha csak táblázatba megmondanátok hogyan lehet, azzal már sokat segítenétek, mert abból tudnék már grafikont csinálni

(#5407) Delila_1 válasza Rolly (#5406) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Keress a kimutatás szóra a fórumon, sok példát találsz rá.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5408) Rolly válasza Delila_1 (#5407) üzenetére


Rolly
veterán

hát próbálkoztam de nem megy :(, sqlben 1 perc alatt megcsinálnám de excelben :(

(#5409) Delila_1 válasza Rolly (#5408) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha gondolod, küldd el a füzetet hamis adatokkal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5410) roomgrey


roomgrey
csendes tag

Sziasztok!

Abban a problémámban szeretném a segítségetek kérni, hogy egy meglévő excel kalkulátorban van egy cella, ami legördülő lista. Ennek az elemei angol nyelvűek, így szeretném lefordítani magyarra csak nem tudom hogyan kellene visszakeresnem a tartományt, amiben szerepelnek a az elnevezések.

Köszi! :)

(#5411) Delila_1 válasza roomgrey (#5410) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kétféle legördülő létezik, az "Űrlapok" eszköztárról letöltött Kombi panel, és a "Vezérlők eszközkészleté"-ről a Combo Box (Beviteli lista). A beviteli elemen jobb klikkre ez azonnal kiderül.

Az első esetben a legördülőn jobb klikkre megjelenik egy gyorsmenü, a "Vezérlő formázása" pontot választva, a "Vezérlő" fülön a "Bemeneti tartomány " megmutatja a felsorolás helyét.

A második esetben a jobb klikkre csak akkor jön elő a gyorsmenü, ha a "Vezérlők eszközkészlete" meg van nyitva (fent az ikosoron – eszköztáron – jobb klikk, Vezérlők eszközkészlete). Alapállásban tervező módban jelenik meg, ha nem így lenne, a bal felső sarokban lévő vonalzós ikonnal lehet váltani a "Tervező mód" és a "Kilépés a Tervezésből" módok között. Tervező módban legyél. Ekkor a legördülőn jobb klikkre megjelenő gyorsmenüből a Tulajdonságokat választod, ahol a ListFillRange tulajdonság tartalmazza a lista helyét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5412) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van nekem egy üres munkalapom, amit az emberek töltögetnek kézzel, ikszelgetnek, írogatnak bele, stb. Ehhez kéne nekem egy olyan mezőt csinálni amit ha kinyomtatok akkor mindig növekszik eggyel. Meg kéne sorszámozni a munkalapokat. Van erre valami mód?

üdv

(#5413) Cuci3 válasza Geby (#5412) üzenetére


Cuci3
tag

Makró lesz rá a megoldás. Nyomtatás előtt egy adott mező értékét növeli meg eggyel a következő szubrutin:

Private Sub Workbook_BeforePrint(Cancel As Boolean)

ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1

If ActiveSheet.Name = "Munka1" Then
ActiveSheet.Range("A3") = ActiveSheet.Range("A3") + 1
End If

End Sub

Ezt a VB szerkesztőben a "This Workbook" modulba kellene bemásolnod. A "Munka1" helyére annak a munkalapnak a nevét írd, amit nyomtatsz, az A3 helyére meg a szóban forgó cellát.

(#5414) Geby válasza Cuci3 (#5413) üzenetére


Geby
tag

És mit rontok el ha nem akar nekem számokat növelni?

Fogok egy új excel munkafüzetet, nyomok egy alt-f11 -et, ott beírom a thisworkbook-ba a kódot, utána vissza alt-f11, A3 cellába egy 1-est, nyomtatok kettőt, és mindkét oldalon 1-es szerepel.

Tudom nagyon kezdő vagyok :O

(#5415) Geby válasza Cuci3 (#5413) üzenetére


Geby
tag

Félig rájöttem, a formátumát számra változtatva növeli az értéket, de elég furcsán.
Ha rámegyek a fájl menü nyomtatás menüre, akkor már nyomtat is, és ha mondjuk beírom hogy 3 példány, akkor az első lap amit még azelőtt nyomtatott ki hogy ténylegesen akartam volna nyomtatni az kijön egy számmal, a másik 3 példány meg eggyel nagyobb számmal.

(#5416) Cuci3 válasza Geby (#5415) üzenetére


Cuci3
tag

Na, félig megvagyok, én rontottam el a kódot. A már helyesebb verzió:

Private Sub Workbook_BeforePrint(Cancel As Boolean)

If ActiveSheet.Name = "Munka1" Then
ActiveSheet.Range("A3") = ActiveSheet.Range("A3") + 1
End If

End Sub

Viszont azt még nem tudom megoldani, hogy nyomtatásnál "Mégse" gombra kattintva ne növelje az A3 értékét. :((( De próbálkozok.

(#5417) Cuci3 válasza Cuci3 (#5416) üzenetére


Cuci3
tag

Kicsit másabb progi, de lényegében ugyanaz. Sajnos a Nyomtatás menü Mégse gombja valahogy nincs nevesítve, VBA rögzítő sem érzékeli, neten sem találtam meg. Ezért nyomtatás előtt felugrik egy aranyos kis kérdés, hogy tényleg ki akarod-e nyomtatni. Egy idő után idegesítő lehet, dehát ez is csak egy félmegoldás (a kérdésem után még simán kattinthat az ember a mégsére a nyomtatási ablakban).

Private Sub Workbook_BeforePrint(Cancel As Boolean)
Dim kerdes As Integer

kerdes = MsgBox("Valóban ki akarod nyomtatni?", vbQuestion + vbYesNo)
If kerdes = 6 Then
If ActiveSheet.Name = "Munka1" Then
ActiveSheet.Range("A3") = ActiveSheet.Range("A3") + 1
End If
ElseIf kerdes = 7 Then
Cancel = True
End If

End Sub

(#5418) Hetkó


Hetkó
csendes tag

Helló!!
Olyan kérdésem lenne hogy Excel 2003-ban vannak számaim 5-oszlopban és 2743-sorban
ezek amúgy vegyes számok 1-100-ig azt kéne csinálni hogy én leírok 5-számot egy sorba és megkeresi azt sort amibe ezen számok vannak.Vagyis egy olyan fügvény érdekel ami ezt végre tudja hajtani vagy bármi ami képes erre.
Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Dr.

(#5419) Cuci3 válasza Hetkó (#5418) üzenetére


Cuci3
tag

Leírni hosszú lenne, meg így szemléletesebb is.
Kell egy oszlop, ahol összefűzöd az értékeket. Ez történhet & jellel, vagy összefűz függvénnyel. Én tettem a számok közé egy szeparátort (szóköz), hogy tényleg pontos legyen a találat. Pl.: 123 jöhetne 1, 2, 3 számokból vagy 12, 3 számokból.
Utána a hol.van függvény már visszaadja a tömbben elfoglalt sorszámát, de a pontos sorhoz még kell az is, hogy hol kezdődik a tömb.
Röviden ennyi, a tényleges bemutató meg itt.

(#5420) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok!
Egyfajta rendezési problémám lenne. Itt egy mintafájl: [http://exwtf.atw.hu/naezthogy.xls]
A BÉT honlapjáról lehet letölteni fasza excel táblákat a különböző részvények adataival. Ide kettőt illesztettem be (Fotex, Csopak), de kb 50darabot kell így egymás mellé bemásolnom. Valahogy meg kéne bűvölni, hogy az első dátumoszlophoz igazodjon az összes többi sor. Tehát a dátum oszlopban vagyunk mondjuk 1995.03.02-án. Akkor ide mellé rendezze be a Fotex az napi adatai/sorát (nyitóár, záróár, min-max ár. Stb.), és ugyanezt a csopakkal is és a következő 50 részvénnyel.
Tehát a feladat egy olyan táblázat létrehozása, ahol dátumnak megfelelően sorakoznak egymás mellett a részvények napi adatai.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#5421) Cuci3 válasza Grass (#5420) üzenetére


Cuci3
tag

Na, ez egy szép kérdés. Először is tőzsdén egy év kb 250 kereskedési napból áll (hétvége, ünnepnap lejön). Tehát mondjuk az OTP kereskedési napjait kellene alapul venni, aztán ahhoz rendezni a dolgot.
A BÉT-ről nem tudom hogyan tudod lehúzni az adatokat, de a Csopak alapján azt látom, hogy kezdetben csak azon napokon van adat, amikor volt kereskedés. De 1997.08.14-e után már minden kereskedési nap fel van sorolva. Csak sajnos amikor nem történt kereskedés, akkor üresek a cellák. :F :W
Javasolnám a portfolio letöltési honlapját. Igaz ez csak 1995-től indít, de csöppet jobb.
Miután megvannak az adatok, utána a következő fájl átnézését javaslom. Fkeres-sel meg lehet oldani a dolgot, csak kell elé egy HA, HIBÁS függvény is. Nem tom, hogy az fkeres utolsó lehetőségébe be kell-e írni a HAMIS feltételt. Ennek kipróbálását rád bízom. :)

A szakdogámnál én is BÉT a 18 részvényének adatait használtam. Nem tudom, neked mire kell, de szerintem érdemes átgondolni, hogy kell-e mind az 50 részvény, illetve részvényenként minden adat.

[ Szerkesztve ]

(#5422) Delila_1 válasza Grass (#5420) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ahogy Cuci írta, jó lenne a felesleges oszlopokat kigyomlálnod, mert túl nagy lesz a fájl, dugig képletekkel, amik szörnyen lelassítják az újraszámolást.
Feltettem ide: [link]. Csak a FOTEX és a CSOPAK van benne, na meg az összesítő lap, így is több, min 5 M. Az 50 részvény 11-11 oszloppal min. két lapon fér el a 2007 előtti Excel verziókban.
Azt is meg kellene gondolnod, hogy milyen messze menj vissza a dátumokkal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5423) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van nekem egy rohadt hosszú oszlopom és vannak benne ismétlődések. Hogyan tudnám kiszűrni őket?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5424) Delila_1 válasza sonar (#5423) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltéve, hogy az A oszlopban vannak az adataid:
=DARABTELI(A$1:A1;A1)
Ezt lemásolod, ameddig az adataid vannak, aztán szűrsz az 1-nél nagyobbakra. Azokat a tételeket fogja mutatni, amelyek 1-nél többször szerepelnek a listádban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5425) Grass


Grass
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget Delila és Cuci! Előrébb jutottam. Viszont most van egy újabb problémám. Ismét feltöltöttem egy mintát, ez már 30mega lett :S. Ha a részvényadatok külön fülekre kerülnek és onnan összesítem, akkor nincs baj. Viszont ha egy fülbe többet is szeretnék tenni, egymás mellé, akkor nem tudom a kódot működésre bírni. Jelen esetben az „Areszveny” fülben van három részvény adata. Az elsőt (Antenna) még be tudtam tenni, viszont a Csopak és az AAA adatait nem tudom. Hol van a hiba a kódban?

Összes – AI7
=HA(HIBÁS(FKERES($A7;Areszveny!$M$7:$X$7311;2;0));"";FKERES($A7;Areszveny!$M$7:$X$7311;OSZLOP(Areszveny!N6);0))

Összes – AT7
=HA(HIBÁS(FKERES($A7;Areszveny!$Y$7:$AJ$7311;2;0));"";FKERES($A7;Areszveny!$Y$7:$AJ$7311;OSZLOP(Areszveny!Z6);0))

exwtf.atw.hu/proba.xls

Az összes A és B részvényt be kell tennem, és teljesen a kezdetekig vissza kell mennem. Sajnos az OTP-t csak később vezették be és ha annak a dátumoszlopát venném kiindulási alapnak, akkor az azelőtti néhány év kimaradna. (Bár én is erre gondoltam és ha nem találok ki valami jobb megoldást, akkor az lesz)

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#5426) Delila_1 válasza Grass (#5425) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ekkora fájl letöltését meg sem kísérlem, ehhez gyenge izomzatú a gépem. Talán Cucinak, vagy másnak megy.
Próbáld meg úgy csökkenteni a méretet és az újraszámolási időt, hogy amelyik értékeket már sikerült átcsalogatnod az összesítő lapra, ott a képletek helyére tedd be a fix értéket –irányított beillesztés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5427) Delila_1 válasza Grass (#5425) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mégis sikerült letölteni.
Az Összes lapra az 5. sorba minden egységhez be kell írnod a sorszámokat a Nyitó ártól a Kapitalizációig, 2-től 12-ig. Fontos, ez adja meg, hogy az Areszveny lap aktuális tarományából melyik oszlop adata legyen a cella értéke.

Az X7 képlete:
=HA(HIBÁS(FKERES($A7;Areszveny!$A$7:$L$7311;X$5;0));"";FKERES($A7;Areszveny!$A$7:$L$7311;X$5;0))

AJ7:
=HA(HIBÁS(FKERES($A7;Areszveny!$M$7:$X$7311;AI$5;0));"";FKERES($A7;Areszveny!$M$7:$X$7311;AI$5;0))

AT7:
=HA(HIBÁS(FKERES($A7;Areszveny!$Y$7:$AJ$7311;AT$5;0));"";FKERES($A7;Areszveny!$Y$7:$AJ$7311;AT$5;0))

Amint lemásoltad a képleteket egy részvényhez, az értékek szúrópróba szerű ellenőrzése után jelöld ki az oszlopokat (pl. az Összes lapon a Fotex képletei után a B:L-t), és a képletek helyére illesztd be az értéküket.
Csak ezután írd be a következő részvényhez a képleteket. Sokkal gyorsabb lesz a munka, nem kell annyit újra számolnia az Excelnek, és még a méret is csökken.

Szerk.: ne a teljes oszlop képleteit alakítsd át értékké. 1 sort hagyj meg a képletekkel, amit később majd lejjebb tudsz másolni. Célszerűen legyen ez a 7. sor.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5428) Delila_1 válasza Grass (#5425) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Összeállítottam az 5 részvényre, és az Összes lapon a 8. sortól lefelé a képletek helyére az értékeket illesztettem be. A fájl mérete 7 MB alá ment, de ez így is óriási.
Valahogy az oszlopok számán kellene spórolni, mert 50 részvénynél akkora lesz a méret, hogy be sem tudod majd hívni.

Ha az 5. sorban zavarnak a számok, színezd a karaktereket fehérre.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5429) Cuci3 válasza Delila_1 (#5428) üzenetére


Cuci3
tag

Letöltöttem, megnéztem. A képlet megoldását Delila már megírta.
De a betöltés kb fél percig tartott, ami egyrészt bosszantó, másrészt eléggé leterheli a rendszert.

A dátumok tekintetében még mindig azt tudom javasolni, hogy csak a kereskedési napokat használd. A dátumok felsorolásához pedig pár A típusú részvény dátumait kellene egymás alá méásolni, növekvőbe rendezni, aztán szűrő/irányított szűrés, csak egyedi tételeket. Rem nem fagy bele az Excel. :)
Oszlopok száma: ez tényleg kérdőjeles. Meg tuti lesz legalább egy loghozam mindegyik részvényre, ami tovább növeli az oszlopok számát.
Nem tudom mit szeretnél kezdeni ezzel a sok szép adattal, de rem nem idősort akarsz elemezni Excelben. Arra inkább egy Eviews-t ajánlanék. Az adatoknál pedig figyelj arra, hogy a split (feldarabolás) hogyan van kezelve.

"A fájl mérete 7 MB alá ment, de ez így is óriási." :)) Dolgoztam már 70 MB-s fájllal is. Bár nem volt egy nagy élmény.

(#5430) Grass


Grass
aktív tag

Ismételten köszönöm a segítségeteket!
Most már szépen épül az adatbázis. Sajnos elfogytak az oszlopok, de amíg a konzulensem nem válaszol, addig nem akarok semmit kitörölni. (Nem lehet valahogy kiszélesíteni az excel táblát? :F )
Azt hogy lehet megoldani, hogy kitörölje azokat a sorokat, amelyek üresek, tehát nem volt kereskedés és nincs semmilyen adat benne. Ha van rá valami egyszerűbb módszer, akkor csak jobb lenne így, mint néhány részvény dátumoszlopát összeollózni.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#5431) Bubee82


Bubee82
őstag

Üdv!

Egy adott táblázaton belül a táblázat felső részében kialakítottam egy külön szekciót bizonyos alapadatok felvételéhez. Ehhez beállítottam a cellák, oszlopok méretét, ahogy megfelelő. A táblázat további részében az oszlopok vagy cellák méretét szeretném egységessé tenni, mert úgy van rá szükségem, viszont nem tudom úgy beállítani a szélességet h a fenti rész ne menjen vele.

Hogyan kell ezt megcsinálni?

Kösz előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#5432) roomgrey válasza Delila_1 (#5411) üzenetére


roomgrey
csendes tag

Köszönöm a választ, de valamiért nem találok ListFillRange nevű sort a tulajdonságok közt. Ez a táblázat a probléma forrása, megnéznéd nekem, kérlek!

http://data.hu/get/1756254/Befektetesi-nyereseg_szamito_program.xls.html

Köszi!

(#5433) mr.nagy


mr.nagy
tag

Sziasztok!

A következőhöz kérném segítségetek:

(Office 2003) - Adott egy táblázat aminek az A oszlopában szerepelnek az egyedi azonosítók, a B oszlpoban nevek találhatók. Azt kellene megoldani, hogy ha az autoszűrővel kiválasztásra kerül egy név a B oszlopban akkor a mellette az A oszlopban található azonosítót automatikusan másolja be egy megadott cellába (pl a G2-be).

Köszönöm!

HMNote10Pro

(#5434) Delila_1 válasza roomgrey (#5432) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az E12 cellában találtam egy érvényesítést. Hívd be a cellán állva az Adatok/Érvényesítést, ott a Beállítások fülön a Forrásnál megtalálod az angol szöveget.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5435) Delila_1 válasza Bubee82 (#5431) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A sorok magasságát soronként állíthatod, az oszlopok szélességét oszloponként.
Cellák összevonásával megoldhatod, de ehelyett jobb megoldás, mikor a csatolt kép szerint pl. az A6:B6 tartománynál a cellaformázás Igazítás fülén a vízszintes igazításhoz "A kijelölés közepére" listaelemet rendeled.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5436) roomgrey válasza Delila_1 (#5434) üzenetére


roomgrey
csendes tag

Köszi, ez megvan. De, ha átírom magyarra, akkor nem működik a többi cellában a függvény...
De miért nem?????

(#5437) Delila_1 válasza roomgrey (#5436) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A D és F oszlopok képleteiben is át kell írnod az angol szöveget magyarra, valószínűleg az oszlopok fejléceinek a nevére. Ezt a csere funkcióval teheted meg lekönnyebben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5438) roomgrey válasza Delila_1 (#5437) üzenetére


roomgrey
csendes tag

Kezdem érteni...
=JBÉ(((1+C30/compound_period)^(compound_period/deposits_per_year))-1;deposits_per_year;-$E$11;-H29)-$E$11*deposits_per_year-H29

Egy ilyen sorban hogyan írod át Excel 2007-ben, a:

compound_period
deposits_per_year

kifejezéseket????

Köszi

(#5439) Delila_1 válasza roomgrey (#5438) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a területet, ahol a cserét végre akarod hajtani. A 'Kezdőlap' menüben a 'Szerkesztés'-nél a 'Keresés és kijelölés'-t választod. 'Csere', a 'Keresett szöveg rovat'-ba beírod, amit le akarsz cserélni, a 'Csere erre' rovatba pedig a megfelelő magyar szöveget, majd a következő lépés 'Az összes cseréje'.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5440) roomgrey válasza Delila_1 (#5439) üzenetére


roomgrey
csendes tag

De hol tudom kideríteni, hogy ezeket a kifejezéseket hogyan fordították a magyar Excelben? (Mert hogy különben nem működik a függvény...) Már, ha jól értem!

(#5441) Cuci3 válasza Grass (#5430) üzenetére


Cuci3
tag

Hát a legjobb megoldás egy makro lenne rá. Az egyszerűbb pedig az, hogy készítesz egy oszlopban egy HA(ÉS();1;0) függvényt, ahol az ÉS argumentumaiba az egyes részvények napi nyitó értékeire mutató cellát teszed be. Az ÉS akkor legyen igaz, ha üres a cella.
Tehát pl Fotex B5, Csopak F5: HA(ÉS(B5="";F5="");1;0). Aztán amelyik sornál 1-es a képlet értéke, azt lehet törölni (Autoszűrő, 1-es kiválaszt, sorok kiválaszt, sor törlése).
A baj ezzel csak annyi, hogy az ÉS-nek max 30 argumentuma lehet, tehát adott sorban csak 30 cellán (részvényen) tudod megnézni, hogy tényleg üres-e. :U

(#5442) Cuci3 válasza roomgrey (#5440) üzenetére


Cuci3
tag

Sajnos 2003-as Excelem van, úgyhogy nem tudom, pontosan hol keresd, de a Név megadása a probléma nyitja. 2003-ban: Beszúrás / Név / Név megadása.
Lényeg, hogy a munkafüzet készítője generált pár változót, amiket angol névvel látott el. Ezek specifikusak, meg egyéniek, úgyhogy az Excel nem is fogja lefordítani. Ezt neked kell megtenned, ha meg szeretnéd. A név megadásánál csak át kell írni a dolgokat, de plíz figyelj oda, hogy némelyiknél a függvényben is szerepelnek ezeke az angol nevek.

(#5443) roomgrey válasza Cuci3 (#5442) üzenetére


roomgrey
csendes tag

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Sikerült!!! Köszönöm szépen Cuci3!
:R :R :R :R

(#5444) RoyalFlush válasza Delila_1 (#5439) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Hi!

Egy diagrammba szeretném ábrázolni 2008. év és 2009. év fogyasztását:

2008. év fül

A
2. sor 2008.01.01
3 2008.01.02
4 2008.01.03
5 2008.01.16
6 2008.01.17
7 2008.01.20
8 2008.01.27
9 2008.02.03
10 2008.02.04
11 2008.02.10

I
2. sor 0,0
3 10,0
4 10,0
5 15,0
6 15,0
7 10,3
8 10,9
9 12,6
10 10,0
11 10,5

2009. év fül

A
2. sor 2009.01.01
3 2009.01.03
4 2009.01.04
5 2009.01.06
6 2009.01.07
7 2009.01.08
8 2009.01.09
9 2009.01.11
10 2009.01.13

I
2. sor 0,0
3 9,5
4 19,0
5 15,0
6 20,0
7 17,0
8 20,0
9 19,5
10 19,5

Megoldható valahogyan? :F (M Excel 2002)

(Paintbe rajzoltam egy skiccet, hogyan gondoltam - a görbéket csak úgy behúztam szabadkézzel)

Előre is thx :R

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#5445) RoyalFlush válasza RoyalFlush (#5444) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Megoldottam. :))

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#5446) Cuci3 válasza mr.nagy (#5433) üzenetére


Cuci3
tag

Elkezdtem ezen gondolkodni. Direkten nincs ilyen lehetőség, indirekten pedig makróval lehet valamit megoldani. De tuti belassítaná a munkafüzetet.
Autofilter makró lehetőségeinek elolvasása után én így látom a probléma megoldását:
1. Betöltéskor a B oszlop autószűrő kritéiumát el kellene tárolni.
2. Ha változik valami a munkafüzetben, akkor megnézni, hogy változott-e a kritérium
3. Ha változott a kritérium, akkor a kritériumnak megfelelő elemeket kiíratni valahova. A kiírásra egyelőre nem találtam tuti megoldást, úgy tűnik az A oszlop összes használt során végig kell lépkedni, és megnézni, hogy egyezik-e a kritériummal.

Valakinek valami jobb ötlete?

(#5447) Delila_1 válasza Cuci3 (#5446) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mit szólsz a 3. pontra az irányított szűrős megoldáshoz? Szűrőfeltételként lehetne megadni az autoszűrő kritériumát. A végrehajtáshoz viszont meg kellene szüntetni az autoszűrést. ;)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5448) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Kérem a segítségeteket. OpenOffice számolótábla és az egyik munkalapból (amiben a teljes adatbázis megvan) szeretnék áthozni adatokat a másik munkalapba, úgy, hogy a beírt azonosító adathoz tartozó pass-t írja ki a táblázat megfelelő sorába.

(#5449) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#5448) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Sikerült megoldanom, a másik kérdésem, hogy ha egy listában duplikálva vannak számok, hogy lehetne azokat megjelölni és gyorsan kitörölni? (van rá képlet?)

(#5450) GrassM@N


GrassM@N
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A probléma a köv.:
Van egy statisztikai táblám – itt az aktuális heti adatok vannak – egy munkalapon, ezt szeretném egy másik munkalap (aktuális év) megfelelő hetéhez bemásolni. A másolást makróval már sikerült megoldanom, azt nem tom hogy kell, hogy a megfelelő héthez menjen.

A köv.képpen sheet-ekből épül fel:
Van ugye a heti stat
2009 éves – hetekre bonva (1-53)
Aztán lesz majd 2010, stb…

Előre is kösz a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.