Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) polar


polar
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megoldani Excelben, hogy X szám közül summázza össze az Y darab legnagyobbat. Vagy másképpen fogalmazva, X cella summájából maradjon ki az Y darab legkiseb érték.

Tudnátok segíteni?
Köszönöm!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#5602) Ribi válasza Delila_1 (#5576) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hali,

Elmentettem úgy is, de csak akkor használja még mindig, ha enable all macro be van kapcsolva, amúgy nem futattja le.
Hogy lehet belerakni valami notify-t? És akkor azzal ellenne a mostani állapotban is.
Köszi

(#5603) Fehér Mancs válasza polar (#5601) üzenetére


Fehér Mancs
tag

=SUMPRODUCT(LARGE(A1:A100;ROW(A1:A10)))

, ahol A1 -> A100 -ig az adatok vannak, a ROW(A1:A10) pedig azt mondja meg, hogy a hányadik legnagyobbakat szummázza. Jelen esetben ez 1-10-ig, vagyis a top 10 legnagyobb összegeződik. Annyi, hogy amennyiben a 10. legnagyobb érték többször is szerepel, akkor azt többször veszi bele.

(#5604) polar válasza Fehér Mancs (#5603) üzenetére


polar
tag

Köszi, de ez sajnos nem oldja meg teljesen a problémámat.
Sorokat kellene summáznom, ráadásul ott sem minden oszlopot. Vagyis:
C4, E4, G4, I4, K4 mezőkből kellene összesummáznom a 3 legnagyobb értéket.
De mégjobb lenne, ha azt meg lehetne csinálni(a későbbi, egyszerűbb bővíthetőség érdekében), hogy a C4, E4, G4, I4, K4(és a későbbiekben még jópár következő mező) 2 legkisebb értékű mezője kivételével summázzon.

Köszi előre is!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#5605) Delila_1 válasza polar (#5604) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=SZUM(C4;E4;G4;I4;K4)-KICSI((C4;E4;G4;I4;K4);1)-KICSI((C4;E4;G4;I4;K4);2)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5606) Delila_1 válasza Ribi (#5602) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erre majd Fire válaszol, ha erre jár, ő a nagy 2007 bűvész.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5607) polar válasza Delila_1 (#5605) üzenetére


polar
tag

Ez remek, köszi szépen.
Akkor be is dobnám a következő kérdésemet:)
Az előző struktúráról van szó ismét. Van egy summa oszlopom, ahol minden érték szerepel és van egy, ahol csak a legjobb X. Szeretnék diagramot készíteni mindegyik oszlopból, de azt akarom, hogy mindegyik diagram csökkenő sorrendben jelenítse meg az értékeket. Ezt nekem csak úgy sikerült kiviteleznem, hogy a táblázatban szereplő adatok szerint teszi be a diagram oszlopait. Vagyis egyszerre csak az egyik jelent meg csökkenő sorrendben.
Van erre valami mód, hogy ne kelljen 2 sheeten tárolni ugyan azokat az adatokat, csak más sort-olással?

Köszönöm!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#5608) rdi válasza Delila_1 (#5605) üzenetére


rdi
veterán

Szép megoldás :))))
igazán indíthatnátok logouton egy excel tanfolyamot, mondjuk középhaladóknak :)

Fej! Tor! Potroh!

(#5609) Delila_1 válasza polar (#5607) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A diagramon jobb klikk az egyik adatsoron, Adatsorok formázása, Sorrend fül.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5610) Fire/SOUL/CD válasza Ribi (#5602) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. hozz létre egy digitális tanúsítványt
START/Microsoft Office/Microsoft Office eszközök/Digitális tanúsítvány VBA projektekhez
2. add hozzá a VBA project-hez
ALT+F11/Tools/Digital Signatures/Kiválasztás (a korábban létrehozottat kiválaszt) OK
3. Adatvédelmi központban (itt már jártál párszor)
Összes makró letiltása, a digitálisan aláírtak kivételével
4. makróbarát dokumentumként kell menteni természtesen

Ennyi. Ez természetesen csak egyszerűbb védelem, ha neten megosztott, bizalmas adatokat tartalmazó, stb, stb dokumentumokhoz, megfelelő jogkörrel bíró cégnél kell/lehet igényelni, digitális azonosítót. Arra viszont jó, hogy csak azok nyíljanak meg és futtassanak automatikusan makrót, amely dokumentumnak ismered a készítőjét például.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5611) Delila_1 válasza rdi (#5608) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Minek?
Járj sűrűbben ezen az oldalon, itt mindenféle kérdés felmerül.
Régebben többször előfordultál erre felé.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5612) polar válasza Delila_1 (#5609) üzenetére


polar
tag

Köszi a segítséget, de ez Office 2007? Csak mert nekem az van felrakva és nem találom :(

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#5613) Delila_1 válasza polar (#5612) üzenetére


Delila_1
Topikgazda


A diagramon jobb klikk, Adatok kijelölése. A csatolt képen bekarikázott nyíllal tudod feljebb-lejjebb vinni az adatsorodat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5614) polar válasza Delila_1 (#5613) üzenetére


polar
tag

Mellékelnék némi képanyagot, mert nem teljesen érthető szerintem amit leírtam:)

1.jpg: Ezen van az X legjobb érték summája

2.jpg: ezen az összes érték (nem egy summa oszlopból származik, hanem az összes, értéket tartalmazó oszlop külön van felvéve, hogy külön látszódjanak)

3.jpg: Itt látható az 1.jpg-n látható diagram adatforrása. Mivel itt csak egy értéket raktam be(vagyis csak a summa oszlopot), ezért nem tudok módosítani az adatsoron.

Egyébként a 2.jpg-n látható diagramon megy az adatsor módosítása, de itt is csak az értékek sorrendjét változtatja egy oszlopon belül. Nekem pedig az kellene, hogy az oszlopok sorrendje legyen csökkenő.

[ Szerkesztve ]

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#5615) Delila_1 válasza polar (#5614) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ja, az más!
Adj sorszámot a szumma oszlopod elemeihez. A diagram előállításához rendezd a szumma oszlopodat csökkenő sorrendbe, a sorszámot tartalmazó oszlop segítségével bármikor vissza tudod állítani az eredeti sorrendet. Nem kell külön lapon duplikálni az adatokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5616) polar válasza Delila_1 (#5615) üzenetére


polar
tag

Igen, ez a megoldás nekem is megvan, csak azt akartam elérni, hogy mind a 2 diagram megfelelő sorrendbe legyen, az adatok sorrendjének módosítása nélkül. De akkor ezt Te szerinted sem lehet megcsinálni :(

Azért köszi szépen a segítséget!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#5617) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

A segítségeteket kérném szépen az alábbiakban.
Négy excel adatbázisom van több ezer sorral. Bizonyos sorok sárga színnel vannak kihúzva. Ezeket a sorokat szeretném valamilyen formában megjelölni.
Utána olvastam, hogy ezt csak makróval lehet megoldani. Például amit Delila_1 írt első makró nekem tökéletes lenne, csak ki kellene terjeszteni az egész munkafüzet egy részére, mondjuk A1:A30000-ig és, ha a feltétel "igaz", akkor a 40. oszlopban jelenjen meg valamilyen eredmény soronként. (színes, színtelen).

Nagyon megköszönöm a segítséget, ha valaki tud nekem ebben segíteni!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#5618) Delila_1 válasza mikoljan (#5617) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt nem írtad, hogy a háttér, vagy a karakter sárga. Ha a karakter, akkor az Interior szót írd át Font-ra.

Sub Sárga()
For sor = 1 To 30000
If Cells(sor, 1).Interior.ColorIndex = 6 Then
Cells(sor, 40) = "Sárga"
Else
Cells(sor, 40) = "Színtelen"
End If
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5619) Delila_1 válasza polar (#5616) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ki tudja, hátha a 2007-nek erre is van valami bűvész mutatványa.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5620) mikoljan válasza Delila_1 (#5618) üzenetére


mikoljan
tag

Szia Delila,

Nagyon-nagyon köszönöm szépen a segítségedet, tökéletesen működik! :R

Ui: igen a kihúzás alatt, a cella hátterére gondoltam.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#5621) Delila_1 válasza mikoljan (#5620) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5622) sunone


sunone
aktív tag

Tiszteletem,
Kimutatást lehet készíteni külső excel fájlok adataiból, vagy be kell másolnom őket egy közös excelbe? (2007)
Köszönöm!

(#5623) Delila_1 válasza sunone (#5622) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, lehet külső adatforrásból.
Beszúrás, Táblázatok, Kimutatás, Külső adatforrás használata.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5624) sunone válasza Delila_1 (#5623) üzenetére


sunone
aktív tag

Egy fájllal megy, de több, azonos struktúrájú excel fájlra gondoltam, azt is tudja?

[ Szerkesztve ]

(#5625) jobbi


jobbi
csendes tag

sziasztok!

tudna abban vki segíteni nekem, h hogyan tudok Excel 2003-ban egy checkbox elemre tooltip-et rakni?

Köszi

(#5626) Fire/SOUL/CD válasza jobbi (#5625) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy checkbox, meg egy tooltip: [Screen]
Szükséges kód a képen: [VBA Macro]

DrawingObjects("VALAMI"): itt adod meg az objektum nevét
dozites = Now + TimeSerial(0, 0, 5): itt pedig, hogy hány másodpercig legyen látható(jelen esetben 5 másodperc múlva fog eltűnni a tooltip)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5627) Fire/SOUL/CD válasza jobbi (#5625) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Bocs, csak nagyon rossz valamiért a netem, a forráskódot már nem tudtam beilleszteni...

Munkafüzet1

Private Sub CheckBox1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
If ActiveSheet.DrawingObjects("Téglalap feliratnak 1").Visible = False Then
ActiveSheet.DrawingObjects("Téglalap feliratnak 1").Visible = True
Call Timer_ON
End If
End Sub

Module1

Public Idozites As Double
Sub Timer_ON()
Idozites = Now + TimeSerial(0, 0, 5)
Application.OnTime Idozites, "Tooltip_OFF", , True
End Sub
Sub Tooltip_OFF()
ActiveSheet.DrawingObjects("Téglalap feliratnak 1").Visible = False
End Sub

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5628) bzsolt99


bzsolt99
tag

Sziasztok!Azt hogyan lehet megoldani hogy ugye adott két munkalap és azt szeretném megoldani ,hogy ha az egyik munkalapban az értéket megváltoztatom akkor a másik munkalapon is megváltozzon erre van egy olyan megoldás,hogy csoportos kijelölés de van más megoldás is?

[ Szerkesztve ]

(#5629) Delila_1 válasza bzsolt99 (#5628) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5630) bzsolt99 válasza Delila_1 (#5629) üzenetére


bzsolt99
tag

müködik köszönöm

(#5631) Delila_1 válasza bzsolt99 (#5630) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5632) xkacsa válasza codec (#999) üzenetére


xkacsa
csendes tag

. téves

[ Szerkesztve ]

(#5633) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Hogy tudnám makróval megoldani, hogy a megnyitott xls adatok munkalapjára bemásolódjon egy a hálózaton található xls kimutatás munkalapja. (Mehet egy az egyben az egész munkalap)

Előre is köszi a segítséget!

(#5634) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok.

Hogyan tudok egy ilyen általános formátumú karakterláncot: 55- Számmá alakítani, de úgy, hogy ez a mínuszjel a végén azt jelenti, hogy mínusz 55. Odáig eljutottam, hogy a mínusz jelet leveszem és pénznemmé formázom tehát 55,00 lesz, csak nekem -55,00 kellene. Rengeteg számról van szó, így macerás lenne átírni az összeset, így viszont nem tudok velük dolgozni. Valahol csak van erre megoldás, ha már a számot szöveggé meg mindenné lehet alakítani, akkor nehogy már mínusszá ne lehessen. :) Természetesen képletet nem akarok ráhúzni (legalábbis ne képlet legyen a cellában, ha nem muszáj), és új cellákat se akarok létrehozni, hanem ezekben a cellákban lecserélni, mínusz számmá, amit fel is ismer és képetekben használhatom a számot ill. pénznemet.
Előre is köszönöm.

no brain, no problem

(#5635) Fire/SOUL/CD válasza Zolee11 (#5634) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A példa kedvéért az A oszlopban vannak az adatok A1-től kezdődően, akkor B1 cellába másold be az alábbi kódot, majd másold le a szükséges tartományba.
Ez a módszer automatikusan számformátummá konvertálja az értékeket, függetlenül, hogy az előtte szám avagy szöveg formátumú volt-e.

=HA(JOBB(A1;1)="-";("-"&BAL(A1;HOSSZ(A1)-1))*1;A1*1)

Természetesen ez csak akkor működik hibamentesen, ha a negatív értékek "negatív jelre" végződnek ill. csak 1 darab negatív jel található a cellában.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5636) Fire/SOUL/CD válasza Zolee11 (#5634) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Természetesen képletet nem akarok ráhúzni (legalábbis ne képlet legyen a cellában, ha nem muszáj), és új cellákat se akarok létrehozni, hanem ezekben a cellákban lecserélni, mínusz számmá, amit fel is ismer és képetekben használhatom a számot ill. pénznemet."

Ha gondot okoz, akkor leírom ezt is, szóval az előző HSZ-omnál maradva, csináld végig, majd ezután tedd ezt:

1. B oszlop kijelöl(katt a B oszlopazonosítón), jobb egér, Másolás
2. A oszlop kijelöl, jobb egér, Irányított beillesztés, ÉRTÉKET bejelöl, OK
3. Újra jobb katt az A oszlopon, Cellaformázás, Pénznem, OK
4. B oszlop kijelöl, jobb egér, Törlés

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5637) Zolee11 válasza Fire/SOUL/CD (#5636) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szia.

Tökéletes, nagyon szépen köszönöm! :R

no brain, no problem

(#5639) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a formátum másolásnak mi a billentyűkombinációa, és ha véletlen nincs, hogy tudok megadni egyet?

Előre is köszi!

Jumbo

(#5640) Delila_1 válasza Jumbo (#5639) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy kis makrót kell hozzá rögzítened.
1. Állj a cellára, aminek a formátumát akarod másolni.
2. Ctrl+c (másolás)
3. Állj a cellára, ahova másolni akarod a formátumot.
4. Makrórögzítés indítása. Itt megadod a nevet és a billentyűparancsot a Ctrl+ mellé, a helyéhez az "Egyéni makró-munkafüzetben" nevűt választod, hogy minden füzetben érvényes legyen, OK.
5. Az aktuális cellán jobb klikk, Irányított beillesztés, Formátumot.
6. Makrórögzítés vége.

Egyébként van ehhez egy ecset formájú ikon, alapban kint van az eszköztáron, csak ahhoz nincs bill.kombináció.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5641) Jumbo válasza Delila_1 (#5640) üzenetére


Jumbo
tag

Sikerült!

Köszönöm a segítséget, azért kestem az ecset ikonhoz valamilyen billentyűs megoldást, hogy ne kelljen mindig felkattintanom oda, hanem egérrel a cellát és billentyűvel a többit munkagyorsítás céljából.

Általam létrehozot makrót, hol és hogyan tudom törölni?

(#5642) Fire/SOUL/CD válasza mizu_ (#5633) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mivel makró után érdeklődsz ezért feltételezem, hogy azt nem kell elmagyarázni Neked, hogy hogy kell bevinni egy makró kódot.
Amint látod, az alábbi makró egy CommandButton-hoz tartozik.

Private Sub CommandButton1_Click()

'A hálózati Excel fájl útvonala és neve
Dim MyNetworkExcelFilename As String
MyNetworkExcelFilename = "d:\_developer\_PH\Fire\mizu_\halozati_fajl\leltar.xls "
'MyNetworkExcelFilename = "http://www.firelapja.hu//leltar.xls"

'Ennek az Excel fájlnak a neve, ami futtatja a makrót
Dim MyCurrentExcelFilename
MyCurrentExcelFilename = Left(ThisWorkbook.Name, Len(ThisWorkbook.Name) - InStr(1, ThisWorkbook.Name, ".", vbTextCompare) + 1)

'Forrás munkafüzet
Dim MySourceWorkbook As Workbook

'Forrás munkalap neve, amiből másolunk. Ezen a munkalapon vannak a kimutatás adatai
Dim MySourceSheet As String
MySourceSheet = "Munka1"

'Cél munkalap neve, amibe másolunk. Automatikusan létrehozza a makró ezt a munkalapot
Dim MyDestinationSheet As String
MyDestinationSheet = "Adatok"

'Megnyitjuk az állományt
Set MySourceWorkbook = Workbooks.Open(Filename:=MyNetworkExcelFilename)

'Átmásoljuk a kívánt munkalap tartalmát, a másikba, mégpedig úgy,
'hogy egy új munkalapot hozunk létre a munkafüzet végén
Sheets(MySourceSheet).Copy after:=Workbooks(MyCurrentExcelFilename).Sheets(Workbooks(MyCurrentExcelFilename).Sheets.Count)

'Bezárjuk a hálózatról megnyitott Excel fájl, méghozzá úgy, hogy nem jelenik meg
'semmilyen kérdés bezáráskor(például a módosítások mentése)
MySourceWorkbook.Close False

'Az előbbiekben létrehozott munkalapot átnevezzük a kívánt névre, amit korábban megadtunk(itt most "Adatok"ra)
ActiveSheet.Name = MyDestinationSheet

End Sub

A példában nem internetről nyitottam meg fájlt, de természetesen ott van a forrásban is az elérés formátuma("http://www.firelapja.hu//leltar.xls") és természetesen működik is. (Persze ez nem létező oldal)

Ha valami nem lenne tiszta, akkor írj.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5643) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van egy nagyon idegesítő hibám. Ha beírok egy tizedes számot az excelbe, akkor nap. hónap évben írja ki, és hiába állítom át a formátumot, nem jó. Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy 3.052-t mindig úgy hagyja, ahogy én beírtam és ne konvertálja át? :F

(#5644) Delila_1 válasza Jumbo (#5641) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.
Makró törlése:
Eszközök/Makró/Visual Basic Editor, vagy ehelyett Alt+F11. Bal oldalon megtalálod a füzeted nevét, alatta (a + jel kinyitása után) a lapokat, alattuk a Module1-et.
Arra kattintva jobb oldalon megjelenik a Sub-bal kezdődő makró.
Ha az egyéni makró-munkafüzetbe rögzítetted, akkor a Personal.xls alatt keresd.
A Module1-en jobb klikk, Remove Module1. Rákérdez, hogy akarod-e máshova menteni, nemet válaszolj.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5645) Delila_1 válasza Vasinger! (#5643) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jelöld ki az oszlopot, és a cellaformázásnál adj neki szám formátumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5646) Vasinger! válasza Delila_1 (#5645) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajna nem jó, miután ezt megcsinálom, akkor egy 5 jegyű számot csinált a 2-ből...érdekes. Közben sikerült úgy megoldanom, hogy szövegként állítottam be.

(#5647) Delila_1 válasza Vasinger! (#5646) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézz még körül a Vezérlőpulton a Területi beállítások számformátumában.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5648) doxa


doxa
tag

fennakadok egy ilyenen:
kaptam egy excel táblát ami minden félét kiszámolna nekem (nem vagyok otthon sajna otthon benne...), de amikor megnyitom ez fogad:

megnyitja és ez fogad:

biztos láma kérdés, de mivel van a baj? :U
segítséget előre is köszönöm :R

szerk: win7-en (home premium) office 2007: ezem van (ha számít)

[ Szerkesztve ]

(#5649) Delila_1 válasza doxa (#5648) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Telepítened kell a CD-ről a VBA-t (Visual Basic for Application).
Ezen a programnyelven írt valaki a fájlhoz makró(ka)t, programo(ka)-t. Az Excel csak a telepítés után tudja értelmezni, futtatni.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#5650) doxa válasza Delila_1 (#5649) üzenetére


doxa
tag

van VBA a gépen (alt F11-re bejön)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.