Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) RedHarlow válasza Fferi50 (#38499) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Eddig én így csináltam:

Új fül, bemásolom a neveket, ismétlődők eltávolítása, darabteli az eredeti fülre, így megkapom, hogy kinek hány kérdőíve van összesen.
Új fül, oda már csak a kitöltve sorokat másolom ismét darabteli, így megkapom, hogy kinek hány kitöltött kérdőíve van.
Aztán a kettőt egy harmadik oszlopba simán kiszámolom.

A gond az, hogy a másolgatások nagyon megfogják a gépet, 2 perc mire magához tér, mint mondtam több mint 60 ezer sorról van szó.

Ez így egy képlet lenne?
"=Darabhatöbb(A:A;A2;E:E;"Kitöltve")/Darabteli(A:A;A2)*100"

Ez lehet segíteni fog, köszönöm. De ránézek a kimutatásra is. : )

[ Szerkesztve ]

(#38502) ny.janos válasza RedHarlow (#38501) üzenetére


ny.janos
tag

A kimutatás ez esetben szerintem mindenképpen egyszerűbb a többi lehetséges megoldásnál.

A kimutatás létrehozásakor a nevet (A oszlop) húzd a sorok közé, a kitöltés állapotát (E oszlop) pedig mind az oszlopokhoz, mind az értékekhez. Az értékeknél az értékmező beállításoknál az alábbit válaszd:
Értékösszegzési szempont fül: darab
Az értékek megjelenítése fül: sorösszeg százaléka.

Ezzel kész is, amit szerettél volna.

Ha bővül a táblázatot, csak a kimutatás adatforrását kell módosítanod.

[ Szerkesztve ]

(#38503) föccer válasza Delila_1 (#38496) üzenetére


föccer
nagyúr

Oh, mekkora amatőr hiba ilyet elnézni.... :D:D:D

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38504) Doki16


Doki16
addikt

Itt a céges gépen egy jó régi 2000-es office van csak. Felmerült bennem egy olyan, hogy lehet e olyat csinálni benne, hogy csak a színezet cellákat jelölje ki. Egy színű az összes. Ez azért lenne érdekes mert csere parancsot kell végre hajtanom meghatározott cellákban, de össze vissza helyezkednek el a táblázatban és állandóan CTRL-t nyomva tartva kattintgatom végig őket. És ha már eleve be vannak színezve egyformára akkor hátha tud olyat az excel, hogy magától felismeri és kijelöli nekem ezeket. Remélem érthető amit kérdezek :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38505) Delila_1 válasza Doki16 (#38504) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Olyant nem tud, de van megoldás.

Egyszer kijelölöd a Ctrl segítségével a különálló cellákat, és nevet adsz a tartománynak. Módosításkor kiválasztod a legördülőből a tartományt, és módosíthatsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38506) Doki16 válasza Delila_1 (#38505) üzenetére


Doki16
addikt

Köszi szépen ez is így teljesen szuper :) Viszont ahogy látom ennek is megvan a korlátja, mert bizonyos mennyiségű cellánál többet nem tud tartományba foglalni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38507) Delila_1 válasza Doki16 (#38506) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor két (vagy több) tartományba vedd fel a módosítandókat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38508) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémámra:

Van két oszlopom egymás mellett, az egyik számokat, a másik szöveget tartalmaz:

2 ___ szöveg1
4 ___ szöveg2
1 ___ szöveg3
2 ___ szöveg4
7 ___ szöveg5

Azt szeretném elérni, hogy egy új munkalapra a "szöveg" oszlopok tartalma másolva legyen egymás alá annyiszor, ahányas szám van a szöveg oszlop adott cellái előtt. Jelen esetben:

szöveg1
szöveg1
szöveg2
szöveg2
szöveg2
szöveg2
szöveg3 ...
stb.

A szám és a szöveg is változik. Az új munkalap, melyre a másolás történne nyomtatáshoz kell.

Köszönöm,
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#38509) Delila_1 válasza customer114 (#38508) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy modulba másolt makró elintézi. A lap neve, ahonnan másol: Munka1, a másik lap Nyomtatás névre hallgat nálam.

Sub Nyomtatashoz()
Dim innen As Long, ide As Long, hanyszor As Long, db As Long

Sheets("Munka1").Select
innen = 1 'ha címsorod van a Munka1 lapon, akkor innen=2
With Sheets("Nyomtatás")
Do While Cells(innen, "A") <> ""
hanyszor = Cells(innen, "A")
ide = .Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
db = 0
Do While db < hanyszor
.Cells(ide, "A") = Cells(innen, "B")
db = db + 1: ide = ide + 1
Loop
innen = innen + 1
Loop
End With
End Sub

A füzetet makróbarátként kell elmentened.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38510) ny.janos válasza Delila_1 (#38505) üzenetére


ny.janos
tag

Office 2000 már régen nincs a gépemen, de a 2016-os verzióban a csere funkcióval lehet kijelölni cellaszín alapján. Office 2013-ban úgy emlékszem ez már működött. Ez a funkció a 2000-es verzióban még nem volt bent?

[ Szerkesztve ]

(#38511) Delila_1 válasza ny.janos (#38510) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 2007-es verzióval jött be, de ott sem az egész lapra, hanem az egyes oszlopok szűrésére vonatkozik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38512) ny.janos válasza Delila_1 (#38511) üzenetére


ny.janos
tag

Azt hiszem, te másra gondoltál mint én.
Ha jól sejtem, te az autoszűrő funkciót mondod, én viszont a keresés - csere ablakra gondoltam.
Erre gondoltam, hogy működik-e a 2000-es verzióban:

(#38513) Delila_1 válasza ny.janos (#38512) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igazad van, ez nem jutott eszembe. A 2003-as verziónál megvan, régebbiben nem tudom megnézni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38514) ny.janos válasza Delila_1 (#38513) üzenetére


ny.janos
tag

Akkor majd Doki16 leellenőrzi, hogy van-e ilyen lehetőség 2000-ben. ;)

(#38515) Doki16 válasza ny.janos (#38514) üzenetére


Doki16
addikt

Ilyet kerestem amúgy valóban, de sajnos a 2000 ennyit tud maximum: [kép]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38516) ny.janos válasza Doki16 (#38515) üzenetére


ny.janos
tag

A Cseréli... gombra kattintva nincsenek további opciók esetleg?

Ezen cikk alapján elvileg mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#38517) Doki16 válasza ny.janos (#38516) üzenetére


Doki16
addikt

Nem, akkor csak átugrik a "Csere" ablakra. Az általad linkelt 2003-as. Nagyon köszönöm mindnekinek a segítséget marad a korábbi megoldás így :) Jó is ez a nagykorú Excel :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38518) Mutt válasza Salex1 (#38481) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

..excel-ben a numerikus billentyűzeten ne vessző legyen alul, hanem pont?

Nem Excel-es megoldás, de a SharpKeys nevű programmal más funkciókat lehet rendelni adott billentyűzethez.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38519) Mutt válasza customer114 (#38508) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

..gy új munkalapra a "szöveg" oszlopok tartalma másolva legyen egymás alá annyiszor, ahányas szám van a szöveg oszlop adott cellái előtt..

Makrómentes megoldás Excel 2010-től felfelé:Power Query

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38520) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy több lapon lévő ugyan olyan típusú oszlopokból lehet e közös pivot táblát csinálni? Lényegében csupán annyi lenne hogy több lapon vannak póló méretek és ha nem muszáj nem szeretném egy oszlopba bemásolgatni minden fül ezen oszlopának tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#38521) lappy válasza marec1122 (#38520) üzenetére


lappy
őstag

Van rá lehetőség

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#38522) marec1122 válasza lappy (#38521) üzenetére


marec1122
senior tag

megkérdezhetem mi módon. próbálkoztam több lapról kijelölni de nem lehetett.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#38523) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

hello,

tudnatok segiteni ennek a kepletnek az ertelmezeseben
IFERROR(VLOOKUP(E4,Vlookup!$CK$2:$CM$3147,2,0),VLOOKUP(D4&E4,Vlookup!$CV$2:$CY$3149,4,0))
e4 cellat keresi eloszor a ck2 cm3147 tablaban es d4e4-et a masikbannem talalja akkor a masikban?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#38524) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Powerpivot/DAX-hoz ért valaki? Két oszlopot szeretnék összehasonlítani (az egyik oszlopban sok ismétlődő elem van, a másikban pedig egyedi értékek), de nem jövök rá hogy hogyan kell a függvényt megírni

Üdv
P.

(#38525) Antikaaa


Antikaaa
újonc

Excel 2007

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy adott egy táblázat A oszlopban városnevek(Budapest) B oszlopban városnevek(Kecskemét) C oszlopban távolságok(100km), és van egy másik táblám amiben csak az A és B oszlop van meg a C oszlopot kellene kitölteni az első táblázat alapján. Tehát a megfelelő sorhoz a megfelelő kilométert kellene írni. Köszönöm a segítséget. :) :)

[ Szerkesztve ]

(#38526) Fferi50 válasza dellfanboy (#38523) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

e4 cellát keresi először a ck2:cm3147 táblában, ha nem találja akkor a d4&e4-et a másikban.

Üdv.

(#38527) ny.janos válasza Antikaaa (#38525) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Az első táblába (amelyből az eredményeket ki szeretnéd keresni) szúrj be egy új oszlopot a C oszlop elé, melyben az A és a B oszlopban található városneveket összefűzöd (Ha nem szeretnéd látni, később el is rejtheted.) C1 cella képlete =A1&B1 legyen. A másik táblázat C1 oszlopába az alábbi képlet írd:
=FKERES(A1&B1;Munka1!$C$1:$D$4;2;0)

A tartományt melyben keresel értelemszerűen cseréld le / bővítsd ki.

[ Szerkesztve ]

(#38528) ny.janos válasza lenkei83 (#38524) üzenetére


ny.janos
tag

A feltételes formázás nem jó a számodra? Kijelölöd mindkét oszlopot, majd az ismétlődő értékeket formázod.
A egyedi értékeket tartalmazó oszlopban látni fogod, hogy mely értékek szerepelnek abban az oszlopban is, amelyben ismétlődő értékek vannak.

Ha másra gondolsz, akkor nem jól értettem a feladatot. :)

(#38529) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Egyszer már megcsináltam valahogy ezt a feladatot de sajnos nem emlékszem már hogyan.

Adott 3 oszlop:

Cikkszám Lokáció

12345678 M12345
12345678 S123456

A feladat az lenne, hogy egy új munkafüzetre (ahol az A oszlopban találhatóak a cikkszámok) két külön oszlopba tudjam kiírni a M-el és az S-el kezdődő lokációkat.

VlookUp és IF fv-el próbáltam megoldani sajnos,eddig sikertelenül.

Lenne esetleg valakinek ötlete erre? :) :W

Köszönöm!

Üdv!

(#38530) lenkei83 válasza ny.janos (#38528) üzenetére


lenkei83
tag

Szia!

Köszi a választ, ettől kicsit bonyolultabb a feladat. :) Nem munkalapon dolgozok, hanem külső adatforrásból beolvasott, power pivot adatbázisban, és itt kellene nekem egy (de több is) "számított" oszlop.

üdv
P.

(#38531) lappy válasza marec1122 (#38522) üzenetére


lappy
őstag

https://support.office.com/hu-hu/article/t%C3%B6bb-munkalap-%C3%B6sszes%C3%ADt%C3%A9se-egy-kimutat%C3%A1sban-3ae257d2-ca94-49ff-a481-e9fc8adeeeb5

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#38532) Delila_1 válasza pero19910606 (#38529) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Gondolom, az csak a mintaként megadott értékeknél van úgy, hogy a 2 cikkszám megegyezik.

M-mel kezdődő adatok képlete

=IF(LEFT(VLOOKUP($A2;[Munkafüzet1]Munka1!$A:$B;2;0);1)="M";VLOOKUP($A2;[Munkafüzet1]Munka1!$A:$B;2;0);"")

S-sel kezdődő adatok képlete

=IF(LEFT(VLOOKUP($A2;[Munkafüzet1]Munka1!$A:$B;2;0);1)="S";VLOOKUP($A2;[Munkafüzet1]Munka1!$A:$B;2;0);"")

Az eredeti adatok a Munkafüzet1 fájl Munka1 lapján, az A és B oszlopban vannak, a másik füzet A oszlopa tartalmazza a keresendő cikkszámokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38533) ny.janos válasza pero19910606 (#38529) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

A probléma az, hogy a cikkszám és lokáció oszlopaidban (ha jól értem) minden cikkszám kétszer szerepel, így az FKERES függvény az első találatot fogja neked adni. Az általam javasolt megoldáshoz vegyél fel egy segédoszlopot, amelyben lokáció oszlop első karakterét összefűzöd a cikkszámmal.

Majd erre az összefűzött értékre keres. Innen biztosan menne neked is, de ha már elmentettem a képet, íme:

(#38534) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Ha egy munkalapon van egy megszerkesztett feltöltött táblázatom, akkor van arra lehetőség, hogy azt egy az egyben behivatkozzam másik munkalapon, és ott elhelyezzem?

A kérdés azért vetődött fel bennem, mert az eredeti munkafüzeten lévő táblázat alatt a rácskiosztás, és a célterület alatt lévő rácskiosztás más méretű.

(#38535) föccer válasza Ala (#38534) üzenetére


föccer
nagyúr

A munkalap fülén jobb klikk, másolás és áthelyezés menü. Megjelenő ablakban alul be kell pipálni, hogy legyen másolat, értelem szerűen megadni a célhelyet és leokézni.

üdv, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38536) CséGyé


CséGyé
csendes tag

Szeretném összeadatni az A1-F1 cellákat úgy, hogy a cellában a számok előtt vannak betűk is, de a H1 cellába csak az összeadott szám szerepeljen. Jelen esetben az eredmény 54
Köszönöm, annak aki tud segíteni egy példával.

(#38537) dellfanboy válasza Fferi50 (#38526) üzenetére


dellfanboy
senior tag

koszi szepen az infot.
ha sima ctrl f-el megtalalam amit keresek a ck2cm3147 tablaban viszont a fv nem, akkor mi lehet a problema?
megneztem a cellaformatum mind2 esetben megegyezik, eredmeny megis0....

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#38538) Fferi50 válasza dellfanboy (#38537) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem a cellaformátum a lényeges (sajnos). Ebben az esetben nem egyforma a két cella tartalma. Vagy nem látható karakterek vannak benne, vagy szóközök a végén, vagy más.
Legjobban úgy győződhetsz meg róla, ha a keresendő cella értéket átmásolod a találatod helyére. Ha így megtalálja, akkor hiába láttad egyformának a két értéket. A ctrl+F beállítástól függően akkor is megtalálja, ha csak részben egyezik a tartalom.

Üdv.

(#38539) Fferi50 válasza CséGyé (#38536) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Használhatod a következő tömbképletet:
=SZUM(ÉRTÉK(KÖZÉP(A1:F1;2;10)))
A tömbképletet Alt + Ctrl + Enter kombinációval viheted be. Az Excel kapcsos zárójelbe fogja tenni, ez jelzi, hogy tömbképlet.

Üdv.

(#38540) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Új sor beszúrására van billentyűparancs?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38541) Delila_1 válasza Winner_hun (#38540) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ctrl és + jelre előjön a beszúrás menü, ahol cellákat, vagy teljes sort szúrhatsz be. Ctrl és mínusz az ellenkezője.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38542) Winner_hun válasza Delila_1 (#38541) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ctrl/+/lefelé nyíl/enter - köszönöm, gyorsabb mint egérrel vacakolni, bár jó lenne max. 2 billentyűleütéssel megúszni. Esetleg nem lehet ezt konfigurálni hogy mire mit csináljon?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38543) föccer válasza Winner_hun (#38542) üzenetére


föccer
nagyúr

Makróval meg lehet csinálni. Makró rögzítésnél beállíthatod, hogy melyik bill kombóra fusson a felvett makró.

Az megvan, hogy ha több sort jelölsz ki (ctrl+kattintás), és úgy nyomsz sor beszúrást akkor minden kijelölt sor elé elbézi a beszórást? Így sok időt lehet spórolni.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38544) MCMLXXXII


MCMLXXXII
tag

sziasztok abban szeretném a segítségeteket kérni hogy csináltam egy anyagleltár táblázatot és szeretném hozzá rendelni az adott időt egy cellához de sehogy nem akar össze jönni amit itt leírtatok tökéletesen működik csak nekem nem jó, nekem vízszintesen kellene

ezt használnám csak vízszintesen és alá kerülne a dátum

http://excel-bazis.hu/forumok/topic/most-fuggveny-hasznalata ból másolva

If Target.Column = 7 Then
Application.EnableEvents = False
If Target <> "" Then
Target.Offset(0, -4) = Format(Date + Time, "yyyy.mm.dd. h:mm")
Else
Target.Offset(0, -4).ClearContents
End If
Application.EnableEvents = True
End If

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#38545) Winner_hun válasza föccer (#38543) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahhoz olyan billentyűzet kéne. Egérre be van programozva több dolog, azon kevés is a gomb:(:D
A több soros beszúrás megvan, azt megcsináltam, de gyanítom nem lesz elég (a kérdés felvetése óta már alakítottam sokat (nem szoktam excellel dolgozni, most meg annyit kell hogy jajj:D))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38546) föccer válasza Winner_hun (#38545) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell dedikált gomb hozzá, simán ctrl+F2 is megteszi, vagy bármi egyéb. Én elég sokat foglalkozom excellel, ha gondolod dobd át a fájlt és meglesem tudok-e segíteni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38547) MCMLXXXII


MCMLXXXII
tag

vagyis ezt használnám csak vízszintesen

If Target.Column = 1 Then
Application.EnableEvents = False
If Target <> "" Then
Target.Offset(1, 0) = Format(Date + Time, "yyyy.mm.dd. h:mm")
Else
Target.Offset(1, 0).ClearContents
End If
Application.EnableEvents = True
End If

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#38548) Winner_hun válasza föccer (#38546) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most csinálom 0-ról, ahogy haladok úgy kell az okosság:) De megleszek azt hiszem, a sok sor beszúrása oké, utána (szerencsére) sok a másolás/beillesztés, majd a beillesztett adatoknál 1-2 mező javítása.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38549) Fferi50 válasza MCMLXXXII (#38547) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mit jelent az, hogy vizszintesen?
A következő oszlopba szeretnéd kiíratni a konkrét dátumot, időt?
Akkor
Target.Offset(1,0) = Format(Now, "yyyy.mm.dd. h:mm")

Üdv.
Ps. használd a programkód gombot légy szíves.

(#38550) Fferi50 válasza Fferi50 (#38549) üzenetére


Fferi50
őstag

Helyesen:
Target.Offset(0,1) = Format(Now, "yyyy.mm.dd. h:mm")
Bocs.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.