Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Delila_1 válasza Pikkolo^^ (#38100) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Ctrl+g behozza az Ugrás menüt. Itt Irányított, majd Objektumok, OK. Kijelöli az összes objektumot, a Delete billentyűvel egyszerre törölheted az összeset.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38102) Pikkolo^^ válasza Delila_1 (#38101) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm, sikerült.

(#38103) Delila_1 válasza Pikkolo^^ (#38102) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök neki, szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38104) Ptech válasza p5quser (#38078) üzenetére


Ptech
őstag

Az is működne, hogy a már egyenlőségjel hozzáfűzése után replace-szel (CTRL+H) kicseréled az egyenlőségjelet az egyenlőségjelre. Így a copypaste-et megúszod :-)

(#38105) Delila_1 válasza Ptech (#38104) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Előtte a képleteket értékként saját magukra kell illeszteni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38106) Ptech válasza Delila_1 (#38105) üzenetére


Ptech
őstag

Igen, ezt kifelejtettem

(#38107) logitechh


logitechh
csendes tag

Sziasztok
Van arra valami módszer, hogy adott táblázatban (mindegy hány oszlop és sor) bárminemű módosítást hajtanak végre akkor azt valahogy jelölődjön.
Mondjuk olyanra gondoltam hogy A oszlopban dátumok vannak és ha valaki beír egy dátumot akkor valahol jelenjen meg a felhasználóneve(céges gépeknél le lehet kérni a bejelentkező nevet) és ha B oszlopba egy azonosító számot ír valaki akkor az is jelenjen meg valahol azt is változtatta valaki.

(#38108) PistiSan válasza logitechh (#38107) üzenetére


PistiSan
addikt

Be kell kapcsolni a munkafüzet megosztását.

(#38109) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Elnézést kérek! Nem Excel-t hanem a Google Táblázatokat használom. Másik topikban kaptam választ. Remélem van elég átfedés a két rendszer között hogy ugyanaz a megoldás mindkettőben.
Van egy Google táblázatom 12 munkalappal. Mindegyik munkalap ugyananazon oszlopában de eltérő sorában egy cellában egy számtani művelet eredménye. Hogyan lehet ezeket az eredményeket egy 13. munkalapon 12 cellába másolni?
Egyébként arról van szó, hogy a kiadásaim (kategóriákba/oszlopokba csoportosítva) és a bevételeim (kategóriákba/oszlopokba csoportosítva) minden hónapban egy külön munkalapon jegyzem fel. A dátum az A oszlopban, A 1 cella üres, A 2 cella a hónap első napja, stb így lefelé. A hó végén összesítem (az utolsó három oszlopban) egy külön oszlop hó végi cellájában (ezért változik melyik sorba fog esni a cella) az összes kiadást, egy másik oszlop hó végi cellájában az összes bevételt, egy harmadik oszlop hó végi cellájában a kettő különbségét.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#38110) Delila_1 válasza tknof1871 (#38109) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az összegzést minden lapon tedd azonos helyre, függetlenül a hónap napjainak a számától. A 31 napos hónapoknál ez a 33. sor, tehát minden lapon ebbe a sorba írd a SZUM függvényt. Az összesítő lapon így egyszerű a hivatkozás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38111) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

mennyire biztonságos, ha megnyitási jelszóval védek le egy Excel 2016 fájlt? Könnyen fel lehet törni, vagy nyugodt lehetek? :F

Köszi!

(#38112) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Excel2016 az alany.
Feladat: adott egy sheet, aminek első 4 oszlopát autómatiksan át kellene vinnie 2 másik sheetre ugyanabban a munkafüzetben, ha egy szó szerepel egy fixen erre fenntartott mezőben.
Tehet sheet1-ről A2-D2 közötti adatot sheet2 és 3-ra kellene átvinnie a soron következő szabad sorba. A2-D2 közötti adatok mindig ugyanazt jelölik (dátum azonosító név1 név2).
Köszönöm szíves segítségeteket!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38113) lumpy92 válasza scott_free (#38111) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Adj kellően hosszú és bonyolult jelszót, valamint ilyenkor ajánlott a munkafüzeten belül a VBA makró részt is jelszavazni.
szerk.: Most látom,hogy megnyitási, ilyenkor a makrós részt azt hiszem amúgy sem lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#38114) BullZeye válasza BullZeye (#38099) üzenetére


BullZeye
veterán

Na szuperul működik, köszönöm újfent, de most rájöttem, hogy ez így tök jó, de kellene még valami.

Van nekem egy listám, van a kollégámnak egy listája, ugyanazok a cikkszámok szerepelnek, csak a végén még dátum szerepel. nálam pl Alma_180528, nála Alma_170714.
Amiben kaptam segítséget, egy szuper függvény, ami ignorálja az utolsó 6 karaktert, és tökéletesen megtalálja az én listámban szereplő értéket a kollégám cikkszámához.

Viszont amit elfelejtettem, hogy amikor felhasználnám ezt az értéket, az ÉN cikkszámommal kellene szerepelnie, és jelenleg az Ő cikkszámával szerepel az én értékem.

Na gondoltam egyet sebaj, Fkeres/keres/Hol.VAN függvénnyel visszakeresem az értéket a cikkszám alapján, viszont hülye vagyok, mert 1 érték szerepel többször, így ott üres, és nincs adat, és a fkeres/keres függvén pedig az első hasonló találatot megtalálja, ami nem bizonyult pontosnak.

Simán tökéletesen elég lenne, ha valahogy az ő cikkszámos listájában rákeresne függvény az én cikkszámomra, és kihozza a találatot az én cikkszámomra az én listámról.

Példa, mert leírva nekem is magas, pedig tudom mit szeretnék.

(#38115) lappy válasza scott_free (#38111) üzenetére


lappy
őstag

Fel lehet törni, vannak rá szoftverek

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#38116) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok!
A legujabb excel-t hasznalom.

Amit eleszeretnek erni:
Van egy hosszu listam 1111, 2222, 3333, 4444, 5555, 6666, szamokkal. Nevezzuk ezeket mondjuk markereknek, ezek azonositjak mit jelent az alattuk levo szam az oszlopban. Tobb ezer record van az oszlopban. Szeretnem atlagolni az osszes pl 2222 utan jovo szamot (meg a tobbi utanit is). Erre keresek valmilyen fugvenyt de nemnagyon talaltam.

A hlookup csak horizontalisan kepes erre, hogy adott keresett szoveg melett mivan. De nekem olyan kellene ami adott 2222 alatt megmondja hogy mivan, es utana atlagolja az osszes megtalalt szamot.

Linkeltem egy kepet ahol eppen a 3333 es 4444 marker lathato. Itt eppen ugyanazok a szamok utanuk, de ez nem szabalyos mashol, erre nemlehet szamitani.

Meglehet ezt oldani fugvenyel, vagy ehez valamilyen makro fog kelleni?

[ Szerkesztve ]

(#38117) Delila_1 válasza Peddy789 (#38116) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy felhasználói függvénnyel megoldható. Modulba másold (lásd a Téma összefoglalóban)

Function Alatta(mit As Range, oszlop As Variant)
Dim sor As Integer, osszeg As Long, db As Long

sor = 1: oszlop = Asc(oszlop) - 64
Do While Cells(sor, oszlop) <> ""
If Cells(sor, oszlop) = mit Then
osszeg = osszeg + Cells(sor + 1, oszlop)
db = db + 1
End If
sor = sor + 1
Loop
Alatta = osszeg / db
End Function

A kép L1 cellájában láthatod az alkalmazást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38118) ny.janos válasza Peddy789 (#38116) üzenetére


ny.janos
tag

Egy felhasználói függvény nélküli lehetséges megoldás:

H2 cella képlete:
=SZUMHA($E$2:$E$17;SOROK(H$2:H2)*1111;ELTOLÁS($E$2:$E$17;1;0))/DARABTELI($E$2:$E$17;$G2)

Az $E$2:$E$17 hivatkozást értelemszerűen cserélned kell (mindhárom helyen) a táblázatod teljes tartományára.

[ Szerkesztve ]

(#38119) pentium4


pentium4
senior tag

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni:
csináltam táblázatot: [link]
van benne 3 fül: részleg, áruház, és napi humán
A részleg fülön vannak a dolgozók akik beirják hogy melyik nap hánytól hányig dolgoznak, részlegből van több mint 1, aztán ez megjelenik az áruház lapon, összesítve az összes részleget, majd a napi humán fülön azt kellene elérni ha beírjuk a B1 cellába a kívánt napot legyen pl 2.-a akkor az áruház lapról áthúzza az összes dolgozóhoz hogy mikor kezd és mikor végez cellákat.
Azt már FKERES-el sikerült megoldani hogy az adott dolgozót áttegye a napi humánra, viszont azt hogy hogy az adott napét, valahogy nagyon nem sikerül. :(
Remélem tudtok segiteni.
Köszi

P4

[ Szerkesztve ]

(#38120) ny.janos válasza pentium4 (#38119) üzenetére


ny.janos
tag

Az adatokba némileg belekontárkodva (egyesített cellák megszüntetve, illetve a napi humánon pontos dátum megadása szükséges a hónap napja helyett), a megoldást megtalálod a [csatolt fájlban]

(#38121) Mutt válasza BullZeye (#38114) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A feltöltött fájlban képlethiba van, a korábban megadott képlet az E3-as cellában nem jól van használva.

A problémák elkerülése miatt inkább hozz létre a névkezelőben egy dinamikus tartományt.
Képlete: =ELTOLÁS(Munka1!$A$1;0;0;DARAB2(Munka1!$A:$A);2)
A 2-es a fenti képlet végén 2 oszlopot jelent (cikkszámok és értékek), ha több oszlopod van (pl. megnevezés a kettő között) akkor ezt módosítsd.

Az eredeti képlet erre módosul:
=INDEX(sajatlista;ÖSSZESÍT(14;6;SOR(sajatlista)/(BAL(sajatlista;HOSSZ(sajatlista)-6)=BAL(D2;HOSSZ(D2)-6));1);2)

A végén lévő 2-es az oszlop száma, amit ki akarunk iratni. Ebben a példában az értékek a második oszlopban vannak.

A kért képlet pedig ugyanaz mint fent, csak a végén 1-es van, mert a keresett cikkszámok a dinamikus tartomány első oszlopában vannak:
=INDEX(sajatlista;ÖSSZESÍT(14;6;SOR(sajatlista)/(BAL(sajatlista;HOSSZ(sajatlista)-6)=BAL(D3;HOSSZ(D3)-6));1);1)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38122) Mutt válasza pentium4 (#38119) üzenetére


Mutt
aktív tag

Kezd: =FKERES($A5;áruház!$A:$BK;2*$B$1;0)
Végez: =FKERES($A5;áruház!$A:$BK;2*$B$1+1;0)

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38123) pentium4 válasza ny.janos (#38120) üzenetére


pentium4
senior tag

Köszönöm
De nem lehet megoldani ugy hogy ne pontos dátumot kelljen megadni, én csak 1 és 31 közötti számot szeretnék megadni.
valamint az áruház lapon a 3. sort nemtudom értelmezni hogy arra miért van szükség

P4

(#38124) pentium4 válasza Mutt (#38122) üzenetére


pentium4
senior tag

királyul műxik, ezer hálám!

P4

(#38125) Peddy789 válasza ny.janos (#38118) üzenetére


Peddy789
őstag

Halas koszonetem mindkettotoknek! Most hirtelen ezt a formulat valsztottam, annyit elfelejtettem hogy nekem angol excelem van. https://nl.excel-translator.de/translator/ itt azomban konnyen letudtam forditani, es miutan megvaltoztattam a mezo azonositast akkorara amekkkora az egesz oszlopom, kiadta az erteket! Nagyon koszonom!!! :R :Y :) :)

neha gondolkozok hogy barcsak ekkora profi lennek excelben, de majd igyekszem tanulni ! :)

[ Szerkesztve ]

(#38126) ny.janos válasza pentium4 (#38123) üzenetére


ny.janos
tag

Túlságosan is a küldött táblázatban szereplő dátumok alapján történő keresésben gondolkodtam (ezért is kellett hozzá az áruház lap 3. sora), míg Mutt a megadott adatokkal történő megoldásra koncentrált. Ebben még van hova javulnom. :) Meg valahogy mindenáron abban gondolkodtam, hogy egy olyan képletet alkossak, mely egyaránt másolható a kezdre és a végezre is.

[ Szerkesztve ]

(#38127) ny.janos válasza Peddy789 (#38125) üzenetére


ny.janos
tag

Az itt rendszeresen segítséget nyújtó személyekhez képest én legfeljebb gyenge haladó szinten vagyok. ;)
Viszont örülök, hogy néha olyan kérdés is felmerül, amiben a szerény tudásommal is tudok segíteni.

(#38128) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Van arra lehetőség hogy a Scroll Lock-ot ne figyelje az Excel? Hotkey-ként van használva egy másik programban, be-kikapcsol valamit, és köszönhetően hogy ennek van LED-je a billentyűzeten, egyszerűen látni hogy épp milyen állásban van a kapcsoló. Emiatt a visszajelzés miatt nem teszem át más billentyű(k)re. Viszont Excel is van használva a gépen, emiatt kapcsoló állástól függően táblát mozgat cella helyett, amit sose használunk. :R

4 8 15 16 23 42

(#38129) Joe109


Joe109
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémához kérném a segítségeteket::
Adott egy excel táblázat aminek a szűrt sorait szeretném összeadni, de úgy hogy a kapott értékhez a szűrés törlése után ne adódjanak hozzá a szűrésen kívüli értékek. Hogyan lehet megoldani?
Tehát például az 1. sorban van kutya 2 db, a 2. sorban macska 3 db, a 3. sorban kutya 4 db. Szűrök kutyára és szummázom a sorokat eredményül pedig 6 kapok, de ha a megszüntetem a szűrést akkor az eredmény 9 lesz összeadja mind a három sor értékét. Hogy lehet megoldani, hogy a szűrés után is a szűrt értékeket szummázza? Remélem érthető.
Office 365 használok.

(#38130) ny.janos válasza Joe109 (#38129) üzenetére


ny.janos
tag

Nem tudom mi pontosan a cél utána a táblázattal. Attól függően, hogy az összegeket mennyi ideig akarod látni, és zavar-e a további munkában a táblázat kiegészítése, több megoldás is szóba jöhet. 3 példa, valószínűleg lehetnek még további megoldások is (nekem most ezek jutottak eszembe):

1. Ha nem okoz problémát, akkor rendezheted az értékeket a szűrni kívánt adatokat tartalmazó oszlop alapján, majd az adatok - tagolás - részösszegek beépített függvénnyel megkapod mindegyik részösszeget.
2. Új oszlopban vagy akár külön tartományban megkaphatod a szűrési feltételként használt egyes elemeknek (pl. kutya) összesített értékét, ha a SZUMHA függvényt használod.
3. Ha nem kell mindegyik értéknek (kutya, macska, ló, öszvér stb.) megfelelő szumma érték, hanem csak egy a sok közül, akkor használhatod a speciális (korábbi nevén irányított) szűrést is. Az adatokat ez esetben külön munkalapra szűrd, és ott összegezd a szűrt tartományt.

[ Szerkesztve ]

(#38131) Delila_1 válasza Joe109 (#38129) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ny.janos 3 megoldása után egy negyedik:

Készíts a táblázatodból kimutatást, az állandóan mutatja minden kisállat darabszámát, nem kell külön-külön szűrni rájuk. A kimutatást erre találták ki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#38132) Mutt válasza Joe109 (#38129) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A többiektől kapott válasz mellett egy rosszul megírt saját függvénnyel (UDF) is el lehet érni ezt.

Function Osszeg(oszlop As String) As Double
Dim Utolsosor As Long, i As Long

Utolsosor = Range(oszlop & Rows.Count).End(xlUp).Row

Osszeg = 0

For i = 1 To Utolsosor
With Range(oszlop & i)
If Not .EntireRow.Hidden Then
If IsNumeric(.Value) Then
Osszeg = Osszeg + Range(oszlop & i)
End If
End If
End With
Next i

End Function

Használata, ha az értékek a B-oszlopban vannak: =Osszeg("B")

Mivel a függvény paramétere nem változik meg a szűrés során ezért nem számolódik újra, tartja a korábbi értéket. Ha frissíteni akarod, a képletet tartalmazó cellába bele kell kattintanod.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38133) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

Nem találom sehol. A feltételes formázásra gondolok, hogy ott lesz.
Hogy tudom szummázni, hogy egy oszlopba értéktől függetlenül hány sárga cella, meg hány piros cella és így tovább?

Köszönöm gyors segítőkész válaszokat!

(#38134) lappy válasza Lajkó22 (#38133) üzenetére


lappy
őstag

Azt csak makroval tudod.
https://www.extendoffice.com/documents/excel/1155-excel-count-sum-cells-by-color.html

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#38135) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Egy munkalap (Kimutatás) bizonyos cellájába a Lista munkalapon lévő adatot szeretném megjeleníteni. =Lista!$A$2:$A$200
Itt azonban szerepelnek ugyanazok az elnevezések az A oszlopban. Megkülönböztetni ezeket a B és C oszlop adatai alapján lehet. A->elnevezés B->csomagolás mérete (50, 75, 100 ...) C->mértékegység.

Azt szeretném, hogy a legördülőben látható legyen az A, B, C oszlop tartalma.
Ezt hogyan lehet kivitelezni?
Angol Excel 2007

köszi

(#38136) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Hogyan tudom automatizálni azt hogy egy 30 lapos munkafüzet egy lapján egy cella az előző munkalap egy cellájára hivatkozzon? Mindig egy lappal előrébb kellene hivatkoznia, mindig ugyanarra a cellára, 30 lapon át. Záróérték-nyitóérték. Valahogy biztos vagyok benne, hogy nem kell végigkattintgatni egyesével a cellákat. De nem sikerül megfejtenem a rákereséshez szükséges kulcsszavakat :)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38137) w.miki


w.miki
veterán

Hali!
Azt hogyan tudnám megcsinálni, hogy az excel egy ilyen táblázatból:
Június 4 H Miki
Június 5 K Miki
Június 6 S Kata
Június 7 C Kata
Június 8 P Kata
Június 9 S Miki
Június 10 V Miki
Június 11 H Kata

egy ilyen felsorolást csináljon?
Miki:
06.04., 06.05., 06.09., 06.10.
Kata:
06.06., 06.07., 06.08., 06.11.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38138) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Egyszerűen nem találtam megoldást...

Van egy munkalap, amin 6 táblázat is szerepel (3 oszloposak). Megoldható, hogy az adott munkalapot úgy felosszam, hogy ezáltal mindegyik táblázat külön-külön görgethető legyen?
Sajnos ezidáig csak úgy tudtam megoldani, hogy az első táblát választottam le a többitől, de ugye nem ezt keresem. A külön munkalapon tárolást viszont szeretném elkerülni, mert eddig úgy használtam, viszont próbálom leegyszerűsítseni és használhatóbbá varázsolni a programomat.

(#38139) ny.janos válasza p5quser (#38136) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Az egyes munkalapok A és B oszlopainak 10. sorából nyert adatok esetén az összesítő lap A2 cellájának képlete:
=INDIREKT("Füzet"&SOROK(A$2:A2)&"!A$10")
B1 celláé pedig:
=INDIREKT("Füzet"&SOROK(B$2:B2)&"!B$10")

[ Szerkesztve ]

(#38140) lappy válasza bexinho23 (#38138) üzenetére


lappy
őstag

https://goo.gl/images/RSHtEh

Vmi ilyesmire gondolsz

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#38141) p5quser válasza ny.janos (#38139) üzenetére


p5quser
tag

A magyarázó képességem is az excel-tudásommal egy polcon van :D
Üdv!
Köszönöm a segítséget, de én úgy értettem, hogy pl.: a füzet3 A5 cellájára hivatkozzon a füzet4 B2 cellája. És ezt így folytassa 30 lapon át. Köszönöm az ábrát, érthetőbb lett volna ha ezzel kezdem.
Üdv!

(#38142) ny.janos válasza p5quser (#38141) üzenetére


ny.janos
tag

Vagy a kérdésfeltevésben, vagy a kérdésértelmezésben, de valahol hiba volt úgy tűnik.
A kérdésedre ez esetben viszont nem tudok megoldást. Feltételezem, hogy beépített függvényekkel nem oldható meg, a makróhoz pedig láma vagyok. :)

(#38143) DeFranco


DeFranco
nagyúr

egy olyan makróra volna nekem igen nagyon szükségem, ami képes arra, hogy megvizsgálja, hogy egy fix lista (mondjuk A2:A2512) elemei közül bármelyik megtalálható-e egy adott könyvtár alkönyvtáraiban levő akármelyik fileban?

bárhogy jó ahogy egyszerűbb, de ha nekem megmondja, hogy van-e találat egyáltalán, az már tökéletes.

a listában szövegként tárolt számok vannak, a vizsgált fileokban ezek lehetnek szövegként tárolt számok illetve értkként, számként tárolt számok. a vizsgált fileokra vagy a tároló mappákra semmilyen névkonvenció vagy szabvány struktúra nem állapítható meg (ezért nem tudom a keresést automatizálni), valahol előfordulhat benne az értékek közül egy vagy több.

gondolom a makrónak be kell járni a mappastruktúrát és listázni a fileokat (ezt ha kell egy segédfileban elő tudok késziteni neki) aztán megnyitni a fileokat egyesével és valamilyen keresés vagy darabteli vagy akármilyen funkcióval rákeresni a lista értékeire és azok értékként tárolt szám formátumú értékeire aztán visszadobni hogy van-e találat akárhogyan (nem szükséges megmondani a helyét elég egy igen/nem is)

szerintem ez egy gyönyörű feladat de az én képességeimet meghaladja.

(#38144) Mutt válasza bexinho23 (#38138) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Megoldás lehet a Nézer -> Új ablak (View -> New window) opció erre a problémára.
A Youtube videóban láthatod a működését.

A gond, hogy 6 ablakod lesz nyitva, amit 1 monitoron jól elhelyezni nehéz lesz.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38145) Mutt válasza tonyrulez (#38128) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Van arra lehetőség hogy a Scroll Lock-ot ne figyelje az Excel?

Nem fog menni, külföldi forumokon sem tudtak ilyen kérésben segíteni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38146) Mutt válasza csferke (#38135) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ha a cellában Data Validation-t (Érvényesítés) akarsz használni, akkor kell egy segédoszlop ahol összefűzöd az A-B-C oszlopokat (pl. =A2&" - "&B2&" - "&C2) és ezt a tartományt adod meg az érvényesítésnél.

Az ActiveX vezérlők közül a Combo box képes több oszlopos listát is kezelni, de ennek a használata már macerásabb lesz. Leírás róla itten.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38147) bexinho23 válasza Mutt (#38144) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, ez nem lenne rossz, viszont főként android készüléken adnék adatokat a táblákhoz.
Ugyanis van egy költségvetés programom, amin van az egyik munkalapon van összesítve minden. Ide az adatokat fkeressel emeli át más munkalapokról. A problémás munkalapon lévő táblákhoz csak dátumot, típust és összeget tudok megadni. PC-ről nem problémás, ha mondjuk 3 tábla jóval "aktívabb", tehát lényegesen több sor adódik hozzá, mint a másikhoz, mivel görgetek. Azonban telefonon/táblagépen sokat kellene görgetnem, mire megtalálnám az adott tábla utolsó sorát, hogy új sort adhassak hozzá.

Ezért lett volna jó egy olyan felosztás, ahol mindegyik táblának az alját látnám alapesetben, így kényelmesebb lehetne a rögzítés.

(#38140) lappy
Köszi, de az én hibám, hogy nem írtam le konkrétan, hogy milyen problémára keresek megoldást. Hozzászólásom tetején leírtam, hogy mi a gondom. Sajnos nem találok erre megoldást.

(#38148) Mutt válasza w.miki (#38137) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Lent feltételezem, hogy a "Június 4 H Miki" 3 oszlopban van.
A-oszlop a dátuma ("Június 4").
B-oszlop a nap rövidítése ("H")
C-oszlop a név ("Miki")

4. lépés:
1. A dátumok átalakítása a kívánt formátumba, "Június 4" -> "06.04."
A =SZÖVEG(DÁTUMÉRTÉK(A2);"hh.nn.") képlet megcsinálja a módosítást.

2. Kimutatás (Pivot) segítségével előállítani egy listát.
Sorok-ba húzni a C-oszlopot, Oszlopokba az 1-es lépésben kapott dátumszöveget. Érték mezőbe pedig a B-oszlopot.

3. Összefűzni egy céllába a dátumokat egy tömb-képlettel lehet:
=FŰZ(HA(H3:O3<>"";H$2:O$2&", ";""))
A H:O tartomány változik attól függően hogy hány dátumod volt.

4. Átrendezni/csinosítani a kért formátumba a kapott eredményt. Ezt lehet kézzel vagy képlettel is csinálni.
Az G8-as cellában másolva, majd lehúzva ez a képlet előbb a nevet írja ki, majd a következő sorban a névhez tartozó dátum listát.
=HA(MARADÉK(SOROK($G$8:G9);2);BAL(INDEX($F$3:$G$6;INT((SOROK($G$8:G8)-1)/2)+1;1);HOSSZ(INDEX($F$3:$G$6;INT((SOROK($G$8:G8)-1)/2)+1;1))-2);INDEX($F$3:$G$6;INT((SOROK($G$8:G8)-1)/2)+1;2)&":")

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#38149) cili.ke


cili.ke
csendes tag

Sziasztok,
a következő a kérdésem:
Excel 16, táblázat, 3 oszlop. Az első két oszlopot kézzel töltöm ki, a harmadikban egy képlet van, az első két oszlop szorzata. Amint beírtam egy sorba a két számot, a harmadikba automatikusan beíródik az eredmény - általában, de néha "elromlik", és nem, aztán megint működik. Másik táblázatnál sohase csinálja. Állítható ez valahol?

-Y-

(#38150) Delila_1 válasza bexinho23 (#38147) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hivatkozásokkal könnyen "ugrálhatsz" a táblázatok között.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.