Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) m.zmrzlina válasza Mythunderboy (#11648) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Csak ötletelek, a hogyanról fogalmam sincs.

Egymásba ágyazott számlálós ciklusokkal összeadnék minden méretet minden mérettel. Minden egyes összeadást addig folytatnék amíg már nem tudok egyetlen még meglévő méretet sem hozzáadni az eredményhez úgy, hogy az ne haladja meg a 6000-t. Ezeket a kombinációkat megtartanám, a 6000 feletti eredményeket eldobnám.

Aztán felülre rendezném azokat a kombinációkat amelyek értéke leginkább megközelíti a 6000-t (ezeknél legkevesebb a hulladék) és ezekből kiszedném azokat amelyekben pont annyiszor szerepelnek a különböző egyedi méretek ahányszor kellenek.

(#11652) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11646) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A felhasználó szabja meg, hány szót választ ki.

Ha 10 kiválasztott szóból tud 2-t, az 20%. 100 közül 20 jó válasz szintén 20% lenne, de ez a 20 darab felszorozva pl. 1,3-mal már 26 helyes válasznak felel meg, javul az elért eredmény.

A szorzó mértéke a kiválasztott szavak számától függjön, minél több szót választ ki a felhasználó, annál nagyobb legyen a szorzó.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11653) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11644) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát jó kis csalamádét küldtél. Ebből egy hasznos sheet van, ami egész normálisan néz ki, de az az oszlopa, ahol ömlesztett formájában vannak a "konfigok", hát az aztán megint gyönyörűséges. Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán eddig kiigazodtál ezen... :DDD
Majd lassan (de biztosan) átalakítom, lesz vele meló...
(Tegnap kellett volna már elküldened, akkor volt több időm...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11654) VásRló


VásRló
tag

Hi van egy kis gondom.
Van egy névlistám ismétlődő nevekkel.
Kell rajta végeznem egy autoszűrést előzetesen, utána el kell távolítanom az ismétlődő neveket.
Amint csinálok egy Ismétlődő értékek eltávolítását, többnek írj az eredetileg leszűrt elemeket, nem kevesebbnek! Viszont ha kijelölöm az oszlopot, a Cellák számát (amit az alsó csíkban jelöl az Excel) kevesebbnek írja, annyit ír, ami a valóságban van.
Ha darab függvénnyel számolom a neveket, akkor is nagyobb számot ír, mint amennyi cella a valóságban van ott..

És szeretném, ha a valós cellaszámot automatikusan ki tudnám íratni az egyik cellába, hogy mutassa, hány nevem is van.

(#11655) Fire/SOUL/CD válasza VásRló (#11654) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nyomsz egy CTRL+END-et, akkor a cellakurzor hányas sorszámú sorba ugrik?
Ez a sorszám sem egyenlő a darab függvény által visszaadott értékkel?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11656) VásRló válasza Fire/SOUL/CD (#11655) üzenetére


VásRló
tag

Mivel van autoszűrő, így olyan sorok vannak, hogy 3,5,6,9,12,14 így egymás után. Tehát ez nem megoldás. Meg ez a mód nem is íratná ki a számot. Harmadszor pedig a darab függvény a köztes, szűrő által kiszűrt sorokat is beleszámolja.

(#11657) Fire/SOUL/CD válasza VásRló (#11656) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Szemléletes lett volna, ha megcsinálod, mert akkor láttad volna, hogy mennyi rekordról van szó és miért annyit ír ki az Excel, amennyit.

2. Teljesen mindegy, hogy szűrt-e a táblázat vagy sem, az ismétlődő elemek eltávolítása így is úgy-is ugyanannyi rekordot fog eltávolítani. Ha szűrve van a tábla, akkor annyiban mást fog alul kiírni, hogy az összes rekordból mennyi, a szűrésnek is eleget tevő, különböző sor(rekord) maradt.

3. "Harmadszor pedig a darab függvény a köztes, szűrő által kiszűrt sorokat is beleszámolja."
Ez így igaz, ezzel meg is válaszoltad magadnak, az egyik kérdésedet. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11658) VásRló válasza Fire/SOUL/CD (#11657) üzenetére


VásRló
tag

Talán inkább neked kéne megcsinálni..
én már csináltam

(#11659) Delila_1 válasza VásRló (#11654) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

...szeretném, ha a valós cellaszámot automatikusan ki tudnám íratni az egyik cellába, hogy mutassa, hány nevem is van.

Ezt nem a DARAB, hanem a DARABTELI függvény adja meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11660) VásRló válasza Delila_1 (#11659) üzenetére


VásRló
tag

És milyen kritériumot kellene írni? Ha beírom kritériumnak, hogy "*", akkor ugyanúgy beleszámolja a szűrt sorokat is.

(#11661) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11653) üzenetére


Badb0y
addikt

Köszönöm :) Az easy populates táblába látod mi a webshop feltöltési formátum :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11662) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11661) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt, hogy az easy populates-nek milyen formátum kell, azt majd Te legyártod. Én "csak", annyit teszek, hogy szétcincálom úgy, hogy le lehessen gyártani.
Ennyire már szétszedtem, jobban meg nem kell, mert Neked úgyis csak az ABCD oszlop kell pluszban, illetve ha gondolod, akkor a CPU oszlopokkal felülírható a notebook lista megfelelő oszlopa, mert ott csak plk Core i5 van, nincs órajel stb (már ha kell)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11663) rtom


rtom
senior tag

Hello!

Olyan problémám van, hogy egy .csv fájlból kéne adatokat másolni egy kiértékelésbe, ha én nyitom meg a fájlt duplaklikkel, akkor tagoltan jelenik meg, azonban ha makró-ból a Workbooks.open paranccsal, akkor pontosvesszővel elválasztva, amit persze a kiértékelésem nem jól kezel. A vezérlőpulton belenéztem, a listaválasztónak a pontosvessző van beállítva, szal nem értem, mi lehet a gond?

(#11664) VásRló


VásRló
tag

Sikerült megtalálni a szűrt cellák megszámolásának módját a contextures.com-on

=részösszeg(3;a4:a323)

Kell hozzá a 3, az felel meg a CountA kapcsolónak.

(#11665) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Sziasztok.
Van egy problémám egy text-time konvertálással.
Adott egy valag cella "TEXT" formátumban amiben okosan filmek hosszát adták meg 2:42 leosztásban.
Tehát 1 jegyű ÓRA, két jegyű PERC. és mindez bölcsen szövegként. :)

Format cells-zel, egyéb custom formulákkal sem tudom HH:MM:SS formára alakítani. Olyan időformátum kéne ahol akár a filmhosszak összegével tudok kalkulálni, azaz: 39:56:24 is lehessen pl.
Van ötletetek?

kösz előre is!

szerk:
megoldottam:
mind kijelöltem a cellákat és a ":"-ot ":"-tal replace-eltem. ez után már menta format cells time-ra....fura ez az excel :)))

[ Szerkesztve ]

(#11666) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Arra van valami függvény, hogy az adott cellában mondjuk az utolsó szóköz hányadik helyen van? Szeretném az utolsó szóköz előtti karaktereket egy másik cellába helyezni.

pl.:

A1 cellában ez van:

a b c 250

A B1 cellába csak annyit szeretnék látni, hogy a b c

(#11667) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11662) üzenetére


Badb0y
addikt

Ok, majd elmagyarázod, mit kell hogyan, mert nekem ugye csak a nevek kellenek. Azt lehet ha meglátom valami más is érdekelni fog :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11668) Delila_1 válasza bozsozso (#11666) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy új függvény megoldja.

Function Eleje(cella As String)
Dim b%
For b% = Len(cella) To 1 Step -1
If Mid(cella, b%, 1) = " " Then
Eleje = Left(cella, b% - 1)
Exit Function
End If
Next
Eleje = "Nincs szóköz a hivatkozott cellában"
End Function

A cellába ezt kell beírnod: =Eleje(A10) , persze csak akkor, ha az A10-ben van a szöveged, aminek az elejét akarod képezni a függvénnyel. :)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11669) bozsozso válasza Delila_1 (#11668) üzenetére


bozsozso
őstag

az új függvényt hová kell rögzíteni?

(#11670) Delila_1 válasza bozsozso (#11669) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Alt+F11-gyel bejutsz a VB szerkesztőbe, bal oldalon kiválasztod a füzetedet, Insert menü, Module. A jobb oldalon kapott fehér lapra másolod.

Ha azt akarod, hogy a többi füzeted is elérje, a personal.xls-be másold be a kódot. Erről már többször volt szó itt a fórumon, keress rá a personal szóra.

Szerk.: megtalálod pl. a #6907-es hozzászólásban.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11671) bozsozso válasza Delila_1 (#11670) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm szépen.

Más:Mégegy kérdés. Emlékeim szerint irányított beillesztésben van olyan, hogy csak a különbözeket másolja be a kijelölt helyre, de sajnos nem találom hogyan lehetséges. Vagy tévedek?

(#11672) Delila_1 válasza bozsozso (#11671) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem tudok ilyen lehetőségről.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11673) bozsozso válasza Delila_1 (#11672) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm akkor lehet annál is makróval segített itt valaki. Na mindegy akkor megkeresem, mert tutti megvan valahol.

Mégegyszer köszönöm a segítséget.

(#11674) Delila_1 válasza bozsozso (#11673) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11675) Messss


Messss
csendes tag

ÜDV!

Egy gyors kérdésem lenne!

SZUMHATÖBB függvényben kellene segítség.

Szeretném összeadatni az egyik oszlopban lévő értékeket több feltétel megadásával.
Az egyik az, hogy egy megadott időintervallumban lévő mennyiségeket kellene szummázni. Tehát megadom az egyik cellában, hogy 1 (J1-es cella), egy másikban, hogy 6 (K1-es cella), így az első 6 hónap mennyiségeit kelle összeadni.
Kritériumtartományként megadom, hogy H:H, ez tartalmazza a hónapok sorszámát. Kritériumban pedig, hogy >=J1, másikban pedig ugyanígy H:H és <=K1.
Ez így 0-át hoz, ellenben ha beírom, hogy >=1 és <=6, akkor hozza szépen az összeget. Nekem viszont fontos lenne, hogy ezek változtathatóak legyenek.

Remélem érthető volt :P

Köszi!

(#11676) pitman


pitman
őstag

Nem egészen ebbe a topicba való a kérdésem, de hátha valaki tud segíteni.
A múltkori segítségetekkel sikerült makró írásával megoldani a feladatomat. A makró még openoffice alatt is működőképes, bár még egy kis finomításra szorul. Egy problémám van még vele, hogy openoffice alatt nagyon lassú. Excelben a futási időre a képletek frissítése és az események kezelése ki van kapcsolva, de szerintem openoffice alatt folyamatosan újraszámol futás közben. Nem tudok rájönni, hogy hogy vehetném rá, hogy ne tegye ezt.
A menüben sem látok olyan opciót, mint az excel-ben, amivel az automata számolást ki lehetne iktatni.

(#11677) Delila_1 válasza pitman (#11676) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha itt nem kapsz választ, próbáld meg ITT.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11678) pitman válasza Delila_1 (#11677) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm, szétnéztem az oldalon megtaláltam, hol lehet átkapcsolni a számolást, és úgy tűnik, hogy nem emiatt lassú a feldolgozás.

Excel-ben ki lehet valahogy kapcsolni makró futása alatt a táblázat frissítését (azok a műveletek, amik a makróban a tábla újrarajzolásával járnak csak a végrehajtás után történjenek pl. cellaszínek változása stb.)

(#11679) pitman válasza pitman (#11678) üzenetére


pitman
őstag

Tárgytalan, megtaláltam a megoldást.

(#11680) VásRló


VásRló
tag

Automatikus szűrést szeretnék az excel fájl megnyitása után. Lehetne ilyet? És át kellene másolódnia a szomszéd munkalapra a szűrés eredményének..

(#11681) bozsozso válasza Delila_1 (#11674) üzenetére


bozsozso
őstag

És meg is találtam. Hasonló volt az akkori problémám úgyhogy megoldottam. :))

(#11682) Delila_1 válasza bozsozso (#11681) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Most esett le a tantusz, hogy nem irányított beillesztésre, hanem irányított szűrésre gondoltál. :D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11683) bozsozso válasza Delila_1 (#11682) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát így utólag rájöttem én is, hogy badarságot írtam, de a vége az "irányított beillesztés" mivel csak a különböző adatokat akartam másik oszlopba beilleszteni. :W

(#11684) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11661) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na végre elkészült a az egesített táblázat, ami nem más, mint a notebook tábla, és a csalamádéból kivarázsolt adatok (ez jó pár órát vett amúgy igénybe) összesítése.

[link] | [link]

Ha ezt a táblát használod bázisul, azaz ebbe írod be mindig az új gépeket, minden adatukat megfelelő oszlopba, akkor bármit elő lehet állítani a mezők alapján. Ha továbbra is csalamádé formátumban kapod/kezeled az adatokat, akkor abból csak kézi módszerekkel lehet kinyerni számos infót, mivel semmilyen mintát nem lehet felfedezni a csalamádéban.

Természetesen ha gondolod, küld el másnak is az eredeti táblákat, hátha más képes képlettel avagy makróval valamit alkotni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11685) mr.nagy


mr.nagy
tag

Sziasztok!

A Word körlevélvarázslójával kellene kinyomtatni ártáblákat, az adatokat Excelből veszi. Viszont tisztelet a kivételnek nagyon hozzá nem értőknek kellene vele dolgozni. Tudtok valami bolondbiztos megoldást? Lehetőleg egy gomb megnyomásánál többet nem kellene erőltetni.

HMNote10Pro

(#11686) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11684) üzenetére


Badb0y
addikt

Nagyon köszönöm, hogy juthatok a makróhoz :) Nem küldöm el másnak, mert a lényeg meg van ha jól látom :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11687) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11686) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még1x nekifutottam a dolognak, ez lett belőle. [link]

A makró, a Notebook.xls, csalamádé oszlopára támaszkodik, azaz az A oszlopra. A függvényt(az alábbi kódot) új modulba kell bemásolni.

Function FSCD_GetMachineInfo(MyRange As Range) As String

Dim MyString As String
Dim MyArray() As String
Dim MyRightMarker_Good() As Variant, MyRightMarker_Bad() As Variant
MyRightMarker_Good = Array("11.6", "12.1", "12.5", "12.6", "13.1", "13.3", "14.1", "15.6", "17.3", "18.4")
MyRightMarker_Bad = Array("11,6", "12,1", "12,5", "12,6", "13,1", "13,3", "14,1", "15,6", "17,3", "18,4")

MyString = MyRange.Value
For i = 0 To UBound(MyRightMarker_Good)
MyString = Replace(MyString, MyRightMarker_Bad(i), MyRightMarker_Good(i))
Next i
MyString = Replace(MyString, "BONTOTT", "")
MyString = Replace(MyString, "NB", "")
MyString = Trim(MyString)
MyString = Replace(MyString, ",", " ")
MyString = Replace(MyString, " ", " ")
MyArray = Split(MyString, " ")
MyString = ""
For i = 0 To UBound(MyArray)
If Not (InStr(1, MyArray(i), ".", vbTextCompare) > 0 Or _
InStr(1, MyArray(i), ",", vbTextCompare) > 0 Or _
InStr(1, MyArray(i), """", vbTextCompare) > 0) _
Then
MyString = MyString + MyArray(i) + " "
Else
Exit For
End If
Next i
FSCD_GetMachineInfo = Trim(MyString + "Laptop")

End Function

Többet sajnos nem tudok kihozni makróval... :(

UI: Elnézést, hogy nem hamarabb írtam, de ma is hajnali 4 körül értem haza egy melóból, csak most volt rá időm ...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11688) Fire/SOUL/CD válasza mr.nagy (#11685) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem igazán értem, hogy mit is szeretnél még egyszerűsíteni, hisz annyi a dolga user-nek, hogy jobb egér a doksin és nyomtatás (még megnyitni sem kell). .. Ez is bonyolult neki? :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11689) mr.nagy válasza Fire/SOUL/CD (#11688) üzenetére


mr.nagy
tag

Sajnos igen! Emailban kell elküldenem több embernek és vannak köztük magasan képzettek akik képesek csak az egyik vagy másik fájlt megnyitni közvetlenül az Outlookból aztán csodálkoznak és reklamálnak, hogy nem működik.

Arra gondoltam, hogy nem lehet e valahogy egy fájlba összegyúrni? Aztán csinálni hozzá a makrós gombot a nyomtatáshoz.

Sajnos szükség van egy háttérképre a dokumentumban, ennek minden nyomtatott oldalon ott kell lennie, egyébként már megcsináltam volna Excelben de ott meg a háttérkép nyomtatásra nem találtam megoldást.

HMNote10Pro

(#11690) Oly válasza mr.nagy (#11689) üzenetére


Oly
senior tag

Simán lehet az Excelben is háttérképet berakni...

2007:
Page Layout/Background

2003:
Format/Sheet/Background

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#11691) Fire/SOUL/CD válasza mr.nagy (#11689) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...egyébként már megcsináltam volna Excelben de ott meg a háttérkép nyomtatásra nem találtam megoldást."
Pedig van: [link] Az a trükk, hogy egy alakzatot szúrj be, majd ennek a kitöltésénél képet/anyagmintát adj meg és itt tudod állítani az átlátszóságot... ;]

Oly
Igen, az tűnne logikusnak, csak azt nem lehet kinyomtatni, nyomtatásban/nyomtatási képen az a background nem jelenik meg... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11692) Oly válasza Fire/SOUL/CD (#11691) üzenetére


Oly
senior tag

Hm...

Akkor úgy! :))

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#11693) mr.nagy válasza Fire/SOUL/CD (#11691) üzenetére


mr.nagy
tag

Kipróbáltam a javasolt módszert, ezzel az a baj, hogy a kép így sokkal éltelenebb. Nem azt adja vissza, mint mondjuk a Wordben. Ha meg az átlátszóságot csökkentem akkor a cellák tartalma nem úgy látszik mint kellene.

HMNote10Pro

(#11694) Fire/SOUL/CD válasza mr.nagy (#11693) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor csak 1 javaslatom maradt, nevezetesen, hogy Te egyesítsd a dokumentumot (ekkor belekerülnek az adatok) és ezt a doksit küld el, így nem kell külön a körlevél adatbázisául szolgáló táblát is küldeni. Innentől az már csak egy mezei/általános dokumentum, ést azt már illene tudni kinyomtatni. Ennél egyszerűbben nem fogod tudni ezt kivitelezni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11695) mr.nagy válasza Fire/SOUL/CD (#11694) üzenetére


mr.nagy
tag

Köszönöm! Ezt kipróbálom.

HMNote10Pro

(#11696) Salak


Salak
tag

Sziasztok!

A következő, valószínűleg elég basic kérdésem lenne.

Adott egy táblázat, sorokban egymás alatt a megyék mellette 4 db oszlopban 4 évre vonatkozóan az élveszületések száma. Kellett számolni átlagot, összeget stb, ez nem volt gond. Van egy olyan feladat, hogy "ha" függvénnyel tegyek felkiáltójelet azok mellé a megyék mellé egy külön cellába, ahol a 4évi élveszületések száma kisebb, mint 4500. Ezt sikerült, de utána egy külön cellába ki kell iratni annak a megyének a nevét is, ahol van felkiáltójel és ez sehogy nem akar sikerülni, Melyik függvénnyel tudnám? Index? Nem jött eddig össze, bármit próbálltam.

És valószínűleg ugyanaz a függvény kellhet oda is, amikor évenként ki kell számolni a maximális születésszámot (ez megvan) és kiiratni minden év alá, hogy melyik megyében volt ez a maximális érték. Ez a névkiiratás nem akar összejönni...Bár itt meg azt írja, h fkeres-sel keressem meg..

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Winners never quit and quitters never win."

(#11697) Salak válasza Salak (#11696) üzenetére


Salak
tag

Itt van maga a táblázat, hátha így értelmezhetőbb: [link]

A "Feladat 7 cs" lapon vannak a kérdések, a 9-es és 10-es kérdés második fele nem megy. A 9. kérdés eredménye lenne a "Szül MO" lap 28. sorában, a 10 kérdés eredménye pedig a H 22-es cellában.

Köszönöm szépen előre is, ha valaki tud segíteni!

"Winners never quit and quitters never win."

(#11698) Delila_1 válasza Salak (#11697) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első képen szándékosan 2 féle módon hivatkoztam a megyét tartalmazó A oszlopra. B28-ban az INDEX, B30-ban az INDIREKT függvénnyel.

A második képre beillesztettem az A oszlop szűrésének a képét. Mivel az egyéni kategóriában csak 2 szempont szerint lehet szűrni, felvettem egy új oszlopot (G), és a 3. szempont szerinti szűrést ide tettem be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11699) Salak válasza Delila_1 (#11698) üzenetére


Salak
tag

Köszönöm szépen, még igyekszem értelmezni! :)
Ezek szerint az INDEX és az INDIREKT függvények variálhatók, és ugyanarra jók csak más megközelítésből? Illetve még annyi kérdés, hogy a felkiáltójeles feladatnál a feladat szerint FKERES-sel kell megkeresni és kiiratni a megye nevét, ahol a 4év összege<4500, amit te INDEX-el csináltál. FKERES-sel meg tudod mondani, hogy kell?
Köszönöm szépen még egyszer! :R

"Winners never quit and quitters never win."

(#11700) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Van két UserForm. Az egyiken parancsgomb amivel meg lehet hívni a másikat:
A másikon szintén parancsgomb amivel el lehet tüntetni:

Private Sub cb_bezar_Click()
Unload uf_eredmeny
End Sub

A képen az eredmény:

Ha a következő (szerintem hajánál fogva előrángatott) módon zárom be akkor nincsen ez a hiba szépen eltűnik a meghívott formnak az első formon túllógó része is:

Private Sub cb_bezar_Click()
Application.ScreenUpdating = False

Unload uf_eredmeny

Worksheets(2).Select
Worksheets(1).Select

Application.ScreenUpdating = True
End Sub

A "Lecke száma" combobox Change eseménye mögött is van olyan művelet ami munkalap váltással jár az is eltünteti a megmaradó részeket.

Nyilván valami képernyőfrissítési probléma van de mi?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.