Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) poffsoft válasza bugizozi (#12749) üzenetére


poffsoft
addikt

Másképpen : hogyan lehet olyan sub-ot létrehozni, ami az argumentumában megadott változót külön értékadás nélkül ( i%=Inc(i%) ) tudja megváltoztatni úgy, hogy a szülő kódban, a sub visszatérése után is megmaradjon az új érték.

Lehet, keresnem kellene valami irodalmat a vba alapjairól :)

[ Szerkesztve ]

(#12752) WGW


WGW
csendes tag

Sziasztok Mesterek!

Problémám, amelyben a segítségetekre szorulok:
Több munkalapos excelben dolgozom és az egyik munkalapon (A) adatokat kell kinyernem másik munkalapok (X,Y,Z) adott celláiból. Az FKERES függvény kitűnő volna számomra, de "kézzel" kell beállítanom, hogy mikor dolgozzon X,Y v. Z munkalapról. Az A munkalapon azonban tudok olyan oszlopot létrehozni, ami megállapítja és kiírja, hogy X,X v. Z, de ezt a munkalapnevet valahogy ebből a cellából kellene kiolvasnia az FKERES függvénynek.... na ez nem megy sehogy.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#12753) poffsoft válasza WGW (#12752) üzenetére


poffsoft
addikt

<B1>
=FKERES("Valami";INDIREKT("'"&A1&"'!B3:E30");2)

Az "A" oszlopban vannak a munkalap nevek.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12754) Delila_1 válasza Ripitxx (#12750) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Beviszed az érvényesítéseket. Vegyük, hogy az első az A1 cellában van, ettől függ a következő érvényesítés listája. A második érvényesítés a B1-ben van. További, az előzőeket figyelembe vevő érvényesítések vannak még a C1 és D1 cellákban.

A munkalaphoz rendeled az egysoros makrót, ami törli a B1:D1 tartományt, ha változtatod az A1 értékét.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$A$1" Then Range("B1:D1") = ""
End Sub

Értelemszerűen módosíthatod az "$A$1"-et az indító cellád címére, és a "B1:D1" tartományt a törlendő cellákéra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12755) Delila_1 válasza poffsoft (#12751) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makrók fölé írd be publikus változóként az i%-ot.
Public i%, vagy Public i as Integer

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12756) WGW válasza poffsoft (#12753) üzenetére


WGW
csendes tag

Isteni, működik.. Nagyon köszönöm! :C

(#12757) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Excelben szeretnék szerepjátékhoz (asztali) egy egyszerűbb rendszert, ami a megadott számokból dobja ki az eredményt, ehhez lenne szükségem pár függvényre, ha tudtok mondani.

pl. Adott számot (amit beírok) megszorozza egy 1,00 és 1,99 (véletlen) közötti számmal kiadja az eredményt - azaz véletlenszámot generálljon 0 és 100 között

másik:

hogy ezt a véletlen számot úgy generálja, hogy adott értéktől függően generáljon mondjuk 1-10 között vagy 10-20 között - (érthetőbben: 10 oldalú kockával dobva minél nagyobbat dob/írok be annál magasabb 10es skálából generálja a véletlenszámot)

Ha valami nem érthető akkor konkrétabban is leírom.

Ezekre valami megoldás?! :D

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#12758) poffsoft válasza kriszwells (#12757) üzenetére


poffsoft
addikt

http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/vel-HP005209229.aspx
Ha segít...

Delila: Köszönöm.
Ha a
public sub Inc(ByRef ArgumentI%)
ArgumentI%-át írom a főrutinhoz public-nak, akkor a mindig aktuális argumentumra fog ez hivatkozni?
Vagy tévúton járok?

[ Szerkesztve ]

(#12759) Fire/SOUL/CD válasza kriszwells (#12757) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez alapján, nem lesz nehéz kivitelezni a dolgot.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12760) Delila_1 válasza kriszwells (#12757) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A véletlen határait így adhatod meg:

=VÉL()*(FelsőHatár-AlsóHatár)+AlsóHatár

Az alsó, és felső határok értékeit 1-1 cellába írhatod be, és azokra hivatkozhatsz a képletben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12761) Delila_1 válasza poffsoft (#12758) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem jársz tévúton, de ezt ki is próbálhatod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12762) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Elég egyszerű a kérdésem, de én még nem jöttem rá
Excelben 2007.es, hol hogy kell beállítani hogy az áramlás office színek a kitöltő és betűszínnél megjelenjenek?
Ha ráklikkelek a lap elrendezés>színek fülre akkor több színsémát lehet kiválasztani. áramlás, office, hegy stb.
Ezeket az egyedi színeket felvettem a gyorsindítósávra azonban hiába jelölöm ki a cellát és klikkelek a kitöltőszínre, ott ezek a színsémák nem jelennek meg. (persze egyéni színeknél rgb-be biztos megvannak ezek a színek)
kitöltőszínnél akarom, hogy megjelenjen egy sor pl. az áramlás színskálával.
köszi

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#12763) Ripitxx válasza Delila_1 (#12754) üzenetére


Ripitxx
csendes tag

Köszönöm a segítséget de mivel a makrózáshoz igen csak gyökér vagyok :B (ezt nem tagadom :U ) volna még egy kérdésem az általad adót parancsot az én dokumentumomhoz rendeltem alakítottam de valami okból kifolyólag hibát irki :W :W
If Target.Address = "$C$7" Then Range("C8:C12")= ""
Amit már egy jó ideje próbálok rájönni mi a kínja :O de magamat ismerve valami primitív dolgot felejtettem el segítségedet előre is köszönöm!!!!!!!!!!

u.i.:Ha gondolod és neked egyszerűbb egy sablon dokumentumot át tudok küldeni az eddigi munkásságomról.

(#12764) sadams


sadams
tag

Adott egy excel tábla több száz sorral mondjuk név szerint abc sorrendben. Nem akarok ennél a táblánál változtatni a sorrenden, azonban mégis szükségem lenne a soroknak valamilyen teljesen összefüggéstelen sorrendjére:

pl.

Kiinduló állapot:

1. sor
2. sor
3. sor
4. sor
5. sor

Végeredmény (pl.):

5. sor
1. sor
3. sor
2. sor
4. sor

Arra gondoltam, hogy kiinduló tábla végére lehetne egy oszlopot rakni ahova beírnám, azt a sort, ahova kerülnie kell a sornak és ez alapján átpakolni valahogy egy másik munkalapra, aminek eredménye az összefüggéstelen sorrendű tábla lenne, viszont nem tudom, hogy tudnám ezt megvalósítani. Van erre valakinek bármilyen ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#12765) Delila_1 válasza Ripitxx (#12763) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valószínű, hogy nem a laphoz rendelted a makrót.
Lapfülön jobb klikk, kód megjelenítése. Ezzel bejutottál a VB szerkesztőbe. A jobb oldali üres lapra másold be a makrót.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12766) Delila_1 válasza sadams (#12764) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az új lapon a számok szerint rendezd a tábládat.

Ha nem fontos a sorrend, csak az, hogy ne ABC-ben legyenek az A oszlop értékei, a 3. oszlopba tehetsz véletlen számokat, és azok szerint rendezhetsz.

Szerintem nem fontos új lapra másolni, mert igény szerint vagy az A, vagy a C oszlop szerint rendezel, ennek megfelelően változik a sorrend.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12767) sadams válasza Delila_1 (#12766) üzenetére


sadams
tag

Picit túl akartam bonyolítani az életem, ez így tényleg egyszerű. Köszönöm. :)

(#12768) Delila_1 válasza sadams (#12767) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12769) Ripitxx válasza Delila_1 (#12765) üzenetére


Ripitxx
csendes tag

Hát sajnos nem igazán tudom megtenni ugyanis itt csak a lapon folytatandó műveletekhez engedi hozzá rendelni :O . Lehet hogy én vagyok a balek de fúlósan nem tudom össze hozni de ha még nem említettem volna ezt a műveltetett open office-val csinálom :( . Kicsit más a felépítése mint az excel-nek ami kicsit nehezíti a megoldást részemről de ha ezek után is van ötleted ,hogy kivel vagy mivel van gond vagy netalán megoldásod van azt is örömmel várom!

(#12770) Delila_1 válasza Ripitxx (#12769) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs Open Office-em. Keress egy ilyen fórumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12771) Ripitxx válasza Delila_1 (#12770) üzenetére


Ripitxx
csendes tag

Valahogy sejtetem hogy ezt a választ kapom!! :DD :DD

(#12772) poffsoft válasza Delila_1 (#12761) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszönöm!

(Éppen nem jártam excel közel s távolában eddig :B)

[ Szerkesztve ]

(#12773) Delila_1 válasza poffsoft (#12772) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12774) Ripitxx válasza Delila_1 (#12770) üzenetére


Ripitxx
csendes tag

De azért köszönöm a fáradozást!!!!! :R

(#12775) poffsoft válasza Ripitxx (#12763) üzenetére


poffsoft
addikt

kérdés: VBA projektre írod a makrót az openoffice basic szerkesztőjében?
A projektlap/makrólap legelső sorába be van írva ez? :
Option VBASupport 1
;)

Asszem, OO-nak Basic az alapértelmezett makrónyelv, nem a VBA

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#12776) Delila_1 válasza Ripitxx (#12774) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sajnos nincs mit. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12777)



addikt

Azt szeretném, ha lenne egy mezőm excelben, ahol mindig lekérné az aktuális eur árfolyamot. Meg egy másik ahol ugyanezt usd-vel.

Gondolom web quieryvel a legegyszerűbb, de nem tudom melyik honlapról érdemes. Esetleg van olyan site, ami támogatja az ilyesmit? De egyéb megoldás is érdekel, ha van.

edit: ez már nem olyan fontos, de menő lenne, ha esetleg olyat is lehetne, hogy csinálok egy oszlopot, ahol minden sorban egy nap lenne január 1-től december 31-ig és mindig automatikusan beírná a megfelelő sorba az adott naphoz tartozó árfolyamot.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12778)



addikt

Olyat lehet esetleg, hogy ha írok egy cellába, bármit. Akkor a mellette lévőbe automatikusan beírja az aznapi dátumot. Arra kéne, hogy mondjuk egy év távlatából nyomon tudjam követni, hogy melyik cellába mikor írtam. Persze kézzel is beírogathatom mellé, de nyilván sokkal egyszerűbb lenne automatikusan.

Van egy másik kérdésem is, lényegében ugyanaz mint a fenti, csak dátum helyett sorszámot kéne mellé írjon. Ha ez segít a bejegyzéseket egymás alá írnám és sorrendben, mint egy logot. Csak minden bejegyzést kéne automatikusan számozni és dátumozni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12779) Delila_1 válasza (#12778) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rendeld a lapodhoz a makrót. Az A oszlopba írva a B-ben lesz a dátum, a C-ben a sorszám.
Mikor törölsz az A-ból egy adatot, üres lesz az azonos sorban lévő B és C cella, a sorszámok maradnak. Ha ebbe az üres A-ba új adatot írsz, a következő sorszám lesz a C-ben.

Pl. folyamatosan írtál az A1-be, A2-be és A3-ba. A C1=1, C2=2, C3=3. Törlöd az A2-t, a C2 (és B2) üres lesz. Új értéket írsz az A2-be, a sorszáma 4 lesz, amiből látszik, hogy később töltötted ki a 2. sort, mint a 3-at.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 Then
If Not IsEmpty(Target) Then
Cells(Target.Row, 2) = Date
Cells(Target.Row, 3) = Application.Max(Columns(3)) + 1
Else
Range("B" & Target.Row & ":C" & Target.Row) = ""
End If
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12780) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Kösz a segítséget az előzőekért!

De lenne még pár kérdésem:

pl. Egy táblába mondjuk A200 -tól A400-ig minden egyes cellában van egy-egy 2-3 mondatos szöveg.
Tábla elején, mondjuk A1ben szeretném megjeleníteni ezen A200-A400 cella valamelyik tartalmát, attól függően, hogy a B1-be milyen számot írok be 200-400 között? Majd Ismételt beíráskor egy újabb cella tartalmát írja ki az A1-be.

Olyat lehet hogy mondjuk 10szer 10es egymás melletti cellákat egyesítem, hogy az egy cellának számítson?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#12781) Delila_1 válasza kriszwells (#12780) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az A1 képlete legyen =INDEX($A$200:$A$400;$B$1;1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12782) kriszwells válasza Delila_1 (#12781) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kösz a gyors választ! ;)

Elmondom valójában mit szeretnék hátha kapok rá valami jó ötletet valakitől. Persze nem feltétlen excelbe...

Van egy saját készítésű Lapozgatós könyvre hajazó valamim, tehát 200 oldalnyi pár mondatos fejezetek, mint a szokásos lépj a x oldalra vagy az Y-ra stb.

Szeretném egy kis felületen megjeleníteni mindig az adott szöveget, amit ott el lehet olvasni, majd a végén lévő utasítás alapján vagy egy gombnyomásra, vagy az oldalszám beírásával megjelenik a következő.

E mellé jönne pluszba, és ezért gondoltam az excelre, hogy ott lehet kockadobás szimulátort csinálni. Kockadobás, Adott értékből elvesz egyet vagy hozzáad attól függően hogy nyerünk vagy vesztünk... stb.

Nem tudom érthető-e :)
A megjelenített szöveg mellett lenne egy állandó kisebb táblázat a 'karakter' tulajdonságaival (értékeivel) amik menetközben változnak.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#12783) válasza Delila_1 (#12779) üzenetére



addikt

köszi!

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12784) Delila_1 válasza (#12783) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12785) Delila_1 válasza kriszwells (#12782) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Beírod a szövegeket az A200:A... tartományba.

A Testreszabás menüben az Eszközöknél találsz egy Fényképezőgép nevű ikont, azt kiteszed a többi ikon közé.

Beírod az Index függvényt egy távol lévő cellába, mondjuk az AA1-be, és ott hagyod a fókuszt. Jó széles legyen az AA oszlop, hogy teljesen kiférjen a hivatkozott szöveg.

Rákattintasz a fényképezőgép ikonra, kapsz egy szálkeresztet, amivel rajzolsz egy téglalapot az A1 cellába.

Beírod a B1-be azt a sorszámot, ahányadik szöveget először akarod megjeleníteni az A200:A... tartományból. A szövegek végén jelezheted, hányadik új szöveg következik ezután, és a B1-be ezt kell megadnod a következő szöveg megmutatásához.

Vajh' érthető-e ez így?

Kép:
http://kephost.hu/share-655D_4F2BAC92.html

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12786) kriszwells válasza Delila_1 (#12785) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kösz! Valami ilyesmire gondoltam. Annyi hogy ha beírom pl AA1-be az INDEX hivatkozást, és B1-be a számot mondjuk 204, akkor azt írja ki AA1-be, hogy #HIV!, nem pedig a 204 tartalmát jeleníti meg. ???

Na, de legalább most is tanultam valami újat! :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#12787) Delila_1 válasza kriszwells (#12786) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írd át az INDEx függvényt, hogy a teljes A oszlopra hivatkozzon.

=index(A:A;B1;1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12788) Ripitxx válasza poffsoft (#12775) üzenetére


Ripitxx
csendes tag

Hali!! A kérdéseidre a következőket tudom mondani
Az első kérdésedre a válaszom az hogy nem mivel kiderült hogy az Oo-nak a program nyelve hasonlít M.office de a VBA nem használja ennek magam is utána jártam (de ha úgy kérdezed hogy voltam e akkora hü..... akkor a válasz az igen :DDD )
A második kérdésedre a válaszom úgy szint nem ugyanis az Oo-nak a saját alap makróját próbáltam átírni hátha beveszi de nem jött össze :(((

[ Szerkesztve ]

(#12789) kriszwells válasza Delila_1 (#12787) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kösz, igen így már jó!

Ezzel elbabrálok egy darabig, ha lesz kérdésem még feltehetem? :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#12790) Delila_1 válasza kriszwells (#12789) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.
Persze, hogy felteheted a kérdést, legrosszabb esetben nem kapsz választ. ;]

(Estig nem leszek gépnél, de más is tud válaszolni.)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12791) plaschil


plaschil
aktív tag

Üdvözletem!

Olyan makróra lenne szükségem, hogy egy felugró ablakból ki lehessen tallózni egy fájlt, amit meg kéne nyitni különböző szűrések miatt. Na én már a megnyitásnál elakadtam. A megnyitó rész xls fájlokkal tökéletesen működik, viszont nekem csv fájljaim vannak, ráadásul egy halom. Több száz megabájt. Szóval ha csv fájlt tallózok be neki, akkor kb. 2 oszlopba beírja a kb 80 oszlopot, pontosvesszővel elválasztva. Hogyan tudnám megírni úgy a kódot, hogy rendesen nyissa meg a csv-t fájlt?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#12792) plaschil válasza plaschil (#12791) üzenetére


plaschil
aktív tag

No azt hiszem ezt megoldottam. További problémák merültek fel: fel szeretném vetetni makróval, hogy az egy oszlopban lévő 4 db szűrési feltételnek megfelelő sorok legyenek szűrve. Hogy egyszerűbb? Ha felvetetem, vagy ha megnézem hány soros a fájl és IF-el megcsinálom? Csak azért mert pl. 2 feltételnél még működik (makró rögzítésnél) de 4-nél már nem.
ActiveSheet.Range("$A$1:$FM$5909").AutoFilter Field:=2, Criteria1:= _
"=szoveg_1*", Operator:=xlOr, Criteria2:="=szoveg_2*", Operator:=xlOr, Criteria3:="=szoveg_3*", Operator:=xlOr, Criteria4:="=szoveg_4*", Operator:=xlOr

Ezzel a 4 feltétellel nem szűri le az adatokat. De ha csak 2-őt adok meg akkor igen.
:) Ötlet?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#12793) poffsoft válasza Ripitxx (#12788) üzenetére


poffsoft
addikt

Én is csak azért tudom, mert megnéztem, nekem van itthon Oo-m.
Viszont használja a VBA-t, ugyanis kompatibilis az m$ office-val (vagyis makrózott excelt is kell kezelnie), csak nem az az alapértelmezett nyelv, ha fejlesztesz... ;)

[ Szerkesztve ]

(#12794) plaschil válasza plaschil (#12792) üzenetére


plaschil
aktív tag

Azt hiszem teljesen rossz irányba indultam el. :S
Egy megnyitott fájlban hogyan tudok hivatkozni az egyik cellájára? Azt szeretném, hogy megszámolom hány soros a fájl, és ráállok 1 oszlopra és megnézem hogy bizonyos értéknek megfelel-e.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#12795) zsotesz81 válasza plaschil (#12794) üzenetére


zsotesz81
senior tag

cells(sorszám,oszlopszám) vagy pl. Range("A1")

(#12796) plaschil válasza zsotesz81 (#12795) üzenetére


plaschil
aktív tag

Köszönöm azóta rájöttem. Most azzal szenvedek, hogy végigmegyek az egyik oszlopon (E) és megnézem hogy az értéke 72. Ha annyi akkor nézze meg hogy ugyanabban a sorban a (D) oszlopban ez az érték van-e: 5415 vagy 5415B. De nem működik. Az első IF az megy.

For i = 1 To SorokSzama
If Cells(i, 5) = 72 Then
If Cells(i, 4) = "5415" Or "5415B" Then
Ide kell még 1 feltétel (B) oszlop tehát (i, 2) ez* Or az* Or emez* Or amaz* -zal kezdődik (!)
End If
End If
Next

Hát kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#12797) plaschil válasza plaschil (#12796) üzenetére


plaschil
aktív tag

Úgy tűnik mintha nem lehetne megadni több feltételt egy if-ben. Érdekes. Na de ha így nem megy, akkor megírom minden feltételre egyesével az if-et azon nem múlik. Viszont akkor azzal az akadállyal kell megküzdenem, hogy meg kell vizsgálnom, hogy pl. "XXX"-el kezdődik-e egy adott cella tartalma.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#12798)



addikt

A legördülő menü méretét lehet valahogy állítani?

Most úgy néz ki, hogy 28 elemből lehet választani, de amikor rákattintok a legördülőre, akkor egyszerre csak 8-at látok ebből. Jó lenne, ha egyszerre láthatnám az összeset, hogy ne kelljen scrollozgatni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12799) torment válasza (#12798) üzenetére


torment
csendes tag

Egérrel állj a legördülőre, jobb klikk.
Válaszd a vezérlő formázását, majd állítsd be a lenyíló sorok számát.

(#12800) Delila_1 válasza plaschil (#12796) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

For i = 1 To SorokSzama
If Cells(i, 5) = 72 Then
If Cells(i, 4) = "5415" Or "5415B" Then
If Left(Cells(i, 2), 2) = "ez" Or Left(Cells(i, 2), 2) = "az" Or _
Left(Cells(i, 2), 4) = "emez" Or Left(Cells(i, 2), 4) = "amaz" Then
'történjen valami
Else
'történjen valami más
End If
End If
End If
Next

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.